Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126501) Sefter válasza adp (#126498) üzenetére


Sefter
veterán

nevenincs webshop 0 információval... még ha igaz is a mese, inkább + pár ezer ft és nyugodtan alhatsz..

Psn ID: sefter_hun

(#126502) adp


adp
őstag

Koszi sracok, akkor szerintetek honnan vegyem? Laptop szalont neztem ott 56 az arany, a fekete valamiert dragabb

[ Szerkesztve ]

(#126503) Sefter válasza adp (#126502) üzenetére


Sefter
veterán

Én az árgépes listából pont onnan venném :)

Psn ID: sefter_hun

(#126504) juuzer válasza adp (#126497) üzenetére


juuzer
addikt

Csak az a bajom, hogy agyon van hypeolva. Egyébként más bajom nincs vele, jó telefon. Csak flagshipeket használtam az utóbbi időben igy azokhoz vagyok szokva.

Egyébként én is egy A1-ről írok most, just sayin. :) Akkuideje jo, nekem 3,5-4 ora kijelzoidoim vannak vele, es kibir egy napot. Sokat spotifyozom, ezert csak ennyi, sajnos a Spotify nagyon szivja az akksit. :/ A rendszer stabil, csak egy hulye bugom volt, de az azota megoldodott valahogy magatol.

Szerintem P9 lite-ot bőven megéri leváltani rá, már csak a RAM/háttértár miatt is. Proci valamennyivel erősebb az A1-ben, de nem szignifikánsan.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#126505) Sungoo válasza tothjozsef (#126499) üzenetére


Sungoo
addikt

Elég valószínűtlen, hogy valaki próbálta mind a hármat. Így elég nehéz sorrendet felállítani. Én A5-öt használok, atomstabil készülék. De a másik kettőhöz nincs szerencsém.

(#126506) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali melyiket érdemes venni ebben az árkategóriában 5,5" körüli képernyővel?
P20 vagy S8 ?

(#126507) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Sziasztok!

Használt Sony okostelefon vásárlásán gondolkodok hosszú távra, mert a mostani Xperia V-m kezdi megadni magát és gyengének bizonyulni. Az utóbbi 7 telefonom egyébként az egykori zöld bogyós gyártó készüléke, szóval elég erősen ragaszkodok a márkához. :D

Újonnan ahogy néztem nincsenek nagyon megfizethető árban, ezért maradna a használt. 35-40 ezer forintot szeretnék rászánni, ahogy néztem ennyiért már vannak egész jók, csak nem tudom melyiktől mennyire kell félni. A Z1C/Z3C párossal szemeztem eddig, viszont azt hallottam róluk, hogy a kijelzőjük hajlamos a meghibásodásra, így most kicsit el vagyok bizonytalanodva.

Ami biztos, hogy szükségem van 2 giga RAM-ra, 16 GB belső tárhelyre, egy jobb esetben 5" vagy az alatti kijelzőre, legrosszabb esetben 5,2" a maximum. Ideális esetben 720p, egyébként a 1080p felbontás is belefér. CPU-ból gondolom a legtöbb már 4 magos, nem tudom 1,2GHz mennyire használható már. Főként social mediás alkalmazásokra használnám, és böngészésre/YouTube, játékra max elvétve. Az akku minimum mérete olyan 2200-2300mAh, azzal már bírnia kell valamennyire. A kamera kb mindegy (csak legyen hátul vaku), az eddigi Sony okostelefonjaim fotóiban nem csalódtam. :)

Más kikötésem hirtelen nincs. Ha valamit kihagytam, akkor még szóljatok és pontosítok.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#126508) adp válasza juuzer (#126504) üzenetére


adp
őstag

Meg egy mate 10lite-on agyalok, de nem tudom megerne e a plussz 30ropit mert ahogy nezem az A1 is kiszolgalna
De akkor jol gondolom hogy 55-60korul ez a best buy? Mobilarenaba csak ez kapott kulonosen ajanlott plecsnit

[ Szerkesztve ]

(#126509) juuzer válasza adp (#126508) üzenetére


juuzer
addikt

Ha kell az NFC akkor igen. Amúgy szerintem nem. Talán ha 80k körül lenne akkor megérne :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#126510) adp válasza juuzer (#126509) üzenetére


adp
őstag

Nem hasznalok NFC-t szoval nem,
Meg egy uccso kerdes. A 32gbos ugyanazt tudja mint a 64? nincs elteres? Csak mert ahogy nezem az alzanal nagyon jo aron van a 32gb-os ami nekem boven eleg. Ott 53ezer ft

[ Szerkesztve ]

(#126511) Zugi


Zugi
aktív tag

Sziasztok!
Pót telefonnak keresek egy megfelelő belépőszintű készüléket és nem tudok dönteni, melyik legyen:

Meizu M6 vagy Vernee M5 ?

Jól veszem ki, hogy szinte csak a RAM-ban különbözik? Fotó képességek és hangzás nem érdekel egyiken sem. Főleg navigációs tartaléknak szánnám, tehát abban legyen a jobb és aksi időben.
Melyiket választanátok?

(#126512) Sgr_A válasza Zugi (#126511) üzenetére


Sgr_A
addikt

A minőség miatt meizu

(#126513) Viktor0610 válasza Sgr_A (#126512) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

+1.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#126514) Zugi válasza Sgr_A (#126512) üzenetére


Zugi
aktív tag

köszi, akkor ez rendelve :)

(#126515) juuzer válasza adp (#126510) üzenetére


juuzer
addikt

Elvileg nincs, de ha nem annyival drágább a 64-es, én azt venném inkább.

De ez egyéni preferencia, 2 kártyával használom plusz 32 gigán nehezen férek már el.

Vamos a la playa.

(#126516) adp válasza juuzer (#126515) üzenetére


adp
őstag

Igazabol mostanaban csak 16gbos teloim voltak, nyaralasok utan szoktam csak tisztitani oket a mostani lighton is van meg hely, nekem eleg sztem a 32 feles koltsegnek erzem igaz csak 7e ft de ja

(#126517) blaca83 válasza Viktor0610 (#126493) üzenetére


blaca83
őstag

Ha más márka vagy típus nem merül fel akkor lehet, hogy egy Note 5 pro lesz a vége, pedig nem akartam nagyobbat méretben.
Nem vagyok márkahű, nem kellene Xiaominak lennie, de egyenlőre nem találtam semmit ami Ár /Érték / teljesítmény arányban verné a mostanit. :U

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#126518) adp válasza blaca83 (#126517) üzenetére


adp
őstag

En is erre vartam, de nem lehet kapni sajna, en kulfoldrol meg nem akarok rendelni

(#126519) Gigi01 válasza adp (#126497) üzenetére


Gigi01
őstag

Nekem is ajánlották a fotós topikban.Én is p9lite-ról váltok.Használt S7Edge,A1,Honor8-at nézegetem.

[ Szerkesztve ]

(#126520) #81733120 válasza blaca83 (#126492) üzenetére


#81733120
törölt tag

A kritériumoknak pedig csak ez felelt meg... :U
Eredetileg a Redmi 5 Plus 4/64-et akartam ajánlani, csak ott meg a méret volt a probléma, minden másban megfelelt volna. Szóval a méretben érdemes kompromisszumot kötni, mert akkor sokkal jobb vétel is van.

(#126521) Gömbike válasza tothjozsef (#126499) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mivel én pár nappal ezelőtt átestem egy eléggé alapos ( melyik telefon alkalmas fényképező gép helyett ) kézben történő vizsgálatban, az általad említettek közül a Sony.

Vagy a nagy U 11. A Samut biztos nem választanám.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#126522) #81733120 válasza Patrick76496 (#126507) üzenetére


#81733120
törölt tag

A Z1 compactnak kijelző hibái ritkábbak, mint a Z3C-nél. Utóbbinál a kijelző képes elválni, mindkettő melegszik, stb.
Ha nem ragaszkodsz annyira a Sony-hoz, akkor a Xiaomi készülékei, meg most a Meizuk is ajánlhatók. Xiaomiból a 4X, 5, viszont az 5-ös már méretben annyira nem felel meg.
Meizu-ból M6, és M6 note, ebből is inkább az első az, ami az árkategóriába, meg a méretbe belefér. :)

[ Szerkesztve ]

(#126523) Sgr_A válasza #81733120 (#126522) üzenetére


Sgr_A
addikt

Vagy érdemes megvárni a meizu M15-öt kb 70k körül nyit az eustockon
A veletechen ki volt állítva
Kb145x70mm
Sd626
4/64
TypeC
5.5 fullhd

[ Szerkesztve ]

(#126524) fabri07 válasza Zugi (#126511) üzenetére


fabri07
aktív tag

Pont ezt akartam kérdezni 😅 ebben az árkategóriában nincs jobb ugye?

(#126525) juuzer válasza Gömbike (#126489) üzenetére


juuzer
addikt

Igen, sajnos nincs már hasonló mèretben más, csak az i7/i8 de az ugye mjuk 2-3* annyi mint az SE.

Egyébként meg egy fényképezőgéppel jobban jártatok. A tényleg jó kamera az már sajnos flagship territorry :/

De szerintem jól jártarok a géppel. Bár én is inkább az RX 100 felé hajlottam volna :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#126526) danyizs


danyizs
csendes tag

Sziasztok,
Huawei Mate 10 lite a kiszemelt telefon. Hasonló méretben és árban milyen alternatívát tudtok ajánlani?

(#126527) HRicky


HRicky
tag

Üdv Mindenki!

Apámnak szeretnék telefont venni mivel az tönkrement, így sürgősen keresem az újat.

Kizárólag DUAL-SIM-es telefon érdekel

- Árkategória max 100ezer ft
- Használt vagy új? kizárólag új
- Hol vennéd meg? MM és hasonlók vagy szolgáltatónál ha van dual-simes
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 3 évre tervezem
- Mire használnád? Telefonálás, Böngészés, Youtube, Spotify, kevés fényképezés...alap dolgok.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5" körüli kijelzős érdekelne.

(#126528) glacious válasza HRicky (#126527) üzenetére


glacious
addikt

Honor 8 vagy 9. Előbbiből a kék akciós edigtalnál és nagyon gyors, stabil készülék.

[ Szerkesztve ]

(#126529) adp válasza glacious (#126528) üzenetére


adp
őstag

Mashol is lattam akcios a honor 8 kekben.
Nagyon agyalok hogy azt vegyek a xiaomi mi a1 helyett, felek hogy az A1 nagy lenne, es a kapacitiv gomboktol felek hogy mindig beleernek, elnyomkodnam foleg hogy ahhoz vagyok szokva hogy a vissza gomb bal oldalt van..

(#126530) glacious válasza adp (#126529) üzenetére


glacious
addikt

Egy évig volt honor 8-am, az én igényeimnek tökéletesen megfelelt és külföldön sem hagyott cserben. :D

(#126531) adp válasza glacious (#126530) üzenetére


adp
őstag

Miert cserelted? meg mire?

Juuzer velemeny? Mi a1 vs honor 8

[ Szerkesztve ]

(#126532) adp válasza glacious (#126528) üzenetére


adp
őstag

Nem lehet kapni most nezem hiaba akcios

(#126533) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Kitöltöttem a kérdőívet, remélem tudtok segíteni.
- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
50.000+15.000 ha van érdemlegesen jobb
- Használt vagy új?
új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
telekomnál vagyok, de mivel nem akarok részletre így mindegy hogy honnan van
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
3.5 év körüli ideig szeretném használni
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
multimédia (böngészés, Youtube, Facebook stb.), kamerát is (de ne ez legyen a fő behatároló tényező)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5" kellene szerintem, most 4,5"-os van, azt egy kicsit kicsinek érzem

[ Szerkesztve ]

(#126534) Viktor0610 válasza adp (#126531) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Honor 8-at vedd, a Mi A1 sz@r. :(((
Igaz, jóval olcsóbb is, de az mindegy. :))

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#126535) adp válasza Viktor0610 (#126534) üzenetére


adp
őstag

Miert szar? Miben szar?

(#126536) Viktor0610 válasza adp (#126535) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Viccet félretéve.

Ha a Honor 8 is képben van, akkor azt vedd.
Gyorsabb, jobb a kamerája, mint a Mi A1-é. Igaz, drágább is, tehát ezek "elvárhatóak".

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#126537) adp válasza Viktor0610 (#126536) üzenetére


adp
őstag

Azert van kepben, mert most p9lite van, es megtetszett a huawei rendszere, a mi a1ben meg szuz droid van, amit soha nem nyomkodtam meg, meg felek hogy nagy lenne esetleg beleernek a kapacitiv gombokba amik forditva vannak mint ahogy megszoktam
Kamera nekem doszt eleg lenne a mi a1e, sztem rohadt jo kameraja van ennyiert

[ Szerkesztve ]

(#126538) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Érdemes Amerikában venni iphone-t vagy andridos telefont, van valakinek tapasztalata? Elsősorban azért érdekelne, hogy ott olcsóbb-e, hol vannak nagy akciók, stb.? Természetesen kártyásra gondolok.

(#126539) rpap96


rpap96
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit nehéz helyzetben vagyok, talán a bőség zavara, de olyan mobilt vennék, ami:

- nagyon jó üzemidővel bír
- korrekt a kamerája
- remekül szól
-legalább 5,5

Vannak ötleteim (főleg a Xiaomi vonal, pl. S2, ár miatt), de kíváncsi lennék, van-e jobb ajánlat valaki szerint.

(#126540) ricky731


ricky731
tag

Főleg navigációra milyen telot ajánlotok? GPS aksi kijelzo fontos, méretben ne legyen kicsi.ha a kamerája is jobb az se baj😀

[ Szerkesztve ]

(#126541) rpap96 válasza ricky731 (#126540) üzenetére


rpap96
csendes tag

Új vagy használt érdekel? Újonnan Xiaomi Mi A1, használtan Nexus 6P szerintem.

(#126542) T. I.


T. I.
senior tag

Ajjaj, az utóbbi pár napi MA tesztek után (m6, m6 note) azt hiszem, jön a változás az ajánlotti kategóriában: a meizu a 2018-as év xiaomi-ja.

(#126543) BenHans válasza f(x)=exp(x) (#126533) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Ha csak a méretet, a további feltételeket és a keretet veszem alapul akkor Moto G5 Plus vagy HTC U Play.
De bőven (+0.5") nagyobb kijelzővel, mégis éppen csak nagyobb készülékházzal (+2 & +6 mm) simán jó lenne a Redmi 5.
Persze ha a nagyobb kijelző miatti nehézkesebb egykezes kezelhetőség még belefér így, hogy cserében a fizikai méret miatt nem lesz kényelmetlenebb.
Ettől kb annyival nagyobb a Redmi 5 Plus amennyivel erősebb, ez is belefér a keretbe ha érdekel.

+1 opció, ha nem jön be a MIUI, az Android One-os Mi A1. Ez fizikai méretben és teljesítményét tekintve nagyjából megegyezik a Redmi 5 Plus-szal.

Ide kattintva össze tudod hasonlítani őket méret alapján.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#126544) f(x)=exp(x) válasza BenHans (#126543) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszönöm a választ!
A Redmi 5 plus nagyon tetszik, lehet megpróbálkozok eggyel.

[ Szerkesztve ]

(#126545) Sungoo válasza f(x)=exp(x) (#126544) üzenetére


Sungoo
addikt

Akkor már inkább várd meg az note 5-öt. :) Erősebb hardver, és a mai divatos dupla kamera. Árban sem lesz fájóan több.

(#126546) bartho


bartho
csendes tag

Sziasztok!

A fórumokat olvasgatva úgy tűnik, hogy jelenleg a Meizu M6 Note és a Xiaomi MI A1 a két leginkább javasolt telefon 50e FT környékén (hacsak nem siklottam el valami felett). Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek megéri a +10e Ft az A1-ért, vagy általános felhasználásra elég az M6 Note?

(#126547) juuzer válasza adp (#126531) üzenetére


juuzer
addikt

P9-em van meg mellette, nehez kerdes. A1 topicjaban irtam egy mini összehasonlítást.

Ha fontos a kisebb meret es a kamera, akkor Honor 8. Ha viszont a rendszeres updatek, akkor az A1.

Viktor0610: már vártam ;) Bár az a max 20 ezer nem akkora felár egy erősebb és jobb kamerával felszerelt telefonért ;)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#126548) juuzer válasza adp (#126529) üzenetére


juuzer
addikt

Lejárt a szerk. idő

Szóval nekem nagy kezem van, tény, hogy az A1 még nekem is nagy. Ami gond szokott nálam lenni, hogy messengerben mindig véletlen rányomok a Lájk gombra, egyébként nincs bajom a kezelhetőséggel, véletlenül nem szoktam megnyomni a kapacitív gombokat.

A Stock Droidtól féltem én is, elvégre tényleg nagyon minimális az extra szoftveres kínálat, de annyira nem hiányzik a sok sok extra feature. Igazából csak a tárhelytisztítót használtam többször, mást nagyon nem. Pont ez a stock varázsa, hogy azt raksz fel, amit akarsz. :)

Ha van időd, menj be egy MM-be, van ahol ki szokták rakni, és nyomkodd meg. Vagy egy Nokiát is, elvégre a SW ugyanaz. Utána könnyebben tudsz dönteni. De mindkét telefonnal jól jársz egyébként, ez már csak tényleg egyéni preferencia kérdése, hogy Neked mire van szükséged.

De egyébként igen, az A1 sz@r, mert egy Xiaomi hater vagyok, tényleg azért ajánlottam én is több embernek :) - OFF vége

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#126549) BZ1030


BZ1030
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek a Meizu M6 vagy a Redmi 5 (3/32) éri meg jobban? Specifikációban erősebb a Redmi, kérdés megéri-e a felárat az M6-hoz képest.

Köszi.

(#126550) juuzer válasza BZ1030 (#126549) üzenetére


juuzer
addikt

Szia,

A nagyobb kijelző miatt a Redmi 5 kijelzőjének pixelsűrűsége alacsonyabb. Én mindenesetre a Redmi felé hajlanék :)

Vamos a la playa.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.