Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) brd válasza _NCT (#1050) üzenetére


brd
nagyúr

A minimum password age-nek le kell telnie.

The only real valuable thing is intuition.

(#1052) brd válasza Macibook (#1046) üzenetére


brd
nagyúr

SQL? Instance name meg van adva? Van másik SQL is a serveren? Az SQL Browser is feltelepült? A server tűzfalát ideiglenesen kikapcsolva is ugyanúgy nem érhető el?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1053) _NCT válasza brd (#1051) üzenetére


_NCT
őstag

Úristen tényleg...Na azt hiszem megyek ásóért elásom magam.... Mondtam h láma kérdés lesz :D

Köszi szépen a gyors választ!!! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#1054) Macibook válasza brd (#1052) üzenetére


Macibook
tag

Hello!

Igen SQL. Mindent beallitottam a tuzfalat nem kapcsoltam ki de a portokat es az SQL-t atengedtem. De semmi. A rohej az hogy magan a szerveren akar tav asztallal akar fizikailag elotte el tudom inditani. De hiaba adom meg a kliens gepeken az elerest es mas adatakot nem hajlando kapcsolodni, se VPN-en se a local halozatban. Felhivtam a ceget kozoltek hogy ez azert van mert 32bites a program es 64bites szerverre telepitettuk. Ezt nem ertettem kristalytisztan, de lehet viszont akkor hogy lehet mukodesre birni a klienseken is? Mivel ha nem futna sehogy akkor en ugy gondolkodom hogy magan a szerveren sem futna...
Esetleg valami hasnloval talalkozott valaki?

(#1055) brd válasza Macibook (#1054) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet, hogy a portokat/SQL-t átengedted, de ha az SBS-hez járó monitoring célokra szolgáló SQL2005 is fel van telepítve, akkor az SQL Browsert is ki kell engedni. Ezért kérdeztem, hogy teljesen kikapcsolt tűzfallal működik e... SBS2003-on ez azért nem probléma, mert alapból nincs tűzfal (ill. ha teljesen fel van telepítve, akkor ISA van).
A helyi gépen, a TCP/IP-n kívül elérheti a program az SQL-t named pipe-okon, vagy shared memory-n keresztül is akár, azért működik valószínűleg. Ha a kliensek konkrétan az SQL-hez kapcsolódnak, akkor félrebeszél a cég, vagy félreértés van köztetek, mert a 32 bites SQL gyönyörűen fut 64 bites OS alatt (pl. SQL2000, SBS2008 alatt), csak egyes frissítések telepítése mókás, de az is megoldható. Egy másik probléma az lehet, hogy nincs, vagy nem jól van beállítva a SQL Configuration Managerben a TCP/IP protokoll.

The only real valuable thing is intuition.

(#1056) Macibook válasza brd (#1055) üzenetére


Macibook
tag

Okes mindjart letesztelem kikapcsolt tuzfallal ahogy mondod. SQL configuration managerel kezdtem mert ez szivas volt meg 2003on is de ott nem lattam semmi gebaszt megnezem a tuzfalat amit mondasz hatha tenyleg az a ludas.

(#1057) _NCT


_NCT
őstag

Ismét egy újabb kérdés :)

Server Backup Management. Ugye varázslóval beállítom szépen az ütemezett mentést, avval nincs gond.

2008 R2-t használok, és varázslóval beállítom, hogy melyik meghajtót szeretném backupolni, akkor van egy olyan opció is, h system state. Nos gondolom evvel a wbadmin részt lehetne elfelejteni, egy gonddal kevesebb...

Meg is csináltam a mentést, viszont kíváncsi voltam, ha lefuttatom külön a wbadmin-t ugyanaz lesz-e a kettő. Nos nagyon nem.... A varázsló egy 3GB-os System State-et csinált, wbadmin pedig 9 gigás SystemState-et csinált :S

Tömörít, vagy csak kihagy belőle egy jó pár dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#1058) DopeBob válasza DopeBob (#1048) üzenetére


DopeBob
addikt

Senki nem használ notebookokat roaming profillal XP alatt? :B

MZ/X

(#1059) Macibook válasza _NCT (#1057) üzenetére


Macibook
tag

En kiprobaltam anno es kb nekem ugyan akkora file jott ki azt tudom hogy mindeketto tomorit de nem egyforman. Lehet ez a gond.
Viszont visszabackupolni tokeletesen megcsinalta nekem az amit a varazsloval csinaltam... Szoval ha tudod rakj fel valahova egy virtalservert es teszteld le sztem ez a legcelravezetobb.

(#1060) _NCT válasza Macibook (#1059) üzenetére


_NCT
őstag

VmWare-el dolgozom, szóval majd megcsinálom a tesztet,kíváncsi vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#1061) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Üdvözletem annak aki olyan bénán implementálta a Server 2008 R2 SP1-ben a dinamic memory-t, hogy menet közben nem lehet a maximumot módosítani, hanem le kell lőni a VM-et hozzá :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1062) Macibook válasza brd (#1055) üzenetére


Macibook
tag

Kiprobaltam a tuzfalat letiltva es tenyleg mukodott.
Ezekutan biztos volt hogy tuzfal hiba. Neked volt igazad teljesen az SQL browsert nem engedtem ki es az volt a ludas.
Nem tudom elegszer megkoszonni a segitseget.
Jovok neked egy teljes sorosrekesszel. :R

Jah es megegyszer koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#1063) _NCT


_NCT
őstag

Én speciel most azt nem értem VMWare alatt, hogy a 2. server DNS címe miért nem mutathat magára? Ugye statikus IP-t állítok be neki, viszont csak a Master DNS Server címét hajlandó elfogadni. Hálózati beállításoknál Bridged Networking van megadva, valamint bepipálva, hogy replikálja a fizikai hálózati kapcsolatot. Viszont az istenért nem akarja a 127.0.0.1-es címet, ezért hát megadtam neki a master dns server címét.

Na ez miért van? :S

(#1064) _NCT válasza Macibook (#1062) üzenetére


_NCT
őstag

Kipróbáltam a Server Backup-ot, hát számomra ez egy összevisszaság amit ez csinál....

Ha azt szeretném, hogy mindent de tényleg MINDENT backupoljon, akkor elvileg be kellene helyeznem a telepítő lemezt, és a repair computer fül alatt található system recovery-vel meg lehetne oldani a dolgot, igen ám, csak hogy ott nekem semmilyen image-et nem lát.... Hálózatról nem próbálkozom, mert pont ez lenne számomra a lényeg, hogy a server-ben található 2. HDD-n lévő mentést állítsam vissza szőröstől, bőröstől amit ugye nem lehet kiválasztani....

Dvd-re pedig nem akarok 20 gigát kiírni....

Wbadmin-ban nem vagyok profi.....

Nos eddig azt elértem, hogy próbából visszaállítani csak a file-okat,mappákat, valamint a system state-et, és besz*rt a server...

(#1065) Macibook válasza _NCT (#1064) üzenetére


Macibook
tag

Konkretan milyen commadal inditot a wbadminnal a backupot? -include:c: -all ?

(#1066) _NCT válasza Macibook (#1065) üzenetére


_NCT
őstag

GUI felületen keresztül Windows Server Backup-al indítom a backup-ot, ugye az megcsinálja a system state-et is ha kérem, így wbadmin-al nem szívok...

wbadmin-al ott próbáltam ügyeskedni, mikor behelyezed a w2k8 telepítőlemezt és a javításra nyomsz, majd lehet választani 3 opció közül. Az egyik a System Backup(ami mint írtam korábban sajna nem jött be), a 2. a memória vizsgálat, 3. pedig a cmd. Nos onnan indítanám wbadmin startsystemstaterecovery és megadni szépen a verzát ami kell neki pl 03/24/2011-13:28 vagy hasonló, ha server-ről indítom a wbadmin get versions parancsot, csodálatosan kilistázza az elérhető backup-okat, viszont ha gépindulásnál javítóból akarom csinálni, akkor semmit sem talál......Azért ragaszkodom ennyire a javítóhoz, mivel vannak rendszerfájlok, amiket kíndóz alól nem tud cserélni....

Igazából a System State visszaállításán nem is nagyon aggódnék, azt meg tudom csinálni Server Backup-al is ha IFM-ként indítom a recovery-t.... Nekem igazából avvan van gondom, ha konkrétan az egész C: partíciót kellene helyreállítani.... Hogy az image-et hogyan lehet elővarázsolni a repaire -résznél gép indulásnál :(

[ Szerkesztve ]

(#1067) _NCT


_NCT
őstag

Bocsi a dupláért... Amúgy megoldható, hogy a backup-al pl egy szerepkör működése is helyrehozható legyen? Gondolok itt arra, hogy tegnap mér tökéletesen működött a server, ma pedig mikor WSUS-t próbálom megnyitni, állandóan a RESET NODE címke ugrik fel, és unexpected error-t dob.... Frissítésre gyanakodtam, de nem történt frissítés.... Azt a megoldást el akarom kerülni, hogy törölni, és újratelepíteni a WSUS server-t.... Szóval a Server Backup tud olyat, hogy egy letörölt szerepkört visszaállít egy korábbi backup-ból?

(#1068) GabeeeS


GabeeeS
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi, ha rossz helyre írok, de a clusteres fórum elég halovány...

Az egyszerű kérdésem az, hogy ha akarok csinálni egy fürtözött rendszert,
clustert, vadi új gépekből, akkor annyi csak a tennivalóm, hogy mindegyikre
telepítek Windows Server 2008-at, és végigmegyek a cluster wizardon?
Ez akkor virtuálisan egy gép lesz?
Egy olyan programhoz kell, ami MPI-t használ, szóval fel van készítve rengeteg
szálú számításokra.
Nem servereket vennék, hanem én raknék össze pár ;) pc-t hozzá.

Szerverekkel semmiféle tapasztalatom nincs, de az összes Windowsban eddig
mindent meg tudtam oldani.

Túl egyszerűnek tűnnek a leírások, amiket találtam, tényleg így megy?

A cél a nagy számítási teljesítmény (HPC)

1. Mindegy milyen verziót telepítek? Windows kell, azon fut a program
2. Mehet simán pck-re a telepítés?
3. Van jó könyv, ami ezzel foglalkozik?

Köszi előre is :)

(#1069) GabeeeS


GabeeeS
csendes tag

Még valami...
Ha van tíz pc, mindegyikben egy 4 magos, 8 szálon számoló cpu,
akkor ez olyan, mint pár évvel ezelőtt a 80 magos clusterek?

(#1070) Macibook válasza _NCT (#1067) üzenetére


Macibook
tag

Elosor amasodik kerdesreavalasz igen meglehet de encommand feluletrolcsinalnam a helyedben aGUI-n kersztulveletlenul rosszul pipalsz es mar baj van...

Az elozo kerdesedre, en felreertettelek. Azt hittem hogy system state mentest akarsz csinalni wbadminnal.
Telepitolemezzel enmeg sose backupoltam de delutan ranezek es megnezemmi a helyzet vele.

(#1071) _NCT válasza Macibook (#1070) üzenetére


_NCT
őstag

Rendben köszönöm szépen! :) :R

(#1072) DopeBob válasza DopeBob (#1048) üzenetére


DopeBob
addikt

Na még egy próba, hátha :(

Ki hogy oldja meg, hogy a notebookon tárolt adatok biztonságban legyenek. A felhasználói adatokba én beleértem a profilt is. Windows XP-s kliensekről lenne szó.

MZ/X

(#1073) Sanya válasza GabeeeS (#1068) üzenetére


Sanya
nagyúr

mivel kötnéd össze azt a 10 gépet?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1074) GabeeeS válasza Sanya (#1073) üzenetére


GabeeeS
csendes tag

[switch]

ezzel terveztem összekötni őket...

[ Szerkesztve ]

(#1075) gaborbol válasza GabeeeS (#1068) üzenetére


gaborbol
őstag

"Túl egyszerűnek tűnnek a leírások, amiket találtam, tényleg így megy?"

Tudnal linkelni egy-ket ilyen leirast?

(#1076) GabeeeS válasza gaborbol (#1075) üzenetére


GabeeeS
csendes tag

(#1077) kraftxld válasza GabeeeS (#1076) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak, hogy tisztázzuk az alap dolgokat :)

Clustering <> Load balancing.

Legalább 2 switch kell, egy a sima hálónak, másik a cluster hálónak, és max 16 node-os clustert tudsz építeni a sima 2008 enterprise-al.

Konkrétan mi az a feladat ami miatt terheléselosztást szeretnél csinálni?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1078) _NCT


_NCT
őstag

Én most értem el arra a szintre, hogy felgyújtom a "virtuális" gépemet...... Másodjára raktam újra 2k8 R2-t, ma a WSUS nevű csoda szart be.... Friss install után, egy ilyet nyom nekem a logba, hogy cbsupdatestate.bin nem létezik... Nem a f*szt nem, ott van a megadott elérési helyen, gondolom corrupt... De mitől is lehet??? WSUS install közben elkezdte a kíndóz installálni az update-eket... Ettől beszarhat a Wsus role telepítése?

Ha igen hát akkor én....idegállapotba kerülök....

[ Szerkesztve ]

(#1079) gaborbol válasza kraftxld (#1077) üzenetére


gaborbol
őstag

Karft olyan genyo vagy komolyan mondom, vegre beesik valaki a forumra, tok jokat kerdez, te meg rogton elrontod...
Leirta mit szeretne.

"vadi új gépekből, akkor annyi csak a tennivalóm, hogy mindegyikre
telepítek Windows Server 2008-at, és végigmegyek a cluster wizardon?
Ez akkor virtuálisan egy gép lesz?"
Ha van tíz pc, mindegyikben egy 4 magos, 8 szálon számoló cpu,
akkor ez olyan, mint pár évvel ezelőtt a 80 magos clusterek?

Ha jol ertem a kerdezot akkor azt szeretne,hogy osszekoti a 10 darab gepet, abbol lesz egy darab virtualis gep 80 maggal, banat tudja mennyi rammal, es azon az egy virtualsi gepen menne a nagyteljesitmenyu muvelet.

[ Szerkesztve ]

(#1080) kraftxld válasza gaborbol (#1079) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ertem en, csak letezik ezer progi aminek van distributed verzioja, es nem kell clusterkedni, sot igy az enterprise licensen is eleg sokat lehet sporolni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1081) gaborbol válasza _NCT (#1078) üzenetére


gaborbol
őstag

Mikozben telepult a server, mondta hogy telepites kozben szedje az uj updateket? (lehet hogy ez defualt on)

Ez csak az igazi ferfiaknak ajanlott, hozzam hasonlo gyava pocsok, megkoszonik ezt a lehetoseget a telepitonek, es szepen kihagyjak ezt a lepest.

Ezt a linket nezd meg, pont azt irjak, hogy cbsupdatestate.bin ossze tudja magat szarni rendesen, hata az itt leirtak segitenek, vagy marad a cd-be es repair install.

[link]

De, ha lenne egy konkret hibaszam a konkret hibauzenettel ,biztosan jobban tudnank segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#1082) _NCT válasza gaborbol (#1081) üzenetére


_NCT
őstag

Igen ez volt az első kiváltó ok, hogy újrategyem a server-t. Telepítés során nem telepítettem a frissítéseket. Én is kihagytam :)

Amit linkeltél, azon már túl vagyok ahogy írtam, most a probléma ott áll, hogy telepíteni sem tudom a WSUS-t :( Szóval a telepítés végén kapok egy piros X-et semmi hibaüzenettel, viszont a Windows/logs/servermanager.log fájlban találtam ezt....

És ugye pont ez a poén, hogy nincs konkrét hibaszám meg hibaüzenet :)

(#1083) kraftxld válasza _NCT (#1082) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Korabban a szerver is a sajat WSUS-jatol szedte a frissiteseket?
Valamelyik okos ugy tervezte az egeszet, hogy a WSUS a winupdate-rol jon, es ha group policy-ben a wsus szerver is sajat magara iranyitod akkor a role ujratelepitese eseten sajat magarol a nem letezo WSUS-rol szedne a cuccot, igy hibara fut.
SBS 2008-nal eleg gyakori hiba, ha szerinted ez lehet a gond akkor elokotrom a cikket amiben leirtak, hogy melyik registry beallitasnal kell matatni a megoldashoz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1084) _NCT válasza kraftxld (#1083) üzenetére


_NCT
őstag

Rendben, azt megköszönöm.

Lehet ez volt a gáz a régebbi masinánál, mivel ott a server bele lett foglalva a WSUS gépek közé+csináltam egy aproval szabályt, hogy mit telepítsen klienseknek, mit a szervernek.

Viszont a második esetben, ez volt a telepítés sorrendje Server 2k8 R2-->AD(DNS)->DHCP->WSUS és itt a WSUS telepítésnél rögtön elsőre szűz rendszerre hibát dobott.... Elkezdte a WSUS a telepítést(downloading updates),és közben a Windows Update is elkezdte tölteni és telepíteni a frissítéseit,bár ez igazából nekem csoda, mivel az alapértelmezettben nincs bekapcsolva 2k8-nál, hanem be kell kapcsolni....

Mind1 újrahúzom nincs mese, 3 a magyar igazság, hátha sikerül is :P :D

(#1085) kraftxld válasza _NCT (#1084) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, itt az írás:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1086) GabeeeS válasza kraftxld (#1077) üzenetére


GabeeeS
csendes tag

Mit jelent ez: <>? Mindkettő kisebb valaminél? :F
Vagy esetleg "vagy"?

Ok, akkor két switch kell, a másfél milliós költségben
lehet akár tíz switch is tőlem, meg kellenek túlfeszültségvédős
kapcsolós elosztók is, egyedileg gyártott számítógépház, 1.5 Kw-os
szünetmentes tápegység, raid vezérlő kártya etc.

Van egy mérnöki program, MPI módon tud több szálat kezelni, elég jól,
a kétmagos itthoni gépemen 1 magon 100% idő, két magon 60% időben
végzett. Úgy kell létrehozni a projektet benne, ahány magon szeretném számoltatni,
fel lehet osztani a modellt akár 10.000 szakaszra és annyi cpu-n számolja,
ahányat talál. Jó lenne a cuda, de azzal nem kompatibilis.

Elég 16 node, 9 lenne elsőre, ha kevés lesz, majd bővítem még 7-tel ;]

Ja, és nem lesz netre kötve, a user szépen odamegy a géphez, usb-ről
felmásolja rá, amit ki akar számoltatni vele, mást nem is futtathat :P

A lényeg, minél több mag egy rendszerben, a sima szerver 2 magja kevés, ráadásul
annyi pénzből már van egy 9 cpu-s clusterem...
Ha van jobb megoldás, szívesen fogadom, de windows-on fut a program, úgyhogy
az kell. Linuxra nem tudok windows emulátort, OSX nem fut pc-n, 4 Mac Pro meg 4 milla,
úgyhogy az is kiesik...

Röviden: kis (nem több milliárdos) költségvetésű, nagy számítási kapacitású
rendszert akarok (HPC), windows környezetre.
Windows server 2008 tényleg végigvezet rajta, ilyen egyszerű? :)
Ennek van egy kiegészítője, vagy más verziója, ami ez: MICROSOFT.WINDOWS.SERVER.2008.R2.HPC.RTM.WITH.SP1.X64

Ez micsoda? Ismeritek?

Egyéb, esetleg ingyenes program clusterre, ami windowson fut, vagy windows fut rajta?

Köszönöm az eddigi észrevételeket, és előre is köszönöm a továbbiakat!

:R

[ Szerkesztve ]

(#1087) kilozsul


kilozsul
aktív tag

wsus-t csak domainbe léptetett gépekkel lehet használni? Vagy esetleg némi trükkel rá lehet venni önálló klienseket is, hogy onnan rángassák le a frissítéseket?

(#1088) kraftxld válasza kilozsul (#1087) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, rá lehet venni a sima gépeket is, a local policy computer ágát kell szerkeszteni, ugyanott ahol a tartományi policy-nál állítod be a többi gépet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1089) kraftxld válasza GabeeeS (#1086) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A <> nem egyenlőt jelent.
A tradicionális clustering arra való, hogy ha kihal az egyik node, minden megy tovább, tehát hibatűrésre, nem terheléselosztásra.

Igen, a hpc szerver kell neked, az akár Win7 klienseket is tud használni számolni.
[link]

Azt a verziót amit írtál pedig nem ismerjük, mivel ellenkezik az alapelvekkel, meg a ZWT is lemaradt....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1090) DopeBob válasza kraftxld (#1088) üzenetére


DopeBob
addikt

Vagy lustábbaknak itt van ez :B

WSUS ClientManager for Workgroups

MZ/X

(#1091) _NCT válasza kraftxld (#1085) üzenetére


_NCT
őstag

Köszönöm Szépen!!!! :R

(#1092) GabeeeS válasza kraftxld (#1089) üzenetére


GabeeeS
csendes tag

Na, ez jó hír, akkor a head node-re kell csak Windows HPC server 2008 R2,
a többire elég win7? Ez jó olcsó lesz :)

Ezért kérdeztem, ez így megy:
- összerakom a gépeket, hálózatot, 2 switch :K
- egyikre felrakom a Windows HPC server 2008-at, a többire Win7-et
- a Windows HPC server 2008 R2 (head node) cluster wizardot lefuttatom,
egymás után bekapcsolom és felfűzöm a többi (Win7) gépet?

A szerverenkénti 4 max cpu ugye nem max 4 szálat jelent, tehát egy cpu 6 mag 12 szál
is elmenne egy szerveren?

Ja, és a cpu kompatibilitás listán nem láttam core i7 cpukat, csak xenont meg core2-őt,
de ugye ezek is kompatibilisek?

[ Szerkesztve ]

(#1093) kraftxld válasza GabeeeS (#1092) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Passz, HPC szerverrel 0 tapasztalatom van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1094) _NCT


_NCT
őstag

Én pedig folytatnám a braintstorming-ot a WSUS körül. Elfelejtettem egy fontos tényezőt leírni, hogy Server 2008 R2 SP1-ről lenne szó... Nem tudom ez mennyiben befolyásolja a dolgokat, de ha a fene fenét eszik, akkor sem sikerült feltenni szerepkörök alól a WSUS-t. Nem gondoltam, hogy a javítócsomag hatására fog pont elkúródni valami :)

Viszont gugliba beírva, első találat, hogy le kell tölteni az SP2-es WSUS-t ~80MB és tökéletesen települ :)

Szóval ha valaki épp ezzel copna, akkor WSUS SP2 INSTALL

E öröm e bódottá.....

[ Szerkesztve ]

(#1095) kilozsul


kilozsul
aktív tag

kraftxld, DopeBob: Köszi a felvilágosítást!

Azt jól érzékelem, hogy a registry módosítás nem érinti az IE-ből indított update-et, csak az auto-t?

(#1097) _NCT


_NCT
őstag

Manapság kezdtem el ismerkedni az exchange-el. Szeretném, ha a windowslive.com-os fiókomról a levelek az exchange kiszolgálóra vándorolnának. Ez megoldható exchange-ből, vagy külső pop3-as progi kell hozzá, mert ezt exchange nem tudja?!

Valamint ha valaki tud egy jó kis leírást exchange-ről akár angol, akár magyar nyelven, amiben leírják mit hogy kell beállítani, azt megköszönöm. :R

(#1098) kilozsul válasza _NCT (#1097) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Exchange 2k3-hoz van ilyen jellegű doksim angolul. Ez elég részletes, de ennek ellenére nem lesz sétagalopp beállítani :)

[link]

(#1099) _NCT válasza kilozsul (#1098) üzenetére


_NCT
őstag

Köszönöm szépen átolvasom :) :R

(#1100) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
A problémám a következő:
Van egy általam csak ou szinten menedzselt dc. A nyelvi beállításai -bár támogatják a magyar billentyűzetet- angol. Fel kell vennem egy excel tábla alapján közel 200 usert.
Már meg is van szerkesztve a közel 200 dsadd parancs, ahol is a felhasználó kereszt és egyéb neveiben ékezetek is vannak.
Be kell tennem őket egy batch fájl segítségével az ou-mba.
De amíg egy copy/paste segítségével egy dsadd parancs lefut parancssorból, addig a bat fájlom rosszul értelmezteti az ékezetes betűket. :((
A nyelvi beállítások módosítására nincs módom, az ékezetes nevek ékezetmentesítésére nincs módom...
Mit tanácsoltok?

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.