Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145651) nyisziati válasza jeni (#145644) üzenetére


nyisziati
veterán

Teljesen jó, nekem nagyon bevált. Élőben azért nézd meg a mérete miatt.
Az A50 igazából nem tud sokkal többet, viszont a kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasót sokan nem szeretik.
Ennek meg hátul van és villámgyors.
A kamerával is elégedett vagyok.

(#145652) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Redmi 8 Note Pro globalt tud valaki 66 ezer Ft-nal olcsóbban külföldről?

(#145653) Viktor0610 válasza Brandynew (#145652) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem szeretnél te túl nagy kedvezményt? ;]
Kuponnal 75 volt a legolcsóbb, amit találtam.

Bocs, Alin találtam 65-ért. De hogy ennél is olcsóbban lehet-e? 🤔 Nincs benne B20. Az most nincs meg, hogy egyébként a Pro B30-képes-e.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#145654) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
kislányomnak akarom megvenni első okostelefonját. Főként youtube egyszerű játékok és netezés meg fényképezés lesz rajta. Nyilván nem kell neki csúcstelefon. Karácsonyra szánom neki.
KB 40 ezer ft-ot szánok rá de lehet 50 ezer is.
Én a Xiaomi Redmi 7A-t néztem ki. 5,45" kijelző szerintem ideális.
A sima 7-es ben és 8A-ban nagynak tlálom a kijelzőt egy gyereknek 6,22"
Ahogy látom a 7A-ban HD kijelző van azért egy FHD-s kijelzős készülék is érdekel.

Szóval mi az ajánlott vétel 50 ezerig ami kb 5,5".

(#145655) Ájvé válasza Viktor0610 (#145653) üzenetére


Ájvé
veterán

Van belőle Global, bár nem sok helyen találtam eddig pl Amazonon és 250€ az ára.

(#145656) Viktor0610 válasza Ájvé (#145655) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Épp' ez az.
A kínai (belpiacos) verziók mindig olcsóbbak, mint a global társaik.
Tehát belpiacos van 65-ért, B20 nélkül, global nincs ilyen olcsón.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#145657) Nagyfejű


Nagyfejű
aktív tag

Sziasztok!ugyan annyi pénzért melyik lenne a jobb vétel? Huawei Mate20 lite vs Samsung A40?Amire használom a készüléket,rengeteg net,viber,kevés telefonálás,email, és kb ennyi.... :)

(#145658) Ájvé válasza Viktor0610 (#145656) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez igaz, kínai piacos mindig olcsóbb.

(#145659) Sgr_A válasza Nagyfejű (#145657) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mate 20 lite
Nagyobb kijelző nagyobb akku

(#145660) #94529552 válasza Khaosz55 (#145654) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia!

Pont amiket felsoroltál, azokban(is) nagyon gyenge a 7A, továbbá a 2GB RAM, és 16GB tárhely is rettentően kevésnek számít manapság, mert ebből csak kb. 7 GB lesz használható, de ott van még a gyengébb kontraszt, rosszabb kamera, videólejátszásban és játékban is gyenge, és nincs ujjlenyomat olvasás, stb. [link], ez szerintem talán a nagyinak jó lesz, aki csak telefonálásra használná. A ~70mm széles 7A helyett biztos elfér a Redmi 7,ami csak ~5mm-el szélesebb. Én Redmi 8 vagy Redmi Note 7 és Note 8 közül választanék 4/64 GB-tal, de a játék miatt utóbbi kettő közül, és a Note-oknak jobb a kijelző felbontása is.

(#145661) Khaosz55 válasza #94529552 (#145660) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi az infót.
8-as még ok árban, csak hát szerintem egy 9 éves gyereknek a 6,22-es kijelző kicsit nagy szerintem. Szerintem max 5,5" lenne az ideális. Nincs valami ebben az árban 40-50K ? Vagy a xiaomi a besbuy?

(#145662) Cyrin válasza Khaosz55 (#145661) üzenetére


Cyrin
addikt

Redmi 6-ot nyúz a fiam több mint egy éve, tényleg mindenre is használja, tok jól müködik, egy rossz szavam se lehet rá, és még normális méretű.

(#145663) Roxkex válasza #22743424 (#145648) üzenetére


Roxkex
senior tag

Ott nem néztem. Xiaomishop-on néztem, ha jól emlékszek.
Viszont az is sok nekem egy telefonért :\ Illetve Én csak itthon veszem !
#145649 Ájvé
Őszintén ? A vastagság annyira nem érdekel, azzal sose volt gondom !
Azt tudom, hogy külön kezeli az adatoktól az android. Viszont mivel nekem az első adandó alkalommal bl nyitás, root .. romolgatás lesz így elég sokszor telepítek ezért jó, hogy ha az ember a saját adatait tudja külön tárolni, ugyanis egy teljesem rom telepítésnél nem árt ha mindent resetel az ember a belső memórián ! (Legalábbis Én még ebben szocializálódtam s azóta tartom magam ehhez)
Illetve viszonylag sokat vándorol a memória kártyám telefonok között s emiatt is szükségem van rá.

#145650 aprokaroka87
Valószínűleg nem sokat dob rajta ! Jogos ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#145664) TeeJay válasza Roxkex (#145645) üzenetére


TeeJay
félisten

csak azért írtam mert láttam a Redmi Note 7 és Note 8-ról is a szétszedős videót és már ott látszik hogy a Note 8 sokkal masszívabb és jobban össze van rakva tehát egy fokkal minőségibb lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#145665) Khaosz55 válasza Cyrin (#145662) üzenetére


Khaosz55
addikt

Redmi 6 kapható még? Mindenképpen új kell karácsonyi ajándék lesz és még flamingós tokot is kell keresnem.

(#145666) TeeJay válasza Khaosz55 (#145665) üzenetére


TeeJay
félisten

Redmi 7 van itt 70-100 USD között
[link]
search rublikába írd melyik telóra szűrnél és adja a kupont hozzá :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#145667) Roxkex válasza TeeJay (#145664) üzenetére


Roxkex
senior tag

Értem !
Köszi szépen aranyos vagy !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#145668) #94529552 válasza Khaosz55 (#145661) üzenetére


#94529552
törölt tag

Értelek, de ez csak 0,7" különbség, és hát már mindegyik tepsi méretű ami 5"-nál nagyobb, zsebben nem nagyon lehet hordani, akkor meg nem mindegy az az 5 mm? Hosszra meg ~10-mm-rel rövidebb az megint nem nagy könnyebbség. Vannak kisebbek, de ár/értékben elég rosszul állnak. Egy mindenben gyenge 7A-t akkor se vennék a gyereknek(a kijelző csak a 74%-a a teljes méretnek), mert ha használja és a játékban akad, lassul, vagy az app-okkal gyorsan betelik, akkor meg lehet megint másikat keresni, de nekem 8.

(#145669) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Mobilt keresek a következő paraméterekkel:

- Max. 55-60 ezer Ft (külföldről is)
- Új, garancia nem szempont.
- Mindegy, honnan veszem, előfizetés nem lesz mellé.
- 3 évig szoktam használni egy mobilt, egy Redmi 3s-t váltana.
- Munkára használom (Office programcsomag), a jó üzemidő fontos.
- Androidot szeretnék.
- Min. 5,5".

Szeretnék NFC-s mobilt, viszont más paramétereket nem szeretnék föláldozni az oltárán, szóval írjatok kérlek egy NFC-set és nélkülit is.

Néztem pl. a Redmi 8-cat, néhány paraméterében (kamera, üzemidő) jobb a Redmi 7-nél és újabb, viszont a procija rosszabb. A Huawei P Smart 2019-et is opciónak tartom, csak nem tudom milyen a Redmihez képest. Talán szóba jöhetne még a Redmi 8 Note is, de arra már sajnálom a pénzt, főleg, hogy NFC úgyis csak a Pro-ban van.

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#145670) jeni válasza Brandynew (#145669) üzenetére


jeni
félisten

Garinélkül egy mobilt sosem veszek!

Xiaomi Redmi 7
Xiaomi Redmi 8
Xiaomi A2
Samsung A40
Huawei P10 ezt a Telekom akciózza

Újat 60000Ft árban nehéz találni.

Esetleg használtan valós hiteles garanciával számlával.

[ Szerkesztve ]

(#145671) fap333


fap333
aktív tag

Szervusztok!
Tudnátok segíteni, hogy manapság melyik a legolcsóbb type-C usb-s telefon? Feleségemnek szeretnék majd venni egy új telót, teljesen alap felhasználáshoz: telefon, viber, net, facebook... NFC és egyéb extra nem szükséges, nem használná.
Jó lenne csökkenteni a háztartásban lévő kábelek sokszínűségét, viszont az átalakítókat hanyagolnám, ezért kéne type-C.
Árban 50k felé nem szívesen mennék, méret minél kisebb annál jobb.

Előre is köszönöm a segítséget!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#145672) Brandynew válasza jeni (#145670) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszönöm.

Akkor Redmi 7 > Redmi 8, akkor is, ha a Redmi 8-hoz olcsóbban jutok hozzá? Huawei P Smart 2019 nem játszik?

A garancia az személyes pénzügyi döntésem alapuló kérdés. Én kb. mindent külföldről rendelek, sokszor garancia nélkül, és kiszámoltam, hogy bőven pluszban vagyok akkor is, ha pl. egy mobilt kukáznom kell és vennem kell egy másikat, mert nem volt rá garancia. Ha mindent jó garanciával vennék, az sokkal nagyobb anyagi veszteség lenne számomra, mint így, hogy nem figyelek a garanciára, és emiatt jóval olcsóbban vásárolok.

(#145673) Brandynew


Brandynew
őstag

Végül egy Redmi Note 8-at vettem (4 GB RAM, 64 GB ROM).

Global verzió, tudja a B20-at is.

55 ezer Ft [innen] a GBNOTE801 kuponnal, ha érdekel valakit. Nincs szállítási díj.

(#145674) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok! A Galaxy A60 megjelenése várható Magyarországon, vagy hiú ábránd?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#145675) bayarena


bayarena
aktív tag

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék telefont venni, amire használná:
fb, messenger, skype, email,
szóval eléggé alap dolgok. Ami fontos lenne, hogy a kijelzője "tiszta" legyen, legalábbis ne vmi gagyi, nem olyan jó a látása, illetve, hogy azért ne akadozzon annyira ha ilyen alap dolgokra használják.
Melyik lenne a legolcsóbb, de még ezekre jó telefon? Mindenképp új kellene, legyen garancia, ha kell, akkor be tudja vinni az üzletbe, én nem tudok ezzel foglalkozni, külföldön vagyok, szal használtal nem próbálkoznék.
Köszönöm előre is a segítséget!

(#145676) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Ha valakit érdekel , már kapható .
az Ulefone Armor 7 Global version,
strapabíró telefon.
( 128 GB/8GB , IP68 , nyolcmagos Helio P90,
48 megapixeles főkamera. )
Link:

(#145677) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Céges telefont keresek a felső kategóriából. Huawei P10 az előd. QI töltés jó lenne, android maradjon, a készülék kényelmesen elférjen a zsebben.
Köszi előre is!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#145678) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok,

nyugtassatok meg vagy jöhet a fekete leves, jelenleg fotó+videózásra az ultimate megoldás az Iphone 11Pro?! SuperSaf videóit nézve abban volt a legjobb a futás közbeni remegés-kiegyenlítés vagy stabilizálás.
Csak épp ős androidosként is csillagokat látok ha az árára nézek, azaz elfog a szédülés.
Androidos vonalon pedig nagyon a samsungot nyomják, de nem érzem az erőt egy S10+-ra, sokkal jobban tetszene a Oneplus 7T/Pro, ami árban is barátibb.
Esetleg hasonló alternatívát tudtok javasolni? Huawei nem játszik, az van most, arról akarok váltani, valami mást szeretnék.
Xiaomi mi 9 Pro még a kiszemelt, de ott is a kamera az, ami nekem nagy kérdőjel.

Köszi a segítséget!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145679) Brandynew válasza Tsebacsi (#145678) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Huawei P30 Pro kb. egy szinten van az iPhone 11 Pro-val, de ha az nem játszik, akkor Samsung Galaxy Note 10 Plus vagy Google Pixel 3 XL. Az Oneplus 7T Pro is a legjobb kamerás mobilok között van.

A leg-leg-legjobb kamerája a Huawei P30 Pro-nak és az iPhone 11 Pro-nak van, a többi, amit írtam, szintén nagyon jó, de nem annyira, mint az említett kettő.

Valamelyik akciókamera nem jöhet szóba mobil helyett?

[ Szerkesztve ]

(#145680) jeni válasza Seraph 16 (#145677) üzenetére


jeni
félisten

Samsung S10e (nagyon eltűntek a polcokról)
más nem nagyon van kisebb méretben.

(#145681) rodman73


rodman73
aktív tag

- Árkategória. max 300.000 ft
- Használt vagy új? inkább új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 6-12 hónap minimum
- Mire használnád? social media, navigálás, néha egy kis játék, kamera fontos, de nem annyira
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Elég nagy kezem van, méret nem annyira számít, notch-ot nem szeretnék a telefonra. Ez mondjuk eléggé be is szűkíti a kínálatot, Oneplus 6t-t használtam most, 7T Pro sajnos a lekerekített kijelző miatt nem annyira tetszik, viszont a sima 7T-nek meg a kamera nem tetszik a hátulján. Közben találtam egy Xiaomit is, Xiaomi Mi 9T-es készülék felveszi a Oneplus 7T telókkal a versenyt szerintetek? Vagy olcsó húsnak tényleg híg a leve? Esetleg van még olyan telefon ami notch mentes? Huawei Mate 20 is tetszene amúgy, szóval most eléggé döntés képtelennek érzem magam :D

Előre is köszi a segítséget ;)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#145682) Brandynew válasza rodman73 (#145681) üzenetére


Brandynew
őstag

Én is akarok olyan helyen dolgozni, ahol annyit fizetnek, hogy 6-12 hónapra vásároljak 300 ezer Ft-ért telefont fészbúkozásra. Szvsz egy 35 ezer Ft-os Redmi 7 tökéletesen kiszolgálna.

[ Szerkesztve ]

(#145683) Tsebacsi válasza Brandynew (#145679) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia,

köszönöm a választ. Nem, mert alapvetően a mobil van nálunk mindig, akárhova is megyünk. Extrémsport pedig nemigen van (síelés se nagyon sajnos, párom nem télkedvelő :P ).
A note 10+ annyival jobb kamerával bír az S10+-hoz képest, hogy megérné inkább afelé fordulni?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145684) Brandynew válasza Tsebacsi (#145683) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

A két készüléken ugyanazok a kamerák vannak, de a Note 10+-on van hátul egy extra time-of-flight kamera (~ mélységérzékelés), amitől kicsivel jobb lesz a kép.

(#145685) sfdrakex válasza Brandynew (#145682) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Persze, az emberek 90%át kiszolgálná a Redmi 7, de nem azt veszik. Ahogy a legtöbb embernek az igényeire egy Dacia is elég lenne, mégis elég jól pörögnek a luxus autók is. Dolgozni kell érte, hogy az ember azt vehesse meg ami a tetszik neki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#145686) rodman73 válasza Brandynew (#145682) üzenetére


rodman73
aktív tag

Köszi a segítséget! ;) 6-12 hónap alatt egy 300.000 Ft-os telefont nem írsz le nullára, én pedig szeretem gyorsan cserélgetni őket. És hogy milyen anyagi helyzetben vagyok ahhoz semmi közöd szerintem. Én csak tanácsot szerettem volna kérni.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#145687) hunlipi88


hunlipi88
csendes tag

Sziasztok!

xiaomi a3-on vacillálok. Van vmi ami jobb nála akár 70e-ig? Feleségemnek mi 9t pro-t vettünk de nem érzem úgy hogy kétszer annyit ér nekem mint egy a3. Vagy túl jo áron van az a3?! :))

(#145688) Khaosz55 válasza #94529552 (#145668) üzenetére


Khaosz55
addikt

Akkor redmi 8 lesz majd megbarátkozik vele.
Különben ez elég új termék nem ? Most látom nem a legfrissebb ez nem gond, de tokot mért csak a 8A vagy Note 8-hoz találok ?

[ Szerkesztve ]

(#145689) nyisziati válasza hunlipi88 (#145687) üzenetére


nyisziati
veterán

Nagyon jó áron van.
Galaxy A50 van még 80 ezer környékén (vagy feljebb).

(#145690) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Lehet én vagyok agyatlan meg béna de én csak a xiaomishop-ban találok Redmi8-as telefont. Magyarországról akarok vásárolni.

(#145691) Norbi. válasza Khaosz55 (#145690) üzenetére


Norbi.
őstag

Redmi 8 meg a nagykerekben is csak elorendelheto, jovo hetre irjak elvileg. Varjak mar nalunk is sokan.

Mint ahogy a Xiaomishopban sincs, csak ha megrendeled, megrendelik kinabol. A vilag vicce az a ceg. :))

[ Szerkesztve ]

(#145692) Khaosz55 válasza Norbi. (#145691) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok akkor várok. Majd megkérdem honnan érdemes megrendelni.

(#145693) Dhampir válasza Norbi. (#145691) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lurdyban lévőre érted?

(#145694) sfdrakex válasza Dhampir (#145693) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem. Lurdyban Xiaomi.hu van, itt pedig a xiaomishop.hu ról volt szó.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#145695) bayarena válasza bayarena (#145675) üzenetére


bayarena
aktív tag

Erre valaki esetleg? Kb 40 ezer kornyeken?

(#145696) Dhampir válasza sfdrakex (#145694) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszönöm. :R

Ha már itt "kéznél vagy", arról tudnál infóval szolgálni, hogy a Xiaomo Mi A3 és a Xiaomi Mi 9 Lite tudják a szimpla kábeles (nem külső áramforrással támogatott Google Chromecast) "USB Type C to HDMI" adatátvitelt? :F

(#145697) #94529552 válasza fap333 (#145671) üzenetére


#94529552
törölt tag

Type-C van például ezekben: Xiaomi Redmi Note 7, és Samsung Galaxy A20[link]

(#145698) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Telefont szeretne venni egyik ismerős.

- Árkategória. 25-30 e Ft. Nagyon max 35.
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Egy két évre.
- Mire használnád? Telefonálás, böngészés, youtube, viber, facebook.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Igazából mindegy.

Redmi 7a-t néztem neki. Van jobb telefon ennyi pénzért? :R

(#145699) Sawyer_


Sawyer_
tag

Sziasztok!

- Árkategória: 200-max.250
- Használt vagy új? Új vagy újszerű
- Hol vennéd meg? Mindegy
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: hosszú táv
- Mire használnád? Üzleti felhasználás, munka. Fontos az elfogadható akkumulátor.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? MIndegy.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Max. 150 mm és max 71 mm. Lehetőleg 160 gramm alatt.
Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
Fontos az elfogadható üzemidő és a jó térerő. Sajnos az Iphone X-em ez utóbbin vérzik el, ahogy hallom a Samsungok sem erősek ebben. Tapasztalatom szerint a Huawei-ek a legjobbak ezen téren.

Nekem ilyen paraméterek mellett csak az S10 maradt, de attól félek gyenge a térereje.
Valakinek esetleg valami ötlete?

(#145700) tvamos válasza Amerigo57 (#145676) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon jo! Legkozelebb ilyet veszek a gyereknek. Az elozo telot beejtette a klotyoba, a mostanit meg leejtette a betonra, es osszetort a kijelzo. Eszem megall!..

Az Ulefone Armor 6E mennyire jo telefon? Xiaomi Redmi Note 5 helyett lenne... Jatekra.
Illetve mennyire jo bolt ez a B-tel?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.