Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) gaborbol válasza Gregorius (#850) üzenetére


gaborbol
őstag

Udv!

Remelem ez segit:
[link]

(#852) Gregorius válasza gaborbol (#851) üzenetére


Gregorius
őstag

Köszi, ezt már olvastam, de sajnos nem teljesen stimmel a felállás:
- A 2003-ban ha akarom be tudom kapcsolni a write-cache-t a lemezen (a DC adatbázis lemezen is, csak a következő indításkor kikapcsolja)
- A 2008 R2-ben semmilyen körülmények között nem tudom bekapcsolni.
Annyi mindenesetre látszik, hogy ha IDE+SCSI lemezeket használok, akkor az utóbbin legalább lesz write cache.

(#853) gaborbol válasza Gregorius (#852) üzenetére


gaborbol
őstag

2003 azert kapcsolja ki minden ujrainditaskor, mert nincs battery backup az SCSI vezerlon. Az igy lett megcsinalva, csinalhatsz vele barmit, ha nincs kikapcsolja. Anno keresgeltem mindenfele reg buzeratort 2003-hoz de semmi sem segitett (fuggetlen attol hogy virtual vagy fizikai)

Hogy a 2008 miert nem engedi konkretan azt nem tudom, ms azt irja bizonyos role-ok eseten ezt tiltott.Mivan ha az ide helyett is SCSI-t hasznalsz?

(#854) MeTaL


MeTaL
tag

Hello,

Lenne egy kis win 7-es probléma céges környezetben.
windows 7 enterprise kliensekről van szó

a felhasználók profil elmentésével kapcsolatosan. ( nem mentődik el normálisan a profil kijelentkezésről -> nem tölti be normálisan )
# nem minden felhasználónál van ez a jelenség, csak pár usernél. beállítások image-ek ugyanazok.

Konkrétan olyan problémákkal állunk szemben, mint pl.:

Gépbekapcsolás és/vagy kijelentkezés után és bejelentkezéskor nem tölt be a profil rendesen, pl. outlook megnyitáskor újra be kell állítani a személyes beállításokat, nem jelennek meg a személyes ikonjai az asztalon, olyan hibák is előfordulnak, hogy kijelentkezés gombra rányomva, nem jelentkezik ki a számítógépből ( egész éjszaka futott a gép, nem sikerült kijelentkezni ) Kijelentkezés ... és nem csinál semmit.
Látszólag minden beállításunk helyenek tűnik, mégis vannak ilyen problémáink. Főleg a NTUSER.MAN és NTUSER.DAT féle variációkkal sikerült eddig kiküszöbölni. például ha nem töltötte be a profilt, akkor man-ról átneveztük dat-ra, bejelentkeztünk roottal, töröltük az ő profilját, majd visszaneveztük manra és bejelentkeztünk a userével. ezután betöltötte a profilt. ezt nagyon kínos minden alkalommal eljátszani. tudnátok valami tippet mondani?

(#855) OddMan


OddMan
őstag

Van egy Server2008-as gép, amibe 2 db hálókártya van. Az egyik hálókártya 192.168.x.x-es hálózatra csatlakozik és ezen a hálózaton van egy router amin keresztül ki lehet menni a netre. A másik hálókártyára közvetlenül egy NAS szerverhez van csatlakoztatva aminek a címe 10.0.0.1-es.
A kérdésem, hogy mi kell ahhoz, hogy a 10.0.0.x-es hálózatról képes legyen elérni a netet a NAS server? :U
A Routing and Remote Access szolgáltatás működik és a NAT is engedélyezve van, de valamiért mégsem működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#856) kraftxld válasza OddMan (#855) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha a 10.0.0.x-es hálóra rákötsz egy gépet, mit adnak vissza a következő parancsok?:

1, Ping 10.0.0.1
2, Ping 192.168.0.1 (az ezen a hálón lévő router IP-je)
3, Ping 66.102.7.99
4, Tracert 192.168.0.1 (szintén router ip-re cserélendő)
5, Tracert 66.102.7.99
6, Ping www.google.com
7, Tracert www.google.com
8, nslookup

Na, ezek után már lehet is valamit mondani :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#857) kraftxld válasza MeTaL (#854) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rendesen syspreppel vannak klónozva a gépek, vagy csak simán ghost-al oszt jó lösz? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#858) OddMan válasza kraftxld (#856) üzenetére


OddMan
őstag

Kerítettem egy laptopot és a köv. eredményeket kaptam. A 10.0.0.x-es hálózatba raktam a laptopot és tudom vele pingelni a server2008-ban lévő mindkét hálókártyát. Viszont a 192.168-as tartományban lévő gépek közül egyet sem, csak kizárólag a szerver 192.168..x.x címét.
Szóval ahogy sejtettem nem nat-ol a szerver. :(
Azt szeretném, ha a 10.0.0.x címeket átírná a szerver a 192.168.0.1-es címére és úgy továbbítaná a 10.0.0.x hálózatból érkező csomagokat a 192.168.0.x hálózatba.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#859) kraftxld válasza OddMan (#858) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A NAT-ot hogy állítottad be?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#860) OddMan válasza kraftxld (#859) üzenetére


OddMan
őstag

Csak annyit csináltam, hogy a NAT résznél bepipáltam az "Enable NAT"-ot. Rakok be egy képet, hogy hol állítottam be.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#861) MeTaL válasza kraftxld (#857) üzenetére


MeTaL
tag

Ghosttal oszt jóvan :D

(#862) bobsys válasza MeTaL (#861) üzenetére


bobsys
addikt

Akkor mar tudod is a valaszt a miertre. Tessek sysprepel rendesen megcsinalni es akkor nemfognak osszeakadni a GUIDek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#863) MeTaL válasza bobsys (#862) üzenetére


MeTaL
tag

Egy kicsit kifejtenéd, hogy miért és nem jó a Ghost? Nem értek hozzá, mi a kettő között a különbség, és tudni szeretném. Miért jobb az egyik mint a másik.

(#864) kraftxld válasza MeTaL (#863) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó a ghost, csak előtte sysprep-elni kell, különben jönnek az általad leírt furcsa dolgok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#865) MeTaL válasza kraftxld (#864) üzenetére


MeTaL
tag

Nem értek hozzá , légyszi írd le a teljes folyamatot... mi az a sysprep egyébként, mire való ?

(#866) kraftxld válasza MeTaL (#865) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link] Egyebet nem tudok :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#867) MeTaL válasza kraftxld (#866) üzenetére


MeTaL
tag

Tényleg nem tudsz egyebet? :)

(#868) OddMan válasza kraftxld (#859) üzenetére


OddMan
őstag

Amúgy ez alapján állítottam be, de valamiért egyszerűen nem akar működni. :(

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#869) MeTaL


MeTaL
tag

Bobsys: Esetleg te meg tudod mondani, hogy mi ez a progi? mit csinál stb.

(#870) MeTaL


MeTaL
tag

sry kétszer ment el.

[ Szerkesztve ]

(#871) bobsys válasza MeTaL (#869) üzenetére


bobsys
addikt

Technet
Imageket elokesziti tomeges teritesre. Ujrageneralja a GUID es SID azonositokat es ujradeketalja a hardwareket az image elso inditasanal

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#872) OddMan válasza kraftxld (#859) üzenetére


OddMan
őstag

Azt még had kérdezzem meg, hogyan lehet újra futtatni a "Routing and Remote Access" varázslót? :U
Lehet valamit rosszul állítottam be, ezért szeretném törölni a jelenlegi beállításokat és utána újraindítani a RRAS varázslót.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#873) bobsys válasza OddMan (#872) üzenetére


bobsys
addikt

Uninstall majd ujra felrakod a rolet

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#874) kraftxld válasza OddMan (#872) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A RRAS konzolban elég egy jobb klikk a szerverre, disable, majd enable, és újrakezdi a varázslót. Lehet, hogy hülyeséget írok (még korán van, aztán hajnal 3-ig migráltam Exchange 2010-et meg SBS 2003-at öltem :D) de szedd ki az internal adaptert a NAT-ból aztán van rá esély, hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#875) kraftxld válasza MeTaL (#867) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már bocsi, de ha lusta vagy legalább 1-2 leírást elolvasni róla, akkor hogyan szeretnéd megérteni a működését? Itt senki se fog oldalas litániákat írni arról, hogy kell használni mikor van több ezer jó forrás a neten. Sőt, a pontos környezetet sem ismerjük ahol a hiba előjött.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#876) OddMan válasza kraftxld (#874) üzenetére


OddMan
őstag

Köszönöm a segítséget, sikerült. Újrafuttattam a varázslót valamint kitöröltem az IGMP-t és utána egyből elkezdett működni. ;)

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#877) MeTaL válasza bobsys (#871) üzenetére


MeTaL
tag

utánajártam, syspreppel készültek az image-ek.

(#878) bobsys válasza MeTaL (#877) üzenetére


bobsys
addikt

A kovetkezo sorrendben?
sysprep, gep leallitas(nem ujrainditas), image keszitese, image feltolasa a masik gepre, gep inditasa, majd 25-20 perc utan mar megy a rendszer

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#879) lamoti


lamoti
csendes tag

Szia, egy olyan gondom lenne, hogy beállítottam egy új szervert, de egy számlázó, raktárkezelő programot nem tudok elindítani rajta. Indítás után a homokóra felvillan, aztán semmi. Arra gondolok, hogy első lépésben a registry-be szeretné magát beírni, de nem tudja és talán ezért rögtön leáll. Tud valaki segíteni, hogyan lehet ezen javítani?

Előre is köszi.

(#880) kraftxld válasza lamoti (#879) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A progi szerver 2008 kompatibilis? Jobb klatty a parancsikonra és futtatás rendszergazdaként?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#881) lamoti válasza kraftxld (#880) üzenetére


lamoti
csendes tag

Próbáltam rendszergazdaként is és xp módban is futtatni, de nem akarja. A fejlesztő szerint mennie kellene...

(#882) kraftxld válasza lamoti (#881) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Server 2008 R2 vagy sima 2008? 32 vagy 64bit? Ez a csodaprogi fut xp-n?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#883) lamoti válasza kraftxld (#882) üzenetére


lamoti
csendes tag

2008 R2 64bit és fut xp-n. Több gépet is kiszolgál most az xp-n, de a sebessége nem az igazi. Ezért cseréltünk vasat is és térnénk át a 2008 Serverre.

(#884) kraftxld válasza lamoti (#883) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És a fejlesztő tesztelte is vagy csak mondja? :D 64bites Windows 7-en megy?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#885) lamoti válasza kraftxld (#884) üzenetére


lamoti
csendes tag

Nem tudok mást, csak azt hogy én is kérdezgetem őt. De win7 64 biten megy, az én laptopomon win7 64 bit van és ok.

(#886) kraftxld válasza lamoti (#885) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor ProcessMonitor-ra fel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#887) Agentkiller


Agentkiller
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy teszt "szervert" építeni PC-s alkatrészekből.
Kérdésem:
A kommersz asztali PC-kbe való videókártyák működnek Windows 2008 R2 alatt is?

(#888) kraftxld válasza Agentkiller (#887) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, amihez van Windows 7 64bit-es driver az menni fog Server 2008 R2 alatt is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#889) Agentkiller válasza kraftxld (#888) üzenetére


Agentkiller
csendes tag

Köszi a gyors választ!

(#890) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Egy általános problémám lenne, remélem tudtok benne segíteni.
Adott egy 2k8 meg olyan 20-30 2k3. A 2k3-ak egyik interface csatlakozik a 2k8-hoz a többi meg egy rakat klienshez.
A problémám az, hogy 2k8-ról hogyan tudnám gyorsan managelni a 2k3-makat?
Most a beépített mmc.exe-t használom, de elég körülményes egy új kapcsolat felvétele, a sorrendek módosítása...
Nem tudtok vmi mást javasolni

THX
sonar :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#891) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Csak tesztjelleggel telepitettem egy 2008 standard edition-t. Még sosem volt dolgom 2008 szerverrel (inkább debian) de most muszáj. Amit kaptam GUI-ként az egy egyszerű cmd! Ez igy rendben van? Ha igen hogyan tovább? Nincs valami gyorstalpaló hozzá (amit fél nap alatt el lehet olvasni, sajna nincs rá több időm :D )? AD-re MySql-re és tartomány vezérlésre lenne szükségem. (esetleg NAT-olás + dhcp de ez már csak extraként:D )

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#892) kraftxld válasza quby (#891) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha még nem volt vele dolgod, fél nap alatt eléggé felejtős a dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#893) kraftxld válasza sonar (#890) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Konkrétan mit piszkálsz rajtuk mmc-vel?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#894) quby válasza kraftxld (#892) üzenetére


quby
őstag

Természetesen nem mindent akarok megtudni fél nap alatt! :DDD mindenre az OS teljes élteciklusa sem elég!! Csak hogy hogyan tovább. 2-3 hónap múlva kéne egy teszt rendszert inditsak aminek 2k8 kell. Addigra szeretnék az alapokkal tisztában lenni. Csak a cmd meglepett. Se a startx, se az apt-get install nem műxik :DDD

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#895) kraftxld válasza quby (#894) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
Ha ügyesen forgatod a google-t találhatsz "teszt" példányt is :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#896) quby válasza kraftxld (#895) üzenetére


quby
őstag

:R Csak sokat kell olvasni! :( És ahogy nézem mindent angolul! Ez "kicsit" lassitja a dolgot :) de fogok még itt kérdezni az tuti ;)

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#897) kraftxld válasza quby (#896) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugyebár a szerver nyelve angol, olvasás nélkül meg csak úgy nem száll a fejedbe :)
Ha nagyon nem megy a dolog vállalok ilyen jellegű project melókat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#898) quby válasza kraftxld (#897) üzenetére


quby
őstag

Köszi! De meg kell oldjam egyedül. Legalábbis szereteném. :U

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#899) CsodaPOK válasza quby (#898) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Amit telepítettél, az egyébként egy Core Edition. Ez nem tartalmaz GUI kezelőfelületet.
(De másik gépről a megszokott MMC konzolokat használhatod hozzá!)

Ha kell a GUI, telepítsd újra és a verzió kiválasztásánál azt válaszd, ami mögé a Full van írva.

(#900) sonar válasza kraftxld (#893) üzenetére


sonar
addikt

RDS-nek használom. Csak a felvett szerverek sorrendjét nem lehet módositani...
szóval kicsit kényelmetlen

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.