Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100501) ghiottone válasza #64320000 (#100496) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Expansysról több telefont is rendeltem, 1 nap alatt itt van Londonból. Hardveraprón van egy kolléga rajta keresztül olcsóbb is pár ezressel.

haladó - azt tudni kell róla, hogy verizonos, ami nálunk függetlent jelent. Angol nyelvű, tele a verizonos hülye appokkal, amik azonban simán letilthatóak + a 4g-ben nem vagyok biztos, mert más frekvenciákat hasznalnak. Nem tudom, hogy kap-e frissítést, mert a Verizonos Motoknál előfordulhat, hogy nem csinálja meg a szolgáltató, vagy nagyon lassan. Jó teló, erős, jó kamera, amoled panel - 50-et megér. Volt korábban verizonos Droid Minim - jó kis teló volt.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#100502) SybenX válasza #64320000 (#100500) üzenetére


SybenX
őstag

De érvényes a garancia ha expansys-nál vásárolsz.

(#100503) #64320000 válasza SybenX (#100502) üzenetére


#64320000
törölt tag

Összességében annyival rosszabb a P9 lite, hogy inkább rendeljek valami gsm boltból egy Nexus 5x-et?

(#100504) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Alin van egy csomó Galaxy S5 200 dollár körül, az nem jó vétel? pl ez, megveszem hozzá még a 8 dolcsis shipping kiegészítést hogy le legyen vám és azért egy egész jó telóm lesz.

(#100505) ghiottone válasza #64320000 (#100503) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A kameraszoftvert elszúrták + van akinek bejön a Huawei féle Emui, van akinek nem. Nekem volt belőle az ujjlenyomatolvasó mentes fémházas megfelelője (honor 5c) de a szoftver + a 2 sim melletti kevés tárhely arra késztetett, hogy váltsak. Android N témával pedig az emui még tetszett is volna.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#100506) diegho válasza PainKiller13 (#100504) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha működik és ha valóban S5, de az miért jó vétel amúgy? 80k-ból van itt kb, az nagyon nem jó vétel egy garancia nélküli telefonért, itthon garanciásat is kapsz ennyiért bőven.

(#100507) x64emulator


x64emulator
tag

Sziasztok,

Alapvetően a pénz most nem lényeg, szimplán kérnék tőletek tanácsot hogy milyen telefon lenne a legideálisabb számomra.
2 vagy több évre kéne egy ideális "viszonylag kompakt" telefon.

Gyakorlatilag minden telefont már megvizsgáltam a netről, de érdekelnének tapasztalatok stb.

Saját követelményeim a következők volnának:

-Kijelző: 4,7 - 5"-es (lehetőleg nem AMOLEDes, mert beégnek)

-min. 2 GB RAM

-OS: lehetőleg Android 5 vagy 6

-min. 16 GB ROM

-legyen stabil gyári UI rajta, mert a sima Google felület nekem már elég volt (Nexus 7 után)

-lehetőleg jó aksi, szóval jelentősebb használatnál is az egy napot bírja ki "mindenképp".

-és utoljára csak annyi lenne, hogy személy szerint én elég sokat hallgatok zenét telóról, amellett hogy telefonálok, netezek, emailezek és pdf,doc,xlsx fájlokat nyitok meg. Tehát a zene miatt jó lenne olyan mobil amin gyárilag van valami minőségi hangzásjavító (tudom furán hangzik, de Sony-m van és örülök hogy van rajta egy jó gyári zenelejátszó, és egy saját gyári equalizer) rendszer. Persze tudom, hogy vannak fizetősen minőségi zenelejátszók, de általában egy gyári nekem mindig használhatóbbnak tűnik.

Ezek után lenne még egy kérdésem.
Mivelhogy megnézegettem a Sony, Samsung, LG, HTC termékeit utána találtam számos nekem ideálisnak tűnő Lenovo, Huawei, Xiaomi telefonokat, amelyek jóval olcsóbbak, de első blikkre elég jó minőségűnek tűnnek kívülről-belülről is. Tudni szeretném hogy ezekből egy versenyképesebb típus rendszere felér-e egy Samsungéval.

Előre köszönöm a segítséget! :)

(#100508) koxx válasza psg5 (#100456) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt a rovid uzemido dolgot kicsit fenntartassal kell kezelni. G4 rol jottem at V10-re, de az akku fenyevekkel jobban birja. Lazan megvan 4.5-6ora kijelzo ido 50-60%-on, wifi egesz nap. Nekem konkretan 4.5et ment tegnap es 25%-on raktam toltore. A G4 nagyon jo telo, de a V10 meg sokkal jobb.

(#100509) psg5 válasza koxx (#100508) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm hogy újra nehezíted :D . Ráadásul v10 is szép képeket keszit...

F.K.T.

(#100510) koxx válasza x64emulator (#100507) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Htc 10 vagy ha nem zavar az 5.7" akkor lg v10 a hangmodul miatt.

Psg5: sry :D Ennis arra szamitottam, hogy gyengecske lesz az uzemido. Pedig aztan enntenyleg nyomkodom egesz nap. Valoban rohadt jo kepeket lehet loni vele plusz ugye a video is lehet full manualis.

[ Szerkesztve ]

(#100511) diegho válasza x64emulator (#100507) üzenetére


diegho
nagyúr

Jelenleg a legjobb hangú telefon az Alcatel Idol 4S, de ne kérdezd hol lehet beszerezni, sehol nem láttam itthon.

(#100512) Sayuar válasza diegho (#100511) üzenetére


Sayuar
őstag

a pirosaknál van függőben, vodafone Smart Platinum 7 néven

(#100513) #64320000 válasza ghiottone (#100505) üzenetére


#64320000
törölt tag

De a P9 Lite tárhelye bővíthető. Nem tudom, most a két telefon körül (Nexus 5x és az előbb említett) melyik legyen. A P9 lite-ot megtapogattam a Mediamarkt-ban, Nexus nem volt. Előbbinek jól áll a fém keret.

Kicsit még agyalok rajta, hogy nekem, egy átlag felhasználónak melyik éri meg jobban!

(#100514) Sayuar válasza #64320000 (#100513) üzenetére


Sayuar
őstag

a pólus médiában mind a kettő van. Én ma meg is tapogattam mind a kettőt. Nagyon tetszik a nexus 5x, de minőségben.....

(#100515) batai15 válasza #64320000 (#100513) üzenetére


batai15
félisten

Egyikkel sem jársz rosszul.
Megmondom őszintén ha az 5x edigibe ennyi lenne mint a p9 akkor lehet az lett volna ,de csak azért mert szeretek romolni.
Meg a kisebb akku ellenére van quickcharge is.
De mivel nem így van és az 5x nem bővíthető nem az lett hanem p9 lite.
Nagyon meg vagyok elégedve vele. Én a litera voksolok.
Bővíthető elég a teljesítménye ,kijelző perfekt ,jól néz ki ,jó akku idő ,meg az emui se rossz. És eddig semmi gondom nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#100516) ghiottone válasza #64320000 (#100513) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Persze, csak 2 kártyával már kevés a tisztán 10gb belső tárhely.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#100517) batai15 válasza ghiottone (#100516) üzenetére


batai15
félisten

Mert 1simmel a 12giga ? A 32gigas meg cseppet drága.
Bocs,edigtalt néztem csak. Jól lement az 5x ára,es ha valóban 85 gyári garival a 32gb az már nem rossz. P9lite ,6kval olcsobb , ebbe az esetbe 5xre voksolok .

[ Szerkesztve ]

(#100518) Nucs


Nucs
csendes újonc

Helló
Kérdésem melyik telefont válasszam ? Huawei p9 plus, Huawei mate 8, iPhone 6s, Samsung galaxy s7 edge, Sony Z5
Köszönöm a segítségeteket.

(#100519) batai15 válasza Nucs (#100518) üzenetére


batai15
félisten

P9 plus szvsz drága ,de vagy ez vagy i6plus. Utóbbival biztosan jól jársz ,persze ha bejön az ios. Igazából a sonyn kívül mindeggyikel jól jársz .

(#100520) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Sziasztok. Folytatom a keresést egy erős középkategóriás mobil iránt 90-120k között. Eddig azt gondoltam hogy p9 lite lehet a nyerő de volt szerencsém kipróbálni a 2gb rammal szerelt verziot is és nem tetszett. Érezhetően lassabb az ázsiai piacra szánt 3gb-os verziótól. Így most jelenleg nincsenek jelöltek, talán a közeljövőben jönnek érdekes telefonok pl: honor 8, lenovo zuk z2. Illetve a p9 lehet még érdekes ha kicsit csökken az ára.

Egyébként én úgy érzem hogy a nokia nagyon hiányzik a piacról. Mindig volt egy megbízható stabil európai márka. Ma meg vagy iphone-t veszel vagy ázsiai márkák között kell választanod.

[ Szerkesztve ]

(#100521) psg5 válasza koxx (#100510) üzenetére


psg5
veterán

Osztán mi ez, hogy az Amoled kijelzők mindenképpen egy idő után beégnek? Tényleg?

F.K.T.

(#100522) ghiottone válasza batai15 (#100517) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A P9 litera gondoltam, hogy ott sd-t még akkor is pakolhatsz az 1 sim mellé.

mantequilla: Oneplus 3 125-anyiért nem rossz.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#100523) x64emulator válasza psg5 (#100521) üzenetére


x64emulator
tag

mivel az AMOLED = Aktív-Mátrix Organikus Fénykibocsátó Dióda, tehát van benne organikus komponens, így ezek egy idő után "elöregednek, elhasználódnak", úgy mint az elemek, és szellemképes lesz a kijelző és csökken a kontraszt is. Általában 1- 1.5 év után, ha sokat használja az ember. De én ennek csak utána olvastam, viszont a saját bőrömön még nem tapasztaltam. Esetleg a figyelmedbe ajánlom hogy googlen keress utána. :)

(#100524) x64emulator


x64emulator
tag

Csak utoljára érdeklődnék, már csak úgy, hogy tud-e valaki ajánlani nekem egy korszerű, tartós, gyors, 5(!) inches kijelzővel rendelkező telefont? Lehetőleg ne stock androiddal fusson.

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#100525) batai15 válasza x64emulator (#100524) üzenetére


batai15
félisten

Hogyne. Htc 10.

(#100526) ghiottone válasza x64emulator (#100524) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Xiaomi Redmi 3 pro.

batai15: az majdnem stock rendszer lett.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#100527) psg5


psg5
veterán

Lehet kikapok, de inkább itt kellett volna feltennem:
Abban segítsetek kérlek, hogy mi a fő különbség a stock droid és a többihez képest. Még sosem volt ilyennel dolgom és nem tudom nem lesz-e "ijesztő". Nehéz rá appokat telepíteni? Állandóan "rommolni" kell?
Testreszabhatósága sokáig tart? Mi a riasztó benne?

x64emulator: az okés, csak a gyakorlatra lettem volna kíváncsi, valóban 1,5 év és kuka az amoledes, mert akkor most felejtettem el.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#100528) mantequilla válasza ghiottone (#100522) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Az nekem mar egy picit nagy. Próbálok minél kompaktabb megoldást keresni de ugy tunik a 5.2 inch lett mára a szabvány.

(#100529) x64emulator válasza batai15 (#100525) üzenetére


x64emulator
tag

Ja köszi, megnéztem és ez most tényleg egy igéretes htc, de lehetne kisebb is. :D

Alapvetően nincsenek rövid ujjaim, de úgy gondolom hogy az 5.0" az ami még pont kényelmes egy kézzel való használat során is.

Mindegy, már elmúlt az a korszak amikor a felső-kategóriában az 5 inch volt a vezérméret :DD.

(#100530) batai15 válasza ghiottone (#100526) üzenetére


batai15
félisten

Majdnem ,de mégse . és emiatt az eggyik legjobb.
Amúgy ha 5coll,akkor az 5.2minimalisan nagyobb csak.

[ Szerkesztve ]

(#100531) x64emulator válasza ghiottone (#100526) üzenetére


x64emulator
tag

_ghiottone érdekelne hogy mivel a Xiaomi Redmi 3 pro-t ajánlottad, megkérdezném hogy van e valami gyakorlati tapasztalatod a MIUI féle felületről. Ez már teljesen stabil, teljesen hibátlan cucc? Olvastam hogy van benne pár fölösleges alkalmazás ami még annyira nem érdekel, csak inkább az, hogy egy MIUI felület képes e versenyezni egy TouchWiz, Sense vagy TimeScape felülettel.

Mert a telefont már korábban kinéztem, csak eléggé szkeptikus vagyok ezekkel a kínai márkákkal.

(#100532) psg5 válasza x64emulator (#100523) üzenetére


psg5
veterán

Egyébként, ha a L735-ömet nem égettem be 2 év alatt akkor azért nagy a valószínűsége, hogy másik Amoledessel sem teszem ezt...vagy rosszul gondolom?

F.K.T.

(#100533) x64emulator válasza psg5 (#100532) üzenetére


x64emulator
tag

Ja, hát ez az hogy ezt nem tudom. Sanszos hogy ez az AMOLED beégés csak vaklárma és átlagos használatnál 2-3 évig bírja a kijelző. Rokonjaim között van olyan aki csak Samsungot használ és az Super-AMOLED-es, és még nem volt beégés nála.

(#100534) Scrydhan válasza x64emulator (#100531) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Szia!
Én egy ideje Redmi Note 3 Pro-t használok 3/32gb-osat,és atomstabil. Le fogom cserélni oneplus 3-ra mert csúcs telefont szeretnék,de eddig csak pozitív tapasztalatom van vele! Global Rom van rajta.
Bár nekem a tab s2-őn lévő tw is stabil,még...

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#100535) x64emulator válasza Scrydhan (#100534) üzenetére


x64emulator
tag

Köszi, akkor úgy tűnik jó választás lesz. :)

(#100536) Scrydhan válasza x64emulator (#100535) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

De vigyázz a B20 hiányára,illetve nagyon,nagyon IOS-re hajaz a rendszer. Nem rossz,szeretem hogy vannak hozzá jó témák pl.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#100537) Sungoo válasza psg5 (#100521) üzenetére


Sungoo
addikt

Tényleg. :) A tiéd is be volt, csak olyan háttér kell neki, amin látszik.

[ Szerkesztve ]

(#100538) #64320000 válasza batai15 (#100517) üzenetére


#64320000
törölt tag

És hol 85 a Nexus 5X gyári garival?

(#100539) Ájvé válasza x64emulator (#100531) üzenetére


Ájvé
veterán

MIUI az egyik legösszetettebb és legjobb modrom, még azok is elismerik akik nem szeretik egyébként.
Rengeteg funkció és beállítás van benne, hogy ebből mi hasznos valakinek az egyén válogatja, én sok mindent hasznosnak találok.
Global stabil ROM még nincs, de egyébként ha lesz is magyar nyelvet nem fog még egy darabig tartalmazni. Developer vagyis fejlesztői viszont fog tartalmazni (vagy már van is benne, csak valami korai fordítás, nem egyszerű a kínaiakkal kooperálni).
Eustockról megkapod stabil 7.2-vel magyar nyelvvel, az tökéletes mindennapi használatra.
Bármelyik másik felülettel felveszi a versenyt, esetleg nem mindenki szereti annyira, de attól még nagyon jó. Nézd meg élőben vagy videót róla.

(#100540) x64emulator válasza Ájvé (#100539) üzenetére


x64emulator
tag

Magyar nyelv ide vagy oda, tényleg elég szép, rendes UI. Meg jó hogy van "hivatalos" saját fóruma is, bétaverziókkal stb.

Köszi a véleményt. :)

(#100541) ghiottone válasza x64emulator (#100531) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Van - 1 hét után adtam is el a Redmi Note 3 Pro-mat. Nálam a tiszta, stock android jött be. A miui nem nekem való.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#100542) diegho válasza #64320000 (#100538) üzenetére


diegho
nagyúr

Mindenhol ahol van róla számla.

(#100543) Ájvé válasza x64emulator (#100540) üzenetére


Ájvé
veterán

Magyar rajongói oldal is van, lokalizált ROM-al és nekik köszönhető, hogy egyáltalán elérhető magyar nyelven valamilyen formában. Crowdin projektet is ők viszik és minden magyar nyelvű MIUI tőlük származik.
Nem egy sebesség bajnok, de az egyik legösszetettebb ROM ami van, ha valakinek bejön akkor könnyen rá is lehet szokni, utána meg már túl egyszerű lesz az AOSP vagy más modromok.

(#100544) kuda


kuda
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Le kell cserélnem a régi telefonom, mert megadta magát. Jelenleg 35000 Ft áll rendelkezésemre. Milyen telefonokat tudtok ajánlani, amihez van magyar gari is? Elsősorban telefonálásra, böngészésre, és játékra használnám.

A tőlem okosabbak eddig azt javasolták, hogy legalább 1 GB RAM, teljes belső memória 8 GB legyen. Ezen felül szeretném, ha 4,5-ös vagy a feletti legyen a kijelző.

Eddig a Doogee X5 Pro, Vodafone Smart Prime 7 ami szimpatikus, de abszolút inkompetens vagyok a témában, megköszönném, ha tudnátok néhány tanácsot adni, vagy írnátok néhány választási lehetőséget a fentieken felül.

Előre is köszi!!

(#100545) burjancsaba


burjancsaba
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek magyarországról honnan lenne Galaxy S7-et a legolcsóbban szerezni de még mindig megbízható forrásból?
Esetleg külföldről rendelni?(Telenornál vagyok ,de kb semmi kedvezményem nincsen új készülékre .Új hűségidős szerződést nem akarok úgyhogy 220k ért annyira nem éri meg)

Emellett igazából a Huawei Honor 8-at akarom megvárni csak keresem az alternatívákat közben ha az nem jön össze (esetleg a OnePlus 3????).

Előre is Köszi!

(#100546) Ájvé válasza kuda (#100544) üzenetére


Ájvé
veterán

Vodafone Smart Prime 7 biztos, hogy kevés lesz játékra S200 SoC-al.
Doogee X5 Pro már jobb, de játékra ez se túl sok.
Legalább Moto E 2nd legyen, ez már korlátozottan alkalmas játékra és bőven belefér a keretbe. Azt azért hozzá teszem bolti garancia van rá, de nehéz ennyiért jót találni.
Ha kicsit még tudnál hozzá tenni akkor Vernee Thor már elég jó lenne, játékra is sokkal inkább alkalmas már, bár ez se egy erőmű.
Komolyan játszani akarsz telefonon, akkor szerintem 50 fölött van esély találni erre megfelelő készüléket, de inkább 70-80-at mondanék.

(#100547) amol válasza Sungoo (#100537) üzenetére


amol
addikt

SGS3, a megjelenés napján vettem. Nincs semmi gondom a kijelzővel, kérlek áruld el hol keressem ezt a biztos beégést :)

(#100548) Hamuuuu


Hamuuuu
tag

Sziasztok!
Sajnos a ma napon reggel sony xperia p-m feladta a harcot,sok éves használat után.
El is kezdtem nézegetni telefonokat,de elvesztem itt a nagy választék között.
Mit ajánlotok nekem?
Elvárásaim:
1. 4" körül szeretnék, 5'már nagy
2. előlapi- hátlap kamera, egyaránt legyen nagyobb mp mellett
3. akkumlátor legyen erős és strapabíró
4. 8gb rom min
5. 2gb ram
6. fényképezés minősége is létfontosságú
7. ártól függetlenül
8. hosszú távra tervezek telefont venni

Válaszokat előre is köszönöm!

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#100549) lezuvius válasza Hamuuuu (#100548) üzenetére


lezuvius
őstag

iPhone SE vagy Sony Z5 compact

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#100550) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Netes rendeléssel fogom megkapni a Samsung Galaxy telefonom. Az lennr a kérdésem, hogy hogyan tudom ellenőrizni a 2 év gyártói gari meglétét? A garancia papíron egyértelműen rajta van hogy 2 év?

Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.