Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Octopus21 válasza kraftxld (#1441) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Jaja. Azért kezdtem el rögtön a 2008 servert, most a nyáron, így suli után, mert szeptemberre már érteni szeretném legalább az alapokat a hálózatban, meg persze megismerni a 2008-at is 2003 után. Természetesen szeretnék majd ebben a szakmában dolgozni, és minél többet megtudni róla, de ha már elboldogulnék egy 24 gépes hálózattal, annak már nagyon örülnék. Az angol is egész jól megy, felsőfoku vizsgára készülök, remélem majd hasznát veszem egyszer. 27 éves vagyok, remélem nem késtem le semmiről:)

Köszi a segítséget, majd még lehet, hogy kérdezni fogok ha nem baj:)

Üdv.

(#1452) kraftxld válasza Octopus21 (#1451) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor hajrá, addig örülj amíg ilyen kis hálózatokkal van gond :) Ha meg megy az angol akkor fel a netre és tessék nyomni az angol nyelvű irodalmat, mert magyar anyag eléggé szegényes.
Sosincs késő ha komolyan csinálod, és nyugodtan kérdezz, azért van a topik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1453) brd válasza DopeBob (#1445) üzenetére


brd
nagyúr

DHCP: lényegében igen, pontosan erről van szó, persze felezés helyett, a kialakításkor eleve olyan scope-ot kell elképzelni, amely legalább 2x akkora, mint a hálózatba képzelhető gépek száma, majd az egyik serveren pl. a címek egyik felét, a másikban a másik felét ki kell zárni a kiosztható címek közül (vagy akár lehet kettőnél több servert is elképzelni, csak sok értelme nincs).

The only real valuable thing is intuition.

(#1454) DopeBob


DopeBob
addikt

Továbbra is piszálja a fantáziámat ez a SAN téma :DDD

Telepített ilyesmit valaki mostánában? Egy kb ár kellene csak :B

esetleg IBM DS3500-al valakinek tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1455) DopeBob


DopeBob
addikt

Nem tudja esetleg valaki, a Windows Server 2008 Eval verziónál is 3x meg lehet hosszabítani a türelmi időszakot? Van lehetőség legálisan 3x180 napig használni?

MZ/X

(#1456) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Üdv ismét! :)

Megint lenne 1 kérdésem, 2 napja sikerült belőni a Server 2008-amat (ezúton is köszi a segítséget). Azóta is benne matatok, több XP klienst is csatlakoztattam a tartományhoz. (összes gép VMware-es)
Viszont van itt 1 dolog, amit nem igazán értek. Elkezdtem jobbra-balra pingelgetni, és ...
- valamennyi XP kliens látja a Servert /nyilván látnia kell ha belép a server tartományába/
- a Server egyik klienst se tudja megpingelni, ill.
- a kliens gépek sem látják egymást.
Ez utóbbi 2 miért van ?? Azt hittem, mivel a Server DNS-ében látom az összes kliens IP címét, így a kliensek is látják egymást. De nem. :F
Azt meg végképp nem értem, a Server miért nem tudja megpingelni a klienseit ??

Ja, a Server statikus IP-t kapott, a kliensek meg DHCP-vel kiosztottat.
:R

Szerkesztve: kipróbáltam úgy is, h az XP-ken nem a tartományba, hanem a helyi gépre léptem be, és ugyanaz a szitu, szervert látják, egymást nem.
Nyilván ennek van vmi magyarázata, csak számomra nem világos ... :B

[ Szerkesztve ]

(#1457) DopeBob válasza Forza_JUVE (#1456) üzenetére


DopeBob
addikt

Persze, hogy van, tűzfalnak hívják :)

Egy vállalati környezetben ahol van szerver, a klienseknek semmi dolguk nincsen egymással.

Windows Firewall: Allow ICMP exceptions egy ilyesminek kell lennie az XP-s tűzfalban, ezt engedélyezed, és menni fog a ping. Vagy csinálhatsz rá egy Group Policy-t, hogy engedélyezve legyen minden tartományos gépen ;)

Deploying Windows Firewall Settings With Group Policy

MZ/X

(#1458) Forza_JUVE válasza DopeBob (#1457) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

a köv kérdésem a tűzfal lett volna az előző hsz-ben, de mivel bizonytalan voltam, inkább csöndben maradtam :)
ezt az ICMP-t viszont nem vágtam ... kösz a segítséget meg a linket!! :R

ezek közül melyiket pipáljam, mindegyiket ??

[ Szerkesztve ]

(#1459) Forza_JUVE válasza DopeBob (#1457) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

az XP tűzfalban Allow ICMP pipálgatós módszer megy, kipróbáltam és már server is látja a klienst, és kliens is a másikat.

viszont a Group Policy megoldás nem világos teljesen. A linkelt oldalt olvasgatva nem egyértelmű h a szerveren kell beállítanom a Group Policy-t ?? Vagy az XP-s gépeken kell vele mahinálni? :)

(#1460) DopeBob válasza Forza_JUVE (#1459) üzenetére


DopeBob
addikt

Szerveren :K

http://technetklub.hu/tv/Default.aspx?auth=0&sid=f9309606-b14d-42cc-819e-52418ed0ec51

MZ/X

(#1461) Forza_JUVE válasza DopeBob (#1460) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Nos hát én megcsináltam ezt a Group Policyt, de sajna továbbra sem OK, azaz Server oldalról nem tudom megpingelni a kliens gépeket. :F

Linkelek egy képet, elvileg jó helyen csináltam, legalábbis a korábban linkelt útmutató alapján.
(Domain & Standard Profilban egyaránt engedélyeztem az ICMP-t)

Továbbra is csak úgy működik, ha az XP-kben egyesével bepipálgatom a tűzfalaikban az ICMP-t ... de ez a Group Policy megoldás elegánsabb lenne.

(#1462) kraftxld válasza Forza_JUVE (#1461) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Külön OU-ba kell rakni a gépeket, és arra alkalmazni a policy-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1463) DopeBob válasza kraftxld (#1462) üzenetére


DopeBob
addikt

Így is működnie kell, ahogy csinálta, Default Domain Policyt írta át.

Inkább az lehet a gond, hogy ezek a beállítások nem azonnal érvényesülnek, próbáld meg valamelyik kliensen kiadni a gpupdate /force /boot parancsot.

Illetve a gpresult parancsal meg tudod nézni, hogy milyen csoportházirendeket húzott magára

Ha még itt vagy lenne egy kérdésem, szeretnék csinálni hibatűrő fájlrendszert, itthon elkezdtem vele szórakozni.

2008-as domain based namespace, illetve be van állítva a replikáció is. Mennyi idő alatt kellene váltani, ha valamelyik szerver kiesik? Ez lehet teljesen transzparens?

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1464) kraftxld válasza DopeBob (#1463) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A DFS nem teljesen erre való, ha hibatűrő megosztást szeretnél failover-el, akkor file szerver cluster kell neked.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1465) DopeBob válasza kraftxld (#1464) üzenetére


DopeBob
addikt

Igen, de az megint +licence, +SAN :(

DFS+Replikációra gondoltam, hogy esetleg kiválthatná, majdnem tökéletesen működik is, csak 1 perc kb a váltás.

Na még túrom a netet, hátha van valami.

MZ/X

(#1466) kraftxld válasza DopeBob (#1465) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sajna zsebbenyúlós téma az igazi failover.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1467) DopeBob


DopeBob
addikt

Találkoztam ma egy fura jenséggel, nem nagyon tudom mitől lehet:

2008R2 szerveren: adott egy admin felhasználó, aki tagja a domain admin csoportnak. Ha a szerveren szeretnék megnézni egy könyvtárat, aminek az ACL-je, úgy van beállítva, hogy az Administrators csoport tagjai láthatják/szerkeszthetik nemérdekes, akkor előjön az UAC ablak engedélyt kérni, ha kap, akkor az adott felhasználót Full joggal hozzáadja az ACL-hez :F

Azért zavaró, mert belerondít nekem a gyönyörűen kialakított és nagy gondal karbantartott szerepkör alapú ACL-eket :B

MZ/X

(#1468) brd válasza DopeBob (#1467) üzenetére


brd
nagyúr

Ez az UAC ilyen édesen következetlen. Sajnos ezt odáig fejlesztették a fiúk, hogy ha elindítanál admin módban egy másik explorert, akkor ugyanez a helyzet. A megoldás pl. az lehet, hogy egy admin módban indított filekezelőben nyitod meg a könyvtárat (pl. TC, ami amúgy is kényelmesebb és gyorsabb, mint az explorer - legalábbis annak mindenképpen, akinek nincs az egérhez nőve a keze).

The only real valuable thing is intuition.

(#1469) GD


GD
őstag

Sziasztok,

2003R2 DC-t szeretnék "költöztetni" 2008R2-re, de ugyan az a fizikai vas egyelőre.
Tehát kvázi egy upgrade.
Jelenleg 2 db 2k3 DC van, elképzelés szerint átmozgatom az FMSO-kat és lefokozom az eredeti 2k3-at. 2008 fel, majd DC-ként előléptetés, FMSO visszaszerzése.

Kérdésem: csinált már valaki hasonlót, mik a buktatók?

DHCP, DNS, Printszerver, RRAS is költözne le és föl ahogy leírtam.. ezeket jó lenne, ha nem kézzel kellene..

Köszi szépen!

(#1470) kraftxld válasza GD (#1469) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, csináltam már sokszor.
DNS megy magától, DHCP-t netsh-val, Print szerver szopatós, RRAS egyszerű :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1471) pecze


pecze
aktív tag

Próbálnék szűrni Group Policy Editorban, de bármit próbálok nem ad vissza eredményt. Magyar változat, mi lehet a probléma?

(#1472) kraftxld válasza pecze (#1471) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem se szokott néha működni, de csak a magyar/magyarított win2k8-on.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1473) DopeBob válasza kraftxld (#1472) üzenetére


DopeBob
addikt

Át kell állítani a billentyűzetkiosztást angolra és menni fog magyar változatnál is :W

MZ/X

(#1474) kraftxld válasza DopeBob (#1473) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát igen, mindig igaz a mondás, hogy a szerver nyelve angol :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1475) CsodaPOK válasza kraftxld (#1474) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

És a kliensé is! :DD
Ma egy magyar Windows 7-es gépen láttam magyar IIS konzolt. Egy élmény volt... ;]

(#1476) DopeBob


DopeBob
addikt

Van egy (eddig azt hittem) egyszerű probléma.

X kolléga elmegy jön helyette Y. Ugyan az a gép kell, ugyan azok az adatok stb. Semmi gond felhasználó átnevez. Teljes név is login név is stb. Profil könyvtárt is átneveztem, profil helye javítva.

Majdnem minden jó. Valamiért az átirányított mappákat a régi helyen keresi. GPUpdate nem segít, profil törlés újra létrehozás nem segít. Biztos egyszerű de nem jövök rá :N

MZ/X

(#1477) DopeBob válasza DopeBob (#1476) üzenetére


DopeBob
addikt

Tárgytalan :B

MZ/X

(#1478) Plero válasza DopeBob (#1477) üzenetére


Plero
tag

visszajött X kolléga? :-)

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1479) DopeBob válasza Plero (#1478) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem, ránéztem a GPO beállításokra, és beugrott rögtön, hogy mi a gond :-)

(Move The Contents Of User's Current Folder To The New Location)

Bár ha valaki tudja esetleg hol van tárolva a régi, érdekelni, főleg az, hogy át lehet e kézzel berhelni :-)

MZ/X

(#1480) DopeBob


DopeBob
addikt

Ha egy Hyper-V szerverről Windows Backuppal készül mentés, akkor mi a legegyszerűbb módja, hogy egy VM-en belül egy fájlt állítsak helyre mentésből?

Felcsatolom a Backup VHD-t aztán a VM- VHD-t?

MZ/X

(#1481) DopeBob


DopeBob
addikt

Újabb Hyper-V vs Windows Backup kérdések, hátha benéz valaki :-)

Lesz abból valami gond, ha a kötet, ahol a VHD-k vannak teljesen tele van?

Valamint jelenleg igen lassú a mentés, 1Tb és majdnem 12 óra, ha bekapcsolom a Shadow Copyt a kötetre ahol a VHD-k vannak az segít esetleg valamit?

Illetve fix mérető VHD méretét lehet valahogy csökkenteni? SCVMM nélkül? VHD resizer ahogy olvasgattam nem igazán működik megbízhatóan :/

MZ/X

(#1482) kraftxld válasza DopeBob (#1480) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, az a legegyszerűbb, ha felcsatolod az egymásba ágyazott vhd-ket.
Vagy olyan mentő progit használsz ami a virtuális gépen belől tud item level restore-t (DPM 2010, Commvault) vagy a virtuális gépeket is külön mented.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1483) kraftxld válasza DopeBob (#1481) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, nagy gond lesz ha betelik, leállhat a hyper-v service.
Shadow copy alatt VSS-t értesz vagy előző verziókat?
Ha csak adatok vannak rajta én új vhd-t csinálnék, felcsatolom, majd robocopy. Vagy bármilyen disk image cucc virtuális gépen belől.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1484) DopeBob válasza kraftxld (#1483) üzenetére


DopeBob
addikt

Nincs hely új VHD-t csinálni.

Egy 1TB-os vinyón vannak fix méretű VHD fájlok és kb 2GB üres hely. Mentés A Hyper-V hostról WSB-vel külső USB vinyóra ( olyan 9-10 óra :N )

Shadow Copy alatt a köteten bekapcsolható Shadow Copyt értem, az előző verziók is ettől függ, bár lehet valamit keverek valamivel :U Nem a Hyper-V Managerből készíthető Snapshot mentést.

Mint itt:

Még esetleg egy lehetőségem van, hogy a Shadow Copy Storenak megadom a rendszer vinyót, bár valahogy úgy érzem ez sem egy elegáns megoldás :)

MZ/X

(#1485) DopeBob válasza DopeBob (#1484) üzenetére


DopeBob
addikt

Vagy valami más gebasz van amitől ennyira lassú a mentés? Illetve miért nem csak a változásokat menti? Amíg csak egy VM volt, guesten belülről ment a WSB és pár perc alatt végzett. :(

Sajnos DPM vagy egyéb okosság nem jöhet szóba, nincs rá pénz.

MZ/X

(#1486) DopeBob válasza DopeBob (#1485) üzenetére


DopeBob
addikt

Esetleg valakinek tipp, amivel fel lehetne gyorsítani a mentést? Bármilyen költséghatékony tippet szívesen fogadok :) Gondolom így a visszaállítás is majd fél nap lenne :-(

MZ/X

(#1487) szijartg


szijartg
senior tag

Szép estét.
Egy kérdésem lenne... igen, ismét a ts license.
Szóval adott egy full tiszta enterprise, és ebben nincs benne alapban ez a license?
Mikor még kb 1-2hetes volt a gép akkor kis ablakba az óra mellé feldobta hogy x nap van még vissza a 120-ból.
Na, most ezt már nem dobja fel.

De az iventekbe pedig belekerülnek ezek a dolgok:
erroral, és warningal

The Remote Desktop license server cannot issue a license to the client because of following error: Can't create certificate context, error 0.

The Remote Desktop license server "xx" does not have any licenses installed and registered with the Microsoft Clearinghouse for product "Windows Server 2008 or Windows Server 2008 R2 : Per Device CAL (TS or RDS)". Therefore, the Remote Desktop license server cannot issue licenses of the type "Windows Server 2008 or Windows Server 2008 R2 : Per Device CAL (TS or RDS)" to the Remote Desktop Session Host or Remote Desktop Virtualization Host server "xx". To resolve this problem, install additional licenses as required.

Mennyibe kerül egy ilyen licensz?

(#1488) kraftxld válasza szijartg (#1487) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Alapból két db adminisztratív TS licensz van benne, ha terminal serverként akarod üzemeltetni venni kell hozzá plusz TS CAL-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1489) szijartg válasza kraftxld (#1488) üzenetére


szijartg
senior tag

Szép. Mondjuk nem értem, hogy miért csinálja ezt a microsoft hogy minden ilyent meg kell venni. Mindegy. Ez már nem ide való :DDD
Amúgy, kb 14usernek lenne remote deszktopja.

(#1490) kraftxld válasza szijartg (#1489) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A miatt lett ez, hogy ugyebár ha Thin client-et használsz akkor nem veszel OS licenszt. Ezt pótolja a szerveren lévő CAL. Szerintem is marhaság, de így van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1491) szijartg válasza kraftxld (#1490) üzenetére


szijartg
senior tag

Láma kérdés... Akkor ez nekem jó így, ahogy most van? Vagy kell licensz?

(#1492) kraftxld válasza szijartg (#1491) üzenetére


kraftxld
nagyúr

120 napig megy, utána nem. Magyarul kell licensz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1493) DopeBob


DopeBob
addikt

Ilyen hibák vannak Hyper-V Serveren, kell vele foglalkozni? :D

The driver detected a controller error on \Device\Harddisk2

Ez egy offline USB HDD, az egyik VM használja az egészet mentésre.

Próbál vele valamit mókolni a windóz? Nem látja, hogy offline? :N Kipróbáltam másik gépen, a vinyók épek, semmi bajuk, illetve a mentés is rendben lemegy, de mielőtt teljesen figyelmen kívül hagyom, azért megkérdezem :B

MZ/X

(#1494) szijartg válasza kraftxld (#1492) üzenetére


szijartg
senior tag

És eme csodás dolog mennyi pénz lehet?

(#1495) havri1


havri1
félisten

Helló!

Nem tudom bekapcsolni a hálózati felderítést. Amint bekapcsolom, alkalmaz, de ismét ki van lőve. Persze a szervert (annak megosztásait) nem látja a többi gép helyi hálón.
Mi a megoldás? Köszi!

havri

(#1496) havri1


havri1
félisten

Guglival keresgettem, és többeknek van ez a problémája, így valószínűleg ez így van jól.
Ezt találtam, de a szolgáltatás bekapcsolásával sem sikerült engedélyeznem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1497) havri1


havri1
félisten

Megoldva.

havri

(#1498) kraftxld válasza szijartg (#1494) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Passz, kérdezd ott ahol vetted a mostani licenszt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1499) kraftxld válasza havri1 (#1497) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És mi volt a megoldás? Ne haljunk már meg hülyén :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1500) havri1 válasza kraftxld (#1499) üzenetére


havri1
félisten

Sorba az összes letiltott szolgáltatást engedélyeztem services-ben. És a hálózatfelderítés is köztük volt.
Nem tudom alapból miért van letiltva, gondolom biztonsági okokból.
Sajnos a 2008 r2 nagyon megette a gép erőforrásait, visszatértem 2003-ra. De tetszik, így futok majd még 1 kört :)

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.