Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150251) kyle23 válasza Norbi. (#150250) üzenetére


kyle23
tag

A huawei garancia nem 2 év ha be van regisztrálva a készülék? Vagy ez a GSM boltok miatt nem érvényes?

(#150252) Norbi. válasza kyle23 (#150251) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha hivatalos partnernél veszed.
MediaMarkt, Euronics, Auchan, szolgáltatók, stb.

itt a listájuk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#150253) kyle23 válasza Norbi. (#150252) üzenetére


kyle23
tag

Ok, köszönöm a linket. :R Akkor innen keresünk majd ahol a legjobb áron van. Jobb a biztos háttér a garanciával. :)

(#150254) nyisziati válasza hroberto (#150245) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, GG 4-es.

(#150255) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Bocs hogy itt teszem fel a kérdést de nem találtam meg a topickot.
Barátnőm valamit elnyomott a Samsung J3 telefonján, azt írja ki neki ha a messengerben van hogy a "tartalom elrejtve".Mi az amit benyomhatott és hogyan lehet visszaállítani hogy megszűnjön neki ez az üzenet?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
Gábor

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#150256) psg5 válasza psg5 (#150247) üzenetére


psg5
veterán

Raadasul az osszes youtubos osszehasonlitasban objektive is jobban jon ki az A51 egy redmi note 8proval szemben...jo tudom arban olcsobb is redmi...mi 9t vel nem nagyon latok kamerás youtob osszevetést

Annyira nem tunik ez az a51 rossznak mint ahogy szoveges tesztekben szerepel.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#150257) Ájvé válasza psg5 (#150256) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor vegyél A51-et, senki nem mondta hogy ne, sőt azt se hogy rossz.
Note 8T 60k még A51 majdnem a duplája (4/128-as mondjuk), de így kár is lenne őket összehasonlítani hiszen közel sem egy árkategória (tudásban is jobb az A51 nem véletlen drágább), Mi 9T-vel már érdemesebb összevetni mert tudásban is hasonlók.
Egyetlen Xiaomi sem kapott még hivatalosan IP védelmet, úgyhogy erről kár is beszélni.
Összeszereléshez lehető közé ennek, de az hogy megfogod megnyomorgatod a készüléket és ez alapján leírod hogy nem lehet vízálló baromság (az illető pedig nem kompetens a témában, vízállóság szétszerelés után lesz látható, ha megfelelő tömítés van a belső elektronikai részek védelmére).

(#150258) #22743424 válasza Ájvé (#150257) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem tudom, hogy rám gondolsz-e vagy nem . Én soha nem írtam olyat, hogy vízálló lenne az a telefon. IP 52-es védelmet írtam ami nem egyenlő a vizállósággal :R Tulajdonképpeni fröccsenés elleni víz ellen nyújt védelmet valamennyire.

(#150259) psg5 válasza Ájvé (#150257) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!
De igen elég sok tesztelő mondja hogy nem jó a51. :)
igen tudom nem egy kavehaz de kameraban már mi 9t es redmi 8 pro kozt nem nagy kulonbseg van ahogy latom. Ahogy irtam nem igazan vennék samut csak a miheztartas vegett.
igen igy nehez elfogadni teszteket, hogy ne fogadjuk el hogy picit is ertenek hozzá :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#150260) psg5 válasza psg5 (#150259) üzenetére


psg5
veterán

Sőt: [link] Ez alapjan szerintem redmi note 8 pro mi 9t től jobb is...

F.K.T.

(#150261) TIT válasza psg5 (#150259) üzenetére


TIT
veterán

Akkor jó,hogy nem azt vettük,mondjuk kicsit drága is.

[ Szerkesztve ]

(#150262) psg5 válasza TIT (#150261) üzenetére


psg5
veterán

Azt hogy jol tettétek nem tudom, pont azt mondom, hogy talan indokolatlanul huzzak le a51 et...

sőt [link] Ez alapjan e harom kozul talan a51 produkal jobban...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#150263) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
80k körül a mi 9 lite még ajánlott kategória? Úgylátom kisebb telefonra hiába várok. Mi 10 se-t szerettem volna, de semmi hír róla.

(#150264) Ájvé válasza #22743424 (#150258) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem nem neked válaszoltam, ha megnézed. Nincs hivatalosan egyetlen Xiaomira sem semmilyen védelem, ez a "fröccsenés elleni védelem" meg gyakorlatban semmit se jelent.

psg5:
Nem ismerem az A51-et, de te ezek szerint utána néztél. Specifikációk alapján egyébként nem rossz, kamerát meg csak komoly tesztek vagy saját tapasztalat vagy megfelelő vélemények alapján lehet megítélni.
Redmi Note 8 Pro és Mi 9T között is van némi eltérés árban azért.
Én csak olyan tesztekre adok amiben bízok, de persze érdemes minél többet megnézni objektivitás érdekében.

(#150265) Kvg válasza gyenesmartin (#150263) üzenetére


Kvg
senior tag

Igen . Jó cuuc. Amoled super nagyon. :) SN730 kellően gyors
Jó aksi idő. Stb

(#150266) andrás47 válasza Gaboman (#150255) üzenetére


andrás47
senior tag

Talán próbáld meg itt feltenni, hátha kapsz választ : [link]

(#150267) Gaboman válasza andrás47 (#150266) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm! :R

Megpróbálom hátha!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#150268) Viktor0610 válasza Gaboman (#150255) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A J3 saját topikjában szerintem hamarabb választ kapsz.
Egyébként vagy az app értesítés beállításai között nézz szét, vagy a képernyőzár részen (ha minden app értesítésére ezt írja).

Xiaomi 13T

(#150269) Gaboman válasza Viktor0610 (#150268) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm! :R

Meglátjuk itt esetleg mit mondanak!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#150270) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

70 év körüli férfinek keresnék Androidos okostelefont hosszútávra. Már 5 éve egy Galaxy Grand Prime-ot használ, de az már a végét járja...

Árkategória: 40-50 ezer forint körül (kizárólag új készülék)
Felhasználás: böngészés, levelezés, navigáció
Méret: 5-6 col

Van jobb választás Xiaomi Redmi 8-nál 50 ezer forintért?

Köszi előre is!

(#150271) Ájvé válasza Kvg (#150265) üzenetére


Ájvé
veterán

SD710 van a Mi 9 Liteban, de ez is jó persze.

(#150272) Norbi. válasza kerxy (#150270) üzenetére


Norbi.
őstag

nem igazán.

(#150273) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok ! A négy éves Iphone 6S+-om felett eljárt az idő lassan és azon agyalok , hogy legyen 11-es vagy abban az árban jobbat is kapok Andoid vonalon ?Teljesen elégedett vagyok az Ios nyújtotta lehetőségekkel és az egyetlen ami felé billenti a mérleget az a CarPlay alkalmazás a Ford és Skoda autókban ( Képernyű tükrözés -Waze stb ) . Az androidos telók nem mindegyike működik tökéletesen vele .A P30 Prot néztem még a másik oldalon ? Nyáron vásárolnék . :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#150274) kali válasza jozefgucci1 (#150273) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Android fronton kell/javasolt ahhoz a 10, ami még nem minden készülékre adott, ha nem az aktuális csúcskategóriában gondolkozik az ember.
Előnyök és hátrányok minden oldalon vannak a másikkal szemben, így sokszor az egyéni preferenciák határozzák meg a dolgot, amiket ismerni kellene a részedről, hogy össze lehessen vetni a készülékeket azok alapján is.
Amennyiben a P30 Pro mellett döntenél, lehetőleg ne a 128/6 GB verzió legyen, hanem a 256/8 GB-os, utóbbi előnyösebb a jövőre nézve.

[ Szerkesztve ]

(#150275) okezsoke


okezsoke
tag

Sziasztok!

60+-os apukámnak keresek egy telefont.
Alapvető használat, net, Spotify, néhány fotó.
Új telefon lehet csak.
Alapvetően 40 ezer Ft körül gondolkodunk, de ha van egy best buy kicsit drágábban, jó lenne.

Úgy látom a Redmi Note 8 pl ilyesmi, de az még kicsit kilóg a 40 ezres árával.

Előre is köszi!

(#150276) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#150263) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kamerában milyen ez a mi 9 lite? Ami nekem fontos, hogy tudjon lassított felvételt, valamint ne keljen annyira stabilan fogni a telefont, mikor épp fényképez, mint a redmi 4X-emet. Szegényebb fényviszonyok (nem este sötétben) már attól is elmosódott lesz a kép, ahogy rányomok az expozíció gombra és megmozdul egy kicsit a telefon.

(#150277) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Milyen okostelefont javasoltok egy 50-60 év közötti nőnek? Ez lesz az első okostelefonja. Én a Samsung Galaxy A20e vagy Galaxy A40-et gondoltam.

(#150278) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás lesz nálunk. 60k-70k körül. Netezés / youtube / zenehallgatás meg a social appok. Kinéztük a Xiaomi redmi note 7-et. Kérdés az lenne, hogy házon belül van ettől jobb / újabb ebben az árkategóriában? Jack csatlakozó legyen rajta.

Köszi

(#150279) Ájvé válasza yusukee (#150278) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 8T jobb választás.

timelord1987:
A40 jó, de 20e túl gyenge hardveresen.

gyenesmartin:
Nyilván sokkal jobb a kamerája, jó időben nem hiszem hogy gond lenne a tartással, rosszabb fényviszonyok között viszont már számít és nincs benne OIS, de ilyen árban nem is nagyon lesz telefon ami ezt tudja. Lassított felvételt nem tudom mennyire tudja, szerintem nézz utána a tesztben vagy topikjában.

[ Szerkesztve ]

(#150280) fecaga21


fecaga21
aktív tag

A P40-et tényleg nem fogja támogatni a google?Teló vásárlás előtt állok, gondoltam kivárok egy P40 Lite-ot, de google nélkül milyen lesz?Nem lesz play áruhéz, meg facebook insta, semmi?

(#150281) Gyarmati_ válasza fecaga21 (#150280) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szerintem csak a google appok nem elérhetőek rajt, a többinek mennie kéne.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#150282) fecaga21 válasza Gyarmati_ (#150281) üzenetére


fecaga21
aktív tag

mármint mik is pontosan?

(#150283) #22743424 válasza fecaga21 (#150280) üzenetére


#22743424
törölt tag

Sztem várd meg a tesztet. Amennyiben minden jól megy a héten elkészül a P40 Lite teszt :)

(#150284) Orgi válasza fecaga21 (#150280) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem FB és Insta előbb-utóbb biztos lesz HMS-re is, lehet már most is van. De Gmail, Drive, YT, Maps, stb. nem...
De különben:
[link]

(#150285) kekedi


kekedi
senior tag

Nem értem hogy miért új hír, vagy meglepő hír a google nélküli Huawei telefonok.
Nem lesz rajta play áruház, vagy is semmi olyan amit onnan le lehetne tölteni.
Hogy lesznek e alternatívái. Igen. Jók lesznek, jól fognak működni? Erre senki se tud még választ. De honnan is tudnánk?

(#150286) nyisziati válasza fecaga21 (#150280) üzenetére


nyisziati
veterán

Úgy tudom egyelőre nincs se Facebook se insta.

(#150287) Viktor0610 válasza nyisziati (#150286) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az első Xiaomikat úgy vettem, hogy nem volt rajtuk semmi Google app.
Simán letöltöttem rá minden appot, tudtam rá tenni simán Playt is.

Vagy a Huaweinél nincs lehetőség ilyen fajta telepítésre? :F

Xiaomi 13T

(#150288) nyisziati válasza Viktor0610 (#150287) üzenetére


nyisziati
veterán

Na várjunk, azért ez így durva.
Az első Xiaomik kb. Tesco-gazdaságos telók voltak, örültünk, ha mókolással ment ez-az.
De egy 350 ezres P40 azért már aktuális csúcs, azt ne kelljen már mókolni. Ráadásul ott a garivesztés is, ami rosszul tud esni, ha mégis kell, plusz nemrég volt cikk, hogy maga a Google se javasolja az utólagos felrakást biztonsági okokból.

(#150289) Viktor0610 válasza nyisziati (#150288) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Te miről beszélsz? :U

A maga idejében a Redmi 1 simán a kategória egyik kiváló darabja volt, csak Google nélkül.

A garanciavesztést sem értem. Egy appot telepítettem fel, amivel letöltöttem a Google alap programjait. Google Play Services, Play Áruház, a szinkronizációért felelős egyéb APK-kat, egyebeket.

A mókolásra pedig csak annyit, hogy én a Google appok nélkül biztos, hogy NEM venném meg a telót. Csak akkor, ha később feltelepíthető minden.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#150290) nyisziati válasza Viktor0610 (#150289) üzenetére


nyisziati
veterán

Hmm.
Ez a MODERÁTOR felirat szerintem nem tett jót neked.
Elég karcosakat szólsz be azóta. És még igazad sincs. :(((

A Redmi 1 alsó-középkategóriás teló volt, köze nem volt a csúcshoz. Olcsó volt, de semmi több. A minőségi szintet megütötte, de azonkívül egy Suzuki Swift szintjét hozta. Magyarul ezt Tesco-gazdaságos szintnek hívjuk, legalábbis mifelénk.

A P40 ettől cirka 3 kategóriával van kb. feljebb.

A garivesztés pedig azért van, mert tudtommal .apk-ból nem tudod felraki a GAPPS-ot, csak rootolással.

(#150291) trebrona válasza nyisziati (#150290) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha jól emlékszem 2013-ban jelent meg a Redmi 1, vesd össze az akkori palettával! Messze nem Tesco gazdaságos szintet hozta akkoriban.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#150292) Viktor0610 válasza nyisziati (#150290) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, mi volt "karcos" a hozzászólásban, pláne honnan veszed, hogy több is volt a kinevezésem óta, de mindegy. Ebbe max. privátban menjünk bele.

A kategória megnevezést továbbra is vitatom. A Tesco-gazdaságos telefonok a Navon és társai, de akkor ebben különbözik a véleményünk.

A GApps ZIP-ből történő telepítéséhez valóban kell a root vagy a custom recovery, de én nem ezt a megoldást írtam. Egy APK-t telepítettem, ami nem rendszer appként telepítette az összes Google szolgáltatást és appot.
Miután pedig köztük volt a Play is, onnan már bármit telepíthettem.
Ezért sem értem, mi az, hogy nincs ez/az a Google nélküli Huawei készülékekre.
Az tiszta sor, hogy kétes helyekről én sem telepíteném fel a különböző Google appokat/szolgáltatásokat.

Az pedig teljesen mindegy, milyen az adott készülék kategóriája, ha nincs rajta a Google, én pedig szeretnék rá telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#150293) jas39


jas39
tag

Sziasztok!

Nokia 8 ról váltanék, aminek a kijelzője 1440 x 2560 pixel (554 ppi) Huawei P30 Pro ra aminek 1080 x 2340 pixel (398 ppi) Mennyivel rosszabb egy ekkora különbség? Látni egyáltalán?
Érdemes várni a Xiaomi MI 10 Pro -ra?
köszönöm a segítséget előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#150294) trebrona válasza Viktor0610 (#150292) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez már kicsit komplikáltabb Huawei-nél. Itt egy how to video: YT

Szórakozzon vele aki akar. ;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#150295) Viktor0610 válasza trebrona (#150294) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi! :R
Nem letölthetőek a fájlok. :(
Pedig kíváncsi lettem volna rá, mi van a Huawei.zip fájlban.
A másik fele ugyanúgy APK-telepítés mint a Redmi 1-nél.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#150296) Ájvé válasza jas39 (#150293) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem hiszem hogy olyan nagyon sok különbséget látnàl a kettő között, bőven azon a felbontás fölött van mindkettő ami normál körülmények közt érzékelhető a szem számára, talán ha az fontos hogy mennyit jelenít meg egy weblapból a képernyőn, ez lehet különbség a nagyobb felbontás javára.
Mindenkinek magának kell eldönteni mire érdemes várnia.

(#150297) eron009


eron009
tag

Sziasztok
Ezt a boltot ismeri valaki? Állításuk szerint 2év gyártói garanciát adnak. Valóban?
Xiaomi.hu-n sajna elfogyott a fekete, 70k-t pedig már nem ér meg :(

(#150298) trebrona válasza Viktor0610 (#150295) üzenetére


trebrona
nagyúr

Másik videóból: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#150299) Viktor0610 válasza trebrona (#150298) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi. Van benne néhány APK.
Szerintem a biztonsági mentés visszaállítása is kiváltható lenne néhány app telepítésével.

Xiaomi 13T

(#150300) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Melyik az a másik telefon ami méretét és tudását tekintve hasonló mint a Samsung Galaxy S10e ?

Illetve ahogy nézem a S10e-t lassan kivonják a forgalomból... mit lehet tudni az utódjáról? Vannak specifikációk méretet és tudást tekintve?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.