Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151801) Sgr_A válasza TeeJay (#151799) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ez nézőpont kérdése nekem is sokkal jobban bejön az emui mint a miui
nem tudom mi a gáz vele de nem tetszik két- három hónapig bírom
a huawei rendszerével elvagyok akár évekig is

(#151802) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
Samsung A71 vagy Huawei P30?
Árban ugyanannyi lenne (újak).
Főként munkára (sok telefonálás, sok-sok kontakt, magán-céges levelezés).
Másik igény a minél jobb fényképező (kevesebb fényben is).
Minimum 2 évig meglenne a készülék (ha az aksi bírja, akár tovább is)
Eddig alsó-közepes samsungjaim voltak (J5-A5), de a fotó miatt gondoltam a tavalyi felső kategóriás Huawe-ire.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#151803) TeeJay válasza Sgr_A (#151801) üzenetére


TeeJay
félisten

én meg a Xiaomi MIUI-t simán rendben találom
szóval akkor jön egy beírás hogy ajánljunk telefont kivéve xiaomi mert valami "szaki" aszonta hogy MIUI az sz@r és hallani sem akar róla

xiaomi.eu ROM nálam igazán patent volt, ezért is lesz következő telefonom Redmi mert xiaomi.eu ROM-ot akarok használni majd :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#151804) Drughi válasza Jimmy8 (#151802) üzenetére


Drughi
addikt

Egyértelműen P30

Az A szériás samsungok minden tekintetben középkategóriások, csak az áruk ezt nem mutatja...

(#151805) monti0222w válasza TeeJay (#151803) üzenetére


monti0222w
addikt

Ha már tromfolgatni kell , akkor a Realme UI mindkettőnél jobbnak találom. :D

(#151806) Djmarko válasza Blac1 (#151794) üzenetére


Djmarko
tag

Szia!
Ha egy összegben fizette ki akkor nincs baj vele de ha részletbe(és általában úgy hozzák ki) akkor fenn áll a tiltás veszélye.

(#151807) xhege válasza Djmarko (#151806) üzenetére


xhege
addikt

Ha egyösszegben kifizette, de akciós áron hozta ki és szerződést hosszabbított, akkor is tiltható a telefon, ha pl nem fizeti a számláját.

(#151808) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Sajnos ma leejtettem a Mi 9T-met és a kijelző beadta a kulcsot. Úgy döntöttem, hogy nem javíttatom (GTK), úgyhogy körülnéztem, hogy miket kapni mostanában. Szembe jött a Mate 20 pro... Most 30e-rel drágább a Mi 9T-nél, de ahogy nézem a kijelzőt leszámítva mindenben jobb valamicskét... Mennyire utálnám az IPS kijelzőt az OLED után? Vagy maradjak a s*ggemen és vegyek megint egy Mi 9T-t amivel alapvetően elégedett voltam (a néhány akadást leszámítva)

:R

(#151809) Jimmy8 válasza vrbst (#151808) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Ha előtte több évig OLED-et használtál, akkor nagy eséllyel "zavarni" fog az IPS.
Egy ismerősöm sokáig IPS kijelzős telókat használt, és amikor megvette az első OLED-es telefonját, azt mondta többet nem kell neki IPS :)
A fenti véleményem szigorúan csak a kijelző fajtára vonatkozott, a két említett telefont nem minősítem :)

mod: de milyen IPS-ről írsz? A MATE 20 PRO nem OLED-es?

[ Szerkesztve ]

(#151810) trebrona válasza vrbst (#151808) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hogy számoltad ki azt a 30ezres különbséget?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#151811) vrbst válasza trebrona (#151810) üzenetére


vrbst
tag

Ó, basszus, elírtam... Honor 20 pro természetesen... :) Mea culpa

(#151812) Catrin2


Catrin2
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Huawei p30 vagy samsung galaxy s10e? Vagy más? :D
Amit szeretnék:
Eddig a samsung g. S6 edge készülékem nyúztam, de megérett a cserére.
Méretben ehhez hasonló kisebb készülék. Árban 100-150 ezer körül
És a munkám miatt jobb kamera. De semmiképpen nem szeretnék 200-300 ezret telefonra költeni.
Néztem egy kisebb méretű nagyon ígéretes xaomit is, de az már sehol nem kapható.

Évek óta samsung telefonokat nyúzok , de ahogy olvasgattak jobb üzemidőt és szebb képeket adnak más telefonok ebben az árkategóriában. Személyes tapasztalatokat, hozzáértőbb véleményeket szeretnék! Előre is köszönöm! :)

(#151813) xhege válasza vrbst (#151811) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem meg kellene nézni élőben. Én ezer év amoled után váltottam Honor 20 pro - ra. A legkevésbé sem zavar az IPS, szinte észre sem veszem. Azonban lehet te egész másképp látnád.

(#151814) xhege válasza Catrin2 (#151812) üzenetére


xhege
addikt

Nálam az S10e akksiban nagyon gyenge volt, és melegedett rendesen. Igaz nálam használva van a telefon. Nem játszok, de két sim, adatforgalom, ingadozó térerő, folyamatos Bluetooth kapcsolat, több email cím folyamatos szinkronja megy. Erre az S10e nem volt elég.

(#151815) Ezekiell válasza Catrin2 (#151812) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha fontos a fotózás, akkor én a helyedben kicsit meghúznám a derékszíjat, összeszorítanám a fogam, és vennék egy P30 Pro-t 170ezerért. Tavalyi csúcsteló, de még jövőre is bőven megállja a helyét mindenben, a kamera meg igazán kiváló.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#151817) xhege válasza #46372352 (#151816) üzenetére


xhege
addikt

Xiaomi Mi 9 lite,

(#151819) Catrin2 válasza Ezekiell (#151815) üzenetére


Catrin2
csendes tag

Köszönöm! Teljesen igazad van, de jobban szeretnék kisebb méretű (mint pl az s6 edge volt) telefont, ezért (és az ára miatt is) néztem inkább a P30-at és S10e-t.

Várok még véleményeket, aztán igyekszem mielőbb dönteni, mert már nagyon aktuális.

(#151820) Blac1 válasza xhege (#151807) üzenetére


Blac1
aktív tag

Igen de hogy tudom leelenőrízni hogy igazat mond? A jótállási papír a kezembe van. Azt mondja hogy a szerződést már megszüntette. Jó vétel lenne, de nem az ár miatt hanem a sok garancia miatt.

(#151821) trebrona válasza Blac1 (#151820) üzenetére


trebrona
nagyúr

Bementek a telekomhoz együtt, hátha megmondják. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#151822) xhege válasza Blac1 (#151820) üzenetére


xhege
addikt

Trebona fórumtárs megmondta a tutit. Egyébként nálam szolgáltatós telefon alapból kilőve, ha használtat veszek. Egyszer futsz bele egy tiltásba és az tuti a legrosszabkor lesz, mikor nagyon kellene a telefon. Én egyszer szívtam meg, azóta nem játszok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#151823) Blac1


Blac1
aktív tag

Köszönöm.

(#151824) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,
olyan új, vízálló telefont keresnék, ami a Huawei Mate 20 Lite-hoz hasonló tudású (és árban sem sokkal drágább). Mi jöhet szóba? :F

[ Szerkesztve ]

(#151825) varmi2


varmi2
nagyúr

Honor20/huawei nova 5t-ről mi a vélemény?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#151826) Ezekiell válasza varmi2 (#151825) üzenetére


Ezekiell
veterán

Teljesen jó kis teló, pláne telekomos akcióban, annyiért bestbuy. Van saját topikja/teszt mobilarena-n.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#151827) varmi2 válasza Ezekiell (#151826) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen telekomos acióra gondolsz?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#151828) Blac1 válasza xhege (#151822) üzenetére


Blac1
aktív tag

Gondoltam leírom hátha mást is érint.
Felhívtam a Telekom ügyfél-szolgálatot. A következő választ kaptam. Amennyiben a készülék ki van fizetve akkor hiába van hűség rajta, a számla nem fizetése esetén csak a szolgáltatást tilthatják le. A telefont csak akkor ha nem lett kifizetve. Tehát amennyiben egy összegbe fizették ki akkor semmilyen okból nem tilthatják le a telefont. Hacsak a tulajdonos nem kéri a letiltást. Ettől függetlenül nem veszem meg a telefont. Az a biztos.

(#151829) Ezekiell válasza varmi2 (#151827) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ejj, ahogy nézem kifutott a készletük. Bestbuy topikba többször is volt linkelve, 50k volt a készülék + 10 hónapra 3200 Ft előfizu, szóval összesen 82k.

Érdemes azért még figyelgetned, néha kerül vissza pár darab. Vagy Hardveraprón is van fenn bontatlan 83ért.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#151830) Djmarko válasza Blac1 (#151828) üzenetére


Djmarko
tag

Én mondtam. :R GSM boltba dolgozom tudom hogy megy ez :DD

(#151831) SeatZola válasza Catrin2 (#151819) üzenetére


SeatZola
őstag

Én most vettem 2 napja egy S10e-t a családba. Egy S7-et váltott. Ha eddig Samsungod volt, akkor a P30 használata picit fura lesz, meg kell szoknod. Én S10 után vettem egy Mate 20 Pro-t, de 5 nap után eladás és vettem egy S10+-t, olyan fura volt nekem. Az S10e szuperjo és viszonylag kicsi telefon. Szépek a fotói is. Mondom ezt úgy, hogy ott egy S20, egy S10, egy S10e és egy A40 is van otthon a családban.

Rappi

(#151832) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

VÍZ és ütésálló tokot tud valaki javasolni Oneplus 7-hez:F? A strandolós hullazsákokat kihagynám...

Valami ehhez hasonlón gondolkodom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#151833) vrbst válasza xhege (#151813) üzenetére


vrbst
tag

Köszi, már meg is érkezett a H20p... Egyelőre tényleg nem tűnik rossznak a kijelző! :R

(#151834) musli26 válasza Viktor0610 (#151750) üzenetére


musli26
tag

Én telekomos vagyok.
Mikor várható hogy benne lesz a készüléklistában?
Ott venném meg.
Mint egy sufni telefonosboltban.

Pl: Note Pro

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#151835) xhege válasza vrbst (#151833) üzenetére


xhege
addikt

Örülök neki! :) Egyébként ár /érték arányban nagyon komoly kis teló. Én nagyon pozitívan csalódtam.

(#151836) RoBos válasza musli26 (#151834) üzenetére


RoBos
senior tag

Pár napja már kint volt náluk, de időközben leszedték az oldalt.
RN9 Pro 6/64GB 110 eFt-ért volt Prepaid-be felrakva...

(#151837) felic555


felic555
tag

Sziasztok!

Elmúlt két éves a Xiaomi Mi A1-em és gondolkozom a cseréjén. Igazából kiszolgál még, de már érzem rajta az időt. Főleg a kamera nagyon gyenge már az újabb készülékekhez képest.
Szóval szeretnék tanácsot kérni, hogy kb mi az most amivel ki tudnám váltani és jelentős előrelépés lenne ehhez képest.

Árkategória: kb max 80ezer ft (az A1-et is 61ért vettem két éve)
Használt vagy új: ha az adott típusból lehet még jókat kifogni használtan akár az is jöhet
Hol venném: Ezt is és az ez előttit is turbadonál vettem függetlenül, így kb mindegy csak normális garancia legyen. Szolgáltatós akciókkal nem vagyok tisztában, kedvezményekből általában mindig kiesek... :D
Hosszú vagy rövid táv: általában másfél-két évente szeretek váltani.
Rendszer: Ez is és az előző is stock android és android one volt, de már leszoktam a mókolásról így inkább csak stabil legyen és működjön...
Mekkora: ne legyen phablet...
Mire használnád: telefon, sms, dual sim, NFC, jó (lehetőségekhez képest) kamera mert az A1 borzalmas..., telefonon nem játszok így az nem lényeg, jó akksi/képernyőidő, ja és jó lenne jack csatlakozó a sennheiser fülesem miatt :D

Tehát valami dual sim-es, jó fényképeket készítő, lehetőleg NFC-s korrekt mobilt szeretnék nem horror áron. Android vonalon maradnék, egyik barátomnak Huawei P20 vagy P20 Proja van és azon gondolkodtam, de nem igazán tudom az alternatívákat. Pontosan ezért kérnék segítséget. Megköszönöm, ha írtok pár opciót.

[ Szerkesztve ]

(#151838) Norbi. válasza felic555 (#151837) üzenetére


Norbi.
őstag

Xiaomi Mi 9T, használtan Huawei P30.

(#151839) TeeJay válasza musli26 (#151834) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha neked megér 40ezer pluszt vedd
Redmi note 9S 6/128 már 75 körül vehető és bármelyik sufni GSM ad egy év garanciát.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#151840) Viktor0610 válasza musli26 (#151834) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Passz.
Elvileg 20-ától indul a global értékesítés, ha jól olvastam.
A magyar Xiaomi talán júniusra igérte.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#151841) shagy


shagy
tag

Sziasztok!
Huawei Mate 10 pro-t váltanék lassacskán. (soha nem volt még ennyi ideig telefonom)
Nem riadok el a kevésbé ismert márkáktól is pl realme, de nincs tapasztalatom a lényeg, frissen legyen tartva a rendszer alatta.
Árkategória: kb 200 E Ft
Használt vagy új: Újat keresek, számla és garancia miatt.
Hol venném: Mindegy, csak áfás számla legyen róla, el akarom számolni a cégben.
Hosszú vagy rövid táv: ha elégedett vagyok, talán már hosszú távra terveznék
Rendszer: Eddig mindig androidom volt, arra vagyok berendezkedve, de nyitott vagyok.
Mekkora: nem szempont.
Mire használnád: Sokat fotózok, fontos a jó kamera. Autóban sokat megy róla a zene és navi, egyéb munka közben is sokat hallgatok bt-n mindenféle tartalmat, így a jack nem érdekel, de a nagy akksi annál inkább!

Köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

- shagy

(#151842) dj79 válasza shagy (#151841) üzenetére


dj79
senior tag

P30 pro esetleg?

(#151843) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok! Barátnőm iPhone 6s-e végleg behalt, így új telefont venne. Mégegyszer nem akar Apple-t. Olyan androidost keresünk, aminek van legalább 128 GB tárhelye, viszonylag jó előlapi kamerája és legalább 3 évig megbirkózik majd olyan feladatokkal, mint a levelezés, instagramozás youtubeozás és ilyen Angry Birds szintű kisebb játékok élvezhető futtatása. Ami még feltétel, hogy színátmenetes legyen a hátlap. Felső határ 200.000 Ft.
Én P30 Pro mondtam neki, de hátha van még más ötlet is.

(#151844) Dambrus


Dambrus
újonc

Sziasztok!
120e-ig melyik mobilokat ajánljátok amik jók videózás terén?
És esetleg hogy milyen Gimbalt ajánlotok hozzá?
Előre is köszi!

(#151845) Tin válasza Yszapos (#151843) üzenetére


Tin
veterán

Ha nem zavarja a méret és a súly, márpedig a nők szeretik a nagy telefonokat, akkor ezt az igényt egy harmadennyibe kerülő Xiaomi is lehozza...

(#151846) xhege válasza shagy (#151841) üzenetére


xhege
addikt

P30 Pro. A Turbadonál 180 körül kezdődik. 130-140 között van Honor 20 Pro, nem sokkal gyengébb telefon.

[ Szerkesztve ]

(#151847) Yszapos válasza Tin (#151845) üzenetére


Yszapos
tag

Nem nagyon vagyok otthon a Xiaomik világában. Konkrétan melyik típus jöhet szóba? Ami még lemaradt, hogy jó lenne az OLED kijelző.

(#151848) TeeJay válasza Yszapos (#151847) üzenetére


TeeJay
félisten

az OLED kijelző azt honnan tudod hogy olyan jó?
alacsony fényerőn villoghat, statikus témánál beéghet
pixel elrendezésre az IPS LCD szerintem sokkal jobb
nézz meg egy Redmi Note 9S-t 65-75ezer körül van 4/64 és 6/128GB
mindent is tud gyors és meg 5020mAh akkuja van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#151849) Tin válasza Yszapos (#151847) üzenetére


Tin
veterán

Itt írták alattad. Tényleg nem hülyeség, asszonynak S8-a van, a kezébe került egy Note 8T és bejön neki. Nagy, nehéz, nem nőies, de mint használati tárgy, jobb. A 9S még annál is jobb. Ha meg nem jön be, harmadannyiba került, max megkapja anyós jövőre...

Nyomkodjon meg egy ilyet, egy próbát megér. Azért próbálja ki, mert ezek a téglák egy dologra nem jók: hosszan kézben tartva telefonálni.

[ Szerkesztve ]

(#151850) Yszapos


Yszapos
tag

Onnan tudom, hogy 1 hete P30 Pro-m van. Előtte évekig csak IPS kijelzős telefonjaim voltak és ég és föld a két megjelenítő képvilága. Még 1 hét után is rácsodálkozom, hogy mennyire gyönyörű a kijelzője. A P30 Promat gyakran nyomkodja, nincs vele baja. Minden esetre azért megmutatom majd neki a 8T-t és a 9S-t is, hátha.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.