Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) tjb007 válasza smkb (#3200) üzenetére


tjb007
nagyúr

Én is elkezdtem túrni a netet de semmi olyat nem találtam amitől a duván 30.000 forinttal drágább Archos jobb lenne.

(#3202) z0d1AK válasza tjb007 (#3201) üzenetére


z0d1AK
veterán

És drágább 30-cal? ;)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3203) tjb007 válasza z0d1AK (#3202) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amikor az előbb én néztem akkor még 89.900 forint volt.
Amúgy már megszoktam, hogy a mobilx -nél hírtelen változnak az árak egy-egy hír után :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3204) DelArco


DelArco
aktív tag

Hali!

Ezt a tabletet ismeri valaki esetleg? Nem nagyon találtam róla információt a neten ezen az egyetlen videón túl ami mindenhol fennt van.
[link]

Erről a másikról most olvastam a logouton és erről van is elég infó de mintha a fennti jobb paraméterekkel bírna.
[link]

Az első főleg azért tűnik jobbnak mert multitouch illetve mert lehet kábelen is netet varázsolni rá a leírás szerint. Ellenben az akkumlátora mintha gyengébb lenne illetve méretben is nagyobb. A kijelzője is kissrbb az elsőnek.

Youth hides the key to salvation

(#3205) mArZsi


mArZsi
tag

Nem tudom volt-e már témán, de szeretnék felvetni egy kérdést:
ZT-180 v2 vs Flytouch 3? Érv/Ellenérv
Személyes tapasztalatokat szívesen fogadok!

(#3206) smkb válasza DelArco (#3204) üzenetére


smkb
őstag

Szia,

A tippem az lenne, hogy mindkettőben a Telechips új TCC8803 Cortex A8 + Mali 200 GPU + DSP processzora van, bár az égvilágon sehol nem írják, hogy ki a cpu gyártója, de az árából tippelve kb ez kell hogy legyen. Tuti az első is valójában 800mhzen megy, csak szeretik a kínai taboknál a cpu elméleti lehetséges órajelét megadni, amiken viszont soha sincsenek implementálva. A korábbi ARM11-es TCC8902 utódja ez a processzor, a gond az vele, hogy meghagyták benne a régiből ugyanazt a gpu-t, így 3d játékokra gyengén lesz alkalmas, de lagalább már 45nm-en készül. Amit szerintem jelenleg kínai kütyüből érdemes rendelni az vagy az Amlogic AML8726-al (800mhz Cortex A9 + Mali 400 MP gpu) szerelt kapacitív multitacsos, vagy a Samsung S5PV210 (1ghz Cortex A8 + SGX540 gpu)-el szerelt ugyancsak kapacitív multitacsos tabletek. Az Amlogic, egy 800mhzes Cortex A9 cpu maggal rendelkezik, ami kb egy 1ghz-es Cortex A8-al ér fel, viszont a benne lévő Mali 400 MP gpu brutális, agyba főbe püföli a Tegra 2 gpu-ját is, az SGX540-et meg mégjobban... Amlogiccal van szerelve pl a Ramos W10 tabletje, de sajnos az nem kapacitív multitacs, pedig nagyon ütős kis cucc 185$ szállítással együtt... ha kapacitív lenne, már útban lenne egy hozzám is Hongkongból :)

(#3207) Numspa válasza smkb (#3206) üzenetére


Numspa
tag

Privi ment.

(#3208) Unsign


Unsign
tag

Egész jó kis cikk:

[link]

(#3209) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Kicsit a tabletekhez is kötődően.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3210) jeni


jeni
félisten

Szia

Melyiket érdemes megvenni 100000 Ft alatt tablegépet?

Tudom nem szerencsés össze hasonlítani a 100000-120000 Ft-s laptopokkal,vagy még se?

A laptopok teljesítményéhez relatívan mennyire hasonlítható össze egymáshoz?

A laptop és tablegép közti talán használhatóbb mindenesre mint a laptop összességben,beleértve az egyes munkafázisokat.valamint a kijelző méretét tekintve.
Viszont ismerőseim közt és nálam is volt egy használt vételű Asus laptop ami csak 4 napig ment.Ebből kifolyólag 2-3 évet ha kibírnak hiba nélkül akkor sokat mondtam.

Amúgy mennyire megbízhatóak tapizós táblák?
A tablegép esetében gondolom erről nincs még információ és tapasztalat a megbízhatóság terén.

[ Szerkesztve ]

(#3211) harry válasza jeni (#3210) üzenetére


harry
veterán

Felhasználás kérdése, egy notin sokat tudsz gépelni, szinte bármilyen alkalmazás rákerülhet (céges, munka programok, mindenfélék), nagyobb kijelző, stb.
Tablet kisebb, hurcolhatóbb, korlátoltabb a felhasználási területe, viszont ezen a területen kényelmesebb lehet a taperolós bevitel miatt, üzemidő is hosszabb, stb.

Szóval kérdés, hogy mire használnád, illetve mekkora kell, 3G kell-e, stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3212) jFox válasza harry (#3211) üzenetére


jFox
őstag

Sziasztok!

Ez is kellemes darab lesz, ha nálunk is ilyen árban lersz kapható: [link]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3213) z0d1AK válasza jFox (#3212) üzenetére


z0d1AK
veterán

Túl szép, hogy igaz legyen.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3214) BaLaVi


BaLaVi
csendes tag

Sziasztok!
Jó a topik sok bejegyzést elovastam már, többé-kevésbé körvonalazódik már milyen tabletet szeretnék, kérlek titeket, ha lehet ajánljatok néhány modellt (inkább a minőség és a tartós kivitelezés a fontos nem az alacsony ár)! Na a következőket szeretném:
- legyen benne GPS, autós navigációra is használnám(így xtem a 7"-ok jobbak lennének, vmi könnyebb kivitelezés, úgy kb 500 g alatt)!
- valszeg viszonlag gyakran kellene office-t használnom (táblázat kezelés, ppt szerkesztés, word írás ... ezeket egy összehajtható bluetooth-os/usb-s billentyűzet+egér-rel oldanám meg)
- jó lenne ha tudna kezelni usb-s háttértárakat és a belső memóriának is minél combosabbnak kellene lennie
- wifi levelezéshez, időjárás, újság, stb főleg nyaralásor; illetve ne kelljen mindig az itthoni gépet bekapcsolni ilyen célra
- szeretnék rajta 3D-s játékokat is játszani, főleg autóverseny jönne szóba

Kérlek ha tudtok ajánlani nekem gépet, vagy csak néhány jó tanácsot adni(milyen specifikációkra figyeljek oda)nagyon örülnék neki ... előre is KÖSZÖNÖM a Segítséget!
(Eddig még nem próbálgattam ki őket, de előzetesen abból amit a neten kutakodtam egyszerű kútfővel az Archos 70 250 GB-os variációja tűnt jó megoldásnak ... megjegyzem nem igazán értek a dologhoz) Mégegyszer KÖSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :R :R :R

(#3215) mArZsi


mArZsi
tag

Tehát senki nem használ Flytouch 3-at vagy ZT-180 v2-t?

(#3216) z0d1AK válasza BaLaVi (#3214) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az Archos 250GB-os verzióját kevésbé ajánlom, csak gond lesz később a HDD-vel benne. A 8GB-os flashes már jobb akkor.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3217) TTomax válasza BaLaVi (#3214) üzenetére


TTomax
nagyúr

Galaxy Tab... Archost,ne vegyél...nekem volt Archos70, 8G-s flash,de samsungra cseréltem... a samsungból van 3G nélküli,azt jóval olcsóbb...Sokkal erösebb a tab, a több memória és az egyéb dolgok miatt... az usb-s dolog nem nagyon fog menni,de van egy alternatíva... filléres dolog az usb-s memkari olvasó,meg kell egy memória kari és kész is...
Archos hátrányai a tabbal szemben...
-a kijelző süllyesztve van, így azt te az életben normálisan le nem tudod törölni...
-feleannyi ram mint a tabban,ezt nagyon érezni...
- a kijelzőn semmilyen védelem nincs,nagyon könnyen sérült
-rövidebb készenléti idö...
-nincs market hivatalosan
-a home,back,stb gombok a kijelzön vannak,nincs hozzá dedikált gomb (marha zavaró)
-800X480 kijezö (böngészéskor nem tul komfortos)
-és legvégül a kegyelemdöfés... Nincs benne GPS.. sőt igazából kamera se... azt a 640X480-ast nem nevezném annak...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3218) BaLaVi válasza TTomax (#3217) üzenetére


BaLaVi
csendes tag

:) Akkor az Archos kilőve ... de ezt az usb-s memkari olvasót nem igazán értem :Y
Milyen gépet tudnátok akkor ajánlani a fenti igények kielégítésére :D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KÖSZI :R :R :R :R :R

(#3219) z0d1AK válasza BaLaVi (#3218) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mint írták, galaxy tab

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3220) maláj válasza BaLaVi (#3218) üzenetére


maláj
őstag

Samu Tab ;]

(#3221) TTomax válasza BaLaVi (#3218) üzenetére


TTomax
nagyúr

Várj,lerajzolom ... :DDD
Usb pendriveot épitesz...egy olvasóból megy egy microsd kariból...
Veszel egy ilyet...

Meg egy MicroSd kártyát...

Szépen összedugod öket és kész a pendrive... ha a tabba akarod akkor a microsd-t belerakod (nem kell hozzá kikapcsolni,csak kivételkor unmount),ha meg a pc-be akkor meg beledugod az olvasódba ami elfér a kulcstartódon... de ha picit többet szánsz rá,egy elegánsabb megoldás is létezik... ime...

vagy,kicsit márkásabb....

Egyik sem túl drága,egy normal usb pendrivehoz viszonyítva,viszont kicsit lassabb!
És még mindig Samsung Galaxy Tab...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3222) harry válasza z0d1AK (#3209) üzenetére


harry
veterán

Néztem kikerült a PoV teszt is - tényleg olyan rosszak a betekintési szögei? Valahol olvastam. És egyik verzióba sem került GPS (sem 3G-s, se a ViewPad10s)?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3223) z0d1AK válasza harry (#3222) üzenetére


z0d1AK
veterán

A betekintési szöge jó egészen addig, amíg szemből nézed, utána már kuka közeli. GPS sajna nincs benne. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3224) harry válasza z0d1AK (#3223) üzenetére


harry
veterán

Pff, na akkor ez is kiesett :( Pedig egész szimpatikusnak tűnt. iPad-en kívül esetleg alternatíva 10", ilyen áron?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3225) z0d1AK válasza harry (#3224) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sokat kérsz. ;]
Galaxy Tab 10.1 még nem is volna rossz, ha nem 13 lenne majd a havidíja...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3226) harry válasza z0d1AK (#3225) üzenetére


harry
veterán

Azért vicc, mert részleteiben megvannak már ezek, és nem lenne meló ezeket egy helyre összerakni, csak hát...
A 10-es Tab gondolom jó lesz, de az vélhetően nem a 100e körüli kategória lesz ... Még az Asus tűnik jónak így elsőre (talán árban is), de ezekre még várhatunk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3227) z0d1AK válasza harry (#3226) üzenetére


z0d1AK
veterán

139.900-as ajánlott fogyasztói árat csipognak a madarak.

Ne aggódj, a Xoom még drágább.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3228) harry válasza z0d1AK (#3227) üzenetére


harry
veterán

A Tabra vagy Asus-ra? Mindenesetre induló árnak nem tűnik vészesnek, főleg ha 3G-s verzióról van szó.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3229) z0d1AK válasza harry (#3228) üzenetére


z0d1AK
veterán

Asus, alap modell.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3230) rewentlow válasza z0d1AK (#3229) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Időpontról nem csiripeltek a madarak? Vagy a billentyűzetes dokkolóról?

(#3231) Peat;) válasza z0d1AK (#3225) üzenetére


Peat;)
veterán

Ezeket nem lehet megvenni függetlenül és úgy rakni bele egy egyéni előfizetéses simkártyát? Havi 4 ezerből is már van normális netcsomag, de aki csak böngészik mailezik és elég 30k sebesség annak akár 600 huf...

Egyébként kínaiak nekem kicsit csalódás hogy mennyire hanyagolják a 3g+gps-t, európai piacra is termelhetnének. Mondjuk legalább az kiderült hogy egy megfelelő teljesítményű processzor + egyik legerősebb vga chip baromira nem indok a magas árra (ramos w10), szerintem csak azért nem dobbant egy gyártó sem android fronton kiváló hardware jóval 100k alatt(pl cikkedben említett 80k), mert túlkereslet van...hihetetlen hogy még mindig nem telítődött a piac ezzel a sok géppel, talán majd 3-as droiddal.

[ Szerkesztve ]

(#3232) z0d1AK válasza Peat;) (#3231) üzenetére


z0d1AK
veterán

Függetlenül egészen biztosan nem. A "vastag" Galaxy Tab 10.1 lett rásózva a Vodafone-ra, ahol valószínűnek tartom, hogy csak a tablet csomagokkal lesz megvásárolható, enélkül nem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3233) BaLaVi


BaLaVi
csendes tag

Bocsi a Kérdésért ... De mi a külömbség a Samu P1000 és 1010 között?? Köszi :R

(#3234) rakal válasza BaLaVi (#3233) üzenetére


rakal
senior tag

P1000=3G-s modell
P1010="lebutított",csak WLAN-os modell,3G nincs benne.
P1010=nem ajánlott kategória,pont az hiányzik belőle,ami a totális mobilitást szolgálja,nem ajánlott igazából,hacsak nincs Wi-Fi tethering lehetőséged,vagy MIFI - d.

[ Szerkesztve ]

(#3235) maláj válasza rakal (#3234) üzenetére


maláj
őstag

pontosan :K
még mindig 119k a Tab :((

(#3237) kelzsoca válasza z0d1AK (#3232) üzenetére


kelzsoca
félisten

Arról valami infó hogy "régi" tab (7") nem kapja meg a 3.0-ás Androidot?

https://vertigostore.eu

(#3238) rakal


rakal
senior tag

Bocs,csak elfelejtettem még egy szempontot írni(egyéni tapasztalat,de szerintem fontos)
A kényelmes használat mellett már csak azért is megéri a 3G-s modellt venni(P1000),mert ez üzemidőben sokkal kedvezőbb,mintha WiFi tetheringgel,vagy MiFi-vel oldjuk meg a külterületi,3G-s használatot.
Tapasztalatom alapján a gyenge pont a kissé kényelmetlen használaton kívül:a segédeszközök akkuideje!.
Magyarán a MiFi és a 2.2-es Androidos mobil WiFI tetheringgel sokkal gyorsabban merül,mint az SGT.
Hiába van még 50% töltés a Tabban,ha a netelérésre szolgáló perifériáink 3 óra alatt lemerülnek....A folyamatos WLAN úgy,és oly gyorsan leszívja az akkuikat,hogy hihetetlen
A 3G-s készüléknél elérhető 7 óra is.

[ Szerkesztve ]

(#3239) kelzsoca válasza rakal (#3238) üzenetére


kelzsoca
félisten

Van abban igazság amit írsz, csak a 3G és csak Wifi modellek között elég nagy az árkülönbség, és ha már van kéznél egy androidos telefon akkor azzal leosztva a netet sem merül le a mobil 3 óra alatt, vagy pótakksi és még mindig jóval olcsóbb így a történet.

De mondok ennél jobbat, mi van akkor ha nekem nincs külön csak a netre SIM kártyám, hanem egyben van a mobilos előfizetéssel, most folyamatosan cserélgessem a SIM-et, vagy ha hívnak akkor emeljem a fülemhez a tablet-et?

Vagy használjak vezeték nélküli headset-et? :)

Teljesen rendben vannak a csak Wifi-s modellek is, csak tisztában kell lenni a korlátaival és képességeivel.

https://vertigostore.eu

(#3240) z0d1AK válasza kelzsoca (#3239) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nagy az árkülönbség? Akkor az Apple mit mondjon? Ott majd' 2x ekkora. :DDD

Amúgy annyiból nem szerencsés 3G nélkül, mivel úgy valószínűleg GPS sincs benne, de én még azt is megkockáztatom, hogy milyen feltételek mellett lehet rajta Market.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3241) jFox válasza kelzsoca (#3239) üzenetére


jFox
őstag

"most folyamatosan cserélgessem a SIM-et, vagy ha hívnak akkor emeljem a fülemhez a tablet-et?"

Én pontosan e miatt gondolkodtam olyan tableten, amiben van Bluetooth. A telefonom már úgy is meg van arra kötök egy mobil internet előfizut (már van is. A PDA-val már kb. 1éve így használom) és meg van oldva a mobilitás. Telefon úgy is van mindíg az embernél.... Aztán mégsem olyat vettem, anyagi okokból. :B

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3242) harry válasza kelzsoca (#3239) üzenetére


harry
veterán

Ha más eszközről meg tudod osztani, akkor jó lehet 3G nélküli tablet is talán (bár ez ugye felhasználástól is függ, néha elég, folyamatosan azért kényelmetlen lehet így megosztani). Másfelől, ha valaki kiad már ~100e-t egy eszközre, akkor szerintem érdemes még rászánni azt a 20-et, és egy teljes értékűt venni, mert ha később mégis kell bele a 3G, akkor ott vagy, hogy kiadtál 100eFt-ot, és mégis hiányzik belőle valami...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3243) maláj


maláj
őstag

na közben kommunikáltam fentebb említett cég munkatársával :)

speedshop2 írta:

Igen, tényleg 100 ezer Ft alatt van az ára.

A P1010-ből is van

Úgyhogy nincs elírás.

:C

(#3244) philoxenia válasza maláj (#3243) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyorsan vegyél, lehet, hogy nem lesz már nemsokára..... :U :D
Akkor szokott így lemenni az ár, ha raktársöprés van....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3245) z0d1AK válasza philoxenia (#3244) üzenetére


z0d1AK
veterán

Már alapból nincs, hiszen csak rendelhető. :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3246) maláj válasza philoxenia (#3244) üzenetére


maláj
őstag

már folyamatban van
még megválaszolják a gari kérdését (Samu vs. eu) és go

szerk:

speedshop2 írta:
Samsung garanciás.

akkor azt hiszem támadásba lendülök :C

[ Szerkesztve ]

(#3247) maláj


maláj
őstag

megrendeltetett :K
jövő hét elején pedig elvileg meg is kapom :)

(#3248) z0d1AK válasza maláj (#3247) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mondjuk úgy hétfőn? :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3249) maláj válasza z0d1AK (#3248) üzenetére


maláj
őstag

nemnem :DDD

szerk: utánvétes, kp-es, Samu garanciás móka
majd csörögnek, hogy mikor és hogyan és hol, stb.

[ Szerkesztve ]

(#3250) z0d1AK válasza maláj (#3249) üzenetére


z0d1AK
veterán

Felettébb érdekes, hogy van 119.900ft-ért és 99.900ft-ért is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.