Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) bobalazs válasza kivlov (#29350) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ami tetszik benne az a rescue mód. Windows előtt betöltöm a virusirtót és leellenőrzöm vele a gépet ha valami komolyabb gond van. Másnak persze ez mehet egy dvdről, pendriveról, stb. más programokban, ebbe viszont ilyen van.

(#29352) kivlov válasza ƵøŁĭ (#29340) üzenetére


kivlov
aktív tag

Mutasd meg te mitől jobb mert a képen még az avira és az avast is jobb ha jól látom.
Melyik av nem frissül naponta sőt sok pár óránként frissül?
Nem vitázom veled mert pont te vagy aki elsőként dobod be a pár mintás eredményeid egy másik oldalon...
Ettől függetlenül ha a pár mintás dolgokban is átenged komoly fertőzéseket akkor szerintem szart se ér a több millió mintás teszt sem...
Nem mondtam hogy szar lenne a védelme csak túl sok áldozatot követel miközben más alternatívák amik esetleg szintén bd motorral mennek kevesebb gondot okoznak miközben a védelmük nem marad el vagy ha igen is akkor is elenyésző...
Szerintem egy jó védelem nem csak egy is ből áll szerintem fontos a böngészőbe egy adblock illetve egy trafficlight ez már eleve sokmindent kiszűr esetleg még egy ghostery az üldözési mániásoknak.
Nem attól lesz valami jó védelem hogy közben bosszantja a felhasználót ezer dologgal és a gépet is csak eszi mert ezzel az erővel a legjobb védelem ha elvágom a lan-t és nem teszek semmit a gépre más adathordozókról sem...
:R :R :R

(#29353) kivlov válasza bobalazs (#29351) üzenetére


kivlov
aktív tag

Avast régebb óta tudja ezt de csak példaként... Mellesleg ha valami komolyabb gond van én jobban szeretem usbről indítani mert akkor biztos mindent le tudok írtani...de elismerem átlagos usereknek ez jó opció ezért szoktam avastot tenni oda ahol kevésbé értenek a géphez persze pup és megerősített módban mert így már hatékony is ....

(#29354) angelius válasza lck (#29349) üzenetére


angelius
aktív tag

Nem lett be rakva a magyar nyelv. Én azt a magyar nyelvi csomagot használom hozzá amit ezelőtt megcsináltak hozzá, csak bele javítottam mert vannak amik angol nyelven jelentek meg.

Samsung Galaxy A50 / Windows 10 Pro /

(#29355) daimonion válasza kivlov (#29350) üzenetére


daimonion
senior tag

Biztos jó hogy fogja a gépet :) hiszen ezba dolga azért vesz az ember drága gépet hogy egy ingyenes av elvigye a gép 30% át
??? Melyik az az Ingyenes AV ami ilyet csinál ?? milyen 30% ra gondoltál ?

(#29356) ƵøŁĭ válasza kivlov (#29352) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Én oda csak annyit írok ,mennyi minta van a szignatúrában ,semmi mást . Majd írok ha hazaértem .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#29357) Jorosszcsuf válasza kispx (#29335) üzenetére


Jorosszcsuf
újonc

Hogy a linken mutatott kezdeményezés mennyire jó vagy sem azt nem tudom, de a legegyszerűbb ha nem szorulsz külső visszaállító programokra, hanem megelőzöd a Cryptolocker, vagy esetleg más 0. napi cuccok tevékenységét.

Egy jó videó magyarul, hogy miként lehet egyszerűen elbánni a Cryptolockerrel:
http://www.youtube.com/user/NollexInternational

A 12'35"-eset érdemes megnézni, kicsit több a technikai részlet benne.

És tényleg a legjobb, hogy bármilyen ismeretlen kód ellen is működik a dolog. Tehát a mintákkal bohóckodó víruskergetőknek leáldozott...

A kérdéss, hogy mi a legjobb?

(#29358) ƵøŁĭ válasza kivlov (#29352) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Megkérdeztem tőled ,hogy mire alapozod "úgy látom" akkor miért nem válaszolod meg s aztán utasítasz engem az alátámasztásra ?
Melyik av nem frissül naponta sőt sok pár óránként frissül?
Zonealarm free például . Állításom pedig nem a napi szintű definíció frissítésre alapozódott hanem ,hogy naponta többször is . Pl. G-Data óránként .
Nem vitázom veled mert pont te vagy aki elsőként dobod be a pár mintás eredményeid egy másik oldalon...
Áruld már el nekem ha oda mit írok ,amivel állítok olyat x-y termék a legjobb . Szimplán leírom 3/22->13.63% . Ha unatkozok akkor írok csak oda semmilyen igét nem hirdetek ott .Továbbá az adott minták publikus oldalról származnak illetve összetételük se elég változatos . Az ottani mintákból nagy következtetéseket nem lehet levonni. Unaloműzésre jó .
Ettől függetlenül ha a pár mintás dolgokban is átenged komoly fertőzéseket akkor szerintem szart se ér a több millió mintás teszt sem...
Mint bármelyik vírusirtó .

Bitdefendernél előfordulnak buggok minden új verzió esetében ,melyet idővel javítanak . Ha a frissítést nem akarod kivárni akkor keress addig egy olyan alternatívát ,mely kielégíti igényeidet és megfelelő a hardverkörnyezetednek .

Végszó: Szerintem jó védelem a buggokat leszámítva . 0 day elleni hatékonyságát meg nézd meg számos teszt oldalon vagy ha nem elég meggyőző más személyes tapasztalata akkor építs a sajátodéra és tedd amit jónak látsz .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#29359) Akelaus válasza Bertiee (#29346) üzenetére


Akelaus
senior tag

Hali!
Ugyanezt vettem észre én is, kb. egy hete. Teljesen szűz win. 7-re tettem fel, most a teljes boot-idő, a Bitdefenderben nézve, majdnem 3 perc. :(((

(#29360) daimonion válasza Jorosszcsuf (#29357) üzenetére


daimonion
senior tag

CryptoLocker által titkosított fájlok visszaállítása - Webroot SecureAnywhere teljes video

Nos nevezzél tudatlan hozzá nem értőnek / ami igaz mert lényegében villanyszerelő a szakmám / de a HIPS nek ami már megtalálható jó pár vírusvédelemben nem ugyanez lenne a feladata ?Mármint hogy a 0 day fertőzések ellen védejen ,? Már ezer éve mondja mindenki hogy tisztán szignatúra alapon ma már nem védelem a védelem ..Ezért is használ jó pár vírusvédelem több réteget ../ Szignatúra Cloud HIPS / egyszerre

(#29361) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Norton AntiVirus 2014
fél éves licensz

(#29362) kispx válasza Jorosszcsuf (#29357) üzenetére


kispx
addikt

Nem nekem kell. Nekem már nagyon rég volt volt fertőzésem, akkor is én voltam a hibás. Csak pár ember előszeretettel szeretik hozzám hozni a gépüket, mert ők már n+1-jére sem tanultak a hibájukból.

(#29363) riki válasza ƵøŁĭ (#29343) üzenetére


riki
senior tag

Angolul én sem találtam róla igazából semmit,de képeket már igen.[link] :U

[ Szerkesztve ]

(#29364) kivlov válasza daimonion (#29355) üzenetére


kivlov
aktív tag

Ha a boot idő háromszorosára nő akkor az mennyi gépidő százalékban? És akkor még nincs említve menet közben mennyit lassíta. Gépen...
Vagy mondjuk az avast deepsrceen 15 mp alatt végez azzal ami el más av 3-4 mp alatt
Akkor ezek hány százalékos gépigények ?
Csak példának írtam a 30% ot nem pontos infónak nem kötekedni kell...

(#29365) kivlov válasza ƵøŁĭ (#29358) üzenetére


kivlov
aktív tag

Arra alapozom, hogy nálam sok dolgot nem fogott meg vagy nem tudta leírtani...és nem csak malwareket...még mielőtt ebbe is belekötnél...

Mindig vannak kivételek csak ezekkel tudsz érvelni :) zonealarm egy a sok közül és hányan használják a többihez képest...

Ha nem hiszel és ellenzed a pár mintás teszteket miért is támasztod alá őket az írásaiddal? Elletét de legyen...
Én egyiket sem fikáztam csak megkérdeztem miért nem cserélik le akik csak panaszkodnak rá?
Mindenki azt használ ami neki tetszik...

Annó én is csak a saját tapasztalataim osztottam meg de te voltál az első aki belekötött miközben a copypaste tényre felhördülve még azt se tudtad hogy az avg ben is van felhő technológia évek óta hmm akkor mégiscsak copypaste van...?

Szerintem is jó a trabi a ferrari helyett csak nem olyan gyors de az is odaér :)) kb ennyit mondtál az utolsó mondatoddal ...

Még nem láttam olyan frissítés bd-hez amitől javult volna pedig már lassan egy éve tesztelgetem mert istenítik de ennyi bugot még nem láttam egy programban ennyi idő alatt...nem véletlen promo folyton...a userek a tesztelők :)))

Nem kötekedni kell hanem tényeket igazolni vagy saját tapasztalatot megosztani és abba nem belekötni...rosszul vagy ha másnak mások a tapasztalatai mint neked fogadd el az informatika ilyen nincs két egyforma rendszer.....de ha valami a többségnél szar akkor ott lehet hogy van valami igazság és gond...

Peace :) :R

[ Szerkesztve ]

(#29366) ƵøŁĭ válasza kivlov (#29365) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Jó. Büszke lehetsz magadra ,hogy nem bírod felfogni amit írtam és égetsz engem folyamatosan .AVG-re pedig rosszul emlékeztem ..

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#29367) TFSi


TFSi
őstag

Kedves Fórumtársak!

Kellemetlenül érzem magam olyankor, amikor érzésem szerint szakmai indokok mögé bújtatott indulatokat látok itt a topicban. Én kikapcsolódni jövök erre a fórumra és éppen ezért mindent elkövetek annak érdekében, hogy tekintettel legyek mások véleményére, valamint senkinek se okozzak gyomorideget.

Nagyon jól esne, ha pont kerülne a személyeskedésbe hajló eszmecserék végére. A fórum talán nem a legjobb eszköz arra, hogy "legyőzzük" a másikat a saját igazunkkal kapcsolatban, legalábbis az én értelmezésem szerint.

Köszönöm türelmet! :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#29368) riki válasza angelius (#29342) üzenetére


riki
senior tag

Ha tudnál dobni egy linket, azt nagyon megköszönném. Kollégám indulása óta használja a Baidut és meg van elégedve vele. Igazából veszélyes vizeken nem evez . Neki tökéletesen megfelel, meg szeretném lepni vele. :R

(#29369) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Eddig a Smart Security-t használtam vírusirtónak, de valamiért zabálta a gépet az egyik funkciója. (A memória használat 68-75% volt úgy, hogy nem csináltam semmit és vírust sem keresett a program.) Letöröltem és csodák csodájára már csak 35% lett a használt memória.

Most keresek valami jó alternatívát. A Bitdefender és az Avira között hezitálok. Szerintetek melyik a jobb?

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#29370) riki válasza Joci93 (#29369) üzenetére


riki
senior tag

Próbáld meg a Webrootot . Ha visszaolvasol van most promo. Bocsi, elnéztem azért javítottam. :R

[ Szerkesztve ]

(#29371) Joci93 válasza riki (#29370) üzenetére


Joci93
senior tag

Csináltam én már mindent (CCleaner, töredezettségmentesítés stb.), de nem akar 35% alá menni :(

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#29372) riki válasza Joci93 (#29371) üzenetére


riki
senior tag

Itt megtalálod a féléves promot[link]

(#29373) daimonion válasza kivlov (#29364) üzenetére


daimonion
senior tag

Máshoz is van promo bár kezdem azt érezni nem véletlen van promo mert ezért pénzt adni :)
Van alternatíva pl ESS, emsisoft, 360 is ebből utóbbi kettőben is bd motor
Biztos jó hogy fogja a gépet :) hiszen ezba dolga azért vesz az ember drága gépet hogy egy ingyenes av elvigye a gép 30% át
I

Itt ugye elsőnek a FIZETÖS Bitdefenderröl beszéltél majd felhoztad a 360 terméket mint amelyik BD motort használ és olyat írtál ami nem igaz ..Már hónapok óta ezt használom de nem tapasztalatam semmilyen olyan dolgot amit állítasz ,,Nem nagyon jó dolog alaptalanul állítani valamit egy progiról konkrétan a 360 IS röl
a 360 IS BD motorral win 8.1-en 34 MP alatt bootol be ezek indulásával Plusz Skydrive

Plusz ez meg a "memóriaéhsége" valami iszonyat

Én nem kötözködtem csak szeretném hogy ha valaki valamit állít akkor egy picike tényet vagy képet vagy valamit tenne a mondanivalója alátámasztására.

Joci93

360 IS ennyi memóriát eszik ez ingyenes talán tehetsz vele egy próbát..

[ Szerkesztve ]

(#29374) blattida válasza kivlov (#29365) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem értem, miért nem tudsz pusztán szakmai indokokat felhozni, minek kell az állandó személyeskedés. Abszolút félremagyarázod és -érted, amit írt, bár tudom, hogy nem teljesen szándékosan teszed, ám ettől függetlenül, nem szerencsés szinte folyamatosan olyan hsz-eket írnod, amikben keverednek a tisztelgések a sértegetéssel, egyrészt azért, mert magad alatt vágod vele a fát, másrészt azért, mert senki sem szeret ilyeneket itt olvasni.
Próbálj meg tárgyilagos maradni és kerülni a személyeskedést.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29375) ƵøŁĭ válasza riki (#29368) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#29376) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Gyors válasz kellene: 360 IS vagy 360 TS a kisebb gépigényű vajon? Egy régebbi C2D gépre menne 2 GB ram mellé...
Köszi előre is!

(#29377) blattida válasza Bertiee (#29376) üzenetére


blattida
nagyúr

Az IS.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29378) Bertiee válasza blattida (#29377) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszönöm! :)

(#29379) CJ4567 válasza Bertiee (#29376) üzenetére


CJ4567
veterán

C2D-n használok igaz 3GB ram mellett TS-t, az se fogja a gépet ;)

No Sana No Life

(#29380) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Böngészős exploit -> Észlelési arány:1 / 58

~From MT .

Azért ez szép találati arány ,mindjárt megnézem pár keresővel . :o

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#29381) ƵøŁĭ válasza ƵøŁĭ (#29380) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán



(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#29382) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#29380) üzenetére


CJ4567
veterán

Mi érzékelte?

No Sana No Life

(#29383) riki válasza ƵøŁĭ (#29375) üzenetére


riki
senior tag

:R :R :R

(#29384) ƵøŁĭ válasza CJ4567 (#29382) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Emsisoft.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#29385) Joci93 válasza riki (#29372) üzenetére


Joci93
senior tag

Köszi és ugye ez mellé érdemes valami tűzfalat is választani, ugye? :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#29386) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#29380) üzenetére


CJ4567
veterán

MBAE blokkolja-e ezt, ez is olyan mint a Cryptolocker vagy sima FBI virus?

No Sana No Life

(#29387) kivlov válasza daimonion (#29373) üzenetére


kivlov
aktív tag

Komolyan ennyire nem tud itt senki se értelmezni ???
Ki mondta hogy a 360 rossz ?? Pont azt javasoltam mert nem eszi a gépet...nekem is ez van az egyik gépemen pont azét irtam alternatíva!!!!

Nyaljátok egymás seggét de ha valaki mást mond mint ti akkor jön a kötekedés...
Nem én kezdtem én csak egy kérdést tettem fel amire a hero egyből ugrott....

Nem csak olvasni értelmezni is kellene....

[ Szerkesztve ]

(#29391) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!

Eddig MSE-t használtam, viszont most van lehetőségem ingyen ESET Smart Security-t kapni. Szerintetek jobb az ESET mint az MSE?

(#29392) CJ4567 válasza peter9228 (#29391) üzenetére


CJ4567
veterán

Emesénél azt mondják minden jobb, én háromszázhatvan totális biztonságra váltottam, megérte, gyorsabb lett az egész rendszer.

No Sana No Life

(#29393) stingy2


stingy2
senior tag

egy érdekes bejegyzés: [link]
lehet paranoid vagyok, de ezen mindenképpen elgondolkodnék, mielőtt vmi ingyenes kínai csodát tennék fel.
(persze a többi se kivétel, de vmiben meg kell bízni, hiszen senki sem fogja elárulni, mire használja a begyűjtött adatokat.
most ismét elgondolkodtam, h visszateszem emesét, hisz igaz, h gyengécske, de a msft-nek amúgy is küldözget mindenfélét a gép, akkor már úgy is mindegy:)

#29380 LiLxWaYnEx
tegnap megnéztem az MT-s ransomware linket(VT-n 1/58 eredmény)az mse+mbam kombós laposon, és valami ezen is megfogta:
hxxp://sooss....-ez be sem töltődött; hxxp://mmm568.....-ez betöltődött, de nem tudott csinálni semmit noscript mellett.
szóval szvsz kicsit túl van dimenzionálva ez a víruskereső téma, hiszen az többszintű védelem sokkal fontosabb, mint egy av, akár IS.
egy jól beállított böngésző, + egy maxra húzott uac szinte minden netes csúnyságot megfog(pesze csak ha nem nyomkodjuk ész nélkül az uac ablakra az yes-t)

29391 peter9228: esetnek sokkal jobb a felismerése, és gyors is (legalább is az av)
ingyen eset mindenképpen jobb, mint az mse.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#29394) Qasam válasza peter9228 (#29391) üzenetére


Qasam
aktív tag

Szia!
Az ESS 7 szerintem a legjobbak közé sorolható. 1-2 éve voltak komoly hiányosságai, itt a topicban sem volt népszerű, viszont mára ez megváltozott. Jó választás, főleg az MSE helyett.

(#29399) AmigaFan


AmigaFan
aktív tag

Van egy kihasználatlan Bitdefender IS 2015 9 hónapos promó kódom, ha kéri valaki, az első jelentkezőnek szívesen átadom!

Amiga Forever...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.