Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117501) Potrien


Potrien
senior tag

Sziasztok!
tudtok esetleg olyan mobilt ami víz, és valamennyire ütésálló,és ajánlott vétel?
Lehetőleg stabil legyen, jó üzemidővel, kétkártyás, jó hardveres tulajdonságokkal.

(#117502) Yushchenko válasza Yushchenko (#117486) üzenetére


Yushchenko
őstag

Továbbra is kérdés lenne, hogy 60-100e Ft kategóriában milyen 2 sim-es telefont éri megvenni (1db 5", 1db 5,5-6"), aminek normális a kamerája. A lumia 640XL Zeiss szintjét kellene kb hoznia.
Amiket néztem: Xiaomi Mi 5x, Mi 5S.

(#117503) diegho válasza Yushchenko (#117502) üzenetére


diegho
nagyúr

Honor8, az ráadásul Dual Active.

(#117504) Yushchenko válasza diegho (#117503) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi. És nagyobb képernyővel esetleg valami?

(#117505) istnag válasza Yushchenko (#117504) üzenetére


istnag
addikt

LG V20 DUAL SIM, partnerogsm, bolti gari 117.

(#117506) rasotamas válasza mark! (#117500) üzenetére


rasotamas
veterán

Nagyon az SE-t ajánlgatjátok, de nem lenne érdemes megvárni, hátha gurítanak egy újabb hasonló olcsóbb-kisebb almát, ami megint 5 évig támogatott lesz? Vagy pont félni kell, hogy teljesen megszüntetik és gyorsan venni kell?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#117507) mark! válasza rasotamas (#117506) üzenetére


mark!
őstag

az emberek nagyrésze már az i8-ra van kiéhezve. ha ki is dobnának egy másik kompakt almát:
1.drágán indulna
2.az SE ára nem menne le, mivel apple termék.

>

(#117508) diegho válasza Yushchenko (#117504) üzenetére


diegho
nagyúr

A V20 amit írtak egy nagyon jó vétel, igaz drágább kicsivel. Talán az A7 2017 megér egy próbát, de nekem nem jött be a kamerája, mondjuk a 640-nek sincs igazán jó kamerája. Kültéren egész jó az A7, bent meg elvérzik, mint minden, ami nem flagship kategória. Ott van még a Honor 6x 5.5"-en, ami a kategóriájában elég jó telefon, bár az összeszerelés nem éppen a legjobb, simán ketté lehet törni, tehát vigyázni kell rá. Ha használt is játszik, akkor egy Oneplus 3/3T.

(#117509) Yushchenko válasza diegho (#117508) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm a válaszokat!

A 640XL-nek Zeiss optikája van (a sima 640-esnek más a kamerája), és eddig teljesen jól elvoltam vele.

Eddig Xiaomi vonalat nézegettem a jó ár/érték aránya miatt (mi 5s, 5x, 6, note 2), illetve oneplus 5-ot, de akkor utána nézek ezeknek is. Appokból nagyon átlagos felhasználók vagyunk (facebook, internet, ms office), de a kamerát használnánk ha utazunk valahova.

(#117510) batai15 válasza rasotamas (#117506) üzenetére


batai15
félisten

Kb 1 éves az se... Itt se kell félni a támogatástól...

(#117511) hzsolti94 válasza mark! (#117500) üzenetére


hzsolti94
csendes tag

Köszi a választ, ezt vettem végül.
Mivel a gyári hibás teló helyett kellett másikat választani, csak napok voltak dönteni, nem tudtam megvárni hogy mi lesz ha megjelenik a 8-as :)

(#117512) somé válasza diegho (#117508) üzenetére


somé
őstag

Kicsit ujtánanéztem a V20 akksijának, mert nekem is ezt ajánlottátok G4 után, de az egyetlen negatívumom a G4-nél pont az akksi, a V20 meg attól is gyengébb. (Értsd hamarabb merül, beszélgetési idő, készenléti idő is kevesebb.) Nálam ezért (is) kilőve.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#117513) klepto válasza mark! (#117492) üzenetére


klepto
addikt

Köszönöm szépen! :R
Közben találtam még egy telefont, ami hasonló áron kapható, és még egy fokkal szimpatikusabb is.
Allview X4 Soul LITE 4/32GB változat.
Viszont erről nem sok infót találtam, de a specifikációja kellemes.
Mit érdemes róla tudni, és megéri-e az árát?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#117514) fizzdani


fizzdani
tag

Sziasztok!

Utoljára 5 éve vettem mobilt, így egy kicsit lemaradtam a mostani trendekről, ezért kérném a segítségeteket.

Max. 80-90E Ft-ért keresnék újonnan, hosszú távra egy készüléket, kártyafüggetlenül.
Fontos számomra:
-fotózás, videózás, zenehallgatás
-emailezés, hosszabb szövegek olvasása
-ha úgy alakul, akkor 4 év múlva se akadjon meg rajta egy Messenger. :)

Eddig csak Nokia készülékeim voltak, a legutóbbi Windows Phone 8.1-el, de nem zárkózom el más márkák/OS-ek elől.

Köszi,
Dani

(#117515) mark! válasza klepto (#117513) üzenetére


mark!
őstag

ilyen noname telefonokkal vigyázni kell.
xiaomi megbízható, van magyar viszonteladó, hivatalos garancia.

>

(#117516) mark! válasza fizzdani (#117514) üzenetére


mark!
őstag

iphone se, honor 8, huawei p10lite, motorola moto g5/plus

>

(#117517) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Vennék egy használt készüléket, az ár felső határa 20k, és a következőket kéne tudnia, fontossági sorrendben:
- legalább 2GB RAM, de 3-nak jobban örülnék
- korrekt hangminőség jack kimeneten
- minél nagyobb akku
- LTE
- legalább 6.0-s droid
- lehetőleg olyan chipsettel, ami új korában sem volt csúcskategória, mert az általában nagyon melegszik, én pedig nem szeretem a felforrósodó telefonokat (a mostanimban Snapi 410 van, bőven elég lenne ma is, csak kifogy alóla a RAM)
- MTK és egyéb gagyi CPU-t nem szeretnék

NEM játékra kell, nem is fényképezésre, két dolog érdekel, a Spotify, és üzemidő.
Jó lenne, ha könnyen rootolható lenne.
Én eddig Xiaomikat nézegettem, megéri venni olyat?

Várom a remek tippeket, köszi! :D

(#117518) Soybex válasza FoxiestFox (#117517) üzenetére


Soybex
őstag

Htc m7?
3gb rammal nem igazán van használtan 20k körül telefon sajna. :N

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117519) kubokra válasza Soybex (#117518) üzenetére


kubokra
tag

Törött/repedt kijelzős Vernee Thor-ok akadnak, de az nem feltétlen az igazi.
Szerk: Az m7-t egy picit még feljebb mérik, sajnos. :/

[ Szerkesztve ]

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#117520) FoxiestFox válasza Soybex (#117518) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor marad a 2GB.

(#117521) mark! válasza FoxiestFox (#117520) üzenetére


mark!
őstag

xperia z/z1c?

>

(#117522) FoxiestFox válasza mark! (#117521) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akár. Jó telefonok? Redmi2-ket nézegettem most.

(#117523) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!

40-50e Ft környékén keresünk új telefont a barátnőmnek.
Fontosabb szempontok:
- hosszú üzemidő
- magyar garancia, szervizháttér
- több évig szeretné használni
- ne legyen nagyobb méretű, mint a HTC One M9

Mire használná:
- főleg netezésre, zenehallgatásra
- egyszerűbb játékokkal játszana

Eddig a Xiaomi Redmi 4X-et néztük ki, de ha van javaslat másra azt szívesen vesszük.

Előre is köszi. :R

(#117524) kubokra válasza papa019 (#117523) üzenetére


kubokra
tag

Hasonló árban nézegetek és találtam telefonokat. A cél egy, még néhány évig használható telefon, ami a böngészésben és mindennapi applikációhasználatban lényegében zökkenőmentesen tud ellenni. (Játszani nem fogok rajta). Mind használt telefon, 30e alatt, de már inkább 20-hoz közeledve.
Vernee Thor; Redmi Note 2; Asus Zenfone Max (ez érdekes, keveset hallottam róla, de olvastam róla jót IS); Sony Z1. Ezek közül, vagy az adott árkategóriából, ti melyik telefont javasolnátok? A Note 2 erős, de lehet hiányozna a memóriakártya. :/

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#117525) mark! válasza FoxiestFox (#117522) üzenetére


mark!
őstag

édesanyám azóta használ egy z-t, amióta magyarországon kapható, és a mai napig tökéletes. igaz, melegedni melegszik, de szilikontokban alig érezhető.
z1c-t pedig én használtam egy pár hétig, jónak jó volt, de tényleg csak akkor ajánlom ha zenehallgatásra kell. (mérete miatt akkuideje jobb+kisebb, ezért könnyebben elfér akárhol)

>

(#117526) quailstorm válasza FoxiestFox (#117522) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Z1c egy problémafészek, elsősorban az érintő szeret megpusztulni/hőtágulásra eltörni. Melegedni azt tud, azzal nincs gond.
Egyébként maga idejében kiváló telefon volt és ereje most is elég, szóval ha találsz egy megbízható eladót nem szétnyúzott készülékkel, akkor meg lehet próbálni.
Én most Z3c-t vettem, ott még a kameráról lehulló zavarszűrő kondik is jelen vannak problémának a széthullás és az érintő mellé, de úgy néz ki jót vettem.

Amúgy 20k körül 2GB az leginkább MTK-s van vagy régi.

[ Szerkesztve ]

(#117527) FoxiestFox válasza quailstorm (#117526) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Látok Redmi 2-ket itt is, jófogáson is, 25-öt még esetleg megadnék érte. Ismerős is hirdet egyet, ha jól láttam, hogy az, azzal érdemes foglalkozni?

(#117528) quailstorm válasza FoxiestFox (#117527) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem ismerem. 8/1-es is van belőle, nem csak 2/16-os. Amúgy 2/16-tal is éppen elég, apámmal is azért vetettem Thort, mikor a Snap410-es teló kihalt, mert kevés volt.
Ja és a Snap410-nek egyáltalán nincs közepesnél jobb hangja, egy Sandisk C240 is lealázza.

Szóval Snap410 szinten nyugodtan vehetsz MTK-t is, rosszabb nem lesz.

(#117529) nyisziati válasza kubokra (#117524) üzenetére


nyisziati
veterán

A Note 2-ben dedikált SD kártya foglalat van a két SIM mellett.
Strapabíró telefon, főleg megfelelő tokban/kijelzővédővel. Gyors is és elég szép a kijelzője. MIUI 9 is érkezik rá mostanság, sok Nougat-os fícsörrel.

Egy szó, mint száz: ha sikerül egy nem túl régit és jó állapotút kifogni, akkor a legjobb választás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#117530) FoxiestFox válasza quailstorm (#117528) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Meglepne, ha kizárólag a soc-on múlna a hang, szerintem az fontosabb, hogy mit építenek mellé erősítés gyanánt, vagy van-e külön dac.

(#117531) quailstorm válasza FoxiestFox (#117530) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha a belső DSP-t használják, akkor olyan gigantikus különbségek nem lesznek.

(#117532) Dadt válasza BenHans (#117387) üzenetére


Dadt
újonc

Köszönöm a választ.
Képbe került az LG Power X2 is, így végül jelenleg két telefon között vacillálok, de dönteni nem tudtam még. Esetleg kérhetek segítséget a döntésben? :D
Tehát: LG Power X2 vagy Huawei P9 Lite (2017)?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#117533) atomchicken


atomchicken
tag

Sziasztok!

Motorola Moto G-t szeretnék lecserélni egy használt garanciális készülékre.
Árkategóriában 50.000Ft-ig vagyok hajlandó elmenni, de természetesen alatta is lehet.
A Moto G-t több mint 2 éve használom az új készülékkel is kb ennyi időre tervezek.
Semmi teljesítmény igényes alkamazást nem futtatok, csak emailezés, chrome, messenger, telefonálás.

A Moto G lecserélésének az oka, hogy kicsinek érzem a kijelzőjét, gyakran kevés a RAM illetve örülnék valamivel jobb kamerának. Legfeljebb 145mm-es készülék magasságban gondolkodom, de inkább kisebben.
Mindenképp androidos telefon kellene, ha van rá hivatalos LineageOS akkor az előny.

Köszi.

(#117534) FoxiestFox válasza quailstorm (#117531) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Gsmarena szerint rendben van a hangja a Redmi2-nek. Nyilván nem ennyiért fogok tökéletes Spotify hangminőséget kapni, inkább ennyiért kapnék, de maradjunk a realitások talaján.
Amúgy az LG Leonomnak is bőven elfogadható hangja van, szintén Snapi410.

(#117535) func93 válasza atomchicken (#117533) üzenetére


func93
senior tag

Én ezt teljes mértékben tudom ajánlani: Xiaomi Redmi Note 4 3/32

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#117536) BenHans válasza Dadt (#117532) üzenetére


BenHans
addikt

Én a Huawei-re szavazok, jobb minőségű készülék.
De még mindig azt mondom, hogy erre a felhasználásra nagyon jó választás lenne egy Redmi 4X is függetlenül.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#117537) mark! válasza BenHans (#117536) üzenetére


mark!
őstag

az lg is minőségi, mondjuk a huawei megbízhatóbb és stabilabb.

>

(#117538) atomchicken válasza func93 (#117535) üzenetére


atomchicken
tag

Az 5.5"-os kijelző nagyon nagy lesz nekem. A fizikai mérete is a készüléknek 151mm. Maximum 5"-5.2" amit még kénylemesen tudok kezelni.

De a Redmi 4X már szimpatikusabb modell és még újonnan is bőven 50 alatt van.
Esetleg más alternatívája van a 4X-nek, ami kevésbé kínai? (Használt, garanciális készülék, max 50.000Ft-ig)

(#117539) BenHans válasza mark! (#117537) üzenetére


BenHans
addikt

Nem azt mondtam, hogy nem, de az említett készülék külseje nem épp a magasabb kategóriásakét idézi, a Huawei inkább... Amúgy egyetértek azzal amit írtál.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#117540) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Moto g5 vagy samu a3 2017-et vennétek?

(#117541) mark! válasza BenHans (#117539) üzenetére


mark!
őstag

tényleg úgy néz ki mint valami noname kínai. szoftveresen mondjuk nem sok gond lehet vele.

>

(#117542) mark! válasza Sgr_A (#117540) üzenetére


mark!
őstag

moto g5:
nagyobb akksi, szebb kijelző, több ram, viszont a proci egy picivel gyengébb.
én a moto g5 mellett döntenék, jobb vétel.

>

(#117543) func93 válasza Sgr_A (#117540) üzenetére


func93
senior tag

G5!

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#117544) Sgr_A válasza mark! (#117542) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szerintem a ram egyformán 2gb és egyiken sincs értesítési led csak a kijelzőn láthatóak az értesítések
Az a 3 mellett a vízállóság a typeC és a kisebb méret, amoled kijelző szól
A g5 dual sim, fullhd, stock droid

[ Szerkesztve ]

(#117545) DS39 válasza Sgr_A (#117544) üzenetére


DS39
nagyúr

Ha fontos a kisebb méret, akkor nem kérdés, hogy A3 2017. (Dual SIM ebből is van)
A G5 amúgy jobb, de ronda, mint a bűn. 😒

[ Szerkesztve ]

(#117546) Sgr_A válasza DS39 (#117545) üzenetére


Sgr_A
addikt

És ha a5 vs g5-ot nézzük
Mondjuk itt mindjárt van egy 50% felár
Amit keresek
7es droid
Ne legyenek a kijelzőn a gombok
2 év garancia
145mm nem magasabb
Az ideális a p10 vagy a honor 9 lenne de csak 100k- vagyok hajlandó mobilra költeni

[ Szerkesztve ]

(#117547) Sgr_A


Sgr_A
addikt

összedobtam egy táblázatot a jelöltekről

a kékkel jelöltön a gombok a kijelzőn vannak
az alternatívákra (xiaomi kizárva) hazai 2 éves gyári garanciával (bolti nem érdekel) kérnék javaslatot
a honor 8 lenne a megfelelő ha el lehetne tüntetni a kijelzőről a gombokat böngészés közben

[ Szerkesztve ]

(#117548) 52utas


52utas
csendes tag

Udv
mindenki egy új mobiltelefont szeretnék venni ki is néztem magam a LG G6 - H870
mi a véleményetek és milyenek a tapasztalatok vagy valami mást?
Koszi a segítséget előre is

(#117549) mark! válasza 52utas (#117548) üzenetére


mark!
őstag

mire lenne használva? ennyiből nem tudunk mondani semmit, mert jó telefon, de lehet hogy a te felhasználásodra lenne jobb.

>

(#117550) tybsen válasza Sgr_A (#117546) üzenetére


tybsen
addikt

Esetleg Lenovo p2, bár ez 8 mm-rel meghaladja a kívánt hosszúságot, de minden más szempontnak megfelel. (;] :DDD)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.