Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) gaborbol válasza gaborbol (#550) üzenetére


gaborbol
őstag

Mar a 2008 std sem bootol be, safemode se :(

(#552) kraftxld válasza gaborbol (#551) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Restore backupból? Eléggé úgy tűnik, hogy megboult nagyon az AD.
Mi történt ezzel a szerverrel? Nem kapott be valami vírust esetleg?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#553) gaborbol válasza kraftxld (#552) üzenetére


gaborbol
őstag

Egyszeruen nem tudom mi tortent vele, de a 2008 sbs is pont ugyan ezeket produkalta, csak arrol volt snapshot es vissza is allitottam, errol meg semmi sem volt...
Valoszinu uj telepites lesz belole.
Nem hiszem ,hogy virus tette volna ezt, mind a ket szerver tok kulon halozatban, kulon tuzfallal,nem is latnak egymasra. Szogre ugyan azokat produkaltak, es ki is fingott ugyan ugy mind a ketto minimalis idobeli kulonbseggel....

(#554) kraftxld válasza gaborbol (#553) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Last known good configuration-ra se reagal?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#555) gaborbol válasza kraftxld (#554) üzenetére


gaborbol
őstag

Annyira jutottunk vele,hogy elindul, be is tudsz lepni, aztan itt vege is van,hasal el minden service nonstop. Siman ujra lesz telepitve holnap vagy a hetvegen.

Van egy kis iroda 9 geppel.Volt nekik egy xp pro fajlszerverkent.Most lesz egy 2008 std.
Mi a legjobb megoldas arra hogy a kliens gepeken a local profile alatt levo doksik/levelezes/kedvencek stb atkeruljenek a domain profile ala?

Egyszer csinaltam ilyet, de ott csak 4 gep volt ott siman kezzel atkopiztam a regibol az ujba,m regi gepek voltak tele minden szarral, eltartott egy ideig...

Van erre valami jobb megoldas? Eseteg valami script, vagy nekem kene csinalni egyet?

Ha meg mar atment a domain profilba, lehet, hogy az lenne a legjobb, ha a 2008 tarolna a profile-okat, megis csak uj szerver, a kliensek meg tok vegyesek.

[ Szerkesztve ]

(#556) bobsys válasza gaborbol (#555) üzenetére


bobsys
addikt

Mi a legjobb megoldas arra hogy a kliens gepeken a local profile alatt levo doksik/levelezes/kedvencek stb atkeruljenek a domain profile ala?
group policy termeszetesen
ha jol tudom, akkor szinkronizalja a profilt, tehat felmasolja a kliensrol a halozati sharere
szerk: megcsinalja, mert offline folderkent fog mukodni

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#557) gaborbol válasza bobsys (#556) üzenetére


gaborbol
őstag

Lehet kicsit megkevertelek a hsz szerkesztessel, meg egyszer akkor.
A gepek jelenleg munkacsoportban vannak, minden ami jelenleg van, az a local profile alatt van. Megcsinalom az uj domaint pl OFFICE, megcsinalom ugyan azokat a usereket a domainbe.
Eddig volt a gepen local profile volt pl. joe, most akkor lesz joe.office amit tok ures,mert minden cucca a sima joe konyvtarban van.Erre van e valami okossag vagy szkript ,hogy ne kelljen kezzel atmasonli mindent a sima joe-bol a joe.officeba.

(roaming profile mar/offline folder mar okes ha a cucc mar )

(#558) brd válasza gaborbol (#557) üzenetére


brd
nagyúr

USMT (pancsolból is lehet kicsit masszírozni). Vagy eljátszod a "domain-es userrrel belép, kilép, admin userrel belép, rendszerpanelen a profilok között a régit átmásol az új profil könyvtárába (azért kellett belépni, hogy létrejöjjön), jogok ugyanitt megad a domain-es usernek, hogy használhassa" kört. A másolás helyett esetleg a registry-t is szerkesztheted, hogy a régi profilra mutasson a domain-es user profilja (HKLM\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ProfileList\), de akkor a jogokat kézzel kell megadni a régi profilra (filerendszerszinten) a domain-es usernek.
Persze ha adminok voltak a userek a gépen, akkor néhány automatikusan induló program majd nem fog működni a nem admin jogok miatt, ott tovább kell brainstormingolni (ha az megoldás lehet, akkor fel lehet venni az adott gépeken adminnak a domain-es usert, de ezt lehet GP-ből is).

The only real valuable thing is intuition.

(#559) OddMan


OddMan
őstag

A 64bit-es Server 2008-nál lehet korlátozni a file cache méretét? :U
Ha nagy fájlokat másolok total commander-el vagy töltök le a netről pl. firefox-al, uTorrent-el, akkor ezek a programok felzabálják az összes szabad memóriát és cache-nek használják.
Azt szeretném beállítani, hogy a windows file cache mérete max. 1GB legyen, és ne lehessen a teljes szabad memóriát cache-ként használni. Az alábbi képen látszik is, hogy a „Cached” értéke közelítőleg 3.6GB.
A LargeSystemCache értékét a registry-ben már átállítottam 0-ra és a DynCache-t is kipróbáltam már, de egyelőre eredménytelenül.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#560) brd válasza OddMan (#559) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg ez segíthet.

The only real valuable thing is intuition.

(#561) bobsys válasza OddMan (#559) üzenetére


bobsys
addikt

a windows 7 topicban adtam linket

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#562) brd válasza bobsys (#561) üzenetére


brd
nagyúr

Az a progi önmagában kevés ehhez. Beállítja ugyan a kívánt értékeket, de a Windows simán felhasznál többet, ha úgy gondolja, hogy szükség van rá (legalábbis eddig minden gépen ezt tapasztaltam). Ezért ehhez olyan megoldás kell, ami folyamatosan "flush-ölget" a kívánt értékekre. Tehát vagy parancssorból néhány másodpercenként lefuttatja az ember, mondjuk időzítve, vagy olyan programot használ, ami ezt automatikusan megteszi. Pl. a CacheMan tudja ezt.

The only real valuable thing is intuition.

(#563) OddMan válasza brd (#562) üzenetére


OddMan
őstag

bobsys: Az a program már vagy ezer éves, és ha jól tudom a 32bit-es NT4-hez készült.

brd: Ezt a progit most próbálgatom és lehet, hogy mégiscsak jó lesz.
Azért az eléggé érdekes, hogy az MS a forráskódot is mellékelte.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#564) bobsys válasza OddMan (#563) üzenetére


bobsys
addikt

es nem fut a 2008on?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#565) bobsys válasza OddMan (#563) üzenetére


bobsys
addikt

dupla lett az elozo

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#566) OddMan válasza bobsys (#564) üzenetére


OddMan
őstag

Szerintem egy 64bit-es OS memóriakezelését nem igazán lehet egy 32bit-es programmal menedzselni. Amúgy is ezt dinamikusan kell állogatni, mert hiába állítod be ezzel a programmal 32bit-es rendszeren a cache méretét, ha azt utána egy másik program átméretezi.
A DynCache pont ezt próbálja megoldani. Ráadásul a DynCache-nek van 64bit-es változata is.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#567) bobsys válasza OddMan (#566) üzenetére


bobsys
addikt

es ha frissited a torrent meg tc programjaidat?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#568) brd válasza OddMan (#566) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt a részét speciel lehet, mert amit ez a program csinál, azok registry-beállítások módosítása, ill. meghívott rendszerfüggvények. Legfeljebb azzal lehet probléma, ha a cache olyan értéket vesz fel, amelyet a program esetleg már nem ismer (nem tudom, van-e ilyen, nem néztem utána).

The only real valuable thing is intuition.

(#569) bobsys válasza OddMan (#566) üzenetére


bobsys
addikt

amugy kiprobaltad?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#570) OddMan válasza bobsys (#569) üzenetére


OddMan
őstag

Egyszer elindítottam, de aztán mindjárt ki is léptem a programból, mert negatív értékeket írogatott az adatmezőkbe. De mondom, a hangsúly itt a 64bit-en van. Ezek a régi 32bit-es programok emulálva futnak a 64bit-es Win.-on és nagyjából semmi hatásuk nincs a rendszerre. Ez kb. olyan, mintha egy nagyon régi 16bit-es windows-os programmal szeretnénk egy 32bit-es xp memóriakezelését befolyásolni.

Azért kíváncsi lennék, hogy a 2008 R2-vel is vannak-e ilyen gondok? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#571) brd válasza OddMan (#570) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, hülyeséget ír ki a jelenlegi korlátokról, de amit beírsz, azt beállítja.
Ez a gond nem OS-függő. Ez a M$ elképzelése a cache-ről.

The only real valuable thing is intuition.

(#572) gaborbol válasza OddMan (#559) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem vagy kepben semmilyen szinten a 2008 64-bit cache kezelesevel, de excahnge 2007 ugy mukodik, hogy szinte minden memoriat kepes felhasznalni, majd ha egy programnak szuksege van memoriara akkor szepen visszahuzodik.
Kuzdottem vele en is , de semmire sem jutottam.Vegul is ha van szabad ram, es nem kell masra akkor miert ne hasznalja ki, ha mar ott van.

Kozben elgondolkodtam, lehet igy pentek munkaido vege fele mar nem kene :DDD

Lehet azert megy fel a memoria hasznalat mert a store tobbnyire egy nagy fajl, es azt basztatja ugy ahogy te is irod.

Hogy nem cache-nek nyomja el az biztos, mert egy csomo leiras irja ,hogy a cache-t kulon manualisan kell allitani, mert valami okbol nem no a merete automatikusan az adatbazis meretevel...

[ Szerkesztve ]

(#573) OddMan válasza gaborbol (#572) üzenetére


OddMan
őstag

Lehet abban igazad van, hogy ez nem teljes mértékben a cache miatt van. Ami biztos, hogyha nagy fájlokat másolok pl. akár 10GB-nál is nagyobbakat egy lassabb eszközre pl. usb-s hdd-re, akkor elfogy a memória és ez érezhetően megfogja ilyenkor a gépet.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#574) brd válasza gaborbol (#572) üzenetére


brd
nagyúr

Biztos kimaradtam valamiből, de hogy jön ide az Exchange? Az Exchange saját maga (a saját taskja) foglal le memóriát.

The only real valuable thing is intuition.

(#575) gaborbol válasza OddMan (#573) üzenetére


gaborbol
őstag

Process explorert probaltad mar?
[link]

brd: oszinten nem tudom miert gondoltam hirtelen. 2008 64 biten fut, es felzabalja a memoriat, szinte mindegy mennyi van belole, az osszes szerveren amit csak uzemeltetunk. Amugy igazad van ennek a gondnak semmi koze az exchangehez mukodesehez :B

[ Szerkesztve ]

(#576) brd válasza gaborbol (#575) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, felzabálja, de programok igényein kívül a többit csak ún. Cached memóriának, ezt pedig felszabadítja, ha egy program több memóriát igényel a korábbinál, tehát ebből a szempontból ez tulajdonképpen nem lefoglalt memória.

The only real valuable thing is intuition.

(#577) OddMan válasza gaborbol (#575) üzenetére


OddMan
őstag

Igen ismerem ezt a programot, ha legközelebb elfogy a memória, akkor a process explorer-el megpróbálom majd pontosabban kideríteni, hogy mi lehet a gond.

Kipróbáltam azt, hogy elkezdek 1 másolást, még mielőtt bármi más programot elindítanék. Na így nem akad ki a memória, de látszik, hogy a windows memóriakezelője az én esetemben legalább 2GB-ot használ el a file cache-eléshez a másolás első szakaszában. Aztán, mintha történne valami és szépen elkezdi visszavágni a file cache-elésre használt memória méretét.
Amúgy egy 10GB-os fájlt másoltam át a merevlemezről egy usb-s merevlemezre.

A Windows 2003 SP2 x86 és x64 szervernél a "SystemCacheDirtyPageThreshold" registry bejegyzéssel szépen be lehetett állítani, hogy az OS mennyi cache-t használjon fájlok másolásakor.
Sajnos ez az opció a 2008 szervernél hatástalan.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#578) OddMan


OddMan
őstag

Egy rendszer "basic" partíciót át lehet konvertálni "dynamic"-ra? :U
Szóval ez egy teszt gép és eddig egy merevlemez volt csak beépítve. Most szeretnék berakni még egy hdd-t és boot-olható szoftver raid1-et készíteni. Az alaplap nem támogat raid-et, ezért akarom teljesen szoftveresen megoldani.
A kérdésem, hogy ez megvalósítható vagy mindenképpen olyan alaplap kell, amelyik raid-es? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#579) brd válasza OddMan (#578) üzenetére


brd
nagyúr

Simán. Eszközkezelő, jobbgomb a lemezen, konvertálás dinamikusra, üzenet megért, elfogad. Aztán a bootpartíción (rendszerpartíción) jobbegérgomb, és tükör létrehozása. Arra figyelj, hogy visszafelé nem olyan egyszerű a művelet, mert a beépített lemezkezelő ezt nem tudja elvégezni (mármint a dynamic-basic konverziót). Még1 fontos dolog: ha már elindítottad a tükrözést, ne indítsd újra a gépet, ameddig nem végez, mert ez bizonyos vezérlőkkel gondot okozhat, és nem tudod majd elindítani a gépet!

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#580) OddMan válasza brd (#579) üzenetére


OddMan
őstag

Köszi!

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#581) brd válasza brd (#579) üzenetére


brd
nagyúr

Eszközkezelő=Lemezkezelő, bocs'.

The only real valuable thing is intuition.

(#582) OddMan válasza brd (#581) üzenetére


OddMan
őstag

Igazából ezeket már tudtam csak abban nem voltam biztos, hogy "dynamic"-ra konvertálás után boot-ólható marad-e a rendszerpartíció.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#583) ro_bert17 válasza brd (#579) üzenetére


ro_bert17
őstag

"visszafelé nem olyan egyszerű a művelet, mert a beépített lemezkezelő ezt nem tudja elvégezni (mármint a dynamic-basic konverziót)"

Ezt egyébként mivel lehet megcsinálni?

(#584) kraftxld válasza ro_bert17 (#583) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pl: Paragon Partition Manager.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#585) ro_bert17 válasza kraftxld (#584) üzenetére


ro_bert17
őstag

És ez fejreállás nélkül tudja ezt produkálni?

(#586) OddMan


OddMan
őstag

Egy dinamikus diszken mekkora lehet maximálisan egy partíció mérete? :U
Az alap (basic) diszkek esetében 2TB a korlát, ami manapság már kezd egy kicsit szűkössé válni.
A GPT diszkek mérete asszem 16 exabyte is lehet, ami csillagászati méretű, viszont sajnos az efi bios nélküli gépek ilyen partícióról nem tudnak bootolni.
Ha jól tudom az NTFS 256TB méretű partíciót képes egyben kezelni, bár ekkora mérethez már eléggé nagy cluster méret is társul, ami lehet, hogy rontja valamelyest a helykihasználtságot.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#587) kraftxld válasza ro_bert17 (#585) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gondolom nem poénból rakták be a funkciót :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#588) kraftxld válasza OddMan (#586) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Konkrétan melyik operációs rendszer érdekel?
Mert itt is van különbség 32 és 64bites között.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#589) OddMan válasza kraftxld (#588) üzenetére


OddMan
őstag

Windows server 2008 64bit-es OS-t használok, de akkor már a 32bit-es is érdekelne.

Bár asszem rájöttem, hogy egy lemez basic vagy dynamic lehet, következő rétegben lehet MBR vagy GPT típusú és a következő réteg pedig a fájlrendszer pl. NTFS.
Így igazából hülyeséget kérdeztem, mert önmagában nem az határozza meg egy lemez legnagyobb megcímezhető egységét, hogy "dynamic" vagy "basic", hanem az, hogy MBR vagy GPT típusú és részben függhet még a fájlrendszertől is.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#590) brd válasza ro_bert17 (#585) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, de néhány dologra figyelni kell: a dinamikus lemezen max. 4 db partíció (kötet) lehet, ha MBR alapú a lemez, különben nem tudja elvégezni az átalakítást (dynamic-basic), ill. természetesen csak egyszerű kötet lehet rajta (ill. ha jól emlékszem, egy mirror egyik tagját is vissza tudja konvertálni). Ilyenkor tulajdonképpen néhány byte csak a különbség a kettő között (dynamic-basic). Persze MBR-alapú lemeznél max. 2 TB lehet egy partíció, tehát ha ennél nagyobb kötet van a dinamikus lemezen, azt szintén nem lehet visszaalakítani.
Mindenesetre kiírja, hogy mit tud tenni vele, ha megpróbáld. Adat csak akkor veszhet el, ha nem veszed figyelembe a program üzenetét.

OddMan: MBR-alapú lemez esetén 2 TB, dinamikus lemeznél (mindegy, hogy GPT, vagy MBR) 4k-s clusterrel 16 TB, 64k-s clusterrel elvileg 2^64 byte, a gyakorlatban viszont 256 TB, GPT-nél szintén 2^64 byte/256 TB (a 256 TB-os korlát a NTFS jelenlegi implementációja miatt van jelen, de lehet, hogy a 2008-nál már bővítették, nem nagyon foglalkoztam ekkora méretekkel. ;) ). Ezek a server OS-ekre vonatkoznak. A desktop kicsit ki van herélve ebből a szempontból, de az gondolom nem annyira érdekes.
További fontos dolog még, hogy bizonyos vezérlők csak 2 TB-os méretet támogatnak LUN-onként, tehát ezeknél csak dinamikus lemezekkel tudsz ennél nagyobb területet csinálni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#591) OddMan válasza brd (#590) üzenetére


OddMan
őstag

Hát szerintem, ha egy 3TB-os merevlemezen dynamic MBR alapú partíciót használunk, akkor is csak 2TB-ot fog látni a 2008 server a hdd-ből.
Én legalábbis úgy tudom, hogy dynamic MBR alapú partíció csak akkor mehet 2TB fölé, ha spanned vagy RAID-0 vagy RAID-5 kötetet használunk, de itt is vannak megszorítások. A lényeg, hogy MBR alapú partíció lemezenként maximum 2TB lehet.

Az igaz, hogy 3TB-os merevlemez még nem jelent meg, de ha jól tudom idén már kapható lesz. Na nem mintha ilyet akarnék venni, de azért jó tudni, hogy meddig ér a takaró. :DDD

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#592) gardener


gardener
senior tag

Milyen megoldások lennének ill. melyik lenne a legoptimálisabb,
arra,hogy netről is elérjek a serveren egy megosztott mappát?
Tehát, ha távolból szeretnék dolgozni a dokumentumaimon.
Régebben a fileokat lemásoltam pendrive-ra és vittem magammal.
Majd később "visszamoveolva" a kész anyggal felülirattam a régi fileokat.
Gondolkoztam még, hogy szinkronizálnám időnként a notebookomra másolt dokumentumok könyvtárat, de ezt is faramuci megoldásnak találom.
Gondoltam mivel úgyis ott a mobil internet (havi 500mega) simán elérném netről a dokumentumaimat.

(Persze a biztonság nem mellékes.)

(#593) bobsys válasza gardener (#592) üzenetére


bobsys
addikt

offline folders

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#594) gardener válasza bobsys (#593) üzenetére


gardener
senior tag

Szűkszavúan megmutattad az ajtót. :)
...Én meg belépek.
Google-ra fel! thx. :R

(#595) bobsys válasza gardener (#594) üzenetére


bobsys
addikt

offline folderrel a gep mindig szinkronizal a serveren levo mappaval igy ha otthon dolgozol a fileokon amikor bemesz es csatlakozol a halozatra a serveren is ott lesznek a modositott es ujonan letrehozott filejaid

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#596) gardener válasza bobsys (#595) üzenetére


gardener
senior tag

Igen ezt olvastam.
Csak ne szakadjon meg a netes kapcsolat.
Vagy ha megszakad, akkor hazaérve rá kell csatlakozzak a hálózatra, hogy lefrissíthesse?

Már csak az mappa megosztására ill. utána netről való elérés módjára nem találtam rá.
..gondoltam file explorer, mappa jobb gomb aztán offline share folder....
hát nem így van :P

kicsit még láma vagyok a serveres dolgokban :B :)

(#597) kraftxld válasza gardener (#596) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kliensről ránézel a megosztásra, vagy a felcsatlakozott meghajtóra, jobb klatty, mak available offline.
Ha nincs hálózat akkor is elérhető, és mikor visszacsatlakozik a kliens a hálóra szépen sync-el vissza (elvilekben, azért szokott néha érdekes dolgokat csinálni...)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#598) DopeBob


DopeBob
addikt

Találtam egy nagyon jó könyvet, hátha másnak is segít: Windows Administration Resource Kit - Productivity Solutions for IT Professionals

Egyenlőre csak ismerkedem a WinServerrel, jó hogy van ilyen könyv is :R

Esetleg ha más témában valaki belefutott hasonló - valós életből vett problémákat megoldó - könyvbe szívesen fogadok ajánlásokat.

MZ/X

(#599) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Van arra vmi módszer, hogy monitorozzam mennyire vannak leterhelve a diskek?
Egész pontosan az a problémám, hogy van egy W2k8 és ha az egyik interfacen keresztül (nevezzük 1-nek) nagy imageket másolok a gépre akkor a másik interfacen(2-es) a háló belassul.
Csak nem tudom, hogy miért mert az adott irányba a hálózati kihasználtság 1-2%-os, igaz, hogy kb 50 kliens van rajta és használja a hálózati megosztásokat szüntelenül. De maga a vas egy lenovo TD200-as 48GB Rammal meg W-s Xeon (16 mag) a proci terhelés se számottevő.
Gyanúm az, hogy a RAID5 korlátját elérhetjük csak nem tudom mivel lehetne ezt monitorozni, hogy ezen idő alatt mi a gyenge láncszem a rendszerben.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#600) kraftxld válasza sonar (#599) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start, run, perfmon :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.