Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) kraftxld válasza _NCT (#1000) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A group policy-ben lehet felhaszanlo alapon is terjeszteni, de eleg alap dolgokat tud.
Ha van rendes infrastruktura/penz akkor en App-V-vel csinalnam, vagy megvarnam a System Center Configuration Manager 2012-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1002) _NCT válasza kraftxld (#1001) üzenetére


_NCT
őstag

Vagy egy fából vaskarika megoldás, hogy belinkelem a GPO-t a Computers OU alá közvetlenül, és Security Filtering-el megmondom neki, hogy milyen csoportokra legyen igaz pl. a software install pl. :DDD

(#1003) kraftxld válasza _NCT (#1002) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor inkabb login script, es ifmember-el csoporttagsag alapjan telepited az MSI-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1004) eziskamu


eziskamu
addikt

Azt valahogy egyszerüen meg lehetne oldani és miként, hogy egy régi 2000 SBS-es gép helyére, melyen az Exchange és ISA már nincs használatban, roaming profile meg sose volt, bepakoljak egy windows 2k8 r2 standard gépet, úgy hogy a klienseket ne kelljen bántani?
Nem kell a teljes AD-t átpakolni, csak azt szeretném hogy a kliensek az új AD-t a réginek higyjék és a felhasználóknak se keletkezzen új fiókkönyvtáruk bejelentkezéskor. Még a csoportházirendek se kellenek, csak ennyi amit írtam. Lényegében újonnan létrehoznék egy AD-t, csak ne kelljen a kliens gépekhez futkorászni annyit.

[ Szerkesztve ]

(#1005) kraftxld válasza eziskamu (#1004) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hány kliens van? Van új vas a szervernek?
Ha létrehozol egy új tartományt épp akkor kell rohangálni majd a kliensekhez :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1006) eziskamu válasza kraftxld (#1005) üzenetére


eziskamu
addikt

Van új vas. Mert mi lenne a legegyszerűbb szerinted? Épp az lenne a kérdés, hogy egy új tartományról és új felhasználókról el lehetne hitetni a kliensekkel, hogy a régiek? Gondolom az marhára kevés, ha ugyanaz a tartománynév és a felhasználók neve, mert ezek helyett SID van meg mittu-domain :DDD.
Felhasználók száma? Nekem sok :)

[ Szerkesztve ]

(#1007) kraftxld válasza eziskamu (#1006) üzenetére


kraftxld
nagyúr

a régi szerveren adprep32 futtatása megfelelő kapcsolókkal, új szerver telepítése, dc-vé kinevezés, dhcp-ben átírod a dns-t, filemegosztásokat átrángatod.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1008) eziskamu válasza kraftxld (#1007) üzenetére


eziskamu
addikt

Az nem gáz, hogy SBS-ről standardra megy a költöztetés, a régi Exchange nem kavar be? Új szerencsére (még?) nincs.
Adprepben mik lennének a megfelelő kapcsolók jelen esetben? Ja ugye a win2008 telepítőjén lévőt kell használni?
DHCP már valszeg nem lesz gond :) (de asszem az lesz a legjobb a VBoxban telepítgetek/gyakorolok), megosztás meg nem nagyon volt már, mert megpróbáltam tehermentesíteni megfelelő célhardverrel.

[ Szerkesztve ]

(#1009) kraftxld válasza eziskamu (#1008) üzenetére


kraftxld
nagyúr

adprep32 /? :)

Ja meg az 5 FSMO role-t is át kell rángani, majd dcpromo a régi szerveren miután leszedted róla kompletten az exchange-t, kilépteted a tartományból majd kuka.

Az Exchange 2010 SP1 meg igencsak jóra sikerült, szoktam bőszen anyázni az MS progikat de ezt tényleg faszán összerakták.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1010) eziskamu válasza kraftxld (#1009) üzenetére


eziskamu
addikt

Csak annyit még, hogy az ugye nem gond, hogy a PDC neve ezáltal megváltozik (márhogy mivel maga a PDC is változott)?
Tehát elég csak az AD előkészítése (adprep),
Beléptetés új szervert AD-ba dcpromo-val
FSMO role-k átmásolása/letiltása (roles parancs),
DHCP kiszolgáló Dénes mezője mutasson az új szerverre, rég szervert lemondatni dcpromoval az AD-ről.

A költöztetés során a célszerver mehet DHCP-ről kapott címmel, vagy már akkor is fixen állítsunk IP címet neki? Hova mutasson a DNS kiszolgáló mező a hatalomátvételig? A régi és az új szerveren is a saját DNS szerverét használnám, nem akarom bonyolítani az életet.

[ Szerkesztve ]

(#1011) brd válasza eziskamu (#1010) üzenetére


brd
nagyúr

Sorban:

A domainnek nem gond a PDC-változás, ha a DNS jól működik.
Jobb, ha nem változik már az IP címe a beléptetés (DC-nek kinevezés) után, de ettől lehetne még akár DHCP-s is, csak jó adatokat kapjon. ;)
Mivel mindkettőn fut majd DNS server, ezért mindkettő gépen saját magára (127.0.0.1). Alapbeállítás szerint úgyis replikálódnak az adatok a DNS-ek között.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1012) eziskamu válasza brd (#1011) üzenetére


eziskamu
addikt

Köszi. Most röffentem össze a virtuális vállalatomat virtualbox-ban, na majd meglátjuk :)

(#1013) kraftxld válasza eziskamu (#1012) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy sima P2V konverzioval akar a meglevo SBS-t be tudod tolni virtualbox ala, es mehet is a teszteles teljesen elszeparalt kornyezetben.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1014) eziskamu válasza kraftxld (#1013) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát ha tudnám, hogy hogy kell VirtualBox-hoz, még talán akkor se :) . Most megvan egy hálón otthon egy win2k SBS-es gép pár felhasználóval,egy kliens gép, meg van egy 2k8-as. (r2-höz kéne 64 bites támogatás, ahoz meg spéci utasításkészlet, ami meg a q8200-on nincs) Estefele nekivágok.

(#1015) kraftxld válasza eziskamu (#1014) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát igen, a csirkefogó intel letiltotta a Q8200-ban a VT-t.....
Én tuti a hadrendben lévő szerver image-jével csinálnám, 1000%, hogy más lesz a gyakorlatban :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1016) eziskamu válasza kraftxld (#1015) üzenetére


eziskamu
addikt

Az a gond, hogy még sose csináltam. Egyáltalán csináljam meg egyszer sikeresen, majd aztán ráérek P2V-zni, ha már tudom, hogy normálisan hogy kell, valamint még az új vas sincs itt.
Mondjuk az mennyire hangzik hülyén, hogy levirtualizálom a régi szervert, a virtuális gépet összekötöm egy hálózatba a valódi új szerverrel, majd miután megtörtént a PDC költöztetés, a valódi régi szervert egyszerűen kicserélem az újra?
Gondolom, ha az összes kliens ki van kapcsolva a műveletek alatt (mondjuk a hosszú hétvégén) akkor ez a módszer is működhet, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#1017) kraftxld válasza eziskamu (#1016) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem igazán értem a dolgot :)
Ha virtualizálva akarod, akkor telepítesz egy hyper-v-t az új szerverre, P2V-zed az SBS 2000-et, majd létrehozol egy másik virtuális gépet, majd a szolgáltatásokat átmigrálod.
Miután már virtualizálva van a régi szerver, az öreg vasat kukázhatod. De ha stabilan megy akkor én nem bonyolítanám ezzel, csakis akkor ha már hardveresen döglődik.
A kliensekkel nem kell foglalkozni ha jól állítod be a dhcp-t, dns-t, meg nem rugod szét a tartományt.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1018) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Hogyan tudok 2008sbs alatt maszkot váltani? Hálózati varázsló nem kérdezi, a kártyát meg nem engedi direktben módosítani...

(#1019) kraftxld válasza kilozsul (#1018) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen SBS háló az amin nem elég 254 host? :D
Az SBS 2008 hivatalosan csak 255.255.255.0-s maszkon mehet.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1020) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Hadd ne fejtsem ki, nem klasszikus használatban van... Csak így egyszerűbb volt, mint külön SQL szervert venni hozzá...

A kérdés: Hogyan tudom erőszakkal módosítani az ip, maszk, és átjáró beállításokat?

(Tudom, varázsló, tudom, szolgáltatás függőség, tudomtudom, de nekem ez most kell)

(#1021) kraftxld válasza kilozsul (#1020) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hadd ne fejtsem ki, szét fog baszni mindent, ha nagyon akarod: parancssor, netsh

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1022) eziskamu válasza kraftxld (#1017) üzenetére


eziskamu
addikt

Akar a fene hyper-v-t. Csak annyit akarnék, hogy az AD költöztetést nem a fizikai szerverről fizikai szerverre, hanem virtuálisról fizikaira.
Lementem a régi szervert virtuális gépbe (ami mondjuk egy sima PC-n futna) és onnan költöztetem (csakis) az AD-t (miközben az eredeti gépet már kikapcsoltam).
Lényegében a költöztetés idejére a régi szervert virtuálisra cserélem, ami egy harmadik gépen fut, ha meg gebasz van, csak eltávolítom a virtuálisat, meg az új szervert és a régit meg visszakapcsolom. Ez így kivitelezhető?

(#1023) kraftxld válasza eziskamu (#1022) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megoldható, de semmi értelme, csak fölöslegesen bonyolítod.
Ha nem akarsz virtualizálni csak felrakod az új vasra a 2008 (R2)-t, megcsinálod amit korábban írtam, majd kukázod a régi gépet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1024) eziskamu válasza kraftxld (#1023) üzenetére


eziskamu
addikt

Na majd meglátom, hogy fog mennni a dolog, és az alapján lépek tovább. Köszönöm.

(#1025) kilozsul válasza kraftxld (#1021) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Kedves kraftxld!

A netsh megoldotta a nyomoromat, minden működik ahogy kell. Most, hogy ezáltal a vérnyomásom is visszaért a normál tartományba:

Még egyszer nagyon köszönöm a segítségedet! Remélem, hogy legközelebb is fordulhatok hozzád a kérdéseimmel. Mint már a múltkor is mondtam, nem a szakértelmedet akarom kétségbe vonni, hiszen egyértelmű, hogy a tudásom messze elmarad a tiédtől.

Egyszerűen arról van szó, hogy vannak olyan helyzetek amikor muszáj ilyen megoldásokhoz folyamodni. Így utólag azt mondom, hogy hiba volt sbs-t venni, de egyszerűen olcsóbb volt, mint ha egy standardot és egy sql szervert veszek, és igen vannak olyan intézmények ahol ennyi lóvé is rengeteget számít. Mentségemre legyen mondva, hogy a 2003sbs-el ilyen gondjaim nem voltak...

Szóval értem, hogy ez úgy jó ahogy te mondod, de ebben a környezetben úgy nem tudom használni, így meg igen... :)

:R

(#1026) kraftxld válasza kilozsul (#1025) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Semmi gond, örülök, hogy megy. :)
Sajna már élég sokszor szívtam a nem varázslózás miatt SBS 2008-on, ezért is próbálok mindenkit lebeszélni a nem varázslós beállításokról ahol csak lehetséges. Elég sokszok csak később jöttek elő a gondok fokozottan a nem helyes beállítások miatt. Reméljük itt nem ez lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1027) eziskamu válasza kraftxld (#1023) üzenetére


eziskamu
addikt

Megvolt az első gyakorlat :) . A frissen telepített virtuális gépekkel megcsináltam, és átrángatta az AD-t.
Próbáltam volna a régi szervert virtualizálni a vmware féle progival, de nem települt fel, nem tudta elindítani a szolgáltatásait.
Az mennyire lenne hülyeség, ha simán ntbackup-pal mentek, és a mentést felrakom a virtuális gépen futó win2k-ra, hogy a régi szervert szimuláljam?

(#1028) kraftxld válasza eziskamu (#1027) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vmware converterrel próbáltad?
Meg lehet próbálni NTbackuppal is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1029) eziskamu válasza kraftxld (#1028) üzenetére


eziskamu
addikt

Azzal, bár volt ott több változat is. Én asszem a 4.0-ást próbáltam.

(#1030) kraftxld válasza eziskamu (#1029) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SP4 fent van a regi gepen, meg az osszes letezo patch?
A pontos hibauzenetrol nincs veletlenul egy kepernyomentesed?
Ha van Acronis-od vagy Macrium Reflect-ed, azzal is probalkozhatsz.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1031) gaborbol válasza eziskamu (#1029) üzenetére


gaborbol
őstag

Jol mondja Kraft. Rakd fel az osszes letezo patch-et a szerverre.

Innen szedd le az acronis proba verziojat:

[link]

Teljes verzio 15 naig megy, boven eleg.

Csinalj egy full backupot es mehet is a vmware standalone converterbe ,es menni is fog.

Nem tudom melyeik verziot probaltad, neked a vmware standalon korverter kell.
Letoltod, telepited, nem kell annak semmi extra,betolod az acronis mentest varsz es kesz a virtualais szerver, max a controllerel kell majd kicsit jatszani.

[link]

(kell hozza ingyenes reg, hogy letoltesd, de azzal majd az ingyenes vmware server 2.0.2-is le tudod majd szedni, abba meg mehet az kovertalt image.

[ Szerkesztve ]

(#1032) eziskamu válasza kraftxld (#1030) üzenetére


eziskamu
addikt

SP4 és patchek fenn vannak. Egyszerűen mikor kiírta, hogy a szolgáltatások indítása, egy csomó ideig várt.
Közben ránéztem a szolgáltatásokra, ott láttam is két vmware kezdetűt, de az egyik épp indítás állapotban volt, a másik meg még el se lett indítva. A pontos hibaüzenetre nem emlékszem, de a szolgáltatásokhoz volt köze. Majd inkább a jövő héten küzdök vele, mert most sok más dolgom lesz.
Megpróbálom a hétvégén az ntbackuppal mentett állapotot átvinni virtuális gépre.
Az nem gond, hogy ez egy kétprocis gép, a virtuális gép meg egyprocis? Valamit nem kell ehez állítani? Meg "aggódom" még az SCSI vezérlők miatt. Na nem offolok tovább mert ez már 2k, nem pedig 2k8 :)

gaborbol: Azt használtam, a vmware convertert ingyenes reggel. A másikat majd megkuksizom, ha nincs más megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1033) MeTaL


MeTaL
tag

szasztok,

nem tud vki véletlenül ingyenes AD telefonkönyvet? Esetleg megmondani, hogyan kell beállítani? köszi ( google nem segített free verzióban )

(#1034) kraftxld válasza MeTaL (#1033) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kicsit konkrétabban, hogy mit szeretnél?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1035) MeTaL válasza kraftxld (#1034) üzenetére


MeTaL
tag

ment pü. amúgy azt hogy adból kivegye a neveket telefonszámokat , és kikerüljön intranetre. tehát egy intranetes telefonkönyv adból. más hogy nemtom összefoglalni. :C

(#1036) MeTaL válasza kraftxld (#1034) üzenetére


MeTaL
tag

szal akkor tudsz segíteni ? :) lééééciiiii :))

(#1037) kraftxld válasza MeTaL (#1035) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk írhatnál némi infót a hálózatról.. az intraneten sharepoint fut? Exchange van? Outlook-ot használnak a népek? Stb stb stb...
Mert a legegyszerűbb ez az Outlook-ból kibányászni, az úgyis frissít az AD-ból.
Ez pl egy Exchange 2010 Outlook Web Access

De a sharepoint-ot is simán össze lehet linkelni az userlistával, csak ugyebár először az AD-ban fel kell tölteni...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1038) MeTaL válasza kraftxld (#1037) üzenetére


MeTaL
tag

bocsánat a késői válaszért meg mindenér..

Az intraneten sharepoint fut, exchange van, outlookot használ a nép.
Exchange 2008 OWA-nk van.

Nincsen összelinkelve a sharepoint az ADval ( ADra gondolsz userlista alatt ? ) ezt kellene megcsinálni. Jelenleg kézzel lettek felvéve a userek a telefonkönyvbe. Na most már leszűkült a kör, amikre szükség van , de persze bocs ha kimaradt valami.

(#1039) kraftxld válasza MeTaL (#1038) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Exchange 2008 nem létezik, 2003, 2008 és 2010 van.
Ha ki vannak töltve az adatok akkor Outlook simán meg tudja őket jeleníteni mikor keres valaki a felhasználókra (GAL), a sharepoint-ot meg be kell léptetni a tartományba különben az életben nem fog frissíteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1040) MeTaL válasza kraftxld (#1039) üzenetére


MeTaL
tag

Exchange 2008 nem létezik, 2003, 2008 és 2010 van. És a 2008 az nem 2008 ?

te figyelj már outlookot sz*rd már le magasról, mint írtam az a cél, hogy legyen egy telefonkönyv. címjegyzék az van. igen. rákeres a user és megtalálja, de nekünk nem ez kell.

Inkább azt mondd meg, mit kell csinálni sharepointban vagy bárhol, hogy vagy az outlook címjegyzékből kivegye a telefonszámokat, nevet, email címet. vagy azt hogy ADból vegye ki ezeket. Vagy amit mondtál ,hogy sharepointon be kell léptetni a tartományba. Ezt hogyan és hol kell beállítani?

(#1041) kraftxld válasza MeTaL (#1040) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bocsi, félrenyomtam 2007 van :) Most keltem :)
Szerintem Outlook-ból 100x egyszerűbb.

A tartományba való beléptetésen nem igazán tudok mit magyarázni, ha ez sem megy akkor inkább ne bütyköld a Sharepoint-ot :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1042) MeTaL válasza kraftxld (#1041) üzenetére


MeTaL
tag

végülis outlookból kb. ugyanaz mint ADból, olyan értelemben hogy outlook is adból veszi a dolgokat..

egyébként közben rájöttem hogyan érted azt hogy tartományba kell léptetni, egyébként szeritnem tartományban van... köszi a linket, megpróbálok egyeztetni a kollégámmal, meg megkérem hogy mutassa be kicsit nekem a sharepointot, hátha elegendő lesz ahhoz, hogy megértsem hoygan kell ezt csinálni. de mint mondtam kezdő vagyok, nem értek az sp-hez.

(#1043) kraftxld válasza MeTaL (#1042) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel ha Outlook-ot használtok Exchange-el az az Active Directory-ból veszi az adatokat.
Úgyis mindenkinél meg van nyitva egész nap, fölösleges egy weboldalra zavarászni a népet a telefonkönyvért mikor egy katt-al elérhetik Outlook-ból.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1044) MeTaL válasza kraftxld (#1043) üzenetére


MeTaL
tag

valami szinten jogos... nem tudom miért kell külön telefonkönyv. Bár igyis jó páran maguktól onnan a címjegyzékből nézik.

(#1045) DopeBob válasza MeTaL (#1044) üzenetére


DopeBob
addikt

Melyik SharePoint? Csak SPS-el foglalkoztam, nem tudom mi a különbség, de itt egy video, ahol elmutogatják, hogyan kell:

Itt

Működik is szépen :K

MZ/X

(#1046) Macibook válasza DopeBob (#1045) üzenetére


Macibook
tag

Sziasztok!

Lenne egy kerdesem hatha ti tudtok ra valaszt...

Hasznalunk CRM szoftvert ami a regi win2003SBS en tokeletesen futott vpnen, az uj 2008sbs-en sehogy nem akar elindulni
A szoftverceg azt mondta ez azert van mert nem rendesen adjuk meg az adatbazis eleresi utjat a x64 es rendszeren.
Esetleg valami otletetek lenne erre?

(#1047) DopeBob


DopeBob
addikt

Nah, nekem is lenne pár kérdésem, valami nem egészen világos

Külön OU van a számítógépeknek, külön a felhasználóknak. A mappa átirányítások értelem szerűen a felhasználók OU alá van definiálva. Offline Files is be van kapcsolva. Ha helyi felhasználóval lépek be, (Rendszergazdával mondjuk) miért reklomál, hogy nincs szerver nem tud szinkornizálni?

Hogy szokták ezt megoldani egyébként "normális helyen" roaming profile-mappaátirányítás-offline files. Van itt valami best practive, notebookokhoz, asztali gépekhez?

MZ/X

(#1048) DopeBob válasza DopeBob (#1047) üzenetére


DopeBob
addikt

Nah, ehhez kicsit bővebben, szóval a következőképpen lett elképzelve a rendszer:

Központ profil + mappaátirányítás, offline files bekapcsolva az asztali gépeken is, igazából nincs rá szükség, úgy tekintek rá, mint +egy biztonsági mentésre, illetve ha véletlenül van valami gáz a szerverrel/hálózattal, a felhasználók saját dolgai akkor is elérhetőek.

A könyvtárak a szerveren:
USERNAME
-Data
-Document
-Desktop
-Music
-Pictures
-Favorites
-stb
-Profile
-Profilev2

kb így néz ki, a könyvtárszerkezetet egy szkript generálja, a jogokat is ez állítja plusz automatikusan tesz egy hard quoatat a data könyvtárra.

Win7-eknél nem gond a Kép, Zene könyvtár átirányítása külön helyre, az XP-s gépeknél van egy csak XP-s gépekre vonatkozo GP (WMI filterrel) és registry buherálással megoldva a mappák átirányítása. Kilépéskor szépen megy a szinkronizálás XP-s gépeken Win7-en még jobb, szépen csinálja a háttérben.

Kb ez az elképzelés, nagyjából működik is.

Van pár dolog, amit nem értek:

Néhány gépen a C:\Doc&set\username\ könyvtár alá létrehozza a Dokumentumok könyvtárat, de nem értem, hogy miért :F

Illetve most jönnek a notebookok, ilyen még nem volt, eddig, nem tudom, hogy simán ráhúzzam e ezeket a beállításokat, vagy van ennél jobb.

Ha valakinek van valami tippje, ötlete, megköszönném :R

MZ/X

(#1049) DopeBob válasza DopeBob (#1048) üzenetére


DopeBob
addikt

-Document
-Desktop
-Music
-Pictures
-Favorites
-stb

ezek a Data könyvtáron belül vannak ofc

MZ/X

(#1050) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Én is kérdéssel fordulnék a szakikhoz, viszonylag egyszerű kérdésem lehet, de valamiért nem jövök rá a megoldásra....

Nos így néz ki a saját password policym, jelenleg még tesztelés alatt áll(ezért van 5 napos korlát megadva a MaximumPasswordAge-nél:)) ).

Minden rendben működik, viszont a jelszóváltoztatásnál bármit írok be, azt írja, hogy a jelszó nem felel meg a tartományi, hosszúsági vagy előzménykövetelményeknek.

Viszont ha lejár az időtartam, s bejelentkezésnél kéri, változtassam meg a jelszavam, akkor tökéletesen engedi módosítani....

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.