Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) bugizozi válasza kraftxld (#1395) üzenetére


bugizozi
őstag

TCP/IP és a Named pipe-ok.

Migráció...a 2003 már annyira módosítgatott szerver, hogy jobbnak láttuk előlről kezdeni az egészet :) volt már itt pár rendszergazda és mindenki hozzátett/elvett valamit és igazából én mint x-edik ember, nem tudom hogy ki mit miért csinált rajta... :B

amúgy nézegettük a dolgokat, és az új MSSQL nem mixed módban van telepítve, ez lehet baj lehet?!! :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1402) kraftxld válasza pecze (#1400) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért használjuk a szolgáltatóét mert az gyorsabb mint a root szerver. Valamint ha a szolgáltatód alkalmaz valamilyen tartalom cache-elést (youtube stb) akkor nem fog rendesen működni ha a root dns szervereket használod.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1403) kraftxld válasza bugizozi (#1401) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Meg kell nézni, hogy mi kell a programhoz, és a szerint beállítani, így eléggé a sötétben tapogatózok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1404) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

1 kis segítséget kérnék kliens gép szerverhez géphez való csatlakoztatásában.
VMware-ben próbálkozok, de nem akar összejönni (kezdő volnék ilyen téren :) )
Van 1 virtual machine XP (64bit) és van 1 Server 2008 R2 (64bit).
XP konfig:
- IP cím: 192.168.1.103 (DHCP engedélyezve)
- Computer name: XP64
- Local users:
= Administrator (Member of Administrators)
= userxp (Member of Users)
Server 2008 konfig:
- IP cím: 192.168.1.150 (statikus IP, DHCP nincs)
/Pingelve mindkettő látja a másikat./
- Active Directory telepítve
- domain név: win2008srv.hu
- NETBios név (= computer name): WINSERVER2008
- Active Directory Users:
= Administrator (Member of Administrators, Domain Admins, Domain Users, stb.)
= userxp (Member of Domain Users, Users)

Na és én az XP alatt szeretném beállítani, hogy a userxp ne a local computerbe, hanem a tartományi sz.gépre jelentkezzen be, amit a Server 2008 alatt majd menedzselni tudok. Nyilván XP-be adminként megyek be, de fennakadtam a domain hozzáadásánál, nem sikerült.
Vki segítsen lécci! :)

Előre is köszi!
Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

(#1405) kraftxld válasza Forza_JUVE (#1404) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Úgy 4 hsz-el ezelőtt leírtam, hogy mi a lényeg, a kliensen pedig vezérlőpult, rendszer, számítógépnév, és ott berakod a tartományba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1406) pecze válasza kraftxld (#1402) üzenetére


pecze
aktív tag

Kösz, ez hasznos volt.

(#1407) Octopus21


Octopus21
aktív tag

HAli.

Tegnap próbálkoztam tovább és nem volt jó, aztán ugye nekem a tartománynév az x.local és az volt a baja, hogy a kliens gépet mikor be akartam léptetni így írtam be, Aztán megpróbáltam a .local nélkül, tehát csak egy X-et írtam, és már kérte is a felhasználót, meg a jelszót, majd kiírta, hogy üdvözöljük a tartományban. Örültem, mint állat, majd jött a következő pofon. Kliens gép újraindul, belépésnél beírom a tartományi felhazsnáló nevét és jelszavát, majd azt írja, hogy az X tartomány jelenleg nem elérhető:( Aztán sehogysem akar belépni azóta:( Mi lehet a baj?

(#1408) kraftxld válasza Octopus21 (#1407) üzenetére


kraftxld
nagyúr

DNS hiba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1409) Octopus21 válasza kraftxld (#1408) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Hello!

Nem tudom, akkor, hogy mit csináljak. 2003-nál nem voltak ilyen gondok.
Kérhetnék egy olyat, hogy leírnád mint a hülyegyereknek konkrét IP címekkel, meg hogy mit hol keressek, mit hogyan állítsak, be, esetleg ha az AD, DHCP, DNS telepítésénél tudni kell valamit stb.

Tartománynevem az AD-nál: x.local
Server gép IP címének a következőt állítottam(TCP/IP):

192.168.0.10
255.255.255.0
átjáró:192.168.0.1
elsődleges DNS:192.168.0.10

DHCP hatóköre: 192.168.0.10-192.168.0.100

Kliens gép megkapja automatán a 192.168.0.11 címet.

Köszi.

(#1410) kraftxld válasza Octopus21 (#1409) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A kliensen a dns hová mutat?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1411) DopeBob válasza Octopus21 (#1409) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia,

így nehéz lesz :B

http://technetklub.hu/shot/

http://www.microsoft.com/hun/technet/article/?id=a93791c2-4c29-4e41-832e-0a674a15c97c

Ha van egy kis időd ezeket nézd meg, szerintem az tanulás elején nagyon hasznosak az ilyen videók.

MZ/X

(#1412) Octopus21 válasza kraftxld (#1410) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Azt, hogy tudom megnézni?:)

(#1413) Octopus21 válasza DopeBob (#1411) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Köszi, mindenképp megnézem ezeket majd.

(#1414) kraftxld válasza Octopus21 (#1412) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk amit beállítottál a DHCP-n :)

Amúgy így tényleg elég nehéz lesz, olvasd el a könyvet először amit linkeltek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1415) Octopus21 válasza kraftxld (#1414) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Ja a TCP/IP-re gondolsz?
A kliens gépen azt nem álíítottam, hanem hagytam automatán az IP címet is meg a DNS-t is. Vagy ott is írjam be a dns kiszolgálóhoz a 192.168.0.10 címet?

Amúgy természetesen el fogom olvasni amiket linkeltek, meg láttam vannak videok is. Biztos sokat fog segíteni.

(#1416) kraftxld válasza Octopus21 (#1415) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De ha automatán akkor is kap valamit, méghozzá a dhcp szerveről kapja a DNS szerver címét. Annak kell a szerver-nek lenni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1417) Forza_JUVE válasza kraftxld (#1405) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Szia.

Elolvastam, és követtem is amiket írtál ... többek közt felraktam a Server2008-ra a DHCP-t mert az nem volt még telepítve. DNS-t hagytam a 127.0.0.1-en ahogy írtad, de valamiért mégsem OK!! :(
Belépek a kliensbe adminként, de mikor beléptetném a tartományba, ugyanazt kapom mint eddig. 3 adatot kér:
User name: Administrator /xp-be is meg serveren is ez a rendszergazdafiók/
Password: /ide az xp-s jelszót írom, ugye ??/
Domain: a server2008 tartományneve, vagyis win2008srv.hu

NEXT ->

"windows cannot find an account for your computer on the WIN2008SRV.HU domain"

mellékelek is egy képet az XP-ről ... egyet meg a Server2008-ról, hátha így könnyebben kiderül mit rontok el?!

[ Szerkesztve ]

(#1418) kraftxld válasza Forza_JUVE (#1417) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne a network ID-re hanem a change-re kattint az XP gépen
A szerveren fölösleges a szolgáltató dns-e mint másodlagos DNS, inkább rakd be forwarderre.
A dns-ben megvan a win2008srv.hu zóna és az SRV rekordok is?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1419) Forza_JUVE válasza kraftxld (#1418) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

asszem sikerült ... időközben én is a Change-re kattintva írtam be a Domain nevet ... a rohadt ".HU" nélkül és most jó lett: "welcome to the domain" üzenet volt !!! :):)
Jöttem vissza h elújságoljam és akkor olvasom h pont ezt írtad Te is! :)

azt a DNS-részt viszont nem annyira értem. Az OK h kiszedem a másodlagos DNS-t a szerveren, de nem tudom hogy mit jelent h rakjam be forwarderre?! :F
Mint ahogy a zóna és SRV rekordokkal sem értem pontosan a mondandó lényegét.

[ Szerkesztve ]

(#1420) Forza_JUVE válasza kraftxld (#1418) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

... és még 1 kérdés. Most már valóban működik, XP-ben mind adminként, mind userként be tudok lépni a tartományba ... de valami eszméletlen sokáig tart!! Hosszú percekig van "Applying your personal settings..." miután beírom a nevet, jelszót, tartománynevet.
Ez miért lehet?
Nem csak első, sokadik belépésre is. :F

(#1421) DopeBob válasza Forza_JUVE (#1420) üzenetére


DopeBob
addikt

DNS hiba

MZ/X

(#1422) DopeBob válasza Forza_JUVE (#1420) üzenetére


DopeBob
addikt

Windows XP EventLogban nincs valami hibaüzenet?

MZ/X

(#1423) Forza_JUVE válasza DopeBob (#1422) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Meglehet h valóban vmi DNS hiba okozza, mivel az enyémet megelőző hsz-ban elhangzott ez: "A dns-ben megvan a win2008srv.hu zóna és az SRV rekordok is?"
Ha esetleg meg tudnád mondani h ezt hol és hogyan orvosoljam, az jó lenne, talán meg is oldaná a gondot. Én sajna nem vágom. :(
Köszi

(#1424) Forza_JUVE válasza kraftxld (#1418) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Időközben megcsináltam a zónát, beállítottam a szolgáltató DNS IP-jét forwardernek, és az SRV rekordok hozzáadásáig jutottam.
Itt azonban nem világos, hogy ebben az ablakban hova mit kéne írni. Tudnál ebben segíteni please? :)

[ Szerkesztve ]

(#1425) DopeBob válasza Forza_JUVE (#1423) üzenetére


DopeBob
addikt

Hogy telepítetted a szervert? Volt korábban DNS szerver vagy a varázsló telepítette őket együtt?

Windows XP eventlogban (vezérlőpult/felügyeleti eszközök/eseménynapló) Rendszer részében milyen hibák vannan logon előtt után?

DNS-hez:

Szerveren: Admin Tools/DNS/Forward Lookup Zones/

itt kéne látnod a win2008srv.hu (.hu-t nem szoktak használni, .intra .local hacsak nem publikus dns szerver)

Itt kell lennie egy olyan host rekordnak (A) ami a szerver neve, mellette IP cím.

Illetve az erőforrásrekordok _tcp _utp _ jellel kezdődnek.

MZ/X

(#1426) DopeBob


DopeBob
addikt

Illetve nekem is egy kérdés:

Adott egy kisebb cég, 2 szerver 1. csak dc-dns vmi desktop (2k8 std)
2. valami dell (tőlem is érdeklődtek ezért a sok bizonytalanság) hyper-v server rajta 1 guest szerver (2k8 std) ami dc, file, print szerver szerepeket visz, illetve ha jól tudom ide jönne egy linux-os levelező rendszer (talán zimbra)

Felmerült a rendelkezésre állás, szerverről elvileg napi mentés készül, ha valami borul, elvileg pár óra újrahúzni, és mindenki boldog.

Milyen lehetőségek lennének rendelkezésre állás növelésére? Illetve hogyan lehetne csökkenteni a visszaállítási időt, ha esetleg vmi gebasz van?

Hyper-V Host Clusterhez +1 szerver kéne, illetve valami SAN/NAS? Ha igen, akkor tudna esetleg valaki valami "költéshatékony" tárolót ajánlani? Nyilván ebből is olyan kellene amiben gyakorlatilag minden redundáns, különben csak lett egy másik SPoF.

MZ/X

(#1427) Forza_JUVE válasza DopeBob (#1425) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Varázslóval telepítettem a Server Manager / Roles / Add Roles linken az AD-t, DHCP-t, DNS-t.

A szerveren az Admin Tools/DNS/Forward Lookup Zones helyen hozzáadtam egy zónát:
zone.win2008srv.hu, és automatikusan van benne 2 rekord. Így fest most.

A korábban említett SRV rekordot nem tudtam hozzáadni a zónához, mert a legördülő listából nem tudom mit kell kiválasztanom. Itt.

Ezt követően újraindítottam mindkét virtual machine-t, újra be akartam léptetni az XP-t a tartományba adminként, és most is kb. 5 percig tartott. :F
Ezután megnéztem az XP EventLog-ját, és ezek vannak a logon előtt/után:

van 1 Warning ... és van 1 Error

A warning-ba látok egy olyan részt, hogy:
DNS server list :
216.146.35.35, 216.146.36.36
Ezeket viszont magától írja be minden reboot után a TCP/IP tulajdonságokhoz, nem értem miért, pedig már kitöröltem és automatára állítottam! :F

Na ezekből az infókból sikerül valamit leszűrni ??

THX :R

--------------------------------------------------------------------------------

Szerkesztve: a Warning üzenet a linkelt képen nem látszik teljes egészében.
Itt a teljes üzi:

The system failed to register host (A) resource records (RRs) for network adapter
with settings:

Adapter Name : {BC26588D-BB17-4512-90F6-C0FE46632DAE}
Host Name : XP64
Primary Domain Suffix : win2008srv.hu
DNS server list :
216.146.35.35, 216.146.36.36
Sent update to server : <?>
IP Address(es) :
192.168.1.103

The reason the system could not register these RRs was because the DNS server contacted refused the update request. The reasons for this might be (a) you are not allowed to update the specified DNS domain name, or (b) because the DNS server authoritative for this name does not support the DNS dynamic update protocol.

To register the DNS host (A) resource records using the specific DNS domain name and IP addresses for this adapter, contact your DNS server or network systems administrator.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

[ Szerkesztve ]

(#1428) DopeBob válasza Forza_JUVE (#1427) üzenetére


DopeBob
addikt

zone.win2008srv.hu ezt töröld ki, a win2008srv.hu a Te zónád, ezt megcsinálja automatikusan.

DHCP server tulajdonságait kéne megnézni, hogy milyen DNS címet oszt ki, ott lesz valami gubanc.

Vagy kezdetnek prbáld ki, hogy a kliensen kézzel beírod a DNS címnek a szervered IP címét (192.168.1.150)

MZ/X

(#1429) Forza_JUVE válasza DopeBob (#1425) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

nnnaa, szóval most töröltem a zone.win2008srv.hu-t, mivel rájöttem h feleslegesen hoztam létre, hiszen már ott van a win2008srv.hu a Forward Lookup Zone-ban ... és ebben már látom a Host (A) -t mellette IP cím, felette meg az erőforrások: _tcp, _udp, stb.

(#1430) Forza_JUVE válasza DopeBob (#1428) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Serveren zone.win2008srv.hu kitörölve, kliensben a server címe beírva a DNS-hez, reboot.

közben csináltam egy printscreent a server DHCP-jéről.

Nem az a 213...... IP cím a gubanc, amit az XP állandóan magától írogatott be ??

Szerkesztve: semmi változás ... megint k. lassan akar az XP belépni! :(

[ Szerkesztve ]

(#1431) chepavel válasza Forza_JUVE (#1430) üzenetére


chepavel
aktív tag

De, az a gond. A DHCP-n ne a "127.0.0.1", legyen beállítva. Hanem a DNS szervernek az a belső címe, melyről a kliensek elérik. A másik IP cím sem kell.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1432) Forza_JUVE válasza DopeBob (#1428) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

az XP újraindítás és kb. 6 perc várakozás után belép, és így néz ki, pedig ujraindítás ELŐTT kézzel írtam be a 192.168.1.150 IP-t !!!
Honnan az édesanyjából szedi ezeket a DNS-eket ?? Kezdem sejteni h ez okozhatja a nagyon lassú belépést, nem?! :F

[ Szerkesztve ]

(#1433) Forza_JUVE válasza chepavel (#1431) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszönöm szépen h Te is becsatlakoztál és segítesz! :)
Már kezdem elveszíteni a fonalat ... a "DNS szervernek az a belső címe, melyről a kliensek elérik." alatt a 192.168.1.150 IP-re gondolsz, amit a TCP/Ip-nél én adtam meg statikus IP-nek?

[ Szerkesztve ]

(#1434) chepavel válasza Forza_JUVE (#1433) üzenetére


chepavel
aktív tag

Igen, amit kézzel adtál meg a szervernek. Ahogy írod, a 192.168.1.150-et, a kliens így a Te DNS szerveredre fog mutatni. Ahogy írták már korábban, nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy az AD alapja a jól beállított DNS.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1435) Forza_JUVE válasza chepavel (#1434) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Én ezt már nem értem, most is csak nagyon-nagyon lassan lép be az XP, pedig így csináltam, ahogy írtad/írtátok ... elvileg most már jó a serveren a DNS! De akkor mi a jóisten baja lehet?!
AD-ban már matattam korábban, de ez a DNS kissé új nekem, emiatt kűzdök ennyit, nem elég egyértelmű (még).

(#1436) Forza_JUVE válasza chepavel (#1434) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Na most van vége a koncertnek ... sikerült !!!!! :)

Eddig az XP kliens nem látszott a Serveren a DNS Lookup Zonájában ... most már igen ... és most már azonnal be is jelentkezik az XP!

Köszi mindenkinek a segítséget !!!! :R

Amúgy frissen végzett rendszergazda volnék (2 éves suli), de 1-2 tanárnak meghúzogatnám a faszát h miért nem ezeket oktatja a sok baromság (jog, projekt management, win2003 server) helyett, miért nekem kell mindenre rájönni, miközben néhány fórumozónak is az idegein gyalogolok a kérdéseimmel ?! :)

[ Szerkesztve ]

(#1437) kraftxld válasza Forza_JUVE (#1436) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sajna az az igazság, hogy ezek az OKJ kurzusok nem igazán jók semmire, Igencsak igaz a mondás, hogy aki tudja csinálja, aki nem tudja az tanítja :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1438) DopeBob


DopeBob
addikt

Erre visszanézne majd valaki esetleg? :B

MZ/X

(#1439) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok!

Végre sikerült beléptetnem a kliens gépet tartományba.
A TCP/IP beállításoknál a kliens gépen kivettem az automata IP és DNS kérést. És beírtam azt az IP címet, amit automatán is megkapott, DNS-hez meg beírtam a server gép IP címét és jó lett. Gyorsan is lépett be, nem sokat gondolkozott.

Én is ugyanilyen 2 éves suliba járok. Hát mi is csak nemrég kezdtünk bele a server 2003-ba, de én teljesen nulláról indultam, viszont ott mindig be tudtam léptetni tartományba.
Sajnos nem túl sok idő ez a 2 év, főleg így, hogy csak szombatonként járunk.

Üdv.

(#1440) kraftxld válasza DopeBob (#1438) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen szolgáltatásokat szeretnének hibatűrőre és mennyi pénzük van rá?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1441) kraftxld válasza Octopus21 (#1439) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gratula! :)

2 év amúgy iszonyat sok idő IT-ben, én annyi idő alatt lenyomtatm kb 10 MS vizsgát 8 órás meló plusz maszek mellett :)
Nem csak akkor kell tanulni amikor suli van, hanem mellette is ezerrel ha ezzel akarsz foglalkozni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1442) DopeBob válasza kraftxld (#1441) üzenetére


DopeBob
addikt

Az egészet :DDD

File szerver esetleg mehet DFS-el.
De a print szerverhez már kell a cluster -> Enterprise licence kell, illetve ehhez is kéne a közös tár és a +1 szerver (még egy enterprise win).

Hyper-V host clusterrel elvileg elég még egy szerver és még egy std win, ha jól tudom a live migration megy úgy is.

Pénzük szerintem annyi van rá, hogyha meglátják, hogy mennyi lenne, inkább nem fog kelleni :N

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1443) DopeBob válasza Octopus21 (#1439) üzenetére


DopeBob
addikt

Rendszerfelügyelet rendszergazdáknak

Ezt a könyvet nem tudom ismeritek e, ingyenes és viszonylag hasznos, az elején mindenképpen. Ha jól emlékszem, még vista/2003 szerver van benne, de ezekben az alap dolgokban nincs igazán nagy különbség

MZ/X

(#1444) kraftxld válasza DopeBob (#1442) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én nem keverném be a SAN témát, mert az tényleg rohadtdrága.
Ha van két értelmesebb host, akkor szolgáltatás szinten tudsz elég jó hibatűrést csinálni (persze a gyökér DOS-os progik ellen nem véd :D)
2 DC, 2 DHCP, 2 File szerver DFS-el, 2 DNS, stb. ha van Exchange akkor DAG két szerverrel.
Ezt szerverenként egy enterprise licensszel és két Exchange standard licensszel meg lehet úszni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1445) DopeBob válasza kraftxld (#1444) üzenetére


DopeBob
addikt

DHCP cluster nélkül hogy lesz hibatűrő? Megfelezem a scopeot, és majd valahonnan kapnak címet? :N

Levelezés mindenképpen valami ingyenes megoldás lesz ha jól tudom (valami linux) ezért vetődött fel a hyper-v (ami már adott) cluster.

A rohadtdrága az tényleg rohadtdrága? Nincs valami belépőszínt?

MZ/X

(#1446) kraftxld válasza DopeBob (#1445) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha clusterezni akarsz, akkor ugyebár legalább két SAN mert amúgy ha leáll a SAN akkor borul az egész. Hozzá legalább két rendes switch, nem a hwapróról összebugázott led hibás 10-es hubok :D

Stb stb.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1447) DopeBob válasza kraftxld (#1446) üzenetére


DopeBob
addikt

Akkor kicsit átfogalmaznám a kérdést :DDD

Milyen lehetőségek vannak egy kisebb cégnél, a rendelkezésre állás növelésére? Vegyenek USB3-mas külső HDD-t, hogy gyorsabb legyen a mentés visszatöltése? :)

Egyébként egy normálisabb SAN-ben nem csinálnak mindent redundánsra? (RAID vezrlő, táp, út...) legalábbis én így tudom, de nem igazán ismerem őket.

"hwapróról összebugázott led hibás 10-es hubok" csak nem tapasztalat? :D

MZ/X

(#1448) kraftxld válasza DopeBob (#1447) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha pár órát kibírnak gáz esetén akkor igen, USB3-as vinyó, image alapú mentés, vagy hot standby gép bár ez is problémás egy kicsit.
Van minden redundánsan egy SAN-ben, de a történelem során előfordult, hogy firmware-t basztak el a SAN-on, stb. Ha csak egy SAN-t raksz be összességében csak komplexebb infrastruktúrát építesz ki magasabb üzemeltetési költséggel nagyságrendileg nem lesz magasabb a rendelkezésre állás.
Ha szolgáltatás szinten próbálsz megoldásokat keresni első körben ott jobb eredmény érhető el. Volt már részem pár projectben ahol messiásként hangoztatták be a SAN-t, blade clustert meg minden hw alapú magas rendelkezésre állási cuccot, de szolgáltatás szinten nem csináltak semmit, és csak szarabb lett az egész :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1449) CsodaPOK válasza Octopus21 (#1439) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Neked is és Forza_JUVE-nak is:
Szép dolog a kísérgetezgetés és a "majd magamtól rájövök a dolgokra" típusú megközelítés, de kell egy alap tudás először.
Technetklubon és Technetklub TV oldalon rengeteg magyar nyelvű leírás, bemutató, videó van. Ezeket nagyon ajánlatos előbb végignézni.
Aztán pl. Szak kiadónak vannak magyar nyelvű könyvei a témában. Microsoft Press-es könyvek is nagyon jók, de angol nyelvűek. (Ami szakmailag inkább előny, mint hátrány.)
Illetve vannak különböző angol oktatóvideók: Trainsignal, VTC, CBT stb. cégek. Ezek fizetősek, de nagy az internet. ;)

Ezt a hosszálósát nem letolásnak, lehurrogásnak szántam. Épp ellenkezőleg, építő jellegű kirtikának :)

(#1450) Octopus21 válasza CsodaPOK (#1449) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Én nem is annak vettem. Tisztában vagyok vele, hogy az elején tartok, és nagyon szeretném átlátni fejben az egész hálózat témát, megérteni mi miért van, mert egyenlőre úgy érzem, hogy a sötétben tapogatózok.

Köszi a tippeket meg a linkeket. Nekem is az a bajom, hogy időhiányban szenvedek melo, suli, angol, barátnő stb. miatt.

Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.