Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) anulu


anulu
félisten

némi update:
legacy controller van már a DNS virtual gépen. blizzard updater-t elindítottam a 2008-on, p2p szedi le a cuccost, ami kell neki, és simán lerohadt megint a kapcsolat. event log bejegyzés nem készült a miniport restartról a virtuális gépen.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#252) anulu


anulu
félisten

megnéztem a többi virtual gép event logját is, és mindegyikben benne van ez a bejegyzés. nem értem a dolgot :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#253) brd válasza anulu (#252) üzenetére


brd
nagyúr

Driver-, hálókártyacsere volt már?

The only real valuable thing is intuition.

(#254) anulu válasza brd (#253) üzenetére


anulu
félisten

driverből volt egy, amit elég régóta használtam (64bites Vista driver), tegnap lehúztam gyártó oldaláról este a legfrissebbet. valamitől egyik napról a másikra jött ki a dolog, csak semmihez nem tudom kötni :( és pontosan azt sem tudom mikor, hogy nekiálljak eventlogot túrni

alaplapi hálókártyát nehezen cserélek :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#255) brd válasza anulu (#254) üzenetére


brd
nagyúr

Nyilván nem fizikai cserére gondoltam, hanem arra, hogy másik kártyát használj. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#256) anulu


anulu
félisten

na. amint leszedtem a rendszerből a hyper-v networköt és visszaállt a 2k8 alap kapcsolatára minden megy gyorsan, stabilan. amint új virtual networköt létrehozok, azonnal meghülyül. most épp leszedem az összes integration cuccot a VM-ekről, uninstall hyper-v role, reinstall, újra felrak.

azt meglátom mi lesz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#257) anulu


anulu
félisten

csúnya workarounddal, de úgy tűnik sikerült jó helyen 2-t belerúgni. :D

volt itt komplett Hyper-V role reinstall, integration services újrapakolás minden gépen... most mind2 hálókártya bekötve routerbe, LAN1-et csak a 2008 használja, LAN2-n van a virtual network. LAN1-nél DNS a router, LAN2-n 1. VM-re rakott DC, 2. a router.

szóval hegesztés volt a javából, de kopp-kopp-kopp úgy tűnik most rendben megy.

fúúúúdejóvagyok :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#258) Ser


Ser
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy van-e arra lehetőség, hogy WinServer-en vlan-okat hozzak létre? Sajnos egy iskoláról van szó, és nincs keret manadzselhető switch-re, úgyhogy csak ez a lehetőségem volna.

Vagy esetleg más tipp a hatás kiváltására?

Köszi előre is.

(#259) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Tudna segíteni valaki? 2k8R2
Hyper-v alatt egy 2k8R2 (DC és DNS role) tartományvezérlő alá beléptetve 2 win7, a hálózatot beállítottam hogy a router DHCPje ossza ki az ipket MAC alapján. Internet elérés működik, viszont bármelyik gépem próbálok frissítéseket letölteni sikít, hogy nem sikerült kacsolódni, és dob egy 8007ee2 hibát.
Próbáltam kikapcsolni a tűzfalat hátha az miatt van a gond de úgy sem működött.
Van valakinek ötlete mibe gabalyodhat bele?

(#260) bobsys válasza Dimitryj (#259) üzenetére


bobsys
addikt

[link]
[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#261) Dimitryj válasza bobsys (#260) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

thy
Ezt kiprószálom. remélem öszejön.

(#262) Dimitryj válasza bobsys (#260) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Végül nagynehezen sikerült öszehoznom. A köv volt a megoldás:

notepad %windir%\system32\drivers\etc\hosts
hozzáír:
64.4.21.125 http://update.microsoft.com
64.4.21.125 http://windowsupdate.microsoft.com
http://update.microsoft.com

Mentés

cmd
ipconfig /flushdns parancs

(#263) bobsys


bobsys
addikt

Introducing Windows Server 2008 R2 konyv ingyenesen letoltheto

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#264) Dimitryj válasza bobsys (#263) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

sirályos :DDD

(#265) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Csinált már valaki Server 2008 enterprise core x64 => Server 2008 R2 enterprise core x64 upgrade-t?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#266) Dimitryj válasza kraftxld (#265) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

(Még nem de) lehet egyáltalán a core verziókat helyben upgradelni?

(#267) kraftxld válasza Dimitryj (#266) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az okosok azt mondják, hogy lehet :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#268) Dimitryj válasza kraftxld (#267) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Akkor biztos. Póbáld meg egy VMben hogy hogyan műxik ne az éles rendszeren próbáld ki :P.

(#269) gabesz82


gabesz82
senior tag

Sziasztok!

Mappa átirányítással küzdök... Felhasználóknál be van állítva a kezdőmappa rendesen, azzal nincs is gond (ide kéne átirányítani a dokumentumok mappa tartalmát). GP-ben be is állítottam, de vagy csak részben (mappákat, vagy ilyen frd...tmp fájlokat) vagy egyáltalán nem helyezi át a dokumentumok tartalmát. A kliensek XP és Vista vegyesen, a mappáknál mindenki a saját mappájánál tulajdonos... mi lehet a gond?

PSN: Morfologus82

(#270) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Nem tudja valaki hogy lehet elővarázsolni a Security tab-ot a file tulajdonságoknál?

(#271) kraftxld válasza Dimitryj (#268) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Végülis sikerült, már csak a disk managerrel küzdök másik gépről, mindig RPC errort dob, és lelövi a virtual disk service-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#272) kraftxld válasza gabesz82 (#269) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kicsit tudnád részletezni, ez így kusza nekem egy kicsit :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#273) Dimitryj válasza gabesz82 (#269) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Te a teljes felhasználói profilt akarod átirányítani vagy csak a Dokumentumokat?

(Lehet hülyeséget mondok :DDD)
A profilt az AD ban tudod a felhasználó tulajdonágainál a Profile fülön tudod megadni.

(#274) kraftxld válasza Dimitryj (#270) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nálam van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#275) Dimitryj válasza kraftxld (#274) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

:O Szerintem valamit a GPO Template tiltott le, de nem tudom hol kellene egyáltalán keresnem.

(#276) kraftxld válasza Dimitryj (#275) üzenetére


kraftxld
nagyúr

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#277) Dimitryj válasza kraftxld (#276) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

THY!
Amilyen ideg vagyok nem csoda hogy nem találom az all setings gyűjtőt :DDD

Érdekes sehol nincs konfigurálva :O

Fránya APP-V az istenért nem a kar működni.

[ Szerkesztve ]

(#278) kraftxld válasza Dimitryj (#277) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Resultant policy, meg gpresult se mond semmit?

Amúgy miért pont APP-V? Mi az a probléma amit megpróbálsz vele megoldani?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#279) Dimitryj válasza kraftxld (#278) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Szakdoga ;]

(#280) kraftxld válasza Dimitryj (#279) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaaa, azt hittem production environment :)
Itt egy elég jó step-by-step guide:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#281) Dimitryj válasza kraftxld (#280) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Na ahhoz meg kell egy restart, serverre nem telepítünk officét :D

Meg egy linuxos webservert kellen öszehegesztenem, de az meg valamiért fennakad a hálózaton meg a ribanc apache, sikítozik valami konfig file miatt. Szóval szívok vele ezerrel. :(

[ Szerkesztve ]

(#282) kraftxld válasza Dimitryj (#281) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem virtuális gépben nyomod?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#283) gabesz82 válasza kraftxld (#272) üzenetére


gabesz82
senior tag

Már megoldódott köszi :)

Jogosultsági problémák voltak mégis...

PSN: Morfologus82

(#284) Dimitryj válasza kraftxld (#282) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Hmm fincsi is lenne virtualpcben hyper-v :DDD

(#285) kraftxld válasza Dimitryj (#284) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem úgy gondoltam, én is pl úgy gyakorlok, hogy van egy Win7 alap, és VmWare worksataion-ban futnak a szerverek, kliensek. Egyszerre több is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#286) Dimitryj válasza kraftxld (#285) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

ja csak a fő témám virtualizáció 2k8 srvr alatt
hyperv + appv + hogy megy alatta linux is
:D

(#287) Balu77


Balu77
őstag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy ismerősöm iskolában 2008 szerveren elkezdett egy csomó fiókot (diákok) létrehozni, de egy kis malőr következtében áramszünet lett.

Amikor újraindították a gépet, akkor az a gondjuk lett hogy mivel a felhasználók grafikusan jelennek meg, csak az első 100-at mutatja és így rendszergazdaként nem tudnak belépni. Valaki tud erre megoldást?

izé

(#288) Dimitryj válasza Balu77 (#287) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Ciki. Erre találták ki a szünetmentest.

Mit értesz azalatt hogy:
"
Amikor újraindították a gépet, akkor az a gondjuk lett hogy mivel a felhasználók grafikusan jelennek meg, csak az első 100-at mutatja és így rendszergazdaként nem tudnak belépni. Valaki tud erre megoldást?
"

Ha több felhasználót létrehozott akkor azok valószínűleg nem lettek azonnal elmentve (bár ha jól tudom az AD azonnal létrehozza, lehet megsérült az AD).
Rendszergazda-ként belépni? He? Nem userek lettel étrehozva? Ha a local rendszergazdira gondolsz, akkor de kell álítani hova lépjen be (domain környezet vagy local).

(#289) Balu77 válasza Dimitryj (#288) üzenetére


Balu77
őstag

Arról van szó hogy a windows-ba kétféleképp lehet belépni. Az egyik az, amikor beírod a usernevet és a jelszót, a másik az, amikor minden user egy kis képpel látszódik és arra kattintva kéri a jelszót.
Itt ez utóbbi van és nincs a listában a rendszergazda, csak a "k" betűig vannak a userek. Nos hát ez volna a gond. Hogy miképp történt a dolog pontosan nem tudom, nekem is úgy mondták hátha tudok segíteni.

izé

(#290) brd válasza Balu77 (#287) üzenetére


brd
nagyúr

Arra gondolsz, hogy a bejelentkezőképernyőn sok kis ikon van, a külön felhasználókkal? Jesus. :D Elképzeltem hirtelen. Kell lennie ott egy olyannak is, hogy "Other User" v. magyarul valami olyasmi, hogy "Más Felhasználó". Erre kattintva azt írsz be, akit akarsz.

The only real valuable thing is intuition.

(#291) Balu77 válasza brd (#290) üzenetére


Balu77
őstag

Valami ilyet vázoltak fel pedig! :DDD
Majd lehet elmegyek megnézem személyesen, egy screenshot jól mutatna róla. :P

izé

(#292) Dimitryj válasza Balu77 (#291) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Atya isten!
Ugye nem local usereket állt neki létrehozni, mert avval sehogy nem fognak bejelentkezni másik gépen.

(#293) kraftxld válasza Balu77 (#289) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Derék megoldás :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#294) kraftxld válasza Dimitryj (#286) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aha, értem a dolgot.
Próbáld meg a guide alapján amit küldtem, és kezdd előről. Szerintem nem vészes. Amúgy pl a DirectAccess beállítása méghúzósabb, egyik vasárnap reggel 8-kor nekiálltam megcsinálni, este 8-kor le is töröltem mérgemben az összes virtuális gépet, mert a guide harmadáig se jutottam el.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#295) Balu77 válasza kraftxld (#293) üzenetére


Balu77
őstag

Hát az, ilyet is csak egy iskolai rendszergazda kreálhat.... :DDD

Sebaj, ha látom és tudok screenshot-ot készíteni, akkor azt elküldöm. Késsz kuriózum lessz!

izé

(#296) Dimitryj válasza kraftxld (#294) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Avval nem is szórakozom, mivel időm sincs rá, távoli eléréshez meg logmeint és hamachit használok.

(#297) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Cégünknél hamarossan bevezetésre kerül majd a 2008 Server és a Windows7.
A hálózatunk elég ngay 220 gépünk van. Vagyis 220 gépet kell xp-ről 7-esre átalakítani.
Létezik valami normális ingyenes vagy 2008-ban lévő megoldás mely segítségével távolról is képes leszek feltelepíteni a gépeket. Mind a 220 gép ugyan olyan, ugyhogy driver gond nincs. IP-cím gépnév amit állítani kellene.
Az nem gond ha manuálissan az a lényeg, hogy a telepítés menjen központi helyről.
Remélem vannak működőképes kipróbált ötleteitek.
Köszi

(#298) Dimitryj válasza ticzi01 (#297) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Esetleg VHD boot? 1 gépen megcsinálod a telepítést VHDre és utána szerverről vagy FTPről átmásol, utána márt csak a Win7 bootloaderét kel feldobni vagy csak aról egy image-t.

(#299) bobsys válasza ticzi01 (#297) üzenetére


bobsys
addikt

keress ra arra hogy "windows 7 deployment" elerheto sok MS doksi ezzel kapcsolatban
tudom ajanlani a wds servert egy kozponti wim fileal
a gep lanrol bootol elindul cscript es telepul a gep, belep domainbe stb, 3- perc mulva restart a user meg orul

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#300) ticzi01 válasza bobsys (#299) üzenetére


ticzi01
aktív tag

és mi alapján indul el a gép lanról?
vagy helyből kell minden gépet bootoltatnom majd lanon keresztül indul a cucc?
vagy hogyan működik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.