Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) djnice válasza access_denied (#45046) üzenetére


djnice
veterán

Asrock N3150-ITX ~ 26k
4 GB DDR3 SO-DIMM ~ 7k
LC-Power LC-1340mi ~ 12k
Transcend MSA370 32GB mSATA SSD ~ 10k

[ Szerkesztve ]

(#45052) #75912448 válasza access_denied (#45046) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kb 200-tól 1 millióig tart a játszótér. De az már off topic eszköz, mert a pl Kodi-mini PC-k esetében hangminőségről nem igazán beszélhetünk. Persze azt is lehetne boncolgatni, hogy HDMI 2.0 kimenet nélkül (hiába van ráírva, hogy 4k ready) mi lesz az esetleges 4k 60Hz anyagokkal, de sorolhatnám.

(#45051) djnice

Ilyenkor tedd hozzá, hogy HD audio max Linuxon, BD3D iso sehol, ( táp retek, ház randa mit a bűn :D ), de nyilván teljesen OK opció, ha nem MP a cél.

[ Szerkesztve ]

(#45053) access_denied válasza djnice (#45051) üzenetére


access_denied
senior tag

Először is köszönöm :). Kezelhető a szám, itt csak az a kérdés, hogy az alaplapi vga és cpu képes-e 4k felbontást kezelni. Vannak kételyeim.

(#45052) regger

Valahogy így gondoltam én is. Nekem a hangzás fontosabb volt mint a média player kérdése, így a megjelenésekor vettem egy MEDX600-at. Vannak hibái, de annyit úgy gondolom megért. Hangfalra sokkal többet szántam...

[ Szerkesztve ]

(#45054) #75912448 válasza access_denied (#45053) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem is megéri az árát, azonban és egyben sajnálatosan pont a hangminőség az a terület, ahol a médialejátszók némi kívánnivalót hagynak maguk mögött. Ha HDMI kimenetet használsz mozira, szinte mindegy is melyiket veszed. Ha sztereózol(nál), akkor érdemes más irányban nézelődni, akár pénztárca kímélő félig meddig DIY PC alapú zenelejátszót építeni, vagy öszvér megoldásként mindkét feladatra (4k képes) HTPC-t.

(#45055) tomic válasza devil-k (#45037) üzenetére


tomic
addikt

Kipróbàltam. Köszönöm nem kérem egyenlőre. Nem a hasznàlatàval van bajom,hanem az azt megelőző tanfolyamra,kérdezősködésre,ideg evésre.
Ezek elkerülése végett megkérdeztem kezelő orvosomat és a gyógyszerészemet,és az OPPO- t ajànlotta.

(#45056) access_denied válasza #75912448 (#45054) üzenetére


access_denied
senior tag

Zene hallgatásnál kikerülöm a media playert, így a media player hangja koncertek nézésekor keveredik csak a képbe (de stílusos lett a mondat).

[ Szerkesztve ]

(#45057) devil-k válasza Warter (#45049) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen hittérítés? Csak pár embernek ki kell húznia a fejét a homokból, ennyi.

"Nekem már akkor htpc-m volt, amikor devilk még popcorn-nal tömte a hasát, mégse tolom, hogy a htpc az egyetlen járható út, minden betévedőnek."

De itt erről hol olvastál, hogy valaki ezt írja, hogy csak a HTPC az egyetlen út? Nem értem mire jó ez az egész, hogy bizonyos dolgokat nem úgy ad vissza 1-2 ember ahogy a másik leírta, hanem elferdítve.. :N

(#45048) Mezga Aladár
Nekem sem volt semmi bajom sokáig a Popcornnal, szerettem. Viszont azt elfogadhatatlannak tartom, hogy már nem adnak ki hozzá új frissítést...

(#45055) tomic
Jó alternatíva, csak pénz legyen dögivel. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#45058) dethroner válasza djnice (#45019) üzenetére


dethroner
veterán

Neked és Rick4-nek is köszönöm a hozzászólást. Sajnos egyik általad ajánlott megoldás sem jó nekem, mivel a lehető legolcsóbban úgy tudom megúszni ezt a mostani projectet, hogy a hang kiadására továbbra is az egybe házimozi rendszerem használnám, ehhez pedig szükség lenne a lejátszón optikai kimenetre. A lejátszók plusz ficsörjei, pl oprendszer, wifi, hdd, usb, youtube, menürendszer abszolút hidegen hagy, sőt, akár ki is maradhat belőle. Amire szükségem van az a 3D iso lejátszás, vezetékes hálózaton tudjon csatlakozni a pc-hez, legyen optikai hangkimenet. Meg talán ez a kadenciahelyes lejátszás, de ebben sem vagyok biztos, mert a tévé beépített lejátszóján sem látok képhibát, sőt, képjavítókat is igénybe veszek :B
De az fura hogy a mede8er megoldotta a kadenciahelyes lejátszást, az egreat meg ugyanazzal a vassal nem?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#45059) Mezga Aladár válasza devil-k (#45057) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem sem volt semmi bajom sokáig a Popcornnal, szerettem. Viszont azt elfogadhatatlannak tartom, hogy már nem adnak ki hozzá új frissítést...

Na ja, de most egy eszközosztályról volt szó.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45060) djnice válasza dethroner (#45058) üzenetére


djnice
veterán

Veszel egy ilyent és a probléma megoldva: [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#45061) szasanyi válasza devil-k (#45026) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyelőre nem szeretnék HTPC-t (van itthon 3 PC bőben sok). Az is kizárt, hogy elektronikát Kínából rendeljek gari nélkül, mert amilyen szerencsés vagyok több száz-, vagy többezerből nekem fogják elküldeni az egyetlent ami hibás (ilyen az én szerencsém általában, sajnos tapasztalatból mondom).
Tehát ha ezek kizárjuk, akkor mi marad ami jó választás? Vagy szerinted nincs is olyan?

(#45062) #75912448 válasza szasanyi (#45061) üzenetére


#75912448
törölt tag

Onnan hogy a kívánalmak közé soroltad a megfelelő támogatást és frissíthető firmware-t, 100e alatt megállunk a MED600-nál, esetleg Popcorn A410-nél. Nincs a piacon egyéb médialejátszó, ha a Kodi alapú kis játékszerek is kiesnek. Ezeknél egyébként maga a Kodi szoftver frissítései tartanak naprakészen, ha feltételezzük, hogy maga a hardver nem ütközik limitációba, tehát pl eleve nem alkalmas arra a folyamatra, amit elvégeztetnél vele.

(#45063) #75912448 válasza #75912448 (#45062) üzenetére


#75912448
törölt tag

... és persze léteznek Intel alapú mini PC-k, Beebox és rakat társa, amire szintén Kodit telepítve teljesülne az összes vágyad, de BD3D-hez külön szoftver, vagy egy kerülőutas op rendszer kellene. Ezért a MED600 kb az egyetlen opció számodra, amiről majd válthatsz más irányba, ha nem jön be.

(#45064) Rick4 válasza #75912448 (#45063) üzenetére


Rick4
félisten

A pc-s kodi nem tudja a BD3D-t?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45065) xtremetuning válasza Rick4 (#45064) üzenetére


xtremetuning
addikt

:(

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#45066) tobias40


tobias40
veterán

Én is 3d plazma tulaj leszek hamarosan és a célom hogy minél jobb minőségben tudjam nézni majd a filmeket 3d-ben és a "sima" full hd 1080p-ben megalkuvás nélkül.
Nas-ról játszom le a filmeket és eddig popi a-210-em volt amivel tökéletesen meg voltam elégedve eddig!
Tehát hasonlóan jó megoldást keresek mint a popi volt,de most már a 3d iso és a legjobb minőségű mkv lejátszása a cél!Utóbbit a popi a-210 is tudja ezért az is megmarad a régi lcd tv-mhez.

Tehát mi kell nekem ezek alapján?

esetleg ez? vagy van ár/értékben/tudásban jobb megoldás?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#45067) #75912448 válasza Rick4 (#45064) üzenetére


#75912448
törölt tag

3D BD ISO-t közvetlenül Windowson nem, azonban .iso fájlokoz lehetséges a PowerDVD-t meghívni külső lejátszóként és így lejátszani. Természetesen W alapú eszközön önállóan a PDVD vagy Corel WinDVD képes rá.

Linux alapú PC-vel is megoldható, de kényelmetlenség, hogy egy rövid átkódolás szükségeltetik: MakeMVK iso>mkv. Majd akár az Openelec ebben a formában képes lejátszani. Nem tudom mennyire forrta ki magát, egyelőre high end vonalon nekem még nem ok az openelec, de szép utat jár be.

(#45068) szasanyi válasza #75912448 (#45062) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Na most lehet, hogy csak én nem találtam úgy tűnik sehol sem kapható Kodi rendszerre épülő "kütyü". Ha mégis javíts ki, és linkelj már be lécci legalább 1et, hogy lással mi az, hogy néz ki, és mennyi kerül! :R

(#45069) harylmu válasza szasanyi (#45068) üzenetére


harylmu
őstag

Felejtsd el a szutyok médialejátszókat, építs Asrock N3150-re. :) (specifikációk)
Rá egy openelec és szevasz.

[ Szerkesztve ]

(#45070) #75912448 válasza szasanyi (#45068) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nemrég linkelték, ezeket hívtam játékszernek: Player Choices with Kodi + Full 3D + HD Audio, Windowshoz képest "kerülőúton" történő 3D-vel.

Windows + Kodiba integrált gyári BD3D szvsz egyhamar nem lesz.

Mini pc választék pedig: Intel NUC, Beebox vagy magára a mini pc szóra keresve dögivel találsz. Általában memória, ssd vagy egyéb kiegészítő kell hozzá, természetesen op rendszer és Kodi.

(#45071) Rick4 válasza #75912448 (#45070) üzenetére


Rick4
félisten

Várjunk, és mi van a kodibuntuval? Mert én is épp az ultimate megoldást keresem, és szintén az N3150-es lapra építve bedobok a műholdvevő mellé egy kis házat, elfér.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45072) szasanyi válasza #75912448 (#45070) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem erre gondoltam! Bolt, konkrét típus árral (hazai boltban). Így érthetőbb a kérdésem?

harylmu: egyelőre nem kell HTPC

(#45073) #75912448 válasza Rick4 (#45071) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szvsz ez a HTPC topic témája, ott értő infókkal gazdagodhatsz.

(#45072) szasanyi

Hazai bolt: fogalmam sincs, nem foglalkozom ezekkel a kütyükkel ilyen aprólékosan, csak próbáltam enyhíteni a szenvedésed. :D

[ Szerkesztve ]

(#45074) szasanyi válasza #75912448 (#45073) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha nincs mit / nincs hol megvenni akkor nem nehéz eldönteni, nem kell itt szenvedi egy percig sem.

(#45075) Rick4 válasza #75912448 (#45073) üzenetére


Rick4
félisten

Való igaz, de amennyiben pl egy BFS és egy N3150-es lapra épített htpc között kellene döntenem mondjuk holnapig, úgy pont ennek a toipicnak a témája is lehet. Hiszen megveszem én a BFS-t, ha a htpc semmiképp se tudja, csak a többit kell megfelelő módon kizárni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45076) #75912448 válasza szasanyi (#45074) üzenetére


#75912448
törölt tag

Keresd ki a táblázatból a számodra tetszőt, ami hardveresen passzol az elvárásaidhoz. Ha marad a végére egy-kettő, rákeresel elérhetőségre vagy megkérdezed a beszerzési formát.

(#45077) devil-k válasza szasanyi (#45061) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért ne lenne? :) Med600X3D és kész. Van rá 3+2 év jótállás, folyamatos támogatás, van a PH-n topikja is. Azzal nem fogsz mellé lőni, a BD 3D is megy rajta, nagyon szerethető lejátszó.

(Ez a könnyebb út)
A többit Te is tudod. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#45078) tobias40


tobias40
veterán

erre vki?

Én média lejátszót szeretnék és a topic neve is az úgy érzem.. :Y ;]

[ Szerkesztve ]

(#45079) #75912448 válasza Rick4 (#45075) üzenetére


#75912448
törölt tag

De Kodibuntu témakörben nem vagyok up-to-date, BFS nem is leszek soha. :) Ami biztos, a Braswell csak Linuxon (egyelőre) HD audio ready, Windowson nincs BD3D. A BFS pedig majd mindent tud, kérdés milyen stabilitással és minőséggel.

(#45080) djnice válasza #75912448 (#45079) üzenetére


djnice
veterán

A HiSilicon SoC Imprex Processing Engine képjavító megoldása ami a BFS-ben is van, elég jól sikerült, külföldi fórumokon az A400 fölé helyezik a képminőségét. A V2.0-ás verzióját a Dolby Vision is licenszelte.

(#45081) #75912448 válasza djnice (#45080) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igen tudom, az a bajom az összessel, hogy hangnak is távozni kéne belőlük, és az nem igazán szokott. Legalábbis olyan minőségben ahogy szeretném. De ez az én problémám, többit nem is sorolom, de ettől még jó kis kütyük, tudnak mindent.

(#45082) Rick4 válasza #75912448 (#45081) üzenetére


Rick4
félisten

A hang nálam hdmi-s erősítőn keresztül megy a hangfalakra, még a tévét is úgy nézem. :D Létezhet, hogy egy adatfolyamban bármiféle hibahatáron belüli (tehát a hibajavító algoritmus által korrigált) hiba lép fel, és az hallható? Ugyanígy akkor a képet is érintenie kellene az ilyen problémának.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45083) Mezga Aladár válasza #75912448 (#45081) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt soha nem fogod megmagyarázni! :P

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45084) #75912448 válasza Mezga Aladár (#45083) üzenetére


#75912448
törölt tag

Őőő, nem is akarom. ;) Megengedem magamnak, hogy rám is hassék a placebo audio varázslat. :P

(#45085) dethroner válasza djnice (#45060) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, még átgondolom. Most úgy néz ki, sikerült működésre bírnom a PDVD-t, amíg megy, addig nem sürgős, de ha újra bemondja az unalmast, akkor többet nem bíbelődöm vele. Szóval azt mondod ez BFS 4KM tudja azt amit pl a mede8er, vagyis viszi a 3D iso fájlokat? És képminőségben is felveszi a harcot vele? Hangra nem kérdezek rá, hiszen úgyis be kell szereznem egy hdmi-optika konvertert, plusz ugye egybe házimoziszett, gondolom lesznek minőségvesztések, de azért csak elfogadható lesz.
Erről amúgy mit kell tudni, egyszerű mint a faék? Gondolom az áramot usb-n keresztül akár a tévéből is kaphatja.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#45086) tozso76 válasza dethroner (#45085) üzenetére


tozso76
aktív tag

A BFS-nek van optikai hang kimenete. Az nem eleg?

(#45087) envagyok válasza djnice (#45060) üzenetére


envagyok
veterán

Ebben amit írtál:http://www.ebay.com/itm/HDMI-to-HDMI-Optical-SPDIF-1080P-RCA-L-R-Audio-Converter-Splitter-6-75Gbps-Max-/141771808735?hash=item2102421fdf

Milyen minőségű dac lehet?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#45088) tobias40


tobias40
veterán

Ha alap média játszóra kérdez az ember akkor itt már arra nem is kap választ csak az ilyen "extra" kütyüket tárgyaljátok? :F

(#45089) devil-k válasza tobias40 (#45088) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tegnap is írtunk a Med600X3D-s lejátszóról többen is.

(#45087) envagyok
Nem kell nagy dolgokra gondolni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#45090) c4 válasza tobias40 (#45088) üzenetére


c4
őstag

Rázzuk a rongyot. :)

Alap lejátszók a tévékbe már eleve beépítésre kerülnek. 8-10 ezerért a DVB-T beltérik vannak körülbelül, amik kb. ugyanazt tudják, mint a tévék.

Magasabb árkategóriában pedig mindig a szolgáltatási szint és az egyéni igények határozzák meg az árat.

(#45091) Galahed


Galahed
senior tag

Igy vásárlás elött sikerült leszűkítenem a kört, nagyjából a ma kapható/nem kapható média lejátszókra. :)

Med1000 / 800 vagy popcorn 410? Ez itt a kérdés. Azt nézem, hogy melyiket tudnám jobban menedzselni OSX alól (Jukebox), gyűjtöm az infót.
Esetleg még a VTEN szóbajöhetne... (ez már kompromisszumos a hordozhatóság tekintetében de átmenetileg működne külső tárolóról.)

(nem, nem szeretnék épiteni, mini PC-t Androidos akármiket, egybe készülék kell, a hordozhatóság szempontjából, az ár most nem szempont)

(#45092) F1rstK1nq válasza Galahed (#45091) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Raspberry Pi2 teljesen kiesett? Mert az ár/érték arányban abszolút nyerő.
Nem utolsó sorban, bolondbiztos a beüzemelése.

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#45093) djnice válasza dethroner (#45085) üzenetére


djnice
veterán

Igen tudja a 3D ISO-t és jobb a képe mint a Mede8er-nek. Sztem a HDMI-Optical átalakító elmegy a TV USB portjáról.

(#45094) dh66e válasza tobias40 (#45066) üzenetére


dh66e
veterán

Az tökéletesen kiváltaná a popit.Szerintem.

(#45095) Galahed válasza F1rstK1nq (#45092) üzenetére


Galahed
senior tag

Igen, kiesett.

(körbejártam a lehetőségeket, kellene még optikai kimenet stb stb. Elvileg létezik hozzá kinában valahol, vagy usb-s optikai átalakitó)
Fontos lenne az OSX alóli NMJ menedzselés stb. (persze lehet létezik ez is, de nem ismerem sajnos.)

(#45096) Galahed válasza tobias40 (#45088) üzenetére


Galahed
senior tag

Igy van.
Szerintem is kéne külön topik az épitett mini kütyüknek, ennek meg meg kéne maradni asztali média lejátszó topiknak.
Persze nem tudom érdemes-e annak a ma kapható 7 fajtának ami kapható, de ez más kérdés.

(#45097) devil-k válasza Galahed (#45096) üzenetére


devil-k
nagyúr

Félreértés ne essék, van külön topikja az "épített mini kütyüknek", ami HTPC (Home Theater PC) névre hallgat.

Ettől függetlenül az asztali médialejátszó továbbra is az marad ami, csak lehet, hogy rövid időn belül a Kodi lesz az "os", nem pedig a gyártók saját szoftvere.

- mozi bolondéria -

(#45098) #75912448 válasza Galahed (#45096) üzenetére


#75912448
törölt tag

Van valahol egy Android/Kodi alapú lejátszók topic, de szvsz ugyanúgy asztali médialejátszók. Vagyis átvették a korábbi Sigma/Realtek soc típusú MP-k helyét.

Persze nem tudom érdemes-e annak a ma kapható 7 fajtának ami kapható, de ez más kérdés.

Van az 10-15 is, szemben 4-5 db hagyományos médialejátszóval, ;] amit kapni és még érdemes áldozni rá némi pénzmagot. Mede8er, WD, Popi 4xx és a Dune 2 "csodája", de utóbbi szerencsétlenségeit nem is tudom veszi-e még valaki.

Ha napokig rugóztok rajta, akkor is csak MED600 és Popcorn A410 lesz a válasz, tudniillik nincs más. Szomorú vagy sem, kihaltak, elavultak, igény sincs rá.

(#45099) Galahed válasza #75912448 (#45098) üzenetére


Galahed
senior tag

Van az 10-15 is, szemben 4-5 db hagyományos médialejátszóval, ;] amit kapni és még érdemes áldozni rá némi pénzmagot.

A 7 db esetén a hagyományos média lejátszókra gondoltam.

VTEN- ről vélemény? Elvileg az lenne a 410 utódja. (visszalapozva elolvastam mit irnak, de igazándiból elég kevesen használnak még ilyet és az infók többsége nem tudom mennyire megalapozott).

(#45100) devil-k válasza Galahed (#45099) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hamarosan itt az A-500 PRO is.

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.