Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot mindenkinek!

RemoteFX használatához Nvidia Quadro kártyák kellenek vagy működik "sima" vga mellett is?

(#1252) kraftxld válasza juliabrilke (#1251) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ahogy látom a driver csak a quadro-kat támogatja, de szerintem semmi akadálya nincs a bios vagy .inf hekkelésnek :D Még nem volt lehetőségem tesztelni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1253) quby válasza kraftxld (#1250) üzenetére


quby
őstag

Aham! Akkor jól értettem. Ennyi gép hiján ez nem gond ;) . És az AD-ben akkor nincs limit userre, vagy gépre. Egyszerre nem lesz több 1500-1600- nál de ez ugye változik. 100 elmegy év végén de jön helyette másik 100....

Amúgy azért az a tisztaszoftver sem fenékig tejfel.....korlátlanul ott sem lehet mindent....

Bár a házirend.doc-ot nézegetnék.... :F :(

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1254) kraftxld válasza quby (#1253) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs limit, de 16 millió objektum környékén már lehetnek gondok, bár ezt már tekerték Server 2008 R2-ben :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1255) juliabrilke válasza kraftxld (#1252) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ettől féltem. Bár lehet, hogy sima kártyával is megérne egy próbát.
Riva tuner talán meg tudja csinálni, amit írtál.

(#1256) GD


GD
őstag

hali, win2k3 topicba nézzen már át valaki, ha van kis affinitása, köszi!:-)

(#1257) CsodaPOK válasza juliabrilke (#1251) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

RemoteFX-hez arra is figyelj, hogy olyan proci kell, ami támogatja a SLAT-t: http://technet.microsoft.com/en-us/library/ff817602(WS.10).aspx#BKMK_VHserver
(Nálam itt bukott el a tesztelés, mert az E8400-am nem támogatja sajna :().

(#1258) juliabrilke válasza CsodaPOK (#1257) üzenetére


juliabrilke
addikt

Opteron 8356 lenne majd alá.

Tegnap megpróbáltam, de valami nem volt ok. :( Az opció látszódott és minden jól nézett ki, a sebesség nem volt ok.
Hétvégén nekiugrok majd még egyszer.

(#1259) westlake válasza westlake (#1216) üzenetére


westlake
félisten

hogy megjobban tovabb bonyolitsam a dolgot, nem hagyott nyugodni ez az esetleges windows series 7 "betegseg", ezert kiprobaltam 64 bites xp-vel is.. a jelenseg teljesen megegyezik, azzal a kulonbseggel, hogy itt 25 meganal nem megy tobbel.. ket teljsen megegyezo gyari lenovo thincentre m70e tipusu pc, gigabites marvell yukon halokartyakkal, klonozott operacios rendszerrel.. a szerveren serv-u ftp, a kliens pedig ftp rush.. ha az iranyitott geprol toltok at a masikra (upload), akkor 25mb/s, ha az iranyitott geprol toltok le a masik geprol (download), akkor pedig hdd korlat, 110mb/s..

Play nice!

(#1260) juliabrilke válasza CsodaPOK (#1257) üzenetére


juliabrilke
addikt

Beüzemeltem a RemoteFx-et a gépen. :C

Lényegesen gyorsabb, mint bármelyik távoli asztal megoldás, de azért bőven van hátránya is. Iszonyatosan nagy adatforgalmat generál, de mondjuk érthető is.

Az erejét jelzi, hogy még need for speed: most wanted is futtatható 1024x768-as felbontással. Mindez távoli asztal eléréssel. :Y

(#1261) CsodaPOK válasza juliabrilke (#1260) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ajjha, de kis erős lett a kicsike :)
Milyen VGA-val sikerült működésre bírni?

(#1262) juliabrilke válasza CsodaPOK (#1261) üzenetére


juliabrilke
addikt

8800GT és GTS450 is megy. Viszont azonos sebességgel. Tehát valami limitál.

Persze minden alacsonyra véve és 1024x768-es felbontáson. De szerintem ez nagyon nagy szó. Jól megcsinálták ezt a RemoteFX-et. :C

[ Szerkesztve ]

(#1263) CsodaPOK válasza juliabrilke (#1262) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Tehát akkor nem kell a Quadro meg a Firestream csilliókért :)
Jól megcsinálták biza. És ez még az első verziója, mi lesz itt később?! :D

Pár év, aztán "főnök kéne a serverekbe pár erősebb vga, szaggat a CoD"

[ Szerkesztve ]

(#1264) brd


brd
nagyúr

Van valakinek ötlete, hogy a feladatütemező(be)n mi romolhat el? Van egy feladat (létrehoztam már vagy 2x, hátha valami hiba történt közben), egy .bat file-t kellene naponta fix időpontban elindítania, írja is minden napra, hogy akkor majd futtatja, de nem indul el, semmi nem történik a megjelölt időpontban, sehol egy bejegyzés, sem a history-ban, sem az eseménynaplóban. Kézzel el tudom indítani a task-ot, le is fut hiba nélkül. (Sima 2008, nem R2).

The only real valuable thing is intuition.

(#1265) kraftxld válasza brd (#1264) üzenetére


kraftxld
nagyúr

a "run with highest priviliges" be van kapcsolva?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1266) brd válasza kraftxld (#1265) üzenetére


brd
nagyúr

Persze.

The only real valuable thing is intuition.

(#1267) ql0qxo


ql0qxo
csendes tag

Sziasztok!

Most tért át a cégem 2008R2-re. Volt egy program ami istennek nem akart elindulni 2008 alatt. Csináltam egy virtuális XP-t, ahol már tökéletesen fut. A virtuális XP ki tud menni az internetre. Csak a 2008 alól nem tudom sehogy sem elérni. Mert távoli asztal szolgáltatással akartam használni. Az XP ki van kapcsolva a tűzfal. Megkapja az ip címet is. Csak 2008 alól pl. nem tudom pingelni. A HYPER-V-ben mind a kettő ugyanazt a hálókártyát használja. Valahogy szeretném elérni az nem csak a HYPER-V keresztül.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#1268) donnni


donnni
csendes tag

Sziasztok!

Telepítettem egy Server 2008 gépet, mindent beállítottam, DNS, AD, DHCP, Fájlmegosztás!
VPN elérést kell biztosítanom a szerverhez egy külsős emberkének. Sikerül is feltelepítenem az útválasztó és távelérésen belül csak a VPN-t, a kapcsolat működik is, majd kb fél-egy óra után a hálózaton lévő gépek nem érik el a szerveren a fájlokat. Pingelni tudom a szervert, de a beállított meghajtók nem érhetőek el. És inenntől kezdve többet nem tudom elérni a fájlokat, azt írja a gép, nincs ilyen megosztás.
Esetleg van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja ezt?

(#1269) donnni


donnni
csendes tag

Sziasztok!

Telepítettem egy Server 2008 gépet, mindent beállítottam, DNS, AD, DHCP, Fájlmegosztás!
VPN elérést kell biztosítanom a szerverhez egy külsős emberkének. Sikerül is feltelepítenem az útválasztó és távelérésen belül csak a VPN-t, a kapcsolat működik is, majd kb fél-egy óra után a hálózaton lévő gépek nem érik el a szerveren a fájlokat. Pingelni tudom a szervert, de a beállított meghajtók nem érhetőek el. És inenntől kezdve többet nem tudom elérni a fájlokat, azt írja a gép, nincs ilyen megosztás.
Esetleg van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja ezt?

(#1270) kraftxld válasza donnni (#1269) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van egy checkbox a beállítás közben valami egyéb biztonságról, mikor a hálózatot választod ki, ott ki kell venni a pipát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1271) donnni válasza kraftxld (#1270) üzenetére


donnni
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
A gépen két hálókártya van, de csak egyet használok, a másikat letiltottam. A VPN miatt érdemes inkább a másik kártyát is beállítani, hogy azon keresztül működjön a kapcsolat?
Ez a checkbox kivétele segíthet?

(#1272) donnni válasza donnni (#1271) üzenetére


donnni
csendes tag

Csak 1 háló kártya van beállítva, a másikat letiltottam, és ez a link alapján állítottam be a VPN-t

http://www.howtonetworking.com/Windows/2008vpn1.htm

Ezen kívül kell még valamit beállítani? (A felhasználók az AD-ban fel vannak véve és beállítva)

(#1273) kraftxld válasza donnni (#1272) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A NAP policy-nál engedélyezni kell, hogy ki férjen hozzá a RRAS szolgáltatáshoz, és tudjon betárcsázni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1274) donnni válasza kraftxld (#1273) üzenetére


donnni
csendes tag

Ezt csak azon felhasználóknál kell beállítani, akiket VPN-en keresztül be szeretnék engedni a hálózatra? Mivel több XP felhasználó van, aki nnincs AD-ben beléptetve csak a szerver fájlmegosztásait használja. Ez eddig jól működött, de mikor bekapcsoltam a VPN-t, utánna nem tudtak már hozzáférni a fájlokhoz, illetve nem is látták a szervert.

(#1275) donnni válasza donnni (#1274) üzenetére


donnni
csendes tag

Esetleg ha nem rakom fel a server 2008 VPN szolgáltatását, hanem egy külső programmal csinálom, OPEN VPN vagy CISCO alapú? Esetleg tudsz ilyet ajánlani, amit könnyen be lehet állítani?

(#1276) kraftxld válasza donnni (#1274) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A linkelt képnél vedd ki a pipát amikor csinálod a vpn szervert.
A szerveren lévő csoport alapján engedélyezi a hozzáférést tök mindegy hogy közben nem tartománnyal hitelesítenek az XP-s gépek (bár ez lenne az egészséges).
Meg lehet csinálni cisco cuccal is, de az a VPN a szerver előtt végződik, és nem next-next finish beállítani :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1277) bobsys válasza kraftxld (#1276) üzenetére


bobsys
addikt

Jajmar most miert ekezed a ciscot? :P
Penteken laza 3 ora alatt osszelottem a IP telefon-cisco vonalat az egyik ugyfelnel ugy, hopgy a szolgaltato switche mar bevolt allitva, csak be kellett raknunk +2 switchet a nagyszeruen kivitelezett halozat miatt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1278) kraftxld válasza bobsys (#1277) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez még messze van az ekézéstől, az Trend Micro témában megy a blogomban :DDD
Le is vagyok maradva pár résszel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1279) bobsys válasza kraftxld (#1278) üzenetére


bobsys
addikt

Jahogy az folyamatosan bovul
Egyebkent nekunk ilyen hibaink sohasem voltak (kopp-kopp-kopp)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1280) donnni válasza kraftxld (#1276) üzenetére


donnni
csendes tag

köszönöm a segítséget!
Ha fennt van a szerveren az AD, DHCP, DNS és fájlmegosztás, illetve az AD-ban egy felhasználó, akit be szeretnék engedni a szerverre VPN-en keresztül, akkor csak telepítem a
Hálózati házirend és elérési szolgáltatások szerepkört, majd azon belül csak a távelérés opciót pipálom be, majd telepítés után a kiszolgálókezelőben a hálózati házirend szerepkörnél az Útválasztás és távelérés engedélyezésénél az egyéni konfigurációt választottam és azon belül a Virtuális magánhálózat opciót és kész. Ztánna már csaka szolgáltatást elindítottam. A rendszerben bár két hálókártya van, csak egyet használok, a másikat letiltottam. De mivel így csináltam, az általad csatolt képpen nem is találkoztam.
Esetleg más opciót kell kiválasztanom?

(#1281) kraftxld válasza donnni (#1280) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne haragudj, de ezekkel a magyar nevekkel kicsit kusza nekem az egész :)
Majd átolvasom párszor, hátha ki tudom bogozni.
Miután megcsinálod a VPN-t minek tiltod le a másik hálókártyát? Ez a varázsló előtt vagy után volt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1282) donnni válasza kraftxld (#1281) üzenetére


donnni
csendes tag

A letiltás már a szerver telepítése elején volt.
Mivel két hálókártya van a gépben, de az egyiket letiltottam, egy hálókártyával is mennie kellene a dolognak. Esetleg képenyőfotókat tudnék küldeni, hogy mikor mit és hogyan állítottam be a szerver teljes teleítése folyamán. Amúgy a VPN telepítéséig nincs is gondom, sőt magának a VPN telepítésével sincs, csak azt nem értem, hogy utána az XP-s gépen beállított megosztási mappák miért nem látszanak!
Ha segítene a képenyőfotó, akkor egy zip csomagban el tudnám küldni neked, hátha egyértelmű lenne, hogy hol a hiba.

(#1283) donnni válasza donnni (#1282) üzenetére


donnni
csendes tag

Sziasztok!

Délután virtuális géppel csináltam egy egyszerű Server 2008 telepítést és szerepkörök beállítását. DNS, AD, Fájlmegosztás, DHCP és VPN. A fájlmegosztást egy virtuális XP-n próbáltam azon működött, illetve a VPN-t is kipróbáltam, persze csak a belső hálózatból, ami szintén jól működött.

Erre az oldalra feltettem a képeket a telepítés fontosabb lépéseiről és beállításairól. Hátha segít ez valakinek, illetve ha hibát találtok, jelezzétek.

http://server.donnni.fotoalbum2.hu/viewpicture/pictureid/15049093

Várom a visszajelzéseteket!

(#1284) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám. Elkészítettem az ADUC-ban egy OU=iskola és benne egy OU=diak-ot benne pedig egy felhasználót "elso" néven ugyanez a bejelentkező neve is.
Amikor leteszteltem egy XP SP3-as gépen, működött is szépen. De amikor leszedtem az ADUC-t és újraraktam, már nem ment más felhasználónévvel, még mindig az "elso"-vel ment aminek már nyoma sem volt, és mással már nem is enged belépni az XP-s gép.

szerver: 192.168.1.2
mask: 255.255.255.0
átjáró: 192.168.1.1
DNS: 192.168.1.2
tartomány: suli.hu

kliens:
elvileg DHCP(mert először még működött vele)
tartomány: suli

Talán a nem frissítette be magát a rendszer? Vagy esetleg lehet, hogy egy helyi GPO érvényesült az XP-s gépre? Legalábbis ezekre gondolok.
Segítséget előre is köszi!
üdv

(#1285) ql0qxo


ql0qxo
csendes tag

Sziasztok!

Most tért át a cégem 2008R2-re. Volt egy program ami istennek nem akart elindulni 2008 alatt. Csináltam egy virtuális XP-t, ahol már tökéletesen fut. A virtuális XP ki tud menni az internetre. Csak a 2008 alól nem tudom sehogy sem elérni. Mert távoli asztal szolgáltatással akartam használni. Az XP ki van kapcsolva a tűzfal. Megkapja az ip címet is. Csak 2008 alól pl. nem tudom pingelni. A HYPER-V-ben mind a kettő ugyanazt a hálókártyát használja. Valahogy szeretném elérni az nem csak a HYPER-V keresztül.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#1286) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

A probléma még mindig fennáll! Csak szűkült a probléma köre.
Csak azt a felhasználót engedi bejelentkezni tartományba, aki legelőször jelentkezett be.
Egyszóval a számítógép összekötődött a felhasználóval:D
Valakinek ötlet?
üdv

(#1287) brd válasza Kukcaman (#1286) üzenetére


brd
nagyúr

Ugye az új tartományba is beléptetted a gépet újra? Mert az, hogy ugyanaz a neve, a servergép számára még mást jelent(het), mert ő egy ún. GUID alapján kezeli, ez pedig (elvileg) mindig egyedi lesz, minden új tartománynál. A régi userrel azért tudsz "belépni", mert a kliens gépen van egy cache, ami eltárolja az utolsó bejelentkezést.

ql0qxo: A virtuális XP is a Hyper-V alatt fut? Ugyanannak a hálózatnak (IP tartomány/netmask jó-e) a tagjai a server és a kliens is? Jól értem, a 2008-ról nem tudod RDP-vel elérni az XP-t? Alapból nincs bekapcsolva rajta egyébként az RDP-n keresztüli elérés, tehát be kell kapcsolni. (Ha a helyesírásod a továbbiakban is az érthetőség rovására menne, akkor vedd úgy, hogy nem írtam.)

The only real valuable thing is intuition.

(#1288) Kukcaman válasza brd (#1287) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Hát most, hogy újraraktam az XP-t, és a szerveren csináltam két felhasználót, még akkor is az első felhasználót engedi csak be.
Egy tartományom van, és abba is léptetném be a másik felhasználót is ha lehetne.

(#1289) Lokids válasza Kukcaman (#1288) üzenetére


Lokids
addikt

De a gépet magát újra beléptetted a Domainba? (gondolom igen, de azért megkérdem)

A Többi usernek van joga belépni a gépre? Gondolom domain userek. Add őket (vagy a domain user groupot) hozzá ideiglenesen a helyi admin csoporthoz.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1290) Kukcaman válasza Lokids (#1289) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igen!Minden a helyén volt, kivéve egy dolgot.
Azért engedte az egyik felhasználót be a másikat meg nem, mert a felhasználó tulajdonságainál a "log on to" nem volt beállítva az összes gépre hanem csak arra a konkrét XP-s gépre.
Köszönöm a segítséget.

(#1291) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

A következőlépés a GPO érvényesítése csoportokra.
2 GP és 2csoport.

(#1292) ql0qxo válasza brd (#1287) üzenetére


ql0qxo
csendes tag

Köszönöm a javaslatott. A helyesírás miatt bocsi. :F A XP is a hyper-v alatt fut, a servertől kapja az ip címet. bekapcsoltam rajta a távoli hozzáférést, kikapcsoltam a tűzfalat. Probáltam ping-et is, de nem tudom pingelni sem a server alól a ip címét. Kb ennyi egyelőre.

Köszönöm a segítséget.

(#1293) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!
Van egy balfék kérdésem. A szerveren szeretnék létrehozni egy alacsonyjogú felhasználót aki be is tud lépni.
Másik pedig, hogy olyan felhasználót akarok létrehozni, aki meg tudja szüntetni az internetes forgalmat, vagy konkrétan számítógépeket tud lekapcsolni a hálóról.

üdv

(#1294) kraftxld válasza Kukcaman (#1293) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kicsit konkretizálni kéne a dolgokat.
1, Terminal szervert csinálsz, hogy az usernek be kéne lépnie? Vagy mi a cél?
2, Itt is mit szeretnél elérni? Az egész hálón szüntesse meg az internetes forgalmat? Vagy csak az adott kliensen? Csak az internet forgalmat tudja lekapcsolni, vagy az egész hálót?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1295) kraftxld válasza Kukcaman (#1286) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kapásból DNS hiba jut eszembe.
Mi a pontos hibaüzenet amit kapsz? Hol csináltad az új felhasználót, és milyen csoportok tagjai?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1296) kraftxld válasza Kukcaman (#1291) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A group policy nevével ellentétben nem csoportra hanem OU-ra érvényesül első körben, majd utána tudsz megadni csoportokat amikre érvényesül vagy nem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1297) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

A kiszolgálón nem adminként akarok bejelentkezni, hanem egy csóringer felhasználóként amit csak én használok. Ha véletlenül valaki fizikailag is ott van a szervernél és éppen még be vagyok jelentkezve, akkor ne tudjon akárkinek akármilyen jogot adni. Szóval itt csak ez a cél.

Az internetet kellene lekapcsolni, és csak egy adott tanteremben (tanár user jogosultságnak gondoltam, hogy dolgozat alkalmával kinyomja a netet).

A bejelentkezésnél az alábbi hibaüzenet jelenik meg:
"You cannot lo on because the logon method you are using is not allowed on this computer. Please see your network administrator for more information". (úgy hangzik mintha a log on locallyt kellene beállítani.). AD US-en belül a SULI.HU erdőn belül az alapértelmezetten létező "USERS"-en hoztam létre a felhasználót.
De most reggel még bénáztam vele, és hozzáadtam az Admin csoporthoz, és be is engedett.

(#1298) CsodaPOK válasza Kukcaman (#1297) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Default-ban DC-re nem enged be sima user-t.
A Default Domain Controller Policy-ba kell beállítanod, az általad is írt Log On Locally-t.

(#1299) Kukcaman válasza CsodaPOK (#1298) üzenetére


Kukcaman
senior tag

okés! De hozzá kell rendelni az admin csoporthoz a felhasználót?

(#1300) CsodaPOK válasza Kukcaman (#1299) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Istenőrizz :D
Itt leírja, hogy miként kell csinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.