Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#767) Imy


Imy
veterán

Tegnap megkaptam a NAS-t. Jónak tűnik. HDD nélkül bekapcsoltam, és az esti kikapcsolást, reggeli bekapcsolást beállítottam, ezek szépen mennek. Elsőre nem annyira hangos, de éjszakára lekapcsolom, mivel hálószobában lesz. (Sajnos a routerem is ott van, és máshova átrakni nehezen tudnám, festés után nem akarok falat fúrni, 230V-ot kiépíteni)
Ha ez a ki-bekapcsolás aktív, akkor is kikapcsol, ha a NAS használatban van? (Pl filmnézés DLNA-n keresztül)

A WON funkció mennyire működik jól? Mivel lehet vezérelni? Mobillal? (iOS?)

Mit érdemes még beállítani?

Ma kap 1db 3.5 1T-s HDD-t. Western Digital Caviar Blue 1TB. Eddig a routeremre dugott 1T-os 2.5 HDD-n elfértem, így egyenlőre elég tárhely lesz, és a 2.5 HDD tartalmát átmásolom majd, és azt is beteszem, így lesz 2Tb helyem, ami mostanában elég lesz. Ha esetleg kinövöm, akkor majd kap nagyobb HDD-t a 2.5 helyére.
Ahogy olvastam amikor kap egy HDD-t azt átformázza. (mire, milyen formátumra?)
HDD berakása után mennyi idővel tudom használni, és kell még valamit tenni? Ha a 2.5-ről másolom a tartalmakat, akkor azt a saját USB portján is meg tudom tenni? (gondolom gyorsabb, mint hálózaton keresztül)

DLNA-t szeretném használni, elsősorban ezért vettem NAS-t. Ide valami speciális beállítás kell?

Egyenlőre ennyi kérdésem van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.