Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150501) yanna válasza fecaga21 (#150499) üzenetére


yanna
őstag

"Nem találtunk hirdetést!"

(#150502) Minstrel


Minstrel
senior tag

Fent van Mi Note 10, de gyanúsan olcsó.

(#150503) yanna válasza Minstrel (#150502) üzenetére


yanna
őstag

Kolléga Redmit említett, de valószínű erre gondolt.

(#150504) Tengri válasza blt.62 (#50) üzenetére


Tengri
senior tag

Sziasztok!

Két telefon között nem tudok igazán dönteni. A feleségemnek vennék telefont a szolgáltatónknál és a Samsung Galaxy S10 és a Huawei P30 (esetleg P30 Pro) között nem tudok dönteni hogy melyik legyen. Néztem mindkét telefonról összehasonlító teszteket, de egyik sem győzött meg annyira, hogy egyértelműen rá essen a választás. A telefonok topikjaiban olvasgatva eléggé "elfogultak" az írások, így azokra nem alapoznék.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#150505) Tengri válasza Tengri (#150504) üzenetére


Tengri
senior tag

Sajnos az írás mobilról blt.62-nek lett címezve. Igazából a szakiknak szántam. :B

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#150506) Sgr_A válasza Tengri (#150504) üzenetére


Sgr_A
addikt

kérdezd meg a feleséged melyik tetszik neki a nőknél általában a kinézet jobban számít mint a tudás

(#150507) Orgi válasza Tengri (#150504) üzenetére


Orgi
őstag

Kinézetben szerintem egyértelműen sokkal szebb a Huawei p30, nőiesebb is.

(#150508) Tengri válasza Sgr_A (#150506) üzenetére


Tengri
senior tag

Már túl vagyok rajta. A válasza: kék színű legyen a többit rám bízza.
A Samsung mellett szól, hogy teszteken jobb "all-round" telefonként szerepel viszont üzemidőben gyengébb. A Huawei-nek számomra a legnagyobb problémája a videófelvétel és az U.S.A.-val való mizéria esetleges "hátrányos következményei".

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#150509) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Apukámnak szeretnék egy új telefont vásárolni mivel a jelenlegi Samsung S4 nem indul el, csak bevillanik az indítási logo és ennyi. Még nem döntöttük el, hogy az olcsóbbak között vagy a drágábbak is szóba jöhetnek, ezért mindkét árkategóriából javasolnátok egyet amelyiket érdemes lenne megvenni? Az alábbi telefonokat néztem neki:

Xiaomi Redmi 8 64gb DS 24 ezer
LG Q60 DS 28 ezer
Samsung A20e DS 21 ezer

Huawei P smart Z DS 41 ezer
Samsung A40 DS 41 ezer
Honor 20 lite DS 41 ezer

Lényegében csak telefonál, egy kis netezés van rajta, navigálás, fényképezés ha épp mennek valahova kb ennyi.

(#150510) naja válasza hroberto (#150464) üzenetére


naja
aktív tag

"Természetesen"? Ne haragudj, de szerintem nincs igazad. Lehet, számodra informatívabb, de -Balázs- kollégával értek egyet. Az AOD számomra csak az órát jelenti (bár abból is van minden szobában egy-kettő), mivel a gmail és a hőmérséklet kivételéve a többi ikon túl kicsi ahhoz, hogy a megjelenített infó használható legyen. Ezzel szemben az értesítő LED-ről a szoba túlsó végéből is látszik, ha merül a teló, vagy épp jött valami üzenet. Szükségtelenek a részletek, csak látnom kell, hogy foglalkoznom kell-e vele, vagy épp nyugi van.
Anno azt hittem mekkora fícsör már az AOD, de gyakorlatilag minden részének van hasznosabb alternatívája.
Ha holnap betiltanák az AOD-t, mindenki lázadozna. Aztán egy nap múlva a többség rájönne, hogy nem is hiányzik.

Persze ez is csak egy vélemény. Más szemszögből.

[ Szerkesztve ]

(#150511) Sgr_A válasza Tengri (#150508) üzenetére


Sgr_A
addikt

Erről beszélek vidd oda és mutasd meg ezt a két készüléket nekik tök mindegy milyen amelyik jobban tetszik neki azt vedd olyan nagy különbség nincs a két teló között

(#150512) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Öcsém térne át bő 30 évesen régi Nokiáról okostelefonra.
Telefonálás, sms a fő felhasználás, a váltás oka, hogy a csomagban kikerülhetetlen mobilnet ne legyen ablakon kidobott pénz.
Kis kijelző, felbontás, panel kb mindegy, mondjuk 4" és a családban nincs Apple készülék, droid vonalon van többeknek tapasztalata.
Mit jánlotok?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#150513) Máté94 válasza macilaci78 (#150512) üzenetére


Máté94
addikt

Nincs. Ráadásul mennyiért? Használt/új?

+ Méretet találjatok ki. Kijelző méret ma már nem mond sokat, hisz a legtöbb majdnem teljes kijelzős, de így elsőre Galaxy A40. Kisebb úgy sem lesz. :DDD

(#150514) Viktor0610 válasza Máté94 (#150513) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Plusz 1 az A40-re.

Xiaomi 13T

(#150515) naja


naja
aktív tag

S7e-et váltanék valami szebben fotózósra. Gyakorlatilag fényképezésre, telefonálásra, navigációra és térkép nézésre használom.
• Leginkább Video, LowLight és Whitebalance terén kellene jobbnak lennie S7-nél, ha van 3x vagy 5x zoom (fix) az akár plusz pont, de nem feltétel.
• Minél hosszabb üzemidő fontos lenne.
• Meg ha nem lenne ekkora tepsi az is jó lenne.
• Lehet buta műanyag kinézetű, hogy ne legyen sérülékeny.
• Jó lenne 100-150-be beleférni, nagyon indokolt esetben több is. Szeretném újonnan, a gari megnyugtató dolog.
Egyéb megkötés nincs.

Létezik ilyen teló?

Más:
Van valahol összehasonlítás, hogy a Huawei Pxx – PxxPro – Mate – Mate Pro – Honor – «mittomén mi van még» között mi a különbség? Melyik mennyire jó a fentebb leírtakra?

(#150516) dj79 válasza naja (#150515) üzenetére


dj79
senior tag

Esetleg egy pixel 3a a turbadoról?

(#150517) psg5 válasza naja (#150515) üzenetére


psg5
veterán

Mi 9t? Galaxy A71? Illetve ezek talan fotoban nem maradnek, igaz ha jol latom nem is nagy szintlepes kameraban s7 hez.

F.K.T.

(#150518) cbmfan


cbmfan
senior tag

hamarosan utazom a világ túlfelére, kellene valamilyen telefon az alábbi specifikációkkal:

- 3 SIM foglalat (T+digi+helyi prepaid, nem akarok két telefont vinni)
- VoWifi támogatás, digi miatt
- nagy tárhely és/vagy microSD foglalat
- 6" kijelző
- nagy akkukapacitás
- nem noname

van valami ötletetek?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#150519) Viktor0610 válasza cbmfan (#150518) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Három SIM-esben nem noname.
Nincs ilyen.

Pár 5-6 éves Acert találtam, ami nem annyira noname.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#150520) TunerJoe válasza naja (#150515) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Xiaomi Mi Note 10

instagram.com/albert__gyorgy

(#150521) hhgygy válasza cbmfan (#150518) üzenetére


hhgygy
senior tag

Biztos, hogy utazol?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#150522) cbmfan válasza hhgygy (#150521) üzenetére


cbmfan
senior tag

persze. 15 éve tervezem, látni akarom cseresznyevirágzást amíg még bírok. ha elkapom az sem számít, van még elég más alapból. bár lehet, hogy kevés lesz a bő egy hónap hozzá, hogy elintézzek mindent amit kell, csak kihúzok még egy évet.

és 4 simes? :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#150523) Siriusb válasza cbmfan (#150522) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha a digi csak a vowifi miatt kell - gondolom amúgy sem ez a fő telefonszámod -, inkább váltsd ki VoIP-pal. A telefonszámodat tudod regisztrálni, tehát az a hívásazonosító lesz elküldve az internetes hívás során is.

(#150524) cbmfan válasza Siriusb (#150523) üzenetére


cbmfan
senior tag

tudom, és ahol van wifi arra akár ott a viber. bár ha veszek helyi kártyát lesz mobilnet, ergo ugyanott vagyok.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#150525) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Jelenlegi P9 telefonomat szeretném lassan lecserélni, 150-160e környékén húznám meg a határt, kártyafüggetlen, vagy T-mobile.
Amik szóba jöhetnek, az az Apple termékei, illetve az OOS és kamerák miatt a OnePlus 7T-vel szemezek egy ideje.
Sokat gondolkodok, hogy melyiket lenne érdemes hosszabb távra vennem.
Szeretek telefonnal fotózgatni, így fontos, hogy a kamerája jó minőségű képeket készítsen, lehessen azokat utólag szerkeszteni is akár.
Ami miatt az iPhone felé kacsingatok: hosszú távú rendszertámogatás, strapabíró, időtálló készülékek, meg amúgy is kipóbálnám az iOS-t.
Ami miatt a 7T felé: olcsóbb, sok féle kamera, OOS.
iPhone-ból érdekelne akár használtan is, ezért nézegettem az X-et, XR-t. Ezek mennyire ajánlhatók így 2020-ban hosszútávra (tekintve, hogy 3GB RAM-osak)? X főként a dual kamera miatt vonzó számomra.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#150526) macilaci78 válasza Máté94 (#150513) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ár egyelőre mindegy, ahogyan az is, hogy használt-e, csak működjön 3 évig legalább.

Méret: mondjuk 4"
Az A40 méretei: 144.4×69.2×7.9 mm külméret, 5,9" kijelző. Nekem egy Xiaomi Mi A1 van, ez is hatalmas neki, a most használt Nokia 216 méreteiben gondolkodik: 118×50.2×13.5 mm

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#150527) nyisziati válasza macilaci78 (#150526) üzenetére


nyisziati
veterán

Ettől még az iPhone SE is nagyobb, 125 mm. És az a legkisebb teló most.

(#150528) naja válasza TunerJoe (#150520) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi, nem is gondoltam, hogy "csak" ennyibe kerül. Ránézek még a videós tesztekre, mert mintha a videós részt nem annyira dicsérnék. Meg azt nem látom, hogy akkor nekem most 108M-ba kell fotóznom, ha szépet képet szeretnék, vagy a 27MB ugyanúgy alapfelbontás (tud RAW-t)? Illetve, hogy a pro jobb képeket csinál, vagy csak a memória a több?

@dj79 Köszi, de azt hiszem a Pixel3a nem lenne elég nagy lépés a váltáshoz. A MiNote10 jóval jobbnak tűnik, igaz az ára is.

Ezek szerint a Huawei-ek már lejárt lemezek? Kína-para van, vagy más az oka?

[ Szerkesztve ]

(#150529) macilaci78 válasza nyisziati (#150527) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Droid vonalon mi a legkisebb?
Illetve nem kell klasszikus okostelefon, lehet sok gombos is, ami tud netezni, navigálni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#150530) Sgr_A válasza macilaci78 (#150529) üzenetére


Sgr_A
addikt

Elmondták mi a legkisebb, az a40
vegy valami régebbi sony compact
z3c z5c ha még beszerezhető használtan valahol

(#150531) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Téma a következő , Vodafone előfizetés mellé kell telefont néznem .Jelenleg redmi note 7 est használok megelégedve de egy havernak kell .Nincs nagy igényem , nem játszom a telefonon .Vodafone kínálatában a xiaomi redmi note 8t néztem meg a Samsung a51 est esetleg a a71 est de annak már duplája a havi fizetendő elofizu mellé .A note 8t meg a samu a51 közt havi 1700 Ft van kb tud annyival többet a samu ? Szebb a kijelzője jobb gyorsabb telefon ? Esetleg a note 8t ? Tudom egyik se nagy ugrás a redmi 7 hez képest de nincs is nagy igényem .Az a 71 tetszik mert már 6 GB ramos de már nagyon nagy nekem az a kijelző meg a gorilla glass 3 as uveg se egy modern valami a redmik 5 osehez képest .Melyiket javasoljatok ?

(#150532) csibe1 válasza cbmfan (#150522) üzenetére


csibe1
addikt

Tessék, parancsolj: [link]

Itt egy másik: [link]
Teszt is van róla: [link]

:D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#150533) nyisziati válasza macilaci78 (#150529) üzenetére


nyisziati
veterán

Gombos telefonok felejtősek, nincs alattuk rendes hardver. 10 éve még jók voltak, de mára már úgy felhíztak a kontentek, hogy nem érdemes küszködni gyenge telóval.
Kicsi androidos használtan pl. az Xperia XZ2 compact, vagy a fentebb említett Sony-k, ha találsz még belőlük normális állapotút. Esetleg van még a Galaxy S10e, de az nem olcsó.

Bár szerintem jobban jársz egy új A40-nel, de te tudod.

(#150534) zsotty4


zsotty4
tag

Sziasztok! Egy iphone 7et nyüzök már 3 éve. Lassan érik a csere, meg egyébként is kicsi a kezemhez ez a képernyőret.

A fő kérdésem az lenne, hogy 100e forint árkategóriàban meggyalázzák-e már a 7es kameráját a készülékek, vagy ahhoz fentebb kell nézelődni?
A kamera és az üzemidő lenne a fő szempont, nem hàtrány a vízállósàg de nem prio.

Képernyője már úgyis nagyobb mindennek.

(#150535) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Úgy érzem ideje leváltanom a galaxy S7-em.
Már 1 bő hete nézegetem a Note 10-et. Nagyon érdekel az S-pen, nem volt még note készülékem de mindig is tetszettek, mind a formavilág mind az S-pen nyújtotta lehetőségek.
Az S10e óta nem is volt telefon a piacon ami igazán érdekelt volna.
Kérdésem az lenne, hogy mekkora különbség van az S10e és a Note 10 között, kamera és időtállóség tekintetében. Szeretném ha ez is kibírna ~3 évet mint az S7-em.
esetleg várható lehet árcsökkenés note 10 esetében? Tudom nem vagytok jósok, de a piac csak mutat valami tendenciát :K

Árkategória: Mivel konkrét típusokrtól érdeklődöm ezt kihagynám :)
Használt vagy új? Új
Hol vennéd meg? ElsősorbanTelekom (de nincs kizárva más lehetőség sem)
Hosszú vagy rövid távra tervezel: Mindenképp hosszú távra tervezem
Mire használnád? facebook, spotify, fotó/videó, ritkán játék, youtube, olykor navigáció...szokásos dolgok.
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Szeretem a kompakt telefonokat (már amennyire manapság annak lehet nevezni őket)

(#150536) macilaci78 válasza Sgr_A (#150530) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én meg leírtam, hogy a legkisebb is kb 3 centivel hosszabb ls kb 2 centivel szélesebb, mint a jelenleg használt, azt is leírtam, hogy csak koca tartalomfogyasztásra lesz használva, ha lesz egyáltalán.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#150537) dj79 válasza macilaci78 (#150536) üzenetére


dj79
senior tag

A40. Talán 1-2 évig még jó lehet.

naja: a pixel 3a kamerában nagy előrelépés, a pixel 4 meg még nagyobb. A 3a-t pont az általad megfogalmazott támpontot alapján írtam, kis méret, wb, lowlight, képminőség. Ezek támogatása kicsit tovább tart a megszokottnál.

[ Szerkesztve ]

(#150538) DS39 válasza macilaci78 (#150536) üzenetére


DS39
nagyúr

Nincs már ilyen csöpp telefon, főleg androidos.

(#150539) Gyarmati_ válasza DS39 (#150538) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Van, sőt egészen apró!
Viszont teljesen noname, de attól még lehet jó.
Persze garancia nincs.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#150540) nyisziati válasza Gyarmati_ (#150539) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem írnak túl jókat róla a visszajelzésekben. 4G nem mindenkinek működik, Google Play Store nincs rá, volt, aki egyenesen pénzkidobásnak minősítette. Pláne 1000 mAh-s aksival. Másfél órás működési időt írt valaki.
Ezért sem akartam ilyet ajánlani. Van egy pár hasonló, de lutri, hogy milyen. Próbálgatni meg kicsit drága.

[ Szerkesztve ]

(#150541) Di Natale válasza Gyarmati_ (#150539) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Mennyire eltörpül az ember kezében. :Y Pedig annak idején ez volt a standard.

(#150542) Gyarmati_ válasza nyisziati (#150540) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Én sem venném meg, sőt másnak sem ajánlom, de létezik.
Sok embernek gond hogy megnőttek a telefon méretek, de ez van. El kell fogadni hogy ezek ekkorák, vagy kell venni sima egyszerű telefont.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#150543) -szabi- válasza Gyarmati_ (#150542) üzenetére


-szabi-
őstag

Ha sok embernek gond azzal nem kell foglalkozni, így van.

(#150544) macilaci78 válasza Gyarmati_ (#150542) üzenetére


macilaci78
nagyúr

kell venni sima egyszerű telefont - nincs a Telekom kínálatában adatcsomag nélküli előfizetés. Jómagam egy Nokia 7110-et használok napi szinten privát telefonként.

A linkelt 3,5" telefon spec alapján nem rossz, de a 6-os Android ma már kissé riasztó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#150545) Gyarmati_ válasza macilaci78 (#150544) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Az kis kínai apróság csak példa volt, nem ajánlom senkinek. csak azért tettem be hogy létezik ilyen is. A magán előfizetésemhez is van adat keret, de azt nem is használom. Ennek ellenére megvan az előfizetés, mert nem kerül sokba.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#150546) tobias40


tobias40
veterán

3 sim kártyás androidos okos telefon van ami ajánlott tipus?
Jó lenne ha legalább az egyik foglalat tudná a 4G-t!

Google nem sokat segített...

Vagy milyen megoldás lehet még ha nem akarom cserélgetni a sim-eket?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#150547) Máté94 válasza tobias40 (#150546) üzenetére


Máté94
addikt

Nincs.

(#150548) tobias40 válasza Máté94 (#150547) üzenetére


tobias40
veterán

Semmilyen megoldás nincs 3 sim kártya egy telefonban való használatára?

(#150549) TunerJoe válasza tobias40 (#150546) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Azt hiszem a kínai iPhone modellekben (az XS-től felfele) két fizikai és egy eSIM használható, ami összesen 3. De ez csak a kínai modellekre vonatkozik.

instagram.com/albert__gyorgy

(#150550) Norbi. válasza TunerJoe (#150549) üzenetére


Norbi.
őstag

A kínaiban nincs e-sim, csak két fizikai sim.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.