Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) gaborbol


gaborbol
őstag

Win 2008: olyan gondom van 2 szerverrel is ,hogy kulso usb-s hazba sata WD 500GB vinyo.

Radugtam felismerte, mentem a disk managmentbe, ott meg is jelent a disk, megformaztam, ment rendesen, kesobb kihuztam, visszadugtam azota azt mondja, hogy nem tala hozza drivert.Elotte nem is volt hozza driver,ment magatol.
Ez most konkretan a 2. win 2008 szerver ami ezt csinalja.

Uninstalalom ujrarakja, majd kiszol hogy nincs hozza driver.
Kihuzom /visszadugom ugyan ez,ujrainditas sem segit.

Azt mondom neki hogy keressen hozza drivert:

A windows megallapitotta,hogy a letezo legjobb driver van hozza.....

Atviszem egy masik gepre ott megy magatol, mindegy hanyszor huzom ki-be.

Talalkozott mar valaki ilyen gonddal?

[ Szerkesztve ]

(#452) gaborbol


gaborbol
őstag

egeszen pontosan:

(#453) brd válasza gaborbol (#451) üzenetére


brd
nagyúr

Ugye mindegyik server Dell? Én ott (2 db 2900-asnál is) találkoztam ilyennel (táp nélküli külső HDD néha nem működik velük). Ezeknél valószínűleg az (volt) a baj, hogy a gép elején lévő USB portok mintha nem adnának elegendő feszültséget néha (egy pendrive pl. mindig jól működött róluk). Ha viszont a gép hátsó portjaira csatlakoztattam a HDD-t, akkor ott mindig jól működött.

The only real valuable thing is intuition.

(#454) gaborbol válasza brd (#453) üzenetére


gaborbol
őstag

Azok hat, dell,de ilyen primitiv hiba es nem jovok ra ,hogy lehetne megoldani.
A masik szerveren elol, tapnelkuli kulsok vannak. Ezen viszont kulso tapos van elol.

Valahogy ujra kene raknom neki a drivert csak nem tudom honnan talaljak neki drivert..
Ha egy masik 2008-rol leszedem a drivert es atrakom ebbe az mukodhet?
Talan csak megserult.

A beepitett driverrel ment rendesen, egesz addig mig egyszer le nem huztam rola, a masik gep detto ezt csinalta...Mivel a kulso vinyok hetente rotalodnak, mindenkeppen le kellett huzni.

[ Szerkesztve ]

(#455) brd válasza gaborbol (#454) üzenetére


brd
nagyúr

A nálam nagyobb tudással rendelkező topictársak majd leírják a finomabb megoldást, de ezekre a problémákra nekem az megoldás szokott lenni, hogy az adott eszközt (a HDD-t), és a hozzá kapcsolódó USB vezérlőt eltávolítod (uninstall a device managerben), majd lehúzva a HDD-t, felismerteted az USB-vezérlőt, aztán újracsatlakoztatod a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#456) ticzi01 válasza kraftxld (#450) üzenetére


ticzi01
aktív tag

köszi akkorát koppant most esett le nem hiszem el:)
a szűz dinamikus raid kártyán lévő vinyóra csinálok egy szoftveres raidet 2008 alatt.
Én egész eddig abba a hitben voltam, hogy meg lehet ezt úgy is csinálni, hogy simán ráteszem az új és a régi vonyót a raidre és kiválasztom melyiket terjessze ki a másikra és megcsinálja. tök logikus lenne.
meg mintha már én csináltam volna ilyet asszem.
vagy hülyeségeket írok?
bocs ha lassú a felfogásom.

(#457) kraftxld válasza ticzi01 (#456) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elvileg igen, de a raid kartyak szeretik formazni a vinyot tombkeszites kozben.
Vagy B megoldaskent csinalhatsz egy backupot a vinyorol a win server backup-al, az ugyis image alapu majd visszatoltod a telepitocd-vel a raid tombre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#458) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Kinyirtak Kenny-t! A szemetek :D
[link]
Az MS nem fejleszti tovabb az EBS-t. Teny, hogy egy hulladek volt, a domain controllerre paszirozott exchange-n at a 64bitre hackelt atnevezokommando altal TMG MBE-re keresztelt ISA2006-on, a 2db quad core xeont megfekteto SCE agent-en at....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#459) CsodaPOK válasza kraftxld (#458) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Magam se mondhattam volna szebben :)

(#460) ticzi01 válasza kraftxld (#457) üzenetére


ticzi01
aktív tag

most mielőtt rá neki akartunk állni csinálni ezt a dolgot felvetődött bennem, egy biztonsági másolat készítése.
Ghost true image, de egyik sem vitte át nem indult el az oprendszer.
Azért furcsa mert elvileg a biteket másolja, igaz az ténya boot-tal van baj,csak nem tudom mi.
Netán ha lenne tapasztalatod erre.
Amit írtál images jó lenne de a központ nem küldte le az install cd-t, ez nem igen járható út.
nomeg tudom átméretezni a partíciókat?
pl particion magic nem ismeri fel a 8-as legalábbis a fájlrendszert.más egyenlőre nincs.
remélem nem mentem még az idegedre!
:R :R :R :R :R :R :R :R

(#461) kraftxld válasza ticzi01 (#460) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azert nem indult el mert masik kartyarol inditod.
Ghost-ot es a pqmagicet meg tessek mar vegre elfelejteni mindenkinek, egyik nagyobb gondot csinal a modern OS-el mint a masik.

Ha image progival szeretned csinalni akkor olyat hasznalj ami tud Hardware Independent Restore-t, vagy legalabb engedelyezi a plusz storage driver hozzaadasat a tukrozes folyaman. Ilyen az Acronis Trueimage with Universal restore meg a ShadowProtect.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#462) ticzi01 válasza kraftxld (#461) üzenetére


ticzi01
aktív tag

ok köszi akkor a teljes klónozásról ezzel letettem!
megpróbáltam amit fentebb írtál, csak hely hiányában nem tudta átkonvertálni a lemezt dinamikussá.
Vagy egy pl xp-s gépbe kellene a hdd-t betenni és úgy dinamikussá konvertálni azt?
Mert amikor rádugom a raid kártyára se kép se hang. nincs boot.

(#463) gaborbol válasza gaborbol (#454) üzenetére


gaborbol
őstag

Annyira jutottam a szerverrel, hogy sem usb-s vinyot sem pendrive-ot nem tudok rajta hasznalni.Felismer barmit, aztan kozli hogy a driver nem jo hozza.
Mindegy hova dugom,eltavolitom,ujratelepitem,kikapcsolom a szervert,kihuzom a tapkablet, ugy nez ki semmi sem hasznal. Az usb-s billentyuzetet meg egeret gond nelkul felismeri,mukodik is.Chipset drivert ujraraktam, energiagazdalkosdast kilottem, otletem sincs, satu -gyalu ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#464) kraftxld válasza ticzi01 (#462) üzenetére


kraftxld
nagyúr

XP-s gepbe meg foleg ne rakd.
Akkor szabaditani kell helyet a vinyon.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#465) kraftxld válasza gaborbol (#463) üzenetére


kraftxld
nagyúr

USB vezerlok torlese az eszkozkezelobol, frisebb chipset driver felpakolasa? Win2k8 SP2?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#466) gaborbol válasza kraftxld (#465) üzenetére


gaborbol
őstag

Vagy 10 szer toroltem a vezerloket, nincs ujabb driver, de azert ujra letoltottem,felraktam a drivert, win2k8 SP2 rajta.
Szerintem nem az usb-vel van a gond hanem a disk driverrel.
Az usb mindent felismer,csak amikor azt mondja telepit az eszokzt akkor mondja,hogy hoppa,nem lehet mert nincs driver hozza, ahogy a kepen feljebb latod. Es ott is azt mondja, hogy disk.sys korrupt vagy nem az eszkozhoz valo.Online driver kereses: a legfrissebb driver van telepitve,nincs mit cserelni rajta.
Es a szar disk.sys meg alap windows driver.
Nem tudom hogy tudnam megszogelni.Van az alaplapra dugva meg 3 sata vinyo, a raiden kivul, azoknak ugyan ez a disk.sys van es azok meg mennek. :F

[ Szerkesztve ]

(#467) kraftxld válasza gaborbol (#466) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne a dell-nel nezd, hanem ha intel chipsetes a server, told fel a legfrissebb inf update utilt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#468) DopeBob


DopeBob
addikt

GPP-el foglalkozott már valaki? Próbálkozom csak vele, úgyhogy nem sürgős a dolog, de ez az ikon létrehozás nem működik normálisan, ha olyan programra hivatkozom, ami hálózati meghajtón van. Ha a hálózati meghajtót is GPP segítségével csatolom fel, úgysem jó.

Nem találkozott még esetleg valaki ilyennel? :I

MZ/X

(#469) kraftxld válasza DopeBob (#468) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A kliensek xp-k? SP3 és fentvan a group policy preferneces patch?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#470) DopeBob válasza kraftxld (#469) üzenetére


DopeBob
addikt

SP2, de a GPP update fent van.

MZ/X

(#471) kraftxld válasza DopeBob (#470) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SP3 kell hozzá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#472) brd


brd
nagyúr

Tudja valaki, mit jelent az az üzenet, software-e tükör létrehozása közben, hogy "No extents were found for the plex."? (A szavakat értem, csak az üzenetet nem. Hogy mit nem talál, ...és hol???)
Friss telepítés, és a bootvolume-ot tükrözném, Add Mirror, lemezt kiválaszt, utána jön ez az üzenet. 2 db 640-es S-ATA HDD, az első elejére, egy 200 GB-os partícióra telepítettem a 2008-at (nincs is rajta másik partíció jelenleg), és ezt tükrözném a másik HDD elejére. A másik disk teljesen üres, basic a típusa (próbáltam kézzel is dinamikusra alakítani a művelet előtt, de ezt úgyis megcsinálja az add mirror wizard).
Ami talán gondot okozhat, hogy nyilván nem a szokásos, next-next-finish metódussal telepítettem, hanem a partíciót én hoztam létre kézzel az install folyamán. Talán ez fáj neki?
A nem bootvolume tükrözése az működik, kipróbáltam, de azzal nem sokat érek...

The only real valuable thing is intuition.

(#473) kraftxld válasza brd (#472) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem az a gond, hogy nem a varázslóval hoztad létre a partíciót. Csak egy kérdés, ha mindkét lemezt dinamikusra rakod akkor se működik?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#474) brd válasza kraftxld (#473) üzenetére


brd
nagyúr

A telepítés közben, a telepítő saját programjával hoztam létre a partíciót (ahol meg lehet adni, hogy hová telepítse, ott nem csak kiválasztottam a disk-et, hanem kézzel készítettem neki partíciót, mert ugye alapból az egész lemezt lefoglalná neki, de próbáltam azt is, hogy diskparttal készítettem el ugyanitt a neki szánt partíciót).
Mindegy neki, hogy csinálom. Próbáltam úgy is, hogy még mindkettő basic, és úgy add mirror, próbáltam úgy, hogy a bootdisk-ket kézzel állítottam dinamikusra, és próbáltam úgy is, hogy az üres lemezt is kézzel állítottam dinamikusra.
Viszont, mint kiderült, valami bánata azzal a géppel van, mert virtuális tesztkörnyezetben sehogyan sem tudom előhozni a problémát. :(

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#475) kraftxld válasza brd (#474) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen alaplap/szerver/vinyók?
Firmware verziók?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#476) brd válasza kraftxld (#475) üzenetére


brd
nagyúr

Ez egy desktop cuccokból összerakott server (csak teszt-, ill. csereserver lenne, azért az olcsóbb megoldás), Core i5 750, Gigabyte P55-UD3 (Intel P55 Express Chipset), 8 GB DDR3, 2 db Western Digital 640GB (WD640AAKS), az alaplapon a BIOS a legfrissebb, mást nem nagyon tudok rajta frissíteni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#477) kraftxld válasza brd (#476) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Win2k8 R2-vel is ugyanez tortenik?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#478) brd válasza kraftxld (#477) üzenetére


brd
nagyúr

Azt még nem tudom, most próbálom, de funny a dolog, mert amint dinamikus lemez lesz a HDD-ből, az alaplap belefagy POST közben a HDD-k detektálásába (:Y)...

The only real valuable thing is intuition.

(#479) brd válasza brd (#478) üzenetére


brd
nagyúr

Aha, rájöttem. Köszönjük Intel (és talán a Microsoft is tehet róla, mert valami olyat ír a HDD-re) a bugos AHCI BIOS-t. :( A dinamikus lemez önmagában még nem baj, de amint mirror lesz belőle, a forrás HDD detektálásába belefagy az AHCI BIOS.
Az R2 jó ötlet volt, az annyiban jobb, hogy az a mirrort meg tudja csinálni (de utána persze nem indul a gép, erről a vezérlőről, a másikról igen). Még a sima 2008-cal is megnézem, hogy az alaplapon lévő másik vezérlővel (csak az sajnos lassabb) is problémás-e neki a mirror készítése, és beírom, ha nem (tehát ha nem írok, akkor azzal működik).

The only real valuable thing is intuition.

(#480) brd


brd
nagyúr

Hmm... alakul a dolog, kipróbáltam, és a Win7 software-es RAID-je működik az alaplapon. Tehát akkor: egyrészt vajon miben másabb a Serveres, másrészt szándékos lenne a korlátozás az Intel részéről? :F (Az alaplapon lévő másik vezérlővel probléma nélkül működik minden).

The only real valuable thing is intuition.

(#481) kraftxld válasza brd (#480) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Durva, szerintem az intel tereli a népet a komolyabb raid kártyák felé ezzel a mókolással.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#482) brd válasza kraftxld (#481) üzenetére


brd
nagyúr

Engem egészen más irányba fognak terelni, ha az Intel support is hasonló bullshit választ fog küldeni, mint a Gigabyte. ;) Ha nem lesz különösebb okom a használatára, akkor egyszerűen kerülni igyekszem majd a termékeiket, és a környezetemben is ezt fogom javasolni (hivatkozva a fenti kis intermezzora).

The only real valuable thing is intuition.

(#483) kraftxld válasza brd (#482) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kaptál már bullshit-en kívül valamit bármelyik gyártótól? :D
Mert én még nem. Multkor a HP-nál valami level 3 engineer rángatózott pár hetet egy problémán, a javaslata az volt, hogy cseréljek meg két kábelt, (Egy P400-as raid kártya nem akart megfelelő array-ról bootolni), de a hosszuk miatt nem lehetett megcserélni :W
Így a korábban mókolt Acronis OS Selectoros megoldást kellett használni.
Szintén mult héten leveleztem vagy 10-et a Trend Micro Support-al, mert a "Worry Free" Business Security Server nem frissítette magát automatikusan ,csak manuálisan. Ment a rángatózás, logok bekérése, tanácstalanság, kecskeáldozás keresztútnál holdtöltekor éjfélkor, aztán bemérgeltem magam, leszedtem az egész szart, újratelepítettem 30 perc alatt és működött :) Most ezek után hogy töltse ki a kérdőíveket a supporttal kapcsolatban?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#484) sonar


sonar
addikt

Egy láma kérdés:
Van rá vmi beépített tool, hogy csináljak md5 vagy bármilyen hash-t fájlokról?
:R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#485) brd válasza kraftxld (#483) üzenetére


brd
nagyúr

Azért ilyen semmitmondó, és hülyeségre építő (nem automata) válasszal még nem találkoztam:

Dear xx

Thank you for your kindly mail and inquiry. According to the motherboard specification, this motherboard only support Windows XP / Vista / 7 OS but does not support Server OS, so we do not recommend you to install Server OS on this motherboard to prevent unexpected driver compatible problem.

And for your information, because different H/W design concept and S/W testing environment. Server H/W design focus on system reliability and tested with server OS and applications.

Thus, if you want to install Server OS, we will recommend you choosing server/workstation MB products to avoid driver/SW supporting and system reliability problems.

At last, if you still have any further question or suggestion about our products/service, please do not hesitate to contact with us directly. We will try our best to help you resolve the problem ASAP.

Regards,
GIGABYTE TECHNOLOGY

Még ha azt félre is tesszük, hogy jobbára az összes (tulajdonképpen nem is tudok mondani olyat, amelyiknek nem), Intel chipsetnek van serveres drivere, akkor is, a server/nem server között nem nagyon van olyan HW-model-beli eltérés, amely lehetetlenné teszi a nem server driver használatát server alatt (kisebb problémák előfordulhatnak, de az meg legyen az én bajom, a levelem/kérdésem nem erről szólt). De a levelemben nem driver supportot kértem, hanem konkrétan megkérdeztem, hogy a HDD-k nyilvános, bármilyen program által elérhető tartalmának a megfelelő módosítása miért, és miként van ilyen hatással a HW-es detektálásra kizárólag az Intel vezérlőjével. Mégis ezt a választ kaptam. :( Értem én, hogy nem tesztelték, meg hogy szerintük nem erre való, de ezt eddig is tudtam, nem is kértem őket az ellenkezőjére.
Tehát már a support is politikusokat alkalmaz? :D ( :( )

Egyébként kaptam már használható reakciót, pont a HP-tól, vagy 5 évvel ezelőtt: egy nyomtatódriver meghülyült, próbálkoztam az újratelepítésével, de mindig elhasalt a telepítő, és tanácsolták (2 nappal a kapcsolatfelvétel és több levélváltás után, kecskeáldozás itt is volt :) ), hogy kapcsoljam be az indexelést egy adott könyvtárra (vagy file-ra, már nem emlékszem), és az megoldja... ...és tényleg, megoldotta, így segített is a support, mert erre aztán soha nem gondoltam volna (ezért is maradt meg bennem ez a történet), és az interneten sem találtam akkor ilyesfajta leírást.

The only real valuable thing is intuition.

(#486) brd válasza sonar (#484) üzenetére


brd
nagyúr

Ez félig-meddig beépített, amit ismerek (bár 2008-cal még pont nem próbáltam, de nem nagyon látom okát, miért ne működne), viszont rengeteg program van az interneten, amely ugyanezt megcsinálja parancssorból/GUI-val. Miért csak beépített jó?

The only real valuable thing is intuition.

(#487) Dimitryj válasza sonar (#484) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Én nem tudok róla, esetleg PShez lehet valami tool vagy addon. googli a barátod (vagy a bing, bár az nem anyira :) )

(#488) anulu válasza sonar (#484) üzenetére


anulu
félisten

ha meg nem talaltal, es erdekel, akkor par eve osszedobtam egyet, ha gondolod, elogubazom a source-t es re-compileolom (felteve ha megtalalom...) (uhh, de szep szo lett ez... :P) :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#489) kraftxld válasza sonar (#484) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#490) brd válasza brd (#485) üzenetére


brd
nagyúr

Online chat az Intel supporttal, részben kivonatos verzió:

Én: 2008-cat használok egy P55-ös chipsettel ellátott alaplapon, AHCI módban, minden jól működik, egészen addig, ameddig software RAID1-et nem akarnék használni, az ezt követő újraindításkor ugyanis a HDD-detektálás közben az AHCI BIOS lefagy.
Support: Milyen alaplap?
Én: Gigabyte P55-UD3.
Support: Kérem forduljon a Gigabyte supporthoz.
Én: Igen, próbáltam, de ők nem tesztelték ilyen OS-sel, blabla..., viszont az AHCI BIOS az Intel, nem? Maga a chipset támogatja ezt az OS-t.
Support: Ez egy OEM termék.
Én: De önök írják az AHCI BIOS-t, nem? Vagy a Gigabyte készíti, esetleg csak módosít rajta?
Support: Ez nem Intel BIOS.
Én: Akkor a detektálás előtt a Serial ATA AHCI BIOS Version iSRC 1.20E Copyright Intel Corporation mit jelent? Az nem valós állítás? Egyébként a verziószám alapján az összes ilyen chipsettel és viszonylag újabb BIOS-sal ellátott alaplapon ugyanez az AHCI BIOS van, tehát vagy mindenki egy gyártóét használja fel, vagy mégiscsak önök készítik.
Support: Élveztem a beszélgetést, köszönjük, hogy igénybe vette a terméktámogatást, legyen szép napja.
[Kapcsolat megszakad.]

Miért is vártam mást? :(

Miért akarom, hogy a HW-gyártók, meg úgy az egész világ kapja be a bííííííííííp? Az egész úgy 1 hete kezdődött.
(Egyébként lassan a Microsoft is csatlakozhat a csapathoz, a "hogyan telepítsünk EBS-t olyan gépre, amelynek nincsen integrálva a hálókártyadrivere a Windows telepítőbe" c. eposz kapcsán.)

The only real valuable thing is intuition.

(#491) kraftxld válasza brd (#490) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rosszul csináltad, ilyenkor le kell tagadni minden más HW-t, meg kell keresni, hogy milyen Intel lapon van ugyanilyen chipset, és azt mondani, hogy olyan van neked.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#492) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Most szeretnénk felvinni a dc.be a usereket.
Több mint 330felhasználónk van és ezt nem szeretném mindegyiket kézzel beirogatni.
A dhcp-be felvettük a gépeekt megmondtam milyen ipét kapjon mecadres alapján.
Ezt egy parancsosors kérdéssel intéztem el.
Excelben átkonvertáltuk ahogy nekünk kell bemásoltam az összes gépet és szépen soronkont felvette.
Így szeretném a usereket is felvenni amennyiben fel lehet.
Tud valaki ebben segaíteni?
Meg néztem a net user parancsot azzal esetleg menne?
Remélem tudtok segíteni

(#493) bobsys válasza ticzi01 (#492) üzenetére


bobsys
addikt

az jo parancs, de ekkor behanyja az osszes usert a Users kontener ala es neked kell szetdobalnod a kulonbozo OUkba
dsmod user parancsal viszont te tudod megmondani hogy pontosan hol hozza letre + az osszes tulajdonsagat (e-mail, department, telefon etc) megtudod adni ellenben hosszabb lesz a script megirasa

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#494) ticzi01 válasza bobsys (#493) üzenetére


ticzi01
aktív tag

köszi a választ, de egy példával tudnád demonstrálni?
vagy többel.
és mi lesz az alapértelmezett jelszó amit meg kell változtatni első bejelentkezéskor.
azt is itt kell beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#495) ticzi01


ticzi01
aktív tag

dsmod user valaki használta már?
Most kezdtem belerágni amgamat de annyira nem jött őssze még.
van egy Pesti fődomain
-xy.hu
ez alatt van a mi OU-nk
- xy telephely
Ebben metalálható az alap User könyvtár, melyen belűl található még 2 OU
- egyes
- kettes
Ezekbe szeretném felvenni a felhasználókat.

C:/>net user UserDN xy.hu -fn Vezetéknév -ln Keresztnév -display
Vezetéknév_Keresztnév -desc osztály

kb eddig jutottam azt nem tudom, hogy adjam meg neki azt az OU-t ahova a Usert betegye.
Mert így szintaktikai hiba van, de tuti nem a gép a hülye:)

(#496) kraftxld válasza ticzi01 (#495) üzenetére


kraftxld
nagyúr

dsadd user /?
:)

vagy ha van Windows Server 2008 R2 tartományvezérlőtök, akkor ott lehet ilyen okos dolgokat csinálni AD powershellel.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#497) ticzi01 válasza bobsys (#493) üzenetére


ticzi01
aktív tag

dsadd user parancsot kell használni, majd írok ha siekrült beüzemelnem

(#498) ticzi01 válasza kraftxld (#496) üzenetére


ticzi01
aktív tag

ja köszi közben rájöttem meg egyet telefonáltam is:)
na mindegy, de az a gáz, hogy a szintaktika nem akar még összejönni.
Az elején nem akarja megtalálni.
még futok vele egypár kört.
Használom a helpet abból próbálom kibogózni de egyenlőre valami gebasz van nem találja meg

az eleje

dsadd user "OU=elso, OU=Users, DC=telephelyünk, DC=fodomain, DC=hu"

mi ebben a hiba?

az tiszta sor hogy a végéről előre felé épül fel a legalja az első ou mivel én nem a Users könyvtárba akarom bedobálni őket

[ Szerkesztve ]

(#499) ticzi01


ticzi01
aktív tag

C:\Windows\system32>dsadd user "OU=Elso OU=Users, OU=Telephely, DC=xy, DC=hu" -fn Vezetéknév

dsadd failed: OU=Eloadok OU=Users,OU=Szombathely,DC=bv,DC=hu: Directory object not
found.
type dsadd /? for help.

pedig valami iylesminek kellene lennie...

[ Szerkesztve ]

(#500) ticzi01


ticzi01
aktív tag

megoldódott majd bemásolom ha megcsináltam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.