Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) DopeBob válasza Tier555 (#700) üzenetére


DopeBob
addikt

(#702) Tier555 válasza DopeBob (#701) üzenetére


Tier555
csendes tag

Köszi!

(#703) Peetry


Peetry
senior tag

hi, újra jövök a hülye a kérdéseimmel:)
Láttam több forgalmazónál, hogy az árlistában szerepelnek garanciakiterjesztések, illetve, hogy több fajta foundation ROK. Ez hogy működik, egy adott típusú szerverhez, az adott ROK-ot lehet vásárolni? szóval pl hp szerverhez csak hp-t, vagy másfajtát is lehet? mert elég komoly árbeli különbségek is vannak. És szervízgarancia vásárlás az hogy van, csak annál a forgalmazónál vásárolhatok ilyet, ahol a szervert veszi az ember, vagy bárhol?

(#704) Peetry


Peetry
senior tag

Még egy kérdésem lenne, milyen vírusvédelmet ajánlotok? Kis rendszerről van szó, szóval szerintem 3 mezei antivírus szoftver megfelel (2 kliensre, 1 a szerverre ). Melyik antivírus működik 64bites windowson? Úgy tudom ezek a programok elég kényesek a 32 vs64 bitre, tehát a 32es nem szeret futni 64bites környezetben. A foundation viszont csak 64bit-ben van.

(#705) kraftxld válasza Peetry (#704) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi a Vipre-t nyomjuk, teljesen jó csak fileszerverre, és olcsó is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#706) kraftxld válasza Peetry (#703) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Passz, csörögj rá a forgalmazót, hogy miért ennyi meg annyi ez meg az a licensz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#707) DopeBob válasza Peetry (#704) üzenetére


DopeBob
addikt

Vagy esetleg a kliensekre a Microsoft virusirtoja is megfelel, cégeknek is ingyenes már, 10 főig.

MZ/X

(#708) Szigi90


Szigi90
csendes tag

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni. Adott 2 blade server failover clusterben összekötve. Az event log folyamatosan critical errorokat dob random időkben, átlag naponta kétszer.
Két félét:
Event 1135
event 1177
Valaki találkozott már ezekkel a hibákkal?

[ Szerkesztve ]

(#709) bobsys válasza Szigi90 (#708) üzenetére


bobsys
addikt

megcsinaltad mit a linkeken irnak? eredmeny? a legvaloszinubb az, hogy timeoutol valamilyen network hiba, kesleltetes miatt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#710) iwu


iwu
addikt

hali!
láma kérdés, nem is írok semmit miket állítottam és nem jött össze.
w2008 dc, fel szeretnék venni egy nevet a dnsbe kézzel, hogy tudjak rá hivatkozni a lanból.
tehát adott lenne egy ilyen név, hogy valami.domain.local és emögött egy gép,ezt kéne betenni a dnsbe, hogy bmelyik gép elérje a valami.domain.local-t.
thx előre is!
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#711) kraftxld válasza iwu (#710) üzenetére


kraftxld
nagyúr

simán felveszed a dns konzolban a forward lookup zone-ban mint A rekord.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#712) iwu válasza kraftxld (#711) üzenetére


iwu
addikt

(hát ez az, ezt tettem és nem akarja... :O :O :O )

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#713) kraftxld válasza iwu (#712) üzenetére


kraftxld
nagyúr

clear cache a dns szerveren (jobb klatty a szerverre) és ipconfig /flushdns megvolt a kliensen?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#714) brd válasza iwu (#712) üzenetére


brd
nagyúr

A DNS-be ugye nem a valami.domain.local-t vetted fel, hanem csak a valami-t a FLZ domain.local alá? Mert ha a teljes nevét veszed fel, akkor úgy érhető el, hogy valami.domain.local.domain.local. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#715) iwu válasza kraftxld (#713) üzenetére


iwu
addikt

a flush dns megvolt, a clear a szerveren nem. megpróbálom.

brd, persze :B :B :B

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#716) iwu válasza iwu (#715) üzenetére


iwu
addikt

nem fért bele a szerkesztésbe...
nem lett ok :(

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#717) iwu


iwu
addikt

kicsit skippeltem a dns nyomort.
Firefox 3.6 hoz van vkinek adm-je?
Proxy-t kéne beleerőszakolni, de nem a registryben tárolja, hanem idióta profil dirben.
scriptelni kell ezerrel egy új file-t, vagy van szebb megoldás?
thx,
iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#718) moonman válasza iwu (#717) üzenetére


moonman
titán

http://sourceforge.net/projects/firefoxadm/ ?

egyébként meg használjatok IE-t. :P

(#719) Szigi90 válasza bobsys (#709) üzenetére


Szigi90
csendes tag

Természetesen végig lett csinálva, próbáltam keresni megoldásokat is külföldi fórumokon, de semmi. Te hardver hibára gyanakszol? Mert már tervezem, hogy inkább kihívom a szervizt, elég sok probléma van ezekkel a drágaságokkal.

(#720) bobsys válasza Szigi90 (#719) üzenetére


bobsys
addikt

en elsonek kicserelnem a kabeleket meg az aktiv eszkozt a clusterek kozott meg raengednek egy hardware diagnosztikat a gepekre (foleg a lan kartyakra)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#721) iwu válasza moonman (#718) üzenetére


iwu
addikt

sajna ez valami nagyon régi foxhoz való,már teszteltem, nem ok :((
igen, ie alatt rég be van lőve minden, csak 1-2 "poweruser" aki jó a főnöknél, hisztizik, hogy "$z@r az ie", és persze nekik van igazuk, nem nekem:S:S:S:

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#722) iwu válasza iwu (#721) üzenetére


iwu
addikt

revidiálom nézeteimet, úgy néz ki, hogy a mellette levő scriptekkel működik a dolog.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#723) DopeBob válasza iwu (#721) üzenetére


DopeBob
addikt

soroljanak fel 5 funkciót amiben jobb az IE vagy hiányzik belőle :K

MZ/X

(#724) iwu válasza DopeBob (#723) üzenetére


iwu
addikt

ne kötekedjek, "jobb, és kész" :K :K :K
miért, Ti ezt nem tudtátok?:DDD

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#725) Peetry


Peetry
senior tag

Hi!

Ismét lenne pár kérdésem. A héten elvileg meglesz a szerver, Primergy tx100, ahogy ajánlottátok. Szoftveres vagy alaplapi raid-1-et ajánlotok, és melyiket hogy kell megvalósítani?
A hardveresnél gondolom még telepítés előtt kell a raid tömböt megcsinálni, de szoftveresnél? Egyik vinyót telepítéskor partícionálom, felhúzom rá az oprendszert, és utána kapcsolom a másikkal raid tömbbe, vagy hogy van ez?
Ha az oprendszer is raid tömböl csücsül, akkor az nem okoz bizonytalanságot? szóval ha szétesik a tömb, akkor fut tovább a rendszer, vagy szétesni nem szokott simán a gép müködése során, csak ha pl fagyás van?

Ez igazából hálózati kérdés, de biztos több tapasztalatotok van: Milyen topológiába érdemes gondolkodni. ADSL modem+router van a szolgáltatótól, erre simán csillagba kössem a szervert is? A mezei routerrel tudok olyan csinálni, hogy dslmodem-szerver-router<végpontok?
Melyiknek milyen előnyei-hátrányai lehetnek egy ilyen mikrohálózatban?
Ha csillagba teszem, lehet-e, érdemes-e a dhcp kiszolgálást a szerverre bízni?

Azt hiszem a néhányból egész sok kérdés lett, köszi előre is a válaszokat.

(#726) bobsys válasza Peetry (#725) üzenetére


bobsys
addikt

hardveresnél gondolom még telepítés előtt kell a raid tömböt megcsinálni, de szoftveresnél? Egyik vinyót telepítéskor partícionálom, felhúzom rá az oprendszert, és utána kapcsolom a másikkal raid tömbbe, vagy hogy van ez?
Pontosan ugy ahogy irtad. Os telepites utan lovod be a software raidet. Bizonytalansagot nem okoz csak lasabb mint a hardware raid. Szetesni nem szokott.

Halozatot en ugy csinalnam, hogy modem->router->switch->server es kliensek. DHCP meg a serveren fut.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#727) Peetry válasza bobsys (#726) üzenetére


Peetry
senior tag

Köszi, és a másik vinyót is kell partícionálni és formázni, vagy azt megcsinálja automatikusan az első számúról, amikor belövöm a mirrort?

(#728) bobsys válasza Peetry (#727) üzenetére


bobsys
addikt

Megcsinal mindent, merthogy a raid miatt passzolnia kell a particio mereteknek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#729) chepavel válasza Peetry (#727) üzenetére


chepavel
aktív tag

Nem kell, megcsinálja az OS.

Bocs, Bobsys gyorsabb volt.:)

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#730) Pingan


Pingan
tag

Sziasztok.

Feltettem 2008 r2 servert, s máris lenne kérdésem.

Kliens gépen W7 fut. Hogyan tudom megadni a server oldalról, hogy az adott felhasználó tudjon programokat telepíteni, viszont a többi korlátozása ugyanúgy megmaradjon (helyi biztonsági házirendbe ne tudjon belebarmolni, rendszerfájlokat törölni stb stb.) Group Policy-ben kellene beállítani?

Mindezt anélkül, hogy a kliens gépen a felhasználói fiókok felügyeleténél a csúszkát lentebb veszem.

Bocsi ha láma a kérdés, nem rég ástam bele magam :)

(#731) iwu válasza bobsys (#726) üzenetére


iwu
addikt

"Halozatot en ugy csinalnam, hogy modem->router->switch->server es kliensek. DHCP meg a serveren fut."

Esetleg: modem > router > server 1. hálókártya, switch-be meg kliensek és server 2. kártya

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#732) bobsys válasza iwu (#731) üzenetére


bobsys
addikt

Miert menjenek minden forgalommal a serveren keresztul a kliensek? Vagy a switch is a routerbe van huzva?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#733) iwu válasza bobsys (#732) üzenetére


iwu
addikt

Minden forgalom elvileg "csak" az internet forgalom?
Igazából ez még az sbs 2k3 premiumból maradt rajtam.
Kis cégnél nem generál nagy leterhelést, és 95% ban utólag úgy is kitalálja a főnök, hogy logolni akar ezt+azt, meg tiltani kell ezt+azt, és így egyszerűbbnek gondolom én. :B
Az sbs2008-ból már mondjuk kihagyták ezt a lehetőséget, és csak 1 kártya van, és old meg a fentieket külön géppel/szoftverrel - de személyes tapasztalatom az, hogy a kis cégek nem tehetik meg, hogy ilyen célra beruházzon még egy szervert.

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#734) bobsys válasza iwu (#733) üzenetére


bobsys
addikt

Ertem. Itt ha jol emlekszem nem sbs lesz, es igen a fonok ugyis ki fogja talalni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#735) iwu válasza bobsys (#734) üzenetére


iwu
addikt

"es igen a fonok ugyis ki fogja talalni" :C :C :C - ez tetszett:)

mondjuk valóban nem olvastam vissza már a szoftvert, csak a vasra emlékeztem.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#736) bobsys válasza iwu (#735) üzenetére


bobsys
addikt

Teljesen igazad volt azert irtam. Mikor nem multinal dolgoztam, hanem kkvnel akkor ott is mindig kitalaltak valamit ami meg kene tudnia a servernek. Az, hogy nem birja nem erdekelt senkit. Igy lett asztali a tanulok altal hasznalt gepbol peldaul proxy server.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#737) iwu válasza bobsys (#736) üzenetére


iwu
addikt

megfogalmazás tetszett nagyon!
huah, nekem a multi nem jött be, most újra kkv-van.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#738) Pingan válasza Pingan (#730) üzenetére


Pingan
tag

Valaki esetleg a kérdésemre tudna segíteni?

(#739) bobsys válasza Pingan (#738) üzenetére


bobsys
addikt

Ha a user tagja a lokalis gepen a Power user csoportnak? Meg sohasem probaltam, de hatha.
Group Policybol viszont megoldhato szepen, kitudod publikalni a programokat egy meghatarozott csoportnak vagy usernek es akkor tudja telepiteni

(#737) iwu jopar eve multinal vagyok, de kezdek elgondolkodni, hogy jo-e ez nekem

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#740) Pingan válasza bobsys (#739) üzenetére


Pingan
tag

Köszönöm szépen, én is erre gondoltam, de sikerült is :)

Gugli a barátom :P :D No meg ti is, hogy adtatok útmutatást, merre kotorásszak :) :R

(#741) bobsys válasza Pingan (#740) üzenetére


bobsys
addikt

Milyen modszerrel?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#742) Peetry válasza iwu (#731) üzenetére


Peetry
senior tag

nem igazából szeretnék mégegy switchet+hálókártyát. Ebben a felállásban mi célt szolgál amúgy a router, ha csak a szerver van rákötve? Vagy a w2k8-at nem lehet direktbe modemre kötni?

(#743) Pingan válasza bobsys (#741) üzenetére


Pingan
tag

GPM-ben létrehoztam egy új GPO-t (Enforced), beállítottam, hogy csak domain userek-re terjedjen ki ez a policy, valamint beállításoknál a user configuration/policies/windows/security settings-->software restrictions-->additional rules-->new path-->%program files%-->ennek adtam egy disallowed értéket.

Elméletben így kellene, gyakorlatban sajnos nem működik, pedig update-eltem a group policy-t.

Computer configuration-nél pedig megadtam a mappát, de úgysem :(

Mit csinálok rosszul? :(

[ Szerkesztve ]

(#744) bobsys válasza Pingan (#743) üzenetére


bobsys
addikt

Hat en utoljara 2k3 es xp kliensnel csinaltam, hogy a kivant softwarert kirakta az ADba igy a user a prograsmok telepitese torlese menuben latta es ha kellett neki tudta telepiteni.
Valahogy igy

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#745) Pingan


Pingan
tag

Nekem nemrég még hibaüzenetet írt, 2008 serverre kellett egy hotfix, viszont azóta se akar működni. Hiába adok meg Hash-t, Path részt, semmi.

AppLocker se nagyon müxik, pedig ez direkt ezért lenne.-....

Ha nem megy, akkor megcsinálom amit linkeltél, köszönöm! :R

(#746) DopeBob válasza Pingan (#745) üzenetére


DopeBob
addikt

Többször visszaolvastam, de az eredeti kérdés software telepítésre vonatkozott. Hogy jutottunk el a szoftver korlátozásig? :)

Power User tagjai tudnak telepíteni szoftvereket, de nem rendszergazdák, ez egy jó megoldás lehet, a GPO-s software telepítés is, de akkor csak az általad "kiajánlott" programokat tudják telepíteni. Ilyenkor viszont elég a sima felhasználói jog.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#747) Pingan válasza DopeBob (#746) üzenetére


Pingan
tag

Nos igazából hülyén fogalmaztam meg a kérdést. Szóval, nem csak telepítés, hanem alkalmazás megnyitása, vagy akár könyvtárszerkezet tiltása érdekelt.

Szerencsére sikerült group policy -ból gyönyörűen megcsinálnom :)

A DHCP-vel voltak gondok, de azt már orvosoltam.

(#748) kraftxld válasza Peetry (#742) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rá lehet kötni, de ha megosztani akarod a netet akkor küzdeni kell vele kicsit a RRAS-nál.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#749) bobsys válasza kraftxld (#748) üzenetére


bobsys
addikt

2008nal meg nem csinaltam RRASt
2003 es sbs2003nal igen, azoknal elegge faek tipusu volt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#750) kraftxld válasza bobsys (#749) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kb ugyanaz 2008-nál is, csak fel kell rakni a RRAS Role service-t (értelmesen a NAP alá rejtették) és beállítgatni.
Ha a szerver közvetlenül a modemre van kötve akkor létre kell hozni egy dial interface-t, pppoe protokollal és beállítani hogy mindig tárcsázza.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.