Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) kraftxld válasza PaDoViLm (#950) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az SBS premium-nál egy gépen fut maga az SBS (Exchange, AD, Sharepoint, WSUS stb) egy másikra pedig rá tudod dobni az SQL-t és be tudod állítani mint Terminal server, ez egy sima 2008 standard licensz.
Ha az SQL-t még ezen kívül külön gépre akarod rakni, akkor venned kell még egy standard licensz-t (SBS + külön SQL megeszi a premium licensz-et) meg 40 RDS CAL-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#952) PaDoViLm válasza kraftxld (#951) üzenetére


PaDoViLm
csendes tag

Kedves Kraftxld!

Igazad van! Mivel az SBS dolgai éppen nem kellenek, akkor elegendő két Standard 2008 Server. Az egyikre kell MS-SQL, ami külön fizetős. A másikra mehet a TS calokkal és persze az is Standard Windows 2008 Server. Jól gondolom?

Biztosan műkdödne az MS-SQL kevesebb licencel is, mint ahány TS-cal-ban gondolkodom. Ez mennyire kritikus? Az alkalmazás beégetett SQL usert használ, ami ugye egy user ilyen értelemben, bár egyszerre több ágon érkezik majd a nevében lekérdezés...

Mélázgatok.
Véleményetek?

(#953) PaDoViLm válasza PaDoViLm (#952) üzenetére


PaDoViLm
csendes tag

Ahogy elnézem, még mindig gazdaságosabb SBS Prémiumot venni és használni az SQL-es rendszerre az (SBS kiegészítő dolgok nélkül), mint külön megvásárolni a Standard Servert és MS-SQL termékeket. Vagy csak rossz árlistát néztem...

Persze egy külön standard + TS + RDS calok a másikra jó választás.

Ezt jól gondolom?

(#954) kraftxld válasza PaDoViLm (#952) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Attól függ mekkora az adatbázis.
Ha csak egy felhasználó matatja egy saját front enden keresztül és max 10 gb az adatbázis simán lehet nyomulni SQL 2008 R2 express-el is ami ingyenes: [link]
Ha meg virtualizálsz mondjuk az alap az ingyenes Hyper-V szerver, akkor elég egy standard (két példányban használható virtualizálva egy licensszel) licensz meg az RDS cal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#955) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Az MS liszenszeléssel kapcsolatban van egy kérdésem :
A cégnél van egy win hálózat, server 2003 as, DC, XCH, ISA
120 felhasználó ra van megvévéve a liszensz.
Ha én be akarok tenni, még 1 szervert, vagy servereket.
Csak file megosztás lesz, meg a BIM szerver, ehhez van hardverkulcs
A server elött nem fog ülni senki sem.
Akkor milyet kell venni, hány felhasználósat, számít-e ez egyaltalán , hiszen a tartomány 120 ra van méretezve ?

Más :
Milyen csoportházirend beállítás lehet az, ami megakadályozza, hogy a gép a dhcp től kapott ip címet, felhasználja ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#956) kraftxld válasza Core2duo6600 (#955) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az elso kerdesre passz, nem vagyok licenszelesben nagy jatekos :)
De en csak bedobnam a szervert, megcsinalnam a megosztast, es kesz. Ha mar van megfelelo szamu user CAL akkor nem igazan izgatnam magam, de ezt nem kell szentirasnak venni.

A masodikat nem igazan ertem, kicsit pontositanad? Azt szeretned, hogy bizonyos gepek ne kapjanak a dhcp-tol IP-t ugyanazon a halon? Milyen feltetel alapjan szeretned ezt szabalyozni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#957) PaDoViLm válasza Core2duo6600 (#955) üzenetére


PaDoViLm
csendes tag

Szia!

Mi akadályoz meg abban, hogy fix IP-re állítsd ezeket a gépeket?
(IMHO nincs ilyen csoportházirend beállítási lehetőség)

(#958) bobsys válasza Core2duo6600 (#955) üzenetére


bobsys
addikt

kraftxld jol mondja, ha megvan a megfelelo szamu CAL tokmindegy hany server van, a kapcsolatok ossz szama nem lepheti tul a licensek szamat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#959) DopeBob válasza PaDoViLm (#957) üzenetére


DopeBob
addikt

Már csak azért is, mert ha nincs címe, hogy találja meg a szervert amiről alkalmazza a csoportházirendet :F ?

Mi lenne egyébként a cél ezzel, hogy ne kapjon címet? DHCP szerverben hozzá tudsz kötni MAC címhez fix IP-t (statikus DHCP) vagy ott a kézzel beirogatós lehetőség is.

MZ/X

(#960) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Üdv! Lenne egy problémám nekem is...

Beállítottam egy új szervert, win2008 sbs, és egy kétlábú Dell T310-es vas van alatta . A problémát először észre sem vettem, az egyik lábára állítottam egy szabad ip-t a konfig idejére, majd amikor minden összeállt, ki akartam cserélni az ip-t az előző szerverére (a sok megosztás miatt ez így célszerűbb volt, a kliensek nem voltak tartományba léptetve az elődjén sem, így nem vártam semmi extrát). Átírom az ip-t, alkalmazom, nézem: nem az a cím. Mondom höjnye, mi van? HK beállításaihoz vissza, megnézem milyen cím van beállítva, erre látom, hogy autom. kérésen van a cím is, dns is... Újra beállítom, alkalmazom, semmi... Próbálok adni neki egy másik címet, ugyanez. Megnézem ipconfigból: ott van az ipv4-él elsőre beállított cím mint 'kívánt', és ott vannak mögötte az utána beadott címek is. Vissza a HK beállításokba, nézem az alternatív címeket: üres... WTF? Ilyenkor mi lehet? Miért nem engedi megváltoztatni a címet?

(A címet nem máshonnan veszi, nem mintha esélye lett volna, de lelőttem próbaként minden más dns, dhcp esélyes dolgot a hálón, de ugyanez..)

Ötletek? :W

(#961) Core2duo6600 válasza kraftxld (#956) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Helló

A dhcp vel kapcsolatban
A gondom az, hogy a hálózaton a dhcp (server 2003, a tartományvezérlő)-től nem kapnak korrekt ip címet a Visták és a windows 7 esek.
A Win xp -ék gond nélkül mennek.
Az, hogy hány bites, az, hogy milyen nyelvű tök mindegy.

Fogalmam sincs, hogy mi lehet az oka.

Amikor a win 7 esben rá akarok menni a Diagnose and repair... varáuzslóra, Azt kapom, hogy a Diagnostic Policyí service not running, ezt kikeresve a szolgáltatások között, majd kézzel indítva acces denied, ha nincs a gép a tartományba léptetve (friss telepítés) akkor kap ip címet, és megy minden rendesen.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#962) bobsys válasza Core2duo6600 (#961) üzenetére


bobsys
addikt

Klonozott gepek? Rendesen sysprepelve voltak a gepek?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#963) DopeBob


DopeBob
addikt

Valakinek van tippje a következőre?

Win2008 Server, XP SP3 kliensek, van egy pár ami még nem tartományi tag.

A gond az ntfs jogokkal van, konkrétan egy pár gépen nem igazán működik a By-pass traverse checking, access denied :/

Egyébként mennek a megosztások de ahol csak \\server\dir1\dir2\dir3 és csak a dir3-hoz kéne hozzáférni, na az nem.

MZ/X

(#964) kraftxld válasza kilozsul (#960) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SBS 2008-nál csak egy hálókártyát dugj be, és az SBS konzolban lévő hálózati varázslóval módosítsd az IP címet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#965) bobsys válasza DopeBob (#963) üzenetére


bobsys
addikt

Nincs valamelyik parent folderen belokve egy deny beallitas? A folder effective permission reszenel megnezted a usert? Az alapjan van hozzaferese?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#966) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Adott egy Win2008 Standard 32/x64 (5 ügyfél hozzáférésű) OEM licence. Honnan tudhatnám meg, hogy meddig érvényes ez a licenc és hogy van-e rá támogatás (ha igen, akkor meddig)? Ami van hozzá, azt már átnéztem, de semmit sem találtam erről.

(#967) kraftxld válasza Panthera (#966) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Korlátlan ideig érvényes a licensz, és a termék életciklusa alatt van hozzá támogatás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#968) Panthera válasza kraftxld (#967) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm szépen! Az OEM akkor mindig korlátlan, ugye?
Nem ide tartozik, de akkor ezt is tudni fogod biztos: OEM Windows XP, Vista, 7-re is ugyanígy?

[ Szerkesztve ]

(#969) kraftxld válasza Panthera (#968) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Természetesen, miért is kellene újra megvenni a licensz-t? Max akkor ha másik gépre rakod az OEM-et, de ez esetben is eléggé rugalmasak szoktak lenni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#970) DopeBob válasza bobsys (#965) üzenetére


DopeBob
addikt

Nincs, biztos, hogy nincsen, kerülöm amennyire csak lehet, hogy átlátható maradjon a rendszer. Az effective permission-nál a jó beállítás jelenik meg, kliensről mégsem lehet elérni :(

MZ/X

(#971) Core2duo6600 válasza bobsys (#962) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Külön-külön telepítve vannak, gyakorlatilag nincs 2 egyforma gép a cégnél.
Egyik napróla másikra jött elő ez a gond.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#972) kraftxld válasza Core2duo6600 (#971) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Írhatnál kicsit bővebben a hálózatról.. ez így eléggé misztikusnak tűnik.. ugyanezek a gépek mondjuk egy sima routertől kapnak IP-t dhcp-vel?
Kezdésnek jó lenne egy wireshark, mondjuk úgy hogy kihúzott hálókártyával indítod a gépet, ha beboot-olt akkor wireshark indít majd bedugod, hogy elkapj minden dhcp forgalmat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#973) bobsys válasza DopeBob (#970) üzenetére


bobsys
addikt

Esetleg share permission rosszul van beallitva? Ennel tobbet nemtudok, mert a konyv szerint ugye csak ezeknek van koze hozza

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#974) DopeBob válasza bobsys (#973) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem, Everyone Full Control a share permission.

Hát ez az, én is ezért vagyok meglőve :DDD De csak ez az egy eset nem működik, amikor olyan könyvtárba próbál belépni, aminek a szülő könyvtárához nincs joga, az adott könyvtárra viszont van.

MZ/X

(#975) bobsys válasza DopeBob (#974) üzenetére


bobsys
addikt

ooo, de ugye nem tallozni akarja, hanem van valami direkt elerese mittomen egy parancsikon

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#976) Panthera válasza kraftxld (#969) üzenetére


Panthera
őstag

Most vettem észre, hogy érvényesség alatt ezt értik: volt-e követés hozzá, ha igen akkor a lejárat ideje?

(#977) Core2duo6600 válasza kraftxld (#972) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Serverek 2003 asok.
A 3 fő server DC, XCH, ISA
DC Dhcp kiszolgáló, tartományvezérlő, Wins kiszolgáló, DNS kiszolgáló, Application server (Hogy ez mire, azt nem tudom)

XCH, Levelező, ugyanaz mint a DC, de nincs rajta dhcp kiszolgáló, korábban volt, valszeg a hálózatosok, matattak valamit, de eddig megoldást nem találtak.
ISA, ezen a ISA tűzfal van, leginkább gyorsítótárként, mert hw es tűzfalunk van.
Innen megy a WSUS is, jelenleg valami gikszer van, mert nem műkődik, ez is folymatban van, azt mondták, hogy újra kell telepíteni a szolgáltatást, de mire várnak ... .
Innen fút még a Symantek nek a SEP vezérlője is.
Ezen kivül még 7 File server, amim megosztott mappák, ill, printerek vannak.

Azok a gépek amik jelenleg nem mennek, egy sima routerrel sem mennek, korábban mentek, mint ahogyan eddig nem is volt gond.
Tehát valami átállítódik benne, ez már biztos.

A wireshark-kal a hálózatosok (ők csinálták az egészet úgy 2-3 éve) annyit kiderítettek, hogy a gép ami jelenleg nem megy dhcp vel, megkapja a címet, de valamiért nem használja, tehát a servertől a válasz megérkezik.
Ha kiadom a ipconfig / release-t akkor eltünik a dhcp listájáról, ha renew-t adok, akkor megjelenik.

Most arra gyanakodnak, hogy a csoportházirend miatt, teleszemetődik a registy, és emiatt nem megy. Egy biztos, mi nem állítottuk át a csoportházirended, mindössze egy beállítást tettünk bele, ami annyit szolgál, hogy a megnyitott dolgok a hálózaton ne kerüljenek be linkként a hálózati helyekbe, mert ugye ha egy olyan van ott ami már nem él, akkor képes a gép hosszú perceken keresztül próbálkozni.

Mindeközben a windows XP ék gond nélkül műkődnek.

Annyit sikerült még kideríteni, hogy a Diagnostics Policy Settings, acces denide -al nem indul el, amíg nincs a gép a tartományba beléptetve, (friss telepítés), akkor kap címet, és megy ahogy kell, ezen szolgáltatás is elindul.
Ha egy korábban tartományi gépet kiléptetek, nem változik semmi sem.

A gond csak a Vista és a Win 7 eseket érinti, nyelvtől és bit től függetlenül.

Ahogy keresgéltem a neten, másnál is volt már hasonló, de megoldást eddig nem találtam.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#978) kraftxld válasza Core2duo6600 (#977) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha újraraksz egy gépet, majd belépteted a tartományba, és egy olyan OU-ba rakod ahol letiltod a group policy öröklődést, akkor is ez történik?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#979) DopeBob válasza bobsys (#975) üzenetére


DopeBob
addikt

direkt persze, hálózati helyek közé fel lett véve.

MZ/X

(#980) gaborbol válasza Core2duo6600 (#977) üzenetére


gaborbol
őstag

Mi tortenik akkor, ha probakeppen egy W7 gepnek adtok fix ipt? mukodik?

Mi tortenik akkor, Ha probakeppen egy W7 gepet, DHCP-n hagytok, de a DNS-t kezzel allitjatok be neki? Mukodik?

[ Szerkesztve ]

(#981) DopeBob válasza DopeBob (#979) üzenetére


DopeBob
addikt

Sehogy nem megy

Maradt a Traverse folder NTFS jog :/

MZ/X

(#982) kilozsul válasza kraftxld (#964) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Mivel csak LAN felé megy forgalom, így csak az egyik kártyát használom. Viszont nem szeretnék semmilyen 'varázslót', az érdekelne, hogy miért nem tudom a megszokott módon állítani a statikus ip címeket... :S

(#983) kraftxld válasza kilozsul (#982) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem hülyeségből mondtam, hogy az SBS konzolban lévő hálózati varázslót használd, de ha továbbra is szopni akarsz vele akkor hajrá.
Az SBS 2008 alapból morcos ha 1 nél több hálókártya van benne, és igensok dolog függ benne az IP címtől, amit manuálisan elég nagy meló átírni, ezért kell a varázslóval csinálni.
De én úgyse értek hozzá.....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#984) kilozsul válasza kraftxld (#983) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Ne húzd már fel magad, nem okoskodni akartam. Sőt köszönöm a segítséget, most már tudom, hogy az SBS miatt van, nem alap 2008 dolog... Csak érdekel, hogyan tudnám mégis onnan állítani. (A szerver egyik lábát le is tiltottam egyébként)

SBS konzolban melyik hálózati varázsló? Hálózatoknál nem találok ilyet, csak ezeket:
Csatlakozás az Internethez
Internetcím beállítás
VPN konfigurálás
Hálózat javítása

(#985) Core2duo6600 válasza kraftxld (#978) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hello

Ezt az OU s dolgot még nem próbáltam, így nem tudom az eredményét.

(#980) gaborbol
1. Ha kézzel adom meg az ip-ét dns -t stb, akkor müködik.
2. Majd hétfőn megnézem.

Viszont egy valamire rájöttem, ha a serveren a GrupPolicy-t ben
[link]
A képen jelzett -et átteszem a not configuredre, ekkor müködik megkapják a címet a gépek.
De hogy a windows tűzfalnak mi köze van a dhcp hez, azt nem tudom.
És ezután már tökmindegy, hogy a tűzfal ki vagy be van kapcsolva működik.

Mindezek elött le kellett futtani parancssorban a következőt :
secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

Amit az MS oldalán találtam

Majd reboot, majd ismételtel lefuttatni, majd reboot és utána már ment dhcp én.

A windows tüzfalnak amúgy jó lenne ha nem menne, mert néha nem megy tőle normálisan a Symantec Sep.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#986) kraftxld válasza kilozsul (#984) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bocsi, kicsit harapós kedvemben voltam :)
Annyi, hogy az IP cím módosítása után a Hálózat javítását le kell futtatni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#987) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Engem a delegation control érdekelne...

Egy MCITP-s angol pdf-et olvasgatok, ahol az active directory-ról is szó van, viszont nem értek egysmást.... Annyit sikerült belőle kihámoznom, hogy a speciális engedélyeket rendelhetünk különböző OU-khoz.... pl Help Desk csoport resetel egy account-ot, módosítja jelszavát, unlock-olja az account-ot.

Viszont ez a gyakorlatban hogyan is valósul meg? Delegation Control-al szépen beállítottam a dolgokat, avval nincs is gond. Csak pl egy Help Desk munkatárs aki benne van a help desk Group-ban, ő hogy fogja tudni unlock-olni/resetelni valakinek a jelszavát? Server-re belépve a saját kis felhasználó nevével, jelszavával, vagy nem kell ahhoz neki belépni a serverre?

Bocsi most tanulgatom, és nagyon ködös lett a dolog :S

(#988) _NCT válasza _NCT (#987) üzenetére


_NCT
őstag

Bocsi a dupla post-ért, és a hülye kérdésért, csak egy kicsit belebonyolódik néha az ember... rájöttem közben, hogy erre (is) találták ki az RSAT- ot :P :)

(#989) kraftxld válasza _NCT (#988) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, vagy remote desktoppal, vagy ha nem akarsz a szerverre ilyen szintű jogot adni, akkor RSAT.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#990) _NCT


_NCT
őstag

Na és azt mondjátok meg, hogy ha beírom a következő parancsot, akkor mi a jó istenért nem rendel az account-omhoz hozzá Logon nevet, csak pre-windows 2000 nevem lesz....

dsadd user "cn=tember,ou=OwnUsers,ou=OwnOU,dc=teszt,dc=com" -fn Teszt -ln Ember -pwd * -mustchpwd no

Elvileg SAMID-t nem is kellene megadnom, mert a cn értékéből olvasná be automatikusan, de ha megadom, akkor sem lesz logon nevem :(

(#991) brd válasza _NCT (#990) üzenetére


brd
nagyúr

Hiányzik az -upn <UPN> paraméter.

The only real valuable thing is intuition.

(#992) _NCT válasza brd (#991) üzenetére


_NCT
őstag

Uhh köszi igazad van :) :R Bár rájöttem, hogy tartományba léptetésnél rontottam el, és nem is kötelező igazából az upn, mivel pre-w2k névvel is be lehet léptetni, csak elkerülte a figyelmem, egy apró dolog....

(#993) Poctar


Poctar
senior tag

Hello!

Pár hónapja találkoztam elsőként a Windows 2008-al. Elsőként kicsit képeztem magam (videók, könyvek, fórumok)...
Jelen esetben elakadtam a továbblépésben, ezért kérek segítséget. Nem arra gondolok, hogy az adott problémát más oldja meg hanem ,hogy segítsen továbblépnem a jelenlegi problémámon kisebb segítségékkel...

Tehát: 2db 2008-at kellene konfigurálnom.

A jelenlegi környezet főként 2000-es szerverekből áll (ezek a fő szerverek) és néhány 2003 is akad, de azok csak specifikus feladatott látnak el.
-Körülbelül 150 kliens gép van Dos-tól kezdve Windows 7-ig.
-Tartomány, AD, levelezés, Dns, intranet, Fileserver, stb, stb szolgáltatások futnak jelenleg.

1\
Ötletem szerint a Hyper-V segítségével váltottam volna ki a régi szervereket azaz a vasat.
Így maradtak volna a 2000 szerverek (egy ideig). Ez jó lett volna, mivel gyorsulást eredményezett volna. Emelet kisebb munka lett volna a személyi gépeknél is.
Sajnos ez az ötletem nem sikerült.
Ennek oka, hogy az új vas(ak)ban található hálózati kártyához nincs 2000-es driver, (sem Xp-s). Ezért már nem is gondolkodtam, hogy az aktív szervereket, mivel mentem le és hogyan teszem át virtuális pc-re.
A hálózati kártya neve: HP NC382i DP Multifunction Gigabit Server Adapter
A kérdéseim:
-Fel lehet-e 2000 és Xp alá tenni valahogy a fenti kártyát (drivert)? Ha igen, akkor hogyan?
-Mivel érdemes (milyen programmal) lementeni egy az egyben az aktív szervert(szervereket)?
-Hogyan és mivel lehet egy "lementett" szervert virtuális pc-vé varázsolni?

2\
Ezt követően gondoltam arra, hogy a "sima" Virtual Pc-t (programot) kipróbálom. De ha jól gondolom ez felesleges lépés lenne, mivel a hálózati kártya probléma akkor is fent állna.

3\
Másik megoldásként, gondoltam lementem az aktuális 2000 szervereket és bevarázsolom a virtuális pc-be őket. Ezt követően 2003-ra frissítem mindegyiket. Így már megoldódna a driver gond.
Kérdéseim:
-2003-as upgrade esetén minden adat megmarad-e hibátlanul vagy lehet számolni hibákkal (pl SQL)?
-Szükséges -e új licenceket vásárolni a 2003-hoz (2008-as virtuális kulcsok működhetnek)?
-Ha működne az upgrade hibátlanul, akkor a tartományt használó kliens gépek észrevennék e a változást (pl.: nem lehet bejelentkezni, nem található tartomány, stb...)

4\
Utolsó sorban arra gondoltam, hogy összekötöm a 2000 és 2008 szervereket.(Így nem igazán lenne virtuális gép.) Ezt követően pedig minden adatot replikálok 2008 alá. Mivel (sajnos) e két rendszer nem lehet összekötni ezért beiktatnék egy 2003 szervert -itt virtuálisra gondoltam, de lehet "rendes is"-.
Így a 2000ből - 2003-ra replikálom az adatokat, majd tovább 2008-ra. Így elvileg megmarad minden adat. Persze ebben nem vagyok biztos. Ha mindennel végeztem, akkor lekapcsolom a régi vasakat és élesítem a 2008-as szervereket.
Kérdéseim:
-Érdemes e ebbe belevágni?
-Az adatok replikálása hiba nélkül megoldható-e?
-A tartományi kliens gépek észrevennék e a változást?

5\
A 4-es pont mellett arra gondoltam, hogy a Hyper-V segítségével telepítek virtuális 2008-as szervereket és azokkal váltom ki a 2000-es vasakat.
Kérdéseim:
-Érdemes e ebbe belevágni?
-Ugyanaz, mint a 4-es pontnál.

6\
Esetlegesen építsek fel egy teljesen új tartományt a többi "dolgával" együtt?
Kérdéseim:
-Érdemes e ebbe belevágni?
-Ebben az esetben a kliens gépeknél mennyit kellene változtatni?

7\
Valami más ami nem jutott eszembe? :F

Lehet, hogy túl gondolom az adott problémát, de nem igazán látom, hogy merre induljak el. Gondolnom kell arra, hogy a felhasználók minél kevésbé vegyék észre a váltást és minél kisebb legyen az "offline mód". Ezért kérek segítséget tőletek. :U

(#994) kraftxld válasza Poctar (#993) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Röviden pár dolog:

Ha vannak új vasaid, mindenképp 2008 (R2)-t rakj rájuk, a benne lévő virtuális gépekhez nem kell az alap gép driverei, csak az integration tools.
Minden mehet párhuzamosan leállás nélkül, megfelelő tervezéssel.
Új tartományt semmiféleképp se építs ki, iszonyat meló mindent átrángatni.
Meg lehet csinálni mindent szépen, de tuti nem fogja senki leírni pontosan a lépéseket, mert ez teljes mértékben környezetfüggő.

Ha érdekel, hogy valaki rendesen megcsinálja, szoktam vállalni hasonló jellegű projectmunkákat, persze nem a piaci 10e+áfa óradíjjal :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#995) brd válasza Poctar (#993) üzenetére


brd
nagyúr

Az SQL-nek nem lesz baja, sőt, még akár az SQL2000 is fut 2008 serveren, csak egyes SQL javítások telepítése lehet tréfás (pl. a ne-csak-a-memória-felét-használd-javítás), mert azt mondják, hogy ezt az OS-t nem támogatják (ha jól emlékszem a hibaüzenetre), ezért kézzel kell elvégezni a folt telepítését. De maga az SQL2000 egyébként simán másolható fileszinten azt követően, ha ugyanazt a verziót ugyanarra az elérési útra telepíted, és természetesen ugyanazok a userek vannak a gépen (pl. tartományi gép mindkettő).
A hálókártyákhoz nem kell driver (ill. kell, csak nem úgy ;) ), mert ha az Integration Servicest telepíted, akkor a szintetikus hálókártyához települ driver (ez majd' az összes újabb NT vonalas Windowsra vonatkozik, bár a 2000-ben nem vagyok biztos, ill. mintha SP4 kellene hozzá), a fizikailag is létező emulált kártyához (Legacy Network Adapter) pedig kb. minden hálózatra képes OS-nek van drivere, annyira elterjedt kártya; persze ez utóbbi lassabb, mint a szintetikus, de még így is jóval gyorsabb lesz a gép valószínűleg, mint a mostani fizikai valója.
Fizikai gépet pl. a System Center Virtual Machine Manager használatával lehet virtuálisra alakítani, vagy ott van pl. az Acronis (Backup & Recovery) Workstation. Viszont ha nagyon unatkozol, kézzel is eljátszhatod a folyamatot. ;) Ha az upgrade működik hibátlanul, a kliensek nem kellene észrevegyenek semmit.
A többi kérdésre nehéz a konkrét rendszer ismerete nélkül válaszolni, én már azt sem értem pontosan, mi lenne a cél. A régi gépeket szeretnéd mindenképpen üzemen kívül helyezni?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#996) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok.

Lenne egy újabb kérdésem, amivel elakadtam, ami nem igazán tiszta az én fejemnek. Szóval van egy OU amihez linkeltem egy GPO-t. Ebben a GPO-ban a Windows Update beállításait szerkesztettem,hogy WSUS-al együtt működjön a dolog. Szóval ha az OU-hoz linkelem, akkor a GPO beállításai nem lépnek érvénybe, viszont ha domain szinten linkelem a GPO-t, akkor kapásból életbe lép... Van erre valami íratlan szabály, hogy melyek azok a beállítások amiket domain szinten lehet csak linkelni, vagy én szúrtam el valamit?

Egy másik GPO, amely bizonyos programok telepíthetőségéért felelős (Add/Remove Programs-->Network installation) szintén csak domain szinten hajlandó működni, ha OU-hoz linkelem sajnos nem.

Köszönöm a segítségeket! :) :R

(#997) kraftxld válasza _NCT (#996) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az OU-ban felhasznalok vagy szamitogepek vannak?
Mert mind a WSUS mind pedig a programtelepites (az esetek tobbsegeben) csak szamitogepre ervenyes.
Tehat ha csak felhasznalok vannak benne akkor nem fog semmi se tortenni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#998) _NCT válasza kraftxld (#997) üzenetére


_NCT
őstag

Igen, próbáltam felhasználókra ráerőszakolni, azon belül is egy csoportra. Hmmm,viszont ezt nem tudtam, hogy csak gépekre érvényes. Egyszerűbbnek láttam a felhasználókhoz társítani, hogy melyik csoporttípus (userek/help desk) milyen frissítést kapjon például..... Mivel nem mindig egyértelmű hogy melyik pc melyik felhasználóhoz tartozik, főleg ha ilyen nevek vannak hogy Desktop1, desktop2...

Köszönöm a gyors választ!! :) :R

(#999) kraftxld válasza _NCT (#998) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha a group policy computer aganal matatsz az csak a szamitogepekre ervenyesul. A szoftvertelepites es a wsus tipikusan ilyen.
Amugy nincs semmi kulonos ebben, csak a gepek OU-ra kell dobni :) Letezik felhasznalo alapu szoftverterjesztes is, de az mar kicsit komplikaltabb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1000) _NCT válasza kraftxld (#999) üzenetére


_NCT
őstag

Igen ezt már meg is csináltam, átlinkeltem, így már tökéletesen működik :)

Holnap meglesem azért ezt a szoftveralapú terjesztést is! :) Erre van egy kimondott program, vagy Server 2k8 alaptermékeként fellelhető valahol?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.