Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) bobsys válasza kraftxld (#750) üzenetére


bobsys
addikt

Jovan nem valtozott igazan

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#752) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, csak egy gyors kérdés.

Telepítettem egy kis HP szerverre Win2k8-at, a hozzá adott easy setup cd segítségével, mert az felpakolja a drivereket is meg minden :K

Viszont a telepítés után vettem észre, hogy nincs meg az a 100MB-os System Reserved partició, amit egyébként a Win megcsinál. Jobban járok, ha még most újrahúzom? :O

MZ/X

(#753) kraftxld válasza DopeBob (#752) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sima 2k8-at vagy R2-t raktál? Az sima 2008 szervernél nincs 100 megás partíció.
Amúgy meg ha működik rendesen kit érdekel, hogy ott van-e a partíció vagy nem :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#754) DopeBob válasza kraftxld (#753) üzenetére


DopeBob
addikt

R2, friss telepítés ugyhogy passz, hogy később lesz e gond. Biztos amíg tuti, ujraraktam, mindenhol azt írták, hogy erősen ajánlott

MZ/X

(#755) DopeBob válasza DopeBob (#754) üzenetére


DopeBob
addikt

Nektek nem szokott néha olyan érzésetek lenni, Win telepítés során, hogy ez most valahogy nem sikerült jól? :D Még ha mondjuk csak 2x next gombot kell is nyomni :DDD

Más:

Unable to initialize the BMC Watchdog Timer. Feature Disabled

Ilyet valaki látott már? google semmi, összes driver + összes firmware a legújabb, és még mindíg van, minden indításkor, nem tudom mi a fene ez :F

MZ/X

(#756) brd válasza DopeBob (#755) üzenetére


brd
nagyúr

Watchdog-nak (serverek esetén) azt a funkciót hívják, ami a gép indulásával, és működésével kapcsolatos állapotjelzőket összegyűjti, ill. ezek alapján képes bizonyos tevékenységet is automatikusan végezni. Pl. ha az OS valami miatt úgy lefagy, hogy nem képes magát újraindítani, akkor ez a funkció még ilyenkor is képest ezt megtenni. Valószínűleg ki van kapcsolva ez a funkció a BIOS-ban, és ezért nem tud kommunikálni vele az OS alatt futó program.

The only real valuable thing is intuition.

(#757) DopeBob válasza brd (#756) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia, köszönöm, megnézem, sajnos nincs az iLO-hoz Remote Console licenc, ugyhogy csak hétfőn.

MZ/X

(#758) DopeBob


DopeBob
addikt

http://support.microsoft.com/kb/2002607

Sok ilyen van? Errorral ijesztget aztán meg leírják, hogy ne foglalkozz vele :O

MZ/X

(#759) brd válasza DopeBob (#758) üzenetére


brd
nagyúr

A .NET-es hibaüzenetekkel én már sehol nem foglalkozom, akkora trágya az egész (kivéve természetesen, ha valamilyen hibajelenség is van, ami köthető hozzá, és megoldandó ;) ).

The only real valuable thing is intuition.

(#760) DopeBob válasza brd (#759) üzenetére


DopeBob
addikt

Gyakorlatilag minden kiprobáltam előre virtuális gépen, most pedig minden szivat, egy tök frissen telepített szerveren...

Pl: WSUS-t fel kéne tenni de nem default website helyére mert ott intranet van. Telepítés végén error. Azóta egy website se megy :DDD

Ja és ofc a WSUS sem :P

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#761) brd válasza DopeBob (#760) üzenetére


brd
nagyúr

Nem ugyanarra a portra akartad véletlen rakni (80-as)? Alapból a 8530/8531-re települne, (és ezért) nem is a Def. Website helyére települne. Mi a hibaüzenet? Ill. milyen üzenettel nem indul az IIS?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#762) DopeBob válasza brd (#761) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem, 8530-on van/volt ez tuti. De közben már megvan a gond, mégha nem is értem pontosan :D Volt az AppPoolban egy 32bites progi is, a wsus telepítés pedig feltett egy http tömörítőt (vmi xpress nevű, suscomp.dll) ami a sémák között van tehát globális beállítás. Na most valahogy nem kedvelik egymást 32bit <> 64bit amíg nem kapcsoltam ki, semmi nem ment, se wsus, se semmi. Elvileg ha szerzek egy 32bites WSUSból egy ilyen fájlt, akkor menni fog, de ezt majd holnap.

Így hogy ez a fajta tömörítés ki van kapcsolva, egyenlőre megy minden.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#763) DopeBob


DopeBob
addikt

KMS aktiválással probálkozott már valaki? Ha nincs meg a 25 Vista/Win7 kliens nem fog menni? :F

A szerverek OEM-ek, kliensekhez van KMS kulcs.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/ff793416.aspx Ez alapján kezdtem el, de má r az első lépés hibát ad. Olyan mintha az Win Server cd kulcsot akarná lecserélni. Több helyen is néztem, ugyan ez az első lépés mindenhol :U Tudja esetleg valaki, mit csinálok rosszul? :(

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#764) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Hali!

Tudna valaki nekem segíteni? Windows Server 2008 R2-re kellene nekem RamDisk program, ami működik is! Sajna ami 2003-on ment az itt nem nagyon akar, és egyik sem amit google-ba találtam. Valakinek ötlet? Köszönöm előre is!

Üdv: FuRioN

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#765) kraftxld válasza DopeBob (#762) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem már párszor kinyírta a .net 4.0 a WSUS-t... nézd meg, hogy jó application pool-on fut-e.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#766) kraftxld válasza DopeBob (#763) üzenetére


kraftxld
nagyúr

MS licensing-en keresztül vettétek a cuccokat? Ha igen, akkor ne tökölj a KMS-el, hanem simán lehet használni a MAK kulcsot, az beaktiválódik szépen az MS-nél. Én csak 100+ gépnél küzdenék a KMS-el.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#767) kraftxld válasza D-LAN|FuRioN (#764) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontosan miért is kell a ramdisk?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#768) D-LAN|FuRioN válasza kraftxld (#767) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Sávszélesség tesztelek gbites vonalon és szűk keresztmetszet a vinyók... :) Használtam már eddig is, de az új rendszerre nem találok programot.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#769) kraftxld válasza D-LAN|FuRioN (#768) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elég furcsa módja a sávszélesség teszthez, de ha ez kell akkor próbáld ki a következőt:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#770) D-LAN|FuRioN válasza kraftxld (#769) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Sajna ezt már próbáltam, ez a program sem megy. :( Egyébként a legtutibb módszer! :) Próbáld ki egyszer akár belső hálózaton két gép közötti adat mozgatást ramból-ramba.

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#771) kraftxld válasza D-LAN|FuRioN (#770) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A "nem megy" konkrétan mit jelent? Próbáltad adminként futtatni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#772) D-LAN|FuRioN válasza kraftxld (#771) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Persze, próbáltam admin-ként futtatni, kompatibilitási módban is, de egyik sem járt sikerrel. Van ami működne, de úgy vettem észre mintha a driverrel lenne gond, és nem tudná telepíteni. Volt olyan program aminél szerepelt, hogy kompatibilis win server 2008-al, telepítésnél egyből visszadobott, hogy nem támogatott a rendszer. Fura... Néhány kép:

http://noob.hu/2010/11/17/ram1.png
http://noob.hu/2010/11/17/ram2.png

Természetesen szintén Adminként futtattam a telepítőt is, illetve magát a programot is. Még külön is telepítettem a drivert .ini tallózásával, de ez sem segített. ram2 képen az a program van amit már használtam régebben.

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#773) DopeBob válasza D-LAN|FuRioN (#772) üzenetére


DopeBob
addikt

http://memory.dataram.com/products-and-services/software/ramdisk

Esetleg ezt próbáltad? Igaz ha jól nézem az ingyenesben 4Gb a korlát, de talán elég

MZ/X

(#774) D-LAN|FuRioN válasza DopeBob (#773) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Igen próbáltam, ő volt az első, mert ezt a programot már régebbről ismerem, és bevált. 2008 R2-n viszont ez sem megy... :S

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#775) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok. Próbálkozom a Remote install-al Server 2008 R2-vel. A group policy-s megoldás már megvan, viszont, ha jól értelmezem, oda kell egy msi fájl, amivel be tudom állítani, hogy a felhasználó bejelentkezéskor, vagy a programok hozzáadása/eltávolítása menüpontból tudja kiválasztani, mi az ami neki kell.

Viszont evvel csak az a gáz, hogy először a serverre akarja feltelepíteni, s mindenféleképp a RemoteAPP-al akarja indítani. Az eredeti elképzelésem az volt, hogy szépen serverről feltelepíti a kliens gépre a progit, s ne legyen remoteapp. Viszont ez nem igazán akar összejönni.

Valami megoldást tudtok erre? Java-t akarom pl feltelepíteni, megcsinálom Remoteapp-al az msi fájlt, és azt állítom be gpo-ban. Lehet ez a baj? Nem avval kellene "legyártanom" az msi fájlt?

Van esetleg valami megoldás, hogy exe kitejesztésű fájlokat is tudjak könnyedén telepíteni a kliens gépre? Az a lényeg, hogy nem akarok admin groupba tenni egy kliens gépet sem, valamint ne kelljen bejelentkezni a kliens gépekre egyenként ha telepíteni akarok.

Köszi a segítségeteket!

(#776) kraftxld válasza _NCT (#775) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A remoteapp egy teljesen más dolog, az a terminal serveren futó program publikálása a kliensre úgy, hogy a felhasználó nem kapja meg a teljes szerver asztalt, hanem csak az alkalmazást.
Amit te szeretnél ahhoz teljes MSI file-ok kellenek (a remoteapp csak egy rdp file-t csomagol az MSI-be ami a szerverre mutat), a néhány gyártótól általában elérhetőek, sok segítség van az appdeploy.com-on, a progik másik csoportjánál (az Adobe Reader pl ilyen) telepítés után cache-eli az MSI telepítőt a helyi gépre. Ilyenkor csak kimásolod a tesztgépről a mappát a szerverre és szétdobod GP-vel.
A gázosabb progikhoz én az EMCO MSI package buildert szoktam használni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#777) _NCT válasza kraftxld (#776) üzenetére


_NCT
őstag

Nos így van, ahogy írtad. Emco nekem nem jött be igazán :S Vagyis GPO-ba hiába dobtam bele, nem látta a kliensgép. Vagy csak rosszul csináltam meg az msi file-t.

EZT még kipróbálom.

Nemrég futtatom virtuális gépen servert + 1-2 kliens gépet, szal ha hülyeséget írok, nézzétek el. Valahol el kell kezdeni :)

[ Szerkesztve ]

(#778) _NCT


_NCT
őstag

Amúgy tudtok valami könyvet ajánlani az ismeretek elsajátításához?

Találtam durván 3 könyvet is, de nem tudom melyik az, amelyik a legmegfelelőbb lenne.

SERVER 2008
SERVER 2008 RENDSZERGAZDIKNAK
LIBRI SERVER 2008

Ha esetleg tudtok egy nagyon tuti könyvet, szívesen várom az linket :) :R

(#779) kraftxld válasza _NCT (#778) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontosan mit szeretnel megtanulni? Server 2008 alapok?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#780) _NCT válasza kraftxld (#779) üzenetére


_NCT
őstag

Az alapokhoz van könyvem, még suliban kaptuk. De ahogy elnéztem, több helyen az első könyvet ajánlják vagyis Windows Server 2008-Az első számú útmutató-Jonathan Hassell.

Igazából ebben a könyvben lenne ami érdekel.

Mit szeretnék megtanulni? AD/Group Policy beállításai, bennük rejlő lehetőségek :D Remote Desktop szolgáltatások, valamint a virtualizáció (Hyper-V) ami érdekel. FTP server beállítása,Terminal Services stb stb. Gyakorlatilag minden ami rendszergazdáskodni kell mostanában (mérnök-infós suli).

Igazából már DHCP/AD/DNS/WSUS/WDS beállításokon túl vagyok, meg tudom csinálni, de ugye nem ártana ezeknek az alaposabb ismerete. Valamint a Group policy-t is tanulmányozom, de sokmindent még nem értek.

Szeretnék majd elhelyezkedni ebben a szakmában (tudom, Linux,Oracle,MYSQL ismeretek kellenének még Server 2008 mellé elhelyezkedés szempontjából, de kezdésnek elég megtanulnom a 2008 R2-t. SBS 2003-at nézegettem először, de sok infós ismerősöm mondta, hogy én inkább már a 2008-al barátkozzak.)

[ Szerkesztve ]

(#781) kraftxld válasza _NCT (#780) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Eleg sok (akar ingyenes) MS es egyeb konyv is letoltheto a temaban, csak keresgelni kell kicsit :)
Az altalad irt konyrol itt irnak dolgokat: ;)

Nekem meg elegge bevaltak a video training-ek, CBT Nuggets meg a Train Signal a legjobb szerintem. Plusz erdemes meg a powershell-re rafekudni, mar az osszes MS szerver termek teljes mertekben piszkalhato powershell-el.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#782) DopeBob válasza _NCT (#778) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia, én is hasonló cipőben járok :)

Én nem tartom valami sokra ezeket a könyveket, ha van rá lehetőséged, inkább könyvtár. Ilyen baromi általános áttekintésre jók, arra meg ott az F1. Egyedül a Windows Server 2008: A rendszergazda zsebkönyve a jó a 3-ból, a másik kettő az maximum ilyen egy olvasás.

http://technetklub.hu/ Itt van egy csomó oktató videó, ezek ingyenesek, mind magyar, 2003 + 2008 is van. Plusz egy csomó könyv, mind ingyenes.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#783) _NCT válasza kraftxld (#781) üzenetére


_NCT
őstag

Köszönöm nektek a válaszokat. :)

Nos, akkor éljen az e-book, marad az ami eddig: google a barátom.

Én azt hittem ezek a "szakkönyvek" azért kerülnek ennyibe, mert olyan tudást hordoznak magukban, amiket simán internetről nem lehet elérni.

Ezek szerint tévedtem, akkor nem dobok ki 5-6 rongyot :)

Majd még úgy is jövök zaklatni ide fórumba titeket :) :R

(#784) _NCT válasza kraftxld (#781) üzenetére


_NCT
őstag

Amúgy Te Emco-ban monitoring-al csinálsz msi fájlt, vagy build-el?

(#785) kraftxld válasza _NCT (#784) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van amikor monitoringgal van amikor builddel. Alkalmazása válogatja, de egy teljesen szűz rendszert használok rá vmware workstation-ben, hogy ne kavarjon be semmi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#786) _NCT válasza kraftxld (#785) üzenetére


_NCT
őstag

Igen ez lett volna a következő kérdésem. Hogy server alatt miért x64-be tolja ki az msi fájlokat, hát mostmár rájöttem. Az operációs rendszernek is 32bitesnek kell lenni, ha 32bites-re szeretnék telepíteni. 64-bites kompatibilitási pipát meg gpo-ban megtaláltam.

Én is vmware-t használok :)

(#787) _NCT


_NCT
őstag

Amúgy az miért van, hogy a routerem néha gyorsabban oszt vmware alatt a kliens gépnek dns és dhcp címet, mint maga a server? Van erre valami beállítás? :S Mert elég gáz, hogy fut a server-->közbe loginnol a kliens, s a routertől kap dhcp és dns címet is.... aztán ipconfig renew és már jó is.... eléggé zavaró...

Alapértelmezett átjáró viszont mindenhol a router ip címe, mivel kliens-gépen csak így van net. Bridge mode-ban használom a virtuális gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#788) bobsys válasza _NCT (#787) üzenetére


bobsys
addikt

tiltsd le a routerben a dhcpt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#789) kraftxld válasza _NCT (#787) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy adj két hálókártyát a virutális szervernek, egy bridged-et, és egy vmnet 5-öt mondjuk (ami nem foglalt se nat-ra se semmire) a teszt gépnek meg csak vmnet 5-öt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#790) _NCT válasza kraftxld (#789) üzenetére


_NCT
őstag

Köszönöm mind2 megoldást :) A routeres DHCP kiosztás kikapcsolása megoldotta, meg a másik is :) :R

(#791) DopeBob


DopeBob
addikt

Találkozott már valaki olyan problémával mappaátirányításnál, hogyha a Redirect to the following location van kiválasztva beírok valamit OK, majd megnyitom ujra, nem jegyzi meg... Create a folder for each user under root path ra vált vissza. :F GPResultban kliens gépen nézve viszont jó érték van... Desktop átirányítás viszont nem akar működni ezzel a beállítással :F

MZ/X

(#792) DopeBob


DopeBob
addikt

Találkozott már valaki olyan problémával mappaátirányításnál, hogyha a Redirect to the following location van kiválasztva beírok valamit OK, majd megnyitom ujra, nem jegyzi meg... Create a folder for each user under root path ra vált vissza. :F GPResultban kliens gépen nézve viszont jó érték van... Desktop átirányítás viszont nem akar működni ezzel a beállítással :F

MZ/X

(#793) DopeBob válasza DopeBob (#792) üzenetére


DopeBob
addikt

Tárgytalan, azon kívül, hogy nem jól írja ki, más baja nincs :U fél óra hajtépés :F

MZ/X

(#794) DopeBob válasza DopeBob (#793) üzenetére


DopeBob
addikt

Még mindíg mappaátirányíáts :(

Windows Server 2008, XP kliensek.

Központi profil, mappák átirányítva, valahogy így:

userdata$
|
---Data
| |
| ---Desktop
| ---Documents
|
---Profile
---Profile.v2

stb.

Ha Start menüben/Asztalon lévő "Standard" Dokumentumok mappát használom, semmi gond. Ha viszont valaki kitallózza, hogy C:\Docu&Stg\username\Documentumok, akkor ez nincs átirányítva, és a profillal együtt szinkonizálódik, tehát a Profie könyvtárba kerül.

Ez ilyen "by desing" vagy valamit eeeeerontottam? :(

MZ/X

(#795) _NCT


_NCT
őstag

Vmware alatt nincs valami jóféle patch vagy valami Hyper-V használatához?

(#796) Szali


Szali
tag

Hali!

bocsi a kérdésért, de nekem még ez az első szerver telepítésem és tanácstalan vagyok.

Win2008R2 webszervere (iis7?) alatt fut egy szimpla xhtml weboldal. Az internetről elérhető, de ha belső hálón akarjuk betölteni a böngészőbe, akkor nem töltődik be. Valami tűzfalbeállítást kell megváltoztatni? Vagy más a probléma? Nincs semmi http hibaüzenet http 404 vagy egyéb.

A szerver hagyományos "kétlábas" felépítésű: egyik hálókártya -> switch -> router -> internet, másik hálókártya -> switch -> belső hálózat
DNS, DHCP routing és webszerver szerepeket látja el a szerver.

Légyszi segítsetek, mert már egy hete így megy a weblap és elég idegesítő.

előre is köszi

Szali

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#797) DopeBob válasza Szali (#796) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia,

A "ha belső hálon akarjuk használni" ez mit jelent? Belső ip vagy szerver hostname? Vagy a külső dns nevével nem megy? Többi weblap\internet jó?

Két dolog lehet szerintem, az egyik, ahogy Te is mondtad, tűzfal.

Illetve a IIS Managerben, ha nézed a webhelyed jobb klatty\edit bindings. Itt nincs esetleg a külső kártya IP címéhez kötve?

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#798) DopeBob válasza _NCT (#795) üzenetére


DopeBob
addikt

Mire gondolsz pontosan? VWWare Workstation alá fel lehet telepíteni a Hyper-V szervert, nekem is így működik otthon.

MZ/X

(#799) Szali válasza DopeBob (#798) üzenetére


Szali
tag

Belső háló= ha az egyik belső hálózatra kapcsolt munkaállomás böngészőjébe írom be, hogy www.bxxxx.hu, akkor nem történik semmi. Ha ugyanerről a gépről pingelem a www.bxxxx.hu-t, azt nem találja meg.
IIS managerben a kötésnél az IP mezőben az "Az összes ki nem osztott" szöveg látható, előtte a http, utána a port a 80-as port, az állomásnév a www.bxxxx.hu.
Ha kívülről pingelem a www.bxxxx.hu-t a ping a webcímet feloldja, és a szerver internet felőli kártyájának címét adja vissza.
Esetleg kell a dns-ben külön SRV rekordot beállítani? és ha igen, hol?

[ Szerkesztve ]

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#800) _NCT válasza DopeBob (#798) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem anyázik, hogy nem kompatibilis a CPU a Hyper-V-vel. VmWare-ben átállítom a cpu-nál a Virtualization Engine-t Intel VT-X or AMD-V -re de ugyanez a helyzet... Utána gugliztam, de mindenki azt írta, hogy telepítsem kapásból a "gazdagép" alá a server-t s úgy menni fog, de akkor már értelmetlen lenne használni Vmware-t...

Te milyen beállításokat eszközöltél?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.