Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Gasparius válasza zodo (#5293) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Próbáltam azzal is, nem jobb sajnos

(#5302) dh66e válasza dlaccc (#5295) üzenetére


dh66e
veterán

"Ami nem tetszik a youtube nem megy +még egy hiba: egy már játszott filmnél hiába kérdi hogy folytatja-e, akkor is az elejéről indul el"
Gondolom ezeket javítják majd egy fw frissítéssel,de mondjuk engem az utóbbi zavarna leginkább mert sokszor nem tudok végignézni egy filmet ezért ez egy nélkülözhetetlen funkció számomra.

(#5303) salapp válasza RZozo (#5300) üzenetére


salapp
addikt

Akkor kijelenthetjük talán, hogy
az S100-at megvenni nem kell félnetek
Mindenki úgy tagolja a fenti mondatot, ahogy akarja. :))

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5304) Bigemperor válasza Bigemperor (#5298) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Ezen médialejátszó tud W-LAN-on keresztül netre kapcsolódni?Milyen eszközre van szüksége ehhez?

(#5305) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

a200 is nagyon baba. jobb kep is hang is, mint eddig, es problemamentes. android tav rulz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5306) szucsinka válasza Bigemperor (#5304) üzenetére


szucsinka
őstag

rj45-ös dugó és utp kábel :Y és egy pc vagy Nas

[ Szerkesztve ]

(#5307) Bigemperor válasza szucsinka (#5306) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Értem, köszi. :R
Egyébként ajánlott ez a lejátszó vagy sem szerinted?
Megér 30k-t fél évesen, újszerű állapotban?

(#5308) szucsinka válasza Bigemperor (#5307) üzenetére


szucsinka
őstag

látom PH-ás hirdetés ..hmmm nem tudom keress rá guglin..
uána néztem a gyengébbik sigma chip van benne szerintem 30körül a jó vétel az uj WDtv live az iponba van..

[ Szerkesztve ]

(#5309) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Amúgy nincsenek nagy elvárásaim. Ha lehet, tudjon (EPG) adás rögzítést,legyen fw támogatása,filmnézésre alkalmas legyen.Új egyszerűbb, vagy használt fejlettebb?

(#5310) Sedwick26 válasza szucsinka (#5287) üzenetére


Sedwick26
tag

Értem...
ehhez mit szóltok?

Egreat EG-R6A-II
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5311) salapp válasza Sedwick26 (#5310) üzenetére


salapp
addikt

A formátumkezelése elég meggyőző. Ha az ára ehhez képest oké...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5312) dh66e válasza Sedwick26 (#5310) üzenetére


dh66e
veterán

Egy rendes linket ha küldenél ....... :)

(#5313) Sedwick26 válasza dh66e (#5312) üzenetére


Sedwick26
tag

[link]

ja...és kb 19e (e-bay)

[ Szerkesztve ]

(#5314) dh66e válasza Sedwick26 (#5313) üzenetére


dh66e
veterán

Mindjárt más. :)
Annyit simán megér a tudása alapján amennyiben valós amit írnak róla a specifikációban és működik is.Azért az @L5.x kódolású .mkv filmekre kíváncsi lennék hogy tudja e.Sokszor belefutottam anno és agyvérzés kerülgetett amikor lefagyott tőle a playa,de ez téged nem biztos hogy érint attól függ milyen formátumú filmeket néznél rajta.

(#5315) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Természetesen semmi frissítést nem végeztem csak összedugtam és nekiestem. Majd csak ezután fogok frissítgetni meg ilyenek. Nyilván egy alap fw van rajta.
Zodo: Nekem ott van a hátulján a wifi kimenet vagy mi (linkeltem képeket) de nem áll ki antenna, csak a helye. Nem wifis verziót vettem ezért nézek csak értetlenül :)
Ha a filmet onnan folytatná ahol abbahagyta +böngésző féleség lenne, az nagyon király lenne, esetleg még torrentezni is tudna az lenne a kánaán :B

(#5316) Bigemperor válasza szucsinka (#5308) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Értem és köszi.A WDtv live ráadásul vadi zsír.Ahhoz képest az egreat elég drága, legolcsóbb újonnan 43,5k. Tudnátok esetleg ajánlani 30k körül olyan médialejátszókat még, amin érdemes elgondolkodni?

[ Szerkesztve ]

(#5317) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

ASUS O!Play MINI Plus-ról esetleg van gyakorlati tapasztalat?Ha tudtok, legyetek kedvesek ajánljatok ebben a 30-35k-s sávban lejátszót még.Előre is :R

(#5318) szucsinka válasza Bigemperor (#5316) üzenetére


szucsinka
őstag

[link]
nekem ilyen van ez is teszi a dolgát rendesen :K
na tessék kitaláltam a gondolatodat
semmi bajom vele a filmet ott folytatta ahol abbahagyod szép a képe mondom ezt ugy hogy elötte sigmás playám volt..
pici szép usb3.0-át kivéve minden dugóaljzat megtalálható rajta kivéve a 380v
1-2 bosszantó dolog van : a hálozatot mindig ujrakeresi ha kikapcsolod kb:3-5 másodperc
szerintem lessz még hozzá böven firm frisités tekintve hogy ujnak számit kb 2011.08-09
es
kb olyan volt a váltás a WDtv-röl mint a skoda 120L-böl átülnél egy 3-as golfba ami GTi ;]

[ Szerkesztve ]

(#5319) Bigemperor válasza szucsinka (#5318) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Köszi az infót :R , valóban kitaláltad a gondolatom. Elolvastam itt a Ph-n is, amit írtatok gyakorlati tapasztalatot és valóban jónak tűnik. Már csak kellene jóárasítva találnom ilyet.Amire én használnám,arra tökéletesen jó lenne, jobban járok vele, mint a használt egreat-tel asszem.

(#5320) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Találtam extreme digitalban 29.9k-ért.Az nem is rossz.Egy helyen 26,8k-ért is van. :F

(#5321) szucsinka válasza Bigemperor (#5320) üzenetére


szucsinka
őstag

Én az extrémBen vettem az nem. A legolcsobb, de frankók Az eladók

(#5322) FhRossi válasza szucsinka (#5285) üzenetére


FhRossi
tag

Sikerült visszalépnem a megrendeléstől! Köszönöm hogy figyelmeztettél! Viszont így újra kereshetek lejátszót, árban max 35k lenne rá. 24p mindenféleképpen kellene, valaki a Wd live streaming-et tanácsolta. Ebben az árban ez lehet a legjobb megoldás nekem? Más lejátszó esetleg?

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#5323) zodo válasza dlaccc (#5315) üzenetére


zodo
nagyúr

Láttam a képeidet ezért kérdeztem a wi-fi-t.
Linkeltem a saját képeimet és azon is látható hogy szintén csak a "zöld" matricát kaptam viszont szinte mindenhol azt látni hogy már az alap R200 is wi-fi-s vagy nem, fene se érti.

Elvileg a fentebb említett fw jót tesz és lesz böngésző és egyéb extrák de sokat ne várj tőle kissé macerás a kezelése a távval és nem a leggyorsabb.
Nálam mintha a gyári fw is tudta volna a film folytatást de nem esküszöm meg rá de hétvégén már tényleg tesztelem ha lesz rá időm.

Youtube videó is megy , igaz csak ezt az egyet néztem.

Böngésző menüben több lehetőség is van de csak google-t próbáltam.

Jó kis cucc és nekem a wi-fi nem volt követelmény. :)

(#5324) Gasparius válasza Gasparius (#5291) üzenetére


Gasparius
aktív tag

A hivatkozott tegnapi hozzászólásomhoz még annyit, hogy az innen letöltött demókkal próbálkoztam és érdekes módon (vagy nem érdekes, csak nem értek hozzá) az 1080p-s film a lejátszó minden beállításánál akadások voltak, kivéve az 1080i 60Hz-et....
ennél akadásmentesen viszi a FHD demót, viszont a 720p-s filmeknél még mindig látok zökkenést

(#5325) kano válasza Bigemperor (#5320) üzenetére


kano
nagyúr

Az az "egy hely" a hardverker. Az egyik legmegbízhatóbb számtech bolt BP-en. :K Igaz csak dec 15-én érkezik.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5326) szucsinka válasza FhRossi (#5322) üzenetére


szucsinka
őstag

asus o'play mini plus és az uj WDtv live van 30k környékén meg az Egreat R200 II
ezek közül válogass :R vagy használtban itt a PH-án ..

[ Szerkesztve ]

(#5327) bajnokpityu válasza szucsinka (#5326) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ilyen tételnél már csak nagyon picit kell hozzátenni egy a100,a110,a200as popihoz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5328) Gasparius válasza szucsinka (#5326) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Apropó!

Érdekelne, hogy van-e valakinek eladó egy olyan lejátszója, amiben van HDD és garantáltan viszi a 24p-t?

(#5329) Imdre válasza Gasparius (#5324) üzenetére


Imdre
aktív tag

A helyzet nálam is kísértetiesen hasonló, mint Nálad, mármint a 24p-s filmek akadását illetően. Ha a Tv-d 60Hz-et ír kimeneti frekvenciaként, akkor nagy valószínűséggel a lejátszód nem képes a valós 24p-s lejátszásra. Egyébként attól, hogy nem lehet kiválasztani direktben a 24Hz-et, nem jelentené automatikusan, hogy nem is lehet - ugyanis ha tudja, automatán váltja a frekvenciát. Nincs egy külön menüpontban olyan beállítás, ahol lehet állítani pl. PAL/NTSC/24Hz? Az akadások is ettől lehetnek, illetve ha 60Hz-el játszol le egy 24Hz-es filmet, akkor "darabos" lesz a kép főleg lassú kameramozgásoknál.
Ha van rá módod próbálj ki egy másik lejátszót is.

Nekem is problémám a 23.976Hz-es filmek akadása, de nem a lejátszó miatt (PCH A-210), hanem, mint később kiderült a TV-m adta meg magát. Nekem sajna formátumtól függetlenül minden ilyen film akad percenként kb fél másodpercre (illetve bizonyos TV-műsor is elmosódik/megakad), melyet egy alaplap csere sem oldott meg. A szervizes kolléga szerint ennyit tud egy Samu C650 - persze, és ez csak engem zavar... :W :W :W Nem nagyon akarják beismerni a hibát, hiszen használható a Tv. Mindegy ez már az én harcom lesz samsungékkal.

[ Szerkesztve ]

(#5330) #75912448


#75912448
törölt tag

Ha valakit érdekel a nálam tanyázó DUNE HD TV 101-es médialejátszó írjon egy privit. Papírok és gari közvetlenül a forgalmazóhoz.

(#5331) Gasparius válasza Imdre (#5329) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Sajna semmi ilyen beállításom nincsen....
Megtennéd, hogy letöltöd innen a Panasonic Les Fleurs demóját és leteszteled vele a lejátszódat?

Egyébként írtam a WD-nak ezzel kapcs és azzal, hogy mikorrra várható esetleg erre egy Firmware, nem tudom, szóba állnak-e velem...

(#5332) dh66e válasza Gasparius (#5328) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyon fontos a beépített HDD?

(#5333) Gasparius válasza dh66e (#5332) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Háááát...
Ebbe, ami most van, 2TB-van, igaz, hogy el kell vinni a PC-hez, ha rá akarok rakni valamit, de valahogy konzervatív vagyok ezzel kapcs.
Meg azt se tudom, hogy ha nem így lenne, akkor hogyan működne a rendszer vezeték nélkül?
Hogyan kommunikálna a PC-n lévő fájlokkal a lejátszó?

(#5334) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

popi a-200 tulajoktól kérdem, mire érdemes cserélni a beépített ventit?
fórumot régebben elolvastam,de most nem találom a linket. egy hasonlóan pici,de halk, és réz videokari ventit ajánlottak.
55-56mm a felfogatási pontok távolsága.
egyébként nagyon kiforrott,jo minőségű a készülék

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5335) dh66e válasza Gasparius (#5333) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem nincs gondom a film letölt+külső vinyóra felmásol és azzal való szaladgálással a playához,bár ez csak azonnali lejátszásnál van így. :) Mondjuk nem is ülök a playa előtt naphosszat.Kb heti egy film fér bele most az életembe és sokszor visszarepül a letöltött adatmennyiség sokszorosan mire oda jutok hogy megnézzem a filmet.Az enyémmel küldtem már át wifin is cuccott,de nem hatott meg a dolog annyira így marad a bevált módszer ami sokaknak kényelmetlen lehet.

(#5336) Imdre válasza Gasparius (#5331) üzenetére


Imdre
aktív tag

Most szedem, de mint írtam jelenleg nem jó a tv-m, így nem lesz mérvadó a "teszt".
Azért megnézem.

(#5337) szucsinka válasza Gasparius (#5333) üzenetére


szucsinka
őstag

én ugy csináltam hogy elvittem egy utp kábelt a lejátszoig a géptöl a D vinyót megosztottam és ott van a torrent célmappa közvetlen ahogy letöltödött már nézhetem is
a playán nem kell rohangálni meg stb tök kényelmes mert sokszor van olyan hogy amit letöltök el is felejtem és minkor rohangáltam a vinyóval azt sem tudtam melyik filmet láttam vagy mi is az ami rajta van.ez igy sokkal egyszerübb és a BD 50-25 ös filmek is akadás mentesen suhannak...
Wifivel csak max dvd-ét vagy BD rippes dvixet tudsz nézni (nekem a Full hd filmek szaggatak)

(#5338) Imdre válasza Gasparius (#5331) üzenetére


Imdre
aktív tag

Na meg is néztem. Ez hibátlanul fut, mert 60Hz-es (29,976fps) az anyag.

(#5339) kene84 válasza #75912448 (#5330) üzenetére


kene84
senior tag

Elégedetlen vagy Vele vagy miért adnád el?
Azért kérdezem,mert ez is szerepelt a lehetséges célpontok között nálam.
Mit veszel helyette?

[ Szerkesztve ]

(#5340) #75912448 válasza kene84 (#5339) üzenetére


#75912448
törölt tag

Dehogy vagyok, nagyon jó kis készülék. 1-2 bugja van, ezeket írtam is a topikban, biztos mindet javítják a következő fw frissítések alkalmával. Minden képet hangot visz. Többit priviben, az már nem a topik témája.

(#5341) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy a 3D-s Blu-Ray filmeket szigorúan csak a 3D-s lejátszók viszik, vagy esetleg egy sima Blu-Ray is elviszi?

Előre is köszi a válaszokat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5342) AlienApollo


AlienApollo
tag

sziasztok

médiajátékost :) keresnék én is , csak éppen nem vagyok jártas a témában ,ezért örülnék ha tudnátok ajánlani párat.

max 20-25-öt szeretnék költeni rá ( mondjuk kapásból az új WD TV Live-ot néztem ki amit 32-ért láttam , de az már tényleg a plafon , jó lenne olcsóbban kihozni )

720p -s filmeket játszanék le vele főleg , és ami ennél is fontosabb , h hálózatra lehessen kötni szépen ( wifi nem lényeg , szerintem kábellal gyorsabb/megbízhatóbb )
jó lenne ha olyan lejátszó lenne aminek nagy a támogatottsága ( felhasználói firmware-ek , gyári firmware frissítések ) . ha youtube , meg FB nincs rajta nem halok bele ,de pl. a zenelejátszásnál láttam pár lejátszón egy jukebox- szerű app-ot , aminél albumborítókat is lehet hozzárendelni a zeneszámokhoz / keres hozzá , ilyen jó ha lenne rajta , vagy lehetne rátölteni ( nemtudom ez mennyire alap a lejátszóknál )

megéri az új WD TV Live , vagy találok valami régebbi / gyengébb képességű lejátszót a 20-25k-s ársávban ami ugyanúgy megfelel az általam támaszott követelményeknek ?

/ mégegyszer elnézést a szakmaiatlanságomért, de hiába próbáltam utána olvasni a témának , annyiféle lejátszóval találkozom a piacon, hogy tényleg nem tudom eldönteni melyik a jó vétel ... illetve tudom a popcorn hour , de az már más kategória ... /

(#5343) MrSpock


MrSpock
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen szűz vagyok a médialejátszók témában. Az e-digitalban van egy ilyen:
Alcor HD 2500.

A másik Asus O-Play 3x drágább pedig a leírás alapján nem tud többet.

Amire kellene: HD filmek (mkv 720p és 1080p) lejátszása 8 v. 16Gb-os pendriveokról (Kingmax, Kingston). Egy 120cm-es Panasonic Full HD tv-hez lenne kötve + erősítő.

Kérdésem: megfelel-e erre a célra, viszi-e pendriveról akadásmentesen a HD filmeket? srt feliratot jól kezeli (van-e háttér, középre igazítja-e). Mennyire macerás az egész cucc? Ajándékba lenne informatikában amatőr családtagoknak.

[ Szerkesztve ]

(#5344) TraceR válasza AlienApollo (#5342) üzenetére


TraceR
tag

Új WD-t lehet kapni már ~26k-ért is: [link]

(#5345) szucsinka válasza MrSpock (#5343) üzenetére


szucsinka
őstag

EGREAT R200 II. ASUS o'play mini Plus, Wd Tv live (a 2011es), Netgear neo tv 550 és ezek közül a válogass Alienapollo te neked is ezeket ajánlom meg az Iboum.com oldalt

[ Szerkesztve ]

(#5346) Warter válasza szucsinka (#5345) üzenetére


Warter
őstag

acryan hd mini2 én még ezt is hozzáraknám a listához.

(#5347) szucsinka válasza Warter (#5346) üzenetére


szucsinka
őstag

Jaja Köszi

(#5348) Gasparius válasza Imdre (#5338) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Honnan tudod, hogy 60Hz-es?

(#5349) salapp válasza bajnokpityu (#5334) üzenetére


salapp
addikt

Végül mégis túl hangos lett? (ez kimaradt, bár biztos írtad valamikor)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5350) Imdre válasza Gasparius (#5348) üzenetére


Imdre
aktív tag

Mert a TV-m arra a frekvenciára állt lejátszásnál, a lejátszó is az írta ki, illetve megnéztem a Mediainfo nevű programmal is, ami szintén ezt írta.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.