Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 18:50:17

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Saccco válasza aag (#4097) üzenetére


Saccco
nagyúr

[link]

szerk:
Ebay: Portable 3G Wireless N Network Router 802.11n Wifi AP - nem tudom mennyire hordozható, de azt írják.

Sztornó, ezek hülyék... az a portable nekik, hogy könnyű. :W :C

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4102) Luissimo válasza psanchez (#4092) üzenetére


Luissimo
veterán

nemcsak driodon, winmobilera is van ilyenféle alkalmazás, wifi sharing néven, nekö a htc-n kiváloan működött(dik)

(#4103) harry válasza I.T.E.M (#4100) üzenetére


harry
veterán

Attól függ, mert ha most van 3G előfizetése a telefon SIM-en, akkor a tabletbe vagy kell még egy, vagy átrakosgatni, esetleg új sim-et kérni... (ilyet lehet?), stb, így nem biztos, hogy előnyös. Bár persze az biztos nem hátrány, ha ilyet vesz, és legalább a lehetősége meg lesz rá, de nem biztos, hogy szükséges.

MiFi cucc hogyan működik? Ebbe kell tenni a 3G-s SIM-et és wifit szór, vagy a telefonhoz miképp kapcsolódik? Vagy miben más, mint ha telefonról osztom tovább 3G netet wifin?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4104) I.T.E.M válasza harry (#4103) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Azt írta nincs 3G-s telefonja,szóval vagy azt is vesz,vagy egyből 3G-s tabletet.

Mifi router

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#4105) z0d1AK válasza harry (#4103) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mifibe be a SIM, és az 5 készülékkel osztja meg wifin keresztül az internetet egyszerre, illetve GPS koordinátákat is képes közölni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4106) aag


aag
őstag

Ahogy elnézem ezeknek a mifiknek az árát (40-50e Ft között), olcsóbban kijövök, ha egyből 3G képes táblát veszek. Egyébként hogy van ez a sebességgel? 4G->3G->HSDPA->stb. :F

(#4107) tthom


tthom
senior tag

Én sem használtam még soha telefonon wifi megosztást, ezért most kipróbáltam, hogy egyáltalán megy-e. Barnacle progi letölt és a számítógépem tudott is csatlakozni a rootolt X8amhoz, 2.1-es. Szóval jó. :)

3G előfizetésem ugyan nincs, de gondolom ha lenne, menne szépen, mert a kapcsolat létrejött, van forgalom a két gép között.

[ Szerkesztve ]

(#4108) harry válasza tthom (#4107) üzenetére


harry
veterán

Szerintem pont a 3G -> Wifi megosztás az érdekes, egy sima wifi hálót kialakítani nem egy problémás dolog...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4109) tthom válasza harry (#4108) üzenetére


tthom
senior tag

De ez arra van. A telefon a hot spot, a szgép csatlakozik hozzá. Hibaüzenetet nem dobott, így gondolom 3G nettel is menne. A telefonról megy adat a gép felé, szóval szerintem működik 3Gvel is.

Csak mivel ez vitamax, arra meg minimum 1000Ft kipróbálni, most azt csak úgy nem állítanám be..

[ Szerkesztve ]

(#4110) megalover válasza aag (#4083) üzenetére


megalover
tag

Úgy láttam 10 colosban is kapható majd a Wayteq, ami még erősebb kiszerelésű is lesz a 7-esnél!!! :R

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4111) harry válasza tthom (#4109) üzenetére


harry
veterán

De ez csak egy adhoc wifi, nem? Erre mondom, hogy teló wifijére szerintem nem nagy meló felcsatlakozni egy pc-vel, inkább a 3g-wifi átirányítás lehet érdekes, és ehhez írták, hogy 2.2 android kell. Ha meg nincs 3g-d, addig ezt nem fogod biztosan tudni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4112) megalover válasza harry (#4108) üzenetére


megalover
tag

Szerintem meg pont egy dolog nem került még eddig szóba Wifi vs HSDPA/3G témakörben, az hogy vajon a csak wifivel és/vagy bluetooth-al rendelkező TABLETEK ha támogatják a külső 3G-s megoldást is, akkor ahhoz vajon lesz-e olyan mobilszolgáltatós 3G modem (húgomnak van egy ilyen T-Online-os modeme a laposához!), amivel USB-n rádugva majd működik a net?

Engem ez a kérdés foglalkoztatna már régóta, de lehet hogy van olyan boltban vásárolható usb-s 3G modem, amelyikkel működik, és csak veszek hozzá egy SIM-kártyás mobilnetet???

Homályosítsatok már föl, különösen a Wayteq esetében lennék kíváncsi egy ilyen megoldásra... (tudom, még nem jött ki! :U )

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4113) bszotak válasza I.T.E.M (#4094) üzenetére


bszotak
tag

I.T.E.M, Te melyik Operát használod? Mert amit én találtam az kicsit egyszerűnek tűnik, így szívesen lecserélném :) Köszi

(#4114) harry válasza megalover (#4112) üzenetére


harry
veterán

Egyes tableteknél fel is szokták tüntetni, hogy bár nincs beépített 3G modem, de USB-s modemmel működik. Szóval alapvetően működhet a dolog, de kütyünként változó, hogy menni fog-e.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4115) tthom válasza harry (#4111) üzenetére


tthom
senior tag

Na, majd kipróbálom, mert az UPC úgyis elég gyakran eltűnik.. Legkésőbb hónap elején, mert ezek havonta vonnak.. Mindegy, csak optimistán! :)

(#4116) megalover válasza harry (#4114) üzenetére


megalover
tag

Szóval akkor csak rádugom, és kiderül hogy működik-e? Vagy be is kell valamit állítani hozzá Androidnak? Na ezért lenne jó pl, ha vásárlás előtt valami boltban ki lehetne próbálni, mert azért épp ez itt a legfontosabb - vagyis az internet kell menjen bárhol - az említett helyen remélem mégis lesz majd rá valami lehetőség, hogy megkukkoljam ezt!

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4117) harry válasza megalover (#4116) üzenetére


harry
veterán

Nem tudom, nem próbáltam még, de nem kizárt, hogy valamilyen hákolt firmware is kellhet adott típushoz (aztán lehet van, amire rádugod és megy is, de mondom, nem tudok ezekről ennél többet).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4118) megalover válasza harry (#4117) üzenetére


megalover
tag

Azért köszi a reakciót, és a bíztatást ezekben a vészterhes időkben... Már alig bírom a várakozást, a holnapi nap minden kiderül... vagy nem...
;]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4119) Luissimo válasza bszotak (#4113) üzenetére


Luissimo
veterán

mitjelent az hogy kicsit egyszerű??
az Opera Mobile az minden funkciojában jó.
(Dropadon. de telefonon az opera mini is,és az sokkal kisebb.
és a Dolphin Browser is kiváloan funkcionál.

mia gondod a tieddel ?

(#4121) aag válasza harry (#4114) üzenetére


aag
őstag

Egyes tableteknél fel is szokták tüntetni, hogy bár nincs beépített 3G modem, de USB-s modemmel működik.

Ilyen nekem nem kellene! Hát már hogy néz ki, hogy ott lóg ki belőle a pendrájv? Egy óvatlan mozdulat és reccs, valami törik. Hajmeresztő butaság egy ilyen megoldás. Egy tablet egyértelműen mobil eszköz. A kilógó pendrájv elveszi ezt a mobilitást. Meg valljuk be, csúnya is!

(#4122) harry válasza aag (#4121) üzenetére


harry
veterán

Olykor azért lehet hasznos, pl. én ritkán használnám a 3G-t, de olykor jól jöhet, akkor meg vélhetően elférne egy ilyen cucc rajta (bár persze tényleg nem a legjobb...). Lehet amúgy egy rövid kis kábellal (~12cm) is csatlakoztatni, akkor nem kiáll, hanem lóg belőle, mindenesetre a letörésnek kisebb a lehetősége.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4123) aag válasza harry (#4122) üzenetére


aag
őstag

akkor nem kiáll, hanem lóg belőle

:)) :DD :C

(#4124) psanchez válasza aag (#4097) üzenetére


psanchez
csendes tag

a vodanál is van wifi hotspot a neve

personal

(#4125) psanchez


psanchez
csendes tag

Szállítással kapcsolatban van vkine tapasztalata?

A DHL-nél kértek rá vámot? Vagy ha nem mi volt ráírva a cuccra?
Köszi

personal

(#4126) harry


harry
veterán

Az Archos101 tulajokat majd megkérném, hogy készítsenek egy beszámolót az üzemidőről is, lehetőleg kicsit pontosabban a "hát, már megy pár órája" jellemzésnél :D Tehát pl. mikre/mennyi ideig használta, ment-e közben wifi/BT, videó lejátszás mennyi volt ezalatt, stb.

De egy simán wifis netezgetős tesztnek örülnék tán a legjobban, 100->0% merüléssel, lévén én leginkább erre használnám.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4127) hecktor


hecktor
aktív tag

Archos 101 hol a legolcsóbb? Érdemes rendelni külföldről?

(#4128) harry válasza hecktor (#4127) üzenetére


harry
veterán

Én a 16gigásat venném 75ért [link], nem hinném, hogy a 8gigás megérné pusztán 5eFt-tal olcsóbban [link]

Archos 101-et (esetleg a 70-et) ki lehet próbálni valahol élőben?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4129) rakal válasza megalover (#4116) üzenetére


rakal
senior tag

Ezzel nagyon vigyázni kell,nem vesznek be minden modemet,pl.csak ZTE-t,vagy Huawei-t,azok közül sem mindet,szinte minden tablet eltér ebben az ügyben.
MiFi,vagy mobiltelefon WiFi tethering az optimális szvsz.

(#4130) megalover válasza aag (#4121) üzenetére


megalover
tag

usb kábel + 1db tok a megoldás :P

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4131) I.T.E.M válasza bszotak (#4113) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Opera Mobile
Version 11.00.ADR-1105231029

;)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#4132) bszotak válasza Luissimo (#4119) üzenetére


bszotak
tag

A legnagyobb gondom, hogy hiába állítottam át a betűméretet és más opciókat, minden ikon, gomb nagy, mintha nem ilyen felbontású kijelzőre optimalizálták volna, nem használja ki, és emellett el is foglal egy csomó helyet a hasznos tartalom elől, így gondoltam egy másik verzió már jobb lehet. Mobilon nem volt ilyen gondom, ott elvagyok vele békében :) de itt zavaró...

(#4133) bszotak válasza I.T.E.M (#4131) üzenetére


bszotak
tag

Köszönöm! Meglesem, ha ez sem tetszene, akkor már az én készülékemben van a probléma... :N

(#4134) maláj


maláj
őstag

rendel majd valaki mostanság dealextreme-től motyókat táblagéphez :F
betársulnék esetleg :)

(#4135) tthom válasza maláj (#4134) üzenetére


tthom
senior tag

Amióta kínai postával dolgoztatnak, azóta nincs kedvem.. Nagyon lassúak lettek.

(#4136) tthom válasza tthom (#4135) üzenetére


tthom
senior tag

Ja, meg a lámpás topikban többen írták, hogy sérülten jött csomagjuk, előtte meg soha.. Gáz.

(#4137) whYz


whYz
addikt

Mit lehet tenni ha 3.1es android lefagy?
Xoomrol van szo, aksit nehezkes lenne kiszedni....

(#4138) tthom


tthom
senior tag

hun_gery: na, nem vitték még ki a cuccost? Vagy hogy áll?

(#4139) Luissimo válasza bszotak (#4132) üzenetére


Luissimo
veterán

hàáát, szerintem kapcsold ki a statuszbart és a navigationbart, akkor nemtakar ki a képernyőből .
nekem bevált.

boccsi,d e innen írok Zamárdibol, a T-beachről, és lehetneha melleutok :-) :-)

@ whyz:
kimondta, hogy mennifoga kütyün a 3.1?
vagy azzal kaptad ?
mertha.nem, akkor teddvissza azt a verzát, ami rajtavolt.

[ Szerkesztve ]

(#4140) hun_gery válasza tthom (#4138) üzenetére


hun_gery
aktív tag

vámon... imádkozok... :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4141) z0d1AK válasza whYz (#4137) üzenetére


z0d1AK
veterán

Reset gomb, az asszem van rajta. Ha nincs, akkor, sokáig nyomni a bekapcs gombot.

Acer Iconia Tab A500 teszt. Ha jó, akkor a tetszik gombra is tessék nyomni, köszöntem. :R

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4142) AS válasza z0d1AK (#4141) üzenetére


AS
félisten

Like, nagyon jó lett:) Végre vannak programok, és külső is szép. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4143) z0d1AK válasza AS (#4142) üzenetére


z0d1AK
veterán

Olyan jó lett, hogy úgy néz ki, marad is nálam az Iconia .:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4144) Luissimo válasza whYz (#4137) üzenetére


Luissimo
veterán

jajaja, bocsi, nemolvastam, hogy Xoommal szívsz, a hidegsör elterelte a figyelmemet.
akkor szívásvan.
azon nics resetgomb, mint az iconián ? ? :-)

(#4145) whYz válasza z0d1AK (#4141) üzenetére


whYz
addikt

Reset gombot nem talaltam, bekapcs gombot meg hiaba nyomom, semmi. Mondjuk az mar bevallt egyszer, hogy 2 napig ugyhagyom es lemerul, de nem szeretnem mindig ezt csinalni ha meghulyul egy app es kifagyasztja a gepet...

(#4146) z0d1AK válasza whYz (#4145) üzenetére


z0d1AK
veterán

A kép bal oldalán látható lyuk nem resetre van esetleg?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4147) bszotak válasza Luissimo (#4139) üzenetére


bszotak
tag

Köszi a tippet, megpróbálom :)

(#4148) z0d1AK válasza z0d1AK (#4146) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha más nem segít, akkor ez: [link]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4149) whYz válasza z0d1AK (#4146) üzenetére


whYz
addikt

Nem, az a mikrofon. A nagyobb lyuk meg ugye a tolto...

(#4150) AS válasza z0d1AK (#4143) üzenetére


AS
félisten

Igen, már csak a Asus tesztet várom :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.