Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) kraftxld válasza szijartg (#1350) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy csak épp most járt le a 120 nap próbaidő a TS licensing-nél.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1352) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Egy informatikai (webes fejlesztések) mikrovállalkozás vagyunk és tervezünk felvenni pár munkatársat. Ezzel egy jól működő infrastruktúrát is szeretnénk megvalósítani. Jelenleg még nincs tapasztalatom a Windows szerverváltozataival, de felvetődött a következő megoldás a skálázható infrastruktúrára:
Lenne egy központi szervergép melyre a userek Remote Desktop Services-re tudnának belépni, ahol mindenkinek meglenne a saját maga desktopja.
A kliens gépek meg mondjuk a legolcsóbb atomos linuxos konfigurációk.

Nagy vonalakba ez a felvetés, de mivel nincs tapasztalatom ilyen téren nem tudom mennyire járható ez az út. Szerintetek?

Milyen gépet javasolt alátenni 4-10 user esetén?

Mik a tapasztalataitok, folyamatos használat során működik az RDS kényelmesen és észrevétlenül (Akad-e a kép, nagy késleltetés stb...)?

(#1353) kraftxld válasza mm00 (#1352) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hello!

Röviden, kell egy tartományvezérlő első körben, meg egy terminal server.
Ha kicsik vagytok, érdemes megnézni az SBS 2011 premium-ot, mert elég jó áron tudtok két szerver licenszt venni Exchange-el, SQL-el, mindennel.
Akár egy szerverrel lehet komplett VDI-t csinálni, a Hyper-V virtualizáció már tud akár teljes értékű videót RDP-n keresztül ha remotefx-et használsz.
Ehhez megfelelő vékonykliens vagy Win7 SP1 kell.
Kliensnek meg ne linuxkodjatok, van szívás bőven az RDP-vel, lehet már olcsón vékonyklienst kapni, akár használtan is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1354) DopeBob


DopeBob
addikt

Valaki nem találkozott esetleg olyan - ingyenes - add-in-el SharePoint Serviceshez, amivel ilyen System Center típusú dashboard-ot lehetne csinálni? :) Esetleg szolgáltatásokat monitorozni? :-)

MZ/X

(#1355) GD válasza Szd_mferi (#1311) üzenetére


GD
őstag

hello,

akkor van ilyen probléma, ha a tanúsítványban szereplő szerver nevet nem tudják feloldani a kliensek vagy nem egyezik a név a szerver/webhely nevével, az pedig többnyire dns hiba, vagy dns rekord (alias) által orvosolható
webhelyhez esetleg direkt arra készült tanúsítványt kellene használni
szokott még segíteni, ha a kulcsot kézzel a számítógép tárolóba rakod be, legfelsőbb szintűre

(#1356) szijartg


szijartg
senior tag

Uraim.
Valaki azt mondja már meg, hogy 8 giga ramot mi eszik folyamatosan?
task manageren belül a processek közt nincs semmi ami komolyan fogyasztana.
Felraktam a Process explorert... ott így néznek ki a dolgok:
[link]
tegnap még minden jó volt. pár policy lett beállítva és azután hülyült így meg az egész.

[ Szerkesztve ]

(#1357) kraftxld válasza szijartg (#1356) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SBS 2008?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1358) szijartg válasza kraftxld (#1357) üzenetére


szijartg
senior tag

Nem, MSDN-rol letöltött 2008 Enterprise

[ Szerkesztve ]

(#1359) kraftxld válasza szijartg (#1358) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A DNS akkor szokott ennyit kajálni ha rendesen terhelve van. Kapcsold be rajta a verbose log-ot és nézd meg, hogy honnan jönnek a kérések.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1360) szijartg válasza kraftxld (#1359) üzenetére


szijartg
senior tag

Legegyszerűbb helyen azt hol tudom bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#1361) _NCT


_NCT
őstag

Multicast Transmission-el kapcsolatban szeretnék kérdezni. Miért van az, hogy az istenért nem akar működni? Csak capture Image-el működik, vagy a W7 DVD/sources mappából elég ha betallózom az install mappába az install.wim fájlt boot mappába a boot.wim-et és ennyi? Jobb egérgomb Install mappában az image-re, create multicast transmission, rendesen meg is csinálja, viszont ha oda kerül a sor, hogy aktiválnia kellene magát, nem mutatja a connected client fülön a ló f@szt se..... Természetesen az image működik rendesen, kliens gépeken le is fut a telepítő, csak ugye eléggé terheli a hálózatot.....

(#1362) kraftxld válasza szijartg (#1360) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1363) szijartg válasza kraftxld (#1362) üzenetére


szijartg
senior tag

Köszi, de tegnap miután feltettem a kérdést már meg is találtam... új kommentet meg nem akartam beírni :D
Még arra gondolok, hogy van a gépben egy raid kártya és lehet az nincs jól beállítva és a rajta levő vinyók kessét is a ramba írja... vagy ez elég nagy hülyeség lenne? Winnél már nem lepődnék meg ezen sem :U

(#1364) kraftxld válasza szijartg (#1363) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez elég nagy hülyeség.
Mert mi a gond a win szerverrel, hogy ezen se lepődnél meg? Épp te írtad, hogy valami policy lett piszkálva az után történt ez.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1365) Plero


Plero
tag

Van egy hálózat Win2008R2 serverrel. A kliens gépek XP-sek. Amikor a User belép a kliensen akkor létrejön a documents and settings könyvtárban a user neve és alatta a többi könyvtár. pld.: ducuments és stb. A mikor a user csatlakozik a server-hez akkor csatlakoztatja a serveren levő könyvtárát. Azt szeretném ha a kliensen nem jönne létre a user documents könyvtára hanem az a serveren lenne.
Azért kell , mert a programok alaphelyzetben a C:\documents and settings\user név könyvtárat hozzák fel dokumentum mentésnek. Ha figyelmetlen a user akkor a C:\re menti az adatot. átül egy másik géphez és akkor már nem látja az adatot amit elmentet. Ezért kellene "átírányítani" a documents and settings usernév könyvtárat a serverre a saját könyvtárába.
Uhh remélem érthető mit szeretnék.

Valakinek valami ötlet?

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1366) kraftxld válasza Plero (#1365) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Group policy-ben van ilyen folder redirection téma :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1367) _NCT


_NCT
őstag

Erre valaki tud megoldást?

+ még1 probléma felvetődött. Exchange domain-en kívülről nem tud leveleket fogadni.. Vagyis látszólag a levelek elmennek, de a domain-en belülre a felhasználóknak már nem érkezik meg. Telnet-el be tudok jelentkezni, és levelet is rögtön megkapják, outlook-ból pedig nem. Ez miért lehet? Próbáltam a beépített Troubleshooter-el, de az azt mutatja, hogy minden okés. Queue pedig semmit sem tartalmaz....

(#1368) _NCT válasza _NCT (#1367) üzenetére


_NCT
őstag

Második problémára meglett a megoldás, accepted domain -t elk&rtam :P

Viszont a Multicast Transmission még mindig nem jó :(

(#1369) Immy


Immy
őstag

Üdv

Ha microsoft server 2008-at üzemeltetek és létrehozok benne egy domain-t active directory-val, akkor abba csak windows-os gépeket tudok becsatlakozni vagy linuxosokat is?!

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1370) Mahesa válasza Immy (#1369) üzenetére


Mahesa
tag

Lehet Linuxosokat is. Kell hozzá Kerberos, Samba és Winbind. Ezeket kell aztán konfigolni meg a PAM-et. Itt egy leírás arról, hogy hogyan kell konfigolni a Sambát, Kerberost, mit kell belőni az nsswitch.conf-ban - a leírás Samba megosztások eléréséhez van AD autentikációval, a PAM rész nincs benne: http://lcb.hu/linux/samba_vs_ad.html
Itt egy leírás, ami tartalmazza a PAM módosításokat is: http://www.enterprisenetworkingplanet.com/netsysm/article.php/3502441/Join-Linux-to-Active-Directory-With-Winbind.htm

Van egy Likewise nevű cucc is, viszont azzal még nem volt dolgom csak hallottam róla (https://help.ubuntu.com/8.04/serverguide/C/likewise-open.html).

[ Szerkesztve ]

(#1372) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Nemrég kaptam meg a szakdogás bírálatot és ezt a kérdést kaptam?

Hogyan kell tárolni az adott intézményben a számítógépes hálózat konfigurálásához, működtetéséhez szükséges jelszavakat? Milyen dokumentum szabályozza mindezt?

Win Server 2008 R2-ről van szó, és a választ nem lelem, vagy csak rosszul keresem.
Valakinek valami támpont?
üdv

(#1373) Plero válasza Kukcaman (#1372) üzenetére


Plero
tag

Informatikai biztonsági házirend?
Boritékban a páncélban?

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1374) Kukcaman válasza Plero (#1373) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igazából ki van alakítva egy Windows-os hálózat, AD meg ami hozzá kell ( DNS,DHCP) aztán ahhoz kellene. A Serveren lévő tárolás, hogy hol tárolja.

(#1375) Immy válasza Kukcaman (#1374) üzenetére


Immy
őstag

Mi a szakdogád címe?
Publikus az anyag?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1376) Kukcaman válasza Immy (#1375) üzenetére


Kukcaman
senior tag

cím: Középiskolai számítógépes hálózat újratervezése és konfigurálása
Szerdán fogom megvédeni.

(#1377) Kukcaman válasza Kukcaman (#1372) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Vajon a kódolásra vonatkozik a kérdés?(pl.: MD5), vagy esetleg tegyük fel a GPO-n belül, hol van a jelszó?

(#1378) _NCT válasza Kukcaman (#1377) üzenetére


_NCT
őstag

Úgy tudom a konzulens akit az iskola rendel ki melléd, vagy akit Te szabadon választasz (és a suli elfogadja), pont az ilyen kérdések megválaszolására hivatott segíteni. Szerintem őt kérdezd meg, mert így fórumról összehozni egy diplomamunkát, vagy legalábbis a védést, elég nehéz....

(#1379) chepavel válasza Kukcaman (#1372) üzenetére


chepavel
aktív tag

Plero-val kell egyet értenem. Bármilyen adminisztratív célokat szolgáló fiók jelszavát az IBSZ-ben foglaltak alapján kell tárolni, ez szvsz nem technikai jellegű dolog, és független a használt rendszer típusától is. :)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1380) Kukcaman válasza chepavel (#1379) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igen, azóta belátom én is. Csak nem értettem a kérdést :N
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

A belső konzulensnek már írtam, de még nem reagálta le a dolgot. Összehozni valóban nehéz, de megvalósítható így is, mint egy hálózat papíron :U

üdv

(#1381) pecze


pecze
aktív tag

Lehet hülyeség, de úgy gondolom működnie kéne:
pingelnél a zónanevet és nem válaszol, ha jól rémlik 2003-ban a szerverre mutatott,
2008-ban nem így lenne?

Pl: ping servernev.valami.hu - működik
ping servernev - működik
ping valami.hu - nem ad vissza semmit

DNS-ben NS-nek és SOA-nak servernev.valami.hu van beállítva

Kérdés, hogy rosszul emlékszem e, van egy éve is, hogy Win Servert használtam, vagy 2003-ban tényleg így volt, 2008-ban meg már nem. Vagy hibás a konfiguráció, bár naplóba sem hiba, sem figyelmeztetés nincs.

(#1382) CsodaPOK válasza pecze (#1381) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Működik Server 2008-n is.
A ping domain.local valamelyik DC címét kell visszaadja.

(#1383) wmati


wmati
addikt

Sziasztok

Voltam egy kiáltáson ahol windows 2007 serverrt futtató gép volt a többin pedig multi point rendszer a elő adó mindent látott a saját gépén és tudta is irányítani a gépeket azt mondta ehhez a rendszerhez elég egy win 2007 server és egy pár megás multipont névre halható telepítendő file a gépekre érdekelne hogy ez megoldható e win 2008 serverrel e
kb 31 géppel rendelkező informatika terembe kellene ez a rendszer a gyerekek megfékezésére :)

[ Szerkesztve ]

(#1384) CsodaPOK válasza wmati (#1383) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Olyan, hogy Windows 2007 Server, nincs.

Távvezérlő szoftverből van sokféle.
Pl RealVNC, Teamviewer, Logmein.

(#1385) kraftxld válasza wmati (#1383) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Multipoint server 2011-nek hívják. [link]
OEM-től előtelepítve vagy VL-el tudod megvenni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1386) pecze válasza CsodaPOK (#1382) üzenetére


pecze
aktív tag

Még annyit hozzátennék, hogy nincs DC, csak DNS. Próbálgatom a rendszert, nem éles.

(#1387) wmati válasza kraftxld (#1385) üzenetére


wmati
addikt

Értem szóval azt mondjátok multipoint server kell meg vennem és nem elég egy 2008 sever és ez [link]

(#1388) kraftxld válasza wmati (#1387) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Meg kell venned, ez csak a fejlesztőeszköz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1389) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Lezajlott minden a legnagyobb rendben :))

(#1390) wmati válasza kraftxld (#1388) üzenetére


wmati
addikt

Hát multipoint server nem lesz sajnos mivel egy bizonyos windows server már kiépítésre került nem tudom melyik fajta de biztos nem a multi point kipróbálok pár távezérlő szoftvert melyik válik be legjobban az igényekhez olyan kellene amivel a szaktanár azonnal be tud avatkozni a gyerek munkájába le tudja zárni a gépet nem tudom melyiket válassz, mert multipoint szervert láttam működés közbe de ezeket a szoftvereket még nem
Illetve fontos érv a szaktanár részéről hogy felhasználó barát legyen

Pl RealVNC, Teamviewer, Logmein.

(#1391) Plero válasza wmati (#1390) üzenetére


Plero
tag

Ilyen engem is érdekelne, de még ingyenest nem találtam. :-(

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1392) bugizozi


bugizozi
őstag

Hello!

Van egy Win SBS 2003 szerverünk, amit most SBS 2011-re szeretnénk lecserélni.
A pénzügyes szoftverek átvitelénél ütköztünk problémába, amik MSSQL-t használnak. Az új szerverre felpakoltuk őket, régiből betöltöttük az adatokat, szerveren elindítottuk, minden zsír.
Aztán a kliens gépet felvettük tartományba, majd beállítottuk a szoftvereket, amik nem hajlandóak működni, nem tudnak csatlakozni az MSSQL-hez. :(
Ami beállításokat néztünk azok egyeznek a két szerveren, próbáltuk a tűzfalat kikapcsolni, stb és lassan kifogyunk az ötletekből, hogy mi lehet a probléma :O

Valakinek esetleg valami ötlet? :)
Köszi előre is. :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1393) kraftxld válasza bugizozi (#1392) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SQL browser fut?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1394) bugizozi válasza kraftxld (#1393) üzenetére


bugizozi
őstag

Igen. :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1395) kraftxld válasza bugizozi (#1394) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen protokoll-ok vannak engedélyezve az SQL-hez?
Amúgy miért nem migráltatok új tartomány helyett? SBS 2003 => 2011 nem olyan vészes.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1396) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég szereztem meg a szoftverüzemeltetői részképesítést egy 2 éves képzésen belül. Még van vissza egy év. A lényeg, hogy szeretném megismerni a 2008 servert is, mert a suliban a 2003-at tanultuk.
Tegnap virtuális gépre feltelepítettem, meg van egy xp-s kliensem is virtuálisan. Egész nap azzal szórakoztam, hogy be tudjam léptetni tartományba a klienst, de nem sikerült.
Úgy kezdtem, hogy a serveren a szerepköröknél hozzáadtam az Active Directory-t majd a DHCP-t és a DNS-t. A DHCP hatókörnél beállítottam a 192.168.0.10 - 192.168.0.100 hatókört. A Server gépen a hálózati beállításoknál az IP címet automata helyett 192.168.0.10-re állítottam, az átjárót meg a dns kiszolgálót 192.168.0.1-re (ez a routerem IP címe).
A kliens gép meg kapja a 192.168.0.11 címet, tehát a server oszt neki IP-t, de a tartományba nem enged belépni.
A fizikai gépemen (WIN7) letiltottam a wmvare program DHCP-jét, és mindkét virtuális gépemen a hálózatot Host Only-ra állítottam.

Szerintetek mit nem csinálok jól?

Köszi a segítséget előre is.

(#1397) kraftxld válasza Octopus21 (#1396) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már bocsi, de jó kis suli lehet :DDD

A DHCP-ben a DNS-t a szerver IP címére kell állítani. A tartomány a DNS re épül ha a kliens a routert nyaggatja az infókért sose fogja megtalálni a tartományt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1398) Octopus21 válasza kraftxld (#1397) üzenetére


Octopus21
aktív tag

HEllo!

Hát lehet, hogy inkább én vagyok a hibás és nem a suli. Nemrég kezdtünk el a Serverrel foglalkozni és nem mindent értettem:(, főleg az IP címeknél.
Ezt sem igazán értem, amit leírtál. Most elment a kedvem a kérdezéstől is, mert nem akarok még hülyébbnek tűnni:)
Legjobb lenne, ha az elejétől megkérdezném, hogy mit hogyan.
Leírnád, hogy az AD, a DHCP és a DNS feltelepítése után mit hogyan csináljak?
Az jó hogy a server gépen a TCP/IP protokoll-ban az IP címet 192.168.0.10-re állítottam? És akkor itt milyen IP címet írjak be az átjáróhoz és a DNS kiszolgálóhoz?

A kliens gépen hagyhatom automatán a TCP/IP protokollt? Mert a kliens gép kap IP címet a servertől. (192.168.0.11).

Tartománynévnek az AD-ban egyébként az x.local-t állítottam be.

Bocsi de kezdő vagyok még Server téren:(

(#1399) kraftxld válasza Octopus21 (#1398) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Röviden:
szerver fix ip, átjáró a router, dns saját maga.
parancsssorban dcpromo, tartományvezérlő megcsinál.
dns-ben forwarder-nek beállítod a szolgáltató dns szerverét.
dhcp-ben az átjáró a router a dns szerver a fix ip-s szerver.
kliens bekapcsol, ip-t kap, tartományba léptet, örül. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1400) pecze válasza kraftxld (#1399) üzenetére


pecze
aktív tag

Nekem úgy tanították, hogy az egyik nagy hiba DNS beállításoknál, hogy Forwardernek beállítjuk azt, amit a szolgáltatótól kapunk, végülis a DNS-ben ott vannak a root szerverek.
No, mi az igazság, miért használjuk a szolgáltatóét?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.