Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) szucsinka válasza stan_smith (#5399) üzenetére


szucsinka
őstag

[link]ezt lesd meg lehet tudja
vatsson007: nem hiába nem beszél itt rola senki egy sima mkv-is megfekteti majd mindeggyiket..
láttam ferzon tesztjét ..hááát :U a hangal mileszz?

[ Szerkesztve ]

(#5402) vattson007 válasza szucsinka (#5401) üzenetére


vattson007
csendes tag

Én még azért esküszöm a DuneHD médialejátszóra is, mert az tudja a 3d-t meg megbízhatóak. Igaz a 3d, az olcsóbbakban Side by side vagy frame by frame, De ezek a régiek. Már jönnek az OS-es lejátszók.

(#5403) Bigemperor válasza vattson007 (#5400) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Na engem pont a játék, böngészés, levelezés nem érintene. A wifi az annál inkább, ezek amiket írsz clone-ok?

(#5404) salapp válasza vattson007 (#5400) üzenetére


salapp
addikt

Ez tipikusan olyan tiszavirág-stílusú lejátszó, mármint ez a Flexiview, ahogy így nézem a "sokatmondó" honlapját.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5405) szucsinka válasza vattson007 (#5402) üzenetére


szucsinka
őstag

ez a hozzászolás mondjuk tetszett:"Ideje lenne már kukába vágni a wifi rútert, médialejátszót, NASt meg a többi tápegységes kábeldzsungeles beállítás-időrabló összeadva mocsokdrága vackot, az átlagembernek a lakásban nincs szüksége gigaszuper célszerszámokra, egyetlen (pl.androidos) dobozzal, jól átlátható felhasználói felülettel mindet ki kellene már váltani.
Ez a kütyü még csak a kezdet"

a ferzon tesz hozzászolásában van..

(#5406) vattson007 válasza Bigemperor (#5403) üzenetére


vattson007
csendes tag

Úgy tudom a ferzon az nem klón. De ez aztán mindent tud:) Gondoltam kellene egy ilyet venni, mert ez kiváltana mindent és nem kellene annyi vacak. Még a torrentet is leszedem tv-n keresztül és megnézem a filmet:)

(#5407) vattson007


vattson007
csendes tag

Ma már mindenki Smart tv-t keres, ami egyenlő a Samsung tv-vel. Mivel a Samsung jó marketingben, az embereket jól megvezeti. Ezen kívül még a LED TV, amiről sokan azt hiszik/ hitték, hogy minden pixel egy led:)

(#5408) szucsinka válasza vattson007 (#5407) üzenetére


szucsinka
őstag

és mivan akkor ha pl csak simán filmet néznél és még ott baszakszik nekem 30sec-ig +ha épp a player szoft ami rajta van nem játsza azt a filmet töls le másikat meg nincs semmijen hangzás élmény ami a filmek 40%án javit meg igy tovább na szerintem hagyjuk andrást még a telokon aztmondom.. :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#5409) dh66e válasza vattson007 (#5407) üzenetére


dh66e
veterán

"Ma már mindenki Smart tv-t keres, ami egyenlő a Samsung tv-vel."

Én nem és nem is samum van. :)

(#5410) Bigemperor válasza vattson007 (#5407) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Persze, de ha mindig a divat után mennénk az mi pénzbe kerülne?Engem ezek a dolgok nem érdekelnek, mondjuk az igen, hogy esetleg közvetlen letöltés,hm? :F De mint írtam volt, még a tv-kben sem követem a trendet, erősítő, hangfalszett, meg kutyafüle. E lehet szórni a pénzt sok mindenre az biztos.
Egy igen jómódú ismerősöm mondta: "Nincs az a pénz, amit ne lehetne elkölteni."
Most viszonylag kicsi dolgokról van szó,de mennyire igaza van.

(#5411) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Ph-n miért nincsenek szinte egyáltalán médialejátszók?vagy csak nagyon ritka illetve gagyi?Én eddig nem túl sokat találtam legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#5412) bajnokpityu válasza Bigemperor (#5411) üzenetére


bajnokpityu
félisten

talán mert nem értenek a fiuk annyira hozzá,mint a komoly ujságok?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5413) Ed Parker válasza vattson007 (#5407) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nagy tévedés,minden gyártónak van smart tv-je csak máskép hívják,ahogy az enyémet is:)

Ebben egyetértünk,jól beveszi mindenki a smart tv maszlagot,azt 2 nap mulva rájön hogy valójában nem sok mindenre való, de legalább van és ellehet mondani a kolegáknak.

Igen,mert ezt is led tv-nek hírdették,sok ember fejében él még ez a képzavar,bár idén már elég nehéz találni ccfl háttérvilágítással tv-t az üzletekben. :D

(#5414) Bigemperor válasza bajnokpityu (#5412) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Mondasz valamit. Én meg filózhatok még mindig a melyiket válasszam? tipikus kérdésén. De beleásom magam, ha lesz időm és kedvem, ha a fene fenét eszik is ;] :) ,vagy nem.

(#5415) Ed Parker válasza Bigemperor (#5414) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vegyél popi a210-et,arra esküszik mindenki.
Nekem majd 3 évig wd tv-volt,de mára már kevés.
Visz még a mai napig mindent,csak nem mindegy hogy:)
Persze a mani a legfontosabb,ha csak 30-ad van rá,kár fent nézelődni.
:D

(#5416) Jimmy8 válasza Minimoa (#5360) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Szóval te csakliztad el előlem az utolsót... :((( ;]

(#5417) romulan


romulan
tag

Új teszt információk a Netgear NTV550-ről:

Több béta firmware-t kipróbáltam. Azt vettem észre, némelyik rátöltés szemetet hagy a rendszerben. Ezért visszaraktam egy korábbi firmware-t és arra tettem fel a 3.2.16-ost.
A korábban észlelt fagyási és a film végénél tapasztalható távirányítási bizonytalanságok megszűntek, remélem nem kiabálom el.
A felirat karakterek keretszínének megjelenítése teljesen hektikus lett, van amelyik filmnél megjelenik, van ahol nem. A korábban vélt összefüggés a magyar felirat kiválasztása és a keretszín között már nem érvényes.
Végeztem kísérleteket az SD kártyával (16GB Adata C10). FAT32-re és Ext2-re formázva stabilan használható átmeneti tárolóként. NTFS-ként nem írható, Ext3-nál pedig ahogy 512MB adat összegyűlik rajta, a kártya behal, PC-ről sem olvasható, újra kell formázni.
A prohardver tesztek közül egyedül a Quicktime_720p@14Mbps.mov nem megy, ami érthetetlen, jóval gyengébb lejátszókkal is működik.

(#5418) Egon


Egon
nagyúr

A210-tulajoktól kérdezném: milyen sebességgel leht másolni a hálózaton keresztül, a lejátszóba szerelt vinyóra?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5419) Alex91 válasza Egon (#5418) üzenetére


Alex91
félisten

6-8 MB/s...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5420) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Megér most januárig tartó garival ennyit szerintetek?
Előre is köszi! :R

a-210

(#5421) #75912448 válasza kene84 (#5420) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha hibátlan a készülék, akkor igen.

(#5422) FhRossi


FhRossi
tag

Sikerült döntenem: az első médialejátszóm a WD Tv Live Streaming lesz. Tegnap rendeltem meg, remélem a héten lesz belőle vmi. Majd írok róla beszámolót!

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#5423) Gulyopapa válasza Egon (#5418) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nálam 8-15 Mb között ugrál ... szóval 10 körül

Igen, 35-öt megér mivel 55 az új ára.

(#5424) KTomi77


KTomi77
tag

Sziasztok,
A popcorn A210-hez kell külön USB-s wifi adapter, vagy bele van építve a wifi antenna?

(#5425) Gulyopapa válasza KTomi77 (#5424) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Az A210 nem wifis

(#5426) Imdre válasza KTomi77 (#5424) üzenetére


Imdre
aktív tag

Csak a saját WN-150-es adapterével kompatibilis, amit külön kell megvenni.

(#5427) KTomi77 válasza Gulyopapa (#5425) üzenetére


KTomi77
tag

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5428) mandju válasza KTomi77 (#5427) üzenetére


mandju
senior tag

Egyszerűbb és olcsóbb egy kliens híd kapcsolatot tudó router beszerzése...így nem csak a lejátszót tudod felküldeni a netre, hanem a tv-t is...ráadásul a kapcsolat i sokkal gyorsabb és stabilabb, mint a stickkel ( a gyorsasággal van tapasztalat, a stabilitással nincs, vagyis én wifivel nem próbáltam, de a routeres kapcsolat nálam nagyon stabil)

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#5429) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Most aztán már tényleg egyre inkább zavaros, nemhogy tisztulna. Na mind1.Megéri wifi-s playa-ban gondolkodni egyáltalán? A vezetékelés nem megoldható a tv környékén sem nálam és a net meg irtó messze van!

[ Szerkesztve ]

(#5430) izmos


izmos
csendes tag

Sziasztok!
Elérkezett nálam is a pillanat,mint manapság egyre több embernél...média lejátszó után kutakodva,egyre bizonytalanabbá váltam.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Tehát adott egy elég gyenge LG lcd tv,sajnos nem full Hd. Azzal kell főzni,amink van :)
Média lejátszó vásárlása után a következő befektetésem egy full Hd tv lesz,hogy milyen azt még magam sem tudom. De nem is ez a lényeg.

Szóval média lejátszót keresek már egy ideje,de annyi mindent írnak/írtok róluk,h teljesen bizonytalanná váltam. Van néhány kritérium aminek jó lenne ha megfelelne.
Egy olyan kis kütyüt keresek amiben van belső merevlemez,mivel ezek még elég drágák,és nem akarok 20-30 e Ft-ot kiadni ilyenre. Jelenleg asztali Pc-vel nem lenne összekötve,de ennek a lehetősége is jó lenne későbbre. Tehát ami még kellene,h tudjon torrentezni,mindent játszon le...blu-rayt is. Ha wi-fis lenne az már hab a tortán. Ami még fontos az az ár. Nem akarok mindenféle személyi kölcsönt felvenni ilyenre,szóval max 50 lenne rá. Nekem nem fontos a facebook meg ilyenek,arra ott az asztali gép vagy telefon. De természetesen nem hátrány.
Még vmi...az androidosokról is olvasok egyre többet,de vki árulja el nekem,h egy média lejátszón minek android?...én filmet néznék rajta.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#5431) TCr válasza Bigemperor (#5429) üzenetére


TCr
veterán

Azt neked kell tudnod.
Ami biztos, hogy nem megy wifi-n: nagyobb bitrátájú 720p / 1080p és BD meg egyáltalán nem, 1-2 percen belül "beakad".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5432) Minimoa válasza Bigemperor (#5429) üzenetére


Minimoa
tag

2db ebből és meg van oldva a kábelezési problémád....

Powerline ethernet adapter (200Mbps)

(#5433) Bigemperor válasza izmos (#5430) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Szívemből szóltál.Magam is hasonló problémákkal küzdök, illetve szinte kottára hasonló elképzelésekkel vagyok felvértezve.Annyi különbséggel, hogy rájöttem, ezen paraméterekhez a 30-35k-s határt nem érdemes átlépnem, ugyanis a lejátszó komolyabb lenne,mint amire szükség van.Én nem akarok nagyobb, jobb tv-t sem, pedig jóárasítva kaphatnék is,de felesleges, főleg, amennyire nem nézem.

(#5434) Bigemperor válasza TCr (#5431) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Értem.Ha nem fontos a wifi,akkor a 30-35k körüli szegmensből melyik a leginkább ajánlott (asus/wdtv/egreat)?

(#5435) Goyee


Goyee
tag

Sziasztok!

WD TV LIVE HUB tulajokat szeretném megkérdezni, hogy lehet-e valamilyen úton-módon torrent klienst felrakni rá?

(#5436) TCr válasza Bigemperor (#5434) üzenetére


TCr
veterán

Ha nem kell belső vinyó, akkor én az AC Ryan Playon HD mini 2-re szavazok.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5437) Ed Parker válasza izmos (#5430) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt azért tisztázni kellene hogy az 50 ezerért már legyen benne merevlemez vagy olyan lejátszó, amiben van lehetőség merevlemez beépítésére.
Mert ha az elöbbi, akkor a kínálat eléggé leszűkül.
Ha az utóbbi, akkor popi a210, amibe tudsz hdd-t rakni és tud torrentet is, játssza a blu réj-t, szóval tud mindent, bruttó 54e HUF

(#5438) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Sziasztok,

Mit ajánlanátok 30-40e-es árketegóriában? Nem nagyon találom a nekem legmegfelelőbbet mert túl nagy a választék,mindenről lehet olvasni jót is rosszat is…
A következők lennének fontosak:
-Menjenek a 3D-s filmek (SBS TAB) LAN-on keresztül (Gigabites hálózatom van a TV: LG LW5500 passzív 3d)
-Belső vinyó nem feltétel
-Wifi nem feltétel
-Hangrendszerem még nincs de a jövőben majd tervezem azt is.
-Bluray menu nem fontos, majd ha kell vesze egy magasabb árkategóriájú játékost vagy Bluray lejátszót…
-Menüje legyen letisztult gyors, ne szaggasson, átlagos szolgáltatások.
-Torrent nem fontos mert arra ott a pc.

(A popbox tetszik csak még kicsit bugos így nem merem bevállalni meg 44e, de az lehet a plafon)

(#5439) Minimoa válasza Kispósi (#5438) üzenetére


Minimoa
tag

EGreat R200-II, S100
Xtreamer Sidewinder2,
AC Ryan Playon HD2, HD mini2,
NeoTV 550
WD TV Live 2011

(#5440) szucsinka válasza Kispósi (#5438) üzenetére


szucsinka
őstag

Asus O'play mini plus -is szóba jöhet ;) (ebben gigabytes a lan)

[ Szerkesztve ]

(#5441) Thomyyyyy


Thomyyyyy
tag

Sziasztok!

A popcorn popbox v8 és dune hd tv 301 vételén gondolkodok...
Nagyjából a tudásuk azonos, az áruk hasonló és egyszerűen nem tudok dönteni.
A popbox-hoz írtátok, hogy van valami szoftveres gondja, először is mi lenne az? Nyilván majd javítják a hibát, de érdekelne mi is az a hiba és vajon mikor lesz javítva?
A Dune annyival tud többet, hogy vinyó rakható bele és gigabytes, ez számomra nem igazán mérvadó. Igazából a két márka is számomra azonos szint körül mozog. Mégis mi alapján kellene döntenem szerintetek? Egyszerűen szimpátia kérdése?
Különbség még, hogy a v8-ra 2 év gari van, a dune-re 1. Ha valamit kihagytam írjátok le. Köszi!

Másik dolog, jelen pillanatban vagy egy külső vinyóm, ami a géphez van dugva, de a gép messze van a TV-től, hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ne kelljen dugdosnom a vinyót állandóan, magyarán a torrent menjen a lejátszón, de ha kell a gépnél ülve valami a vinyóról azt is elérjem dugdosás nélkül? Illetve mindkét lejátszón működik NTFS file-rendszerrel a torrent? Ugyanis 1 terás a külső és nem tudom lementeni a file-okat formázás előtt, nincs akkora belső vinyóm.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Tamás

(#5442) Bigemperor válasza TCr (#5436) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Erre gondoltál? Mert az AC Ryan névválasztása, háát az erősen érdekes...AC Ryan

(#5443) salapp


salapp
addikt

Ha valaki Popin gondolkozik, jár Mosonmagyaróvár felé, és elég gyors, akkor 55K-ért 1 hónapos A-300 van fenn v-n.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5444) Warter válasza salapp (#5443) üzenetére


Warter
őstag

késő

[ Szerkesztve ]

(#5445) izmos válasza Ed Parker (#5437) üzenetére


izmos
csendes tag

Melyik az olcsóbb megoldás? Ha teszek bele vinyót vagy ha külsőt használok? Kicsit sokallom az árát megmondom őszintén...azt hittem 50 körül megúszom összesen.

(#5446) kene84


kene84
senior tag

nekem is késő..... ne haragudjatok hogy ezt leírom,de felment bennem a pumpa, itt hardveraprón árult egy srác 35-ért popi a-210-est és írtam neki már délelőtt 10-kor hogy engem érdekel a playa,mire visszaírt hogy ok holnap eset tudjuk intézni erre most meg azt írja,hogy egy másik érdeklődő fel is hívta miatta és holnap este neki adja el,ha megmaradna akkor szól nekem..... hát kész vagyok a dolog miatt,nem fér a fejembe ez az egész :F
sorry mégegyszer urak...

(#5447) salapp válasza Warter (#5444) üzenetére


salapp
addikt

Megcsípted? :)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5448) Ed Parker válasza izmos (#5445) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

olcsóbb?

nos a "csupasz" merevlemez" általában olcsóbb szokott lenni a külső vinyóknál,ha most akarsz venni mindegyik drága,ez a legrosszabb időszak a "tájföldi" áradások miatt.
Ma néztem,kereken duplája mindennek az ára,szóval ha van otthon felesleges használd fel azt vagy várj 3-6 hónapot és esni fog az áruk.
de a cucc megy merevlemez nélkül is,így addig bukod a torrentet,meg pár apróságot.

Ha sokallod az árát,akkor valamiből le kell adnod :)

ezt szeretné mindenki hogy fullos lejátszója legyen,tudjon mindent,3TB tárhely és olcsó legyen,csak ilyen sajnos nincs :DD

(#5449) Warter válasza salapp (#5447) üzenetére


Warter
őstag

Már elkelt sajnos. :O

(#5450) izmos válasza Ed Parker (#5448) üzenetére


izmos
csendes tag

Igazad lehet...olvasgattam,tetszik ez a készülék,valószínű meg is veszem,csak még lenne egy apróság:
Lehet hülyeséget kérdezek,de ha tételezzük fel,teszek bele merevlemezt,és az ethernetes portba bedugom az internetet,akkor az úgy is működni fog?vagy mindenképpen kell hozzá pc?
A másik,h milyen sebességgel tudom rátenni a vinyóra a cuccot? Nem szívesen húzgálnám ki-be a vinyót vagy dugdosnám össze géppel,és szeretném kihasználni a net sebességét. Mivel legfőképp nagy felbontású filmeket,10-20 gigás fogunk rajta nézni a későbbiekben.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.