Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113301) lezuvius válasza Yasuo (#113300) üzenetére


lezuvius
őstag

Nem gondoltam, hogy meg valaki hisz ezekben a manipulalt youtube speedtestekben... Egy kis trukkozes a beallitasokban es maris te dontod el, hogy melyik telefon a gyorsabb... Ha tenyleg osszeakarod hasonlitani a telokat, akkor kikapcsolod a developerben az osszes eye-candy dolgot es magad leteszteled...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#113302) ToniSoprano válasza flymi (#113282) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Az előnyök mellett, egyetlen hátránya lehet a Redmi Note 4-ek, hogy még a snapis változat a kamerája valahogy elég gyatra, lett legalábbis én még nem láttam jó képeket attól a mobiltól. Szerintem a Note 3 SE kamerája jobb gyárival kameraszoftverrel, alapbeállítással is egész jól használható: [link]

(#113303) DS39 válasza lezuvius (#113301) üzenetére


DS39
nagyúr

de még ha igaz is a videó, nem azért vesz valaki egy S7/Edge-t, mert gyorsabb/lassabb mint egy másik telefon pár ms-kel, hanem mert a Samsungnak plusz szolgáltatásai és alkalmazásai vannak Androidra.

egyébként a Honor 8-nak igen magas az SAR értéke: [link]

[ Szerkesztve ]

(#113304) tibbike01 válasza DS39 (#113303) üzenetére


tibbike01
őstag

A számból vetted ki a szót. Az ilyen videók mindig mosolyt csalnak az arcomra. ;) Szóval az S7-et választom.

(#113305) agabe válasza masssza29 (#113297) üzenetére


agabe
addikt

Hat akkor en az S8-at vennem, bar uzemidoben a Mate 9-es a Huaweitol meg jobb, de az, hogy egy eros nap utan 15-20, vagy 30-40% marad az akksiban nekem pl. mindegy.
Amit leirtal mint hasznalatot azt az S8 siman kiszolgalja (meg a masodik nap felet is), a Mate 9 meg lehet, hogy 2 napig birna, de ha ugyis toltod naponta nem szamit.

[ Szerkesztve ]

(#113306) lezuvius válasza DS39 (#113303) üzenetére


lezuvius
őstag

Ez is igaz :)

Ez a video kulonosen vicces szamomra, mert ezt a ketto telot egyszerre hasznaltam es alapbol tenyleg gyorsabbnak tunt a H8 de animaciok kiutese utan mar nem...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#113307) D1L1ZS válasza Chris0321 (#113286) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Szia!

Mivel nem sokat szoktam mobil netezni (buszon, melóban ebédszünetben), jelenleg a 200 MB-os NetPlusz S is szinte mindig elég. A 400 Mb valszeg ki tudja elégíteni ezen kritériumokat. Inkább a Wi-Fi - t szoktam preferálni.

Telefonálni sem szoktam nagyon sokat, inkább chat alkalmazásokat/ voip alkalmazásokat használok.

Viszont most így belegondolva a Mobil L tényleg jobb választás lehet.

Illetve gondoltam a Mobil S+ költség kontroll kombóra. Ami elvileg nem engedi az esetleges költség túllépést.

A lényeg hogy nem akarom elkapkodni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#113308) agabe válasza D1L1ZS (#113307) üzenetére


agabe
addikt

Ez itt off, de miert nem valami flottas elofizut valasztasz ? Vannak jo olciok olcson, van is topikja.

[ Szerkesztve ]

(#113309) gianone válasza D1L1ZS (#113307) üzenetére


gianone
őstag

Ne is kapkodd el. Ilyen használati szokások mellett Dominó Fix+Most+ Maraton Net bőven jó lenne neked. Simán megspórolnál annyit, hogy függetlenül megérje a teló.
Nem nagyon számoltál ennek utána. Értem én, hogy S8, de kicsöngetsz érte 241 000 forintot két év alatt, plusz előfizetésre is egy csomó pénzt, amit ki sem használsz. Ha legalább a családban lenne több előfizetés vagy otthoni, hogy igénybe tudd venni a 20-25 %-os kedvezményt plusz a számhordozást, akkor azt mondom hagyján. De így csak szórod a pénzt feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#113310) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Elnézést az offért. Köszönöm a válaszokat.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#113311) Yasuo válasza DS39 (#113303) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Az igaz, hogy magas SAR értéke van a Honor 8-nak, viszont azért mert dual active, azaz hogyha csak egy sim kártyával használnád, sokkal alacsonyabb lenne ez az érték.

S9+

(#113312) flymi válasza Ájvé (#113299) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+ToniSoprano: Hát, lehet megpróbálom akkor a RN4-et. Mondjuk kicsit félek a nagyobb 5,5" mérettől, nekem az 5" is épp kezelhető volt még.

Fontolóra vettem Eustock vásárlást is, Edigitalnál +7k ugyanaz a telefon.
Eustock-nál még mindig van ingyen kiszállítás? Valami kód kellett hozzá...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#113313) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Amit nem tudok még a telefonról, hogy két sim kártya +sd kártyával is használható, vagy csak 1sim+sd kombóban?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#113314) Viktor0610 válasza flymi (#113313) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A második helyet használja.

Xiaomi 13T

(#113315) Ájvé válasza flymi (#113312) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 4A, Redmi 4X van kisebb méretben, de ezekbe S425 és S435-ös (ez utóbbi viszont van kb olyan jó, ment a Lenovo P70 MT6572-es SoC-ja, CPU kicsit gyengébb, de GPU jobb viszont) SoC van ami jóval gyengébb az S625-nél (mondjuk csak HD kijelzőt hajtanak). Redmi 4 Prime-ból viszont nincs jelenleg B20-as variáns (ez 5"-os csak). Szóval ha S625 kell B20-al Redmi Note 4 vagy Note 4X marad a Xiaomi kínálatában.

(#113316) flymi válasza Ájvé (#113315) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mérgemben vettem egy másik Lenovo P70-et. :U Meguntam a tökölést, kell egy telefon. Majd következő BF allaklmával meglátjuk mi lesz.
Azért köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#113317) Ájvé válasza flymi (#113316) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát én nem vettem volna, bármelyik felsorolt telefon jobban megérte volna, persze te tudod.

(#113318) Dhampir válasza Ájvé (#113299) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen van, de a sima 4-esben is megtalálható az iránytű (állítólag, például az Eustock is kiírja). Néhol össze-vissza írják.

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#113319) Ájvé válasza Dhampir (#113318) üzenetére


Ájvé
veterán

Igazad van, van ahol azt írják hogy van benne (gsmarena). Akkora már a káosz a Xiaomi készülékei körül, fene se tudja már.

(#113320) dragon1993


dragon1993
őstag

Xiaomi Redmi Note 4-ből szerintetek elég a 3GB ramos változat vagy érdemes lenne 4GB ramos verziót valahonnan előkeríteni (nem nagyon láttam sehol) ?

(#113321) merqree válasza dragon1993 (#113320) üzenetére


merqree
őstag

Eleg a 3GBos.
A cegnel idokozben 8ra emelkedett a Redmi Note 4 felhasznalok szama :-)

(#113322) LámaZ


LámaZ
addikt

Ifjú titánok!
Emlékeztek még arra, hogy az asztali PC-khez vett monitorokkal mennyi probléma volt?

A számítógépes központokban a programozók nem pucolták le a port a képernyőről, hogy az legalább szűrje valamennyire a káros sugarakat.
Az én első képernyőm 1994-ben egy CGA monitor volt, amelyet gyorsan lecseréltem egy VGA monokrom Herkulesre, amely elé aztán vettem monitorszűrőt. Meg monitornéző szemüveget. Hajaj!

A gyártók lassan kijöttek a jobbacska katódsugárcsöves (CRT; akkor csak ez volt!) monitorokkal (SVGA: 1024×720 képpont), és a felbontás után egyre nagyobb hangsúlyt helyeztek a képfrissítési frekvenciára is, amely függött a videokártya teljesítményétől is. Ha a monitor + VGA-kártya kombód tudta a 70 Hz-es képfrissítést, te voltál a király! Hajaj!
(Párhuzamosan ment a hájp a tévék piacán is, ott a 100 Hz-es képernyőfrissítés volt a nagy szám, olyan TV-t – amelynek képátlója jellemzően 70 cm volt –, jobbára csak a feketézők tudtak vásárolni.)

A CRT kijelzők után – számítógépes fronton! – jöttek a folyadékkristályosak (LCD, TFT), és manapság a LED-es kijelzők a menők. Itt is volt sok nyomorgás, és sajnos az olcsó LED-es kijelzők (a tömegárú, ugye) ma sem jeleskednek. Általában 60 Hz-es képfrissítési frekvenciát tudnak, pedig a 70 Hz lenne a minimum. Bizony!

Na, de mi a helyzet a kisméretű eszközök, jelesül a tabletek és az okostelefonok terén?

Mostanság jutottak el oda a gyártók, hogy felbontás szempontjából elfogadható minőséget (full HD: 1920×1080) produkáljanak, de a felbontás csak egy jellemző, és nem minden.
Mint fent láttuk, a képfrissítési frekvencia is nagyon, de nagyon fontos. E téren teljes mértékű a ködösítés, sőt, a sötétség; a gyártók ezzel kapcsolatban nem közölnek semmilyen információt.

Tegye fel a kezét az, aki tudja, hogy az okostelefonjának mekkora (Hz-ben) a képfrissítési frekvenciája! Senki?! Na, ez az!

És itt jutottunk el a lényeghez: ezek a kis kütyük TÖNKRE TESZIK A SZEMET!

Kb. 23 éve bámulok kisebb vagy nagyobb kijelzőket, 57 éves vagyok, és az egyik szememen most diagnosztizáltak kezdődő szürke hályogot. Ősszel valószínűleg műtét lesz.
Mit csináljak? Pereljem be a kijelzőgyártókat a szemem tönkretétele miatt? De mégis melyik gyártót perelhetném? A legtöbb megszűnt. Illa-berek, nádak-erek, a cégtulajok eltűntek a sok összeharácsolt pénzzel, lehet, hogy már meg is haltak. Amúgy letagadnák még a csillagokat is az égről. Na, és ott van a genetika is, mert állítólag a szürke hályogra való hajlam örökölhető; meg a napsütés UV-sugarai, meg...., meg....

Mégis mit lehetne tenni?

Mindenek előtt, amikor új telefont veszel, nem biztos, hogy az olcsó a nyerő hosszú távon. Lehet, hogy amit ma megspórolsz, holnap elköltöd szemcseppekre, szemüvegre, szemműtétre.

Gondolkozz, majd cselekedj, egyrészt saját hatáskörben (ne vegyél rossz minőségű olcsó terméket! persze a jó minőségű olcsó – ha van ilyen – jöhet!), másrészt a kijelzőgyártókra való nyomásgyakorlással, hogy csak jó minőségű, az egészségre nem ártalmas kijelzőket gyártsanak!

Jobbulást!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#113323) Viktor0610 válasza LámaZ (#113322) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt miért is írtad le? :DDD

Jah és bocs, de TLDR... ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#113324) 1155


1155
csendes tag

Sziasztok kb 40k milyen telefont érdemes venni? 8. ballagásra lenne egy fiúnak játékokra, előre is köszönöm a tippeket

(#113325) DS39 válasza LámaZ (#113322) üzenetére


DS39
nagyúr

Okostelefon, tablet, de még egy laptopban is 60Hz-es a kijelző.
De ez már nem olyan szemrontó, mint a CRT-k esetében.

(#113326) LámaZ válasza Viktor0610 (#113323) üzenetére


LámaZ
addikt

(#113325) DS39
Na, ez a gond!
Határozottan emlékszem, hog tudósok leírták: minimum 70 Hz-es képfrissítés kell a szemnek és az agynak.

viktor:
Viszlát akkor!
Amúgy is, ma a ti ünnepetek van.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#113327) DS39 válasza LámaZ (#113326) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát ha ők mondják, én ezt nem érzem, anno CRT monitor esetében nagyon is, ott 85Hz alatt nem bírtam elviselni.

(#113328) agabe válasza 1155 (#113324) üzenetére


agabe
addikt

Egy ilyen huawei Y6 pro ala nem mennek, ez meg hasznalhato, de ha belefer az 50ezer, akkor a Xiaomi Redmi 3S jobb specifikacioju, meg pl. ujjlenyomat olvaso is van benne ami nem rossz dolog.

(#113322) LámaZ:
legalabb offban lehetne ha mar off.

[ Szerkesztve ]

(#113329) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, eladom P-9 lite készülékemet, milyen készüléket ajánlanátok?

- dual sim
- RAM min. 4 GB
- belső memória min. 32 de inkább 64GB
- Max. 5,2 "
- jó fotók
- ujjlenyomat olvasó

kszönöm Árpi

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#113330) lezuvius válasza padi68 (#113329) üzenetére


lezuvius
őstag

Homor 8-t ajanlanam ezekkel a feltetelekkel.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#113331) padi68 válasza lezuvius (#113330) üzenetére


padi68
senior tag

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#113332) Vica0712


Vica0712
tag

Sziasztok!

Max 100-105 ezer forintig keresek készüléket. Inkább újat választanék. Nem nagyon játszom, inkább emailekre, fotózásra, közösségi oldalak használatára kellene. :)

Az eddigi kiszemeltjeim:

-Huawei P10 Lite

-Huawei Nova

-Honor 6x

-Honor 8 (Mobil Cornernél van olcsóbban gyári garival.)

Az egyetlen problémám a Huawei készülékekkel, hogy nem igazán tetszik az EMUI felülete. :U :F

Ezeket néztem még:

-Samsung Galaxy a5 2017

-Lg G5 SE

-Asus Zenfone 3

Mit javasoltok? Előre is köszönöm a segítségeteket! :) :R

(#113333) d.toth91


d.toth91
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung S6-om, amivel akkuidő és rendszeroptimalizáltság tekintetében egyre inkább elégedetlen vagyok (előtte egy első generációs Huawei Mate-et használtam két évig, az S6 meg sem érdemli, hogy ilyen téren egy lapon szerepeljenek). A kérdésem, hogy az S6 eladási áráért kisebb kiegészítéssel (kb. 85 ezer forintig bezárólag) akad-e olyan vétel, ami még legalább 1, de inkább 2 évig az S6-nál külömb készülék lesz minden tekintetben?

Preferenciáim:

- 85 000 Forintig
- Inkább újban gondolkodnék
- Függetlenül, megbízható boltból, esetleg EUstock, ami még játszik
- Az említett 1, de inkább 2 éves használati időtartam a kívánatos
- Telefonálás, netezés (b20 fontos), mailezés, social media lenne a fő felhasználás, illetve fontos, hogy a kamera ne legyen kifejezetten visszalépés az S6-hoz mérten
- Csak Androidos készülékben gondolkodok
- 5" és 6,1" között bármi játszik

Amiket néztem: Xiaomi Redmi Note 3 SE, Honor 6X, Huawei P10 Lite, Huawei P9 Lite 2017, de természetesen bármilyen új felvetést is szívesen fogadok.

A segítséget előre is kösznöm!

(#113334) ToniSoprano válasza d.toth91 (#113333) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ezek mindegyike visszalépés lesz kamerában s6-hoz képest. Esetleg Redmi Note 4, elvileg a kameraszenzor nem lenne rossz ugyanaz mint az LG G6-ben, nem tudni a szoftver, vagy lencse miatt csinál fura képeket gyárival, de inkább szoftveres gond lesz. Nagyon másokat én sem tudok ajánlani.

(#113335) T.ati válasza LámaZ (#113322) üzenetére


T.ati
tag

Egy lcd kijelző 1Hz-en sem bántja a szemet, ugyanis a CRT-k vibráltak, és a képfrissítés egyben a kép villogását is jelentette. A mai lcd tv-nél ez hátrány, hogy úgymond ottmarad a kép (ld utánhúzás), a plazma tv aminél szinte azonnal megszünt a kép frissítés után, de az is vibrált. Az lcd igazából statikus kép megjelenítésére ideális megjelenítő, nem vibrál, nem bántja a szemet (ha a háttérvilágítás egyenletes fényt ad).

[ Szerkesztve ]

(#113336) gianone válasza Vica0712 (#113332) üzenetére


gianone
őstag

Nougaton már lehet alkalmazáslista is, és az alkalmazásváltó is stockos lett. Agyon lehet témázni, ezen kívül mi nem tetszik, tetszhet benne?
Csak mert nekem Novám van, meg még él a Moto G-m stock GPE-vel. A színeken kívül tök ugyanolyan mind a kettő felülete. A beállításokban máshogy vannak a menüpontok némileg.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#113337) hroberto


hroberto
veterán

Árkategória - 70-80000 HUF
- Használt vagy új? - csak új
- Hol vennéd meg? - függetlenül gyári garanciával, esetleg Telekom, előfizetés nélkül
- Hosszú vagy rövid távra tervezel - Max. 2 év
- Mire használnád? - semmi játék, csevegőprogramok, internet, zenehallgatás ilyesmi
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez - Igazából ez nem lényeges, az ár úgyis behatárolja
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra - phablet azért ne legyen, mert női kézbe kell.

Ezen kívül még talán annyi, hogy no name kínai azért ne legyen.

Köszi!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#113338) joseph66


joseph66
csendes tag

Hali!
Új androidos telefont keresek, ezek lennének a feltételek:
- max. 50e Ft, de lehet kevesebb is
- jelezze ki, ha volt egy nem fogadott hívás vagy SMS, új e-mail jött
- fehér színű
- a méret nem szempont, nem kell nagy legyen, de lehetőleg megbízható legyen
Mit ajánlanátok?

Talán megfordítva is föltehetném a kérdést: a Huawei vagy Xiaomi telefonok kijelzik-e, ha volt egy nem fogadott hívás, új SMS, e-mail jött?

[ Szerkesztve ]

(#113339) diegho válasza hroberto (#113337) üzenetére


diegho
nagyúr

Tegyetek hozzá egy nagyon keveset és Nova legyen a kiválasztott. Tökéletes női telefon.

(#113340) hroberto válasza diegho (#113339) üzenetére


hroberto
veterán

Köszi, nem tűnik rossznak. Az A5 (2016)-ot nézegeti amúgy. Ez miben jobb?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#113341) Vica0712 válasza gianone (#113336) üzenetére


Vica0712
tag

Igazad van ez az én ketyerém. :B :D Ami nekem nem annyira tetszik, hogy a nougaton az EMUI a kék-fehér színt választotta a menüben, ami stílusban az IOS-re hasonlít. Ettől függetlenül Te melyiket javasolnád? :)

(#113342) Dim


Dim
csendes tag

Sziasztok!

Gyereknek (12 éves) vennék valamit. 25e forintig. Lehetőleg új, garis, független vagy T-s telót.
Ár-érték győztes nem túl buta telefont keresnénk.
Játszana, de semmi extrát. Zenét hallgatna, de nem vájtfülű. Fénykép detto. Nincs extra elvárás.
Fontos, hogy nete csak wifi lenne a tervek szerint.
Androidost használ a családban mindenki. Méretet tekintve gyerek kézben/zsebben elférjen. Konkrét elvárás nincs, de nem tv-t keresünk. Ne nézzék ki a kezéből, mondjuk ebben az árban remélhetőleg nem célközönség a független vadászok számára.
Nincs típusra favoritunk. Bármi jöhet ami belefér a keretbe és hozza az elvárást, ami nem sok.
Nem baj, ha sokáig bírja az aksi, bővíthető a memória. De szerintem ez is elég alap, főleg az utóbbi.

Összegezve egy mérsékelten okos, de nem nagyon buta, olcsó mindenest keresek gyereknek ami semmi érintett tényezőből sem nullás.

Amivel játszik: ClashRoyal, Clashakármi, Youtube-ot bambul. Néha (buszon) zene, alap andoid szolgáltatások, jogot fenntartanánk 1-1 képre. Üzemképesen hazaérjen este játék mellett is.
Köszi előre is.

(#113343) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok,
Lenne egy gyors/béna kérdésem, amire nem kaptam egyértelmű választ google alapján.
Egy barátom jön haza kínából és tudna hozni nekem telefont - édesanyámnak gondoltam egy 2GB-os Xiaomi Redmi 4A / 4X-et - amennyiben ez kínai rommal jön, úgy át tudom én rakni Global romra és magyar nyelvre relatíve egyszerűen, vagy nagyon bonyolult? :R
(pl. ezt találtam más modellhez "The process of migrating from China ROM to a Global ROM requires technical knowledge and patience, as doing it wrongly may leave you with a bricked handset.")
(kínai 2GB-os 4A: ~25k; 4X: ~29k; magyar eustockos 4A: ~37K)

Itt néztem a telefont például.

(#113344) Ájvé válasza cuko (#113343) üzenetére


Ájvé
veterán

Simán rá lehet rakni a Globalt, nem gond. Annyit kell megnézni hogy az adott modellhez van Global ROM, 4A-ra biztos van, 4X-re ,még nincs kint hivatalosan, de eléggé új készülék.

(#113345) fixer92


fixer92
aktív tag

Sziasztok!

Iphone-nál (konkrétan SE 32gb space gray) számít valamit a készülék cikkszáma? Láttam CM és LP kódra végződőt is. Itt néztem, hogy egész jó áron van, de nem tudom biztosra a cikkszámot, és ezért kérdezem, hogy van-e jelentősége? Illetve, hogy Ti vennétek innen telefont?
Köszönet!

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#113346) gianone válasza Vica0712 (#113341) üzenetére


gianone
őstag

Fene se tudja, attól függ, mi a prioritás. A Nova hibátlan telefon, imádom, elegáns. Szerintem csak az irreális listaára miatt nem lett túl népszerű. 83-ért már nem vészes. A Honor 8 viszont jóval erősebb. A Novának az akkuidejében van az erőssége, olyan SOC-okat érek el, hogy le se írom, úgyse hiszik el. :D Mondjuk erre is van kitalálva. Illetve kicsi, és 5-ösből is elég kompakt. A fotózáshoz nem nagyon értek, de szerintem normális képeket lehet vele lövöldözni tök amatőr szinten. P8 Lite kameráját dicsérték a kategóriájában a későbbi Huaweiekhez képest is, ez annál szerintem jobb, és a szoftvere sokkal gyorsabb. Viszont ha a nagyobb méret nem zavar, akkor Honor 8 megérheti a plusz 20-ast. Egyik sem rossz vétel. Szerintem P10 Lite-nál mindkettő jobban megéri.

A kék színt simán át lehet témázni mindenhol, launcher sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#113347) cuko válasza Ájvé (#113344) üzenetére


cuko
aktív tag

Szuper, köszi a gyors választ! :R

Ebben a kategóriában (25k körül) szerinted/szerintetek van jobb vétel? Alap használatra megbízható 2 giga ramos Androidos telót szeretnék, Kínából.
Méret max 5" lenne jó és szeretném, ha legalább 2 évig működne, nem "hullana ki" a használó alól.

Elsősorban telefonálásra használná, korlátozottan mellette Messenger és böngészés, Szókereső.. :)

Xiaomi Redmi 4A és Redmi 4X -et néztem ki - a 4X megér +4000 Ft-ot a nagyobb aksi és kicsit jobb belső miatt (+ujjlenyomat olvasó ami nem nagyon számít plusznak)? (Amúgy minden másban nagyon hasonlítanak, úgy látom.)

(#113348) Ájvé válasza cuko (#113347) üzenetére


Ájvé
veterán

Megéri, SoC jobb benne (GPU jóval erősebb, CPU azonos), akár Nougatot is kaphat (Xiaomi mondjuk nem szokta elsietni). Hosszú távon jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#113349) galuska95 válasza Dim (#113342) üzenetére


galuska95
aktív tag

redmi 4a szerintem a legolcsóbb használható készülék most újonnan. Ennél lentebb lehet nem érdemes adni. 37ezer lesz eustockon (új, garis, 2nap alatt kéznél van, ha lesz készleten-ez a héten várható remélhetőleg)

(#113350) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Üdv!
Oneplus 3T, és Honor 8 közül melyik lenne a jobb választás, ha a kamera fontos szempont?

S9+

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.