Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) tjb007 válasza hbala (#21050) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az az xTAB-70 xTAB-70w akart lenni :)

(#21052) hbala válasza tjb007 (#21051) üzenetére


hbala
aktív tag

Igen, már nem is volt a gyártó oldalán a régi. Viszont jó ára van, majdnem MyAudio 808dcc.

(#21053) spiritex válasza hbala (#21052) üzenetére


spiritex
veterán

Nem beszélve arról, hogy a lefrissebb szoftverrel milyen szépen és hibátlanul teszi a dolgát!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21054) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Na úgy nézem, hogy sokan ezt ajánlottátok, csak többen írják, hogy a skype használatakor, az egyik fél látszik csak, a másik állandóan befagy. Konkrétan valaki használ ilyet? Tud mondani tapasztalatot? Nem akarok megint úgy járni, mint tegnap a maxell-lel. Ma ment is vissza a MediaMarkt-ba. Egy nagy kaka volt.

(#21055) kovaripeti válasza kovaripeti (#21054) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ja és még valami: Ezen van Googleplay? Mert a maxell-en azt sem volt, rátöltöttem az meg behalt mindig, be sem engedett:

(#21056) spiritex válasza kovaripeti (#21054) üzenetére


spiritex
veterán

Erre válaszolta a CC-s kolléga azt, hogy csak nagyon kevés az ún. "certified" készülék Skype részről, és adott egy linket egy Skype patch-hez. Ki kellene próbálni valakinek, hogy avval megy-e...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21057) pusihusi válasza kovaripeti (#21054) üzenetére


pusihusi
addikt

Én a feleségemnek Navon Platinumot vettem! Eddig kifogástalan! Igaz videó csevegés nem volt!

Üdv. Feri!!

(#21058) didros


didros
senior tag

A Pandawill ha EU-s országba küld tabletet akkor a fali töltőt automatikusan cseréli EU plug-ra? Vagy erről a vevőnek kell utólag gondoskodnia? (Nem emlékszem, hogy a megrendelés folyamán választhattam volna hogy milyet szeretnék..)

(#21059) Osynho válasza didros (#21058) üzenetére


Osynho
addikt

Nekem egy nyomi átalakítót adtak hozzá, ami csak a már rég nem szabvány nem földelt "sekély" peremű konnektorba volt hajlandó bemenni... 200ft-ért kaptam hozzá rendes átalakítót, de azért idegesített a dolog... Szerintem írj rájuk, hogy rendeset küldjenek.

MÁS:
Segítsen már valaki, hogy kell eltüntetni azt a nyamvadt tálcát? Custom rommal, meg a benne lévő Apex launcherrel szépen eltűnt, de most a gyári rommal nem akar sehogyse. 5 launchert néztem meg eddig, de mindig kitakarja azt a részt a képből... Youtube közben pl így körben fekete csík van, a böngészőből is elvesz értékes pixeleket. :((

Kompatibilitás miért nem teljes a play-en, ha átírtam SII-re?

Myaudio 808dcc beszerzésre valami ötlet?

Köszönöm! :)

(#21060) tvamos válasza didros (#21058) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sokunnknak kuldtek vacak adaptert, amit nem tudsz bedugni a foldelt konektorba, csak foldeletlen hosszabbitoba. Nekem mondjk van vagy 5 eu-usa atalakitom, igy nem, volt gond, de ha neked nincs, nezz egy olcso t-dugot, amin van foldeletlen oldal. Az segit.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#21061) Nara19 válasza tjb007 (#21041) üzenetére


Nara19
aktív tag

Bocs, ha félreérthetően írtam a 800*480 kontra tv hsz-t. :)

Meglepő (volt nekünk), hogy hány tv tudja megjeleníteni a 800*480-at és mennyi nem. A "használható" tv-k listáját külön vezette egy fórumtárs. (S7 Slim - Redlinepc.hu)

(#21062) gyuszmó


gyuszmó
őstag

A tab.teljes értékű e-book olvasó is? Mert azokat is 20,30,40 ért adják akkor azt minek megvenni sokkal kevesebbet tud.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#21063) tjb007 válasza gyuszmó (#21062) üzenetére


tjb007
nagyúr

Funkcionalitását tekintve mondhatni igen de van egy fontos dolog amivel egyik tablet sem rendelkezik, ez pedig nem más mint az E Ink kijelző amitől igazán ebook olvasó ez ebook olvasó.

(#21064) spiritex válasza gyuszmó (#21062) üzenetére


spiritex
veterán

Mert azoknak nincs háttérvilágítása, ezért sokkal-sokkal tovább bírja az akksijuk + természetesebb, nyugodtabb olvasási élményt nyújtanak, de cserébe -szinte- semmi másra sem jók. Netezésre nagyon lassúak, az index oldala pl. 1.5 perc alatt jön be, nincs Java, nincs Flash, és persze minden szürkeárnyalatosan jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21065) gyuszmó válasza spiritex (#21064) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszi

Szoktatok jellemzően akár órákat is olvasni rajta?
Mert én erre is használnám,akár teljes könyveket is letölteni.
Próbáltam a 3,7 defyn is de az nem buli csak rövid ideig.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#21066) tvamos válasza gyuszmó (#21065) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem a 7" IPS-en sem buli. Sokkal jobb, mint a telefon, de az eink jobb. Olvasni... nekem ezzel hamarabb elfarad a szemem, mint az eink-kel. A telefon sima LCD-je is jobb lenne olvasasra, de az meg tul pici. Nem talaltam meg a jo kompromisszumot. Ez van. :(

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#21067) didros


didros
senior tag

Lenne még egy kérdésem. Úgy láttam, hogy a rendelt tabletemhez adnak egy kis mini USB - USB átalakítót. Ezt felhasználva bármilyen USB-s játékvezérlőt ráköthetek a tabletre?

(#21068) csibor válasza gyuszmó (#21065) üzenetére


csibor
őstag

Olvasásra kitűnő. ha jelent valamit többek között A tűz és jég dala idáig megjelent 5 részét Nook-on olvastam ki.

(#21069) Osynho válasza gyuszmó (#21065) üzenetére


Osynho
addikt

Én 1-1,5 órát olvastam már rajta egyfolytában, és nem volt rossz. Biztos jobb egy direkt ebookokra fejlesztett kütyü, de simán használható egy tab is.

(#21070) hdman válasza didros (#21067) üzenetére


hdman
őstag

Az nem (csak) a kábeltől függ, hanem, hogy a kernel támogatja-e.

Sopron city :)

(#21071) spiritex válasza gyuszmó (#21065) üzenetére


spiritex
veterán

Megfelelő szoftverrel lehet rajta órákig is olvasni. Sok androidos olvasót próbáltam, de nekem valahogy a Documents to Go jött be a leginkább. Anélkül korábban nem volt kedvem olvasni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21072) twine válasza gyuszmó (#21065) üzenetére


twine
addikt

Embere válogatja,,ha nagyon bele lendülök, a 4,7"-on is simán olvasok órákat...(ha van rá időm) de a fél óra(vonatozás) olvasás a jellemző.... :B (Aldiko-val szoktam olvasni)
Asszonynak viszont vettem egy Kindle-t mert rengeteget olvas...
Az valami frenetikus....idő kellet mire megszoktam, hogy gyakorlatilag nincs bekapcsolva és mégis van kép a kijelzőn :DDD
A lényege annak, hogy csak akkor fogyaszt amikor lapozol(átrendeződik a képernyő) utána nem vesz fel feszültséget...

Szvsz. ha sokat olvasol érdemes beruházni egy ilyenre...nem hiszem hogy a tabot zsebben hordanád, igy a táskában elfér még egy ilyen vékony kütyü :)
Ég és föld az olvasási élmény ;)
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#21073) Khelben válasza gyuszmó (#21065) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én évek óta olvasok könyveket kijelzőn, kezdve a 3" pda-val kindle-n át egészen a 7.7-es tabig. Nekem az amoled jött be, mint olvasásra legalkalmasabb kijelzőtípus, de ez nem biztos, hogy mindenkinél így van. Én sokat olvasok sötétben is, ott egyértelműen csak az amoled használható, az lcd-k fényereje túl nagy, az e-ink meg ugye nem látszik.

(#21074) koncsik válasza Khelben (#21073) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Itt kicsit off, de a B&N-nak már régóta van háttérvilágítós e-book olvasója, a Kindle pedig ma mutatja-be a Paperwhite-ot, sajna nem színes még, de háttérvilágítós. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21075) twine válasza koncsik (#21074) üzenetére


twine
addikt

NA azt hiszem épp itt veszíti el az értelmét az egész dolog(e-ink)...természetesen a fogyasztáson kívűl...épp azt gondoltam lényegi szempontnak hogy "maj'nem" papir feeling...nincs ami rontja a szemed,,,legalábbis nem jobban mintha könyvet olvasnál,,,hiszen sem vibrálás, sem világítás,semmi negativ hatás...ha már bejön a háttérvilágítás a képbe akkor egészségileg nem lehet melette letenni a voksot, legfeljebb csak fogyasztásban :U

Khelben: MOndtad hogy este túl erős a fényereje az "egyéb" készülékekenek....rengeteget olvasok(forumozok) sötétben,,,,
Nekem a screen filter tökéletesen bevált! (akár már olvashatatlanul sötétre is le lehet venni vele a fényerőt)
Biztos nem mondtam ujat,,de hátha valakinek még hasznos lehet ;)

[ Szerkesztve ]

(#21076) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Köszönöm Uraim :R :R :R

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#21077) hun_gery válasza gyuszmó (#21076) üzenetére


hun_gery
aktív tag

olvasni a legjobb tényleg az -eink, de:

nook tablet e-ink alapú, de android fut rajta, kicsi hekkel teljes értékű tabletté varázsolható, még a képernyőfrissítés is felnyomható, youtube-n keress rá: nook tablet angry birds :) érdekes.
Jó megoldás, de kompromisszumos.

A másik:
kyobo mirasol ereader. Színes e-ink-es tablet, egyedi androiddal, ami hekkelhető gyárira.
400 usd körül volt, a gyártó leállt vele, ezért leakciózták cca. 80 usd-re, de már elfogyott, én épp azt próbálok keresni valahol, mert 400 usd-t nem adnék érte, viszont 100 körül beruháznék rá.

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#21078) hbala válasza tjb007 (#21051) üzenetére


hbala
aktív tag

Még 3 kérdés, aztán ígérem ne fárasztalak többet:
CC One ill 7015: melyiknek szebb a kijelzője, melyiknek nagyobb a betekintési szöge és melyik bírja jobban szuflával(wifin internet). Találtam 7015-öst 27,6K-ért.

(#21079) tjb007 válasza hbala (#21078) üzenetére


tjb007
nagyúr

One -nal még nem találkoztam így nem is tudom összehasonlítani a kettőt.

(#21080) hbala válasza tjb007 (#21079) üzenetére


hbala
aktív tag

És 7015-nek milyen a képe?

(#21081) tjb007 válasza hbala (#21080) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elfogadható az én szememnek.

(#21082) buek1967


buek1967
tag

Window (YuanDao) N70 Dual Core Tablet PC RK3066 IPS

128 USD a pandán, még a mai zuhanással is 30k. Tapasztalat?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#21083) Prien


Prien
addikt

A könyv olvasás témához tableten: én leginkább este szoktam olvasni, így az éjszakai módot használom (fekete háttér, fehér betűk), teljesen jó, 7" IPS kijelző.
Táblán fehér háttérnél, minimum fényerőnél nem az igazi olvasni hosszútávon, szerintem. Legalábbis az Aurorának akkora fényereje van,hogy lámpának is használható. :D

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#21084) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Sziasztok!

Tudnátok olyan tableteket mondani, amikben van SIM foglalat?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#21085) pusihusi válasza Szoszo94 (#21084) üzenetére


pusihusi
addikt

Samsung tab, Vodafone smart tab.

Üdv. Feri!!

(#21086) laszlohu válasza hbala (#21078) üzenetére


laszlohu
addikt

A One kijelzője jól látható, és szép képe van.

(#21087) Khelben válasza Szoszo94 (#21084) üzenetére


Khelben
nagyúr

Huawei Ideos S7, bár ezt már csak használtan kapod meg, 30k körül.

(#21088) Szoszo94 válasza Khelben (#21087) üzenetére


Szoszo94
őstag

Láttad az aláírásom? :D

De köszi Neked is és Pusihusinak is :)

A SmartTab függő, igaz? Céletlenül sem függetlenként árulják, mint anno az S7 Slim-et a T-Mobie?

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#21089) Khelben válasza Szoszo94 (#21088) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem figyeltem. Annál jobbat szerintem ebben az árkategóriában nem fogsz találni.

(#21090) Loituma69


Loituma69
őstag

Székesfehérvár! Ma bementem a media markt-ba és lőn csoda kapható 916DCC és 1016DCC 69900ft-ért!. Egymás mellé tettem a kettőt és próbálgattam őket! Mindkettő IPS kijelző, de mégis a 916DCC erősebb fényerő jobb mélyebb szebb színek élesebb képe van mint a 1016-nak! Még a gyári alap szoftver van rajta tehát várom a frissítést nagyon! A bal alsó sarokban ha sötét a kép erős bevilágítás látszik, ez normális a myaudio-nál vagy hibás a kijelző!?

[ Szerkesztve ]

(#21091) Tobika1 válasza Loituma69 (#21090) üzenetére


Tobika1
senior tag

Hogy lenne már élesebb képe amikor kisebb a felbontása...

(#21092) gacsoi


gacsoi
senior tag

Üdv mindenkinek !!!
Valaki találkozott már ezzel a cuccal???
[link]

Próbáltam róla infót szerezni, de vagy én vagyok láma, vagy nem nagyon van róla semmi. :))

(#21093) didros válasza buek1967 (#21082) üzenetére


didros
senior tag

Megőrülök, tegnap rendeltem 140 dollárért... Szerintem jó kis tablet lehet a leírások alapján, ennyiért pláne jó vétel. Bár engem kicsit már aggaszt ez a hirtelen árzuhanás. Egy hete még 150 dollár volt az ára. Nem gondoltam volna, hogy 140 alá is ilyen hirtelen beesik. Remélem nincs valami "disznóság" a háttérben.

(#21094) laszlohu válasza gacsoi (#21092) üzenetére


laszlohu
addikt

A speckó alapján nem tudja a nagy sebességű, N - es szabványú wifit.

(#21095) smkb válasza gacsoi (#21092) üzenetére


smkb
őstag

Felejtsd el. Az RK2906 az RK2918 költségcsökkentett verziója.

(#21096) Nara19


Nara19
aktív tag

Még mindig olvasás: a Huwaei S7 Slimen naponta kb 1,5 órán keresztül olvasok, erre is használható a tab. Én a CoolReader-t használom, mert tudja a prc, doc, txt, rtf, epub formátumokat, különböző betűtípusokat, éjszakai üzemmódot, fejléc beállítást stb.
Annyira megkedveltem, hogy a PocqetBook 611-re (e-ink-es olvasó) is sikerült feltenni.

(#21097) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Na gyerekek, lehet spórolni az Amazon Kindle Fire HD-ra: 8,9" és 1920×1200-as felbontás!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#21098) csibor válasza tjb007 (#21041) üzenetére


csibor
őstag

Nem jó, a ConCorde tab ONE pont a skype-el akad videóhívás közben :(

(#21099) gacsoi válasza smkb (#21095) üzenetére


gacsoi
senior tag

Köszönöm mindenkinek.
Mondjuk az ára is annyi :))
Vagy van ebben az árkategóriában igazán jó vétel???

(#21100) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

3 új kindle fire-t jelentenek be éppen, a kicsi 159 $ :Y
A nagy 8.8mm, 20 ounces, 8.9 inch display, 254ppi. 1920x1200 felbontás. Kindle fire hd. TI OMAP 4470 van benne, szerintük jobb, mint tegra3. Két stereo hangszoró, dolby digital plus.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.