Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127951) *Mukeey* válasza DuDieHUN (#127948) üzenetére


*Mukeey*
addikt

+1 a Nokiának!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#127952) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok,

Újra telefont keresek:

- Árkategória. 150-200k, de örülnék 150 környékének.
- Használt vagy új? Az újat preferálom, de ha szembejön egy 1-2 hónapos használt, akkor arról is lehet szó.
- Hol vennéd meg? Függetlenül, lehetőleg gyártói garival.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2 évig szeretném használni, tehát másfél évig azért támogatott legyen még.
- Mire használnád? Legfontosabbak a fényképezés (továbbra is a Nexus 5X képeit sírom vissza), NFC, Android Auto kompatibilitás. Ezen kívül a szokásos dolgok: social media, spotify, böngészés.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6" alatti méret.

Még valami: Huawei kizárva.

Üdv

(#127953) juuzer válasza stickermajom (#127952) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Egy Oneplus 6-ot mondanék vagy egy Galaxy S8-at. (Olcsóbban van Nokia 7 Plus, az se egy rossz készülék.)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127954) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
G2-t szeretnem cserelni egy mostani uj telefonra.
Legyen jo kameraja, jo uzemido, gyors, friss android op, minel tobb ram. S legyen benne always on kijelzes.
Ja, es ne legyen batar nagy.
Multkor volt a kezembe S9, merete szinte tokeletes, igen am, de tudasa meg nem felsokategorias. S9+ meg oriasi, es nagyon draga is.
Mate 10 prot neztem ki, de az is hatalmas.

(#127955) Gerr'y válasza stickermajom (#127952) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Huawei miert kizart?
En a P20-at ajanlottam volna 2 ev garival, Em@g 184 e forintert kinalja.

(#127956) #81733120 válasza Gerr'y (#127955) üzenetére


#81733120
törölt tag

Valószínűleg valamilyen okból kifolyólag nem szereti a Huawei márkát. Lehet, hogy épp a rendszer nem tetszik neki, vagy lehet, hogy nem vált be nála a márka.

(#127952) stickermajom: Google Pixel-t és a Pixel XL-t ajánlanám főként, ha a fotózás is fontos, mert elég jó képeket csinálnak ezek a mobilok. :K Bár azt sajnos nem tudom, hogy van-e gyártói garancia rájuk.
Emellett még a HTC U11-et ajánlanám, ennek is jó kamerája van, valamint tudtommal tudja az elvárt funkciókat.
Azt még megjegyezném, hogy hiába egy kamerával rendelkeznek ezek a mobilok, jobb képeket csinálnak, mint egyes készülékek, amik két szenzorral lettek felszerezve.

(#127957) juuzer válasza Sterilzona (#127954) üzenetére


juuzer
addikt

Az S9 tudása nem felsőkategóriás? Akkor mié az? :D

Vamos a la playa.

(#127958) stickermajom válasza Gerr'y (#127955) üzenetére


stickermajom
addikt

Két engem érzékenyen érintő kompatibilitási probléma és azok kezelése miatt: Garmin sportórák és Android Auto. Így inkább az ő termékeikért nem fizetnék többet.

juuzer & Roaming: Köszi, elolvasom a teszteket!

(#127959) Sterilzona válasza juuzer (#127957) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Lehet elneztem valamit.
Tobbihez viszonyitottam.
4 gb ram
Es csak egy kamera hatul.
Bar lehet ettol meg ott van a top-ba.

(#127960) Viktor0610 válasza Sterilzona (#127959) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát azért annyit szerintem minden utánaolvasás nélkül illik tudni, hogy az aktuális S-szériás Samsung igenis csúcskategória... ;]

Hiába csak egy kamera van benne, ha az a topban van simán, meg a belseje (pl. proci) a jelenlegi csúcskategória szintén.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#127961) #81733120 válasza Sterilzona (#127959) üzenetére


#81733120
törölt tag

Megesik, hogy hiába van egy mobilnak egy kamerája, le tudja verni az olyan mobilt is, ami 2, vagy több lencsével rendelkezik. Például a Pixelek. :)

(#127962) Sterilzona válasza Viktor0610 (#127960) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Rendben na
Felreerthetoen fogalmaztam :)

Na de.
A kerdes meg fenn all :)

[ Szerkesztve ]

(#127963) juuzer válasza Sterilzona (#127959) üzenetére


juuzer
addikt

A több ram egyelőre szerintem mindegy. A kamera másabb a +ban illetve nagyobb a képernyő és az akksi. De tudásban szinte ugyanazt tudja az S9 is, mint a nagytesója. (Kivéve amit előbb leírtam.)

Btw az S9 jó választás :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127964) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

A családon belül, az egyik családtag részéről felmerült az igény egy strapatelefonra, pontosabban olyan okostelefonra, amelyiknek a tulajdonságai közül első helyen a strapabíróság (leginkább ütés-, karc- és porállóság, valamint valamilyen mértékű folyadékállóság) szerepel.

Látom, hogy gyakran szerepel ilyen igényekre a "normál okostelefon + strapatok" opció ajánlása, itt ez most nem valószínű, hogy megfelelne: a telefon egy CAT B30-at váltana ki, aminél "okosabb" kell a leendő tulajnak, műhelyben, tanyán stb. lenne használva, valószínűleg gyakran kitéve a leejtés, megkarcolódás veszélyeinek. Fontos, hogy legyen lehetőség arra is, hogy nyakba akasztható legyen.

A leendő tulajnak nincs tapasztalata okostelefonokkal, így különösebb igénye sem (kb. annyit tudok, hogy készítsen jobb fényképeket a CAT B30-nál, amit azért nem nehéz megugrani), de gondolom, 2/16 GB háttértár, illetve egy elfogadható, alap teljesítményt nyújtó 4 magos SoC alá nem kellene adni. Jó lenne, ha lenne rá nem nagyon elavult Android vagy valamilyen közösségi támogatású főzött ROM (pl. LineageOS), természetesen magyar nyelvvel.

A keret 50-60k maximum, gondolom, hogy ezen kereten belül leginkább kínai gyártók készülékei jöhetnek szóba - lehetőleg új telefonként, de a külföldi beszerzés nem akadály. Én személy szerint fázom az MTK SoC-os kínai telefonoktól (mert nem nagyon élnek meg az ilyen telefonok egy Android főverzió frissítésnél többet, utána kb. megszűnik a support, gondolom, pont azért, mert az MTK nem igazán ad ki a hardverre vonatkozó információt, drivereket egy idő után). A másik, hogy jó pár ilyen telefon topikjának (Blackview és Nomu modellek) olvasgatása alapján néha előfordul, hogy ezek a kínai ROM-ok elkezdenek "kissé" önálló életre kelni, ld. mindenféle gyanús app telepítése magától, böngészőben kezdőlap url-jének eltávolíthatatlan átírása valamilyen kínai oldalcímre - persze lehet, hogy a probléma felhasználói oldalról van és vírus okozza, nem tudom...

Amiket én eddig nézegettem, mint modellek (elviekben a strapabíróság kritériumainak mindegyik megfelel):

- AGM A8: gyengébb, de használható Qualcomm Snapdragon 410 SoC, van rá közösségi támogatás (hivatalosan is támogatják, bátorítják a LineageOS-fejlesztést erre a modellre).
- Blackview BV4000, BV5000, BV6000: sajnos MTK SoC, pl. a BV5000 megállt Android 6.0-n, a BV6000-re se jön valószínűleg a jelenlegi Android 7.0 után semmi - BV5000-nél olvastam a topikjában érdekes anomáliákról, mint maguktól települő app-ok stb.
- Nomu S10-S20-S30-S30 és ezek különféle változatai: szintén MTK SoC, ráadásul a cég több modellje érintett (volt?) valamilyen, a gyári szoftverben "felejtett" trójai körüli balhéban.

Az itthon is kapható B brand-ekről (Evolveo, Homtom strapamodelljei) viszont még ennyire jókat sem olvastam.

Egyelőre az AGM A8 felé hajlok (a Qualcomm SoC és a LineageOS, mint opció nagyon nagy előny), de hátha tudtok olyan modellt, ami jobb a fenti kritériumokat figyelembe véve, csak elkerülte a figyelmemet.

(Elképzelhető, hogy az Android dual SIM-es topikba jobban illik a kérdésem, de alapvetően a dual SIM önmagában nem szükséges, így először itt tenném fel a kérdést.)

Előre is köszönöm az input-ot. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#127965) trebrona válasza Tim82 (#127964) üzenetére


trebrona
nagyúr

Elképzelhető, hogy az Android dual SIM-es topikba jobban illik a kérdésem

Jól látod, az ottani topiklakók sokkal inkább képben vannak az említett készülékekkel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#127966) Tim82 válasza trebrona (#127965) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, bedobtam oda is. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#127967) Ájvé válasza Tim82 (#127964) üzenetére


Ájvé
veterán

AGM A8 lenne a legjobb a felsoroltak közül. Nomut nem vennék, korábban (ahogy írtad is) hír volt róla hogy trójai van a készüléken, nem tudom ez megoldódott-e vagy fennáll még, de addig nem ajánlanám.
Átlagos felhasználásra elég az A8 is, nem kell nagyon telepakolni.

[ Szerkesztve ]

(#127968) Gordon Sultz válasza BlindMind (#127909) üzenetére


Gordon Sultz
csendes tag

Szia!
A kérdésedre válaszolva Először a NOKIA 5 lenne a választásom. (sokáig lesz hozzá frissítés)
Ha nem, akkor az ASUS ZENPHONE 4. Az elődjét a főnököm nyúzza, nem panaszkodott rá.

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#127969) Gordon Sultz válasza Tim82 (#127964) üzenetére


Gordon Sultz
csendes tag

Szia!
Vegyél egy Iphone-t és végy hozzá egy iszonyú brutális védőtokot (ARMOR stb...) És nem kell azon gondolkodni jó-e a telefon vagy nem. ebay, aliexpress -en van tok hozzá.
Mellesleg most egy Iphone SE aTelekomnál viszonylag nem drága és részletre is el lehet hozni.
Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#127970) Tim82 válasza Gordon Sultz (#127969) üzenetére


Tim82
nagyúr

Látom, hogy gyakran szerepel ilyen igényekre a "normál okostelefon + strapatok" opció ajánlása, itt ez most nem valószínű, hogy megfelelne: a telefon egy CAT B30-at váltana ki, aminél "okosabb" kell a leendő tulajnak, műhelyben, tanyán stb. lenne használva, valószínűleg gyakran kitéve a leejtés, megkarcolódás veszélyeinek. Fontos, hogy legyen lehetőség arra is, hogy nyakba akasztható legyen.

Ezért nem opció pl. egy iPhone, még strapatokkal sem.

Amúgy nem magamnak lesz (magamnak lehet, hogy így vennék telefont, ahogy írtad is), a családban meg Android-felhasználók vannak. Nem a "jóság" rész amúgy a probléma, hanem némelyik gyártó esetében a kínai szoftver, illetve az esetleges frissítés hiánya. :R

Ájvé:

Köszönöm, én is erre hajlok, de hátha van ezeken kívül olyan modell, ami elkerülte volna a figyelmet. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#127971) Ájvé válasza Tim82 (#127970) üzenetére


Ájvé
veterán

Esetleg valamivel drágábban Oukitel K10000 Max, a márka vállalható, kínai B brand de rendben van.

(#127972) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Samsung a8
Mi a velemenyetek?

(#127973) *Mukeey* válasza Sterilzona (#127954) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Bocsi,de akkor nem S9 lehetett a kezedben🙄Mindenben csúcskat.,ráadásnak sci-fi kinézet.Egy mate10pro kb semmiben nem jobb,csak akkuidőben.S9 kijelzője az olyan,hogy minden más mellette egy fakó xar😂Talán az iphonex ami pari közelbe van.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#127974) puente válasza puente (#127914) üzenetére


puente
csendes tag

Erre esetleg vki? [link]

(#127975) *Mukeey* válasza puente (#127974) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Redmi Note5.Két évig fix,hogy támogatva lesz friss miui-val,korrekt hardver,brutál jó akku.Árban jelenleg bestbuy(topikot olvasva is).
Én ezeket a lite verziókat felejteném,p smart nem volt még nálam,csak nyomkodtam boltba,de nekem az se kéne.Szokták egyébbként itt ajánlani,hogy okés teló.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#127976) benedekco


benedekco
addikt

Köszi minden aktív tagnak! :R
Egy újabb telefont sikerült találni mindenféle kérdezősködés nélkül, csak elolvasva egy adag hozzászólást és ajánlást!
Motorola Moto G5 lett a választás (£119). Versenyben voltak még a Huawei Y6 (2017) (£99) és a Huawei P8 Lite (2017) (£129). Ez a három volt elérhető számomra is megbízható eladóktól (UK - John Lewis, CarphoneWarehouse - náluk találtam jó áron értelmes ajánlatokat), ebay-el már beszívtam jó párszor, a garancia is totál rizikós. Motorola-ra van 2 év gari, azért az is jó :)
A lényeg, hogy 100 font volt a limit, egy független, ideiglenes utazó készüléket kerestünk, de +20font ráköltéssel végül a Moto G5 lett a befutó. A fotóminőség és a kijelző miatt döntöttünk elsősorban amellett, hogy rászánjuk ezt a többletet, illetve a frissebb operációs rendszer támogatása is egy jó pont volt nála. A P8 Lite nem hozott volna számunkra különösebb előnyt ellenben £10-al drágább lett volna, így maradtunk az olcsóbb G5-nél.
De ezt a sok okosságot a hozzászólásokból sikerült kiokkumulálni. No persze, azért a mobilarena cikkei is segítettek. :B
Köszönöm nektek!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#127977) #81733120 válasza *Mukeey* (#127973) üzenetére


#81733120
törölt tag

Egyébként a Mate 10 Pro is OLED panelt kapott, szóval ilyen téren a színekre nem lehet panasz.

Az meg a másik, hogy az iX-be a Samsung vagy a LG (ha jól tudom) gyártotta a paneleket.:D

De kijelző téren a Samsung nagyon jó, ha meg beégne a kijelző, garanciaidőn belül cserélik.:)

(#127978) bundli


bundli
tag

Sziasztok!

A következő mobiltelefont keresem:

- Árkategória: 100-160k (Ha kicsit túl lógna ezen még beleférhet. Főként új, de ha nagyon muszáj használt is jöhet)
- Legfontosabb tulajdonság: a kamera jó minőségű képeket készítsen, de a jó videó se hátrány. Lehetőleg mindenféle mókolás 3rd party app nélkül, automata módban.
- Akksi bírjon legalább 1 napot minden körülmények között. (kb. 3000-3300 mAh)
- Szoftverfrissítés terén legalább 2 évig kapjon támogatást hivatalos úton.
- Méretileg ne legyen nagyobb a mostani Galaxy A5 (2017)-nél sokkal. Bár ezen 5"-os kijelző van, viszont kisebbé kávákkal jóval nagyobb kijelzővel rendelkező telefon is megfelel, ha a fizikai méreteket nem növi túl.
- Korrekt első kamera
- Gyors töltés, USB-C, korszerű és gyors hardver talán már-már természetes ebben a kategóriában.

Ezek alapján én a következő telefonokat találtam:
OnePlus 6, HTC U11/U11+, Honor 10, Xiaomi Mi Mix 2S

De gondolom ez nem a teljes lista és talán a Mix 2S kiesik az 5 MP-es első kamerájával...

Köszönöm szépen előre is! :R

(#127979) juuzer válasza bundli (#127978) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Fotók terén az Oneplus és a Xiaomi is felejtős, én a HTC-k valamelyike mellett tenném le a voksom :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#127980) BlindMind válasza Gordon Sultz (#127968) üzenetére


BlindMind
tag

Szia,

Nagyon köszönöm a válaszod, már azt hittem a nagy sárdobálásban teljesen elveszett a kérdésem!
Akkor a 2 készülék között a vizuális szimpátia fog dönteni mint az a nőknél megszokott!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#127981) *Mukeey* válasza #81733120 (#127977) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Tudom,csak az egy fhd+ panel,ráadásul nem a legjobban kalibrált gyárilag.Persze lehet korrigálni kicsit,de egy S9 az etalon,ha valaki szereti az amoledet.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#127982) #81733120 válasza *Mukeey* (#127981) üzenetére


#81733120
törölt tag

"Persze lehet korrigálni kicsit,de egy S9 az etalon,ha valaki szereti az amoledet."

Erre nagy +1 :)

(#127983) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok!
Van valami hasonló tudású ár/érték arányú telefon mint a Redmi Note5 csak kisebb méretben?
(Mindenképpen Androidos)

(#127984) Sgr_A válasza morpheus133 (#127983) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nincs
Majd talán a meizu 15m

[ Szerkesztve ]

(#127985) Pszicho


Pszicho
tag

Sziasztok!

A kettő közül melyikkel járnék jobban?
Mi a negatívumai ezen telóknak?

https://eustock.eu/shop/okostelefon/xiaomi-redmi-note-5-332-fekete-reszletek

https://eustock.eu/shop/okostelefon/xiaomi-redmi-5-3-32-okostelefon-eu-fekete-reszletek

Köszönöm előre is.

(#127986) Viktor0610 válasza Pszicho (#127985) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát a Note 5 sokkal jobb, de kicsivel nagyobb méretű.

Ha belefér a keretbe, és nem baj, hogy nagy méretű a készülék, akkor vedd azt.

A Redmi 5 procija lassabb, kisebb az akkuja, gyengébb a kamerája. Cserébe olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#127987) raisen89


raisen89
csendes tag

lenne (még) egy kérdésem:

HA úgy nézem, hogy melyik időtállóbb készülék, akkor melyiket lenne célszerű választani?

- Honor 8 (két éves koncepció)
- Huawei P10 lIte (tavalyi megjelenés)

77.000 vs 62.000

(#127988) jackcaptain


jackcaptain
újonc

Sziasztok! Az elmúlt években teljesen homály lett számomra a mobiltelefon piac, most viszont a windows phone-omat lecserélném egyértelmű okok miatt :)
Légyszi aki jobban benne van a témában segítsen választani :)

Árkategória: 50.000-70.000 Ft
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2 évre min. tervezem, max 3-ra, a kinézetnél a megbízhatóság többet ér nálam.
- Mire használnád? Telefonálás, internezetés, kamera, néhány egyszerűbb alkalmazás, pl futáshoz app, spotify,receptkereső, navigáció.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androidot preferálnám.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Kisebbeket preferálom, inkább 5", mint 6".

Bármilyen márkát szívesen vennék, nincs kizáró ok.

Köszi a segítséget :))

Amiket teljesen véletlenszerűen találtam és első ránézésre jóknak tűnnek: Huawei P10 Lite, Sony Xperia XA1

[ Szerkesztve ]

(#127989) Pszicho válasza Viktor0610 (#127986) üzenetére


Pszicho
tag

Köszönöm.
Igazából ezt le kell mérnem, hogy még elférne e a zsebembe.
A 13 megapixeles szelfi kamera azonban kecsegtető és a nagyobb akksi is.
Érdemes megvenni külön a Xiaomi Redmi Note 5 3/32 -höz a QuickCharge töltőt külön?
Mennyivel tölti föl a 4000 mAh -t az eredeti és mennyi idő alatt a quick charge töltövel?

(#127990) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Meló miatt lehet, hogy szükségem lesz egy 2 kártyás telefonra, aminél mindkét kártya állandóan online van.
Jelenleg egy Mate 10 Pro-t nyúzok. Tudom, hogy van ebből is kétkártyás, de érdekel mik a lehetőségek még.

Ár: 100-200 között ha lehet.
Szolgáltató függő ne legyen. (bár ez gondolom evidens)
Type-C USB nagyon nagy előny, sőt, elvárás lenne.
Kiváló akkuidő.
Jó kamera, nagy belső tárhely (ha lehet, legalább 128GB)
4-6GB RAM
Samsung Edge kijelzője nem gyerebe a véletlen érintések miatt, bár S7 edge óta ez lehet javult?!

Magyarán egy Mate 10 Pro alternatíva kellene 2 kártyásban!

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127991) Pszicho


Pszicho
tag

Mivel nem vagyok járatos a témában így fölteszem a kérdést.
Érdemes Eustock -ról rendelni? https://eustock.eu/kapcsolat-eu

Itt olcsóbb, viszont nincs hozzá fólia.
Láttam, hogy van szervíze Pesten. Hiba esetén úgyis ide kell majd akkor küldeni.

Máshol ugyanez a típus, csak 32 helyett 64 gigás belső memóriával és 10 ezer forinttal többe kerül.
Itt 55- ért meg lehet venni.

https://eustock.eu/shop/okostelefon/xiaomi-redmi-note-5-332-fekete-reszletek
Xiaomi Redmi Note 5 3/32

Vásároljam innen vagy van jobb alternatíva is?

(#127992) Sgr_A válasza Tsebacsi (#127990) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szerintem a p9 honor 8 páros az utolsó dualaktiv teló
A többi dual standby telónál ha az egyikre hivás jön a másik kártya lecsatlakozik a hálozatról

(#127993) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!

Meghalt a közel 4 éves Lumia 930-am, olyan 20k körül lenne a szerviz, így inkább beruháznék valami újabbra. Androidos telefonokat nézegetek, viszont azt meg kell jegyeznem, hogy még soha nem volt ilyen telefonom :DDD (A Lumia egy samsung wave 2-t váltott).

- Árkategória: nagyon max 115k

- Használt vagy új? Eddig csak a hardveraproról vettem telefonokat, így nem zárok ki semmit, de hibátlan, karcmentes stb készüléket szeretnék lehetőleg még 1 év körüli garival.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszútávra, 3-4 évig szereném használni az újat is.

- Mire használnád? Sok fényképezés, navigáció, zenehallgatás, böngészés. Jó lenne ha kb olyan képeket lőne mint a nokia.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nem tudom, hogy androidból melyiket kellene választanom, mi a különbség pld egy huawein, xiaomin és egy samsungon lévő droid között. Nekem teljesen jó volt a csempe is, bár az alkalmazások eszméletlen gyatrán vannak optimalizálva WP-n. Olyat szeretnék ami stabil, egyszerű frissíteni.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5" körüli méret,

Huawei P10-et néztem ki újonnan, esetleg HTC U11 vagy Google Pixel használtan. Melyiket vennétek ezek közül?

Köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#127994) Tsebacsi válasza Sgr_A (#127992) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Aha na ezt nem tudtam pl. Akkor manapság inkább dual standby telefonok vannak?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127995) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Nem tolakodásképp, de erre valaki? :R

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#127996) Sgr_A válasza Tsebacsi (#127994) üzenetére


Sgr_A
addikt

Igen
A honor 7, 8 volt a kivétel meg az asus zenfone2 amiről még tudok hogy dual aktív

(#127997) Tsebacsi válasza Sgr_A (#127996) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor dual standby-ból mi lehet az ajánlott mate 10 pro alternatíva?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127998) kali válasza Tsebacsi (#127997) üzenetére


kali
legenda

S9+
A Mate 10 Pro dual 4G (és dual VoLTE) képes, az alá szerintem már nem érdemes adni, de dual 4G képes telefon még nem sok van.

[ Szerkesztve ]

(#127999) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
Kíváncsiság furdalja az oldalam, ezért előre is köszönöm az építő jellegű választ az alábbi két kérdésre.

Ahogy olvasom a Google Pixel XL az ajánlott telefonok között van, bár nem éppen baráti az ára.
Viszont, szerintetek ez mennyire lehet valós ár?!

A Nokia 7 Plus szintén ajánlott, a 8-sal mi a gond? Erősebb hardver, árban kb hasonló, küllemre is szép, még sincs nagyon ajánlva.

[ Szerkesztve ]

b.lajos

(#128000) Tsebacsi válasza kali (#127998) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia Kali!

Akkor így jártam, és lehet be kell szerezzek valahonnan egy dual Mate10pro-t? A P20pro se tudja a Dual 4G-t?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.