Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) donnni válasza kraftxld (#1150) üzenetére


donnni
csendes tag

Igen ez egy tiszta Server 2008 telepítés!
Ha a kártya automatikus IPre van állítva akkor van net, de mivel a szervernek statikus cím kell, így muszály fix ip címet adni neki. Ilyenkor átjárónak és elsődleges DNS kiszolgálónak a router IP címét adom meg. Tánna telepítenék egy DNS Servert is, de ekkor már nincs net, valamit bisztosan rosszul csinálok.

(#1152) kraftxld válasza donnni (#1151) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor add meg ugyanazokat a beállításokat amit a szerver kapott a routertől, kivéve az IP címet.
Majd ha telepíted a DNS-t, álltsd át a hálókártya DNS-ét 127.0.0.1-re, és a DNS konzolban állítsd át a forwarder-t a router vagy a szolgáltatód DNS-ének IP-jére.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1153) donnni válasza kraftxld (#1152) üzenetére


donnni
csendes tag

Köszönöm a segítséget, kipróbálom, remélem jó lesz!

Köszi

(#1154) donnni válasza kraftxld (#1152) üzenetére


donnni
csendes tag

Szia!

Még egy kérdésem lenne!

Szervergépre milyen vírusírtót tennél, illetve milyen más biztonsági programot, szoftveres tűzfal vagy egyéb program?

(#1155) kraftxld válasza donnni (#1154) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A gyári tűzfal teljesen jó alap célokra, az AV progikról erősen lehangoló véleményem van, talán a Sunbelt Vipre az az amit ajánlani tudok. De ez se tartom sokra, csak nem okozott még annyi szívást mint a többi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1156) kymco válasza donnni (#1154) üzenetére


kymco
veterán

Én anno a w2k3-ra avastot tettem fel. Nekem nem volt vele semmi bajom...
Azt hiszem 60 napos volt a próbaverziója... és utána leszedve újrarakva még 60 napig lehetett tesztelni...
Most a cégnél Symantec vírusvédelem van, de ez leszerepelt nálam...

www.refujvaros.hu

(#1157) donnni válasza kraftxld (#1155) üzenetére


donnni
csendes tag

Köszönöm szépen, megnézem ezt a Sunbelt programot.

Most állítom be az IP címeket. Ha tudnál segíteni?

Feltelepítettem a DNS szolgáltatást, IP címe ugyan az mint a szerveré: 192.168.1.60
beállítottam az első hálókártyát, a másodikat nem kötöttem be a switchbe.

A router IP címe: 192.168.1.2

A szerver hálókártya címe: 192.168.1.60
Alh.maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett árjáró: 192.168.1.2 (router IP címe)
DNS kiszolgáló pedig 192.168.1.60, ugyan az amit beállítottam a DNS server telepítésekor.

mégsincs net!

Mit állítsak be, hogy jó legyen?
Töröljem a DNS kiszolgálót és kezdjem újra?
Kérlek írdd le, hogy Te hogy csinálnád. Éles rendszeren próbálkozom, eddig fájlszerverként volt használva de most már teljes értékű szerverként szeretném használni AD-val.

(#1158) kraftxld válasza donnni (#1157) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A szerveren a DNS konzolban beállítottad a router vagy a szolgáltató DNS-ét mint forwarder?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1159) donnni válasza kraftxld (#1158) üzenetére


donnni
csendes tag

A második hálókártyát letiltottam.
A DNS-ben a Továbbítóknál beállítottam a router IP címét és a szolgáltató két DNS szerverét.
A router IP-jén a feoldás nem sikerült felirat van, a szolgálatóé ugy nézem jó lett, mégsincs net.
Közben feltettem AD-t is és elkezdtem feltölteni adatokkal. Ez is közre játszhat?

(#1160) kraftxld válasza donnni (#1159) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Addig erősen hiba AD-t felrakni amíg nem megy a dns 100%-osan.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1161) kraftxld válasza donnni (#1157) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja, amúgy nem érzed az ellentmondást :)

Igen ez egy tiszta Server 2008 telepítés!

Éles rendszeren próbálkozom, eddig fájlszerverként volt használva de most már teljes értékű szerverként szeretném használni AD-val.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1162) donnni válasza kraftxld (#1161) üzenetére


donnni
csendes tag

A Server egy példánya Virtualboxban fel van telepítve, hogy probáljam beállítani, de közben van egy rendes szerver is, ami már egy ideje működik, fájlszerverként, csak nincs rajta net. Valószínűleg rosszul van beállítva, ezért szeretném ha normálisan működne, így Virtualboxban igyekszem próbálkozni, hogy ne az éles rendszert vágjam tönkre. Biztos, hogy el van valami cseszerintve az éles rendszeren, csak nem jövök rá mi.

(#1163) kraftxld válasza donnni (#1162) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Parancssorba:
ipconfig /flusdns
ping www.google.com

Van valami eredménye?
Ha nincs akkor az nslookup-ra mit mond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1164) donnni válasza kraftxld (#1163) üzenetére


donnni
csendes tag

A célállomás nem érhető el.
Az nslookup indításánál
az alapértelmezett kiszolgáló: UnKnown
Adress: ... cím

(#1165) kraftxld válasza donnni (#1164) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha IP alapján ping-eled?
ping 74.125.127.103
Akkor jön válasz?
Ha igen, akkor a DNS van elszexuálva.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1166) donnni válasza kraftxld (#1165) üzenetére


donnni
csendes tag

Sajnos semmi.

Töröljem le a DNS szervert és kezdjem újra telepíteni?

(#1167) kraftxld válasza donnni (#1166) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Alapvető hiba van a kapcsolatban. A gateway-t tudod pingelni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1168) donnni válasza kraftxld (#1167) üzenetére


donnni
csendes tag

A router IP-jét tudom pingelni, az rendben is van

(#1169) kraftxld válasza donnni (#1168) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És ha ugyanazt adod FIX ip-nek mint amit korábban kapott a router-től, akkor tudod pingelni a google ip-jét?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1170) donnni válasza kraftxld (#1169) üzenetére


donnni
csendes tag

Most a servernek a router adja az Ip-t és a DNS-t is, mégsincs net
A másik hálókártyát meg letiltottam.

Nem értem, hol a gond???

(#1171) WiZARD


WiZARD
addikt

sziasztok

kellene egy kis segítség, elég nagy bajban vagyok.
volt egy windows sbs 2008, amiben kinőttük a vinyót. gondoltam semmi gond, copy nagyobbra. hiren cuccaival próbáltam, de klónozás után nem indult az új vinyón a rendszer.
gondoltam akkor bedugom én gépembe a vinyókat, és ott megcsinálom valami wines programmal. asszem itt lehetett a hiba (egyszer megpróbált a server vinyójáról bootolni a gépem, persze egyből kékhalál).
végül sikerült átmásolni, be is bootolt, de vmi nem stimmelt, és az eredeti vinyóval se megy már rendesen.
gondoltam semmi baj, ott a full backup, restore, és mehet.

beteszem win install lemezt, bebootolok. restore, kiválasztom az image file-t. elindul, egyszer csak katasztrofális hiba 0x8000ffff és ennyi. többször próbáltam, mindig ez a vége.

hogy tudom kinyerni a backupból a lényeget? vagy ellenőrizni, ilyesmi? milyen programmal lehet egyáltalán hozzáférni?
(windows beépített backup cucca)

thx

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1172) kraftxld válasza WiZARD (#1171) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Maga a backup simán VSS alapú VHD image, csak betűjelet kell osztani a vinyónak és saját tulajdonba venni a mappát rajta.
Win7-es gépen simán tudod meghajtóként használni a VHD-t
[link]
Amúgy én a partíciókat visszatölteném a VHD-k ből az új vinyóra, SBS dvd be, boot róla majd repair computer.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1173) WiZARD válasza kraftxld (#1172) üzenetére


WiZARD
addikt

nemszóltam.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1174) WiZARD válasza kraftxld (#1172) üzenetére


WiZARD
addikt

sikerült ez elvileg, de amit mountolt arra kiírta, hogy formázni kell hogy használni tudjam.
betűjelet kapott, de ha megnyitnám:
g:\ is not accessible
the file or directory is corrupted and unreadable

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1175) kraftxld válasza WiZARD (#1174) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát igen.. nem tesztelt mentés nem mentés....
Ugye másolatból dolgozol nem az eredeti mentésből?
Én ráeresztenék egy getdataback-et hátha visszahoz dolgokat.
Ha nem jön össze ez sem akkor elég taknyolós manuális visszaállítás vár rád....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1176) WiZARD válasza kraftxld (#1175) üzenetére


WiZARD
addikt

mindjárt megpróbálom azt...

a lényegi cucc (sql adatbázis) látszólag megvan, de szeretném megúszni az egész újratelepítését....
azt se értem hogy az eredeti vinyón lévő cuccal mi történt
bebootol, be is tudok lépni (másolaton próbálkozok) de mintha nem indulna el minden processz, és elindítani se nagyon tudok rajta semmit. aztán shutdown is müxik, és ki is kapcsol, bár qrvalassan.
próbálok egy event logot varázsolni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1177) WiZARD válasza WiZARD (#1176) üzenetére


WiZARD
addikt

event viewer nem indul el, és kb semmi, egyedül total commander
logokat hol találom, hogy megnézzem? meg tudom egyáltalán így nézni?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1178) WiZARD válasza kraftxld (#1175) üzenetére


WiZARD
addikt

get data back-kel megvan, és sértetlennek tűnik az egész.
bár a gyökérben lett egy csomó fura könyvtár - [0037F5] és hasonlók, és 1-1 file, pl az adatbázis file is itt van, nem pedig a helyén.

5letem sincs, hogy állítsak ebből vissza egy full vinyót, hogy minden a helyén legyen.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1179) kraftxld válasza WiZARD (#1176) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Legutolso helyes konfig modban se indul el a szerver? Es csokkentett modban? Ott el tudod inditani az esemenynaplot es megnezni, hogy mi a gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1180) WiZARD válasza WiZARD (#1177) üzenetére


WiZARD
addikt

kb 2 órája állt a "server", mármint a boot és login utáni állapotban, úgy hogy semmi nem indul el, de totalcommander és task manager működött.
közben másik gépen matatok a backuppal, egyszer csak elkezd tekerni a server.
ránézek, elindult amire korábban kattintottam, és látszólag magához tért.
event log tele van mindenfélével, volt valami service amire írta hogy várhatóan legalább 16 perc mire elindul, de lehet hogy több, és itt szakadt meg 2 órára minden.... (ms exchange system attendant)

fura.

toltam egy rebootot, és meglássuk.

csökkentett módban elindult, de nem sikerült belépni, 5letem sincs milyen user/jelszó páros kéne domain nélkül...

legutóbbi konfigot megnézem, ha reboot után megint szar

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1181) WiZARD válasza WiZARD (#1180) üzenetére


WiZARD
addikt

reboot után ugyanaz. áll minden.
taskmanagerben látszik, hogy a ms exchange system attendant "indítás" állapotban van....

megállítani nem tudom.
vajon ha elindul és letiltom ezt, akkor "jó lesz"?
(exchange nem kell nekem, amúgy se használom)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1182) kraftxld válasza WiZARD (#1180) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Domain nelkul az Active directory restore felhasznalonevvel es jelszoval tudsz belepni, ami megegyezik az elso varazslo altal krealt admin felhasznalonev es jelszo parossal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1183) brd válasza WiZARD (#1181) üzenetére


brd
nagyúr

Be van dugva a hálózati kábel/hálókártya jól működik? Ill. az IPv6 nincsen véletlen kivéve a hálókártya tulajdonságainál? Utóbbi SBS-en pont ilyen hibajelenséget produkál alapesetben.

The only real valuable thing is intuition.

(#1184) WiZARD válasza brd (#1183) üzenetére


WiZARD
addikt

thx. :R
ez volt a megoldás.
szereléshez kihúztam a kábeleket, és csak a lényeget dugtam vissza, amíg nincs kész...

így a klónozás is jó volt, meg az eredeti vinyó is hibátlan.
(a backup szar egyedül)

:W
hogy mennyit sz*ptam egy ilyen hülyeségen. grrrr :o

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1185) brd válasza WiZARD (#1184) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, ez a M$ sok baromsága közül az egyik, és ha valaki nem tud róla, extra *pások okozója lehet, mint a példa is mutatja, holott totál értelmetlen a kiváltó oka, hiszen mi a francért is kell fizikai link a szolgáltatások elindításához? Egy másik kedves dolog ezzel kapcsolatban az ISA server WAN linkjének eltűnése, ilyenkor ugyanis a web proxy bind-ok lehalnak, és csak a firewall szolgáltatás újraindításával (ezt persze magától nem tudja megtenni az ISA) áll helyre a rend, hiába jön vissza hamar a WAN link. Szerencsére a sima portforward/VPN azért működik ekkor is (mármint ha visszajött a link), tehát távolról is meg lehet ezt tenni, csak baromi kényelmetlen. Továbbá ilyenkor még az a jobb helyzet, ha az ügyfél hív, hogy the website is down, rosszabb esetben egy helyi, kevésbé hozzáértő elkezdi basztatni a(z egyébként Linux alapú) webservert, merthogy minden más működik, csak az nem. Miután "teljesen" szétkúrta, akkor értesülünk róla, hogy valami gond van. Ilyenkor persze már a webservert is helyre kell hozni... Többször megtörtént eset.
Gondolkodtam már egyébként rajta, hogy ezeket a fura bénaságokat a M$ lehet, szándékosan hagyja benne a termékekben, hogy munkát adjon a szakembereknek.

The only real valuable thing is intuition.

(#1186) kraftxld


kraftxld
nagyúr

SBS 2008 + POP3 connector.
Be van allitva jopar Gmail fiok (benne iszonyat sok level, 20e+), de a friss levelek kozul nehanyat nem tolt le rendesen. Tehat mondjuk ha jon reggel 8 es del kozott mondjuk 15 level, abbol 12-13 jon at, nem nagy meretuek, es max 10-20K-s csatolmanyokkal. Erdekes modon a nagyobb levelek siman atjonnek.
Exchange tracking logban sincs nyomuk.
Valaki talalkozott mar ilyennel?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1187) bobsys válasza kraftxld (#1186) üzenetére


bobsys
addikt

2003nal lattam ilyet. Ott azthiszem ugy sikerult megoldani, hogy a pop3 connector service nehany orankent ujraindult (marmint script segitsegevel)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1188) kraftxld válasza bobsys (#1187) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Koszi a tippet, most engedelyeztem a POP3 verbose logging-ot, hatha valamit ki tudok nyerni belole. Ha nem akkor meg jon a jofajta net stop/net start-os script ezerrel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1189) kraftxld válasza kraftxld (#1188) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, felhívtam azt akinek köze is volt a dolgokhoz, nem a POP3-nál volt a hiba, sima Exchange 2007 back pressure gond volt, pucoltam egy kicsit, rugtam egyet a transport service-n aztán mindenki boldog volt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1190) bobsys válasza kraftxld (#1189) üzenetére


bobsys
addikt

Oszt erre meg kigondol? Komolyn neha olyan dolgok a megoldasok, hogy csak tepem a hajam

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1191) ubid


ubid
őstag

Valaki tud adni linket egy win serv r2 ebookhoz ?

köszi

-.-

(#1192) kraftxld válasza ubid (#1191) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link] :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.