Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Cheesy


Cheesy
őstag

Szerintetek manapság milyen hardveres raid kártyát érdemes venni (emberi áron) ami 4 vagy 8 portos és bele lehet kalapálni a mai deszkákba is? Ja és nem utolsó sorban még drivert is írtak hozzá :)

www.vakbelmutet.hu

(#2002) gabesz82 válasza Cheesy (#2001) üzenetére


gabesz82
senior tag

4 portosból az Intel SRCSASLS4I jó választás szerintem, PCIe csatoló, bár az ára viszonylag magas, ha olcsóbb árfekvésűt keresel, akkor az Adaptec megoldásai még jó alternatívát jelentenek (akár 4 akár 8 portos változatban), pl. a 6805E SGL 8 portos, 70e Ft környékén tanyázik.

[ Szerkesztve ]

PSN: Morfologus82

(#2003) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok!
Én windows server 2008 r2-t használok.
Játék szervereket szeretnék róla indtani, amihez mér van webadmin is.
Az a probléma, hogy a webadmin windows xp/7 és szinte minden op rendszeren háttérben system-ként indítja a szervereket, viszont most a szerveren valamiért minden előtérben indul és nem System hanem az adott bejelentkezett felhasználóként.

Nincs arra lehetőség hogy ugyan úgy működjön nekem a windows serveren mint a többi op rendszeren?

A válaszokat előre is köszönöm!

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#2004) Polemius válasza gerokrisz (#2003) üzenetére


Polemius
aktív tag

Voltaképp bármilyen alkalmazást lehet rajta indítani mint service.
(Google segít, ha megkérded tőle: windows server 2008 any application as service)
De talán még egyszerűbb, ha a Task Scheluderben létrehozol egy "At startup" indítású feladatot.
Illetve még a Group Policy Object Editor-ban is tudsz startup (meg shutdown) scriptet indítani.
(Computer config/windows settings/Scripts)

Remélem valamelyik megoldás segít. :)

(#2005) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

S.O.S. kérdés.

Mit kell bírni a parancssorba a nyomonkövetési eszköztár feltelepítéséhez IIS7-nél?

És milyen parancsot kell beírni a parancssorba a már feltelepített szolgáltatások lekérdezéséhez, valamint a telepítéshez?

Sürgős lenne, köszi előre is! :R

(#2006) Male


Male
nagyúr

Távoli asztal kapcsolattal van némi gondom. Mivel csak két felhasználónak kell tudnia távolról bejelentkezni, így terminal server role nincs feltéve, simán csak meg van engedve ennek a kettő felhasználónak, hogy távoli asztallal bejelentkezhessen.

Ez a gép osztja a netet is egyben. Port átirányítás megvan (3389-es port csak).

Win7-es gépekről szépen el is érni bárhonnan, ez megy tökéletesen. WinXP esetén kiabált, hogy NLA képes klienssel lehet csak csatlakozni, ez meg nem az, így nem ment a kapcsolódás. Ezért aztán a szerveren az "Allow connections only from computers running Remote Desktop with Network Level Authentication" elől kivettem a pipát.
Azóta az XP-s gépekről már tovább jut, de csak egy fekete képernyő jön be, majd egy 20 másodperc múlva hálózati hibára hivatkozva bezárul a kapcsolat.

Miért lehet ez, és mit kéne még beállítani, hogy az XP-s gépekről is menjen?
(Tudom, NLA-t életre lehet kelteni XP SP3-tól, de ez nem megoldás, mert olyan XP-s gépekről is el kéne érni, amiken nem lehet állítgatni.)

szerk: WS 2008 r2-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#2007) Male válasza Male (#2006) üzenetére


Male
nagyúr

Valaki tud megoldást?

(#2008) stupid user


stupid user
tag

Sziasztok,

nem volt mostanában hozzászólás, de megpróbálom, mert már kezdek megőrülni.

Vettem az irodába egy HP Proliant szervert, amin gyárilag Microsoft server 2011 van. Ezt szeretném úgy beállítani, hogy a kolléga otthoni XP-s gépéről (nincs routere, nincs hálózata) el tudja érni.
A router Cisco RV 120w (fix ip címmel), ami tud VPN-t, be is állítottam, kollégánál telepítettük a klienst (QuickVPN) és elvileg be is tud jelentkezni, mert a routeren megjelenik mint aktív VPN user, de a szervert nem látja.

A szerveren létrehoztam neki a profilt és engedélyeztem is a Dial in-nél, hogy vpn-en keresztül csatlakozhasson.

megpróbáltam az IP címünket kintről böngészővel megnézni, de nem megy, nem jelenik meg a szerver belépési felület.

A kábelezés most így néz ki: a net bejön a UPC dobozából a routerbe onnan két switch-en keresztül jut el a szerverbe. A szervernek fix ip-t adtam MAC alapján, a VPN usernek meg azt a tartományt "nyitottam" meg, amiben a szerver címe van.

Segítsetek, mit b***tam el?

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#2009) Cheesy


Cheesy
őstag

Olyan appot keresek, ami kicsit részletesebben tudja szemléltetni a nethasználatot, mint a task manager. Leginkább arra vágyok, hogy az egyes userekre lebontva, az általuk felhasznált le/fel sávszélt szemléltesse valahogy.
(2008R2)
Lehet itt kapok választ is a kérdésemre :)

www.vakbelmutet.hu

(#2010) kraftxld válasza Cheesy (#2009) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt szerintem a routeren/tűzfalon kéne csinálni...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2011) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

SBS2011 szerveren lévő Group Plocy Management-et lehet távolról, másik gépen bűvölni, vagy csak úgy, ha bejelentkezek a szerverre?

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2012) bugizozi válasza bugizozi (#2011) üzenetére


bugizozi
őstag

Group Policy Management Console erre jó? :U

bocsánat, de kerestem, nem találtam, írtam ide, tovább kerestem és most láttam meg ezt :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2013) kraftxld válasza bugizozi (#2012) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bármelyik tartományba léptetett gépre ha felrokad azt amit linkeltél (XP-s gép), Vista, Win7 esetén pedig a megfelelő RSAT kell, a telepítés után pedig be kell kapcsolni a vezérlpult programok és szolgáltatások (ha így van a magyarban) alatt a windows összetevőknél a Group Policy konzolt.
Megfelelő jogosultságú user ezután tudja bütykölni a tartományi beállításokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2014) bugizozi válasza kraftxld (#2013) üzenetére


bugizozi
őstag

Az XP-s valamiért nem akart feltelepülni nálam.. a .NET-et hiányolta...3.5 volt fent, befrissítettem a 4-esre, de úgy se tetszett neki :(
Win7 x64 ez a módszer amit te is írtál műxött :K

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2015) kraftxld válasza bugizozi (#2014) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Régi 1.1-es vagy 2.0-s kell neki, ez eléggé őskövület progi már XP alá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2016) bugizozi válasza kraftxld (#2015) üzenetére


bugizozi
őstag

hjaaa...hát ha azt írta volna, hogy 1.1 v 2.0 kell neki, akkor jobb eséllyel tudtam volna működésre bírni, mint így, hogy az jelent meg a képernyőmön, hogy nincs .net framework :W

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2017) GD


GD
őstag

Sziasztok,

Step-by-step leírást keresek PKI infrastruktúrához (angol v magyar), standalone és enterprise megoldáshoz, ami nem csak a telepítést hanem a használatot is bemutatja (cert igénylés, kibocsátás, GPO, stb).

Továbbá egy kérdés: telepített enterprise root CA-t csak ugyan olyan hostnevű gépre tudok migrálni?
Ebből a leírásból feltételezem:
[link]

(#2018) kraftxld válasza GD (#2017) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kis könnyed olvasmány így kezdésnek mielött belekezdenél :D
[link]
Ha ez után se világos a dolog akkor fuss neki mégegyszer :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2019) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziaszokt!

Ha SBS2011-es a át szeretném mozgatni a felhasználók saját fájlait, akkor "csak" ennyi az egész? Katt és átteszi a mappákat az ntfs jogosultságokkal együtt?

:R

A WSUS-t ez alapján megcsináltam, úgy tűnik műxik.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2020) bobsys válasza bugizozi (#2019) üzenetére


bobsys
addikt

Aham

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2021) bugizozi válasza bobsys (#2020) üzenetére


bugizozi
őstag

köszi :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2022) DopeBob


DopeBob
addikt

Valaki meg tudná mondani, hogy Hyper-V Host Cluster különböző szerverek esetén működik e? (Xeon E55XX, E56XX) illetve le van e ez írva valahol Microsoftéknál? Sajnos nem találom.

MZ/X

(#2023) kraftxld válasza DopeBob (#2022) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Működik, de lesz vele szopás.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2024) szoki007


szoki007
aktív tag

Sziasztok !

Egy kis segítségre lenne szükségem .
A problémám az hogy egyik ismerősömnek van egy tüzépe és ahhoz tartozik egy szerver gép.
Valamelyik server verzió van fent, valószínű hogy a 2008 .
Nem tudunk belépni a felhasználói fiókba ..... tehát arra lennék kíváncsi hogy hogyan lehet ezt visszafejteni, vagy esetleg új jelszót kreálni .

Előre is köszönöm !

(#2025) Cheesy


Cheesy
őstag

Milyen megoldás kellene hozzá, hogy a szerveren található filmeket streamelhessem mondjuk az otthoni gépen vagy egyéb eszközön? Keresem, kutatom, de épkézláb megoldást erre még nem találtam... Ti találkoztatok már ilyen progival ami ezt tudja?

www.vakbelmutet.hu

(#2026) bugizozi válasza Cheesy (#2025) üzenetére


bugizozi
őstag

A VLC tud ilyet, egyszer csináltam lokális hálózaton, de már nem emlékszek rá pontosan :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2027) Cheesy válasza bugizozi (#2026) üzenetére


Cheesy
őstag

Tegnap ennek utánaolvastam, de minden alkalommal hozzá kell adni a listájához a streamelhető tartalmat. Kipróbáltam, de nem tudtam életre kelteni, a web interface a kliens oldalról "forbidden". Pedig tűzfalon át lett engedve :/

Kíváncsi vagyok mennyire tudom a vasam személyes távoli médiaszerverré tenni, végülis olyan mintha házon belül lenne egy mediaserver, csak ez egy távoli gép.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#2028) Polemius válasza Cheesy (#2025) üzenetére


Polemius
aktív tag

DLNA megoldás jó? Mert akkor ott van pl. a Serviio. Meg még egy marék másik, ingyenes megoldás.

(#2029) Cheesy válasza Polemius (#2028) üzenetére


Cheesy
őstag

Jól hangzik, meló után hazaérek és ki is próbálom. Sajnos az új cégnél nem férek hozzá sehogy a szerveremhez :(

www.vakbelmutet.hu

(#2030) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám.
Feltelepítettem az ActiveDirectory-t. Ugye újraindította a géped. Viszont most nem tudok bejelentkezni az Administrator-ba.
Ennek mi lehet az oka? Jelenleg távoli asztalon dolgoznék a gépen, és csakis az van hozzá.

A válaszokat előre is köszönöm!

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#2031) bobsys válasza gerokrisz (#2030) üzenetére


bobsys
addikt

by default az administrator nem jelentkezhet be remote desktopon csak konzol
policy modositassal lehet engedelyezni a remote desktopot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2032) GD


GD
őstag

sziasztok,

GP-ben linux-os time (ntp) szervert megadhatok AD kliensek felé? Működik?
Sajnos a PDC/DC állandóan rossz időre áll, már minden lehetséges módot kipróbáltam, fixit, registry, 3rd party program, google, stb..
Valószínűleg, mivel virtualizálok, a host gép bios óráját keresi az AD, még akkor is, ha már mindenféle módon közöltem vele, hogy ne tegye..

(#2033) kraftxld válasza GD (#2032) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha hyper-v akkor ki kell kapcsolni az integration services-ben az időszinkront.
Ha a kliensek máshonnan veszik az időt, és nagy lesz az eltérés a DC-hez képest, azzal max a kerberost rugod szét és nem fog működni semmi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2034) GD válasza kraftxld (#2033) üzenetére


GD
őstag

Köszönöm a tippet! Elsőre a javaslatod alapján fogok eljárni! :-)
NTP server type mi legyen? NTP, NT5DS?..

[ Szerkesztve ]

(#2035) kraftxld válasza GD (#2034) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
Némi magyar anyag a témában Petrényi Józsi bától :)
Sima NTP teljesen jó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2036) DopeBob válasza kraftxld (#2033) üzenetére


DopeBob
addikt

Én úgy tudom, hogy nem szabad kikapcsolni az Time Sync-et az Integration Service-ben semmiképpen, mert így amikor indul a gép, fogalma se lesz róla, hogy mennyi az idő.

http://kevingreeneitblog.blogspot.hu/2011/01/hyper-v-time-synchronization-on-windows.html

http://blogs.msdn.com/b/virtual_pc_guy/archive/2010/11/19/time-synchronization-in-hyper-v.aspx

MZ/X

(#2037) kraftxld válasza DopeBob (#2036) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha a PDC-t futtató tartományvezérlőd virtuális és az külső forrásból szinkronizál akkor ki KELL kapcsolni. Különben olyan szép time skew jön létre, hogy csak úgy borul az egész tartomány.
A linkelt cikkekben meg a snapshotról írkálnak, DC esetén meg ugyebár nem snapshotolunk, mert abból meg USN rollback lesz.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2038) GD válasza kraftxld (#2035) üzenetére


GD
őstag

Úgy néz ki működik a dolog, köszi!

Még egy kérdés: nem tudok megszabadulni egy régi default domain policy beállítástól, a kliensek gpupdate-kor mindig hivatkoznak rá, hogy nem sikerült alkalmazni.
Egyelőre egyéb beállítások miatt nem szeretnén alapállapotba ütni a ddp-t.
Default domain policy -ból (miért azt kell piszkálni, ne kérdezd... elődeim..) Folder redirection volt home mappák szerveren beállítva, de már nincs. Minden visszarakva alapértelmezettre.

Hogy lehetne kiverni a DC/kliensek fejéből?

(#2039) GD válasza kraftxld (#2037) üzenetére


GD
őstag

kapcsoljam ki a nem PDC role-os másodlagos dc-n is? az is hyper-v-s

(#2040) DopeBob válasza kraftxld (#2037) üzenetére


DopeBob
addikt

Igaz, nem figyeltem, hgoy PDC-is a DC. Beállok a sarokba.

Mondjuk itt is meg lehet oldani, hogy ne keljen kikapcsolni, de a kikapcs egyszerűbb

(esetleg bekukkanthatnál a nagy rendszergazda topicba is :B )

MZ/X

(#2041) kraftxld válasza GD (#2039) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A másik DC-n nem kell, ha az a PDC-re hivatkozik mint időforrás.
w32tm /query /source paranccsal tudod megnézni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2042) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy megoldható-e gpo-val, hogy a böngészési előzmények törlése beállítás pontosan mire vonatkozzon? Mert a leírásában annyi van, hogy ha engedélyezem, akkor azt törli, ami az explorer böngészési előzmények törlése párbeszédpanelen be van állítva. Ami jó, csak arra nem találok beállítást, hogy azt gpo-ból megmondjam, hogy ott mi legyen alapból beállítva (és nekem csak a temporary internet filest kellene törölnöm, pl. az előzményeket nem). Van ilyen valahol?

Sent from my keyBoard

(#2043) bugizozi válasza N€T0X|N (#2042) üzenetére


bugizozi
őstag

Erre gondolsz?

Administrative Templates\Windows Components\Internet Explorer\Internet Control Panel\Advanced Page\ Empty Temporary Internet Files folder when browser is closed

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2044) N€T0X|N válasza bugizozi (#2043) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Igen.

Sent from my keyBoard

(#2045) N€T0X|N válasza N€T0X|N (#2044) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Mármint ez megvan, csak nem világos, hogy mi szerint, azaz mit töröl pontosan (illetve hogyan szólhatok én bele).

Sent from my keyBoard

(#2046) bugizozi válasza N€T0X|N (#2045) üzenetére


bugizozi
őstag

Ezzel a házirend-beállítással azt kezelheti, hogy az Internet Explorer törölje-e az ideiglenesen letöltött fájlok mappájának tartalmát az összes böngészőablak bezárása után. Ez megakadályozza a veszélyes fájlok tárolását a számítógépen, illetve a mások által látható kényes adatok tárolását, valamint segíthet a teljes használt lemezterület kezelésében.

Ha engedélyezi ezt a házirend-beállítást, akkor az Internet Explorer törli a felhasználó ideiglenes internetes fájlok mappájának tartalmát az összes böngészőablak bezárása után.

Ha letiltja ezt a házirend-beállítást, akkor az Internet Explorer nem törli a felhasználó ideiglenes internetes fájlok mappájának tartalmát az összes böngészőablak bezárása után.

Ha nem konfigurálja ezt a házirend-beállítást, akkor az Internet Explorer nem törli az ideiglenes internetes fájlok mappa tartalmát az összes böngészőablak bezárása után.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2047) N€T0X|N válasza bugizozi (#2046) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A Böngészési előzmények törlése párbeszédpanelen megadott (például az ideiglenes internetfájlokra, a cookie-kra, az előzményekre, az űrlapadatokra és a jelszavakra vonatkozó) beállításokat alkalmazza a rendszer, és törli ezeket az elemeket.

Nálam ez így néz ki. Amit a zárójelben ír, azt szeretném én külön konfigolni, ha lehet valahogy (mert a cookie törlés alapból az explorerben be van jelölve, de én nem akarom, hogy ez a beállítás azt is kitörölje).

Sent from my keyBoard

(#2048) bugizozi válasza N€T0X|N (#2047) üzenetére


bugizozi
őstag

:F Nálam SBS2011-nél mutatja ezt...nálad?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2049) N€T0X|N válasza bugizozi (#2048) üzenetére


N€T0X|N
őstag

2008 R2 Standard.

Sent from my keyBoard

(#2050) bugizozi válasza N€T0X|N (#2049) üzenetére


bugizozi
őstag

Szerintem ha ezt az "Ideiglenes internetfájlok törlése a bezárásakor" engedélyezed, akkor működni kell, egy próbát megér :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.