Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Cheesy válasza DopeBob (#1800) üzenetére


Cheesy
őstag

Idáig ami adott az egy házikó és egy táp.
Tehát még az elején vagyok, de megpróbálok mindennek a döntés előtt utánajárni, hogy ne dobjak ki pénzt feleslegesen. Erősen viaskodok magamban az LGA775 VS LGA1155/56 párharcon.
Eleve hátrányból indulok, mert asztali konfigot állítok össze szerver célra, de nem szánok rá olyan sokat, mint amiből kitelne egy profi megoldás. Ha elegem volt belőle, majd hazahozom, használom, ha nem akkor eladom a végén.

A használatához nem is a cpu-n van a hangsúly (lásd fent), hanem a memórián és a vinyókon. 8GB-ot raknék majd bele, vinyókból is legalább 3+1-el akarok kezdeni.

Mindezt pedig egy olyan oprendszerrel megfejelve, ami lehetőséget ad több távasztal egyidejű használatára. Lehet, hogy a win2k3 is elég lenne egyébként.

A keretet nem döntöttem még el, de szeretnék 150 alatt kijönni belőle. Tudom, hogy szürreális vágyaim vannak, de ennyit szánok rá indulásnak. Szerintem csak telik belőle pár "kacatra"...

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#1802) kraftxld válasza Cheesy (#1801) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ahogy fentebb írták, simán használd a 64 bites Win7 drivereket, és Server 2008 R2-t rakd fel. 99%, hogy minden gond nélkül menni fog. Ez csak az intel bullshit, hogy vegyél 1 utas szerver lapot 3x-os áron.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1803) brd válasza Cheesy (#1801) üzenetére


brd
nagyúr

LGA775-ből sokkal olcsóbban jössz ki, ha elég a 8GB RAM (viszont többet fogyaszt majd összességében a gép, ill. valószínűleg nehezebb lesz eladni). Az Intel alaplap nem sokkal jobb, mint a nem Intel, a minőséget tekintve, legalábbis a gyakorlatban, tehát szerintem kár a másfélszeres árat csak ezért megfizetni. ASUS-t viszont semmiképpen nem javaslok. De bármilyen alaplapot is választasz, a chipset hűtésére figyelj oda, mert azzal nem szoktak desktop vonalon foglalkozni, inkább a design a lényeges.
A több user >2-t (+1 console) jelent? Mert akkor már TS licence is kell majd. Ha nincsenek direkt 2008-as igényeid, akkor a 2k3 is jó, és arra van okosság is (ha már úgyis csak tesztcélből üzemelnéd be, bár 180 napig licence nélkül is működik a >2 user)...

The only real valuable thing is intuition.

(#1804) Cheesy válasza brd (#1803) üzenetére


Cheesy
őstag

Sokat hánytam-vetettem magamban a dolgot, végül arra jutottam, hogy nincs értelme a drágább sandy-bridge vonalnak. Nem lenne kihasználva az ereje.
Így az LGA775 család marad. Intel alaplapban az intel-féle lan vezérlő miatt gondolkodtam, de ez egy külön intel lan kártyával kiváltható más alaplap esetén szerintem, megkockáztatom nagyobb hatásfokkal.
A saját asztali gépemben q6600 van, annak a teljesítménye elégnek tűnik. Egyébként is a hdd gyorsasága és a ram mennyisége ami számítani fog, a processzor teljesítménye nem játszik akkora szerepet.
Így egy jó Giga alaplap + gbit lan kártya szerintem fedezni fogja az igényeket.

Erre gondoltam:
GIGABYTE GA-EP45T-UD3LR
Intel PRO/1000 PT Desktop Adapter
Q6600
2x4GB 1066-os DDR3 ram (későbbi bővíthetőségre gondolván 2x4-nek még lenne hely)
+ hdd-k

Minderre pedig Win2k3 kerül. (A 2008 nem tud olyat nyújtani pluszban ami ki is lenne használva - ahogy láttam - , valamint a gépigénye is nagyobb, bár nem jelentősen)
Az alaplapon pont elég sata2 csatlakozó van, hogy az igényeket jó darabig lefedje. A processzor is nagyobbra cserélhető igény szerint (Q9xxx sorozat), a RAM is bővíthető (+8g későb), ráadásul DDR3, a hálózati forgalom sem terheli majd a procit a külön lan kártyának köszönhetően.

Viszont amire nem találtam meggyőző adatot: az Intel gyártmányú eszközök (jelen esetben a lan kártya) problémamentesen működnek gyártóidegen más gyártó alaplapjában is? Ilyen téren még nincsenek tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#1805) Fex válasza Cheesy (#1804) üzenetére


Fex
tag

Szia!

A hálókártya tökéletesen fog működni ebben a lapban is.

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1806) kraftxld válasza Cheesy (#1804) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hello,
Pontosan mi lesz a feladata a szervernek?
Én 2003-at nem raknék, abból is 64 bites kéne, hogy kihasználd a memóriát, ráadásul a támogatása is hamarosan lejár és már nem igazán fejlesztenek rá.

Rakj 2008 R2-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1807) Cheesy válasza kraftxld (#1806) üzenetére


Cheesy
őstag

Ezt nem akartam leírni, de ha számít... 'magosdoboz' lesz belőle, néhány userre, de alapvetően saját felhasználásra, kizárólag a legújabb linux disztrok p2p megosztására :U
Tudom, hogy létezik debian + rT + webui (én utóbbi nélkül használtam, teljesen jó). De akik ezt igénybe fogják venni, a wint támogatják, ezért kell a rdp.

www.vakbelmutet.hu

(#1808) kraftxld válasza Cheesy (#1807) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem kell virágnyelv, tudjuk mi a dörgés :)
Ahogy írtam egy ilyen gépre mindenképp 2008 R2, főleg ha még raksz bele memóriát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1809) Cheesy válasza kraftxld (#1808) üzenetére


Cheesy
őstag

Akkor az lesz, már csak elő kell olvasnom, hogy is varázsoljak rá multi userhez rdp megoldást :) Súgták nekem, hogy Teamviewerrel is lehet, ennek is utánanézek. Nem kapkodom el, de inkább legyek mindennel tisztában előre, úgy vagyok vele.

Neked meg elolvasom még a blogodat is, mert úgy látom te is jártál a világ végén :) 10 hónapot húztam le 2004-2005-ben ott, azóta is vissza vágyok, remélem visszajutok. :B

www.vakbelmutet.hu

(#1810) kraftxld válasza Cheesy (#1809) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amúgy meg ha torrentkedni kell csak akkor én simán felraknék rá egy 64bites Win7 Pro-t, olcsóbb is a licensz, ugyanaz a kernel, simán lehet benne jogokat állítani, meg ahhoz elérhető egy patch amivel nem rugja ki a helyileg belépett felhasználót ha valaki távolról belép.
Google: best tcpip patch

Jaja, itt tengetem a napjaim a világ végén, a kecskék jól érzik itt magukat :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1811) bobsys válasza kraftxld (#1810) üzenetére


bobsys
addikt

Vagy Windows Home Server, olcsobb mint a 7 prof

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1812) Fex válasza bobsys (#1811) üzenetére


Fex
tag

Ezt nem csak vassal együtt árulják?

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1813) Cheesy válasza kraftxld (#1810) üzenetére


Cheesy
őstag

Komolytalan emberek üzletelnek itt a Hardveraprón, az alaplapos szólt a TESÓjának, hogy újít, erre az lefoglalta a gépét, így nem adja el az alaplapot amit ma fizettem volna. Röhej, kereshetek másikat. De ddr3 + p45 + s775 kombót nem találok jót másikat.
Mennyit számít amúgy a 8GB DDR2 vs 8GB DDR3? Azon kívül, hogy előbbi már 1,5x annyiba kerül?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#1814) bobsys válasza Fex (#1812) üzenetére


bobsys
addikt

nem, bemesz, megveszed, kezedbe nyomjak a duvdet es kisetalsz :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1815) brd válasza Cheesy (#1813) üzenetére


brd
nagyúr

Semmit. (Mármint sebességben, ha arra gondolsz.)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1816) Cheesy válasza brd (#1815) üzenetére


Cheesy
őstag

Tehát egy szerver esetében 8GB ddr2 és 8GB ddr3 ram között effektive semmi teljesítménybeli különbség nem érzékelhető a használat során?
Mondjuk mivel q6600 kerülne bele 1066mhz fsb-vel, a ddr3-t úgyis leszabályozná és ddr2 ramok is vannak 1066-osok

www.vakbelmutet.hu

(#1817) kraftxld válasza Cheesy (#1816) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Zérónullasemmi különbség van sebességben :) A mennyiség a lényeg, az meg DDR3-ban sokkal olcsóbb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1818) Cheesy válasza kraftxld (#1817) üzenetére


Cheesy
őstag

Az jó. Akkor az olcsóbb DDR2-es deszka ára elmegy a drágább ramra :N
Mert 4 dimmes ddr3-as s775-ös deszkát alig találni.
Így most kinéztem egy ilyen Gigát, tulajra már ráírtam, remélem ő már komolyabban gondolja az eladást.
De a DDR2 ramok hihetetlen áron vannak. 32k lenne 8GB ami ddr3-ból 12k...

www.vakbelmutet.hu

(#1819) kraftxld válasza Cheesy (#1818) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Picit több, meg USA, de én valami hasonlót raknék össze ha már legózunk:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1820) bobsys válasza Cheesy (#1818) üzenetére


bobsys
addikt

h torrentre kell miert nem veszel egy hp microservet? nekem az van itthon, pici, nincs hangja, mukodik

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1821) gardener


gardener
senior tag

Mitől van az,hogy serverről move-olok át egyik kliens gépre néhány száz giga adatot.
(Kliensről Total comenderrel) És időnként megáll az adatátvitel, "hozzáférés megtagadva hibaüzenettel". "újra" gomb megnyomásával pedig szépen megy tovább.
Már próbáltam,hogy újra megosztottam a könyvtárakat,de akkor is ezt csinálja.

(#1822) brd válasza gardener (#1821) üzenetére


brd
nagyúr

Valamilyen hálózati hiba (switch, hálókártya, vagy a drivere), vagy esetleg a víruskergető gyengélkedik (NOD, Norton, Trend Micro?). Ill. esetleg még lehet a háttértároló valamilyen hibája is, de annak valószínűleg más jele is lenne, pl. lefagy, vagy nagyon lassú valamelyik gép.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1823) gardener válasza brd (#1822) üzenetére


gardener
senior tag

thx
Nah ezt kell majd valahogy szűkítenem.

Még nemtom,hogy kevés ram?(4Gb a serverben)
Víruskergető még nincs is a serveren :B
Víszont érdekes,hogy sokszor megfogja.
A háló gigabites.-ezt elfelejtettem mondani.
Sokszor 45-48000kbyte/mp-vel is másol a Total commander,
de egy idő elteltével belassul 5-6000-re. Aztán időnként felmegy15-24000körül. Stb.
Viszont servert és klienst is fogja a másolás. Aztán átmásol vagy 120giga adatot és dob egy "Hozzáférés megtagadva"-t.
Elég sok a lehetőség. Hogyan tudnám szűkíteni?

(#1824) _NCT válasza gardener (#1823) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem is néha nyom ilyet TCMD. Igaz nem szerverről másolok, simán HDD-ről HDD-re, viszont Intézőnél nem dobál ilyesmit. Próbáltad már simán intézővel másolni?

(#1825) brd válasza gardener (#1823) üzenetére


brd
nagyúr

Kezdésnek kizárnám a hálózatot: ha van még1 háttértár a serverben, a kettő között másolgatnék picit. Ha az nem hibázik, akkor másik klienst néznék (esetleg ugyanazt, de a switch másik portjából). Ha az is hibázik, akkor a servert másik switchportba. Ha az is, akkor a hálókártya (és a drivere) környékén keresgélnék, bár ezeket már a normál' működési időn kívül kellene eljátszani, mert megtépnek a felhasználók (már ha ilyesmi környezetről van szó). A kevés RAM csak szélsőséges esetben okozhat ilyet, de attól először csak brutálisan lassulna a másolás (ahogy elkezdené intenzíven használni a "pagefile-t RAM"-nak). Az eseménynaplóban, a hiba jelentkezése körül nincsenek "disk" vagy "ntfs" forrású hibák?

The only real valuable thing is intuition.

(#1826) Fex válasza _NCT (#1824) üzenetére


Fex
tag

Próbáltátok már a TC-t rendszergazdaként futtatni?

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1827) _NCT válasza Fex (#1826) üzenetére


_NCT
őstag

Soha :) Az nagyfiúknak való csak...

(#1828) WillyX


WillyX
tag

Azt hogy lehet megoldani, hogy ha egy partíciót megosztok mindenkinek, csak olvasásra, a rajta lévő mappákra egyes felhasználóknak írási jogot adhassak? Szóval a partíciót listázhassa, de csak 1 mappába tudjon belépni és ott legyen mindenre joga?

(#1829) _NCT válasza WillyX (#1828) üzenetére


_NCT
őstag

Mappára jobb klikk-->Properties-->Security-->Hozzáadod a group-okat/felhasználókat akiknek jogot akarsz adni,majd a hozzáadott group/user-re rányomsz-->advanced-->megadod neki a jogokat (írás,olvasás,módosítás,törlés stb...), ha csak arra a mappára akarod a jogot megadni, akkor kiveszed az inherit(öröklődés a gyermek objektumokra) mellől a pipát. Hirtelen ez ugrott be.

(#1830) WillyX válasza _NCT (#1829) üzenetére


WillyX
tag

Így csináltam, de nem működik valamiért. Ugyanúgy csak olvasni tudom a mappát, hiába állítom be a jogokat, szedem ki az öröklődést.

Szerk: Visszafelé viszont működik. Ha teljes jogot adok a partícióra, de csak olvasásit a mappára, akkor ez működik. Csak nekem fordítva kellene, mert nem akarom, hogy a partíció gyökerén garázdálkodjanak.

[ Szerkesztve ]

(#1831) _NCT válasza WillyX (#1830) üzenetére


_NCT
őstag

Milyen server?

(#1832) WillyX válasza _NCT (#1831) üzenetére


WillyX
tag

Win 2008 R2 Standard

(#1833) _NCT válasza WillyX (#1832) üzenetére


_NCT
őstag

Max még a Domain level jut eszembe, mintha az NTFS jogok kiosztásánál lenne szerepe. Nézd meg, nem-e 2003-as szinten van.

Tűzfal van? Mármint 3rd party.

[ Szerkesztve ]

(#1834) anulu válasza WillyX (#1828) üzenetére


anulu
félisten

sharing a partíción, azon belül advanced sharing, full access-t adsz mindenkinek NTFS szinten, aztán security groupokkal méretre szabod (fő folder csak read + list, alatta vágsz, onnantól write). kb.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1835) WillyX


WillyX
tag

Köszi a választ mindenkinek. Holnap kipróbálom és jelzek, ha megy.

(#1836) CsodaPOK válasza anulu (#1834) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

"azon belül advanced sharing, full access-t adsz mindenkinek NTFS szinten"

Nem inkább share szinten?
Illetve ha csak az irás-olvasás számit, akkor elég a Change is, nem kell full access.
Security mindenek felett :DD

(#1837) kraftxld válasza CsodaPOK (#1836) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért a ló túloldalára se essünk, én eléggé morcosan néznék arra a kollegára aki share szinten is matyizza a jogosultságokat :)
Mindenkinek full access-t rá megosztás szinten, az NTFS jogosultság meg úgyis megtagad tőle mindent ha kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1838) bobsys válasza kraftxld (#1837) üzenetére


bobsys
addikt

A halalom ha share szinten is baszkuraljak a jogokat. En meg jojjek ra mitol nem megy valami

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1839) anulu válasza anulu (#1834) üzenetére


anulu
félisten

share szinten full, aztán NTFS-el méretre szabás, na. nem jó, ha gyorsan írok, mert hajlamos vagyok arra, h baromság lesz a vége...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1840) WillyX


WillyX
tag

Ehh, megvan a hiba. Azt szúrtam el, hogy share szinten megadtam mindent, ntfs szinten pedig csak kitöröltem az everyone-t, viszont így furcsa mód joga volt mindenkinek írni. Ha viszont hozzáadtam az ntfs jogosultságokhoz azt, hogy csak listázni van joga, így már ténylegesen lekorlátozta.

(#1841) DopeBob


DopeBob
addikt

Netlogon 5719

Találkozott már valaki ezzel a hibával? Amikor indul a gép, olyan, mintha nem lenne hálózat, hiányzik neki a DC, nincs időszinkron, és nem találja meg az átirányított mappákat sem. Persze van hálózat, mert kb 5 mp múlva már frissíti az időt, de az átirányított mappák mégis offline módban maradnak.

Microsofték ajánlása nem segít :/

MZ/X

(#1842) Drag77 válasza DopeBob (#1841) üzenetére


Drag77
senior tag

próbáltad beállítani, hogy várjona hálóra induláskor?

Computer Configuration / Administrative Templates / System / Logon/Always wait for the network at computer startup and logon

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1843) DopeBob válasza Drag77 (#1842) üzenetére


DopeBob
addikt

Igen, ez be van állítva.

MZ/X

(#1844) Drag77 válasza DopeBob (#1843) üzenetére


Drag77
senior tag

esetleg masik lan karyta? driver?
meg p1 es időszakban szívtam hasonlóval, hogy nem szerette a kártya switcheinket

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1845) DopeBob válasza Drag77 (#1844) üzenetére


DopeBob
addikt

Másik kártyát még nem próbáltam, de már az összes létező drivert végigpróbálgattam ehhez. :(

Az az érdekes, hogy vannak ugyan olyan CE500-as switch-ek, egyikbe bedugva úgy tűník jó, másikban nem... firmware ua, beállítások ua. Egyenlőre passz, megpróbálok szerezni valami Intel-es hálókártyát.

MZ/X

(#1846) Panthera


Panthera
őstag

Egy megosztott mappában néhány fájlra nem tudok jogosultságokat kiadni (ha jól emlékszem) konzisztencia hiba miatt.
Mit lehetne ellene tenni?

A mappa meghajtóként van a klienseken csatlakoztatva. Lehet, hogy használatban voltak azok a fájlok és ez okozhatta?

[ Szerkesztve ]

(#1847) kraftxld válasza Panthera (#1846) üzenetére


kraftxld
nagyúr

chkdsk x: /f

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1848) hati


hati
addikt

Sziasztok!

Mi a teendő, ha a chkdsk /f kb 30%-nál megáll (nincs hibaüzenet, csak áll)? A chkdsk /I az lefut.

(#1849) zz13zolika


zz13zolika
csendes tag

Sziasztok.
Win Server 2008. szeretném kinyomtatni, az AD -csoportok-xy csoportnak kik a tagjai. Hogyan tudom ezt megolndani? nem képernyő mentésel.
próbáltam ki guglizni, de nem jártam sikerrel.
Üdv:
Z.

(#1850) kraftxld válasza zz13zolika (#1849) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sima 2008 vagy R2?

2008 alatt:
[link]

2008 R2 alatt AD Powershell-el elegánsabb :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.