Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127351) t.imi válasza adp (#127246) üzenetére


t.imi
addikt

Nagyon köszi! :R

(#127352) DS39 válasza Siffredi (#127350) üzenetére


DS39
nagyúr

Jó üzemidőre csak a Xiaomi figyel néhány modell esetében.
A csúcs kategóriás telefonok nem erről híresek.

Szerintem jó választás lehet a Redmi Note 5. (A hardveres teljesítménye egy átlagos felhasználónak tökéletesen megfelel.)

(#127353) kali válasza DS39 (#127352) üzenetére


kali
legenda

Akad azért néhány típus, amik kiemelkednek a sorból a jelenlegi csúcstelefonok között, például a 4000 mAh kapacitású akkumulátorral szerelt Huawei Mate 10 Pro, vagy a P20 Pro.
Kár, hogy sok gyártó (Samsung...stb.) a legjobb csúcstelefonjaiba is csak maximum 3500 mAh-s akkumulátort tesz.

(#127354) Siffredi válasza kali (#127353) üzenetére


Siffredi
senior tag

Már régen meg is vettem volna a mate 10 pro-t, ha nem kerülne 3x annyiba, mint a note 5...

(#127355) kali válasza Siffredi (#127354) üzenetére


kali
legenda

Nem is azért írtam, csak arra reagáltam, hogy szerencsére a csúcskategóriában is akad jó akkumulátoros üzemidővel rendelkező telefon.
Számomra is az egyik legfontosabb szempont ez, ezért lett például Mate 10 Pro a Note 8 helyett.
A Xiaomi Redmi Note 5 (Redmi 5 Plus) például nagyon jó amúgy akkumulátoros üzemidőben.a Pro passz, mert annak más a hardvere, de szerintem az is bőven jobb abban a OnePlus 3-tól.

(#127356) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

140-160 közötti max-ig gondolkoztam el egy új telefonon. Most a fotós képességek is mérvadóak, de persze nem ez a legfontosabb. Ár/érték miatt Xiaomi és már a OnePlus is szóba jött, azon túl más nem nagyon. Szarszung és társai valamint a már szintén overpriced Huawei sem hat meg. Így jelenleg az alábbi 3 modell az, amit el tudnék képzelni:
-Xiaomi Mi Mix 2S
-Xiaomi Mi8
-OP6

Árban kb. egyeznek, főleg ha akció van mondjuk az OP6-ra. Mix 2S nekem annyira nagyon nem jön be, kicsit "olyan semmilyen" hatást kelt bennem. OP6 egyre jobban tetszik, bár 160körül van átlagban, az meg már picit szájhúzós. Aztán a még nem kapható Mi8, amiről ugye nincsenek még tesztek sem.

Melyikre voksolnátok? Notch-ért én se vagyok oda, így ez a 2S mellett szólna, mondjuk más pro-t nem nagyon tudnék mondani mellette. Szóval szerintem a fő kérdés az OP6 vs Mi8 lenne.

u.i.: OP6-nak van MI Cloud-hoz hasonló, mindent mentő backup solution-je?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#127357) Sungoo válasza Siffredi (#127350) üzenetére


Sungoo
addikt

Egy akksi cserén nem gondolkozál? Ha tényleg ennyire bejön a telefon, költséghatékonyabb lenne, mint másikat venni.

(#127358) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Honor 8-at tervezek lecserélni. Fotózás, akku a fő szempont.
Honor View 10 a kiszemelt készülék, ezért 140k a plafon.
Van esetleg jobb alternatíva? Nekem úgy tűnik, hogy a Honor 10 rosszabb vétel lenne, mint a V10.

Előre is köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#127359) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Jelenlegi telefonom egy két éves LG G4, lassan gondolkodnék az utódján. A jelenlegi telefon 100%-osan megfelel számomra, két problémám van vele: intenzív használat során nagyon melegszik, szinte süti a kezem a kijelző, illetve az akkumulátor is gyorsan lemerül. Ha sokat használom akkor akár fél nap alatt is, de ha csak nyolc-tíz telefonhívást lebonyolítok egy nap és fényképezek is, akkor is simán lemerül 50%-ra.

A telefon gyorsasága szerintem még ma is igazán jó és a 6"-es kijelzőből sem engednék feltétlenül. A név és a hájp abszolút nem érdekel, én magamnak vennék telefont, nem másnak akarok villogni vele. Maradnék az androidnál. Elvárás lenne még a 32-64 GB belső memória és a normális fényképező, gondolom utóbbiak már nem akkora elvárások manapság.

Esetleg még amit megemlítenék, hogy a G4-nek gyártásból kifolyó hibája van: bootloop-os lehet a telefon, amelyek alaplapcserével orvosolnak egy ideig. Az új telefon lehetőleg ne legyen eféle ismert hibával rendelkező készülék.

Árat nem írnék, ez attól függ mit tudnátok ajánlani.

Létezik számomra a fentieknek megfelelő készülék?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127360) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Apámnak le kéne cserélnie a régi alcatel one touch s telefonját. Csak új jöhet szóba 25K környékén. Telefonálásra meg GPS mellett menne neki még a traffi hunter alkalmazás. Szóval semmi komolyabb igénybevétel nem lenne. Csak annyi, hogy ne keljen naponta többször is töltenie. Én Redmi 5A-t mondtam neki eustockról.

Valamint nekem van már értelmes alternatíva a redmi 4X-re, hasonló árban, mint amennyibe ez került?

(#127361) #81733120 válasza gyenesmartin (#127360) üzenetére


#81733120
törölt tag

Szerintem apukádnak a Redmi 5A teljes mértékben megfelelne. :)
Már van néhány értelmes mobil, ami leveri a 4X-et, viszont méretben nagyobbak. :( Amúgy ezek a következők: Redmi 5, Meizu M6 Note.

(#127362) gyenesmartin válasza #81733120 (#127361) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Méretben a 4X-től nem kell nagyobb. Ezért is vettem ezt, nem pedig a note 4-et.
Tehát akkor még nincs értelmes alternatíva a leváltására?
Redmi 6 esetleg kisebb lesz, mint az 5?

(#127363) #81733120 válasza gyenesmartin (#127362) üzenetére


#81733120
törölt tag

Így nézve nincs. :(
Szerintem kevés az esély, hogy a Redmi 6-tal visszatérnek a kompakt mobilok világába. :( Bár reménykedni lehet.

(#127364) juuzer válasza Siffredi (#127350) üzenetére


juuzer
addikt

Megértem.

De mjuk ott a Dash charge ugye.

Egyébként ahogy írták, a Redmi Note 5 átlag felhasználásra megfelel. :)

Vamos a la playa.

(#127365) juuzer válasza gyenesmartin (#127360) üzenetére


juuzer
addikt

Szia,

amennyiben tényleg mindegy az ár, szerintem bármelyik mai csúcstelefon kielégíti az igényeidet. Igaz mondjuk, hogy a G4 kamerája a mai napig nagyon nagyon jó. :)

(Egy max árkerettel jobban behatárolható lenne a készülék.)

Willie: Szia! A Honor 10-et szerintem itt nagyon lehúzták, ennek ellenére jó készülék. De egyébként a View 10 tökéletesen jó a Honor 8 leváltására :)

TheProb: Szia! Én inkább az OP6-ot választanám. Az Oxygen OS közelebb áll a Stock Droidhoz (ha ez esetleg preferencia) és a frissítésekkel se áll cudarul. Mi Cloudról sajnos nem tudok OP6 esetében, viszont szerintem a 3 közül ezt választanám.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127366) gyenesmartin válasza juuzer (#127365) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szia!
A max ár a redmi 4X volt ára, tehát 45K környékén.

(#127367) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

huawei p20 lite-nak mi lehet alternatívája?

köszi

(#127368) juuzer válasza seadrone (#127367) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Pl egy Huawei P9/Honor 8/Honor 9/Huawei P10/Samsung Galaxy S7/Nokia 8/Samsung Galaxy A8 és még talán egy Mate 9 is :D

Vamos a la playa.

(#127369) seadrone válasza juuzer (#127368) üzenetére


seadrone
őstag

ahha

ez a keskeny kávás telótípus jobban tetszik, mint a klasszikus
a honorok nagy ujjlenyomatgyűjtők tán, legjobb lesz bemennem egy mmba tapizni őket.
mátmint a telókat :D

köszi

(#127370) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!
Erre esetleg valaki?

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#127371) Siffredi válasza kali (#127355) üzenetére


Siffredi
senior tag

Én sem támadásként írtam, csak nem jött át a hangsúly, amivel írtam... :)

Csak azt akartam írni, hogy mate 10 pro-t vennék, ha nem kerülne annyiba, amennyibe. Azért 3x nem jobb telefon szerintem, mint a note 5.

@Sungoo: Kicsit bonyolultabb a helyzet, mert tegnap sikerült összetörnöm az OP3-at. Van rajta gyártói gari + biztosítás is, de nem tudom, hogy az akksit így cserélni fogják-e pluszba...

(#127372) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Mate 10 lite, vagy Redmi Note 5 ? Kb egyárban jutna hozzá az ismerősöm. Kamera fontos neki. De azért úgy általánosságban is. Sokmindent nem tudtam neki mondani, max hogy a note 5 újabb.

[ Szerkesztve ]

(#127373) juuzer válasza Bagoly01 (#127372) üzenetére


juuzer
addikt

Redmi Note 5 szerintem :) Mondd neki az akkut még :DD

seadrone: nincs mit :D Az LG G6-ot és a Nokia 7 plust meg a Xiaomi Mi Mix 2-t kifelejtettem. Ezekre is ránzézhetsz ha gondolod :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127374) BenHans


BenHans
addikt

csakany2001: Ha az erősebb hardver megéri neked a felárat és a keret bővítését, akkor alternatívaként még a Nokia 6.1-et ajánlom figyelmedbe.

KubanitoS: Nem írtál árat, de gondolom ha már váltasz jó lenne erősebb hardver. Ha nem költenél sokat kiindulási alapként a Xiaomi Redmi Note 5-öt ajánlom. Természetesen, ha árban egy határozottabbat lépünk felfelé akkor lesz komolyabb versenyző is. Ha jól rémlik tesztet találsz róla androidcentralon és tech2-n.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#127375) Ájvé válasza csakany2001 (#127370) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 5 mondjuk ez messze van a stock droidtól, de teljesítményben jobbat nehezen találsz (esetleg ha nem riaszt a custom romok világa).

[ Szerkesztve ]

(#127376) KubanitoS válasza BenHans (#127374) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm a válaszod!

Árban mehetünk feljebb is mondjuk olyan 100-120-ig, de csak akkor ha valóban van értelme, azonban a speckók alapján ez is egy remek telefonnak tűnik. A G4-ben Snapdragon 808 van, ebben Snapdragon 636. Ez teljesítményben, melegedésben mit jelent?

Igazából annyit szeretnék, hogy az új telefon ne legyen hátralépés a mostanihoz képest, ne melegedjen és jobb legyen az üzemidő.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#127377) seadrone válasza Ájvé (#127375) üzenetére


seadrone
őstag

ez a redmi note 5 egy huawei p20 lite-tal hasonlítva milyen cucc?

haaz árát nem nézzük, csak a tudást

űh, 158 mm nekem nagy

de elméletben érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#127378) #81733120 válasza seadrone (#127377) üzenetére


#81733120
törölt tag

A specifikációt részletesen itt tudok összehasonlítani. ;)

(#127379) kali válasza Siffredi (#127371) üzenetére


kali
legenda

Átjött az, meg értem, illetve el is fogadom.
Akinek nincs adott irányú preferációja, annak nem ér annyival többet, akinek meg igen, annak a többszörösét is, ezért is nem szoktam ilyeneket vitatni.

[ Szerkesztve ]

(#127380) csakany2001 válasza BenHans (#127374) üzenetére


csakany2001
senior tag

Nokia 6.1 valóban nem tűnik rossz választásnak.
Bár kamerában mintha kicsit rosszabb lenne a G5 Plus-tól.

Ájvé

Nagyon jó telefon, még a kamera is rendben van de az már nagyon nagy lenne.
A válaszokat köszönöm, még alszok rá egyet hogy melyik legyen.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#127381) Siffredi válasza kali (#127379) üzenetére


Siffredi
senior tag

:R

(#127382) sfefe válasza #81733120 (#127378) üzenetére


sfefe
őstag

A note 5 nem snapi 636-al van?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#127383) Sungoo válasza sfefe (#127382) üzenetére


Sungoo
addikt

De.

(#127384) Ájvé válasza seadrone (#127377) üzenetére


Ájvé
veterán

SoC Redmiben jobb, szerintem a kamera is, akku is 4000-es benne szóval alapvetően jobb nála meg ügye sokkal olcsóbb is.

sfefe:
De, legalább valami normális oldalt linkelt volna mondjuk gsmarenat.

[ Szerkesztve ]

(#127385) #81733120 válasza sfefe (#127382) üzenetére


#81733120
törölt tag

Valószínűleg elírták.

(#127384) Ájvé: tessék, itt az a normális oldal.. :U

[ Szerkesztve ]

(#127386) Ájvé válasza #81733120 (#127385) üzenetére


Ájvé
veterán

Gsmarena még mindig jobb, persze mindenki döntse el maga, én ezt gondolom.
Egyébként nagyon sok minden nem derül ki ebből se, tesztek nyújthatnak inkább támpontot.

[ Szerkesztve ]

(#127387) #81733120 válasza Ájvé (#127386) üzenetére


#81733120
törölt tag

Főként én is a GSMarenát szoktam olvasni, és linkelni, viszont most a PhoneArena-t linkeltem. Annak főként a Size Compare Tool-ját szeretem, de amúgy se a design-ja, se a tartalma nem fekszik az oldalnak. :)

Az meg a másik, hogy a specifikáció nem minden. Lehet Snapi 845 is egy telefonba, ha rossz az UI, és nincs ráoptimalizálva a mobilra mind az OS, mind a UI. Jó, ez kicsit kemény kijelentés volt, de ezzel főként azt szerettem volna tükrözni, hogy érdemes elolvasni egy tesztet, mert a papíron leírt tudás nem minden.
Szóval ilyen téren igazad van. :K

(#127388) BenHans válasza KubanitoS (#127376) üzenetére


BenHans
addikt

A Snapdragon 636 frissebb, erősebb, takarékosabb és hűvösebb, mint a(z) SD808.
Továbbá a frissebb SoC mellett 4000mAh akku található, míg az LG G4-ben 3000 mAh telep van.
Amiben visszalépés lenne a Xiaomi az a kijelző felbontás és a kamera.

Kamerát tekintve olyan jó volt anno a G4, hogy most sem biztos, hogy tudnék olyat mondani ami 100 ezer forintért megveri. Hasonló a helyzet a kijelző felbontással.

Mondanám az LG G6-ot, ott ha elő is fordult (nem rémlik hogy tele lett volna vele a topik) bootloop, biztosan nem volt olyan gyakori. De ez egy tavaly év eleji készülék, és akkor sem volt a legfrissebb hardveresen.

Eszembe jutott még a Honor 10, ami 120 ezer körül kapható a Smartshopnál és Turbadonál, de mindenképp le kell kérdezni a Huawei-nél IMEI alapján, hogy érvényesíthető-e rá a gyártói garancia. Hivatalos forgalmazótól sajnos jóval drágább (150).
A bökkenő, hogy a mobilarena és a gsmarena tesztben is említették a melegedést, ami benchmark tesztek futtatása után jött elő. Nem tudom, hogy hétköznapi használatnál mennyire érezhető, talán komolyabb játékok alatt jöhet még elő.

Hardveraprón van új HTC U11 nagyon megbízható eladótól 120-130ezer forintért. Ez egy 2017-es csúcskészülék, top kamerával, stb. és az üzemidő is bőven elfogadható. Én egy ilyenre repülnék rá.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#127389) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

45 000 Ft-ig hasonló telefont mint ez a HUAWEI Y hatos, miért lenne érdemes venni?
Telefonálásra és lájtos internetezésre lenne használva.

egy közepes fényképezővel meg lenne elégedve tulaj.

Fontos lenne, hogy ilyen arany színben legyen kapható.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#127390) BenHans válasza seadrone (#127389) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!
Xiaomi Redmi 5 + MA!teszt

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#127391) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok

Az alábbi paraméterekhez keresek telefont:

- wireless töltés
- QC technológia
- jó kamera
- jack kimenet

Max ár nincs de persze minél olcsóbb annál jobb :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#127392) BenHans válasza Flashback (#127391) üzenetére


BenHans
addikt

Szia,

Galaxy S8?

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#127393) TheProb válasza juuzer (#127365) üzenetére


TheProb
veterán

Stock droid nem preferencia, sőt. MIUI felülete számomra még mindig a legszebb,meg úgy en block a legjobb OS, amit eddig használtam (Na jó, a HTC Sense is fasza volt). Frissítések mennyiségével se volt bajom. Xiaomi.EU Rom-mal gyakorlatilag heti szinten jött az update. De amúgy bennem is megfordult, hogy lehet most tenni kéne egy próbát az OP-ra, mert az utóbbi időben eléggé belebuzultam a Xiaomi-ba... ;]

Másnak esetleg pro/kontra?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#127394) juuzer válasza TheProb (#127393) üzenetére


juuzer
addikt

Akkor go for the Xiaomi :)

Nálam igazából csak a kamera kérdéses, bár abban az OP se olyan jó :D

Vamos a la playa.

(#127395) Mclovin


Mclovin
senior tag

- Árkategória 60-80 (+/- 5 ezer)
- Használt vagy új? új független, esetleg nagyon újszerű használt
- Hol vennéd meg? Apró, gsm bolt, etc. esetleg Telenor (kisvallalkozoi arlistat tudok kerni)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 1, max 2 évre keresem társam
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod) amik a prioritasok: az árkategóriához képest lehető legjobb kamera, jó anyaghasználat, lehetőleg nem hatalmas phablet méret (bár ezzel akár együtt tudok élni). Amúgy meg általános használat, böngészés, multimédia.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? -
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5-5,7 között, de lehet nagyobb is.

Amiket néztem:

Honor 8 - Bár ez elég régi darab
LG G6 - bár ez már kiesik a keretből, de tetszik
Moto G6
Esetleg Google Pixel XL

Köszi előre is. :R

(#127396) juuzer válasza Mclovin (#127395) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Szerintem Pixelt nem kapsz ennyiért. Én a Honor 8-ra szavaznék :)

Vamos a la playa.

(#127397) Mclovin válasza juuzer (#127396) üzenetére


Mclovin
senior tag

No igen, pont emiatt, foleg ha mar ket evre vennek, elmozdulnek akar 6 szamjegyu osszegig. Az a gond, minel tovabb nezegetem ezt a kategoriat, annal tobb az alternativa... :U Köszi!

(#127398) juuzer válasza Mclovin (#127397) üzenetére


juuzer
addikt

Nincs mit. Esetleg még Honor 9, az picivel 100 ezer felett van, de erősebb a 8-nál.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127399) pit stop válasza Mclovin (#127395) üzenetére


pit stop
addikt

Ezekből és ebből a keretből én Moto G6-ot venném.
Ha viszont elmozdulsz felfelé a kerettől, akkor már inkább LG G6-ot.

Kérdés, hogy kellhet-e dual sim később, mert akkor honor visszajön képbe.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#127400) juuzer válasza pit stop (#127399) üzenetére


juuzer
addikt

Meg a dual active sim mert akkor tényleg kb csak a Honor 8 marad :(

Vamos a la playa.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.