Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) kraftxld válasza DopeBob (#1649) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én hozzáadnám a kisebb vhd-t a szerverhez, majd a virtuális gépen belől mondjuk Paragonnal átklónoznám a hdd-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1652) DopeBob


DopeBob
addikt

Nincs helyem sajnos. Egy majdnem egy TB-os VHD. Virtuális gépen belülről már van kb 100GB-nyi nem partícionált terület.

Mivel nagyrészt adatok vannak rajta, lehet, hogy letörlöm, létrehozok egy kisebbet és visszatöltöm a mentést, csak még nem vitt rá a lélek a törlésre :DDD

#CsodaPOK: "mehet a resize" itt mire gondolsz, VHD resizer?

MZ/X

(#1653) CsodaPOK válasza DopeBob (#1652) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Igen.

(#1654) kraftxld válasza DopeBob (#1652) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bármilyen átméretező programmal kell még legalább annyi hely amekkora az új VHD lesz.
Fillérekért vannak már 1-2TB-os usb vinyók, az jó lesz ideiglenes tárnak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1655) DopeBob válasza kraftxld (#1654) üzenetére


DopeBob
addikt

Hát akkor ez a karácsonyi szünetre marad :U

MZ/X

(#1656) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Érdemes használni a Server 2008 R2 beépített tűzfalát, ha a net router-en keresztül megy, amin van tűzfal?

(#1657) _NCT válasza gg72 (#1656) üzenetére


_NCT
őstag

Szerintem mindig ajánlott használni a beépített tűzfalat,ha csak nem 1-200.000.-os router-ről van szó, amiben van normális hardveres tűzfal. Ha pár 10.000.-os routered van,mindenképp használd!

(#1658) gg72 válasza _NCT (#1657) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz, akkor visszakapcsolom. :K

(#1660) _NCT válasza ubid (#1659) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi! :) :R

(#1661) bugizozi válasza ubid (#1659) üzenetére


bugizozi
őstag

:Y Köszi :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1662) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Tűzfallal kapcsolatban kérdezném, hogy az alábbi leírás MySQl szerverre is érvényes?
[link]

Jó hónapja telepítettem 2008-ra egy MySQl szervert, néhány hétig nem is volt gond. Utána viszont elkezdett szórakozni, nem akarta elérni az adatbázist addig, amíg le nem tiltottam a tűzfalat. A tartományban nincsen teljes adminisztrátori jogosultságom. Mostanában konfiguráltak a globális tűzfal beállításokon (pár héttel a jelenség előtt), a fokozott biztonságú területen ajánlották, hogy nézzek szét.

A cikkben említett módon bekapcsoltam, meg is jelent sok minden, tehát nem a cikkben írt "szürkeség" fogadott. Már előtte is be volt kapcsolva a tűzfal és fel is vettem a portot, amelyen keresztül a kliensek elérik, tehát elvileg jó volt minden. Most is hasonlóképp kellene eljárnom, csak a fokozott területen?

(#1663) brd válasza Panthera (#1662) üzenetére


brd
nagyúr

Mindenre, ami külső (értsd: a gépen kívülről indított) kéréseket fogadni szükséges szolgáltatásként üzemel. De nem muszáj az advanced részben hozzáadni, lehet az XP-ére kicsit emlékeztető helyen is az exe-t (network & sharing center/windows firewall/allow a program...), ami az advanced részben úgy lett hozzáadva, az itt is megjelenik.

The only real valuable thing is intuition.

(#1664) Immy válasza brd (#1663) üzenetére


Immy
őstag

Létezik s2008 r2-re értelmes ingyenes tűzfal?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1665) kraftxld válasza Immy (#1664) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A gyári teljesen jó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1666) Spa4aPaSWebr válasza Immy (#1664) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

Esetleg van valami konkrét igény amit nem tudsz megcsinálni a gyárival? Esetleg a gyári összeakad valamelyik fontos programmal?

(#1667) Immy válasza Spa4aPaSWebr (#1666) üzenetére


Immy
őstag

Nem.
Kötözködés: akkor a desktop vonalon elhíresült több vírusirtó/tűzfal gyártó miért készít erre a platformra is tűzfalat?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1668) _NCT válasza Immy (#1667) üzenetére


_NCT
őstag

Hogy még nagyobb legyen az a réteg, ahol teríteni tudja a piacot a termékeivel :D

Kvázi egy Serveren jó esetben nem futtatsz mindenféle programokat, mint a Deskto-on, az nem arra való. Aki ért valamennyire a Server-hez, az be tudja magának is konfigolni a gyári tűzfalat, vagy ha a védelmi vonalat erősíteni akarja, akkor másik server-re feltesz egy TMG-t vagy egy Linux védelmi rendszert használ.

Nincs hatalmas tapasztalatom, csupán amit sikerült ellesni eddig az életben, viszont szerverre ismerős rendszergazdák a gyárin kívül nem nagyon szoktak + szoftveres tűzfalat telepíteni, mert felesleges. De ez csak az én tapasztalatom, majd a hozzáértőbb kollégák mondanak okosat :)

[ Szerkesztve ]

(#1669) Spa4aPaSWebr válasza Immy (#1667) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

Gondolom pont azért, mert elkészítették az antivírus terméküket szerverre is, így aztán "grátisz" adnak egy tűzfalat is. Ugyanez a helyzet egy Intrusion Detection System-et gyártó céggel. Önmagában a 3rd party tűzfalnak nem sok értelme van. Szerintem.

(#1670) Panthera válasza brd (#1663) üzenetére


Panthera
őstag

Sziasztok!

Sikerült beállítani a MySQl szerver elérését, de csak úgy működik, ha felveszem az MMC-ben a távoli részhez a kliensek IP címeit. Milyen beállítás függvénye, hogy enélkül is menjen? (Bár szerintem így fogom hagyni - biztonságosabb, viszont dinamikus IP-nél ez már nem lenne kivitelezhető.)

[ Szerkesztve ]

(#1671) papg79


papg79
tag

Sziasztok!

Az alábbi vizsgafeladathoz szeretném a segítségeteket kérni, addig már eljutottam, hogy megvan a tartomány, és az ip címtartomány is készen van. Ott akadtam el, hogy a szervezeti egységeket kéne létrehozni, és ebben szeretnék segítséget kérni..Hogyan kell a szervezeti egységeket létrehozni és hogy lehet az egységek paramétereit beállítani? Ha a megosztott "közös" mappát létrehozom a C gyökérben, és a tartományból hozzárendelem a titkárságot, az úgy jó?
Egyébként az egészet Virtual PC-ben készítem, és még az is fogós kérdés, hogy a kliensgépet hogyan telepítem...Arra gondoltam, hogy a virtual pc-ben kérek virtuális gépet, és arra pedig feltelepítem a Win 7-et, utána pedig beléptetem a tartományba..
Bocs a sok láma kérdésért, de eddig nem igazán foglalkoztam a windows server 2008-al. S akkor itt a feladatsor:

1. Szerver telepítés:
- Jelszavak mindenhol: Passw0rd
- Domain: PAGONY.LOCAL
- IP: 192.168.1.1
- DHCP: 192.168.1.10 - 192.168.1.100
- Szervezeti egységek:
Vezetoseg (nincs korlátozás)
Titkarsag (nem lehet kikapcsolni a gépet)
Tanarok (dokumentumaik a szerverre kerüljenek)
Diakok (néhány szabadon választott beállítás)
- Kérünk egy "közös" mappát, ahová a titkárság dolgozik (csak a titkárságnak de ott mindenkinek teljes hozzáféréssel) csatlakoztassuk "K" meghajtóként
- Kérünk egy "osztott" mappát a diákoknak csak olvasásra, csatlakoztassuk "O" néven a gépükre.
- Minden tanári gépre kérünk vírusirtó telepítést (Nod32 MSI)
- A szerver távoli elérésének biztosítása

2. Kliens tartományba léptetése...

A struktúrába bele lehet nyúlni, lehet ötletesen alakítani a rendszert.
Az ellenőrzéshez minden típusú személyből kérünk egy-egy példa felhasználót

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#1672) Spa4aPaSWebr válasza papg79 (#1671) üzenetére


Spa4aPaSWebr
csendes tag

>Bocs a sok láma kérdésért, de eddig nem igazán foglalkoztam a windows server 2008-al.

Elsőre javaslom az alábbi könyvek elolvasását:
MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-640): Configuring Windows Server 2008 Active Directory
MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-642): Configuring Windows Server 2008 Network Infrastructure

Ezekben részletesen le van írva minden, ami az 1-es feladat elvégzéséhez szükséges. Meg persze az is, hogy miért.

>Hogyan kell a szervezeti egységeket létrehozni és hogy lehet az
>egységek paramétereit beállítani?

Magából a kérdésből látszik, hogy nem foglalkoztál még az AD-vel. Tényleg olvasd el a könyveket. :)

Valódi szervernél jellemzőbb, hogy a "C"-re van telepítve csak a szerver, és a felhasználók mappái (egy közös mappából nyílnak) és a megosztott mappák (egy másik közös mappából nyílnak) egy másik partíción vannak.

(#1673) CsodaPOK válasza papg79 (#1671) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

www.technetklub.hu

Nagyon sok hasznos videó található rajta, mely az alapoktól mutatja be a Windows Server 2008-t.
Ezen kívül most jelent meg magyar nyelvű szakkönyv: https://technetklub.hu/blogs/hirek/archive/2011/11/02/ingyenesen-let-246-lthet-magyar-nyelv-windows-server-2008-r2-szakk-246-nyv.aspx

(#1674) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok

Virtualbox-al feltettem a Windows Server 2008-at, és a Windows XP-t. Az lenne a feladat órára, hogy hozzunk létre a serveren egy ftp servert, másoljunk fel rá valamit, és azt az XP-n keresztül tudjuk elérni, pl Total Commanderrel.
Valaki le tudná írni ennek a menetét? Mondjuk majdnem lépésről lépésre? :))

(#1675) Plero válasza CsodaPOK (#1673) üzenetére


Plero
tag

A Libri-nél meg is vettem. 1600 Ft-ért

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1676) Panthera


Panthera
őstag

Hali!

Valaki tudna segíteni instrukcióval, hogy magán a szerveren egy alkalmazás indítása miért függhet a tűzfaltól?
Konkrétan a MySQL Administrator nem indul el bekapcsolt tűzfalnál. Egyébként az adatbázissal semmi gond nincs. Felvettem az exe fájlt a kivételekbe, sok mindent kipróbáltam, de már nem tudok mit kitalálni a beállításokra.

(#1677) ql0qxo


ql0qxo
csendes tag

Hali.

Lenne egy olyan problémám. A cégnél ahol dolgozom kaptunk egy VPN routert. Ezen a routeren keresztül megy az internet kapcsolat. A cégnél egy 2008 R2 Standart szerver fut. Ezekhez kapcsolódunk vékony kliensekkel. A VPN routerhez nincs hozzáférésem, de beállították és működik. Kaptunk egy ABAS nevezetű programot is távoli hozzá féréshez. Csak fel kell másolni. A probléma a következő: 2008 alatt nem látja a VPN kapcsolatott, ha viszont laptoppal rá kapcsolódok a helyi hálózatra akkor látom a laptopon a kapcsolatott és működik a program. Ebben szeretném a segítséget kérni, hhogy mit kell beállítani hogy menjen a 2008 alatt is a program. Ha meg pingelem a programban megadott IP élérést akkor megy a ping. De itt el is akadtam. Javasoltam volna hogy használjuk inkább az openvpn-t de ebbe nem egyeztek bele. Mit kellene még be állítani?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1678) Panthera válasza ql0qxo (#1677) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Jól értem, hogy ez az ABAS (nem ismerem) a szerveren kell, hogy elérd a kapcsolatot?
Mert akkor a tűzfalon engedélyezni kellene, amennyiben utóbbit használjátok.

(#1679) ql0qxo válasza Panthera (#1678) üzenetére


ql0qxo
csendes tag

Szia!

A tűzfalat teljesen kikapcsoltam. És így sem működött. :-(

(#1680) Panthera válasza ql0qxo (#1679) üzenetére


Panthera
őstag

Nem lehet, hogy a szerver nincs összhangban a router hálózati beállításaival? Ilyenekre gondolok, hogy alhálózati maszk, IP címtartomány, esetleg valamiért blokkolja? Van a routerben tűzfal?

(#1681) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Kérdezni szeretném, hogy egy direkt "szerver oprendszer" kihasználja-e jobban a gépet, mint egy "normál oprendszer"? Gondolok itt arra, hogy pl. a 2 magos procikat talán jobban kezeli...?
Régebben Win7-et használtam, jelenleg XP van a laptopomon, és gondoltam, kipróbálom a Windows Server 2008-at. Kinézet alapján eléggé Win7-es, de az tetszik benne, hogy XP-s kinézetet is lehet adni neki - ezt tudtommal a 7-en nem lehet.
A Win7-en nem tudtam rendesen filmeket nézni, mert az Aero kissé megfogta a gépet, ha kikapcsoltam, akkor pedig nagyon gázul nézett ki a rendszer...

Szóval kérdezném, megéri-e feltenni, vagy maradjak inkább az XP-nél?

A konfig: Fujitsu Siemens v5515-ös noti, 3 giga ram, T2130-as proci 2 x 1,86GHz.

Köszi a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1682) _NCT válasza csabyka666 (#1681) üzenetére


_NCT
őstag

A szerver általában célfeladatokat lát el és ezért otthoni felhasználásra nem ajánlott, hacsak nincs több gép és nem akarod őket központilag menedzselni. A szerver nem otthoni felhasználásra való. Tegyél fel egy Lite W7 verzát, ha fogja a géped, de szerintem maradj XP-nél.

Sajnos a notid nem egy erőgép, az, hogy az aero fogja a géped, egy dolog, gondolom nincs benne valami izmos VGA. Ha jól emlékszem ezt a noti típust még egy olcsóbb radeon chip-el szerelték, 128MB vagy 256 MB RAM-al, ami azért ha telehányod a rendszered minden jóval, elég kevéske napjainkban.

Bár ugye szervernek elvileg 0/24-ben mennie kellene, ez egy notin nem egészséges, szóval ha otthonra kell szerver, akkor tákolj össze, vagy vegyél aprón használtan egy szervert, de ha nincs ilyen célod maradj XP-nél.

(#1683) csabyka666 válasza _NCT (#1682) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem, egyáltalán nem szervernek kell. Azzal is tisztában vagyok, hogy a notim nem egy mai darab, de az én igényeimet maximálisan kielégíti. Sajnos a VGA nem Ati (jó is lenne), csak egy integrált SiS Mirage. De nem baj, nem vagyok az a gamer típus.
Csak eljátszottam a gondolattal, hogy talán a szerver oprendszerek jobban kihasználják a gépet.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1684) _NCT válasza csabyka666 (#1683) üzenetére


_NCT
őstag

Persze jobban kihasználja a gépet, ha szervernek kell :) Remélem érthetően fogalmazok, mert kicsit késő van már :P Szóval általában véve ez olyan, mintha valaki egy Opel-al kimenne a Hungaroringre a Lotus mellé pl és nyomná neki mint állat, meg erőltetné, de nem megy... Hiszen a Lotus arra a pályára való, arra készítik fel, nem utcára. Opel pedig utcára való, nem pályára :)

Szal szerintem ne fecséreld az időd, Sis Mirage miatt jó lesz az XP, hidd el én csak segíteni akarok és megspórolni az időpazarlást :) Még talán valami régebbi Linux-al próbálkozhatnál, hátha az jobban futna a gépen, mint Windows, bár nem vagyok linux-os, csak felhasználói szinten :P

Update: Szívesen! :R

[ Szerkesztve ]

(#1685) csabyka666 válasza _NCT (#1684) üzenetére


csabyka666
addikt

Persze, értem, amit mondasz. Linux felejtős, én inkább maradok Windows-os "buta felhasználó". :)

Köszi a segítséget!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1686) Polemius


Polemius
aktív tag

Arra tud valaki megoldást, hogyan lehet az eredetinél kisebb HDD-re visszaállítani a gyári, beépített Backuppal készült mentést* (.vhd)?

Mert sajna a mostani vinyómizéria miatt csak kisebb lemez áll rendelkezésre, és mikor dvd-ről indítanám a recovery folyamatot, akkor emiatt reklamál és hibaüzenettel megáll.

Az eredeti lemezen (1 TB) a rendszer- és a fenntartott partíció mérete természetesen kisebb, mint a lemez amire vissza szeretném állítani (400 GB). A maradék rész külön volt particionálva és egyéb adatok voltak rajta, az külön került mentésre, nincs benne a .vhd-ban. (kb. 20 giga a rendszer mentés mérete).

* "Bare metal" beállítással volt elmentve

[ Szerkesztve ]

(#1687) sonar


sonar
addikt

Sziasztok

iSCSI-nál meg lehet azt csinálni, hogy egy LUN-t több helyre is felcsatolok?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1688) CsodaPOK válasza sonar (#1687) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Igen, lehetséges.

(#1689) CsodaPOK válasza sonar (#1687) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Kimaradt:
Ha nem cluster disk-nek akarod használni, akkor kétszer is gondold meg. Ugyanis ha két külön gépre csatolod fel ugyanazt a LUN-t és azok elkezdenek ugyanabba a fájlba turkálni, abból galibák lehetnek.

(#1690) sonar válasza CsodaPOK (#1689) üzenetére


sonar
addikt

Hogyan lehetséges?
Csak mert egyik gépen felcsatoltam és utána a másikon nem tudtam.

Értem a problémát amit mondasz, egyenlőre csak elméletileg érdekel.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1691) CsodaPOK válasza sonar (#1690) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Micsoda az ISCSI Target? Rendes storage ISCSI porttal vagy valamilyen softwarrel emulált dolog (pl MS ISCSI Software Target, Starwind ISCSI Target)?

(#1692) sonar válasza CsodaPOK (#1691) üzenetére


sonar
addikt

ilyen: Synology RackStation RS2211
A DSM iSCSI-támogatásával a Synology RS2211+/RS2211RP+ problémamentes tárolási megoldás a virtualizációs szervereknek, mint például a VMware, a aHyper-V és a Citrix. Ideális alternatívája a SAN-megoldásnak üzleti vállalkozások számára. A megfizethető és költséghatékony iSCSI-vel az SMB-felhasználók egy központba rendezhetik adataikat, miközben a helyileg csatlakoztatott merevlemezek illúziójával biztosítanak hosztokat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1693) DopeBob válasza sonar (#1692) üzenetére


DopeBob
addikt

Amikor csinálsz egy LUN-t nincs valami "shared" opció?

MZ/X

(#1694) DopeBob válasza DopeBob (#1693) üzenetére


DopeBob
addikt

manualbol:

"Multiple Sessions: Allow multiple sessions from one or more initiators to connect to the same iSCSI Target at
the same time. To protect your files from corruption or unexpected data loss, it is strongly suggested that you
use a shared file system or cluster system such as VMware Virtual Machine File System (VMFS) and Oracle
Cluster File System (OCFS)."

MZ/X

(#1695) CsodaPOK válasza sonar (#1692) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ezen a képen van egy olyan, hogy Multiple Sessions. Ennek Enabled-en kell lenni és akkor szerintem menni fog. Ha nyomsz egy Edit-t, szerintem tudod állítani ezt az opciót.

(#1696) sonar válasza DopeBob (#1693) üzenetére


sonar
addikt

A kérdés csak elméleti jellegű volt! Nem akarom úgy használni.

#1695 -Kösz, ezt tegnap észre se vettem

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1697) eziskamu


eziskamu
addikt

Van egy jogi kérdésem.
Adott két Windows Server, egy 2008 és egy 2003-as. A 2008-as a tartományvezérlő, jelenleg Windows 2000 native tatománnyal (a régi Win2k-s DC lett leváltva nemrég). Megvan hozzá a kellő számú eszköz licensz. A Windows 2003 csak egy speciális célra van igénybe véve, és csak mint tartományi számítógép vesz részt a hálózatban. Ha a 2003-ast elő akarom léptetni tartományvezérlővé, hogy vész esetén maradjon egy működő vezérlő, akkor hozzá is meg kell venni a megfelelő számú licenszeket?
Vagy ha meg kell, akkor érdemes inkább a Win2k-s szervert még újratelepíteni, és használni tartalék DC-ként ? (hangos, meg zabálja az áramot, de inkább biztonsági gondok miatt aggódom, rendes vírusírtónk sincs már hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#1698) CsodaPOK válasza eziskamu (#1697) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Az, hogy a tartomány 2000-es, 2003-mas stb, licencelés szempontjából lényegtelen.
Az is elmondható, hogy ahhoz, hogy a szervert használhasd DC-ként, nem kell külön licence, azt kifizetted, amikor megvetted magát a szervert.

A kérdés, hogy hány CAL van véve a 2003-hoz. Ha van 50 user és megvan a szerverhez az 50 CAL*, akkor simán dcpromo és mehet tartományvezérlőnek. Ha kevesebb CAL-od van, akkor venni kell.

*DC-nél nehézkes azzal trükközni, hogy 50 userből csak max 25 csatlakozik egy időben a szerverhez és akkor elég 25 CAL.

Win2K-s szervert én mindenképp nyugdíjaznám.

A leírtakért semmilyen felelősséget nem vállalok.

(#1699) eziskamu válasza CsodaPOK (#1698) üzenetére


eziskamu
addikt

A 2008-hoz van 30, a 2003-hoz meg ugye a default 5 licensz, mondjuk 5-nél többen nem is használják most sem a 2k3-at, csak épp most nem is DC a feladata, és úgy tudom, eleve a licensz az AD-ba regisztrált tagokhoz (gépek/felhasználók) van, de nem tudom, hogy most akkor ha van 30 felhasználó és már van egy DC megfelelő számú licenszekkel, és e mellé rakunk még egy DC-t biztos ami biztos, akkor arra is meg kell venni a 30 (25) licenszet?
A licenszek nem magához az AD-hoz hanem a szerver OS-hez kötődnek?
Azt tudom, hogy az AD üzemmód független a licensztől, csak a Win2k meg gondolom nem komálná, ha megemelnénk a szintet pl. 2k3-ra és oda akarnánk berakni DC-nek.

[ Szerkesztve ]

(#1700) eziskamu válasza eziskamu (#1699) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja a másik, hogy van egy kommerszebb Buffalo NAS, ami marhára nem akar rendesen együttműködni a Windows 2008-as tartományvezérlővel, hiába léptetem be látszólag sikeresen a NAS-t a tartományba, a felhasználói jogosultságok kezelése nem igazán megy neki. A WINS szolgáltatást is telepítettem pedig a szerveren. Mit lehet még kezdeni a 2k8-al, hogy együttműködjön ilyen feltehetőleg SAMBA-t, Linuxot , meg kitudjamit használó eszközzel?
A NAS-on megvolt az FW frissítés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.