Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) Gubek-Einste válasza Htjet (#55599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább a TP-Link-re szavazok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55602) Gubek-Einste válasza Slownz (#55600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másodlagos eszköz beüzemelése lesz a megoldás kábeles kapcsolattal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55603) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Kérnék egy kis segítséget

Van itthon egy Asus RT-AC1200G+ router, és egy Asus RT-N12+ amit jelerősítő módban használnék

A probléma az, hogy 2 napja beüzemeltem, működött is egy ideig, de ma már nem adott netet a jelerősítő, visszaállítottam, újra rácsatlakoztam de semmi, nyilván wifi jelet jelz, de nincs net rajta keresztül

Rossz lehet simán a régi router, vagy beállítási baja lehet? Nincs állítva egyiken se semmi, minden gyári

Xbox One: bandymnc

(#55604) sztanozs válasza Slownz (#55600) üzenetére


sztanozs
veterán

Középre berakni a routert.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#55605) norbertoth


norbertoth
senior tag

[kép]

sziasztok
Így jók az antenna beállítások? A két oldalsó jobbra hajtva, a két hátsó pedig hátra hajtva, van jelentősége egyáltalán? Egy Asus rt-ac57U v2 routerem van, szerintetek ha telített egy csatorna, akkor automatikusan vált egy másik tisztább csatira?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#55606) sztanozs válasza norbertoth (#55605) üzenetére


sztanozs
veterán

1) attól függ - van jelentősége, ha nem csak egy szintet akarsz lefedni (nézd meg az összefoglalót)
2) nem, induláskor csinál egy gyors survey-t és az alapján választ csatornát a következő újraindulásig.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#55607) norbertoth


norbertoth
senior tag

Csak egy szintet szeretnék, (sima családi ház földszint) tehát az antennák vízszintesen sugároznak? Ezt nem is tudtam, én meg széthajtottam mindet, magyarán a plafon felé sugározza mind, nem vízszintesen. :C
akkor behajtani akkor kell ha felfelé is akarom vinni a jelet?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#55608) MaCS_70 válasza norbertoth (#55607) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha egy szinted van, akkor álljanak az antennák függőlegesen!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55609) norbertoth


norbertoth
senior tag

Köszönöm szépen a tanácsod! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#55610) Slownz


Slownz
senior tag

Routert nem tudom mozgatni, máshova sem tudok bekötni még1-et. Ezen kívül más megoldás?

(#55611) bandi0000 válasza Slownz (#55610) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jelerősítő, konnektorba bedug felcsatlakozik azt csók

Xbox One: bandymnc

(#55612) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Srácok, kérném segtségeteket mert megbolondulok hogy ez mitől lehet.

Adott UPC Connect Box, 500-as frissen bekötött net. Át is tolja szépen, wifi is AC-n 5Ghz szépen 3-400 környéke.

Felhúznám az emeletre is a rokonoknak a wifit egy TPLINK TP-Link WR1043ND V2 személyében. Hiába állítok akármit a wifi maximum 30-40Mbit, kábelen is csak 250... pedig elvileg képes a sebességre.
Felraktam az openWRT-t is hátha de semmi, minden beállítást végzongoráztam, bármi ötlet?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#55613) MaCS_70 válasza Slownz (#55610) üzenetére


MaCS_70
félisten

PowerLine. Ha nem tudsz kábelezni, használd a meglevő kábeleket!

Ehhez persze némi szerencse is kell (jó minőségű drótok a falban, lehetőleg fázisugrás nélkül), de ha megvan a mázli, akkor sokkal jobb lehet, mint a repeater.

Annál minden jobb...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55614) MaCS_70 válasza bandi0000 (#55611) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Jelerősítőt" szerintem senkinek se ajánljunk!

Egyrészt, mert nem jelerősítő, hanem jelismétlő, ami durván felezi-duplázza a hálózati paramétereket -- melyikből melyik irány a rosszabb. Ráadásul az alap wifinek sem tesz jót.

Gubek-Einste 2. sz. mantrája pedig az, hogy a közvetlenül konnektorba dugós repeatereket meg különösen mellőzzük, mert a konnektor jellemzően rossz helyen szokott lenni, és ezeknek hajlamos vacak, pici antennája lenni. Úgyhogy ha már végső megoldás, és repeater, akkor valami komolyabb, külső tápos, külső antennás típus, vagy még inkább egy router.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55615) Gubek-Einste válasza SkyS1gn (#55612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszköz/adapter van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55616) SkyS1gn válasza Gubek-Einste (#55615) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Semmi, ittvagyok mellette, már a setupnál kiderült a dolog.
Semmi más fogyasztó nincs, Pixel 2-n és laptopon is lassú, Chromecast.
De én nem ezt használnám hanem a Connect Box 5Ghz-ét.

Küldöm a képet, de minden csatornát kipróbáltam amin nincsenek annyian azokat is nem az a baj.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#55617) bolzan


bolzan
friss újonc

Üdvözletem,
kérdésem a következő: adott egy TP-link CPE510 AP-be feltéve, illetve egy CPE510 client módban. Jó rálátással (KB400m) illetve kb.1,5 év folyamatos működéssel. Viszont jelenleg az a problémája hogy nem lássák egymást. Külön - külön mindkettőt elérem, viszont egymást nem érzékelik, mi lehet a gond?

(#55618) mezis válasza bolzan (#55617) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Fw. frissítés volt ?

mezis

(#55619) oba


oba
addikt

Sziasztok!

Telekom saját Sagemcom F@st 3686 V2 -es modemét használom. A problémám az, hogy random időközönként, de rendszeresen elmegy a net és/vagy eldobálja a wifi jelet. A környéken nincs más wifi jel csak ez, a szomszédok nem neteznek :) Mindent gyári beállításon használok, csak jelszót cseréltem, linkelek egy képet róla: [link]
Akkor is előjön a jelenség ha egy helyiségben tartózkodom a modemmel, tehát nincs köztünk semmilyen fal vagy nagy távolság. Azt veszem csak észre, pl a telefonomon, hogy nem tölt be semmit pl a böngészőben, és a wifi ikon mellett egy felkiáltójel lesz. Pár másodperc majd megjavul... egy ideig. Bátyám aki 2 utcával feljebb lakik, szintén telekom, szintén ugyanez a modem, és nála is szintén előfordul ez a jelenség az ő telefonján is és laptopján is, szóval kizárnám azt, hogy az én telefonommal van gond.
A pc -n, ami kábelen kapja a netet a modemtől, még nem vettem észre ilyet, ott stabil a net.

Mindenféle ötletet, tippet szívesen fogadok :)

(#55620) bolzan válasza mezis (#55618) üzenetére


bolzan
friss újonc

Azóta nem lett piszkálva, egy frissités megoldaná a problémát?

(#55621) mezis válasza bolzan (#55620) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy frissítést néha a hackerek dolgának megnehezítése céljából ad ki a gyártó.
Más szavakkal: Nem a Windows, Linux, IOS, Android op. rendszerekkel működő hw.-ek válhatnak hackerek áldozatává.

mezis

(#55622) Gubek-Einste válasza oba (#55619) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használjál saját eszköz a wifi-re, ha nincsen IPTV akkor teljes értékűen használhatsz saját router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55623) oba válasza Gubek-Einste (#55622) üzenetére


oba
addikt

Van iptv, 3 set top box -al. Koaxon megy be a jel a modembe, és 4 utp kábel megy ki belőle, egy-egy a boxokba, egy a PCbe. Ha erre az utóbbira teszek egy egy routert az működhet? Ilyenkor is kell figyelnem az iptv -re a router beállítások tekintetében?

(#55624) Gubek-Einste válasza oba (#55623) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak akkor ha az IPTV átmegy a router-en.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55625) baritz1995


baritz1995
tag

Sziasztok

Van egy elég idegesItő problémám az itthoni nettel már kb 1 hónapja (UPC)
Wifin keresztül használom egy msi gv62vr 7rf laptoppal és folyamatosan kb 10mp-ként változik a sebesség letöltéskor, teljesen kaotikusan kb 500kb és 35mb között, eddig semmi nem segItett
Próbáltam már 2,4ghz letilltást 5ghz letilltást, csatorna cserét és jelszó módosÍtást, hátha valaki jatszik velem, de semmit nem segItett
Ha esetleg valakinek van valami tippje, azt szÍvessen meghallgatom
kábellel sem jobb a helyzet
Előre is köszönöm

(#55626) oba válasza Gubek-Einste (#55624) üzenetére


oba
addikt

Tehát ha jól értem működhet úgy, hogy az iptv marad így, a modemből, kikapcsolom rajta a wifit, és a PCbe menő utpre kötve egy routert az szórná a wifit? Erre megfelel egy "akármilyen" router is nem?

(#55627) mezis válasza oba (#55626) üzenetére


mezis
nagyúr

Akármilyen routeren nem megy át az IPTV. Valami IGMP képesnek kell lennie.
Igen, a router WiFi-je is működhet, akár együtt a modem WiFi-jével, csak a csatornák legyenek "távoliak".
A szolgáltató modem-routerének és a saját routernek így a legegyszerűbb az összekötése.
Újabb routerek akár képesek is lehetnek automatikusan "integrálódni" a jelenlegi helyi hálózatodba.

mezis

(#55628) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#55616) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:F

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#55629) oba válasza mezis (#55627) üzenetére


oba
addikt

De nem akarok átküldeni iptv -t az új routeren, a kérdésem erről szólt. Az iptv -t továbbra is a jelenlegi modem osztaná a set top boxok felé. Nincs a tvvel semmi bajom, miért piszkáljak hozzá ha nem fontos. Akkor access pointként működhet az új router mindenféle probléma nélkül ha jól értelmezem.

(#55630) mezis válasza oba (#55629) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

mezis

(#55631) Gubek-Einste válasza baritz1995 (#55625) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel van használva?
Milyen kliens eszköz/adapter van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55632) Nzothan


Nzothan
tag

Sziasztok.

Egy parkban lévő free wifire szeretnék catlakozni telefonnal.a telefon mutatja az elérhető wifit ,de nem catlakozik ,gyenge a jel.(a munkahelyen akarok rácsatlakozni ezért nem tudok közelebb menni) valamilyen eszközzel megoldható lenne a rácsatlakozás?

[ Szerkesztve ]

(#55633) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#55616) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Valaki tud ehhez szólni? :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#55634) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!

Egy rövid kérdés.
Írnom kell egy hivatalos szösszenetet az üzemeltetett hotspotokkal kapcsolatban.
Magának a hotspotnak a definiciójára vagyok kiváncsi.
Átnéztem a magyar + angol WIKI-t is meg amit találtam de (számomra) nem egyértelmű a kérdés, és tuti hogy bele fognak kötni abba amit írok.

Az én meglátásomban a hotpot egy nyílt/zárt wifi üzletekben, nyilvános helyen vagy mobil eszközről futtatva, stb.
Nálunk a munkahelyen van egy jópár AP-ből álló hálózat, X időnként változó jelszóval. Ami a vendékek számára nem nyilvános, meglátásom szerint ez nem hotspot.

Viszont a talált definiciók alapján a hotspot nyílt vagy zárt Wi-Fi hálózat....
Vagyis ha tágan nézem minden Wi-Fi hálózat hotspot? :-)

(#55635) mezis válasza fricc_ (#55634) üzenetére


mezis
nagyúr

HotSpot ? HotZones ?
Nem tudom, hogy ugyanaz más néven, de én második éve csatlakozom az alanti képen látható toronyhoz miután vettem egy havi virtuális HotZones Internetkártyát.
A torony elhelyezkedése hajdan zárt kertnek nevezett területen van. Szerintem magánterületen van.
A 20 perces ingyenes kipróbálási lehetőség nekem erről a toronyról nem működik, a ládházi templom torony esetében viszont működött.
A csatlakozáshoz 1km-ről elég egy kb. 9dBi nyereségű antenna.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#55636) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok!

Adott egy tetőtérben lévő gép, ami a netet egy földszinen lévő routertől (Asus RT-N12D1) kapja, egy Tplink TL-WN821N wifi adapter segítségével. Így sajnos elég gyenge a wifi jelerőssége, és a játékokban is elég nagy a pingem.
Ha lecserélném az adaptert egy Tplink T9UH-ra, akkor van esély rá, hogy jelentőset javul mind a jelerősség, mind a ping a játékokban?
Vagy valami olcsóbb cucc is elég lenne erre a célra?
Előre is köszönöm! :)

(#55637) mezis válasza lowzor (#55636) üzenetére


mezis
nagyúr

"Vagy valami olcsóbb cucc is elég lenne erre a célra?" Igen. UTP kábel.

Csodát ne várj a vezeték nélküli illetve pow. line eszközöktől. Különben is egy igazi gamernek
nincs az a sebesség, ami elég lenne és egy válaszidő is csak túl hosszú lehet. ;] :DDD
Egyébként a jelenlegi felállásnál már nincs jobb ?

mezis

(#55638) lowzor válasza mezis (#55637) üzenetére


lowzor
veterán

Persze, az UTP kábel lenne a legjobb, de sajnos nem opció. :D
Mondom, hogy ha javulna a jelerősség, meg picit javulna a latencym a cod-ban (most ilyen 70-90ms, amit elég soknak érzek), akkor már megérné valami drágább adapter.
Most egy gagyi 20Mbit-es ADSL-em van, de mostanában tervezek váltani 80Mbit-es kábelnetre. Jó lenne, ha a teljes sávszélt, vagy legalábbis a nagyrészét áthozná.
Itt egy inSSIDer kép a mostani helyzetről: [kép]

(#55639) Gubek-Einste válasza lowzor (#55638) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt csak a kábelezés fog segíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55640) mezis válasza lowzor (#55638) üzenetére


mezis
nagyúr

- Egyedül az Asus routered tolong hárman a 6-os csatornán vagy van valami más is ?

- A WN821N-edet nem árnyékolja a PC háza ?

- Ha már újat veszel, legalább külső antennásat. pl.: [link]

mezis

(#55641) lowzor válasza mezis (#55640) üzenetére


lowzor
veterán

Van még egy Xiaomi Wifi Repeater 2, meg egy Sony TV: [kép]
Nem árnyékolja, mert a ház tetején lévő egyik USB portba van bedugva.
Köszi, ez jó kis cuccnak tűnik. :)
Tuti erősebb lenne vele a jel, mint a beépített antennás kis olcsó Tplink-el.

(#55642) vizimento


vizimento
senior tag

Adott egy Asus RT-N18U router Tomato Version 1.28 by shibby rendszerrel.

A device list-ben 3 dolgot is látok wifin, amiket nem sikerül beazonosítanom. Mindhárom neve: "ESP_CE0XXX". A 3db X helyén már más-más karakterek vannak. Ezek mik lehetnek?

Illetve ha szeretnék valami bandwith limitet beállítani, mit jelentenek az oszlopok: DLRate, DLCeil, ULRate, ULCeil. Ezekhez 1 és 99999 közti értéket kér.
Illetve TCP Limit amit nem tudom milyen mértékegységben kér, de legörülőből választható 10-1000 között, és UDP Limit ami 1/s-től 100/s-ig.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#55643) pixta78


pixta78
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Android 9- es Philips TV és egy Xiaomi MI9. Szeretném a gyári Philips app-al a TV- irányítani de nem kapcsolódik az appon keresztül, nem tudom párosítani.
Wifi kapcsolat van, mert képeket a galériából megjeleníti.
A másik telfon(P20) gond nélkül párosítható.
Azösszes wifi beállítást átnéztem minden készüléken és minden be ban kapcsolva.

Mi lehet az oka?
köszi

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#55644) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy ide vonatkozik a kérdésem, ezt a topikot találtam hirtelen a legmegfelelőbbnek.

Amennyiben csak router csere van, akkor szükséges újra megadni a DIGI-s felhasznbáló nevet és jelszót vagy csak új kapcsolat beállításakor kell ?
Tudom, hülye kérdés, de nincs meg az említett dokumentum, ha nem muszáj nem turnám át az egész lakást érte.

Előre is köszi!

(#55645) Gubek-Einste válasza Talala (#55644) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt fejtsd egy kicsit részletesebben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55646) Talala válasza Gubek-Einste (#55645) üzenetére


Talala
senior tag

Jelenleg használatban van egy alsó kategóriás tp-link router, pusztán azt akarom cserélni egy másikra. Mikor be lett kötve a digi ugye kaptunk a kapcsoalt beállításához szükséges azonosítót + jelszót.(PPPoE kapcsolathoz, végpont jelszó végpont azonosító). Arra szükségem lesz router cserénél vagy csak a bekötés utáni beállításkor kell, új kapcsolat beállításánal megadni?

[link] Ezen beállítás alatt kért adsatokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#55647) pilipi válasza Talala (#55646) üzenetére


pilipi
aktív tag

Akkor arra vonatkozna a kérdés, hogy a család elment otthonról, te hazaérsz és kell -e kulcs ahhoz, hogy bejuss a lakásba?
Vagy, hogy új tévét vettem, a régin be voltak állítva a csatornák sorban ahogy te szereted és az új tévé kivéve a dobozából fogja-e tudni ezt a sorrendet? :R

(#55648) Talala


Talala
senior tag

Utóbbi, remek hasonlat. Szerény véleményem szerint nincs szükség újra az azonosításra. Remélem jól gondolom.

(#55649) humigabi válasza pilipi (#55647) üzenetére


humigabi
aktív tag

:C :C :C :C :C

humigabi

(#55650) humigabi válasza Talala (#55648) üzenetére


humigabi
aktív tag

:N :N :N :N :N

humigabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.