Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) DopeBob válasza kymco (#1100) üzenetére


DopeBob
addikt

csvde nem lett volna jobb?

Mivel csináltad a batch fájlt? Notepad? Batch filenak milyen a karakter kódolása?

MZ/X

(#1102) WillyX


WillyX
tag

Sziasztok!

Valakinek elfekvőben nincs esetleg MS Small Business Server 2000 telepítője?
Újra kellene rakni a gépen, de nincs meg és a MS sem tudja már pótolni.

(#1103) kymco válasza DopeBob (#1101) üzenetére


kymco
veterán

Csináltam original notepad ANSI-val és csináltam notepad++ ANSI-val is....

www.refujvaros.hu

(#1104) kraftxld válasza kymco (#1103) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kb felejtsd el, multkor én is próbáltam, inkább kézzel beütöttem a 160 usert, 2-3 óra alatt megvolt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1105) brd válasza kymco (#1103) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáltad a WordPad-ben a MS-DOS txt formátumban mentést is?

The only real valuable thing is intuition.

(#1106) _NCT válasza kymco (#1103) üzenetére


_NCT
őstag

Suta módszer, de nálam működött:

Lemented ugye a script-edet, pl script.bat -ba. Azután jobb egérgomb a bat fájlra, ahol ugye elvileg még ékezettel vannak a nevek, majd kijelölöd az összeset, ctrl+c ctrl+v --> nyitsz egy cmd-t és jobb egér gomb--->paste -->tökéletesen működik :D Majd a legvégén nyomsz egy ENTER-t és kész.

Én is evvel szívtam, olvastam utána, hiába importáltam kódlapot, az sem segített.

Remélem tudtam segíteni!

ÜDV

[ Szerkesztve ]

(#1107) kymco válasza kraftxld (#1104) üzenetére


kymco
veterán

Ez nálam nem müxik most per pillanat :W

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#1108) kymco válasza brd (#1105) üzenetére


kymco
veterán

Én nem, de más fórumon forumozók igen.... sikertelenül

www.refujvaros.hu

(#1109) kraftxld válasza kymco (#1107) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Oszdd ki feladatnak valamelyik naplopó titkárnőnek, és hamar bekalapálja, legalább legyen valami haszna :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1110) _NCT válasza kymco (#1108) üzenetére


_NCT
őstag

Az én megoldásomat nem próbáltad még? Kíváncsi vagyok nálad megy-e. Lehet hogy picit érthetetlenül írtam, fáradt voltam, most olvastam vissza.

Szóval az egész kódot másold ki a batch fájlból és másold be egy cmd-be, nálam gyönyörűen ment, próbáltam én is mindenféle kódolást, kódlapot, wordpados megoldást, de sajna nem megy egyikkel sem :(

(Azért ha valaki talál használható megoldást, az ne habozzon, ossza meg velünk :) )

(#1111) kymco válasza _NCT (#1110) üzenetére


kymco
veterán

Nos, a te megoldásod nyerő volt :). Mindenképpen reflektáltam volna, csak, közbe mással is kellett foglalkoznom. Tehát a copy /paste működik... és közben hallottam egy másik megoldást is:
Openoffice mentés másként 852 kódlappal, volt aki így oldotta meg (850-es kódlapot írt, én gondolom, hogy 852 volt)

www.refujvaros.hu

(#1112) kymco válasza kraftxld (#1109) üzenetére


kymco
veterán

:D

www.refujvaros.hu

(#1113) _NCT válasza kymco (#1111) üzenetére


_NCT
őstag

Ez érdekes... Mivel ha cmd-ben beállítom a 850-es vagy 852-es kódlapot, ugyanúgy kaki az egész :S OpenOffice-al meg megcsinálja? Dehát Microsoft... Ki érti :DDD

(#1114) kymco válasza _NCT (#1113) üzenetére


kymco
veterán

Nem teszteltem le...
Végre felvittem a usereket :) és a hibásakat is javítottam.
Mégegyszer köszi!

www.refujvaros.hu

(#1115) _NCT válasza kymco (#1114) üzenetére


_NCT
őstag

Nagyon szívesen :) :R

(#1116) _NCT


_NCT
őstag

Ide is felteszem a kérdés..

Ki hogyan oldja meg pop3 connector nélkül, hogy az email-ek egy internetes címről bejussanak az exchange felhasználóihoz?

Domain-t regeltem, de állandóan post master delivery-t kapok, ha levelet akarok küldeni pl az mma87.com névre. Recipient-nél belőttem hogy @mma87.com legyen a domain, valamint accepted domain-hez is beállítottam az internal relay típust.

Köszi a válaszokat!

(#1117) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Heló!

Egy kisebb cégnél vagyok adatrögzítőként dolgozom, de rám bízták az újabban beszerzett szerver operációs rendszer beszerzését/telepítését. Eddig nem nagyon foglalkoztam a szerver témával. Leginkább a licenc-ről lenne kérdésem.

Jelenleg egy WS 2008 próba változat van csak telepítve, melyen megosztottunk egy könyvtárat. A szerveren könyvelő program (adatbázis) fut, nem igényel MS-SQL-t. A felhasználókhoz csak 1-1 indító ikon van kirakva a saját gépükre és ott indíthatják a megosztott közös könyvtárban lévő adatbázist. Láttam, hogy külön van Windows Server 2008 5 Clt 64 bites változat webshopokban. Jelezték nekem, hogy max. 20-an használnák egyszerre a könyvelő programot (de ez nagyon változó lesz). Az adatbázis pillanatnyilag még nem túl nagy cirka 300-400MB-ot nyom kezelő programmal együtt. Az lenne a kérdésem lényegében, hogy kell-e külön + CAL-okat venni, ha mindenki ugyanazon a névvel és jelszóval kapcsolódik a felhasználó a szerverhez? Vagy ez csak külön név szerinti megosztásnál lényeges?

Előre is köszönöm a választ!

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#1118) CsodaPOK válasza hunmyke (#1117) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ahogy mondod, a Windows Serverhez kapsz 5 CAL-t. Ha egyszerre max 20-n használják, akkor kell vegyél még 15-t. A licencelés teljesen független attól, hogy kik milyen felhasználónevet használnak. Az számít, hogy egyszerre hányan kapcsolódnak a serverhez.

(#1119) hunmyke válasza CsodaPOK (#1118) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Akkor nincs mese +15 CAL-t meg kell venniük.

Köszönöm a gyors, egyértelmű választ. Jövök egy sörrel. :R

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#1120) kraftxld válasza hunmyke (#1119) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, jól mondja a kollega, kell még 15CAL, ha nem használsz SQL-t akkor is. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1121) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Egy Dell D610-es notira kellene 64bites rendszert felhúznom, mondjuk vmware-val, de sehogy sem sikerül.
A benne lévő proci nem támogatja a VT-x-et. Valami alternatív megoldás esetleg lenne rá?

[ Szerkesztve ]

(#1122) kraftxld válasza Kukcaman (#1121) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem lenne hátrány tudni a proci típusát, van az intelnek egy progija ami kiírja, hogy tudja-e a virtualizációt a proci.
Az alternatív megoldás meg procit cserélni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1123) Kukcaman válasza kraftxld (#1122) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Intel® Pentium® M Processor 740-es típus ketyeg a gépben. A pontos proci típust az everestben néztem meg.
A hozzá való link pedig: http://ark.intel.com/Product.aspx?id=27590

(#1124) kraftxld válasza Kukcaman (#1123) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Notebook => kuka
Sajna ezen a platformon nem elérhető a hardveres virtualizáció.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1125) Kukcaman válasza kraftxld (#1124) üzenetére


Kukcaman
senior tag

azért köszi!!!
Marad akkor a sima 2008.x86

(#1126) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Hi!

Ha van egy server 2008-m, és 100usert akarok vele kiszolgáltatni akkor milyen licenszelést érdemes kieszközölni?

(#1127) Kukcaman válasza Kukcaman (#1126) üzenetére


Kukcaman
senior tag

na meg egy fontos pont. Ha megvan a server 2008 ami gépfüggetlen, lehet e később ráfrissíteni az R2-t, mindezt már másik vason??
Remélem jól fogalmaztam:D:D

[ Szerkesztve ]

(#1128) kraftxld válasza Kukcaman (#1127) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi az, hogy gépfüggetlen? Csak 64bites Server 2008-at lehet frissíteni inplace Server 2008 R2-re.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1129) Kukcaman válasza kraftxld (#1128) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A gépfüggetlenséget alatt, más gépre való telepítést értek. Szóval, ha valami elromlik a gépben(cserélt alkatrész után pl: alaplap) vagy új gép érkezik, akkor azon is lehessen telepíteni. A licensz 32 és 64bites környezetre vonatkozik és ebből az egyiket támogatja. Vagy lehet, hogy rosszul tudom.

(#1130) kraftxld válasza Kukcaman (#1129) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már bocsi, de ez így kb nettó marhaság amit írsz :)
Létezik ezerféle licensz, OEM, Box (retail), VL, SPLA stb, ezek közül az OEM-et nem tudod hordozni a gépek között, és a többit is annyi példányban tudod telepíteni amennyire megvetted.
Az mit jelent, hogy a licensz 32 és 64 bites környezetre is vonatkozik?
Ha van egy Server 2008 kulcsod, mindegy hogy a 32 vagy 64bitest telepíted, működni fog. Server 2008 R2-nél meg alapból értelmetlen a kérdés, mivel csak 64bites létezik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1131) Kukcaman válasza kraftxld (#1130) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Bocsi, hogy hülyeséget kérdeztem, de nem nagyon igazodtam ki ezekben a licenszelésekben.
A hordozhatóság a lényeg most már:). Na meg úgy 100 felhasználó hozzáférés kellene hozzá.
Mégcsak most ismerkedek ezzel a server2008-al, légy elnéző :DDD

(#1132) kraftxld válasza Kukcaman (#1131) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elnéző vagyok :) A 100 user-hez még kell 100 CAL
Amúgy biztos jó ötlet ekkora hálót tapasztalat nélkül csinálni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1133) Kukcaman válasza kraftxld (#1132) üzenetére


Kukcaman
senior tag

szakdoga!!! Szóval nem élesbe megy, csak ne tudja meg a vizsgabizottság :))
Más téma meg nem jutott az eszembe, és nem akartam, hogy a suli találjon ki valami brutál szakdolit.
Megvan már a tervezet is, csak nem akarok ilyen licenszelésen elhasalni, arra lesz más alkalom :C

[ Szerkesztve ]

(#1134) chepavel válasza Kukcaman (#1133) üzenetére


chepavel
aktív tag

Hát, azért szakdogában sem valami egyszerű,. Ha már nem akartál "brutált".. hát, nem biztos, hogy ez volt a "legkönnyebb". :)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1135) Kukcaman válasza chepavel (#1134) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Tény, hogy nem könnyű, viszont muszáj lesz megcsinálnom ha nem akarok még egy felesleges félévet elpazarolni. Valamennyi 2003-as tudásom van, legalábbis volt még pár éve, mert azt sem használom aktívan.

(#1136) kraftxld válasza Kukcaman (#1133) üzenetére


kraftxld
nagyúr

X év után még én is el szoktam hasalni a licenszelésen, ha nincs ebben tapasztalatod nem a legjobb téma szakdogára.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1137) Kukcaman válasza kraftxld (#1136) üzenetére


Kukcaman
senior tag

ez a licenszes dolog, nem tesz ki 3-4 mondatnál többet, de ha valaki aki olvassa ért hozzá azért elgondolkodik hogy hogyis van ez?:D:D:D

(#1138) Kukcaman válasza Kukcaman (#1137) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Amint olvastam egy windows hálózatról szóló szakdogát, ott csak tervezetként írta le az op. rendszer megvásárlását. Lehet, hogy én is megkerülöm ezzel a technikával:D

(#1139) kymco válasza kraftxld (#1136) üzenetére


kymco
veterán

Hát igen, a ms oktatónk is arról beszélt a licenceléssel kapcsolatban, hogy ez külön szakma, amit ő sem ért még igazán, max elveket tud felvázolni, de ez kevés ahhoz, hogy bátran lépjünk... tanácsolt, hogy keressünk ilyen képesítéssel rendelkező ms szakembert..
A licencelés külön képesítést igényel... :) Ezt jól elbonyolították....
Bár itt jó sok pénzről van szó egy nagy cég életében. Nem árt a képzett és gyakorlott elme általi tervezés...

www.refujvaros.hu

(#1140) bnorbert989 válasza _NCT (#1050) üzenetére


bnorbert989
tag

Kép

A Win server 2008 Virtual Pc-n illetve Sun VirtualBoxon Nem futtatható?

Az Ablak Neve ne tévesszen meg senkit(xp) :D

Amugy egyrészt ez lenne a problémám,mivel Meg szeretném nézni,még nem láttam és Nekem egy Win Kéne a köv hónapban pestre utazó Szerver Gépemre:)
Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#1141) kraftxld válasza bnorbert989 (#1140) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Server 2008 R2?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1142) brd válasza bnorbert989 (#1140) üzenetére


brd
nagyúr

De, csak 64 bites host kell alá (ha a 64 bitessel próbálkozol), és a VirtualBoxban a guest machine típusát is úgy kell beállítani, hogy Win2008 64-bit (a General/Version alatt ez legyen), továbbá az I/O APIC-nek is bekapcsolva kell lennie a 64-bites OS-ekhez (System). A VirtualBoxban egyébként 32 bites host alatt is futtatható 64 bites OS, csak egyrészt ehhez mindenképpen kell a VT-x (vagy az AMD-s megfelelője), másrészt nem ajánlják.

The only real valuable thing is intuition.

(#1143) bnorbert989 válasza brd (#1142) üzenetére


bnorbert989
tag

"De csak 64bites host kell alá"
Ezt hogy érted?
Igen 64 bitessel próbálkozok ,szóval akkor nekem kell az is hogy a virtualbox-ból is a 64 bites verzió fusson,ez megoldható mivel 64 bites win7 em van,persze csak ha erre gondoltál.
A töbit azt értem,kivéve a VT-x-et ,fogalmam nincs hogy az mi:)
De akkor megpróbálom 64 Bites Virtual Boxxal,egyáltalán ha van ilyen,de sztem tuti van.:)
:R :R

kraftxld:Igen az :U

[ Szerkesztve ]

(#1144) kraftxld válasza bnorbert989 (#1143) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Használj VMware workstation-t, azzal sokkal egyszerűbb, és nem is veszélyesen drága.
A VT-x meg a processzorban lévő virtualizációs techonológia, az kell a 64bites guest OS-ek futtatásához. Aida64 vagy bármilyen másik rendszerinfó progi kiírja, hogy támogatja-e a mostani procid.
A Server 2008 R2 pedig csak 64 bites, az 100%, hogy nem megy virtual PC alatt, virtualbox vagy vmware workstation.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1145) bnorbert989 válasza kraftxld (#1144) üzenetére


bnorbert989
tag

Köszi szépen a válaszokat,már megoldottam Oracle-ben.
Editelve hülyeséget kérdeztem :D

[ Szerkesztve ]

(#1146) kymco


kymco
veterán

R2-es van fenn otthon vmware alatt.
Sikeresen felment rá az IIS alá a PHP, de a mysql legfrissebb verziójával gondjaim vannak.
Nem tudok új user-t feltenni a mysql alá, hibát ír ki. Igy muszáj vagyok root-ként buherálni az adatbázist.
Szaladt már valaki hasonlóba?

www.refujvaros.hu

(#1147) donnni


donnni
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Adott egy Windows 2008 Server. Ezt szeretném beüzemelni.
A szerverben van két hálókártya (192.168.1.100 és 192.168.1.110). Az egyik kártyát (192.168.1.100) úgy konfiguráltam be, hogy az átjáró a router (192.168.1.1.) IP címe legyen, az elsődleges DNS kiszolgálónak is a router IP címét adtam meg. A második kártyát nem állítottam be, hagytam, hogy a router DHCP kiszolgálója adjon neki IP címet és ő állította be a DNS szervereket is. A szerverre sem a DNS sem DHCP kiszolgáló nincs feltelepítve. Így van net. Ellenben ha a második kártyán is beállítom az IP címet és a router IP-jét teszem meg átjárónak és elsődleges DNS kiszolgálónak, akkor nincs net a szerveren.

Kérlek írjátok meg, hogy mit hogyan állítsak be.

Router IP címe: 192.168.1.1

Server 2008:
1. kártya:
IP 192.168.1.100
Átjáró: 192.168.1.1
Elsődleges DNS kiszolgló: 192.168.1.1

2.kártya:
IP cím és DNS automatikus kérése.

Szeretnék majd AD-t is a szerverre telepíteni, de hogyan állítsam be és milyen sorrendben a DNS DHCP kiszolgálót a szerveren, hogy a szervberen is legyen net?

Előre is köszönöm a válaszokat

(#1148) kraftxld válasza donnni (#1147) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Minek bele két hálókártya?
Kapcsold ki az egyiket, a fennmaradót állítsd statikusra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1149) donnni válasza kraftxld (#1148) üzenetére


donnni
csendes tag

Az első kártya statikusan van, mégsincs net. A második kártyát letiltottam de ekkor sincs net.
Mit állíthatok be rosszul?

(#1150) kraftxld válasza donnni (#1149) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha dhcp-re allitod az elso kartyat, kap a routertol ip cimet es van rajta net? Tiszta Server 2008 telepites, nincs meg allitva rajta semmi?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.