Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) DopeBob válasza Plero (#1550) üzenetére


DopeBob
addikt

Nálunk semmi gond a Trend Micro-val (OfficeScan) de hát be sem merem már írni ;]

MZ/X

(#1552) GD válasza havri1 (#1548) üzenetére


GD
őstag

ha nem akarsz fura jelenségeket és DC-ként vagy DNS/DHCP-ként működik a szervered:
http://support.microsoft.com/kb/822158
ezeket tedd kivétel listára ha realtime védelem bekapcsolt

(#1553) rolko válasza kraftxld (#1547) üzenetére


rolko
őstag

Elméletileg az összes Nehalem támoagtja a slatot nem? Akkor a 920 is bele esik :)
Építeni tudnék vékony klienst? Mert 10ezer forint körül már lehet kapni Atomos itx lapot, a többi meg lenne hozzá itthon.

(#1554) kraftxld válasza rolko (#1553) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Építeni simán tudsz, Win7 Thin PC oprendszer pl tökéletes választás ha van hozzá licenszed.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1555) Immy


Immy
őstag

Üdv

Ti hogyan oldjátok meg, hogy a klienseken mindig up-to-date legyen az Adobe reader/flash java? Jól sejtem, hogy nincs lehetőség a wsus-ba beépíteni?

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1556) DopeBob válasza Immy (#1555) üzenetére


DopeBob
addikt

WSUS-al nem megy tényleg, oda kell már legalább egy System Center Essentials.

Egyébként, GPO Software Install, vagy Logon script. Nálunk az előbbi.

MZ/X

(#1557) kraftxld válasza DopeBob (#1556) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most egy helyen úgy csináltam, hogy alapból letiltottam, hogy frissüljenek ezek a fosok, és mondjuk évente egyszer frissítem az MSI file-t, vagy rárakom a transfrom package-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1558) Immy válasza kraftxld (#1557) üzenetére


Immy
őstag

Évente 1szer frissíteni? Biztos, hogy security szempontból ez megfelelő?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1559) kraftxld válasza Immy (#1558) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel ezért a melóért épp nem fizet senki sem pluszban, így még sok is :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1560) Drag77 válasza Immy (#1555) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Adobe tól lehet msi telepítőt leszedni, és az mehet ki utána GPO Szoftver installal.
A javaból is lehet msi csomagot kreálni és az is mehet ki GPo-bol.
A adobe Reader -ből szintén lehet msi csomagot kreálni és a Adobe csutomization wizardal testre szabni és utána az is mehet ki GPO-ból.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1561) kraftxld válasza Drag77 (#1560) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez mind oké, de utána mindegyik sír a frissítésért, amihez az egyszeri user-nek nincs joga.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1562) Drag77 válasza kraftxld (#1561) üzenetére


Drag77
senior tag

readernél a custom wizadal kitudod lőni ne akarjon
A java nal is lehet egy reg kulcsal és a flasnél is.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1563) DopeBob válasza Drag77 (#1562) üzenetére


DopeBob
addikt

sőt, én csináltam mind a háromhoz group policy fájlokat, amivel ki lehet lőni a frissítést :-)

Plusz jávánál el van rejtve az ikon, adobe readernél meg a licenc elfogadás nem jelenik meg, menubol frissítés letilva :DDD

Régiek mert még adm fájlok, de működnek rendesen :K Kéri valaki?

MZ/X

(#1564) bobsys válasza DopeBob (#1563) üzenetére


bobsys
addikt

nekem johet :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1565) Drag77 válasza DopeBob (#1563) üzenetére


Drag77
senior tag

ha már így rákérdeztél :-) jöhet ide is

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1566) DopeBob


DopeBob
addikt

adatlapokon lévő címre ment.

A java az jó az új verzióval is, a Reader X-et egy-két héten belül fogom telepíteni. Ahhoz is van már adm fájl, de még nem teszteltem rendesen, ha meglesz, elküldöm azt is.

MZ/X

(#1567) Drag77 válasza DopeBob (#1566) üzenetére


Drag77
senior tag

köszönöm

ide is ért

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1568) Drag77


Drag77
senior tag

Ha meg már így belejötünk az msi deploy-ba:-) firefox msi install

adm file a firefoxhoz a linkelt oldalon a forumban megtalálható

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1569) _NCT válasza Drag77 (#1568) üzenetére


_NCT
őstag

Meg ott van a VmWare ThinApp és annyi MSI-t gyártasz le vele,amennyit nem sajnálsz :)

(#1570) DopeBob válasza _NCT (#1569) üzenetére


DopeBob
addikt

Az egy kicsit drága :(

MZ/X

(#1571) _NCT válasza DopeBob (#1570) üzenetére


_NCT
őstag

Tény hogy arany áron adják..... De szerintem pofonegyszerű kezelni.... A másik amit sikerült kipróbálnom, az az EMCO -féle msi készítő. Bár az sem óccó....

(#1572) DopeBob válasza _NCT (#1571) üzenetére


DopeBob
addikt

8000$ a VmWare ThinApp + CAL-ok :N

MZ/X

(#1573) _NCT válasza DopeBob (#1572) üzenetére


_NCT
őstag

Tudom, azért írtam h arany áron adják. :) :R

(#1574) Immy válasza kraftxld (#1561) üzenetére


Immy
őstag

Ha GPO Software Install-al rakom a adobe reader/flash, firefox triumvirátust akkor az mennyire fogja vissza a beloginolási időt?

Olyan programról ne is álmodjak, ami ingyenes és központilag tudom kezelni a "népszerűbb" 3rd party programok frissítéseit?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1575) kraftxld válasza Immy (#1574) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak az első login lesz egy kicsit hosszabb amíg felmásznak a progik.

Ez sajna messze nem az ingyenes és még az olcsóbb kategória sem. Mekkora rendszerről van szó?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1576) Drag77 válasza Immy (#1574) üzenetére


Drag77
senior tag

Én, ezt úgy oldottam , meg, hogy a gépek hajnal 4:50 kor bekapcsolnak majd 6:00 kor ki.
A WSUS 5 re van időzítve így 6 ig felmásznak a telepítendő progik + a win update is végez, a felhasználók meg semmit nem vesznek észre:-). A reader es a flash egy közepes gépen is viszonlag hamar felmászik.
Win 7 ten érdemes bekapcsolni a beszédes rendszer indítást leállást és akkor a felhasználó, nem a csak a kérem várjont látja, hanem látja pl., hogy telepűl a program és nem hiszi azt hogy lefagyott.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1577) GD


GD
őstag

sziasztok,

IIS7 alatt szeretnék egy virtual directory-ból file-t (előre beállított rdp-t) kiajánlani auth users-nek domainben, de nem igazán megy.. google nem volt a barátom
próbáltam egy új site-al vagy simán az iis root-ból egy általam létrehozott mappából
IIS6-ban ez jóval egyszerűbben ment..
segítő ötletet vagy leírást, linket várok, köszi!

üdv, GD

(#1578) DopeBob válasza Drag77 (#1576) üzenetére


DopeBob
addikt

Hogy van megoldva a ki bekapcsolgatás?

MZ/X

(#1579) kraftxld válasza DopeBob (#1578) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gondolom wake-on-lan, majd scripttel a shutdown paranccsal. Esetleg SCCM 2007

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1580) Drag77 válasza kraftxld (#1579) üzenetére


Drag77
senior tag

leállítás shut down script (shutdown.exe)

a bekapcs lehetne wake on lan is, de mivel voltak gépek amik még nem tudták egyszerüena biosba be van lőve az autó bekapcs mindennap megadott időben (perszi biosba lépés jelszavazva)

hmm , az új gépeink wake on lan képesek itt az idelye azokon megcsinálni:-)

ki indulási alapnak ez jó lehet :[link]

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1581) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok.

Gyors kérdés: Remote FX tényleg nem működik Domain Controller alatt? :S Akárcsak a vCenter Server ez sem kerülhet DC-re? :F

Hyper-V-ben új virtuális gépet akartam létrehozni,illetve a meglévőt szerkeszteni, de mintha befagyott volna az mmc. Azután találtam rá ERRE:

"This is a known issue that’s documented on TechNet: http://technet.microsoft.com/en-us/library/ff817615(WS.10).aspx

Hyper-V Manager stops responding when I attempt to create a new virtual machine or edit an existing virtual machine’s settings
If the Hyper-V Manager console, svchost.exe process, or RDVGSM service consistently stops responding when you attempt to create a new virtual machine or edit an existing virtual machine’s settings, verify that the following Group Policy settings are not configured on the RemoteFX server:

Computer Configuration/Windows Settings/Security Settings/Local Policies/Security Options/Interactive Logon: Message text for users attempting to log on
Computer Configuration/Windows Settings/Security Settings/Local Policies/Security Options/Interactive Logon: Message title for users attempting to log on
Also, verify that the RemoteFX for RD Virtualization Host server is not a domain controller. You cannot install the RD Virtualization Host role service on a domain controller."

Itt írják az okosságokat, érdekesség h egészen mostanáig működött....

(#1582) _NCT


_NCT
őstag

+1 kérdés: ad-ds nélkül hogy állítsam be a DNS server-t, hogy net is legyen? Egyszerűen hiába állítom be h a szerver önmagára mutasson, továbbá forward és reverse zone-nál is beállítom a server ip címét, de nem működik. Egyszerűen nem jövök rá.... AD-vel tökéletesen működik a DNS server, AD nélkül meg vagyok lőve......

Ha az IPv4 beállításoknál az ISP DNS címét írom be van net.... :F

[ Szerkesztve ]

(#1583) kraftxld válasza _NCT (#1582) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A forward és reverse zónákat nem igazán kell piszkálni alap konfig esetén. A klienseken és a szerverekene is a helyi tartományvezérlő IP-jét kell megadni mint DNS szever.
Valamint a DC-n futó DNS szervernél a FORWARDERS-nél kell beütni a szolgáltató IP-jét.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1584) _NCT válasza kraftxld (#1583) üzenetére


_NCT
őstag

Igen ám, csak ez a szerver nem lehet domain controller, mivel ezen fut a vSphere client és vCenter Server. Viszont a neveket valahogy fel kéne oldania valaminek, szóval kezdem nem érteni :(

(#1585) _NCT válasza kraftxld (#1583) üzenetére


_NCT
őstag

Előző válaszra még várom a választ, de közben megoldódott a probléma, NAT-ban voltam Bridge helyett, ezért nem tudta feloldani az ip címet :W :W ASszem most jó időre lelövöm magam, h ilyen alap dolgokon ba*om el.... :(((

(#1586) kraftxld válasza _NCT (#1584) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor csinálj egy tartományvezérlőt is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1587) _NCT válasza kraftxld (#1586) üzenetére


_NCT
őstag

Mármint másik server-t, ami tartomány vezérlő?Ha igen,az már megvan. Gondolom akkor a "sima" szerveren lévő DNS server feleslegessé válik, mivel a tartományvezérlős szerveren van a dhcp és dns szerver is, és ez fogja osztogatni az ip és dns címet a "sima" szervernek, valamint ez oldja fel a neveket is.

Remélem nem írtam nagy hülyeséget :B

(#1588) kraftxld válasza _NCT (#1587) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, jól írtad.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1589) _NCT válasza kraftxld (#1588) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi szépen a segítséget, sokat segített :R

(#1590) rt06


rt06
veterán

Hi!

nem tudja valaki veletlenul, hogy wireless hosted network-ot hogyan pakolok at masik csatornara?

Udv: VladimirR

p.s.: igaz nekem win7 alatt kellene, de annyira nagy kulonbseg remelhetoen nincs a ketto kozott

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1591) Polemius


Polemius
aktív tag

Sziasztok!

Találkozott már olyan hibával, hogy kb. 10 naponta lefagy az egész win 2008 server?
Összerakás óta másodjára jelentkezett a probléma (értelemszerűen ~20 nap alatt), elsőre betudtam esetleges áramszünetnek (akkor nem volt még szünetmentes alatta), de most másodjára produkálja ezt.

A vas egy Asrock E350M1 brazos lap, 2 vinyóval, 4 GB rammal.
Nem melegszik túl, nincs is nagyon terhelve, túl sok minden nincs is telepítve (fájl- és nyomtatómegosztás, ftp, ilyenek működnek rajta).
Hibaüzenet nem tudom van-e, azt este tudom megnézni (akkor tudok rádugni egy monitort).

(#1592) havri1


havri1
félisten

Végül újraraktam a 2008r2-t, és maradtam költséghatékonyságból az ingyenes szoftvereknél. Vírusirtónak továbbra is Security Essentialt használom, viszont a Kaspersky próbaverziója tesztelésénél rájöttem, iszonyatos mennyiségű támadást fogott, így egy szoftveres tűzfal is kell.
Létezik szerintetek ingyenes tűzfal R2 alá?

havri

(#1593) CsodaPOK válasza havri1 (#1592) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Van beépített tűzfal benne, csak jól be kell lőni.

(#1594) havri1 válasza CsodaPOK (#1593) üzenetére


havri1
félisten

Én úgy vettem észre, hogy alapból tilt mindent, vagy nem így van?

havri

(#1595) _NCT válasza havri1 (#1592) üzenetére


_NCT
őstag

Szia!

Nekem is azt tanácsolta egy szakember, hogy jó a Server 2008 r2 beépített tűzfala, klasszisokkal jobb mint a 2003-é volt, tehát megéri nekiállni és bekonfigolni. Hiába szedsz le szoftveres tűzfalat, azt is ugyanúgy be kell lőni, mint a beépítettet, ráadásul plusz erőforrást zabál feleslegesen...

Sok minden tiltva van, de nem minden :)

(#1596) havri1 válasza _NCT (#1595) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Át fogom nézni, köszi szépen :)

havri

(#1597) Immy


Immy
őstag

Lehet nem ide tartozik, de mégis felteszem:

Ha tudom, hogy group policy-ban rejtett megosztás be van kapcsolva a klienseken. Akkor a kliens gépen ezt hogy tudom "láthatóvá" tenni? Mármint megmutatni, hogy a gépen tényleg működik a rejtett megosztás. Természetesen admin vagyok.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1598) _NCT válasza Immy (#1597) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem hirtelen 2 ötlet ugrik be, egyik CMD-ben a NET SHARE parancs, ami megmutatja a rejtett megosztásokat is.

Ha pedig kliens gépen akarod kipróbálni, hogy működik-e a rejtett megosztás, akkor a megosztott mappa pontos nevét beírod az Intéző navigációs sávjába ($ jel a végén kell) a nevét és működik.

[ Szerkesztve ]

(#1599) _NCT válasza _NCT (#1598) üzenetére


_NCT
őstag

Lejárt a szerk., a NET SHARE command csak a szerveren ill. azon a gépen működik, ahol a rejtett megosztás található, kliensen természetesen nem látható :) :R

(#1600) Immy válasza _NCT (#1599) üzenetére


Immy
őstag

Valahogy mégis nem lehet kliens alól "láthatóvá" vagyis igazolhatóvá tenni? :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.