Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) #75912448 válasza deadwing (#16650) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Kép és hangminőségben kompromisszum képtelen vagyok, így olyan kellene ami tényleg kifogástalan mindkét tekintetben....

Ez pont kizárja a lehetőségét, hogy 30k-ért kapj lejátszót. A dupláját kéne ráköltened, keresvén a Dune Smart sorozatból egy számodra szimpatikusat.

(#16652) Ed Parker válasza #75912448 (#16651) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

azt nem is kérdeztem,kv-t tudjon e főzni ennyiért? :D

(#16653) deadwing válasza Ed Parker (#16652) üzenetére


deadwing
addikt

Írjon, olvasson, etesse meg nagyanyót :)
Még az is lehet, hogy kitolom akkor 60k-ra, ha szerintetek az a minimális ár egy jó gépért.
Megolvasom a Dune Smartot akkor.
Köszi a segítséget!
:R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16654) #75912448 válasza Ed Parker (#16652) üzenetére


#75912448
törölt tag

Háztartási és ház körüli feladatok ellátása ma már alapszolgáltatás mindegyiknél, ezekre rákérdezni felesleges. Legjobban az új Dune-ök porszívó funkciója érdekel, állítólag az új chip már atkaszűrős.

(#16655) #75912448 válasza deadwing (#16653) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az összes kívánalmadnak megfelelne egy Egreat R160S RTD1186-os lejátszó. Ellenben ezzel a lejátszóval némi kompromisszumra szükséged lenne. Ha visszaolvasol, rákeresel a topikban erre a típusra, minden infót megtudsz róla, ahogy az RTD1186-os chipről, és annak tulajdonságairól, esetleges hibáiról is.

(#16656) Ed Parker válasza deadwing (#16653) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az már mindjárt másképp hangzik:)

60-ból már van több választásod is.

ha használt is szóba jöhet popcorn a210 a300-at is megnézheted,ezek mind tudják az igényeidet teljesíteni.

(#16657) hunaqua válasza deadwing (#16650) üzenetére


hunaqua
addikt

Meg kéne nézned egy Realtek 1186-os gépet az "életben".
...ha megfelelő az "élmény",akkor tudsz rendelni Kínából egy Egreat r160s-t,és az megvan 30-40E. között.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16658) kisgyerek85 válasza deadwing (#16653) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ha van 60K kereted rá akkor én egy külön NAS-t ajánlanék. Hiába veszel egy drága médialejátszót, nem fogja azt hozni mint egy külön nas.
Ha elég az egy fiókos akkor tudom ajánlani az nsa310-et és még mindig maradt 40-45K forintod egy médialejátszóra.

(#16659) Patice válasza kisgyerek85 (#16658) üzenetére


Patice
Topikgazda

És a NAS-ba vinyó miből lesz?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16660) deadwing válasza hunaqua (#16657) üzenetére


deadwing
addikt

Tudtam, hogy ez lesz... hetekig olvasás, rááldozandó összeg naponta növelés, majd a végén 30 helyett 100 ezer költés... :D
Az lenne a legjobb, ha össze tudnám hasonlítani a képüket, sigma vs realtek, de erre elég kevés az esély. Egyelőre agyalás van, és művelődés :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16661) kisgyerek85 válasza Patice (#16659) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Olvasd el az első postját ahol írja, hogy 30K a keret rá. Szerinted ebben már benne van a 3TB vinyó ára is? :D
[link]

(#16662) deadwing válasza kisgyerek85 (#16661) üzenetére


deadwing
addikt

Igen, a vinyó már megvan. Amit írtál még lehet alternatíva. Nem 2 nap alatt döntöm el, az már biztos, egyre képlékenyebb a dolog. Most pl a Dune Duot nézegettem, iszonyat bejön a designja... a fene egye meg :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16663) kisgyerek85 válasza deadwing (#16662) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Év elején én is azzal a szándékkal vettem egy Himedia 900B lejátszót, hogy majd kiváltom vele az akkori nasomat (dns313) annyira nem hozta a várt szintet, hogy nas-ként a médialejátszót nem használom. Ezután a dns-t lecseréltem a jelenlegi nsa310-re, mert 1-2ezer ft-ért tudtam cserélni.
Akkor is azt mondtam és most is azt mondom, hogy ha nincs összehasonlítási alapod még, akkor lehet, hogy neked megfelel a médialejátszó nas képessége.
Egy hátránya van, hogy a BD iso 3d a nem bírja átnyomni akadás mentesen, mert egyes médialejátszókba hiába van gigabites ethernet, a valós sebesség kb 10-12MB/s. Ezen meg nem mennek át egyes jelenetek, mert akkora bitrátával rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#16664) Mezga Aladár válasza deadwing (#16650) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért talán nem olyan rossz, ez egy Popcorn Hour A-110 klón.
Ha minden igaz rámegy a popi frim

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16665) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, h miért jobb egy médialejátszó, mint mondjuk a gépet összekötni a TV-vel, és mondjuk pwdvd11-el lejátszani bármit? Most tervezek 3D tv-t venni, és érdekelnének a különbségek!

(#16666) tutis válasza lipido (#16665) üzenetére


tutis
őstag

1. csak gondold végig a folyamatot hogy leülsz a tv elé és be akarsz tenni egy filmet.
2. Ha 3D tv-t veszel abban lesz beépített média lejátszó, szóval nem is kell tovább gondolkoznod..

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16667) cekkk válasza tutis (#16666) üzenetére


cekkk
veterán

Csak a beépített lejátszóknak elég sok korlátja van.

Kész a htpc nálam :DD :DD

(#16668) TazLeacher válasza tutis (#16666) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sőt, ha van otthon turmixgép, akkor még fűnyíró sem kell.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16669) tutis válasza cekkk (#16667) üzenetére


tutis
őstag

Az átlag felhasználónak azért nem olyan sok az a korlát.. Én se vennék média lejátszót ha a tv-men lenne lan csatlakozó, eddig jól elvoltam a tv beépített lejátszójával.. Pedig az még dts-t se kezel meg Bd fájlokat se, de mivel nincs házimozis hangrendszerem, így az Ac-3-as magyar hang is tökéletesen megteszi. Állandóan tele van a vinyóm, így inkább a 720p-s filmeket töltöm mint az 1080p-seket. Szóval az a korlát amit említesz eléggé user és felhasználásfüggő..
Ha csak simán filmnézésre használod, akkor elég jók már a beépített lejátszók is. Persze egy jó médialejátszóval nem vehetik fel a versenyt, de nem mindenkinek ugyanaz az igénye..
De ha pl lenne egy 3d tv-m, nekem eszembe se jutna pc-n tolni a videót a tv-re, járassam a tv-t meg a pc-t egy filmért amikor a tv is simán le tudja játszani? Csak nekem fura az ötlet?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16670) cekkk válasza tutis (#16669) üzenetére


cekkk
veterán

Végül is , az , hogy nem minden feliratot jelenít meg, és ált csak a level 4.1es mkvkat az nem elég korlát?
Csak ismerős tapasztalata, dlna ugye nem is tud csak beépített feliratot lejátszani. :U

Ez a fogyasztás dolog, megnézel egy filmet 40-50W gondolom nem éjjel nappal menne, akkor ne ez vágjon már valakit földhöz, ha közben bőven 100-200-300-600 ezres tévét vesz magának, nekem ez olyan ellentmondásos dolog.

De tényleg nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az igénye. Én sem akarok ráerőltetni senkire semmit, de a belső lejátszók közel sem tökéletesek.

(#16671) Ed Parker válasza cekkk (#16667) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Milyet építettél?

(#16672) tutis válasza cekkk (#16670) üzenetére


tutis
őstag

Persze én se azt mondom hogy a beépített mindent tud mint a külön lejátszó, de én pl ha 100 filmet letöltök, kb 4-et kell átfuttatni mkvtoolnix-on hogy lássa a tv, pedig az enyém már nem mai darab.. felirat? srt felirat a fálj mellétéve és nincs gond. 99%-ban meg lehet találni külön feliratot a filmhez.
Ha valakinek tellik egy drága dologra akkor mindenre telljen? Ezt ugye te is viccből írtad :) értem én a poént :)
De ha pl magamat nézem, tellett az akkoriban felsőkategóriásnak számító tv-re, mégis megérzem a villanyszámlát, mert sajna nem vagyok gazdag, de biztos akinek lejátszós tv-je van az mind gazdag ember.. Akkor valszeg magyarországon elég sok gazdag ember van, csak még nem tudnak róla :) Páruknál mondjuk az a baj hogy nemcsak villanyszámla van a világon, néha becsúszik más kiadás is.. :)
Amúgy én minden este filmezek, hétvégén több filmet is..Nem hiszem hogy gazdaságos lenne hosszú távon két eszközt járatni amikor egyet is lehet. Pc-t is ezért adtam el és laptopot használok. De még1x mondom, nem mondom hogy a beépített média lejátszó mindenre jó, de az általános dolgokra szerintem megfelel.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16673) cekkk válasza Ed Parker (#16671) üzenetére


cekkk
veterán

Amd alapon építkeztem :)
Alaplap gigabyte ga-75m-ud2h, a proci egy A4-2700, 2*2 giga DDR3 1600MHz, egy Scythe Big Shuriken 2 (ez Patice fórumtársunktól vettem :DDD :DDD ), egy OCZ Aggility 3 60GB ssd, egy M4-ATX panel táppal hozzá egy külső noti táp, Antek NSK 2480, egy Imon vdf, ennyi lett :DDD

(#16674) erdoke válasza tutis (#16669) üzenetére


erdoke
titán

A legnagyobb korlát nem is a formátumok, hanem a kadenciák hiányos támogatásában van. Ne egy 60 Hz-re áthúzott képet nézzek már egy drága tévén, ha 23.976-os filmet játszok le. :(

A legjobb aláírás a héten

(#16675) Ed Parker válasza cekkk (#16673) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tudom, az a legjobb:)

Mibe állt meg ez a konfig?

(#16676) cekkk válasza tutis (#16672) üzenetére


cekkk
veterán

Viccnek? ;] Nem :(

Ez magyar mentalitás.. Mindegy ne menjünk bele,elkezdtem egy elég hosszút írni az erőn felüli vásárlásokról, de ez off lenne már tényleg. Legyen elég annyi, hogy nem veszek drága dolgot, ha utána a fenntartása probléma, mindenki olyat vegyen, aminek a használata utána nem okoz problémát ha igen, akkor ne az állam és a szomszéd legyen már hülye és a gazdagok, hanem magát tegye már felelőssé azért mert túltálalva a lehetőségeit.
Drága kocsit is (használtan is, ami régen 10 felett volt), az vegyen aki tudja vállalni a nem olcsó alkatrészeket, de jó szokás szerint az utak tele vannak 4-5-7 éves luxus kocsikkal, amikre utána már szervizre és gumicserére nem futja :W

(#16677) erdoke válasza cekkk (#16673) üzenetére


erdoke
titán

Azért a széptől igen messze van ez a ház, a nappaliban nem raknám látható helyre...

A legjobb aláírás a héten

(#16678) cekkk válasza Ed Parker (#16675) üzenetére


cekkk
veterán

Nem mertem össze számolni :D
De mindjárt :D

96 ezer, de ha minden új lett volna akkor olyan 140-15 ezer :Y :Y (A ház az imon a paneltáp, és a venti amit használtan szereztem be, de lassan sok LLano lesz eladó a Trinity miatt. )
Mondjuk a panel táp lehet felesleges, mert kb 5-7 wattal fogyaszt kevesebbet mint a ház 80+ os tápja. kikapcsolva meg olyan 3W a fogyasztás, mind a kettőnél.

erdoke

Kinek a pap ninek a papné, erre csak ennyit tudok mondani.
50-100 ezrem egy igazán szép házra nem volt :D
De pl ezért is jó, hogy nem vagyunk egyformák :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16679) Ed Parker válasza cekkk (#16673) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Közben most látom:)
96ezer?????? :Y :Y :Y
Azért ez a pc ház, valljuk be ronda.
Szóval en elhiszem hogy egy htpc sokoldalú, de ha azt egy akkorka méretben es kinézetben akarod megoldani, mint egy popi a200/300 akkor az messze drágábbra jön ki.
Mert az utóbbit bátran berakom a nappaliban, szolid, nem feltűnő es néma.
Az biztos hogy vannak kompromisszumok, de kérdés hogy amivel többet nyújt egy htpc a mp-nél, megéri e azt a többlet költséget?
Ismétlem nem régi 486-os IBM házba összerakott htpc bontott cuccokból, hanem olyan amit ki mersz rakni a nappaliba es az asszony is elismerően bólogat, hogy:ez bizony szép ;]

[ Szerkesztve ]

(#16680) cekkk válasza Ed Parker (#16679) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor neked ronda, erre annyit tudok mondani rossz az ízlésed ;] :P

Egyébként most próbálgatom, és a sorozatoknál, ahol nálam eddig érezhetően alig volt rendes térhangzás na az most megjött :)

Nekem a popik amik rondák, eszembe nem jutott volna egy olyat be tenni a nappalimba :DDD
Az A-400 nekem meg egyszerűen... :) Ezért mondom, hogy kinek mi ami szép és nem szép relatív :D Olyan házak nincsenek is amik olyan kicsit lennének mint a popi vagy a dune.

Nemrég láttam egy lakásról belső képeket egy cikkben, ilyen szürke fekete, lila falak, hófehér barokk bútorok kristály csillárokkal. Na van akinek az az álma és ott tudja leélni az életét, és már a képtől rosszul voltam :W ;]

[ Szerkesztve ]

(#16681) Ed Parker válasza cekkk (#16678) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ennyi pénzért egy ilyet is vetettél volna.
Vagy ez sokkal rosszabb a Te konfigodnál?

(#16682) cekkk válasza Ed Parker (#16681) üzenetére


cekkk
veterán

Szállítás áfa vám ? ;]
Plusz nincs kijelző :)

Nem rosszabb, de ha nem játszol felesleges a 4 magos gép. :U
Mondjuk ebbe biztos, hogy laptop alaplap van, és nem tudod bővíteni, de én ebbe ha akarok Sat kártyát teszek, ha akarok Kábel, ha akarok akkor mindig tévéset teszek, és ennyi
Dune lassan 2 éve ígérgeti és lófütyit nem mutattak még be :W :W
Mennyien azért vettek Duó és Maxot, hogy majd jönnek a bővítő kártyák :K
Simán átverték az embereket, mint most a Proval csinálják. :o :(((

[ Szerkesztve ]

(#16683) erdoke válasza cekkk (#16680) üzenetére


erdoke
titán

Nem feltétlenül kell szépnek lennie, de legalább ne lógjon ki lefelé a többi közül.
Nálam szépen megy a BD játékoshoz a Dune:

A legjobb aláírás a héten

(#16684) cekkk válasza erdoke (#16683) üzenetére


cekkk
veterán

Ez volt nekem is nem kell bemutatnod, két évig éltem vele együtt :DDD
Csak nem mindegy, hogy pl egy filre rá kattintok és indul egyből, vagy várom míg betőlt sok esetben perc felett is (tudom lite mód van, de ott ha hangot váltasz vagy feliratot, akkor ugrik a videó).

(#16685) lipido válasza lipido (#16665) üzenetére


lipido
senior tag

E között a 2 tv között töprengek. Átlag felhasználás lenne, érdemes médialejátszót vennem?

(#16686) tutis válasza cekkk (#16676) üzenetére


tutis
őstag

Szerintem most kevered a szezont a fazonnal, egy tv-t ne hasonlíts már egy kocsihoz vagy egy lakáshoz, és szerintem az a hülyeség ha egy dolog (jelen esetben a tv) tud egy bizonyos dolgot átlag szinten, akkor felesleges másik dolgot üzemeltetni, csak hogy pörögjön a villanyszámla és el tudd mondani hogy igen, az én média lejátszóm vagy pc-s megjelenítőm dnla-ról feiratot mutatni, a tv pedig nem, persze az esetek nagy többségében bdrip magyar filmet nézek és nem használom ki a funkciót :)
A magyar mentalitás szerintem az amit Te csinálsz jelent esetben, ítélkezel más felett hogy ne okozzon már gondot okozni fosni a pénzt és pazarolni az erőforrásokat, telljen már mindenre.. Tipikus magyar hozzáállás az amit mutatsz.. Van aki ésszerűbben osztja be azt ami van, emiatt lehurrogni valakit szerintem emberi butaság..Egy tv-vel nem fogod tudni túlvállalni magad szerintem, legalábbis a nagy átlag nem egy tv miatt megy tönkre, de mielőtt még megint felhozol nem idetartozó dolgokat ( lakáshitel, autóhitel), jelzem hogy az eredeti kiindulópont az volt hogy érdemes a pc-t üzemeltetni videó nézésre, beépített média lejátszó mellett - helyett.. Szerintem nem, szerinted meg mindenki csóró :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16687) erdoke válasza cekkk (#16684) üzenetére


erdoke
titán

Én adtam neki (rendszernek) egy gyors 4 GB-os pendrive-ot, és nem kellett még ~20 másodpercnél többet várnom BD50-nél. :F Majd este lemérem a Prometheus esetében, illetve az Indiana Jones szériára is kíváncsi vagyok, mert az itteni elmondások alapján HD hanggal akadozni fog.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#16688) cekkk válasza erdoke (#16687) üzenetére


cekkk
veterán

Mondjuk a rendszer pen az nem azért kell neki, hogy a menü legyen, hanem a BD live tartalmak, és a főképernyőre kihelyezett menük miatt. Én legalább is így emlékszem.
Nálam azért jóval többet kellett. Itt meg 2tőt sem kell.
De a menüs filmek esetében ahol mondjuk az elején ott ugrál a kis beöltő ikon? :K

(#16689) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
Nagyon töprengek rajta hogy veszek egy olcsó médialejátszót.
PS3-al nézem a filmeket,de távolrol sem tökéletes.
Most az a problémám hogy szereztem egy külső HDD-t,és nem tudom leformázni FAT32-re hogy a konzol lássa.
Ajánlották hogy 10k körül vegyek egy médialejátszót,csak nem tudom hogy az elvárásaim beleférnek e ennyi pénzbe?
HDMI csatlakozó,Full HD felbontás,Blu-Ray+MKV formátum lejátszása,külső HDD-t lehessen rácsatlakoztatni.
Ha tudtok ilyen árfekvésü,lejátszót,ezekkel a paraméterekkel,akkor privátba várom a jelzéseket,vagy akár ide.
Köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#16690) cekkk válasza tutis (#16686) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem ne menjünk ebbe bele, meddő vita.
Majd menj el egyszer egy MMbe amikor ingyen hitelt adnak, és nézzél szét, hogy vállalják magutak túl, és gondold végig mire is gondolok, szerintem egy műszaki cikk pl nem olyan dolog amire szüksége van az embernek, hogy azért hitelt vegyen fel :W

De ne folytassuk, mert te így gondolod, én úgy meggyőzni meg nem fogjuk egymást.

Nem azt mondtam, hogy csóró, de aki 30-40-50 Won spórol közben a tévé sok százezerbe került neki, az számomra ellentmondásos. Akkor nem veszek nagy tévét sem mert nem megy el rá a pénz és az is sokat fogyaszt :DDD
De akkor a házi mozi rendszerekről meg ne is beszéljünk ami megint nem 10W-t fogyaszt.

Neked nem érdemes, nekem igen. De okosan is össze lehet válogatni egy gépet, hogy ne keljen saját atom erőművet építeni az áramszámla miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16691) Ed Parker válasza cekkk (#16680) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez igaz szépségről kár vitatkozni:)
Azt viszont megállapithatom, ha neked egy atx-es ház szép, az én ízlésem torz a tiedhez képest :DDD

Amit linkeltem kész htpc-t,az egy ideig biztos jo lenne
Ha új árakról beszélünk még drágább is a Te konfigod.
Nem tudom mennyi lenne rá az ÁFA es a vám összesen, de 160-ba tuti megállnál.

(#16692) erdoke válasza cekkk (#16688) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan nem tudom, mit gyorsít a rendszernek adott pendrive, de elképzelhetőnek tartom, hogy a BD menüket is puffereli oda.
Tegnap este Kapitány és katonát indítottam el, előtte a LOTR BD50-eket nézegettem, és egyik se perces indítás volt. Természetesen mindegyik menüs BD50.

A legjobb aláírás a héten

(#16693) cekkk válasza erdoke (#16692) üzenetére


cekkk
veterán

Mondjuk hozzá teszem nekem hálón vannak a vinyók, és nem a dunere dugva, lehet az is jelent nálad valamicskét, mert ha jól emlékszem nálad azon vannak usb-n.
Nálam pedig a komforthoz hozzá tartozik, hogy ha elindítok valamit akkor induljon is, ne várjak mint Rozi a moziban :D

ED
Lehet, de az a kis ketyere nem bővíthető.
Csak az a baj hogy a (ár+posta)*vám+áfa+környezetvédelmi adó van :W

[ Szerkesztve ]

(#16694) cekkk válasza cekkk (#16693) üzenetére


cekkk
veterán

Na regisztráltam levélként feladva 515 dollárról indul 8 vám, akkor 515*1,08*1,27*227= 160 ezer
Ezt majdnem 70 ezerrel több mint amibe nekem került, ennyit nem adnék érte :DDD

(#16695) erdoke válasza cekkk (#16693) üzenetére


erdoke
titán

Eleve a film kikeresése időbe telik, de még a gyári lemezt is elő kell venni, betenni, és az se indul azonnal.
Ha 2 percig válogatok a filmek között, aztán 120 percig nézem, a 20 másodperc, amíg elindul, nem számít.
Egyébként a BD25/50 filmeket, de még a magas (20 Mbps-ot közelítő vagy meghaladó) bitrátájú 1080-as mkv-kat is a lejátszóra/lejátszóba dugott HDD-ről nézem. Az átlag 1080p es az összes 720p mkv, illetve minden más média tartalom (SD film, zene, képek, stb.) nálam is hálózatról megy.

A legjobb aláírás a héten

(#16696) tutis válasza cekkk (#16690) üzenetére


tutis
őstag

Értem én mit szeretnél sugallni, de ott csúszol el az érveléssel hogy a 100ezres tv is kb annyit fogyaszt mint a 300 ezres, szóval hiába vesz olcsóbb tv-t, az áramszámla ugyanannyi marad. Sőt, akkor csapjuk hozzá a pc áramfogyasztását, máris több az áramszámla.. Ja hogy a különbözettel meg gazdagítsa az áramszolgáltatót? Szóval ezért ne vegyünk energiatakarékos izzót se mert az is drága, olcsóbb a sima izzó, a különbözet meg elég lesz áramszámlára...Hát nem tudom, én nem így gondolkodok.. Ha valamit meg tud venni az ember, azt vegye, amint tud spórolni azon meg spóroljon.. De mondom, értem mit akarsz sugallni, de ugyanazt mondom mint az elején, ha átlag igényeink vannak, akkor több szempontból is jobb a beépített média lejátszó mint a pc + tv megoldás..Átlagos kódolású filmek, átlagos nézésére.. Különlegesebb igényekre megfordul az állítás.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16697) cekkk válasza erdoke (#16695) üzenetére


cekkk
veterán

Nálam a BD50 is hálózatról megy és semmi problémám nincs :)

Mondjuk én általában tudom mit akarok nézni, így nem keresgélek sokat, mert ugye nekem yadissal rendszerezve volt, így még gyorsabban történt a kiválasztás.

(#16698) erdoke válasza cekkk (#16697) üzenetére


erdoke
titán

Már hogyne lett volna problémád, ha egy percnél is több időbe került, mire elindított egy filmet. :F
Most pedig az a problémád, hogy egy hatalmas, ronda doboz éktelenkedik a nappalidban, ami még hangos, és sokat is fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#16699) DjKoxi válasza cekkk (#16693) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nekem tetszik a megoldásod, legközelebb én is ilyesmit fogok venni! Sokkal jobban esik egy ilyet látni a tv alatt, mint a keskeny "szappantartókat", amit egy vastagabb HDMI kábel simán odébb tol.

Sok mindenben egyezik a véleményünk, pl szórakoztató eszközök fogyasztásán rágódni :F :F . Ilyen elven soha nem kéne üdítőt, sört inni, hiszen a csapból folyik a víz, az is oltja a szomjat.

(#16700) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#16679) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ennél jóval olcsóbban ki lehet hozni szebb házzal.

Pl: ezzel, táppal együtt 11000 e forintból kijön.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.