Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) kraftxld válasza Cheesy (#1900) üzenetére


kraftxld
nagyúr

300W vargánéból milyen interface-n szeretnél infót kinyerni, hogy holnapután robban?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1902) hati válasza kraftxld (#1899) üzenetére


hati
addikt

A rendes szerverben nincs is táp. A tápok a blade keretbe valók, oda viszont 4 is. :)

(#1903) picinrossi


picinrossi
csendes tag

Már elolvastam kb 10oldalt, hogy ne tegyek fel feleslegesen kérdéseket, de nem találtam meg. Szóval, miért van az, h a tartományom neve hu.ceg1.com és majdnem mindenhol csak a HU-t látom. Bejelentkezéskor is.

(#1904) hati válasza picinrossi (#1903) üzenetére


hati
addikt

Azért, hogy egyszerűbb legyen. :P

(#1905) picinrossi válasza hati (#1904) üzenetére


picinrossi
csendes tag

akkor ez nomrális? De mi van, ha én azt akarom, h az egész tartománynevet látni akarom? Betudom valahogy állítani?

(#1906) brd válasza DopeBob (#1897) üzenetére


brd
nagyúr

Ezeket próbáld meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#1907) DopeBob válasza brd (#1906) üzenetére


DopeBob
addikt

Köszi, de ezeken már túl vagyok, az egész netet feltúrtam, de semmi. Próbáltam többféle hálókártyával is, ugyan úgy ott a NETLOGON hiba. Ha leveszem a kártya sebességét 10Mbitre, akkor is.

Az az érdekes, hogy pár gép csinálja csak, és ezek közül is van olyan, ahol a mappaátirányítás tökéletesen működik, viszont néhány gépen nem találja meg a mappákat a szerveren, gondolom valahogy összefüggenek, de nem jöttem rá. Még este futok majd vele egy kört, bekapcsoltam most pár gépen a netlogon debug logot, hátha abból kiderül valami.

Illetve a hiba csak és kizárólag Win7. XP-s gépeknek semmi baja.

Már csak a kecskeáldozás maradt hátra :(

MZ/X

(#1908) brd válasza DopeBob (#1907) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor még az alábbiból csinálj egy .reg file-t és duplakatt a problémás gépen:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"GpNetworkStartTimeoutPolicyValue"=dword:0000003c
"WaitForNetwork"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa\Kerberos\Parameters]
"MaxPacketSize"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters]
"MaxDgramBuffering"=dword:00040000

(Ill. próbálhatod őket egyenként is, de bajt eddig egyik bejegyzés sem okozott nekem sehol.)

Ha ez sem segít, akkor: másik hálókártya próba volt már (nem driver, konkrét kártya, lehetőleg másik típus)? Ill. lehet végigtúrni az itt található leírásokat (az Mxxxxxx-ként hivatkozott linkek az xxxxxx-nek megfelelő M$-os KB cikket jelölik, pl. M947861=KB947861).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1909) kraftxld válasza picinrossi (#1905) üzenetére


kraftxld
nagyúr

XP alatt a netbios tartománynév az alapértelmezett.
Vista/Win7/Win8 esetében már másképp van.
De ha a felhasználónévhez odaírod az abc.kispistakft.com\felhasználónevet akkor átváltja erre az egy bejelentkezésre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1910) picinrossi válasza kraftxld (#1909) üzenetére


picinrossi
csendes tag

Köszönöm a válaszodat! :)

Mostegy olyan kérdésem lenen, hogy (tudom hülye kérdés, de ebben a témápan tényleg kezdő vagyok) hogyan lehet létrehozni script-ket? Visual Basic-ben kell ezeket létrehozni? Vagy hogyan? Igazából olyan csriptet akarok létrehozni, ami a user bejelentkezése után lefut. Konkrét dolog nincs még, h mit cisnáljon ez a script. De tervek már vannak :)

(#1911) brd válasza picinrossi (#1910) üzenetére


brd
nagyúr

Notepad. :) (Esetleg Wordpad, ha ékezeteket is akarsz jól használni.) Magát a scriptet pedig pl. policyből (gpedit.msc, vagy a tartományi group policy, ha arról van szó) tudod elindíttatni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1912) picinrossi válasza brd (#1911) üzenetére


picinrossi
csendes tag

Akkor csak nyitok egy Notepadot és abba beleirom, Policyből meg elindíttatom? Hogyan kell elnevezni a fájlt? Esetleg tudsz valami leírást linkelni?

(#1913) DopeBob válasza brd (#1908) üzenetére


DopeBob
addikt

Köszi, egyik sem segített. A jó hír, hogy megvan a megoldás. Illetve nagyon úgy néz ki. Bár azt még nem tudom, hogy pontosan mi a baja, a Cisco switch-eken nem volt bekonfigolva rendesen a smartport, ha default-on van hagyva -> netlogon hiba. Desktop-ra áttéve tökéletes. Ennek még utánaolvasok, ha lesz egy kis lelkierőm hozzá ;]

MZ/X

(#1914) CsodaPOK válasza picinrossi (#1912) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Én a Notepad++ nevű programocskát ajánlom.

A fájlt úgy nevezed el ahogy akarod. A lényeg, hogy a kiterjesztése pl vbscript esetén .vbs legyen. Ezt a scriptet felmásolod egy olyan helyre, amit mindenki elér (olvasási jogosultság). Célszerű pl a \\domain\netlogon megosztásba.

Ezt követően GPO-ban megadod ezt a scriptet startup-shutdown (computer alapú policy esetén) vagy login-logoff (user policy) scriptnek.

Klienseken tolsz egy gpupdate /force -t és mehet a tesztelés.

(#1915) picinrossi válasza CsodaPOK (#1914) üzenetére


picinrossi
csendes tag

Köszönöm szépen a választ! :) De ennek a script (programozásnak) utána kellene picit olvasnom. Nem vagyok ebben jártas. Egy olyan kis scipt lenne a cél, ami a user-ek gép indítása után, kiírja az asztalra, a gép nevét, tartományi címét, ip címét, meg esetleg a háttértérak nevét és szabad helyét :) Jó kis feladat, nem? :) Valakinek valami ötlete, segítség? :)

(#1916) _NCT válasza picinrossi (#1915) üzenetére


_NCT
őstag

Ez hány felhasználót jelentene és miért kellene ez nekik? Csak érdeklődöm, mert én ilyet életemben nem hallottam még :D

[ Szerkesztve ]

(#1917) brd válasza _NCT (#1916) üzenetére


brd
nagyúr

Távmenedzsmentnél pl. jól jön, amikor külső ügyféltől Mucika hív a kedves hangjával, hogy a múltkor is olyan jól megcsináltad, hogy nem ment a már nem is tudja mije, hogy nem megy most másmije, és lécci' oldd már meg gyorsan. Ilyenkor nem kell szórakozni azzal, hogy elmagyarázod neki, hogyan tudja megnézni a gyors csatlakozáshoz az adatokat, hanem az asztalról be tudja neked olvasni a fontosabb infókat, pl. ezt elindítva.

The only real valuable thing is intuition.

(#1918) _NCT válasza brd (#1917) üzenetére


_NCT
őstag

Az igaz, bár én általában ezt a gépekre ragasztva, kinyomtatva papír formában láttam ezidáig :D

Amúgy távmenedzsment-nél nem elég az hogy beírom Remote Desktop-ba, hogy Mucika-PC és már csatlakozok is? És rögtön ott vagyok a gépében, látom mire van szükségem.

Ha meg 3rd party távmenedzsment progit használok, mint pl Teamviewer, ott meg ugye van egy fix szám/vagy név, amit mindenki megkap,és azt bediktálva már mászok is a gépében.

[ Szerkesztve ]

(#1919) brd válasza _NCT (#1918) üzenetére


brd
nagyúr

A papíros megoldás nem elég dinamikus. ;)

Elég lenne, ha tudnám a gép nevét, de honnan tudnám egy több száz ügyféllel rendelkező cégnél, hogy a Kispista Bt. nevű ügyfél, szépszájú titkárnőjének hogyan hívják a gépét (na jó, arra talán emlékeznék :D )?

A Teamviewer is jó, ha éppen lehet használni, és nincs mondjuk mindenkinek letiltva azInternet, és te csak a serverre látsz be...

The only real valuable thing is intuition.

(#1920) _NCT válasza brd (#1919) üzenetére


_NCT
őstag

Értem én... :) Max ha felhív az ügyfél, megkérdem hogy ugyan nyomjon már egy jobb click--->tulajdonságokat a számítógép-re, ha kinn van az asztalon,vagy start menüből és diktálja be a PC nevét... Bár kezdem kapisgálni mit mondasz, egyszerűbb leredukálni mindent a minimumra, a szájukba rágni a dolgokat :). Bár ennyire csak nem sügérek a felhasználók, h nem tudják megmondani :D (Igaz, találkoztam már olyan HelpDesk figurával, aki 20 éve dolgozott egy nagyobb cégnél, de életében nem telepített még OS-t, csak jóban volt a főnökkel....)

Teamviewer nem működik csak belső hálón? Mindenképp kell hozzá net? Mert ezt eddig nem is tudtam :S

[ Szerkesztve ]

(#1921) brd válasza _NCT (#1920) üzenetére


brd
nagyúr

De működik belső hálón, csak nem mindenhol van lehetőség használni, pl. nem engedi a céges policy (igen, ilyen is van :) ). Ebben egyébként a csúcs eddig egy kórház volt, ahol meg voltak sértődve, hogy ISDN-en keresztül elérjük a serverünket. :U

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1922) _NCT válasza brd (#1921) üzenetére


_NCT
őstag

OMG :DDD

(#1923) picinrossi válasza brd (#1917) üzenetére


picinrossi
csendes tag

Na itt már jól következtetetek arra, h miért is lenne jó az a script :) Már csak meg kéne valósítani valahogy :)

(#1924) CsodaPOK válasza picinrossi (#1915) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Erre én nem írnék külön scriptet, hanem a BgInfo nevezetű kis programot raknám be login scriptbe.

(#1925) DopeBob válasza CsodaPOK (#1924) üzenetére


DopeBob
addikt

Az nem mindíg jó, mert oda a szép háttér...

Script Center
itt érdemes körülnézni egyébként, hátha valaki már megírta :K

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1926) Immy


Immy
őstag

Megjelent a Windows Server 8 bétája
http://www.hwsw.hu/hirek/43646/windows-server-8-beta-szerver.html

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1927) picinrossi válasza CsodaPOK (#1924) üzenetére


picinrossi
csendes tag

Tudom szidni fogtok, hogy ennyi hülye kérésem van, de lernátok, h azt a bginfo-t hogyan tudom berakni login script-be? Köszönöm előre is :)

(#1928) brd válasza picinrossi (#1927) üzenetére


brd
nagyúr

Alapvetően 2 lehetőséged van: vagy a userprofilba veszed fel, vagy GPO-n keresztül csinálod meg. (Nem olvastam végig a leírásokat, de az oldal jó cikkeket szokott kihozni, ezért bízok meg benne látatlanban. ;) )
Maga a script (esetünkben .bat file célszerű) pedig a bginfo-t tartalmazza, mint ahogy simán parancssorból is elindítanád. De lehet perverzkedni .vbs-sel is, pl. vagy akár WMI használatával szűrni pl. hogy milyen gépeken induljon el.

The only real valuable thing is intuition.

(#1929) picinrossi válasza brd (#1928) üzenetére


picinrossi
csendes tag

Már csak azt nem értem, h a bginfo.exe-ből hogyan lesz logon.bat fájl :P

(#1930) hati válasza picinrossi (#1929) üzenetére


hati
addikt

Sehogy. Meghívod belőle.

(#1931) brd válasza Immy (#1926) üzenetére


brd
nagyúr

Az operációs rendszer felülete a Windows 8-tól megörökölt Metro UI, amely a korábbi Windows Serverekhez szokott rendszergazdáknak elsőre zavaró lehet, és az alkalmazások is Metro stílusra váltottak.

Gyönyörű, eddig azt mondták, a GUI-hoz kell a nagy teljesítmény, most mit fognak, a színes téglalapok rajozgatása foglalja le a gépet? Azt már az Amiga500-as is tudta...

A Windows Server 8 elődeivel ellentétben csak opcióként ajánlja fel a grafikus felhasználói interfész telepítését, a GUI külön szerepkör az operációs rendszeren, alapértelmezésként a GUI nélküli Server Core települ.

No, kellett hozzá ~30 év, de csak sikerül nekik is...?

Adattárolás terén számos új képességgel bővül a Windows Server 8, amelyek alapja a ReFS (Resilient File System) nevű fájlrendszer.

Remélem, ezt jó ideig semmi nem fogja kötelezően használni, mert eléggé gyerekcipőben jár. :( Hihetetlen, hogy ennyi év csúszás után még mindig ezt a hulladékot tudták csak kihozni (a WinFS-re gondolok).

A Hyper-V-s újdonságok viszont. :K (Viszont kár, hogy 2008-ra nem lesz megoldható, ha jól tudom, és megint OS-t kell majd cserélni a virtualizációs rendszer újításához. De remélem, legalább a Hyper-V Server marad olyan, amilyen.)

picinrossi: Pl. így.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1932) CsodaPOK válasza DopeBob (#1925) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Hótlesz@rom! :DD :DD
User dolgozzon, ne a hátteret bámulja :D

(#1933) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Szeretném VmWare Workstation virtuális gépeinek teljesítményét megnövelni, mert szerencsétlen gépek olyan lassúak, hogy nem igaz. Jelenleg 4GB RAM van host gépen, még 4-et vagy 8-at mellévágok. Régebben volt 6 GB RAM a gépben, viszont hiába adtam 1-1 virtuális gépnek (pl. Server 2k8 ami egy mezei DC) 2GB RAM-ot, ugyanúgy lassú volt mint a dög. Arra rájöttem, h valószínű kevés neki az 1TB-os vinyó teljesítménye (Samsung Spinpoint F1 103SJ), és volt egy szutyok 80GB-os HDD, arra tettem át, valamivel gyorsabbak lettek, de így sem a legjobb (igen, annak még rosszabbak az írás/olvasási értékei, de abból élek amiből lehet :P )

Van értelme az 1TB-os Spinpoint mellé még1et venni és RAID 0 tömböt kialakítani, vagy vegyek egy 60 vagy 90 GB-os SSD-t? Úgy tervezem hogy a host gép oprendszerét SSD-re tenném, virtuális gépek pedig az 1TB-os vinyón külön partíción lennének. Vagy fordítva? Virtuális gépek SSD-n és a host meg menjen az 1TB-os vinyóról? Viszont a 60/90GB nem valami nagy....

Jelenleg 2 server (egy 2k8 DC és egy Exchange) valamint 1 kliens rendesen megeszi a 2 vinyót....

[ Szerkesztve ]

(#1934) DopeBob válasza _NCT (#1933) üzenetére


DopeBob
addikt

A legjobb szerintem ha SSD-n vannak a virtuális gépek, főleg ha sok fut párhuzamosan. Nézz meg egy-két PH!-s SSD tesztet, van mindegyikben virtualizáció, elég meggyőző a teljesítménye.

A VMWare Workstation-t annyira nem ismerem, nincs benne lehetőség létrehozni differenciális lemezt? Elég sok helyet meg lehet vele spórolni, pl több Windows Server eléri ugyan azokat a közös részeket, és a saját lemezére csak a különbségeket mentegeti. Hasonló mint mondjuk egy undo disc.

MZ/X

(#1935) _NCT válasza DopeBob (#1934) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi szépen a tanácsot, ezt a differencing disk-et nem ismertem, de elvileg lehet, linked clones a neve VmWare-en belül, megnézem :)

Sajnos a HDD árak nagyon fenn vannak az égben, ezt a vinyót 2 éve vettem 14ért, most 28 az új ára :( SSD meg ugye tárolókapacitásban nem a legjobb, viszont a pénztárca is véges, 30-nál többet nem akarok adni érte.

[ Szerkesztve ]

(#1936) DopeBob válasza _NCT (#1935) üzenetére


DopeBob
addikt

Megtaláltam közben én is vmware holnapján, igen erre gondoltam, így mondjuk a közös 15GB-ot elég egyszer tárolni, elég lehet akár a 90GB-os SSD is.

MZ/X

(#1937) _NCT válasza DopeBob (#1936) üzenetére


_NCT
őstag

Nagyonjó, így valóban elég lehet amire nekem kell, köszi :)

(#1938) kraftxld válasza _NCT (#1937) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Meg kell tanulni a server core-t, akkor elég 512mb is a dc-nek :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1939) _NCT válasza kraftxld (#1938) üzenetére


_NCT
őstag

Hehe, in progress :K , előbb legyen meg az MCITP minősítés :P

Amúgy ~768MB is elég volt neki, a HDD miatt swap-el mint az állat, ez már biztos, megnéztem. :( Mikor 6GB RAM-om volt, akkor is kb 2 Server+1 kliens futott (összesen 2.5GB RAM-ot zabáltak) és ugyanolyan lassú volt mint 4GB RAM-al. Szóval következő beruházás tuti SSD + RAM kombó lesz, csak ezt a Linked Clone nevű okosságot nem tudtam.

Valamennyivel megnövelte VmWare alatt a teljesítményt az, hogy előre fixált területet adtam meg a virtuális HDD-nek, továbbá nem 1, hanem több fájlra dobja szét.

Magyarul allocate disk space now & split virtual disk into seperate files vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#1940) pecze


pecze
aktív tag

Sziasztok

Jól értelmezem a DNS Socket Pooling lényegét azzal, hogy kinyit bizonyos számú portot és nem tudni melyiken történik a tényleges DNS forgalom?
Ha igen, akkor hogyan lehet 2008 előtti rendszerekben beállítani ugyanezt, itt most konkrétan 2003-ra gondolok.

(#1941) brd válasza pecze (#1940) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, bár a kinyit nem egészen helyes, mert jórészt UDP-ről van szó, inkább úgy lehetne fogalmazni, hogy lefoglal az OS-től egy porttartományt, majd abból véletlenszerűen választ, és ott küldi ki a kérést. Az összes patch pl. innen tölthető le, de egyébként MU/WU-val is letöltődött annak idején automatikusan ill. most is (pontosabban azóta már más, szintén automatikusan letöltődő csomag frissíti a file-okat).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1942) pecze válasza brd (#1941) üzenetére


pecze
aktív tag

kösz, de virtuális gépben nyomkodom őket, internetre nem engedem ki, így a link is jól jött

(#1943) DopeBob


DopeBob
addikt

Windows successfully diagnosed a low virtual memory condition. The following programs consumed the most virtual memory: TmListen.exe (1804) consumed 5129093120 bytes, TrustedInstaller.exe (500) consumed 1067798528 bytes, and services.exe (444) consumed 825868288 bytes.

Kraft gyűjteményébe. 2k8, csak DC 2 giga rammal, amiből altalában több mint egy szabad. Sajnos a TM-nek nem elég... :U

MZ/X

(#1944) bobsys válasza DopeBob (#1943) üzenetére


bobsys
addikt

annak a szarnak semmennyi sem eleg de legalabb felzabalja a procit is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1945) DopeBob válasza bobsys (#1944) üzenetére


DopeBob
addikt

Az a baromi nagy szopás ezzel, hogy a szerver működik ugyan, tehát hébe hóba még a pingre is válaszol, de baromi lassan. Hiába van másik DC ami tökéletesen működik, mégsem lehet belépni mert először gondolom itt keresi minden kliens, és válaszol ez ugyan, csak nem lehet kivárni :F

MZ/X

(#1946) kraftxld válasza DopeBob (#1945) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Server Core-ra rakni a DC-t a trend micro-t meg földig gyalulni, beszántani, sóval behinteni :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1947) Polemius


Polemius
aktív tag

Sziasztok!
A következő problémám van:
Adott egy win 2008 server, aminek a lemeze behalt. Másik, ugyanakkora lemez lett helyette.
Van backup (bate metal), saját backup progijával, külön lemezen.
Igen ám, de az installt bootolva (pendrive-ról) a recovery nem hajlandó megtalálni a másik lemezen levő backupot. Érdekes módon, ha az üres HDD-re felteszem a win 2008-at, akkor annak a backupja már látja (csak persze nem hajlandó saját magára visszaállítani).

Bármi ötlet?

(#1948) CsodaPOK válasza Polemius (#1947) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ötletem sajnos nincs, de ha lesz megoldás, az engem is érdekel.

Windows 7-tel jártunk ugyanebben a cipőben. Kolléga csinált egy laptopról full mentést, mikor meg lett véve a laptop. Aztán le lett gyalulva a W7 és XP került a helyére. Használták ezt igy sokáig, majd kb 1 hónapja vissza akartuk állitani a W7-t. Bebootolam install DVD-ről, repair, DVD megad, gép meg sz@rik rám. Megoldást nem sikerült találni.

Egyetlen szerencsénk, hogy a Recovery partición a HP .wim fájlban tárolja az image-t, amit WinPE CD-vel meg GImageX-szel vissza lehetett állitani.

(#1949) Fex válasza Polemius (#1947) üzenetére


Fex
tag

Szia!

A diszket látja, csak a rajta lévő backupot nem?

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1950) Polemius válasza Fex (#1949) üzenetére


Polemius
aktív tag

Pontosan. A lemezt látja, ha meghajtó betöltésére kattintok látom is a könyvtárakat, fájlokat.
Éppen ezért furcsa, hogy így meg nem látja, míg feltelepítve a win2008 már igen.
Vajon az befolyásolhat bármit is, hogy USB-ről bootolom a telepítőt, nem DVD-ről?

Adalék: Időközben a backupot tartalmazó lemez egy win 7-es gépben volt, mert voltak rajta egyéb adatok is amikre szükség volt a rendszerlemez pótlásáig. Ez nem kavarhat be?
Illetve Bare Metal opcióval volt mentve, amit elvileg más hw-re nem akar visszatenni (legalábbis keresgélés közben ennyit sikerült kideríteni), de itt csak a lemez változott.

Amin még gondolkozom: Acronis nem tudja visszatenni a win saját mentését? Mintha az kezelné ezt a formátumot.
Illetve nincs valami parancssori megoldás, amivel ráerőltethetném, állítsa vissza a megadott mentést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.