Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) devil-k válasza kander74 (#40500) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia!

Mede8er 600X3D
[link]

Milyen és mekkora megjelenítőről van szó egyébként?

- mozi bolondéria -

(#40502) kander74 válasza devil-k (#40501) üzenetére


kander74
csendes tag

Egy 42-es 3D-s LG tévé.
Mede8er-nél olcsóbb nincs?

[ Szerkesztve ]

(#40503) brummmogo válasza Viper26 (#40499) üzenetére


brummmogo
tag

Szia!

Nálam hdmi lejátszó out /erősítő in, majd szintén hdmi erősitő out/tv in. Ha az erősítőd "továbbítja" a képet.
Megoldás lehet még a hdmi lejátszó out/tv in és egy optikai a lejátszó out/erősítő in. Így nem engeded neki, hogy a hdmi-n továbbítsa a hangot az tv felé majd beállítod, hogy azt optikán tegye meg.
Mindkettő életképes megoldás de én az elsőre szavaznék ha a lehetőségek adottak.

(#40504) brummmogo


brummmogo
tag

Bár fentebb már kérdeztem de hátha elsiklottatok felette. :D
Hálózati lejátszáskor nem szaggat a MED600?
Mennyivel életképesebb megoldás egy Raspberry Pi xbmc-vel?
Esetleg volt valakinek már mindkettővel tapasztalata?

(#40505) devil-k válasza kander74 (#40502) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mivel a LG nem aktív 3D technológiát használ, hanem passzívat, így annyira nincs sok értelme a BD 3D-nek. A "felezett 3D"-hez pedig nem kell izmosabb vas, azzal még a TV beépített lejátszója is elboldogul. Egyébként ami olcsóbb, az a WD TV Wireless-N HD.

(#40504) brummmogo

Ha van egy tisztességes routered, nem lesz probléma a hálózati lejátszással. Nem kell ahhoz atomerőmű. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#40506) brummmogo válasza devil-k (#40505) üzenetére


brummmogo
tag

Remélem, hogy tisztességes. :DD Eddig megállta a helyét.

Köszi az infót! Ez alapján már be merek ruházni egyre.

(#40507) kander74 válasza devil-k (#40505) üzenetére


kander74
csendes tag

A WD TV Wireless-N HD BD ISO-t nem kezel a leírás alapján, pedig az lenne a lényeg.

(#40508) Viper26 válasza brummmogo (#40503) üzenetére


Viper26
nagyúr

Aha, akkor az első megoldáshoz kell mégegy HDMI kábel, ha jól értem..az nem baj ha nem egyformák?

Optika marad a TV, és az erősítő között, mert a TV azon keresztül szól.

iPhone 14 | FR955

(#40509) devil-k válasza kander74 (#40507) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogy a viharba ne kezelne. [link]

Ez ugyanaz, mint a WD Live Stream, csak "újabb" kiadás. Egyébként miért ragaszkodsz annyira az ISO-hoz, mi az oka?

- mozi bolondéria -

(#40510) kander74 válasza devil-k (#40509) üzenetére


kander74
csendes tag

Bocs, nem teljes leírást néztem.
A minőség miatt.

(#40511) devil-k válasza kander74 (#40510) üzenetére


devil-k
nagyúr

A minőség miatt? :) Akkor tegyük tisztába a dolgokat, hogy ne vezessünk félre másokat:

Szerinted mi a különbség/mitől másabb egy BD és egy BD ISO?

(#40512) liszi70

Az Extreme Digital honlapján mindig hiányosan tüntetik fel az adatokat. :(

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#40512) liszi70 válasza devil-k (#40509) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem az első eset, hogy azt hiszi valaki, a WD nem kezel BD ISO-t. Miből gondolhatják? :F

(#40510) kander74 "A minőség miatt."

Ha magadnak gyártod a menü és felesleges hangok, feliratok nélküli remux változatot, az is ugyanaz a minőség lesz. Például Make MKV. Ez kigyomlálja a feleslegektől, de a minőségen semmit nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(#40513) Viper26


Viper26
nagyúr

Ez amúgy mennyire megbízható bolt?

iPhone 14 | FR955

(#40514) devil-k válasza Viper26 (#40513) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért nem a hivatalos disztribútortól veszed? [link]

(#40515) Viper26

Hívd fel őket, hátha van nekik még. Ma munkanap van. Viszont ők megbízható cég. Tőlük szoktam rendelni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#40515) Viper26 válasza devil-k (#40514) üzenetére


Viper26
nagyúr

Úgy látszik itt nincs.. :F

iPhone 14 | FR955

(#40516) kander74 válasza devil-k (#40511) üzenetére


kander74
csendes tag

Butaságot "beszélek"? A fájlok méretét vettem alapul (iso---mkv). Tudatlan vagyok?

(#40517) devil-k válasza kander74 (#40516) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Tudatlan vagyok?"

Nem, ilyet azért nem mondanék!

Teljesen mindegy, hogy egy adott BD50-t ISO-ban tárolják-e vagy sem. Az ISO-nak csak annyi az értelme, hogy

1. könnyebben (egy kattintással) ki tudd írni
2. a virutális meghajtóba bele tudd tuszkolni (Daemon Tools, Virtual CloneDrive) és úgy lejátszani
3. könnyebb fájltárolás miatt

Egy kis infó, hogy jobban megértsd, minőségbeli különbségek:

BD50/BD50 ISO
1:1-ben, mint a lemez.

BD remux/BD remux ISO
1:1-ben, mint a lemez, csak menü, extra, felesleges szinkron és felirat nélkül.

BD25
A cél, hogy ráférjen egy 25 GB-os lemezre. Itt szinte mindig belenyúlnak a képbe vagy/és a hangba.

BD Rip-
Lebutított, mókolt anyag, kb. 2 GB.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#40518) kander74 válasza devil-k (#40517) üzenetére


kander74
csendes tag

A tv-m csak mkv-t kezel. Általában az ilyen fájlok (filmek) 8-10-12 gigásak. Ebből gondoltam, hogy valamilyen formában rosszabb minőség, mint egy kb. 45-48 gigás eredeti méretű. Tény, nem vagyok otthon ebben a témában.

(#40519) devil-k válasza kander74 (#40518) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, ezt jól gondoltad. :) A TV-be épített lejátszó egyenlő a lótúróval, nem sokat ér. Az előbb linkelt lejátszók közül bármelyik megteszi.

- mozi bolondéria -

(#40520) brummmogo válasza Viper26 (#40508) üzenetére


brummmogo
tag

Hdmi-vel simán kiválthatnád azt az optikai kábelt, de Te tudod. :)
Nem baj ha nem egyformák. Megoszlanak a vélemények, hogy milyen árkategóriában keresgélj, de "1.4 with ethernet" legyen legalább.

[ Szerkesztve ]

(#40521) anonym1s válasza devil-k (#40493) üzenetére


anonym1s
őstag

Panasonic p50gt50. Ez az elso 3d tevem. Most szerdan vettem, de azota 3d filmeket nezunk :)
Asszonykamnak nagyon bejott, de nekem is tetszik, csak engem nem babonazott meg annyira mint ot.
Ennyi hasznalat utan kiderult, hogy 3d filmeknel legfontosabb tenyezo a meret, ezert most vadaszok egy joval nagyobb tevere.
Akkor azt mondod megeri a bd3d miatt?

(#40522) devil-k válasza anonym1s (#40521) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most már mindent értek. Megéri, főleg úgy, hogy nagyobb megjelenítőm gondolkozol! Én vetítőn használtam a Popit a végén. Szerettem, jó kis vas.

- mozi bolondéria -

(#40523) anonym1s válasza devil-k (#40522) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz!
Akkoe mar csak egy kerdesem maradt. Nem latom a leirasban a wifi-t. Ebben van wifi? Ha nincs, akkor milyen 300mbps wifi adapter jo hozza?

(#40524) devil-k válasza anonym1s (#40523) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs wifi. Minek az neked? :) Ne gondold, hogy a filmlejátszás tisztességesen menne róla. Tessék utp kábellal csatlakoztani a hálózatra! Ha pedig pesti vagy, akár élőben is megleshetsz egy ilyen vasat működés közben.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#40525) rgeorge válasza anonym1s (#40523) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem, ha ST50-ben van, akkor GT50-ben is van WLAN.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40526) anonym1s válasza devil-k (#40524) üzenetére


anonym1s
őstag

A dune 301 is kabelen van. Harom darab 4-es eloszto van a tv mogott, plusz a hang, kep es halozati kabelek. Jo lett volna eggyel csokkenteni a kabelrengeteget.

(#40527) anonym1s válasza rgeorge (#40525) üzenetére


anonym1s
őstag

Hello.
A gt50-ben van wifi, de mi nem arrol dumalunk, hanem a popcorn a410-rol, abban nincs wifi.

(#40528) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!
Segitsetek pliz. Kutakodàsaim alatt ràtalàltam, hogy apple tv3-am feltörès nèlkül Plex kèpes a plexconnect segitsègèvel.

Ekkor az ATV DNS beàllítàsaival elèrhetővè vàlik a plexconnect àltal streamelt anyag.

Node, a kèrdès:
A plex eredetileg a külső, ATV àltal nem tàmogatott videòanyagok lejàtszàsàt teszi lehetővè, ugy, hogy az eredetileg nem tàmogatott formàtumokat is leJàtssza Ezesetben pedig (szerintem) a plexconnect csinàl az ATV àltal tàmogatott videoanyagot a filmekből.

Èn a Zyxel nasomon futtatnàm a pléxconnectet.

Ez akkor azt jelenti, minden HD videò-ès hanganyagot a NAS fog kódolni ès streamingelni, az ATV meg csak megjeleníti ezeket? Nem tudom szeretném-e, ha a 40gigàs HD film ès hanganyagokat a rendszer leggyengèbb eleme kódolja ki ès csinàljon belőle 24p videot.

Jól sejtem ès szar az egèsz, vagy tènyleg sima ez?
Köszi!!!!

(#40529) djnice válasza skoos (#40528) üzenetére


djnice
veterán

Ha transzkódolni is kell, akkor a NAS nem fogja bírni, ha csak konténert kell cserélni akkor elképzelhető hogy működhet.

(#40530) istvanszucs


istvanszucs
tag

Sziasztok!

Hugoméknak karácsonyi ajándékként szeretnék egy médiakütyüt venni:

Követelmények:

1) Egyszerű lejátszás, távirányítórval is (két kisgyerkőc a családban, akik nem kapják meg az okostelefont)
2) Tudjak rá az interneten keresztül a saját szerveremről feltölteni tartalmat (FTP server, ne csak streamelni rá, mert akkor függünk az internetes sávszélességtől.
3) Ha van belső tárkapacitása jó, ha nem akkor ha pendriveot, sd kártyát fogadjon
4) Ezen túl minden hasznos funkció (browser, youtube stb) jó, de nem nagyon fontos.

Előre is köszönöm a javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

(#40531) Ance válasza istvanszucs (#40530) üzenetére


Ance
őstag

Milyen minőségű filmek lesznek lejátszva rajta? SD, HD, FullHD, BD iso, 3D? Ez fontos, mert minél jobb a film minősége, az növeli a lejátszó árát. Mellette arra kell még számítanod, hogy net, youtube igény esetén egy vezeték nélküli billentyűzet és egér is kell majd hozzá.

(#40532) istvanszucs válasza Ance (#40531) üzenetére


istvanszucs
tag

Sd hd 720p ig bezárólag legalább.
Ami fontos hogy neten keresztül fel tudják tölteni rá, ne csak streamelni

(#40533) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Hali!

Na, hosszas utánajárás és egy csomó levélváltás után végre kiderült, hogy még is csak meg tudom vásárolni a Sh....nál a Mede8er Med600 X3D lejátszót Tickett ajándék utalvánnyal, szegedi átvétellel, amire eddig is utaztam.

"Öröm é' bodottá" :)

(#40534) Ance válasza istvanszucs (#40532) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem akkor elég a WD TV Live neked. Nem kell ennél komolyabb, drágább.

Devil-k a 40509-es hozzászólásában linkelte is a leírását, ott meg tudod nézni, megfelelő-e az a számítógépes hálózaton keresztüli elérés, amit biztosít.

(#40535) devil-k válasza tamáspapa (#40533) üzenetére


devil-k
nagyúr

Örülünk, hogy sikerrel jártál! Majd számolj be, hogy tetszik a vas! :)

- mozi bolondéria -

(#40536) istvanszucs válasza Ance (#40534) üzenetére


istvanszucs
tag

Köszi a tippet, de a leírás alapján ez nem jó. Valószínűleg nem fogalmazok egyértelműen.
Olyan eszközt szeretnék amire fel tudom tölteni a filmet távolról.
Nem streamelni, mountolni, hanem feltölteni szeretnék, mert így a lejátszás offline történhet, függetlenül a hálózati sebességtől. Ehhez az kell, hogy magán az eszközön futtatni lehessen egy ftp, samba, nfs, webdav servert.

Ezen kívül, meg azt szeretném, ha normál távirányítóval lehetne könnyen használni.

(#40537) Mezga Aladár válasza istvanszucs (#40536) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

popcorn.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40538) devil-k válasza Mezga Aladár (#40537) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt tegyük hozzá, hogy a Popcornra a másolás (hálózaton keresztül) igen karcsú, kb. 30 MB/s. Sajnos!

- mozi bolondéria -

(#40539) Mezga Aladár válasza devil-k (#40538) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálad, nálam csak kb 9 MBps. ;]
És a tied kiemelkedő ebben a műfajban.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40540) devil-k válasza Mezga Aladár (#40539) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az király, nem is tudtam. :D Akkor én kiváltságos voltam ezek szerint. :C

- mozi bolondéria -

(#40541) BBéci válasza devil-k (#40540) üzenetére


BBéci
titán

Mégis eladtad. :(
Egyik ismerősöm SIM2 C3X Lumis (kb. 12 M Ft) vetítőhöz használ A-410 lejátszót úgy, hogy volt CineMaster, VLS tápos Dune a birtokában, és tesztre OPPO is megfordult nála.
Ami fontos, a hangrendszere is méltó a vetítőjéhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40542) Mezga Aladár válasza BBéci (#40541) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt fejtsd ki légyszíves bővebben.
Mindenki arról beszél hogy, egy htpc jobb képet, hangot, ad mint a popi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40543) BBéci válasza Mezga Aladár (#40542) üzenetére


BBéci
titán

Mi nem volt eléggé világos abban, amit leírtam?
Az ember kipróbált minden elérhető lejátszót, aminek dicsérték a képminőségét és a Popcornt választotta. Olyan referencia szintű vetítővel, kábelekkel és vászonnal vizsgálta, amiről én csak álmodom és gondolom, ezzel nem vagyok egyedül. Ja, az összehasonlítások egy részén én is ott voltam és egyetértettem vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40544) Mezga Aladár válasza BBéci (#40543) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért kértem :)
Htpc-t is próbált, az ismerősöd?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40545) Dorian válasza Mezga Aladár (#40542) üzenetére


Dorian
félisten

A mindenki elég erős túlzás sztem. Max 1 vagy 2 ember szerint.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40546) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#40544) üzenetére


bajnokpityu
félisten

létezik olyan, hogy A htpc?
nagyjából bármit meg lehet vele csinálni, és bármit le lehet demozni PCvel. akár azt is, hogy a popi 200as megveri.

egy rendesen beállított htpc-vel azért összeengedném a 410et is. oppo szintjét egy minimálisan beállított htpc pl hozta.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40547) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Nagyon kíváncsi vagyok hogy egy referencia lánccal rendelkező, mit mond.
Folyamatosan tesztelem a htpc+xbmc kombinációt, és nekem nem jön be. :(

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40548) BBéci válasza Mezga Aladár (#40544) üzenetére


BBéci
titán

Három métere van egymástól a szobájában az iMac és az A-410, szóval bármit kipróbálhatott, amit csak akart. Ráadásul a CineMaster is kvázi HTPC, méghozzá high end kivitelű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40549) Mezga Aladár válasza BBéci (#40548) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kösz az infót. :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40550) devil-k válasza BBéci (#40541) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hál' Istennek! Szerettem, de voltak hiányosságai. Tuti, hogy nem vennék már/most jelenleg médialejátszót. Elég volt. Ég és föld.

A Cinemaster pedig a támogatottság, márka és egyéb dolgok miatt high-end. A vas ami benne van az nem annyira elit, mint amennyire állítják.

bajnokpityu

Én egy HTPC-re mindig klasszikus értelemben gondolok. Mozi és zene és pont, semmi más. :)

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.