Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bobsys válasza brd (#199) üzenetére


bobsys
addikt

igaz, csak a LABunkban probaltam, eles rendszeren nem de van a StarWind iSCSI cucca, az ingyenes 2 TB lemnezkapacitasig mukodik
Itt egy technetes blogon a cikk rola

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#202) canniball


canniball
nagyúr

Nem találtam melyik Windowst használjam? topikot, felteszem hát itt a kérdésem, nézzétek el nekem hogy féloff.
Alakulóban van egy kis home server* és nem tudom mi kerüljön rá: Win Server 2003 vagy 2008? Előbbi egy ponttal vezet mert magyar nyelven is elérhető, de nem ez az egyetlen szempont, van a világon gépigény, stabilitás, biztonság stb. is. A kérdésem tehát (miután eddig még nem volt szerencsém Win Serverhez): melyiket szeressem? Miben más a 2008 mint a 2003? (Van esetleg valahol magyar nyelvű összehasonlítás?) Vagy ami különbség van a számomra amúgy is indiferens?

*Intel D945GSEJT lap+1GB SO-DIMM+HDD, a feladata egyelőre nagyjából kimerül a (helyi hálón és neten keresztül elérhető) fájlszerver funkcióban.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#203) bobsys válasza canniball (#202) üzenetére


bobsys
addikt

mind a ketto ugyanabban az arban van
a 2008ban tobb ficsor van termeszetesen de azok nem fognak neked kelleni
a 2003nak meg kisebb a gepigenye

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#204) canniball válasza bobsys (#203) üzenetére


canniball
nagyúr

"a 2008ban tobb ficsor van termeszetesen de azok nem fognak neked kelleni
a 2003nak meg kisebb a gepigenye"

Akkor még egy pont a 2003 mellett. :)

Valakinek ellenvélemény?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#205) front3r


front3r
őstag

Technet/MSDN -ről már tölthető a Windows Server 2008 R2 és van mellé magyar nyelvi csomag is akinek az kell. Illetve külön a Hyper-V Server 2008 R2, amihez kulcs se kell.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#206) brd válasza canniball (#202) üzenetére


brd
nagyúr

Kérdés, mire használnád. Valószínű, nem lesz szükséged a 2008 újításaira. A nagyobb HW-igény nagyrészt a nagyobb memóriafogyasztást jelenti (meg a nagyobb területfoglalást: 20 GB-os partíció a minimum, ha nem akarsz kényelmetlenséget a későbbiekben), 1,5-2 GB alatt nem érdemes szórakozni vele, ha több feladata is lesz (ha csak fileserver lesz, akkor persze elég 1 GB is bőven). A magyar verziót én azért nem javaslom, mert nehezebb a hibakeresés, a magyar nyelvű hibaüzenetek miatt.
Fileservernek egyébként (szerintem) felesleges (és drága mulatság) Windows Server; egy NAS, vagy egy sima XP/2k is megteszi, ha már ragaszkodsz a Windowshoz. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#207) brd válasza bobsys (#201) üzenetére


brd
nagyúr

Köszi'. Egyébként gyanítom, valószínűleg az okozta a problémát, hogy a kliens és a server is egyazon fizikai vason futott, csak az egyik a host OS volt (Hyper-V), a másik pedig egy guest.

The only real valuable thing is intuition.

(#208) canniball válasza brd (#206) üzenetére


canniball
nagyúr

"Valószínű, nem lesz szükséged a 2008 újításaira."
Senki többet harmadszor, megyek is a 2003 topikba. :K

"A magyar verziót én azért nem javaslom, mert nehezebb a hibakeresés, a magyar nyelvű hibaüzenetek miatt."
Merthogy Servernél ilyen gyakori hogy hibát kell keresni? :F

"Fileservernek egyébként (szerintem) felesleges (és drága mulatság) Windows Server...ha már ragaszkodsz a Windowshoz."
Ezt tudom lőni MSDNAA-ból, Linuxhoz meg nem értek. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#209) brd válasza canniball (#208) üzenetére


brd
nagyúr

Merthogy Servernél ilyen gyakori hogy hibát kell keresni?

Szerencsére nem, de amikor kell, akkor ez bosszantó lehet, majd rájössz. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#210) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ha valaki nagyon penge licenszelésben akkor segíthetne :)
Lehet, hogy a következő dolog lesz az egyik helyen:

2 db HP Proliant DL 380 G5, OEM Windows Server 2008 Standard-al.

Az alap operációs rendszer helyett Hyper-V szerver R2 lenne az alap, valamint az OEM win-ek futnának szépen 1-1 példányban mint virtuális gép.

A következő a kérdés. System Center Virtual Machine Managerrel átmozgathatom-e az egyik virtuális gépet a másikra, míg pl. ramot bővítek, lehal a gép, stb?
Mert ugyebár az OEM licensz szerint csak ugyanazon a vason futhat az OS. De egyszerre csak 2 példány futna. Vagy ebben az esetben venni kellene külön 2 dobozos OS-t csak ezért?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#211) canniball válasza brd (#209) üzenetére


canniball
nagyúr

"...majd rájössz."
Remélem nem! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#212) bobsys válasza kraftxld (#210) üzenetére


bobsys
addikt

hyper-v mindig ugyanazt a vasat emulalja :) tehat szerintem siman lehet
(tipp: technet-en az online helpnel meg tutira megmondja az agent neked, sokszor vettem mar igenybe es teljesen tajekozottak )

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#213) bobsys válasza brd (#207) üzenetére


bobsys
addikt

van uj iscsi software+dokumentacio [link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#214) bobsys


bobsys
addikt

jol latom hogy server 2008 r2-bol nem lesz 32 bites verzio ?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#215) kraftxld válasza bobsys (#214) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, a server 2k8 r2-től kezdve csak 64 bites szervereket ad ki az MS

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#216) bobsys válasza kraftxld (#215) üzenetére


bobsys
addikt

bazze, igy windows virtual pc-re nemtudom felrakni
fakk
host os-nek nem akarok servert itthonra
van valami otlet hogy tudnam felrakni? vmware emulal 64bites guest rendszert?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#217) kraftxld válasza bobsys (#216) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán :)
Akár 32 bites guest-en is.
Nálam most Win7 x64 RTM host, VmWare workstation 6.5.2, és 3 db Server 2008 R2 megy guest-ként.
Igaz egy egy noti, de egész jól viszi :) Pont most próbálgatom az Exchange 2k10 RC1-et.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#218) bobsys válasza kraftxld (#217) üzenetére


bobsys
addikt

koszi, akkor vmware lesz
jaigen es exchange rc1-et is letoltottem, de ugye az is 64bites aztan most reggel csak pislogtam :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#219) kraftxld válasza bobsys (#218) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van most kavarás ezzel az exchange-el bőven, szidom is őket....

Ugyebár Ex2k7 SP2 kell legalább, hogy Ex2k10 mehessen az organizációba, SBS 2K8-ra jelenleg nem megy fel az Ex2k7 SP2, az exchange 2k10 meg ahogy olvastam csak server 2k8 r2-n lesz támogatott :Y

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#220) bobsys válasza kraftxld (#219) üzenetére


bobsys
addikt

na mar le is jott a vmware server 2.0.1
koszi a segitseget
sbs problemadra pedig ezt olvasd el van egy leiras hogyan lehet feltolni ra [link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#221) kraftxld válasza bobsys (#220) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, ezt már olvastam :)
A kb cikk még nem érhető el sajna.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#222) bobsys válasza kraftxld (#221) üzenetére


bobsys
addikt

"in early August to put together a Knowledge Base article with the information necessary for customers to perform the manual workaround"
gondolom ezzel kesnek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#223) Gregorius


Gregorius
őstag

Lemaradtam valamiről? Mintha régebben arról lett volna szó, hogy a Windows Server 2008 R2 csak GPT-s lemezre telepíthető ehhez képest épp most izzítom és konkrétan megtagadta, hogy GPT-s partícióra telepítsék. :F

(#224) bobsys válasza Gregorius (#223) üzenetére


bobsys
addikt

"Can Windows Vista and Windows Server 2008 read, write, and boot from GPT disks?
Yes, all versions can use GPT partitioned disks for data. Booting is only supported for EFI-based systems"
es
"GPT disk are supported with EFI systems. If your system is not EFI, then
the GPT disk can be used as DATA volumes only in Windows Server 2003 and
Windows Server 2008"

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#225) Gregorius válasza bobsys (#224) üzenetére


Gregorius
őstag

Ááh, mindjárt világos. Én meg azt hittem, valamilyen OS korlátozásról van szó

(#226) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Akit érdekel:

DirectAccess step by step guide. [link]

Cirka 56 oldal konfigolás egy egyszerű teszt környezethez :Y

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#227) bobsys válasza kraftxld (#226) üzenetére


bobsys
addikt

hopp-hopp ez most nagyon jol jon nekem, eppen irok rola egy cikket, kosz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#228) kraftxld válasza bobsys (#227) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én meg épp telepítem vmware alá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#229) westlake


westlake
félisten

hogy tudom mukodesre birni a video lejatszast r2 alatt? minden megvan, amit emlit.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#230) kraftxld válasza westlake (#229) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kicsit több infó?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#231) westlake válasza kraftxld (#230) üzenetére


westlake
félisten

windows 2008 r2 enterprise, bs.player pro 2.43.1008 es a legfrisebb forceware es directx 9.0 van feltelepitve.. avi-t akarok lejatszani, de nem hajlando a bs.player..kodekek rendben.. azert gondolom, hogy a bs.playerrel van baj, mert a hibauzenet is magyarul van, a windows viszont angol.. a tobbi oprendszerrel (xp, vista, w7) tokeletesen mukodik a dolog..

Play nice!

(#232) Gregorius válasza westlake (#231) üzenetére


Gregorius
őstag

Desktop Experience fícsör telepítve van? Ugyan nekem ATi a kártyám, de nem nagyon emlékszem vissza, hogy lett volna valamilyen komolyabb gondom a videolejátszás szóra bírásával...

(#233) westlake válasza Gregorius (#232) üzenetére


westlake
félisten

koszonom a tippet, mar mukodik is minden tokeletesen :R

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#234) Gregorius


Gregorius
őstag

Erre varrjon valaki gombot.
Windows Server 2008 R2 Standard.
Friss boot után egyszer-egyszer előfordul, hogy hirtelen az egyik partícióra nem tudok írni. Olvasás megy gond nélkül, bárhonnan bármit, írásnál viszont access denied. Fájlrendszer rendben van, jogosultságok rendben vannak, viszont se rendszergazda, se TrustedInstaller, de még Őszentsége a LocalSystem se tudja írni.
Kisebb nagyobb vizsgálódás után sikerült egy értelmesebb hibaüzenetet előcsalni: "Media is write protected", majd ezt követte a gúgliban a megoldás a diskpart.exe segítségével:

select volume <n>
attributes volume clear readonly

Amúgy meg a sima "attributes volume" parancs szerint a read only flag egyébként is no-ra van állítva ennek ellenére ez a parancs mégis megoldja a problémát.
Ez mitől van?

(#235) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Ha RDS-el rámegyek a szerverre itt miért nincsen a startmenüben disconnect? Vagy máshova dugták el?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#236) DBob


DBob
őstag

Noh fiúk-lányok. Azt mondjátok meg nekem, mennyi a w2k8r2 server minimum installja..illetve mennyiben függ attól melyik verziót használom.

(#237) CsodaPOK válasza DBob (#236) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/system-requirements.aspx

(#238) DBob válasza CsodaPOK (#237) üzenetére


DBob
őstag

Igen, ez egy dolog hogy mit írnak oda.

De szerintem pontosabb ha megkérdezek vkit ;]

(#239) kraftxld válasza DBob (#238) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mint a vistának.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#240) anulu válasza DBob (#236) üzenetére


anulu
félisten

enterprise kb 12 GB-ot pakol vinyóra, és role-ok nélkül 600MB RAM-ot eszik.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#241) anulu


anulu
félisten

víruskergetővel kapcsolatban van bajom. sima 2008-on elmegy a McAfee 8.5 Ent, de R2-re nem lehet telepíteni, mert compatibility issue-val leáll a telepítő, és nem lehet behergelni. van valami tapasztalatotok, hogy pici és gyors vírusírtók közül melyik az, amelyik felmegy R2-re?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#242) bobsys válasza anulu (#241) üzenetére


bobsys
addikt

Microsoft Security Essentials, pici, jol fut, naponta frissul

es kesz a 4.5-os citrix farm :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#243) anulu válasza bobsys (#242) üzenetére


anulu
félisten

na akkor erről priviben / mailben mesélj pls, h hogyan rúgdostad össze. főképp az érdekelne, hogy a problémát, amit levélben tárgyaltunk hogy oldottad meg :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#244) Creaft


Creaft
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy win2003 R2 32bit szerver ami tartományvezérlő funkciót lát el. Most lett egy új vas amire szeretném ezt átmigrálni userestől profilostól mindenestől, hogy a felhasználó aki bejelentkezik a tartományba ne vegyen észre semmit az átállásból.Ja és 2008 R2 64-bitre szeretném átmigrálni.

-Első kérdés lehet e?
-Ha igen hogy?

Köszi a segítséget!

(#245) Fex válasza Creaft (#244) üzenetére


Fex
tag

Szia!

Ha jól tudom, akkor 32 bitről nem lehet frissíteni 64 bitre közvetlenül (legalább is xp-n és vistán nem lehetséges)! De valami export-import megoldás biztosan van...

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#246) anulu válasza Creaft (#244) üzenetére


anulu
félisten

ha jól értem, akkor teljesen másik vasról van szó. amit én tennék:
- join az új szervert a domainbe, AD, DNS minden felhúz, replikáljon át a 2008-ra 100%-ban. ha ez megvan, akkor elméletileg a 2003 lelőhető.
profilok a 2003 szerveren vannak vagy egy 3. kiszolgálón? ha a 2003-on, akkor a komplett AD-ben át kell vésni a user adatokat. hogy ezt hogy lehet lescriptelni az passz

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#247) anulu


anulu
félisten

felmerült egy bajom a Hyper-V-vel.
adott egy 2008 R2 alap, rajta 2003 serverek, ezek közül az egyik AD, DNS, gateway. namost:
ha bármelyik másik serverről nyitok meg browserben oldalakat, teljesen jó, ám ha a 2008-on akkor az van, hogy lelővi a hyper-v network miniport drivert, és minden kapcsolat megszakad pár másodpercre.

eventlog bejegyzés:
Event Type: Information
Event Source: netvsc
Event Category: None
Event ID: 4
Date: 10/7/2009
Time: 11:44:42 AM
User: N/A
Computer: xxxxxxx
Description:
The miniport 'Microsoft Virtual Machine Bus Network Adapter' reset.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
Data:
0000: 00 00 00 00 02 00 52 00 ......R.
0008: 00 00 00 00 04 00 00 40 .......@
0010: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0018: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

némi fórumozás után azt találtam, h hyper-v lan helyett a legaly LAN-t kéne használni, az megoldja. átvariáltam, de úgyanúgy szakad. valami ötlet?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#248) kraftxld válasza Creaft (#244) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, át lehet.
Új szerver telepít, tartományba beléptet, dcpromo, az 5 fsmo role átvitele, filemegosztások átpakolása, dhcp-t frissíted, hogy mi az új szerver címe, a klienseken ipconfig /release /renew
Tesztelés, dcpromo a régi gépen, lefokozás, majd régi szerver kukázása. Utána a maradék problémák eltakarítása amiről nem szóltak :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#249) kraftxld válasza anulu (#247) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Integration components fentvan? Korábbi sima 2K8-ról lett átrakva a virtuális gép?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#250) anulu válasza kraftxld (#249) üzenetére


anulu
félisten

fent. virtual PC 2007 (sima) lett átrakva. migrálás előtt VPC components uninstall, server lelő, 2008 R2 fel, hyper-v alá bepakolás (új settings generálás), bottup, intr comp install. MAC addressek maradtak automaticon, ugyanazon a háló csatolón keresztül megy, mint anno Vista alatt. (dual-lan alaplap, 2. csatoló disabled)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.