Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) bugizozi


bugizozi
őstag

SBS2011 update

Fel merjem rakni?! :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1952) donnni


donnni
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek, a Synology DS 212+ és DS 411j tud iSCSI alapú adattárolást?
Szerver mellé lenne adatmentésnek és iSCSI alapon fájlmegosztásnak!
Van a Synology termékekkel valakinek valami tapasztalata? Megbízhatóak?

(#1953) CsodaPOK válasza donnni (#1952) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Leírás alapján mindkettő tud iSCSI-t:
212+
411j

Synology-ról itt a fórumban eddig jókat mondtak.

(#1954) brd válasza Polemius (#1950) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos ez az "új" Windows backup max. játszadozásra való, komoly dolgokra alkalmatlan. Két kellemes dolgot tud egyedül: a backupot simán be lehet csatolni Win7/2008 alá VHD-ként, ill. hogy mivel blokkalapú, gyors. Ezen kívül csak a szopás van vele. :(
Pl. a következő üzenetre ki mit tudna mondani? Features újratelepítés volt, mint látható a könyvtárba tudok írni (egy sima Windows-os megosztás lenne a cél), van hely is, de az Event Logokban semmi nyoma az access denied-nak, ill. parancssorból is ugyanezt írja csak...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1955) bobsys válasza donnni (#1952) üzenetére


bobsys
addikt

Lassuak. 30-40 mb/sec iras max.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1956) DopeBob válasza brd (#1954) üzenetére


DopeBob
addikt

Csak egy külső vinyóra megy a mentés? Vagy többivel is ue? Ha van több mentés, esetleg ha törlöd a partíciót és megcsináltatod vele újra?

MZ/X

(#1957) brd válasza DopeBob (#1956) üzenetére


brd
nagyúr

Nincs külső HDD. Egyetlen fizikai lemez van, egyetlen partícióval, a gépben. Sosem sikerült még menteni a WS backuppal ezen a gépen.

The only real valuable thing is intuition.

(#1958) bobsys válasza brd (#1957) üzenetére


bobsys
addikt

Asszem nem is lehet. Kell neki egy kulso cucc amire megcsinalja

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1959) DopeBob válasza brd (#1957) üzenetére


DopeBob
addikt

Ühm, hát az nem fog menni. A minimum a másik partíció, úgy emlékszem. Hálózati megosztára mentés?

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1960) brd válasza bobsys (#1958) üzenetére


brd
nagyúr

De lehet (sok helyen így megy).

Hálózati megosztára mentés?

Mi a baj vele? Gigás hálón már többnyire nyorsabb, mint helyi lemezre.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1961) DopeBob válasza brd (#1960) üzenetére


DopeBob
addikt

Oké, most néztem meg jobban a képet, szerintem mindketten félreértettük. Szóval egy lemez van, viszont hálózati megosztra akarsz menteni, így már értem :)

A WS-Backup ua-al az accountal futna le, mint amivel bejelentkezve vagy? Ha próbaképpen a gépnek adnál jogot a megosztára?

Esetleg Filemon?

Lehet, hogy a helyi gépre nem tud írni valahová, úgy emlékszem volt ilyen hiba, ha 2k3-ról frissített volt a gép.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1962) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

a notebookomra (Thinkpad X201) telepítettem Server 2008 R2 SP1-et, Intel HD Graphics-hoz (QM57 chipset) nem létezik semmilyen driver ehhez a rendszerhez? Az intel honlapján sajnos nem találtam.

(#1963) DopeBob válasza audi100td (#1962) üzenetére


DopeBob
addikt

Jo lesz gizzard a megfelelo win-win driver is

MZ/X

(#1964) audi100td válasza DopeBob (#1963) üzenetére


audi100td
nagyúr

gizzard?

a win7 driver nem megy fel

szerk: felraktam zipből, remélhetőleg most jó lesz

[ Szerkesztve ]

(#1965) DopeBob válasza audi100td (#1964) üzenetére


DopeBob
addikt

hűha, tabletről ez még nem megy :DDD

Szóval, jó lesz hozzá a megfelelő (x86/x64) Win7-es driver is :)

MZ/X

(#1966) brd válasza DopeBob (#1961) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, azzal az acc'al futna le, adtam a computer accountnak is hozzáférést a megosztáshoz próbaképpen (de egyébként nem kell). Viszont kiderült a hiba: a C:\System Volume Information mappába nem tudott írni. :Y A könyvtárat persze nem bántotta senki, file, és jogosultság szinten, amióta telepítve lett a server (csak Shadow Copy lett beállítva, és az működött is, visszaállítás is volt már pár file esetén)... :(

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1967) audi100td válasza DopeBob (#1965) üzenetére


audi100td
nagyúr

igen, végül felment a sima w7 driver

(#1968) havri1


havri1
félisten

Helló!

Pár hete írtam, hogy a CUDA-t nem bírtam életre kelteni R2 alatt.
Nos, nem R2 a baj, hanem a távoli asztal!
Ugyanis a távoli asztal alatt az NVIDIA driver extrák nem működnek, így a CUDA sem.
Most ideiglenesen egy LogMeIn-t használok, de ez elég lassúcska.
Szerintetek a távoli asztalt rá lehet bírni, hogy 1:1 be mindent engedjen, mintha előtte ülnék?

Köszi...havri

havri

(#1969) Cheesy válasza havri1 (#1968) üzenetére


Cheesy
őstag

RemoteFX?

www.vakbelmutet.hu

(#1970) Polemius válasza Polemius (#1950) üzenetére


Polemius
aktív tag

Végül feladtam. Sehogy nem akarta látni a backupot. Fogalmam nincs, miért nem.
Viszont az Acronis elvileg visszatette volna, ám úgy tűnik sérült volt a mentés és nem tudta. Ennyit a növekményes mentésről.

Konklúzió: a win saját backupjai továbbra sem jók semmire (a hamis biztonságérzeten kívül), és kell időnként teljes backupot is készíteni, nem elég a növekményes meg a különbözeti.

Most már csak az a kérdés, ki milyen backupot javasolna?

Jó ha tud partíciót meg külön állományokat is menteni, az sem baj, ha többféle módon.
De főleg lehessen a recovery-t külső eszközről (pendrive, netán cd/dvd) indítani, és az eredeti lemeztől eltérő méretűre is hajlandó legyen visszaállítani.
Esetleg használható ingyenes backup létezik?

(#1971) havri1 válasza Cheesy (#1969) üzenetére


havri1
félisten

:R
Most telepítettem a szerverre, már csak rá kell jönnöm a használatára.
Persze w7 home edition van a kliensen, és ha jól láttam, csak ultimaten meg enterprisel megy...

havri

(#1972) bobsys válasza Polemius (#1970) üzenetére


bobsys
addikt

Image based backup nem jatszik? Gyors, kenyelmes, kis cegeknek szerintem teljesen jo

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1973) havri1 válasza Cheesy (#1969) üzenetére


havri1
félisten

Nem boldogultam vele sajnos. Nem bírtam konfigurálni. A szervert azóta nem érem el semmivel :D

havri

(#1974) CsodaPOK válasza Polemius (#1970) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Macrium Reflect, Acronis TrueImage.

(#1975) Cheesy válasza havri1 (#1973) üzenetére


Cheesy
őstag

Akkor kókányoltál a tűzfallal is? Bevallom egyszer nekem is sikerült úgy állítani valamit, hogy kérnem kellett távoli resetet :U

www.vakbelmutet.hu

(#1976) havri1 válasza Cheesy (#1975) üzenetére


havri1
félisten

Igazából nem.
Telepítettem a szolgáltatásokat, szerepköröket, kért egy újraindítást, és azóta nem látható a szerver, de még a logmein-en sem:)
Lemásztam a géphez, és a hálókártyát sárga felkiáltójellel látta el. Valamelyik szerepkör licencelésével volt probléma, hozzá kellett adni licenceket, de ennyire nem vágom, így leszedtem a dolgokat. Most újra él a hálózat.
Jónak tűnne ez, csak be kéne tudni állítani :C

havri

(#1977) bugizozi


bugizozi
őstag

Ezt az OS-t fel lehet telepíteni pendrive-re?
Nekem nem igazán sikerült az x86-ot, meg google is csak olyat dob ki hogy install from usb :(

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1978) Cheesy válasza bugizozi (#1977) üzenetére


Cheesy
őstag

Win2008 portable? Olyat még nem láttam... de én csak egy zöldfülű vagyok még itt :)
Viszont telepítő pendriveot gond nélkül lehet csinálni. (Én is így raktam fel a vasamra)

www.vakbelmutet.hu

(#1979) bugizozi válasza Cheesy (#1978) üzenetére


bugizozi
őstag

Én is USB-ről akarom majd felrakni a vasamra, csak egyelőre még hiányzik a vinyo belőle, ezért akarom egyelőre pendrive-ról pendrive-re felrakni :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1980) CsodaPOK válasza bugizozi (#1977) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nem hallottam még, hogy valaki is így használná.

Én a következőt próbálnám meg:
Pendrive-t bootolhatóvá varázsolni (azokban a leírásokban, ahol írják, hogy hogyan kell telepíteni pendrive-ról, ott szerintem megtalálható ennek a leírása).

A telepítő DVD-n található install.wim-t kibontani pl GImagex-szel a pendrive-ra.

Gép indít, azt mondod neki, hogy USB-ről bootoljon és ha szerencséd van, akkor elindul a 2K8 minisetup.

(#1981) gabesz82


gabesz82
senior tag

Sziasztok!

SBS2008-at használunk, és olyan probléma van, hogy ad-hoc jelleggel bizonyos felhasználók elérik a szervert DNS név alapján, viszont bizonyos felhasználók csak IP alapján érik el. Eseménynaplós kutakodás után semmi hiba a DNS-t illetően. SBS console folyamatosan nyafog, hogy a max felhasználószám 75 és töröljek felhasználót, ezt már megtettem, de még mindig írja... mi lehet a probléma?

PSN: Morfologus82

(#1982) bugizozi


bugizozi
őstag

Hello!

Probléma: SBS2011 Távoli Webes Elérés, megosztott fájloknál ugyanazon a megosztáson belül némelyik okés, némelyiknél viszont kiírja, hogy "A megadott elérési út („\\megosztas\file”) már nem létezik." :F
Okozhatja ezt az, hogy kevés a hely? 10% alatt van a szabad terület azon a partíción...vagy próbáljam ki, hogy újra létrehozom a megosztást?

Más: Ha távolról bevpnezek (szép magyar szó :DDD) és a hálózati meghajtó úgy van csatlakoztatva, hogy \\szervernév\megosztás az működik úgy, vagy pedig a IP címmel kellene a szerver neve helyett?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1983) DopeBob


DopeBob
addikt

HI,

tatláltam egy fura problémát, illetve csak nem értem :F (mondjuk ez az én szegénységi bizonyítványom)

Ha van egy tartományom, benne egy DC, ez telepítéskor megkapja az összes FSMO Role-t. Ha telepítek ugyan ebbe a tartományba, egy második DC-t, akkor neki az időkiszolgáló nem lesz automatikusan a DC1?

Feltűnt ma, hogy 1 perc eltérés van a 2 DC ideje között, megnéztem hogy melyiknél mi az időforrás. Az elsőnél egy külső netes, a másodiknál viszont: Free-running System Clock

Kézzel be tudom állítani, de attól tartok ez nem normális működés.

MZ/X

(#1984) havri1


havri1
félisten

Helló!

Server 2008 R2.
Adott egy hdd, azon 4 könyvtár.

Filmek
Egyéb
Képek
Letöltések

Mind a 4 teljes jogkörrel megosztva az alábbi felhasználóknak :

- Rendszergazdák
- Mindenki
- Vendég

Biztonság fülön is mindhez hozzáadtam a jogosultságokat.
A gondom az, hogy a Filmek mappában van kb 99 mappa, ebből 3-at nem tudok megnyitni hálózaton. Sem PC -vel, sem medialejátszóval.
Pc-n azt dobja, hogy nincs megfelelő jogosultság a mappa megnyitásához, mediaplayer meg üres mappát nyit meg
Mi a bánatos fütty lehet?

Köszönöm!

havri

havri

(#1985) Panthera válasza bugizozi (#1982) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Csak ötlet; ha azokat a megosztásokat törölnéd és újra megosztanád? (Ja most látom, hogy Te is ezt akartad :) ).

A másik kérdésben én inkább az IP-re szavazok, az biztosabb szerintem.

(#1986) havri1


havri1
félisten

Most látom, 3 hsz-el ezelőtt ugyanebbe futott bele valaki.
Ez nálam eddig nem volt hiba, nem lehet, hogy valami frissítéssel szedtünk össze valami bug-ot?

Én töröltem a megosztást, újra megcsináltam, és ugyanaz :(
Gondoltam karakterhibára, de nem..

havri

(#1987) Polemius válasza havri1 (#1984) üzenetére


Polemius
aktív tag

Talán a tulajdonosuk nem stimmel. Próbáld mindet saját (admin) tulajdonba venni, alkönyvtárakkal együtt.

(#1988) havri1 válasza Polemius (#1987) üzenetére


havri1
félisten

Jelenleg 2 tulajdonos volt (rendszergazda mind2, az ikonok különböznek). Hozzáadtam a vendég -et is, alkalmaz..de sajna ugyanaz:(
Megosztott mappák közt a 3 almappa továbbra sem elérhető :(

havri

(#1989) DopeBob válasza havri1 (#1988) üzenetére


DopeBob
addikt

Most csak egy magyar Win7 van előttem, de 2k8-on is ugyan ez:

Megosztott mappán jobb gomb\tulajdonságok\biztonság\Speciális -> engedélyek módosítása

itt a legalsót bepipál (gyerekobjektumok engedélyeinel lecserélése v. hasonló) és alkalmaz.

Amit esetleg jó tudni, ha nem másolsz egy könyvtárat, hanem áthelyezed, akkor az eredeti engedélyeit viszi magával, és nem fogja automatikusan örökölni az új szülő mappájától.

MZ/X

(#1990) havri1 válasza DopeBob (#1989) üzenetére


havri1
félisten

Itt néztem én is, Rendszergazdának és most már Vendégnek is teljes hozzáérése van, nem öröklött.
Lövésem sincs, mit lehetne még tenni:)
Lassan érik, hogy felrakok 2k3-at, azzal évekig nem volt semmilyen gondom, csak hát az ember haladna a korral ugye..

havri

(#1991) DopeBob válasza havri1 (#1990) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem jó helyen nézed szerintem. Van egy olyan kapcsoló, amivel a megosztt mappa jogait, ha öröklödhetnek, akkor érvényesíti az összes gyerekobjektumon. Ezt csináltasd meg vele, és ha a megosztott mappa engedélyei jól vannak beállítva, menni fog.

A Filmek mappán kell azt megcsinálod, amit az előbb írtam.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1992) havri1 válasza DopeBob (#1991) üzenetére


havri1
félisten

És valóban:)
A rendszergazdának, és a vendégnek is bekapcsoltam az " Az objektumtól örökölhető engedélyekkel rendelkező összes meglévő gyermekobjektum engedélyeinek lecserélése." -t, és jó lett:)
Köszönöm!

havri

(#1993) DopeBob válasza DopeBob (#1991) üzenetére


DopeBob
addikt

Ezt pipáld be és alkalmaz.

MZ/X

(#1994) havri1 válasza DopeBob (#1993) üzenetére


havri1
félisten

Igen, már írtam, megtaláltam.
Így mondjuk létrehozott kismillió szabályt, aminek értelmét nem látom, de működik..:)
Köszi még1x!

havri

(#1995) CsodaPOK válasza havri1 (#1990) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

A hozzáférési jogok logikája ugyanaz 2008-nál is mint 2003-nál...

(#1996) havri1 válasza CsodaPOK (#1995) üzenetére


havri1
félisten

Az lehet, de elhiheted, hogy nem lett állítgatva semmi, és egyik napról a másikra, elérhetetlen lett ez a 3 (lehet volt több is) mappa.
2003 alatt (talán 2 évig is ment) sosem volt ilyen.
Még most sem jöttem rá, mitől marhult meg a megosztás.

havri

(#1997) Polemius


Polemius
aktív tag

Olyan megoldást tud-e valaki, hogy a szerveren levő dokumentumokra (pdf, word, rtf, xls, html, miegymás, egy része tömörítve [főleg zip]) lehessen keresni másik gépekről?*
Vagyis ne az adott desktopok indexeljék a szerveren található (egyébként hálózaton megosztott) dokumentumokat. Hanem a szerver tegye ezt, és csak az eredményt adja át a kliens felé. Mindezt lehetőleg anélkül, hogy a desktopokra külön telepíteni kellene kliensoldali sw-t. Vagyis vagy a windows keresőjét lenne jó ilyenre rávenni, vagy valami webes megoldás kellene.

Utóbbira a Google Desktop Search képes volt, de az egyik verziótól kezdve ez a funkció (hogy lan-on kiszolgálóként használható) megszűnt. Ha esetleg konkrétan erre tud valaki megoldást (pl. a tiltás megkerülésére), azt is örömmel fogadnám.

Köszönök minden ötletet előre is.

*Filenevek és a dokumentumok tartalma alapján.

[ Szerkesztve ]

(#1998) kraftxld válasza Polemius (#1997) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sharepoint 2010 enterprise search?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1999) Polemius válasza kraftxld (#1998) üzenetére


Polemius
aktív tag

Köszönöm!
Mint kiderült, van Search Server Express is, tök ingyen a win serverekhez.
VMware alatt fel is pakoltam a 2008-as verziót, adtam hozzá forrásokat, be is indexeli szépen.

Most már csak arra kell rájönnöm, hogy:
- miként tudok úgy hozzáadni a kereséshez file típusokat, hogy a tartalmukat normálisan indexelni tudja (mert hiába veszem fel pl. az rtf-et, vagy a pdf-et, a jelek szerint nem tudja értelmezni, míg a txt és a doc nem okoz problémát neki).
- Hol tudom megadni, hogy a keresőfelülethez ne kérjen jelszót.

Ha valaki ezekre tud okosat mondani, annak rendkívül örülnék.

(#2000) OddMan


OddMan
őstag

A Windows Firewall with Advanced Security tűzfal képes a gépen áthaladó csomagokat szűrni? :U
Szóval ez a Win2008-as gép egy router. A probléma, hogy nem tudom a beépített tűzfalat rávenni arra, hogy a keresztülhaladó csomagokat is szűrje. Az Inboud és Outbound láncok erre nem jók, kellene egy Forward lánc. :) Hogy működik ez a Windows-nál? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.