Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) eziskamu


eziskamu
addikt

Na lemaradtam a szerkesztésről. R2-es a Win2k8

(#1702) CsodaPOK válasza eziskamu (#1699) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Tudomásom szerint szerverenként kell megvenni a CAL-okat. Tehát kell a 25 CAL a 2003-hoz.

A CAL arra jogosít fel, hogy a kliens gép/felhasználó (licencelési módtól függően) csatlakozhat az adott szerverhez.

NAS: passz.

[ Szerkesztve ]

(#1703) kraftxld válasza eziskamu (#1700) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha ilyen régebbi NAS, akkor sok cumi szokott vele lenni. Én anno egy Linksys miatt téptem így a hajam, valami eldugott cisco oldalon találtam hozzá újabb firmware-t, azzal utána működött rendesen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1704) eziskamu válasza kraftxld (#1703) üzenetére


eziskamu
addikt

Az a gond, hogy még csak nem is túl régi, és a legfrissebb firmware van rajta, ami idei.

(#1705) eziskamu válasza kraftxld (#1703) üzenetére


eziskamu
addikt

Amúgy a Win2k-ról működött, valamint 2010 szeptemberében gyártották.
A tartomány ugyanaz, csak bevittem az új szervert, átadtam a szerepköröket, egy idő után meg dcpromo-val lefokoztam a win2k-t. Ez után meg újra beléptettem a NAS-t (bár lehet ez volt a gond), mert a NAS beállításainál meg kell adni a DC-t és a WINS szerveret is, az meg ugye megváltozott, ezért már az új szerverrel vittem fel.
Próbáltam előbb törölni az AD-ból és utánna újrabeléptetni, meg volt már névcsere is, de egyik sem müxik.
A NAS látja az AD csoportjait és felhasználóit, de azonosítani már nem tudja őket.
A WINS-el mit kell még kezdeni, azon kívűl, hogy felrakjuk?
Ja találtam még ezt:
[link]
A windowsos részt meg is léptem, de nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#1706) Drag77 válasza eziskamu (#1705) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia !

Logokban nincs a szerveren hasonló hiba? link

üdv Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1707) eziskamu válasza Drag77 (#1706) üzenetére


eziskamu
addikt

Nincs :( , de a leírás szerint inkább VPN-en túli klienseken fordul elő.

(#1708) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi én le szeretném rakni az MCITP Windows Server 2008 administrator vizsgákat ami 3 modulból áll és az lenne a kérdésem hogy valaki ezekhez nem tud-e labokat? És hogy tanfolyamra érdemes-e beiratkozni.

(#1709) Drag77 válasza eziskamu (#1707) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Tudtam olvastanm hasonlóról! Link 1 Link 2

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1710) eziskamu válasza Drag77 (#1709) üzenetére


eziskamu
addikt

Sajnos magában ez se nagyon segített, hiába indítottam újra a szervert, és hiába töröltem/léptettem be újból az eszközt, és hiába próbáltam törölni és újraengedélyezni a jogosultságkezelést.

(#1711) Panthera


Panthera
őstag

Windows 2008 + 5 CAL mellett hogyan lehet a terminálszolgáltatások licencelési módját konfigurálni? (A buborékablakot most nem tudom csatolni, mert nem jó a képfeltöltés.)
A türelmi idő már lejárt, ezért nem működik a terminálos elérés.

Eszközönként vagy felhasználónként szokás ezt megtenni? És később lehet módosítani még ezt az opciót?

(#1712) eziskamu válasza eziskamu (#1710) üzenetére


eziskamu
addikt

Az NT4-es hitelesítés engedélyezésén és a LM-NTLM-NTLMV2 beállításokon kívűl mit lehetne belőni, hogy a NAS tudja a felhasználókat hiteleíteni? Nincs valami ötletetek?

(#1713) kraftxld válasza eziskamu (#1712) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megéri ennyit szopni vele? Add el, kis pénzzel megtoldod és veszel egy rendes Synology-t belőle.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1714) eziskamu válasza kraftxld (#1713) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha az enyém lenne ... :DDD
Örültem már ennek is, hogy ki tudtam harcolni, winyókkal volt 45k (nem sok, a legolcsóbb még értékelhető megoldás volt egy éve). Win2k-val remekül együttműködött, sőt gyorsabb is volt annál a szervernél a hálózati megosztások terén, és a sebessége még most is elég azt a 10 embert kiszolgálni, akik folyamatosan használják, valamint nemrég bővítettük.

[ Szerkesztve ]

(#1715) kraftxld válasza eziskamu (#1714) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Eddig hány munkaórát öltél bele? Az szorozva a szuperbruttó órabéreddel, hamar összejön a jobb cucc ára :) Csak megfelelően kell tálalni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1716) eziskamu válasza kraftxld (#1715) üzenetére


eziskamu
addikt

Az én időm "nem számít" :) szóval, hacsak nem zsebből akarom fizetni, még szenvedni kéne egy kicsit vele.

(#1717) kraftxld válasza eziskamu (#1716) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nem számít akkor lenne itt pár száz óra meló, megcsinálod nekem ingyen? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1718) eziskamu válasza kraftxld (#1717) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát ha te meg idejössz rendet csinálni :DDD

(#1719) szijartg


szijartg
senior tag

Lenne egy kérdésem...
Elég sok frissítést telepít a gép mostanában amikhez újra kell lőni a gépet.
Ez feltétlenül szükséges? Vagy elég csak az adminnal logoff-logonolni?

(#1720) Panthera válasza szijartg (#1719) üzenetére


Panthera
őstag

Ezen már én is gondolkodtam, de szerintem nem elég a logoff. De javítsanak ki a hozzáértők, ha tévedek. :)

(#1721) eziskamu válasza Panthera (#1720) üzenetére


eziskamu
addikt

Szerintem frissítésfüggő, hogy az éppen mit érint, de álltalában nem hülyeségből írják az újraindítást. A másik, hogy heti/havi egyszeri újraindítás egy kissebb cégnél csak kibírható, de persze sokmindentől függhet. Asszem Moonman azt írta, hogy ők se indítják mindig azonnal újra frissítés után a szervereket, de már nem emlékszem pontosan, hogy ütemezik.

[ Szerkesztve ]

(#1722) Panthera válasza eziskamu (#1721) üzenetére


Panthera
őstag

Én se szoktam egyből újraindítani és mindig összevárok pár frissítést.
Amit pár hozzászólással hamarabb írtam ide a terminálszolgáltatások liszenszeléséről, arra tudtok-e válaszolni?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1723) eziskamu válasza Panthera (#1722) üzenetére


eziskamu
addikt

Én örülök, ha a sima User/Device Cal-t megértem. Ha visszább olvasol, láthatod is a kérdésem.
TS-t nem kellett nekem még buzerálni, csak klienset használni (Neptun v1 ;] ), a kedvencem az volt amikor a tanárunk képernyőképet mutatott, hogy a Neptun mögül elérte a TS eszközkezelőjét :)

(#1724) Panthera válasza eziskamu (#1723) üzenetére


Panthera
őstag

Igen, láttam a kérdésed. Én idén kezdtem el foglalkozni a témával, ezért nem vagyok képben, többnyire magamtól kell rájönnöm a dolgokra. Virtualizálással kezdtem, azóta meg az adatbáziskiszolgálókat kell váltogatnom.
AD szerencsére nincs, de kilátásban van; ha lesz akkor majd írogathatok ide azt hiszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1725) CsodaPOK válasza Panthera (#1722) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Lehet, hogy hülyeséget fogok mondani, de nekem úgy rémlik, hogy az az 5 CAL, amit kapsz amikor megveszed a szervert csak arra jogosít, hogy pl file sharingen kapcsolódjon az 5 user a szerverre vagy ha a szerver DC, akkor az 5 user bejelentkezzen rajta.

TS használatához pedig külön kell venni TS licencet.

(#1726) Spa4aPaSWebr válasza Panthera (#1711) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

>hogyan lehet a terminálszolgáltatások licencelési módját konfigurálni?

Valahogy így.

>Eszközönként vagy felhasználónként szokás ezt megtenni?

Ez teljesen tőled függ. Miből van több, gépből vagy felhasználóból? Első esetben a Per User, a másik esetben a Per Device licenc a szerencsésebb.

>És később lehet módosítani még ezt az opciót?

Ha vettél egy Per User licencet, akkor nem lehet belőle Per Device licencet csinálni. Illetve venni kell új Per Device licencet.

>TS használatához pedig külön kell venni TS licencet.

Ez így van. Szerintem ezzel Kvardlipot pontosan tisztában van.

>Virtualizálással kezdtem, azóta meg az adatbáziskiszolgálókat kell váltogatnom.

Kicsit furcsa, hogy pont a virtualizációval kezdted (ez azért haladóbb szint szerintem) és csak később tanulod meg az AD-t (alap szint). De te tudod... :)

(#1727) Panthera válasza Spa4aPaSWebr (#1726) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm Nektek az infókat.
Amúgy nem rajtam múlt, hogy így alakult. Azt kellett megoldani, hogy bizonyos programok fussanak, aztán a belső supporton ezt javasolták, meg segítettek valamennyit a megoldásában.
Egyébként foglalkozok AD-vel egy ideje, de csak korlátozott formában férek hozzá, emiatt alapszinten kezelem. Ez van.

(#1728) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!

Adott ez a hálózat, ahol a szerver feladata lenne a címfordítás a belső háló és az internet között, RRAS segítségével. Az összes gép egy alhálóban lenne és statikus ip címmel rendelkeznének.
Az egyik kérdésem az, hogy hogyan (ip, átjáró) kell , ill be kell-e állítani a szerver egyetlen hálókártyáját, mielőtt aktíválom a NAT-ot az RRA-nél? Észrevettem, hogy megjelenik egy "belső" nevű hálózati interfész, ami csak akkor vesz fel a hálókártya alhálójából IP-t, ha a xxx.xxx.xxx.1 még nincs lefoglalva. Fenn kell-e tartani neki ezt az IP-t, mi szerepe van ennek a nic-nek?
A NAT aktiválása után még mit kell állítani, hogy az összes gép (köztük a szerver) elérje az internetet?

A segítséget előre is köszönöm, ha valamit nem írtam le tisztán, akkor csak mondjátok és megpróbálom leírni másképp.

ui.: néztem nagyon sok leírást, de nekik pár katt után minden működött, nekem meg semmi sem.

[ Szerkesztve ]

(#1729) GD válasza labuwx (#1728) üzenetére


GD
őstag

a szerver kvázi routerként fog működni, ami kizárja, hogy 1 hálókártyája legyen.. ergo, nem értem a kérdést.. lásd router definíciója..

(#1730) labuwx válasza GD (#1729) üzenetére


labuwx
tag

Bár a szervernek csak egy fizikai csatlakozója van, megjelenik az ADSL modem, mint még egy hálózati interfész. A feladatot a windows ICS szolgáltatása el tudná látni, de az tapasztalataim szerint nem elég stabil és jól konfigurálható.

(#1731) kraftxld válasza labuwx (#1730) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Konkrétan mit szeretnél ezzel elérni amúgy?
Eddig csak nagyon-nagyon speckó esetben volt szükségem a windows beépített RRAS szolgáltatás routing képességére.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1732) labuwx válasza kraftxld (#1731) üzenetére


labuwx
tag

Egy home szerver lenne a következő szolgáltatásokkal:
-internet megosztás
-vpn szerver
-active directory szerver
-nas
-"digitális otthon" vezérlése/elérése távolról

(#1733) kraftxld válasza labuwx (#1732) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vegyél egy rendes ADSL routert a modem helyett, a gépre meg Home server vagy Windows 2008 R2 Foundation.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1734) labuwx válasza kraftxld (#1733) üzenetére


labuwx
tag

Nem tudok venni egy "rendes" routert, főleg olyat nem, ami VPN képes, ezért is fordultam a Windows Server 2008 topichoz.

(#1735) kraftxld válasza labuwx (#1734) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy rendes ADSL router kevesebb mint tizede a Windows Server 2008 R2 standard árának, VPN-t nem kell tudnia, mert a Win2K8 tud VPN szerver lenni egy hálókártyával is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1736) labuwx válasza kraftxld (#1735) üzenetére


labuwx
tag

A WS 2K8 R2 Standard a DreamSpark keretében ingyenes és a korábban vázolt rendszer már adott. Nem gondolom, hogy megéri ezreket kiadni azért, ami másképpen pár kattintással elintézhető lenne.

(#1737) kraftxld válasza labuwx (#1736) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ekkora környezetben vegyél egy ADSL routert. Pont. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1738) labuwx válasza kraftxld (#1737) üzenetére


labuwx
tag

Tegyük fel, hogy megfogadom a tanácsodat, de megfelelő routert nem tudok beszerezni itt az Isten háta mögött, viszont a működő hálózatra most is szükségem lenne, ezért kérlek, hogy ha tudsz, akkor segíts.

(#1739) kraftxld válasza labuwx (#1738) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Alaphangon két hálókártya kell, a szerveren a RRAS-ban létre kell hozni egy PPPoE állandó (persistent) kapcsolatot az ADSL felhasználónévvel és jelszóval, a másik kártyára fix IP-t, DHCP szervert beállítasz, majd a megfelelő NAT/Routing viszonyt beállítod.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1740) labuwx válasza kraftxld (#1739) üzenetére


labuwx
tag

A DHCP szerverrel kell foglalkoznom, ha fix ip-ket használok?
Az RRAS->Properties->IPv4 alatt hogyan állítsam be? A Static Routesnél milyen ip címet és maszkot adjak meg, mert az eredeti 0.0.0.0 0.0.0.0 párost mindig átírja 0.0.0.0 255.255.255.255, ami csak a 0.0.0.0 ip címre érkező adatokat küldi ki az internetre.
Az ellen mit tegyek, hogy a Unidentifeid network-nek lássa a belső hálót (itt nincs megadva átjáró)?

(#1741) Carline


Carline
őstag

Van itthon 2db P3 gépecske és szeretnénk rajta adobe flash játékkal játszani (skyrama, farmerama stb.) de a gépeken ezek csak nagyon akadozva mennek.

Az én gépem egy Core i3 8GB rammal. Megoldható az hogy ez a gép szolgálja ki a két P3-at mint szerver?

Úgy gondolnám, hogy a "nagy" gép érné el a netes játékot és a két kis gép csak mintegy megjelenítő kapná a kész adatot.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1742) sonar válasza Carline (#1741) üzenetére


sonar
addikt

VNC-vel vagy RDS-sel hálózaton belül simán megoldható.
De ehhez nem feltétlenül kell windows server. Linux alatt könnyebb vagy win7-re is van trükk, hogy egyszerre több user is be tudjon jelentkezni egy időben.
Kereső szavak hozzá: multiple user remote desktop windows-7

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1743) Carline válasza sonar (#1742) üzenetére


Carline
őstag

Köszi.
A linux sajnos idegen, de a Win7 topikban rákeresek illetve rákérdezek erre.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1744) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!

Az RRAS-ben a NAT beállításában valaki segítene? A belső hálón fix ip címeket használok, beállítom a megfelelő ip címeket a portokhoz, de mindig csak a szervert lehet elérni bármilyen porton, függetlenül attól, hogy be van-e állítva azon a porton a NAT vagy sem.

(#1745) donnni


donnni
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Server 2008 oprendszer 1U rack Dell szerveren. Ebben RAID 1-ben két darab 146 GB HDD található. Ez a kapacitás kicsi, így bővíteni szeretném a tárolás méretét. Milyen megoldással lehet a kapacitást növelni? iSCCI alapú 4 lemezes tároló jó lehet? Technikailag milyen más megoldás van

(#1746) sonar válasza donnni (#1745) üzenetére


sonar
addikt

iSCSI ok, de ha nem akarod bonyolitani akkor sima share.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1747) CsodaPOK válasza donnni (#1745) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Mire akarod használni?

(#1748) donnni válasza CsodaPOK (#1747) üzenetére


donnni
csendes tag

A 146 GB HDD-n már nem férnek el az adatok, így ezt a tárhelyet szeretném valami külső megoldással bővíteni, tehát mondjuk +1 TB HDD-t hozzácsatlakoztatni a szerverhez, amin az adatoktól kezdve a biztonsági mentések tárolásáig mind megoldható lenne. Elvileg ezt külső NAS-ként is csinálhatnám, de arra gondoltam, hogy iSCSI megoldással a server 2008 mint belső HDD-t látna. Egy külső tároló egység U rack-es vagy 4-6 HDD-t fogadó storage, amit iSCSI segítségével összeköthetek a szerverrel, ami belső HDD-ként látná a meghajtókat így növelve a szerveren való fájlok tárolását! Remélem jól gondolom.

(#1749) kraftxld válasza donnni (#1748) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A synology-nak vannak ilyesmi cuccai:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1750) CsodaPOK válasza donnni (#1748) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Igen, erre egy iSCSI-t tudó storage tökéletes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.