Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Sas madár válasza shev7 (#5147) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszi.
Így talán sikerült meg békélnem a kijelzett adatokkal mivel ezekszerint max elvezetnek az erdőbe mintsem segítenének. :)
Létezik egyáltalán ennek a mérésére megbízható program (ami a wifi valós sebességét és sávkihasználtságát méri)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#5152) shev7 válasza Sas madár (#5151) üzenetére


shev7
veterán

huuu... ennyire nem ertheto amit mondok? A wifikapcsolatod kihasznaltsagat atlagbna jol mutatja a legtobb sebessegmero. De a netes sebessegedet nem a wifi, hanem az internetkapcsolatod savszelessege hatarozza meg.

De nem is ertem, hogy miert lesz jobb neked, ha mindenfele kihasznaltsagi aranyokat nezel. Van egy 5 megabites neted, akkor egy 11 megabites wifit kb 100%on kell jaratni ahhoz, hogy ezt kihasznald, de ha 54 megabites wifid van, akkor mar 20% os kihasznaltsagnal kihajtod a max sebesseget a netkapcsolatodbol. Ha megkapod ugyanazt a szolgaltatast, miert faj, hogy az utobbi esetben valami mero 20%-ot mutat es nem 100at?

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5153) AND1


AND1
őstag

Sziasztok!

egy olyan kérdésem lenne, hogy a wifi routeremet (asus wl520g) lehet e használni mint wifi vevő? Adsl kapcsolatom bemjön lakásba, onnan egy smc wifi router osztja szát a lakásba 3 laptop között. Viszont időközben lett újra egy desktop gépem és nem szívesen kábeleznék. Véletlenól szereztem egy asus wifi routert és ha csatlakoztatom a desktop-hoz akkor tudom e ezzel vennei az smc wifi routerünk jelét? Vagy mindenképpen csak egy usb-s wifi vevővel tudok érvéneyesülni?

Egy régi PH-s.

(#5154) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen routerrel van gondom!
2 db gépet kéne rákötni vezeték nélkül!
A gond az, hogy ha az 1ik fentvan és a másik csatlakozni szeretne akkor mind a kettőt ledobja!!
Miért??Mit kell beállitani??

Attesz

(#5155) Attesz


Attesz
aktív tag

Bocsi!

A router Edimax br-6204wg

(#5156) Sas madár válasza shev7 (#5152) üzenetére


Sas madár
őstag

De biza :)
Teljesen megnyugodott a lelkem mert amit irtál az megfelelően tükröződik abban amit a gépemen látok és így ujra békés a hangulatom.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#5157) sksporky


sksporky
tag

Hali!

Lehet a WIFI kapcsi baja hogy letöltök és CRC errorosak fileok?Vagy a letöltésvezérlő a baj?vagy a winyó?

(#5158) Sátán44


Sátán44
addikt

3 hete jelentkezett egy olyan problémám,hogy a letöltésem a wlan-on keresztül maximálisan jó,de a játékoknál 999-es pingem van.Nincs ruoterem.Cfost is használok,de most az sem segít.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#5159) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Szeretnék csinálni egy vezetéknélküli hálózatot a tetőtérben és azt szeretném kérdezni, hogy a falakon át átmenne-e a jel és ha igen, mennyire lenne stabil a hálózat!

Előre is köszönöm!

Sic Parvis Magna

(#5160) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Ave!
A tétel az, hogy kb. 300 máterre van a munkahelyem a lakásomtól. Ha van itthon egy wifi-s routerem a munkahelyemen fogom látni a laptop-ommal vagy valami komolyabb antenna kell a laptop-ra? :F

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#5161) kovi válasza 30z.Samu (#5159) üzenetére


kovi
senior tag

Átmegy a jel, csak erős cuccot vegyél. Ha lehet már érdemes venned N-es cuccot.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5162) ddanger válasza AND1 (#5153) üzenetére


ddanger
aktív tag

A router-t magát nem ismerem, de dd-wrt szoftal lehet kliensnek használni.

[L:www.dd-wrt.com]dd-wrt[/L]

Itt kapsz róla infókat:
info

(#5163) 30z.Samu válasza kovi (#5161) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én egy ilyenre gondoltam: [link]

Sic Parvis Magna

(#5164) kovi válasza 30z.Samu (#5163) üzenetére


kovi
senior tag

Sztem TP linket vegyél, 100 mW-s, levehető antennás (sma) és 5 év gari van rá.
ez

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5165) Sátán44 válasza Sátán44 (#5158) üzenetére


Sátán44
addikt

Senki nem tud segíteni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#5166) kovi válasza Sátán44 (#5165) üzenetére


kovi
senior tag

Vírus?? Uj rendszert raktál formázással?

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5167) Sátán44 válasza kovi (#5166) üzenetére


Sátán44
addikt

Természetesen új rendszer van fent.Amint írtam 3 héttel ezelőtt kezdődött egyik napról a másikra.Azóta már raktam újra a rendszert.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#5168) 30z.Samu válasza kovi (#5164) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké! Köszi! :K :R

Sic Parvis Magna

(#5169) nfsu17


nfsu17
veterán

Helloka.

Ne haragudjatok meg, ha volt már kérdés, keresőben kerestem egy darabig, de nem találtam konkrét választ, kérdésem:

Ha a notebookon lévő wifi csak 802 b/g-t tud (a-t nem), az nagy baj? Hol/kik használják az "a"-t? Keressek olyat, ami mindegyiket fogja?

Másik:
A győri Széchenyi Egyetem tanul itt vki? Vagy tanult?
Mert ugye ott van most egy brutál nagy wifi (54MBps 802/g), de ha jól olvastam csak neptunra, meg e-learningra van. Használta már vki? Tényleg email sem megy rajta?
Hamarosan én is meggyőződök róla ha lesz notebook, csak gondoltam megkérdezem, mert sehol nem hallottam még erről.

Köszönöm. :R

(#5170) shev7 válasza nfsu17 (#5169) üzenetére


shev7
veterán

a-t eleg keves helyen hasznalnak public accessre. Megleszel nelkule.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5171) nfsu17 válasza shev7 (#5170) üzenetére


nfsu17
veterán

köszi a gyors választ :R

[link]

egy pici cikk itt is van :)

[ Szerkesztve ]

(#5172) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Üdv!
A segítségetek kéne! Router vásárlás előtt állok és érdekelne a véleményetek! Néztem "printer serverest" és "simát" is!

D-Link DI-524UP AirPlus G 54Mbps IP Router, USB porttal (ezt néztem ki)
Edimax PS-3207UWg
Linksys WRT54GL

Melyik a jobb, vagy ha van jobb hasonló árban, közöljétek kérlek?! Az ár olyan 15k körül lenne!
Simák közül nem tudtam választani, de valami D-link-est néztem! Itt is lehet más alternatíva, ha tudtok jobbat, ár itt is hasonló maximum!
Fontos lenne a jelerősség, minél messzebbre, és a megbízhatóság, könnyű kezelhetőség, beállítás(nem értek még nagyon ezekhez)!
Előre is köszi a segítséget!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5173) kovi válasza Gyuro! (#5172) üzenetére


kovi
senior tag

A Dlink print szervereset nem ismerem, egy Asus volt ami elég jol működött nálam.
Asus 520GU.

Linksys jelenleg is van nekem a Linux firmware miatt marha jo, ráadásul jol konfigolható a módosított firmware-rel.
Ami most fog megjelenni, TP link 2 antennás, N.-es kb 16-17 körül lesz, én azt venném.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5174) Gyuro! válasza kovi (#5173) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Köszi! :R
Mivel még sosem volt ilyen cuccosom, nem hiszem, h a firmware frissítés lesz az első dolgom! Az, hogy N-es és 2 antennája van, jelenti, h messzebbre elvisz vagy hogy stabilabb is? Egyébként mit jelent nagyjából, h most fog megjelenni?
Még nem nagyon hallottam erről a TP-Link-ről... :F

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5175) nfsu17 válasza Gyuro! (#5172) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem TP Link wr541-em van és összességében jó.
Nagyon egyszerű volt beállítani, másik gépen is egyből ment a net, ha nem kellett a titkosítást beállítani. Emiatt volt kb 2 perc a beállítás.
Eddig talán nem is fagyott le, asztal alatt van, elég eldugott helyen, a másik szobában még néha csukott ajtó mellett is kiváló a jelerősség. Net persze a másik gépen is full sebességgel jön, a ping is tökéletes.
Összességében egyszer belövöd és hozzá se kell nyúlni. :C

Egyszer volt, hogy a titkosítást elfelejtette, de ez vagy áramszünet miatt volt, vagy a net szórakozott akkor (inkább 2.). Ekkor nem volt másik gépen net, de a titkosítást újra belőttem és voálá. :)

Ennyi lenne. [link]
A firmware-el se szórakoztam, gyári rajta.

--------

Jó is, eszembe jutott valami.
Biztos ezek után nem nehéz, de még nem jöttem rá, eddig csak netet használtam, de gondolom lehet adatokat is másolgatni ide oda wifi-n nem?
Szóval zenét, adatot is tudok egyik gépről másikra igaz?
Hogyan? :)

[ Szerkesztve ]

(#5176) Gyuro! válasza nfsu17 (#5175) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Thx! :R
Ilyen márkájúban van olyan, amin van printerserver csatlakozás?
Mi annak a pontos neve?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5177) nfsu17 válasza Gyuro! (#5176) üzenetére


nfsu17
veterán

így tippre ezeket mondanám
[link]

(#5178) Gyuro! válasza nfsu17 (#5177) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Nem printerszerverre gondoltam, hanem olyan wifi routerre, amin van ez a csatlakozási lehetőség, azaz usb-s wifi routerre! Bocs, ha nem jól fogalmaztam! :B

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5179) rdi válasza Gyuro! (#5178) üzenetére


rdi
veterán

olyan 20 ruppó körül sok jót találsz....

Fej! Tor! Potroh!

(#5180) mezis válasza 30z.Samu (#5159) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Falfüggő. Nálam két 10-es válaszfalon + szakrénysoron átmegy (gondolom, hogy ott és nem jelvisszaverődéssel ajtón keresztül).
Betonacélhálót rejtő válaszfalakon már nem biztos.
A vasbeton gerendás födémnek már jelentős a csillapítása, igen kevés rádióhullám jut át rajta.

Szeretnék csinálni egy vezetéknélküli hálózatot a tetőtérben és azt szeretném kérdezni, hogy a falakon át átmenne-e a jel és ha igen, mennyire lenne stabil a hálózat!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#5181) Gyuro! válasza rdi (#5179) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Azt mondod, h mind1 melyiket választanám? Nagyjából egyformák?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5182) rdi válasza Gyuro! (#5181) üzenetére


rdi
veterán

Nem nagyon szeretünk itt ilyen tanácsot adni, de személy szerint nekem az asus megfelelő routerei tetszenek.
De majd a többiek is mondanak valamit.

Fej! Tor! Potroh!

(#5183) kovi válasza Gyuro! (#5181) üzenetére


kovi
senior tag

Van egy haverom aki egy nagy cégnél rendszergazda, nagyon nagy cégnél.
Ő TP Linket szerel mindenhova, nagyon szereti, aztmondja semmi gond nincs velük. Pedig aztán sokat márkát megpróbált már. Ő még az EN Genius - Senao márkát szereti, de dupla annyiba kerül mint a TP-Link.
Az Asus-ok is nagyon jók. Viszont SMC-t NE vegyél, sokkal szívtam már.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5184) Larry303


Larry303
addikt

sziasztok,

egy kollégiumot kéne lefednem wifivel, viszont még ekkora hatőkörű eszközökkel nem volt dolgom, csak kisebb wifiket csináltam eddig...
ha tudnátok ajálni vmi linket esetleg konkrét eszközöket, amivel egy 4 szintes épületet megfelelően be lehetne sugározni...előre is köszi!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#5185) shev7 válasza Larry303 (#5184) üzenetére


shev7
veterán

legjobb ha tobb kis access pointot teszel, es nem keves nagyot...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5186) Larry303 válasza shev7 (#5185) üzenetére


Larry303
addikt

az a gond, hogy a vezetékes hálózatuk sincs nagyon kiépítve, így egymásra lennének utalva a vezetéknélküli eszközök...
úgy gondolod, ho az összes amollan repeaterként működjön?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#5187) shev7 válasza Larry303 (#5186) üzenetére


shev7
veterán

az nem tul jo otlet... elegge korlatozna a savszelesseget... mindenkeppen a vezetes csatlakozas lenne a jo megoldas... ha egyaltalan nincs halozat kiepitve akkor meg az ethernet on power line johetne szoba, de az megdobna a koltsegeket...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5188) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Köszi a hsz-kat!
Bocs, ha kicsit offos volt a téma! (Csak a milyen routert című topikban nem nagyon eröltették meg magukat! :U )
:R

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5189) Larry303 válasza shev7 (#5187) üzenetére


Larry303
addikt

tehát akkor felejtsem el a nagy ap ket, és inkább drótozzak el a több kicsi ap ig....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#5190) shev7 válasza Larry303 (#5189) üzenetére


shev7
veterán

en azt csinalnam. A terheles is jobban eloszlik...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5191) Larry303 válasza shev7 (#5190) üzenetére


Larry303
addikt

köszi a tanácsokat! -megfogadom...

még annyi lenne, hogy pl egy duplaantennás linksys ap mekkora területet fedhet le egy téglaépületben...
sajnos eddig csak panelekben ill, vasbeton szerkezetű épületekben szereltem...téglához nem volt szerencsém...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#5192) trem@rs


trem@rs
csendes tag

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy FujitsuSiemens Amilo 1705 laptopom amin Vista van telepítve Wifin keresztül csatlakozom otthon a TP-LINK routerhez amin egy 8Mbit/s-os ADSL-t osztok meg .A problémám az hogy ha wifivel csatlakozok nagyon lassú a net még a felét sem éri el a sebesség és böngészéskor olyan mint ha 56k.s nettel mennék iszonyat lassú.Drivereket már cseréltem.Xp vel is ugyan ez volt a helyzet.Ha van ötletetek akkor segítsetek. :F :F

(#5193) szasanyi válasza Larry303 (#5191) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem sokat szvsz. Valamivel jobb a helyzet mint panel (vasbeton) esetében, de attól is függ, hány fal v. födém van közben. Nálam is ilyen van, és két szobával arrább (ez három fal) éppenhogy... :U Néha le isszakad a kapcsolat, a jel gyenge és lassú. :(((
Igaz, itt a "vevő" csak egy normális wlan kártya...

(#5194) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

segítséget szeretnék kérni.egy smc7908vowbrb rutert vettem,ebben van adsl modem is.összedugtam a ketyerét mindent a helyére. belépek a setupba beállítok mindent így:
beállítások:
protocol: PPPoE
VPI/VCI: 1/32
Encapsulation: LLC
QoS Class: UBR
PCR/SCR/MBS: 4000/4000/10
IP: 0.0.0.0
Subnet: 0.0.0.0
Connect Type: always vagy auto
Idle Time: 5
MTU: 1492
Username : felhasználónév
Jelszó : jelszó
a ruteren az adsl lápa vílágít,de a setupban az ip :down felirat van.nemtudja lekérni. a számítógép felé sem jön így net. macet átírtam az elöző adsl modem mac címére. akérdésem hogy hogyan állítsam be,van e valakinek ötlete. vagy hogyan tudnám az adsl modememet használni és az smc-ből csak a ruter részt használnám ,de nemtudom hogyan kössem be. segítsetek mert 10 perc és felbontok egy sört pedig ezt nemszeretném nagyon:)

(#5195) vmi válasza Jano_023 (#5050) üzenetére


vmi
tag

SZiasztok mit hallotatok a Linksys WMP300N -ról ?? mert lehet megvenném de nem akarok zsákba macskátt : )

pls írjatok

(#5196) 8zabi


8zabi
őstag

üdv

a problémám az, hogy xp alatt a wlan kártya nem kapcsolódik automatikusan a routerhez induláskor, csak akkor, ha bejelentkezik egy felhasználó

van valami megoldás erre a problémára?

a kártya egy linksys wmp54g ralink utility-vel

(#5197) shev7 válasza 8zabi (#5196) üzenetére


shev7
veterán

amig egy felhasznalo nem lep be addig semmi sem tortenik a gepen sztem...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5198) 8zabi válasza shev7 (#5197) üzenetére


8zabi
őstag

de igen, pl szervizként futó ftp szerver, természetesen csak otthoni használatra

(#5199) shev7 válasza 8zabi (#5198) üzenetére


shev7
veterán

hopsz, telleg. es lattam is valamelyik kartyanal, hogy a utility progijat servicekent lehet telepiteni... de ha jol sejtem akkor ez nem ilyen. Es ha a WZC-vel csatlakozol akkor sincs kapcsolat ha nem jelentkezett be felhasznalo?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5200) 8zabi válasza shev7 (#5199) üzenetére


8zabi
őstag

de, azzal működik, csak a kártya programja jóval többet tud mint a windowsos, gondoltam hátha valakinek volt ilyen problémája és valahogy sikerült megoldania
igen, az a baj hogy a ralink utility nem szervizként fut

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.