Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Bigemperor válasza Ed Parker (#5848) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Biztosan nem.

(#5852) AlienApollo válasza dh66e (#5833) üzenetére


AlienApollo
tag

Na volt egy kis időm letesztelgetni minden videóval amit belinkeltetek ( sd90 , sd40 felvételek különböző beállításokkal , stb. )

Nálam a kép nem fagy ki , de egy hangyányit darabos ( annyira ,h már érezhető de még épp nem zavaró , máshogy nem tudom megfogalmazni ).

A hangnál viszont általános probléma ,h mindegyik fájlban amit néztem kb 25-30 mp után elszáll , majd utána megint kb 30mp után visszatalál. illetve nemtudom mennyire normális az ,h ha ezeknél a fájloknál nyomtam egy pause gombot, csak a hangsávot állította meg, a kép ment tovább.

- az SD40 videókat simán vitte hiba nélkül,
- az SD90 felvételeinél már érezhető volt ,h darabosabb ( lejátszottam gépemen is, és ahhoz tudtam viszonyítani ) , illetve a hangsáv problémái is előjöttek ,de ezeknél nem jött elő a "pause" gomb hibája , simán meg lehetett állítani ... a hang viszont 30mp után elszáll és utána teljesen random jön vissza ( többszöri lejátszásra minig máshol produkálta a hibát )
- TM700 , TM900 : ezeknél a kép ugyanolyan darabos volt mint az SD90 esetében , de itt már nem lehetett leállítani a képet, csak a hangsáv állt meg...

A pinnacle által linkelt állatkertes, és a koncsik féle tavi kacsás videókban is hasonló a próbléma : hang 25-30 mp nél rendre megáll , kép darabos .

wd tv live 2011 es játékosról van szó , 1.04.xy gyári fw-vel ... most frissítem a firmware-t és majd kipróbálom megint.

(#5853) AlienApollo válasza AlienApollo (#5852) üzenetére


AlienApollo
tag

1.05.18 as firmware-el ( 12.20.-án jött ki ) , a darabosság érezhetően javult , de azt nem mondanám ,h elmúlt... a hangproblémák változatlanul előjönnek.

SD90-ből van mindenféle felvétel különböző beállításokkal , más bitrátákkal, amikre valószínűleg máshogy is reagál, de ezeket most nincs időm végignyomni , esetleg ha valakit érdekel , akkor este megnézhetem , illetve írhatok egy "szakmaibb" szösszenetet arról ,h melyik formátumnál mit csinál, de most erre nem volt időm... na meg úgy látom többeknek érkezik a napokban , kíváncsi vagyok nálatok is produkálja ezeket a hanghibákat.

( de ezt már lehet, h valami Wd TV live-os topicba kéne írni , elnézést amiért ide ment, de nem nagyon találtam ezzel foglalkozó topicot, illetve többeknek problémája volt ezzekkel a formátumokkal )

[ Szerkesztve ]

(#5854) pinnacle válasza AlienApollo (#5853) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Neked mennyire melegszik a készülék? Érdekes, hogy a régebbi WD TV Live gond nélkül viszi. Majd csak lesz egy megfelelő fw. Egyébként lehet, hogy jobb lenne megvenni az előző WD-t, ha már sikerült összehozni egy tökéletesen működő fw-t?

(#5855) gerec2


gerec2
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni,egy popcorn a200-as lejátszóval kapcsolatban.
Vennék egy használt gépet,de nincs hozzá regisztrációs kártya.
A kérdés,hogy ennek hiánya milyen hátrányokkal jár.

Köszönöm a segítséget.

(#5856) AlienApollo válasza pinnacle (#5854) üzenetére


AlienApollo
tag

nálam csak langyos. ( még a fóliákat sem vettem le róla egyenlőre annyira nem melegszik ,h nem kell félni, h esetleg ráolvad, vagy valami. )

szerintem egyébként pár hónapon belül ehhez is lesznek jóságos fw-k , és javítják ezeket a gyermek betegségeket.

[ Szerkesztve ]

(#5857) TCr válasza gerec2 (#5855) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

Nem tudsz hozzá kézikönyvet letölteni, illetve nem tudsz segítséget kérni a hivatalos support fórumon.
Nagyjából ennyi.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5858) gerec2 válasza TCr (#5857) üzenetére


gerec2
csendes tag

A frissítések elérhetőek a kártya nélkül is?

(#5859) SzGee válasza dh66e (#5814) üzenetére


SzGee
aktív tag

sajnos még a G1-es van :(

If you leave me, can I come, too?

(#5860) szucsinka válasza AlienApollo (#5852) üzenetére


szucsinka
őstag

;] nekem a kis asus mini plus csont nélkül vitte az állatkertes videot... :P
milyen lejátszód van?

[ Szerkesztve ]

(#5861) Gubek-Einste válasza Gubek-Einste (#5756) üzenetére

Ma jött meg a megrendelt médialejátszóm:

Egreat EG-R6C

Tökéletesen viszi a külső vinyón lévő dolgokat + olcsó is volt.

Negatívumként a távirányítóra nehezen reagálást és a feliratokat alapból történő meg nem jelenítését emelném ki + a menüje valami ritka ronda de nem azt fogom nézegetni így ez annyira nem is érdekes.

Aki olcsón szeretne egy alap médialejátszót annak ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5862) TCr válasza gerec2 (#5858) üzenetére


TCr
veterán

Igen. Innen, vagy ha hálózatra kötöd, amin net is van, a beállítások menüpont alatt megtalálod a frissítést, netről is tudja frissíteni magát.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5863) gerec2 válasza TCr (#5862) üzenetére


gerec2
csendes tag

Köszönöm a gyors választ

(#5864) TCr válasza gerec2 (#5863) üzenetére


TCr
veterán

Szívesen.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5865) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

A piszok gls bezzeg nekem még nem hozta a wd live 2011-et!

(#5866) dh66e válasza AlienApollo (#5852) üzenetére


dh66e
veterán

Nagy köszönet hogy ezt megosztottad.Javítani fogják nem is kétséges a Livenak jó volt a támogatottsága-persze ez relatív -de nem anyáztak a tulajok nem úgy mint a belépő G1,G2 lejátszóknál.

(#5867) Daert


Daert
őstag

Van minőségbeli különbség az AC Ryan PlayOnHD mini2 és az Egreat R200II között?Valamint a support is érdekelne.
Köszönöm

(#5868) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Hali!

Sürgős segítség kéne, mert a Dune HD TV-101-et nem tudom hálózatba állítyani.

Próbáltam megadni TCP/IP címet, amit a gp kiírt, de nem jön be semmi.
Úgy van, hogy egy Routerre van csatlakoztatva a lejátszó és a PC is, a PC-t szeretném látni, de nem tudom.
A használatiból a neten sem elég világos, tud segíteni valaki?

(#5869) Gombinyó válasza Gasparius (#5868) üzenetére


Gombinyó
őstag

És nem megy a DHCP? Így nehéz belelátni a routeredbe, de, ha be van kapcsolva a DHCP, akkor automatikusan meg kellene kapnia az IP címet.

(#5870) Gasparius válasza Gombinyó (#5869) üzenetére


Gasparius
aktív tag

a PC-n is be kall kapcsolnom ezt a DHCPt? és ha igen, hogyan?

(#5871) Gasparius válasza Gombinyó (#5869) üzenetére


Gasparius
aktív tag

DHCP-re elindul az IP cím lekérés és semmi

ja, Win7 van a PC-n

(#5872) Gombinyó válasza Gasparius (#5870) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha csak nem valamelyik szerver operációs rendszert futtatod rajta akkor nem. :) A routerben kell bekapcsolni.

(#5873) Gasparius válasza Gombinyó (#5872) üzenetére


Gasparius
aktív tag

A routerben?
hogyan?

(#5874) koncsik válasza AlienApollo (#5853) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

MInden észrevételért, ötletért nagyon hálás vagyok. Köszönöm.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5875) Gasparius


Gasparius
aktív tag

meg azt se értem, hogy hogyan miért nem talál internet kapcsolatot a lejátszó, egyáltalán, ha egy TP link routerhez kapcsolódik ethernet lkábelle, nekem a vezetékest, vagy a Ppooe kapcsolatot kell kiválasztanom, ha netre akarok csatlakozni?
A Ppooe-nél jelszót is kér, nem értem, az egészet sajnos és leírást se találok, sose volt hálózatom

(#5876) Gasparius válasza Gasparius (#5875) üzenetére


Gasparius
aktív tag

jó volna, ha valahol töviről hegyire le lenne írva az olyan hülyéknek is, mint én... hhhhhh

(#5877) szucsinka válasza Gasparius (#5876) üzenetére


szucsinka
őstag

vezetékest kell kiválasztani

(#5878) Gasparius válasza szucsinka (#5877) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Igenm aztán jön az, hogy automatikus DHCP, vagy automatikus DHCP manuális DNS, vagy manuális

(#5879) szucsinka válasza Gasparius (#5878) üzenetére


szucsinka
őstag

autamtikus dhcp
leokézod teszteli megtalálja és bontaszz egy sört ;)

(#5880) Gasparius válasza szucsinka (#5879) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Na ez az, hogy nem találja
2-3 perc után kiírja, hogy siekertelen

Nem lehet, hogy a PC-n kell valamit beállítanioom?

(#5881) szucsinka válasza Gasparius (#5880) üzenetére


szucsinka
őstag

akor a routeren kell állitani
pcnek eddig a részig semmi köze hozzá

[ Szerkesztve ]

(#5882) Gasparius válasza szucsinka (#5881) üzenetére


Gasparius
aktív tag

hoppá!

ha direktbe dugom a kábelt a Dune-be, meglátja, ha elosztón keresztül, akkor nem....

viszont még mindig nem látom a fájlokat, se semmit a gépről

(#5883) szucsinka válasza Gasparius (#5882) üzenetére


szucsinka
őstag

MEG KELl osztani na az se egyszerü win7-en olvass vissza párszor volt rolla szó nem is oly rég .én is leirtam már

(#5884) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Milyen médialejátszót tudnátok ajánlani, ami képes ezekre?

-1080p MKV lejátszás (DTS támogatás esetleg)
-WiFi (vagy legalább LAN csati)
-DVB-T vételre képes (Conax nem fontos, de jó ha van)
-USB Pendrive/Külső HDD támogatás

Mindez ~10k körül.

[ Szerkesztve ]

(#5885) erdoke válasza Chosen (#5884) üzenetére


erdoke
titán

5k körül beépített BD lejátszóval nem lenne jobb? ;) :P

A legjobb aláírás a héten

(#5886) szucsinka válasza Chosen (#5884) üzenetére


szucsinka
őstag

nemakarom az ördögöt a falra festeni de 10k körül ilyet nehezen találsz
DVB-T wifis Lanos messze nincs ilyen árban
10k-sok 1080p-ét meg külsö hdd-ét tudnak oszt joccakát

[ Szerkesztve ]

(#5887) Gasparius válasza szucsinka (#5883) üzenetére


Gasparius
aktív tag

nem tennéd meg, hogy belinkeled?
Nagyon hálás lennék érte...még nem tudom hogyan...

figy!

Tehát van egy router, amibe jelenleg csatlakozik egy asztali PC és egy plazmatévé.
A TV-hez menő LAN kábelt egy elosztóval kétfelé osztottam egy UTP elosztóval, egy ilyennel
Ennek egyik ága megy a TV-be, a másik ága menne a Dune-be.
Az nyilvánvaló, hogy egyidőben a TV és a Dune soha nem csatlakozna a netre, nem is hiszem, hogy egy ilyen elosztóval ez megoldható lenne.

Viszont most úgy látszik, hogy csak az egyik ága működik, ha azt dugom a TV-be, akkor a TV-nek van netje, ha átdugom a Dune-be, akkor meg annak..

lehet, hogy ehelyett vennem kell egy switch-et?

(#5888) Chosen válasza erdoke (#5885) üzenetére


Chosen
addikt

De, nem is lenne rossz. :DDD

Viccet félretéve. Ezek csak elméleti igényeg, ha nincs ennyiért akkor mondjátok mennyiért lenne ilyen ami ezeket tudja, és mi van (típusra) 10k körül ami ezeknek legalább egy részét tudja? (nem vagyok képben abszolút a médialejátszó piacon, ezért jönne jól pár tipp)

A családban van egy Wayteq HD-90CX, ezért az utóddal szemezgettem, a Wayteq HD-95CX-el. Ezen nincs Lan, sem Wifi, de kategóriájában jónak számít?

[ Szerkesztve ]

(#5889) Gubek-Einste válasza Chosen (#5888) üzenetére

Én ILYET vettem, a távirányítóra egy kicsit nehezen reagál de rendesen lejátssza amit kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5890) szucsinka válasza Gasparius (#5887) üzenetére


szucsinka
őstag

annak a mappának amit meg akarsz osztani jobb gomb egéren éa tulajdonságokra kattints majd megosztás utána speciális megosztás engedélyek.és ott be lessz irva hogy mindenki .hozzáadás na ide be kell irni hogy: rendszergazda névellenörzés
és utána leokézod jó nak kell lennie

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#5891) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Azért remélem a wd tv live 2011 remélem "kilógja magát".Még itt sincs, már probléma-hegyeket látok előttem tornyosulni. :D

(#5892) Lotusz


Lotusz
tag

sziasztok, nemtom mennyire passzol ide ez a kérdés, szóval vettem egy yamaha bd-s671 blu-ray lejátszót, és a blu-ray lemezeket meg mindent visz nagyon szépen, de usb-s vinyóról az 1080p filmek akadnak, kb 2 másodpercenként beakad egy fél pillanatra, és nekem azért ez elég zavaró, főleg egy ilyen kategóriájú lejátszónál. bár tudom, hogy nem ez az elsődleges funkciója, de azért én még sem örülök neki. szerintetek ez normális, vagy esetleg van valami mód ennek a megoldására?
:R

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#5893) Dorian válasza Lotusz (#5892) üzenetére


Dorian
félisten

Valószínűleg a 24p lejátszást be kell állítani menüben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5894) szucsinka válasza Lotusz (#5892) üzenetére


szucsinka
őstag

ennyi pénzért dune hd smart B1-et tudtál volna venni avval nincs ilyen gond de lehet csak állitani kell vmit ..zongorázzál a távon kicsit ;)

(#5895) Gombinyó válasza Gasparius (#5887) üzenetére


Gombinyó
őstag

Na, akkor menj bele a router beállításokba. A wan connection typeot állítsd át PPPoE-re így: kép. Itt kell megadni a felhasználóneved/jelszavad. Ezután a gépen nem kell többet beírnod a csatlakozáshoz. A win 7 gépen legyen automatikus az IP. Ezek után meg kellene kapnia az Ip-t a Dunenek és a PCnek is.

(#5896) Gasparius válasza szucsinka (#5890) üzenetére


Gasparius
aktív tag

a mindenki hozzáadást nem látom sajna
már minden engedélyezve van, de a Dune látja a PC-t, majd ezen belül Dune
euen belül viszont üres....

(#5897) Gasparius válasza Gombinyó (#5895) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Köszi megpróbálom, de most már nem tudom

köszönet mindenkinek, csak holnap tudom folyt sajna

ha addig is valaki segíteni tud mégh, megköszönöm

(#5898) Warter válasza Gombinyó (#5895) üzenetére


Warter
őstag

Mi köze van a PPPoe-nek ahhoz, hogy nem kap IP címet a routertől illetve szar azaz ethernet elosztó? :Y

(#5899) Gombinyó válasza Warter (#5898) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ahhoz semmi. Viszont csak így lesz egyidejűleg minden eszközön net. Most jutott eszembe, hogy egyszer egyik ismerősömnél is hasonló volt a szituáció. Minden beállítás átvizsgálása után jöttünk rá, hogy nem a wan portra csatlakoztatta a net kábelt. :U Esetleg még ezt is le lehet ellenőrizni holnap.

(#5900) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Erősen gondolkodom, hogy visszamondom a rendelést, ha holnap sem hozzák ki a wd tv live-ot.Eszméletlen pepecs ez a cég, két ünnep között nem tudják hozni,az nekem nem jó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.