Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

a WSUS al kapcsolatban kérdezném, hogy normális, ha a
Exchange 2007 , win xp, Vista, Win 7 Win 8 van kiválasztva mint termék, és a default aprove roole, akkor vagy 70 gigát szed le ?

Azért furcsállom, mert ha Simán a win update ről szedem le ezt a mennyiséget, akkor jóval kevesebb.

Hogy lehet kordávan tartani, azon a részen, ahol a frissitések fajtáját lehet megmondani, csak a critical update, és a security update van bejelölve ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3002) Macibook válasza Core2duo6600 (#3001) üzenetére


Macibook
tag

Szerintem az sok, nalunk is igy van beallitva de eleg neki siman 10-20 Gb.
De probald meg beallitani a nyelveket, mert lehet leszedi ezeket a frissiteseket meg urduiul is.

(#3003) Core2duo6600 válasza Macibook (#3002) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nyelvnek a magyar, és az angol van kiválasztva
Servereken angol, klienseken magyar nyelvi változat van fent .

Egyszerűen nem értem.

Amit a hálozatosok csináltak korábban ott már 130 gigára duzzadt, azóta az a server gép beszart., és egy sima gépen próbálkozom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3004) Macibook válasza Core2duo6600 (#3003) üzenetére


Macibook
tag

Nekem egyszer lett 200 giga koruli. Amikor leszedte az osszes nyelvet, manapsag pedig stabilan 20-30 giga.

(#3005) Core2duo6600 válasza Macibook (#3004) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az nem tiszta, hogy az auto aproval nál.
Ki lehet választani a terméket, és ki lehet választani a frissítés kategóriát is.

Mind a 2 öt szükséges kiválasztani ?
Melyiknek nagyobb a priorítása ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3006) FLx válasza Core2duo6600 (#3005) üzenetére


FLx
addikt

Nincs prioritás, mivel teljesen mást jelentenek. Amúgy auto approval ugye azt jelenti, hogy mindent le is töltesz amit elfogad. Tehát ha itt rosszul állítod be, akkor tök feleslegesen letöltesz egy rakás vackot. Én nem használnám, főleg nem a beépített default rule-t.

(#3007) Core2duo6600 válasza FLx (#3006) üzenetére


Core2duo6600
veterán

No akkor itt lesz a kutya elásva !
Ha majd lesz időm, lehet nekiveselkesem még 1 szer.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3008) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Sziasztok!

Az egyik terminálszerverünkre (2008 r2 64 bit) véletlenül felkerült az IE10, de problémát okoz az egyik szoftverünkben, ami az IE motorját használja. Ha uninstallálom az update-ek közül, akkor simán visszaáll a 9-esre, nem lesz gond?

Sent from my keyBoard

(#3009) bugizozi válasza N€T0X|N (#3008) üzenetére


bugizozi
őstag

Igen, simán visszaáll. :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3010) N€T0X|N válasza bugizozi (#3009) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Okés, köszönöm. :R

Sent from my keyBoard

(#3011) Boboka


Boboka
tag

Sziasztok!

Adott egy windows 2008 r2 iis 6-al.
A problémám az lenne, hogy 100megás fájlokat szépen tudok letölteni szimultán is, de ahogy 800megás fájlokat kezdek letölteni, akkor szimultán képtelen vagyok letölteni, mert ahogy egy szál elindul a többi szál 1-2 sec után nem tölt. (hálózati hiba, letöltés megszakadt etc...)
Biztos valami iis korlátozás lesz de fogalmam sincs melyik...
Hol lehet ezt korlátlanná tenni?
Néztem már az asp beállításait de nem sok minden változott.
A szerver gigabites tehát nem a sávszél a probléma.
Minden választ előre is köszönök! :R
Üdv
Boboka

[ Szerkesztve ]

(#3012) bugizozi válasza Boboka (#3011) üzenetére


bugizozi
őstag

Ez esetleg segíthet [link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3013) Macibook


Macibook
tag

Sziasztok,

Azon gondolkodom, hogy a ceges dokumentumok megosztasat vpn el elert kozos mappa helyett kivaltanam egy skydrive elofizetessel. A kerdesem az, hogy ez tud oda-vissza szinkronizalni? Lehet e megadni kulonbozo szintu jogosultsagokat stb.
Van e kozuletek vki aki erre hasznalja?
Koszi elore is

(#3014) FLx válasza Macibook (#3013) üzenetére


FLx
addikt

Nem, és nem is erre való. Skydrive Pro kell erre.

(#3015) Macibook válasza FLx (#3014) üzenetére


Macibook
tag

De az nincs teljesen kotelezoen office 365 szinkonban?

En nem akarok 365ot hasznalni, csak a vpn helyett azt a 35-40 dokumentumot kozos tarhelyen kezelni

[ Szerkesztve ]

(#3016) FLx válasza Macibook (#3015) üzenetére


FLx
addikt

Mondom, nem erre való, így nem tudja azokat sem amire használni akarod. Dokumentum kezelésre file share vagy sharepoint, vagy O365.

(#3017) Macibook válasza FLx (#3016) üzenetére


Macibook
tag

A vicces az, hogy egy cegnel lattam, de igaz hogy ok sokkal kisebb meretu felhasznaloi eleressel hasznaltak...

(#3018) FLx válasza Macibook (#3017) üzenetére


FLx
addikt

Azért mert a más kútba ugrik... Tudod, hogy van ez.

(#3019) Macibook válasza FLx (#3018) üzenetére


Macibook
tag

Teljesen igazad van. Csak az a baj, hogy a kevesse acelos ertelmi kepessegu videk es budapesti kollegaknak egyszerubb egy skydrive mint mondjuk a sharepoint. Amit amikormegmutattam mindenki bologatott de utanna nem igazan tudtak hasznalni.
Utananeztem ennek a skydrive pro dolognak de nem tudom mikent lehet csak erre elofizetni office 365 nelkul...
Ha esetleg van tipped azt szivesen vennem

(#3020) seolwon


seolwon
tag

Üdv!
Windows server 2008ra mi a legjobb vírusírtó, ami ingyenes? MSE-t gondoltam rátenni, de azt olvastam az nem megy serveren.

(#3021) Воланд válasza seolwon (#3020) üzenetére


Воланд
titán

menni megy, csak nem tamogatott.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3022) seolwon válasza Воланд (#3021) üzenetére


seolwon
tag

De akkor nem is biztonságos használni, nem?

(#3023) FLx válasza seolwon (#3022) üzenetére


FLx
addikt

Nem is tudom, felmegy-e egyáltalán, régen ha jól rémlik nem is települt.

(#3024) Macibook válasza seolwon (#3020) üzenetére


Macibook
tag

Az MSE nem telepul fel ra rendesen, van amelyikre egyatalan nem. Ha ilyet akarsz akkor a Forefront securityt rakd fel. Bar nekunk egy nod van fent es eddig teljesen jol mukodik 2 eve folyamatosan.

(#3025) seolwon válasza Macibook (#3024) üzenetére


seolwon
tag

Itt csak server 2003 van megemlítve, meg ez elég réginek tűnik, vagy rosszat nézek? Egyébként ez teljesen ingyenes?

(#3026) Macibook válasza seolwon (#3025) üzenetére


Macibook
tag

Igen ingyenes, de szerintem ha a windows updatenel rakod fel, akkor ki tudod pipalni...

(#3027) WillyX


WillyX
tag

Van egy érdekes problémám, hátha tudtok rá megoldást.

Adott egy Win 2008 R2-n lévő shared folder. Egy csoportnak van hozzá olvasási joga. Az egyik felhasználónak (csoporttag) néha előjön olyan problémája, hogy amikor belép ebbe a könyvtárba, akkor üresnek látja. Ezen nem segít semmi (frissítés, gép ujraindítás). Egyszer csak megjavul. Mi lehet a gond?

(#3028) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

4 DC közül egyik domain kontroller le lett állitva majd , majd restoreolva lett egy korábbi snapshotra majd a restoreolt virtual disk be lett csatolva egy másik virtual gépbe (adatmásolás céljából).
Miután ez megtörtént a virtual disket nem lehet visszacsatolni az eredeti (domain kontroller gépbe). Itt ugy kellene h visszaállni az eredeti (jelen ideju snapshotra) és ugy becsatolni vagy hogyan? (ESX)

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3029) bobsys válasza Immy (#3028) üzenetére


bobsys
addikt

ha csak dc akkor nem kell szarakodni, torlod a virtualis gepet, kiszeded a bejegyzeseit a domainbol Ntdsutil segitsegevel es mig ezt csinalod az uj DC telepul

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3030) FLx válasza Immy (#3028) üzenetére


FLx
addikt

Jézus. DC-t soha nem állítunk vissza mentésből, mert szétvered a működő AD-t. Dobjad el az egészet most már, ntdsutil-al törölj ki minden rá utaló bejegyzést az AD-ból, aztán telepíts egy új DC-t.

(#3031) Fex válasza Immy (#3028) üzenetére


Fex
tag

Szia!

Csak tanács... Snapshotolt diszket nem csatolgatunk soha másik géphez, és pláne nem másolgatunk (főleg rá) ezt tartsd szem előtt. DC-t nem snapshotolunk, ha visszaállsz rá, akkor valóban tönkrevágja az AD-t.

Üdv,

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#3032) kraftxld válasza Fex (#3031) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem vágja teljesen tönkre az AD-t, de elég izzadós a visszaállítás :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3033) Fex válasza kraftxld (#3032) üzenetére


Fex
tag

Köszi a helyesbítést! :R

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#3034) n16


n16
tag

Sziasztok

A microserverembe betettem 2 ugyanolyan HDD-t RAID 1-gyel.
Van olyan lehetőség a Windows Server 2008 alatt, hogy e-mailt küldjön, ha valamelyik lemezzel probléma van?

Core I 777 2048 GB RAM Geforce Titanium 1024GB Mátrai Erőművel

(#3035) DopeBob válasza n16 (#3034) üzenetére


DopeBob
addikt

Mivel csináltad a RAID-et? BIOS, vagy Windows? Ha BIOS, akkor az AMD RaidXpert tud emailt kuldeni: [link]

Ha Windows, akkor Event Logban tudsz definiálni az eseményekhez email kuldest, de utána kell nézni, hogy milyen esemény azonosítóval mennek ezek, pl disk 51 általában bad sector.

MZ/X

(#3036) n16 válasza DopeBob (#3035) üzenetére


n16
tag

HP Microserverem Raid Vezérlőjével megcsináltam a RAID1 nevű RAID 1 tömböt.
És utána még a Disk Managerrel Windows 2008 Server alatt be kellett állítani, hogy tükörbe menjenek.
Gondolom akkor event logban kell ezt majd beállítani?

Core I 777 2048 GB RAM Geforce Titanium 1024GB Mátrai Erőművel

(#3037) DopeBob válasza n16 (#3036) üzenetére


DopeBob
addikt

Ha RAID vezérlőben már megcsináltad, akkor a Windowsnak már egyben kell látni a lemezeket. Így csináltad? [link]

MZ/X

(#3038) n16 válasza DopeBob (#3037) üzenetére


n16
tag

Igen igy csináltam. De a Windows 2008 alapból semmit sem látott. Akkor fogtam a Server Manager/Disk Management tool-t, amivel beállítottam a tükörpartíciót.

Core I 777 2048 GB RAM Geforce Titanium 1024GB Mátrai Erőművel

(#3039) Macibook


Macibook
tag

Nalatok mukodik minden tokeletesen a consoleal? Nalam az sbs azt csinalja hogy amikor kivalasztom hogy deploy update kifagy es pont csak a malicious removal toolnal... Esetleg van vmi otletetek?

(#3040) priti


priti
addikt

Sziasztok!
SBS2008 Exchange hiba csak hotmail-es címre nem megy ki a mél minden másra igen. Belefutott már valaki? ...mert akkor nem nyomozok, hogy mi lehet, ha már lerágott csont.

Hardverlesen

(#3041) Macibook válasza priti (#3040) üzenetére


Macibook
tag

Hali,

Nekem volt ilyen. A megoldas a spam filter allitgatasa volt, mert valamiert a hotmailt nem szerette. Mondjuk ez akkor volt amikor a hotmail outlookra valtotta at a Microsoft

(#3042) krealon válasza priti (#3040) üzenetére


krealon
veterán

RBL ellenorzest vegeztel mar az IP-den?

(#3043) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

A

c:\Users\All Users\Microsoft\Windows\WER\ReportQueue\
és
c:\Windows\winsxs\

mappákban lévő adatok törölhetőek? Neten olvasva írtak ezt is, azt is, így még nem mertem hozzányúlni.

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3044) Drag77 válasza bugizozi (#3043) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

link

üdv.A.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#3045) FLx válasza bugizozi (#3043) üzenetére


FLx
addikt

Winsxs, ez most komoly? Alap, hogy hozzá nem nyúlunk, olyan mintha a system32-t törölgetnéd. Wer, csak error reporting, az nem nagyon kell.

(#3046) priti válasza krealon (#3042) üzenetére


priti
addikt

Köszönöm a válaszokat. :R

Hardverlesen

(#3047) bugizozi válasza FLx (#3045) üzenetére


bugizozi
őstag

Neten olvasgattam, hogy annak a mappának a méretét is lehet valahogy csökkenteni, kézzel nyilván nem, hanem valami kiegészítővel.
Amúgy a C-ről mit lehet törölni/áthelyezni hogy csökkentsem a méretét?
Amiket eddig megtettem:

-UserShares mappa áthelyezve
-WSUS database áthelyezve
-Exchange adatbázis áthelyezve
-C:\inetpub\logs\LogFiles\ törölgetve

Ezen kívül van amit még tudok tenni az ügy érdekében?

:R

ps: SBS2011

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3048) kraftxld válasza bugizozi (#3047) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mekkora a C partíció és mennyi hely van még?
Nekem párszor a volume shadow copy töltötte tele, meg a Sharepoint adatbázis logja, mivel alapból nem pucolja ki a backup :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3049) bugizozi válasza kraftxld (#3048) üzenetére


bugizozi
őstag

100 gigából már csak 8 szabad
Sharepoint log 80 MB, nem számottevő
Volume Shadow copy hol tudja teletölteni?

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3050) kraftxld válasza bugizozi (#3049) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A system volume information-ba dobja bele, rendesen adni kell a pofájának saját tulajdonba vételt, meg minden egyéb jogokat, hogy lásd a tényleges tartalmat.
Treesize mit mond admin módban futtatva?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.