Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112801) agabe válasza flymi (#112800) üzenetére


agabe
addikt

Hat 40 korul hasznaltban nezelodnek, de nem tudom megmondani hirtelen melyik lenne igazan jo.
P40 helyett valami nagyobb elterjedtsegu keszuleket keresnek egy valamelyik itthon is elterjedt gyartotol amire meg van gari (akar samsung galaxy a3 2016 ), es valamikor meg a gari lejarta elott eladnam amikor latsz egy ertelmes alternativat es azt venni helyette. Hirtelen vasarolni jot nem nagy valoszinuseggel fogsz tudni, inkabb kivarnek ezzel a megoldassal amit irtam.

(#112802) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!
Huawei Mate 8. és a Huawei Nova Plus között gondolkodom. Előbbiben Mali-T880mp4,a Nova plus-ban pedig Andreo 506 GPU van. Van lényegi,teljesítménybeli különbség a két chipset között? Az utóbbi újabb annyit tudok…
Köszönöm a választ előre is!

(#112803) ToniSoprano válasza agabe (#112801) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Egész jó telefon paraméterei alapján s a P70, nem tudok jobbat mondani ennyiért ilyen méretben.

(#112804) Ájvé válasza flymi (#112800) üzenetére


Ájvé
veterán

Felsoroltak közül Meizu M5, de Thor biztos nem.
Ha nem javítják akkor nem kapod vissza, ahogy írtad levásárolhatod vagy kifizetik.

(#112805) 543g45gfdgfd válasza ToniSoprano (#112769) üzenetére


543g45gfdgfd
csendes tag

Stable rom volt rajta, most is, a napokban került rá a MHOMIDL, lásd a kommentem hozzá itt: http://en.miui.com/thread-557298-79-1.html (Gyurrci)

(#112806) iPetras


iPetras
kezdő

Sziasztok!
Hosszú távra szeretnék okostelefont választani. A keret, amit nem szeretnék átlépni: 200,000 Ft. Melyik Android-készülékeket ajánljátok?
:) :) :)) :)) :))

(#112807) beg válasza iPetras (#112806) üzenetére


beg
veterán

Amelyik kijelzőjén nem kifestőnek tűnik a hozzászólásod. A többiek miért nem így írnak szerinted? :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#112808) iPetras


iPetras
kezdő

Bocsánat, máskor nem írok oda sok emojit. :) .

[ Szerkesztve ]

(#112809) galuska95 válasza iPetras (#112808) üzenetére


galuska95
aktív tag

pár dolog kéne még, hogy mik a preferenciáid.
iphone 6s, oneplus 3T, samsung s7 blablbla sok ajánlat van így

(#112810) iPetras


iPetras
kezdő

Hát, a márka a következő legyen: Apple, Samsung, Sony, LG, Huawei/Honor, Lenovo, Motorola. RAM: 3-4GB; Kijelző méret: min 4.7 inch. Erős, időtálló hardvere legyen. Nem játszanék rajta, csak akadásmentesen a rendszer, és megfelelően fusson rajta a World, Excel, és a socail-media appok.

(#112811) Drakmusz válasza agabe (#112797) üzenetére


Drakmusz
őstag

Érdekes amit írsz,soha nem tapasztaltam ilyesfajta jelenségeket!Sőt kicsit találva is érzem magam ha már a fórumtárs fentebb belinkelte a képeimet.Rengeteget fotózok,és a telefon addig bírja amíg van szufla az akksiban.A mobilfotós topikban előfordulnak még 5X-ek,és nincs gond velük ilyen téren.Nagyon nem lehetett szerencséd hogy ilyen darabokat fogtál ki.
A többieknek esetleg akik 5X-ben gondolkodnak,csak ajánlani tudom.Talán elsőre kevésnek tűnhet a vas,de a stock droid kiválan látja el a feladatokat!Nekem olyan fürge mint újkorában.Lassan egyfajta kuriózummá is válik ez a telefon,mert ilyen jó kamerát mégegyszer nem fognak adni viszonylag olcsón!!!:)
[link]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#112812) k-adi válasza iPetras (#112810) üzenetére


k-adi
nagyúr

Huawei P9, P10, iphone, samsung galaxy.. kb ezeket fogják a többiek is mondani.

Ja és legközelebb olvasd el a téma összefoglalót ami itt van: [link]

(#112813) MikulasB válasza Drakmusz (#112811) üzenetére


MikulasB
tag

+1 nálunk is van kettő, egyik se produkál ilyet.

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#112814) thegaben86 válasza ToniSoprano (#112793) üzenetére


thegaben86
csendes tag

Köszi, még jó, hogy megkérdeztem, már majdnem megvettem az Mi 4s-t. :)
Az a helyzet, hogy nem Magyarországon lakok jelenleg, gőzöm sincs sajnos, hogy itt mi a helyzet a B20-al, ráadásul van vagy 8 szolgáltató, hogy az enyém milyen tornyokat használ, hát erről lövésem sincs, de akkor ennek utána nézek. Vagy ez a B20 ilyen Európa szerte elterjedt valami?

(#112815) ToniSoprano válasza thegaben86 (#112814) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A 4G B20-at sok helyen használják, főleg a gyéren lakottabb területeken városokon kívül pl autópálya, falvakban. Azt kell megnézni, hogy a 3G/3G+(HSDPA) lefedettség milyen annál a szolgáltatónál.

[ Szerkesztve ]

(#112816) Shingen válasza iPetras (#112806) üzenetére


Shingen
addikt

S7

風林火山

(#112817) Ájvé válasza thegaben86 (#112814) üzenetére


Ájvé
veterán

Egész EU-ban használják.

(#112818) tvamos válasza iPetras (#112810) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az Apple szerintem meg mindig nem gyart androidot, ugyhogy az kiesett...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#112819) Bass


Bass
addikt

Sziasztok 3 kėszülėk között vacilàlok. Redmi note 4 (snapdragon) Huawei p10lite ès a samsung galaxy a5 2017. Lg g4-t vàltana valamelyik.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#112820) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Barátomnak lenne szükség egy mobilra, én és ő se tudja milyet.

-Árkategória 60-80 ezer ft között.
-Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Itt interneten, webshop, nem kell előfizetéses.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel Jó lenne ha kibírna minimum 2 évig is.
- Mire használnád? Főleg fotózásra, szép képet készítsen az előlapi és a hátlapi kamera is, második a játék, zenét is hallgat telóról.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Nem.

Előnyös, hogy ha tudja a B20-as hálózatot.

Előre is köszönöm a választ. :)

Szerkesztve: Még azt kihagytam, hogy nem most esedékes a vásárlás, majd csak májusban vagy nyáron.

[ Szerkesztve ]

(#112821) Ralond


Ralond
tag

Sziasztok!

Új telefont szeretnék venni, mivel a régi már nem bírja sokáig.

Láttam mostanság egész jó árban Huawei P9-et, de tetszik még a OnePlus 3T is. Mit gondoltok melyik lenne jobb választás?

(#112822) agabe válasza Drakmusz (#112811) üzenetére


agabe
addikt

Nem ertem a talalva erzed magad reszt, en csak a telorol irtam sajat tapasztalatot ;)
Jo kepeket lo, es abban az arkategoriaban amennyiert kapni lehet hasznaltan (meg amennyiert ujonnan be lehetett szerezni az arcsokkentes utan) messze a legjobb.
Videoban amint irtam nem er fel a kepekhez, es bizony minden egyes darabon elofordulhat akadas, fagyas pont a kamera hasznalata kozben nem en fogtam ki rosszakat. Ha osszefutunk valahol a tieden is par percen belul tudom demonstralni barmikor.
Egy nem kirivo eset videon itt lathato ami azutan keszult, hogy nyugalmi allapotbol (szobahomersekleten 21 fok korul) felveve a telot keszitettem jopar (de kevesebb mint 10) hdr+ kepet, es felvettem 4K videobol 1-2 percet majd ujbol 2-3 hdr+ kep, ujbol fel perc 4K video, megint par hdr+ kep es amikor ujra videozni kezdtem volna mar lattam az elojeleket ezert masik teloval elkezdtem videozni.
Ha melegebb helyen van es mondjuk meg tokban is ami miatt nehezen tud hulni akkor hamarabb is elojon ugyanez.

Ezt a melegedesi problemat leszamitva tenyleg maximalisan ajanlhato a telefon, mert egyebkent nemcsak jol mukodik, de sokkal dragabb keszulekek szintjet hozza altalanos mukodesben is (nem csak kepekben)...persze nem erogep, de tenyleg a kiraly optimalizalasnak koszonhetoen ugy fut rajta az oprendszer mint mas dupla aru keszulekeken sem.

Szo sincs rola, hogy nem szerettem volna pl. a kepeket amit keszitett meg ahogy altalaban mukodott, de volt olyan tulajdonsaga ami miatt nem birtam megtartani, es errol nem art ha tud barki aki tervez hasonlot venni, mert lehet, hogy nala nem fog elojonni igy a probelma (ahogy nalad sem) ha kevesbe nyuzza, de attol meg letezik.

(#112810) iPetras:
Ha megsem csak android, es apple cucc is lehet, akkor egyertelmuen iPhone7-et is nezd meg. Stabil, hosszu evekig az is marad, es a legjobbak kozott van minden teren, kivanalmaidnak is boven megfelelo.

[ Szerkesztve ]

(#112823) D28 válasza 543g45gfdgfd (#112768) üzenetére


D28
tag

Szerencsére nem sok hibáról olvastam, szóval feltételezem h nem áll fenn ez mindenkinél és remélem h engem elkerülnek ezek. :DDD
Ha a jó isten is úgy akarja akkor a Xiaomi Redmi Note 4 3/32-t próbálom meg beszerezni.

Köszönöm a válaszokat.

I don't know whether to laugh or vomit.

(#112824) ata007 válasza iPetras (#112810) üzenetére


ata007
tag

Mindenkepp gondolkozz el OP 3T-n. Nagyon megeri.

(#112825) kinder93


kinder93
aktív tag

Sziasztok!
Erről a mobilról mi a véleményetek?
[Wileyfox]

(#112826) framling válasza agabe (#112730) üzenetére


framling
tag

köszi, sajnos ez túl nagy, a mostanihoz képest 2 cm-el hosszabb, és 1 cm-el szélesebb :(

(#112827) framling válasza ToniSoprano (#112733) üzenetére


framling
tag

köszi, sajnos ezek elég nagyok, a redmi 3s is 1,5 cm-el hosszabb és majd 1 cm-el szélesebb. Az s4 minit pedig nem biztos, hogy megéri lecserélni az A3-ra :(

(#112828) tybsen válasza agabe (#112822) üzenetére


tybsen
addikt

+1 sajnos én sem tudok pozitívat mondani a nexus 5x-ről, két napig bírtam vele. Rendkívül gyenge akksi, kevés RAM - ennek megfelelő multitasking. Ha az ember a sokat dicsért kamerát használni is akarja hdr+, garantált az akadozás, app újratöltés. Az is rejtély, hogy hogyan használják az emberek ezt a nagyon jó kamerát, ha az akksi nem bírja (állandó töltés power bankkal fotózás közben?).

(#112829) flymi válasza Ájvé (#112804) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem és köszönöm!

Ha jól olvasom a Meizu M5 speckóit, akkor ez két sim mellett nem bővíthető SD-vel... :(

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#112830) Ájvé válasza flymi (#112829) üzenetére


Ájvé
veterán

Jól olvasod, ez mostanában bevett szokás egyébként.

(#112831) MM válasza flymi (#112829) üzenetére


MM
őstag

Ha a kínai telefonokból indulok ki (pl. P9), akkor ha van nálad egy kis ragasztó, meg egy körömreszelő, akkor mehet a 2 SIM+SD... :P

(#112832) lacko0123


lacko0123
tag

Sziasztok?
Ettől van jobb telefon 70-ért?

(#112833) ToniSoprano válasza lacko0123 (#112832) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Attól függ mi a fontos neked, pl. hosszabb üzemidő fontos , és dual simmel használod akkor a Xiaomi Redmi Note 4 60 rugó körül egyértelműen jobb választás.

(#112834) bnorci71


bnorci71
addikt

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
~50e
- Használt vagy új?
az ár ugye nem nagyon enged újjat, bár a kínai csodák beleférnek redmi3s vagy 4esetleg P8lite hazsnáltba Samu A3 ami szimpi
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
az ár és a használt miatt ugye apró
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
hosszú
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
-telefonálás :) némi net meg e-mail, időnként zene hallgatás, szóval semmi nagy extra
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
mindegy fő a stablitás
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
4,5" nagyon max 5" de az tényleg csak kivételes eset nem szeretem a tepsiket

egy kis szösszenet
nekem az elsődleges a stabilitás, nem akarom főzni a romot stb. nem telepítek 100 alkalmazást, használtam Samu S5minit éjszakáként volt, hogy gondolt egyet és újraindult ez nálam nem elfogadható mert van hogy melóba készenlétet adok és hajnalba is hvhatnak
Sony Xperia Z1c szintén voltak hasonló nyűgjei
Iphone 5S na ez is produkál érdekes dolgokat mostanság szinte rendszeres, hogy se kép se hang de akár hívás közbe is lefagy és csak H+P tér magához, de van, hogy arra se

nem lenne baj ha vízálló és gorillás lenne a kijelző

köszönöm a nem egyszerű ajánlást

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#112835) ZolkoW válasza lacko0123 (#112832) üzenetére


ZolkoW
őstag

lehet, hogy én nézek el valamit, de ezt nem mindenhol 50 körül akciózzák már? vagy legalábbis most a húsvéti leárazások idején?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#112836) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Idáig bírtam okostelefon nélkül (nem röhög :) ), tehát nem szórtam a pénzt a különféle típusokra, viszont nem belépő szintű telefont szeretnék venni, helyette hosszútávra egy megbízható, androidos készüléket.

Árban 150k környéke (tudok hozzátenni ha szükséges, de nem a legújabb=legdrágább típus a cél).
Megbízható telefont, ami nem vét olyan alapvető hibát, hogy pl nem csörög ki ha hívnak.
Hardver szinten is legyen strapabíró. Nem építkezésen használnám, de valamennyi védelme azért legyen (kijelző+készülékház).
Nem szeretnék túl nagy telefont/kijelzőt, de tudom, hogy a minél nagyobb irányba megy el a divat, így korlátozottak a lehetőségek.
Hogy mire használnám? Alapvetően Internet, fotózás (nyaraláshoz), GPS, zene/video, kb ennyi, de pl játékok nem érdekelnek.
Interneten venném meg gyári garanciával.
Köszi!

(#112837) lacko0123 válasza ZolkoW (#112835) üzenetére


lacko0123
tag

Ez a 2017-es. En nem talaltam olcsobban.

(#112833) ToniSoprano
En is ezt tanacsoltam. Ismerosomnek kell.

(#112838) ZolkoW válasza lacko0123 (#112837) üzenetére


ZolkoW
őstag

az más, ezt nem figyeltem. akkor megnézném még a P9 lite-ot, az is hasonló árban, meg a már ajánlott Xiaomikat, már egész sok típusból van B20-as változatuk is.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#112839) BenHans válasza gedikart (#112836) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Ha a zene fontos, beleértve a felvétel minőségét is akkor HTC 10, fotózásban is benne volt tavaly a top5-ben. Amúgy a többi tavalyi csúcs (Galaxy S7, Huawei P9) is jó választás. Kisebb méretben iPhone 6S 4.7", iPhone SE 4".

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#112840) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Új telefont szeretnék vásárolni. Nagyjából 70 ezer forint környékén szeretném ha megállna a végösszeg. Dual sim fontos. Telenoros a fő kártyám amiről megy az internet. Internetezésre, navigálásra használom telefont leginkább. Szeretném nagyjából 2-3 évig használni mint az eddigi telefonjaimat.

A kiszemeltek:
Honor 7 Lite
Huawei P9 Lite
Xiaomi Redmi Note 4 3/32

Ki melyiket ajánlaná ezek közül?

Köszönöm a segítséget

(#112841) ToniSoprano válasza tototos (#112840) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Xiaomi Redmi Note 4 3/32, egyértelműen ha Dual simmel használod, mert 32 Gb a belős tárhely.
P9 lite is jó telefon csak 2 Gb a ram, de legnagyobb gond a 16 GB tárhely, amből kb 10 Gb használható és dual sim esetén nem bővíthető.. Honor 7 lite detto. Esetleg ami huawei/honor fronton szőba jöhet a Honor 6X.

(#112842) tototos válasza ToniSoprano (#112841) üzenetére


tototos
őstag

Köszi. Megnézem még a Honor 6X-t is, kb ugyanannak tűnik mint a Redmi Note 4.

(#112843) Sgr_A válasza gedikart (#112836) üzenetére


Sgr_A
addikt

Samsung s7
Samsung a5
Huawei p9
Honor 8
One+ 3t
Iphone 6s
Iphone se

(#112844) Sgr_A válasza tototos (#112842) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mint írtad hosszabb távra tervezed ezért azt is vedd számításba, hogy a redmire csak egy év garancia van a huawei/honor 2 évet ad

(#112845) jegenye77


jegenye77
addikt

60 max 65k ig mit érdemes venni?
Android
Új
max 5"
ujjlenyomat olvasó nem fontos

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#112846) Benir8


Benir8
senior tag

(#112847) juuzer válasza Benir8 (#112820) üzenetére


juuzer
addikt

Redmi Note 4, Honor 6x? :)

Vamos a la playa.

(#112848) diegho válasza Benir8 (#112846) üzenetére


diegho
nagyúr

Amikor esedékes lesz, akkor kérdezd meg.

(#112849) Benir8 válasza juuzer (#112847) üzenetére


Benir8
senior tag

Ha jól néztem utának, hogy a Xiaomi Redmi Note 4-nek 2 verzója van, az egyik Snapdragon prosszeszor van felszrelve(b20-at tud és kicsivel gyengébb proci), a másik MediaTekes ezen nicns B20, és erősebb proci. De azt nem tudom, hogy melyiknek van jobb üzemideje?
Honor 6X-nek nincs B20-as hálózata. Ezen dupla kamerás, tényleg jobb a kamerája, mint a Note 4-nek?

(#112850) juuzer válasza Benir8 (#112849) üzenetére


juuzer
addikt

Ha fontos a b20 akkor olyan verziot ajanlok amiben van. Uzemidorol nem tudok nyilatkozni mert sajnos egyiket se hasznalom/hasznaltam.

Kamera teren meg csodat nem kell varni egyiktol se szerintem de ha ennyire fontos a kamera esetleg egy Nexus 5x is szoba johet viszont azzal szamoljatok, h nem egy mai modell. Mellesleg a Xiaomi es a Honor nem keszit rossz kepeket szvsz :)

Vamos a la playa.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.