Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Iginotus


Iginotus
őstag

Hülye kérdések sokasága, még az sem fix hogy ide kéne írjam :D
Adott a gondolat kis iroda 3 gép egy router:edimax br-6574n
Van egy szoftver SDL Server 2009 Installation Guide (Team)
És van rajta 3 gép. Meg egy file server Dlink 313
Szeretnénk venni egy ilyet:HP ProLiant 612275-421
A cél egy windows 2008 szerver és a leirt szoftver sql adatbázisának futtatása plusz ftp-n elérése és nyomattó kezelése. Erre ez elég lenne?
Tapasztaltam olyanokat, hogy a routert újra kellet indítani mert nem kapnak netet az irodai gépek. Windows 7 ról olvastam hogy sokat broodcastol és ez lehet hogy leterheli szegény routert... De nem tudom igazából mi lehet a baj. dyndns el van megoldva a net és a külső elérés is. Eddig ugye csak a dlinket ftp-n való elérésére használtuk. Most ugye a dlink is a server géphez lesz csatlakoztatva, tehát egy cím elég lesz a routernek. Routerben DMZ-vel volt eddig megadva a file server (lehet hogy ez nem is szükséges sima port forward is elég lehet..)

Ez így működőkepés elképzelés? Vagy kevés lesz a router esetleg a szerver nem fog tudni sql adatbázist futtatni, meg az ftp vel elbánni egyszerre. Max 3-4 ember használná egyszerre de az is csak az esetek 20% ban..
Vagy van valakinek jobb 5lete erre?

Plug and Pray... :)

(#902) gaborbol válasza Iginotus (#901) üzenetére


gaborbol
őstag

Udv!

Nagyon regen szerintem uzleteltunk, talan valami durva procit vettem toled 800-as duront? :DDD

Ez a doboz szerintem nem valo igazi szervernek, ennel egy ujabb brand desktop is jobb valasztas.

Minimum szerver ott kezdodik, hogy HP Ml 110 g6, legalabb 2, de inkabb 4 gb ram, 2 sata vinyo raid 1-be.

Nalunk az Ml 110 G6 quad core cpu, 250hdd, 2 gb ram $499 dollar szokott lenni.
Gondolom Mo-on van olyan 120k-140k tol mar kaphato.

Belepo szintu szerver,fing arban,nem eri meg osszerakni nagyon gepet ez miatt.
(legfeljebb a ramot + vinyot nem a hp-tol veszed, hanem ott ahol joval olcsobb)

Nem talaltam a SDL Server 2009-rol konkret system req-et, de csak a kliens desktopra irnak;
"For optimum performance, we recommend 2 GB RAM and a more recent Pentium or compatible processor"
Nem tudom mi lehet a routerrel, mindenkeppen kicserelenem, akar csak egy proba erejeig, de markasabbat raknek be helyette.
Lehet siman, hogy csak gyarilag szar, esetleg torrent-virus szorja a csomagot a haloban.

[ Szerkesztve ]

(#903) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Szerintetek, ha egy 2008 standard "5 felhasználós", akkor az a terminal szerverre is vonatkozik (táveléréssel egyszerre hányan tudnak rákapcsolódni)?

[ Szerkesztve ]

(#904) bobsys válasza Panthera (#903) üzenetére


bobsys
addikt

Nem. RDPhez kulon kell venni TS CAL licenset, nelkule max 2 kapcsolat az adminoknak.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#905) Iginotus válasza gaborbol (#902) üzenetére


Iginotus
őstag

rendszerkövetelmények
Egy ilyen router fut nálam is szóval inkább a helyi rendszerrel lehet a gond.
Szóval azt mondod hogy kell a nagyobb gép...
Igazából azt hittem hogy az a rendszerkövetelmény csak hozzávetőleges. Meg, hogy csak akkor kell neki akkora ha többen használják. De nem tudom ezen igazából nem éri meg sporolni. De lehet hogy inkább egy izmosabb desktop lesz belőle egy jól szellőző házzal..
Mivel nem vagyok egy nagy windows 2008 szerver mágus, ezért még azt i skérdezném hogy legyenek bekötve? Net-router-szerver és a routeren a többi gép vagy net-szerver-router és a routeren a többi gép? A szervert gondolom lehet úgy konfigurálni meg ugye nem nehéz két hálókártyát sem tenni a rendszerre. De a net után router meg plusz biztonság.. Ha meg a szerver van elől akkor igazából annak saját környezetet alakíthatok hogy ne zavarja a többi gép.. Bár ezt a virtuális szerver dolgot még nem nagyon próbálgattam.
Egyébként ez a windows szerver 2008 stabil jól használható felhasználóbarát cucc? Vagy csak windows és mindenki ezt használja...

Plug and Pray... :)

(#906) gaborbol válasza Iginotus (#905) üzenetére


gaborbol
őstag

Ha ilyen router fut nalad, akkor csereld ki a tiedre, es kiderul.
Ha tovabbra is pusztul akkor valoban helyben keresendo a problema.
(Mi nem csak a szervert, de a routert-swich-et is ki szunetmentes ala tesszuk igy kevesebb a hibalehetoseg)

Magyar odalalt nem is kerestem :)

"Intel Xeon CPU, 4 GB RAM és legalább 100 GB szabad merevlemez hely.
Amennyiben asztali gépen futtatja az alkalmazást, annak javasolt rendszerkövetelményei: egy korszerű Intel vagy AMD CPU, 3-4 GB RAM és legalább 100 GB szabad merevlemez hely."

(Akkor kell a 4 Gb ram.)

A rendszerkovetelmenyek mindig tuloznak, de ha valami gebasz van a progival, akkor az lesz az elso, hja mert nincs eleg ez vagy az, vegyetek uj szervert akkor menni fog.
Ez eleg kellemetlen tud lenni, ennek a lehetoseget sosem vallalom be.

Szerver, 2 halokartya 1 kifele 1 befele dolog mukodik gond nelkul, en a "Net-router-szerver és a routeren a többi gép" megoldas mellett voksolnek, egyszerubb az elet.

Nem tudom mennyibol lehet kihozni olcsobban, de a hp Ml 110 nagyon jo arban van, van ra 3 ev gar, ha bedoglik akkor telefon, masnap ott az ember a Hp-tol,megcsinalja es megy tovabb az elet.

Ha izomosabb desktop lesz, akkor mindenkeppen gyozodj meg rola, hogy az alkatreszek windows 2008 kompatibilisek, es minden fog mukodni vele. (feltehetoen fog)

Windows 2008 teljesen stabil, megbizhato,es konnyu kezelni. (ez is windows, csak kattingatni kell)

[ Szerkesztve ]

(#907) Panthera válasza bobsys (#904) üzenetére


Panthera
őstag

Még van kettő hülye kérdésem, mindkettőre sejtem a választ, de szeretnék biztosra menni.
Reinstall esetén ugyanúgy lehet újraaktiválni, mint egy sima windowst?
Licence bővítés kis beavatkozással megoldható?

(#908) kraftxld válasza Panthera (#907) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, igen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#909) bobsys válasza Panthera (#907) üzenetére


bobsys
addikt

1. termeszetesen
2. licencek hozzaadasa mmc konzol kerresztul tortenik, on the fly

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#910) Iginotus válasza gaborbol (#906) üzenetére


Iginotus
őstag

Gondolkozom ezen HP ProLiant ML110 de itt magyar honban annyi félét árunak belőle annyi féle megnevezéssel sw (win2008) nélkül 1 év limited garival 3 év helyszíni garival. És még azt sem írják le rendesen hogy melyik is ez pontosan mert ugye van belöle 500 as vinyoval meg több cpuval több memóriával szerelt is.. Áh tiszta káosz egy honlapon sincs feltüntetve hogy melyik mit tartalmaz nem lehet kiigazodni...
És zavar hogy nem adnak hozzá win2008 at...

Plug and Pray... :)

(#911) DopeBob válasza Iginotus (#910) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia, ez egy nagykerből van, úgyhogy árat nem írok, a gyártói cikkszámra rá tudsz keresni neten és lesz egy csomo találat magyar boltokbol, ha jól néztem olyan 110k+ÁFA körül már és erre alapból jár a 3/3/3 év garancia. Vannak olcsóbbak 1 év korlátozott jótállással, ez ugyan az mint akár milyen normál termékre a gari, ha elromlik elviszik és majd hozzák, szerver esetén ez nem biztos hogy jó. Nem Xeon proci de talán nem is kell, memória mehet még bele, vinyó alapból van benne 2.

Biztos, hogy Win2008 kell oprendszernek? Egy sima Win7-en is lehet futtatni, csak az 30k nem 180.

HP ProLiant ML110 G6 1 x G6950; 1 x 2 GB UB DIMM; 2 x 250GB 3G 7,2K NHP SATA HDD; B110i;

Elérhetőség: Elérhető
Gyártó: HEWLETT PACKARD
Gyártói cikkszám: 470065-340
Garancia: 36 hónap HP, következő munkanapi helyszíni megjelenés
Részletes jellemzők:
Műszaki adatok
processzor
Intel® Pentium® G6950 (2.80GHz, 73W, 3MB, 1066)
Processzorok száma
1
Elérhető processzormag
Négymagos
Memória bővítőhelyek
4 DIMM foglalat
memória
PC3-10600E DDR3
Bővítőhelyek
Akár 4
Hálózati vezérlő
Beágyazott NC107i PCI Express Gigabit Ethernet kiszolgálóadapter
Meghajtó
4
Tápegység típusa
300 W-os üzem közben nem cserélhető, nem redundáns (80% hatásfok)
Tárolásvezérlő
B110i vezérlő
Kezelőszoftver

Optikai meghajtó típusa
Félmagas 16x SATA DVD-RW
Kis helyigényű (teljesen konfiguráltan is)
4U
Távfelügyeleti szoftver
Onboard Administrator (a Lights Out 100 működteti) és Easy Set-up CD
Jótállás (alkatrészek-munka-helyszíni)
3/3/3

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#912) Iginotus válasza DopeBob (#911) üzenetére


Iginotus
őstag

Köcce így kicsit jobban ki vagyok segítve. És igen elég a windows 7 is :)
Kérdés még ezek le vannak lockolva? (Plombálva) Tehát én pl tudok bele még tenni ramot winyot vagy csak garivesztéssel?
Ja igen és ez offtopik, mert már nem a 2008 ról beszélünk... Megnézem hátha van ilyesmi téma...

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#913) DopeBob válasza Iginotus (#912) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem olyan off, innen tuti nem fog senki moderátorhoz rohanni ;]

Nagy rendszergazda topik <<-- itt a 2. kedvenc topicom :)

Nincs plombálva, nyugodtan szétszedheted :K

Javasonlám, hogy rögtön vegyél hozzá 1 de akár 2 USB Noti HDD-t és meg van oldva a backup, 2 esetén a disaster recovery is, mondjuk hetente cserélgeted őket és az egyiket fizikailag is máshol tartjátok.

MZ/X

(#914) Iginotus válasza DopeBob (#913) üzenetére


Iginotus
őstag

Van egy NAS dlink 313 azon lesz a mentés :) Megnézem a másik topikot is...

Plug and Pray... :)

(#915) gaborbol válasza Iginotus (#914) üzenetére


gaborbol
őstag

DopeBob azert javasolta a 2 kulso vinyot, mert ezzel megvan oldva az offsite mentes is.
Egy kulso mindig a szerverre van kote a masik meg egy tuzbiztos szefbe vagy otthon vagy akarhol mashol, es hetenete vagy 3 naponta valaki cserelgeti a vinyokat.
(ellopjak a szervert, leeg az epulet,biztosito esetleg megkoveteli(itt kovetelmeny) a felhasznalo nyugodtan alszik, hogy otthon is megvannak az adatok, akarmi eseten)

Ha windows 7 is eleg, akkor mento proginak tudom javasolni a macrium reflect nevu image backup programot,mivel ebben az esetben teljesen ingyenes lesz, tudok hozza adni email szkriptet, valamint segiteni a beallitasokban is ha kell, de eleg egyszeru.

(rendszergazda topicban talalsz rola infot)

(#916) Iginotus válasza gaborbol (#915) üzenetére


Iginotus
őstag

Igen valószínű win 7 lessz. Az iroda a lakóház legfelső emeletén van. Ha leég én is bennégek a tartalék vinyóval együtt.. :D

Plug and Pray... :)

(#917) gaborbol válasza Iginotus (#916) üzenetére


gaborbol
őstag

Tuzbiztos szef, amibe esetleg te is beleferesz.
Vagy olyan viszi haza a kulso vinyot aki nem ott lakik. A mentoprogi tud 256 bites titkositas is, hozzaferni a menteshez mas nem fog tudni.

(#918) Iginotus válasza gaborbol (#917) üzenetére


Iginotus
őstag

Jolvanna, nem az állami biztosító zrt nek kell ez egy kis cég :D
Amint beizzítom a dolgot, (jelenleg valami hülye mmc hibám van amit próbálok kideríteni a rendszergazda ropikban) úgy is lesz kérdésem :)

Plug and Pray... :)

(#919) Genius007


Genius007
őstag

Sziasztok!

Lehet nem ez a legmegfelelőbb topik, de ha esetleg van valakinek egy win-es szervere itthon - vagy külföldön, és tudna nekem futtatni egy mIRC-es programot (win) (6mb ramot eszik, szóval nem egy nagy durranás) az dobjon nekem egy privátot legyen szives.

Előre is köszönöm. :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#920) kraftxld válasza Genius007 (#919) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És ezért mennyi pénz jár? Tudod.. Jézus koporsóját se őrízték ingyen :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#921) Genius007 válasza kraftxld (#920) üzenetére


Genius007
őstag

Természetesen nem ingyen kérném, viszont egetrengető összeget sem fogok fizetni érte,
mivel a progi alig eszik valamit, kb. csak olyan mint egy irc BNC (az pedig 6hónapra 1500ft)
Ettől azért természetesen valamennyivel többet adnék, mivel kell táv kapcs is, ha a botot editetel, vagy ha épp újra kell inditani (1évben 1x). :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#922) DopeBob


DopeBob
addikt

Valakinek van tippje, hogy miért van tele ezzel az event log?

"Nem sikerült lekérni az automatikus frissítés segítségével a külső féltől származó legfelső szintű listát a következőtől: <http://www.download.windowsupdate.com/msdownload/update/v3/static/trustedr/en/authrootseq.txt>. Hiba: 403 (HTTP válaszállapot)"

Azért érdekes, mert WSUS Server van, ami működik is rendesen, szépen települnek a frissítések, úgyhogy nem is igazán értem, mit keresne az MS webhelyén. :(

MZ/X

(#923) bobsys válasza DopeBob (#922) üzenetére


bobsys
addikt

Trusted root certificate frissites nem megy neki. Kapcsold ki, hogy automatikus frissiteset a root CAknak.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#924) DopeBob válasza bobsys (#923) üzenetére


DopeBob
addikt

De jóvá vannak hagyva a KB931125 frissítések és úgy néztem a reportban, hogy fennt is van a gépen. Miért nem a WSUS szerverhez fordul az ilyen igényeivel a kliens? :)

(elnézést, ha nagy hülyeséget mondok, nem régóta fut a WSUS)

MZ/X

(#925) bobsys válasza DopeBob (#924) üzenetére


bobsys
addikt

[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#926) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Egy olyan problémám van, hogy a hálóban két szerver között a Gigabites háló vhogy nem igazán üzemel. Az adatok csak csordogálnak. Ping szerint minden rendben. De vhogy nem igazán üzemel a dolog. Restart nem segített, tűzfal ki van kapcsolva. Mit lenne érdemes még megnézni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#927) kraftxld válasza sonar (#926) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerverek, halokartyak tipusa, driver verzioja, oprendszer, switch-ek, kabelek, ipbeallitasok, screenshot-ok, alkalmazas amivel szerinted lassu, masolas kozben taskmgr kepernyomentes.
Kb ezek elso korben, mert meg mindig nem vagyunk nagyszakallu csodadoktor a mar megszunt BPTV-bol aki tavolrol admin jelszo nelkul nyomja a gondolatolvasast :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#928) DopeBob válasza kraftxld (#927) üzenetére


DopeBob
addikt

Elijesztetted :N

MZ/X

(#929) sonar válasza kraftxld (#927) üzenetére


sonar
addikt

Win 2k3 és 2k8 között.sima win share. (de a 2k8-hoz még vagy 15 másik 2k3 kapcsolódik és azok meg jók, kivétel kettő három ami be van lassulva)
Catlyst switch 3650.
A 2k3-ban lehet szerintem a hiba, és abban két interface van, egy inteles hálókari két csatlakozóval timingben, ami megy tovább a kliensek fele. Illetve egy alaplapi broadcom ami megy 2k8 fele.
A többit holnap, mára elég volt meg már nincs kedvem be vpn-ezni

Óh pedig már azt hittem küldesz egy kis energiát :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#930) sonar válasza kraftxld (#927) üzenetére


sonar
addikt

Ami még érdekes, hogy ha Linux alól rdp-zünk akkor teljesen fasza.
WTF lehet?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#931) DopeBob válasza sonar (#930) üzenetére


DopeBob
addikt

Bocsánat, lehet hogy nem jól értem: a szerverről szerverre a másolás lassú (erre utal a win share? ) viszont ha linuxos rdp klienst használsz, akkor meg jó?

MZ/X

(#932) sonar válasza DopeBob (#931) üzenetére


sonar
addikt

Jól értetted.
Viszont ma tovább fokozódott a dolog,ha win-es rdp alól megnyitottam a broadcom management software-t egyből helyreállt a rend. Pedig fut a systray-en, és ha ablakosra tálcára megnyitom akkor fasza lett minden :F
Csak azt nem értem, hogy 20 egyforma serverből (hw-ileg minimális eltérés van egyik másik között de sw-ileg is egyformák) miért szórakozik 3.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#933) DopeBob válasza sonar (#932) üzenetére


DopeBob
addikt

Driver/hálókártya bios frissítés volt már?

MZ/X

(#934) sonar válasza DopeBob (#933) üzenetére


sonar
addikt

Elvileg minden a legfrissebb.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#935) Panthera


Panthera
őstag

Terminálként üzemel egy 2008 szerver és a bejelentkezett felhasználóknál előfordul, hogy megbolondul a nyomtatókezelés (korlátozottak, de rendszergazdánál is volt már). Be van állítva az alapértelmezett nyomtató, mindenhonnan nyomtat is. 1-2 alkalom múlva rendszerint előjön megint (a használt szoftver szerint nincs nyomtató beállítva), a távoli asztalon megnézve megint egy másik nyomtató az alap. (Azt nem értem, hogy mi a francnak állítgatja?)
Se a szoftver fejlesztője, se mások (akik szintén találkoztak a problémával, csak más szoftverrel kapcsolatban) nem tudják a megoldást, de szerintük a win-el van a baj.

[ Szerkesztve ]

(#936) brd válasza Panthera (#935) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem is. Ha rájöttél a megoldásra, kérlek, áruld el nekem is, vendégem vagy egy sörre. Nekem pl. egy helyen, egyetlen telepített nyomtató esetén ugyan nem változik meg az alapértelmezett, de egy olyan felhasználó csatlakozásakor, akinek csak és kizárólag az alapértelmezett nyomtatója (ami egyébként mindig ugyanaz) kerül továbbításra (igaz, az viszont USB-s, lehet, ez a megoldhatatlan feladat, ráadásul - gondolom, + súlyosbító körülményként - XP Home kliensről van szó), néha másik TS portra mutat, és át kell állítania a felhasználónak.

The only real valuable thing is intuition.

(#937) Panthera válasza brd (#936) üzenetére


Panthera
őstag

Szerinted az jelenthet megoldást, hogy csak egy nyomtatót tudna átvenni (a rendes gépen csak egy lenne)? Te tudod-e honnan veszi az "átirányítás x" és a TS port számokat?
Ezt lehet, hogy érdemes még megnézni:
[link]

(#938) Panthera válasza brd (#936) üzenetére


Panthera
őstag

Az egy nyomtató és a regedit módosítás sem jött be...

(#939) PaDoViLm


PaDoViLm
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék:

Small Business Server 2008 Premium SP2 és megfelelő számú
WinRmtDsktpSrvcsCAL 2008R2 licenc kellene, hogy kiszolgáljon egyidejű 30-40 belépő felhasználót egy olyan alkalmazás futtatására, mely kliensenként ~80 Mbyte memóriát igényel és erősen SQL orientált.

Tapasztalatok hiányában érdeklődöm, milyen erős vasat ajánlanátok?
A Terv szerint az MSSQL külön szerverre kerülne persze.

Köszönettel:

Padován

(#940) brd válasza Panthera (#937) üzenetére


brd
nagyúr

Ez arra jó, hogy ha egy nyomtató pl. ún. DOT portot használ (pl. rengeteg HP), akkor azokat is továbbítsa a távoli asztal (RDP) kliens. De ettől ugyanúgy változik az a TS port, ahol végül láttatja ezt a nyomtatót a kliens a serveren.

The only real valuable thing is intuition.

(#941) gaborbol válasza PaDoViLm (#939) üzenetére


gaborbol
őstag

Mekkora maga az sql adatbazis?
Sbs 2008 eseteben az alap memoria tapasztalataim szerint 6-8 Gb ami a normal mukodeshez szukseges( 4 az eloirt minimum, de azzal kin szenvedes az elet)

Szerintem 12 GB Ram eleg, esetleg 16 GB ami a jovobeli igenyeket is kiszolgalna.

1 db core quad processzornak boven elegnek kel lennie.

Ha alacsony a kolsegvetes akkor 10K sata hdd raid1 vagy raid 10 valamint 1 spare hdd, ha van penz akkor 15K hdd szinten raid1 vagy raid10, en a raid5-ot kerulom,es szinten 1 spre.
valamint ha sata akkor 1 2 TB-os belso hdd csak a menteseknek+ 2 DB 2 Tb-os kulso az offiste mentesek miatt.

Ez a szerver eleg eros, hogy egyben elvigye az egesz cuccot, ha esetleg az sql megsem kerulne kulon szerverre.

De majd esetleg mas korrigal, nem vagyok nagy sql szaki.

[ Szerkesztve ]

(#942) Panthera válasza brd (#940) üzenetére


Panthera
őstag

Akkor az nem lehet gond, hogy az egyik felhasználónál a TS port mellett a leírás mezőben PRN2-t ír, meg amikor én RDP-zek a saját gépemről, ott is az egyiknek ez van?

(#943) brd válasza PaDoViLm (#939) üzenetére


brd
nagyúr

Attól függ, a futtatandó kliens cucc' mennyire CPU-orientált (kliensoldalon mennyire terheli a CPU-t az SQL kérések összeállítása pl.), ezt mindenképpen le kell tesztelgetni, de minimum 6-8 GB RAM kellene (100 MB-tal minimum lehet számolni kliensenként), ill. lehetőség szerint minél több CPU mag. Most hirtelen egy 11 felhasználós példát tudok mondani: egy RDP-vel összesen kb. 120 MB-ot foglaló, VB-ben futó programmal (MSSQL adatbázist piszkál szintén), összesen kb. 1.4-1.5 GB-ot használnak a RAM-ból, és olyan 4-6 CPU magnyi van jelentősebben leterhelgetve a 8-ból (de mondom, ez erősen függ a kliensprogramtól, le kell tesztelni). Esetleg további vizsgálnivaló lehet, hogy használja-e gyakran a háttértárolót a kliensprogram (pl. tempfile-oknak), mert akkor ott is kell figyelni, hogy ne az legyen a szűk keresztmetszet (egyes felhasználókét lehet esetleg máshová irányítani).
Tehát kb. valami olyan vas kellene, ami legalább 12-16 magos (alkalmazásfüggő, lehet, hogy kevesebb is elég lenne, mert pl. viszonylag ritkán húzzák meg egyszerre a gépet a kliensek), és legalább 6-8 GB RAM-mal van felvértezve. A többi paraméter ízlés szerint; esetleg, ha a hálózati adatforgalom is nagy lehet (a fenti példámban bőven elég 1 db kártya), akkor több hálózati kártya sem árt (bár ma már a servernek eladott, leggyengébb gépben is min. 2 db van, amit pedig 12 maggal kapsz, abban 4 db azért szokott lenni), kettőt minimum javaslok, az egyiken az SQL-lel kommunikáljon a gép, a másikon a kliensek a géppel.
Szerk.: Ja, hogy SBS, akkor +4 GB RAM, igen (pláne, ha az Exch. is használva lesz).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#944) PaDoViLm válasza gaborbol (#941) üzenetére


PaDoViLm
csendes tag

Szia Gaborbol!

Az adatbázis(ok) 600-800 Mbyte és biztosan külön szervert igényel.
A tapasztalatlanságom miatt arra lennék kíváncsi, hogy az egy proc. - kontra sok proc. (sok mag) az olyan esetekben, mint a Terminal Server - ahol ezt ki is tudná használni - valóban megjelenik-e előnyként és hogyan számoljunk a RAM-mal. A 4 Gbyte alapból jár a szervernek és talán processzoronként illene. A TS kliensekkel hogy számoljunk?

Kösz

(#945) brd válasza Panthera (#942) üzenetére


brd
nagyúr

Az csak a printer sorszáma, a kliensgépen, de a következő registry bejegyzéssel el lehet érni, hogy csak az aktuálisan alapértelmezettet továbbítsa az RDP kliens (a kliensoldalon beállítandó):

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Terminal Server Client\Default\AddIns\RDPDR]
"RedirectDefaultPrinterOnly"=dword:00000001

The only real valuable thing is intuition.

(#946) PaDoViLm válasza brd (#943) üzenetére


PaDoViLm
csendes tag

Szia Brd!

Nem lesz Exchange. Csak ennek az alkalmazásnak (TS) kell erőt biztosítani. Fontos, hogy 40 user simán tudjon párhuzamosan dolgozni jó reakcióidővel és bővíthető legyen további user igények felé.
A másik szerveren lévő MSSQL-felé külön gigabites net a másik gigabites egy tűzfal felé és azon túl az internet. Ez az elképzelés. Segítsetek ezt bírálni, kritizálni! A szerver persze valami szerverközpontba kerülne redundáns táppal. Archiválni az SQL-t tervezem éjszakánként teljesen. A TS szerver védelmében inkább a teljes lekorlátozást és minimális jogokat.
Véleményetek?

(#947) Panthera válasza brd (#945) üzenetére


Panthera
őstag

De nem a távoli asztalon, hanem a helyi gépen ugye (egyik helyen sem találtam "default" könyvtárat)?
Egy helyen találtam olyat, hogy kellhet az RDP 6.1 és a .NET Framework 3.0 Service Pack 1. A 6.1-et letöltöttem, de nem ment fel, mert újabb szervicsomag van fenn. A NET az komolyan kellhet hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#948) l4ci


l4ci
senior tag

Próbálta már valaki legálisan a BIOS Markerrel való aktiválást? Most nem törések meg hekkelések érdekelnek, hanem hogy hogyan lehet legálisan aktiválni a 2008 servert, ha a BIOSba bele van flashelve az aktiváló kód.

(#949) kraftxld válasza PaDoViLm (#946) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ehhez teljesen fölösleges egy SBS, sima Windows Server 2008 R2 Standard megteszi. Az SBS 2008 nem is nagyon támogatja a terminal serverként való felhasználást, csak a premium member servere. Standard-al, szerintem 8GB ram, meg egy jó proci bőven elég neki.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#950) PaDoViLm válasza kraftxld (#949) üzenetére


PaDoViLm
csendes tag

Kedves Kraftxld!
Azért gondoltam az SBS-re, mert annak Prémium változata tartalmaz SQL-t, amire szükségünk lenne és tudtommal eleve két gépre telepíthető a licenc, így az egyiken mehet az SQL a másikon a TS.

Segíts, ha szerinted ez nem jó így!

Az MS-SQL külön gépre rakása adatbiztonságiszempontból is kívánatosnak tűnik. Így az esetleg hackelt, bénán kiakadó stb. TS kliensalkalmazás sem érheti el magát az adatbázist - csak a DB user jogaival (ez pedig ugye ki se kerül) -

A korábbi véleményeket is köszönöm, érik a gyümölcs.

Várom még a tapasztalatokat, de napokon belül döntéseket kell hoznunk.

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.