Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) donnni válasza CsodaPOK (#1750) üzenetére


donnni
csendes tag

Köszi a segítséget, így már tudom merre induljak!

(#1752) bobsys válasza kraftxld (#1749) üzenetére


bobsys
addikt

Egy ilyen 4 HDDs synologyt mennyiert adnak? Jobb-e mint a QNAP?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1753) kraftxld válasza bobsys (#1752) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én valami 350 USD körül boltoltam az enyém (DS411j), és nekem sokkal jobban bejött mint a QNAP

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1754) Lokids


Lokids
addikt

Ide is beírom, hátha valaki csak ezt olvassa, de tudja a megoldást:
Lenne egy problémám.
Az a helyzet, hogy a szerverekben 2 hálókártya van. egy a szervizeknek, és egy a backupnak meg adminoknak. Namost ez úgy van megoldva, hogy a szervíz interfész kap 1 gatewayt. A Backup más subneten van, de a szervíz GW-t kellene használnia.
2008-ban ezt netsh megoldja a: netsh interface ipv4 set int "NIC neve" forwarding=enabled.
2003-ban viszont más verzióju netsh van és nem bírok rájönni, hogy ott ugyanezt hogy lehet beállítani. Valaki tud segíteni?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1755) DopeBob


DopeBob
addikt

AD-ban egy Computer objektum managedBy tulajdonságának van valami jelentősége? Nem látom, hogy bármi is változna, mint mondjuk egy csoportnál. Mire jó ez, csak informális jellegű?

:B

MZ/X

(#1756) hati válasza DopeBob (#1755) üzenetére


hati
addikt

Igen, csak az.

(#1757) LLam


LLam
senior tag

sziasztok,

Windows Server 2008 R2 Web Edition-t tudok csak bérelni a kinti szerverre. Kérdésem az, hogy a web kiadás megakadályozza-e pl. az MS SQL Server vagy más fejlesztő software futtatását?

Stay hungry!

(#1758) kraftxld válasza LLam (#1757) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1759) LLam válasza kraftxld (#1758) üzenetére


LLam
senior tag

köszi, ez nem jutott volna eszembe :)

Stay hungry!

(#1760) kraftxld válasza LLam (#1759) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az összes MS termékhez van ilyen, ahol leírják, hogy melyik OS-en támogatott.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1761) LLam válasza kraftxld (#1760) üzenetére


LLam
senior tag

igen, a többit már ott nézegettem meg, még 1x kösszee

Stay hungry!

(#1762) Lokids


Lokids
addikt

Nem tudjátok miért van az, hogy GPO létrehozásánál a security filteringhez beadtam egy secu groupot, melynek tagjai a szerverek, melyre szeretném, ha lefutna a policy.
Viszont ez nem történik meg. Csak akkor, hogyha a szervereket adom hozzá a filteringhez.
Tudja valaki, hogy a groupot miért nem veszi figyelembe?
2008-as szerverek, a domain level 2003.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1763) kraftxld válasza Lokids (#1762) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha az user ágon állítottál dolgokat akkor nem fog érvényre jutni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1764) Lokids válasza kraftxld (#1763) üzenetére


Lokids
addikt

Az egyetlen dolog amit állítottam rajta az Interactive logon: Message... ami viszont computer settings.
Minden gépre be van állítva egy szöveg, viszont pár gépre nem kell. Ezeket raktam külön groupba. (külön kérték, hogy groupot használjak)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1765) kraftxld válasza Lokids (#1764) üzenetére


kraftxld
nagyúr

gpupdate /force és újraindítás is volt? egy kell ahhoz hogy felkapják a csoporttagságot, és még egy, hogy a policy érvényre jusson.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1766) Lokids válasza kraftxld (#1765) üzenetére


Lokids
addikt

Restart sajnos nem lehet, production szerverek, akasztás jár érte...
De a gpupdate /force megvolt, és ha a gépet külön hozzáadom, majd forcolom, érvényesül rá a policy. Ennyi idő alatt meg már a csoport tagságot is meg kellett kapnia.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1767) kraftxld válasza Lokids (#1766) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mind a csoporttagság mind pedig a computer ági group policy csak újraindításkor alkalmazódik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1768) Lokids válasza kraftxld (#1767) üzenetére


Lokids
addikt

Ha kellene a restart, akkor nem működne akkor, ha a gépet adom hozzá a szűrőhöz.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1769) kraftxld válasza Lokids (#1768) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A csoportban AD szinten benne van a gép, de addig nem működik amíg újra nem indítod a gépet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1770) Lokids válasza kraftxld (#1769) üzenetére


Lokids
addikt

Megpróbálok kizsarolni akkor egy restartot valamikorra. Bár nem vagyok biztos benne, hogy ez megoldja, de nem lepődnék meg, ha igen. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1771) bobsys


bobsys
addikt

Raadasul a gpupdate /force kiadasa utan szol a cucc, hogy a computer policy miatt kell neki egy ujrainditas es yes or no, hogy most azonnal ujrainditsa

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1772) Lokids


Lokids
addikt

Soha nem fogom megtudni, hogy a restart megoldotta volna vagy nem. A customer azt írta, hogyha hozzányúlok az exchange szerverhez kezem lábam eltörik és a halakkal fogok aludni. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1773) kraftxld válasza Lokids (#1772) üzenetére


kraftxld
nagyúr

DAG, CAS Array, patchelés? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1774) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehetséges Windows SBS2011-en monitorozni, hogy a hálózaton a megosztott fájlokkal ki/mikor/ mit csinált?! (megnyitás, másolás, törlés, mentés, létrehozás etc.)
Láttam vannak file system monitorozó programok, van valami jo használható freeware, vagy a Windowsnak valami beépített szolgáltatása erre?
Rémlik mintha lett volna ez a kérdés már itt a topicban, de nem leltem rá :N

Előre is köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1775) kraftxld válasza bugizozi (#1774) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1776) DopeBob válasza kraftxld (#1775) üzenetére


DopeBob
addikt

Hát, ember legyen a talpán, aki az event logokból kiszedi a lényeget :D

MZ/X

(#1777) kraftxld válasza DopeBob (#1776) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amióta van powershell azóta nem annyira horror a dolog :) Bár tény, hogy lehetne felhasználóbarátabb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1778) bugizozi válasza kraftxld (#1775) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Köszi a tippet!
Beállítottam a leírás alapján, az lenne a kérdésem még, hogy hogyan tudom kinyerni azt az információt amire nekem szükségem van? (ki/mikor/ mit csinált, megnyitás, másolás, törlés, mentés, létrehozás etc.) A Windows-naplók / biztonság résznél keresgéltem, ott nem találtam olyat ami nekem kellene/tetszene :(

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1779) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Server 2k8 alatt admin account mellett csináltam egy superuser account-ot, amely megegyezik majdnem az Admin tagságaival. Viszont ha ezzel az account-al vagyok bejelentkezve, a gpupdate /force hatására mindig ki-és beléptetni akar, ezt írja: "Certain group policies are enabled bla bla bla....." Ezt meg lehet oldani, hogy ne kelljen mindig re-login-olnom?

(#1780) _NCT válasza _NCT (#1779) üzenetére


_NCT
őstag

GPO alatti drive mapping miatt volt a gond, delegation-el megoldottam. :R

(#1781) bugizozi


bugizozi
őstag

Hello!

Egy registry értéket szeretnék megváltoztatni az összes gépnél, és nem szeretnék mindegyikhez fizikailag odaülni... Ez megfelelő megoldás lehet a számomra?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1782) kraftxld válasza bugizozi (#1781) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Group policy preferences a te barátod.
[link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1783) DopeBob válasza kraftxld (#1782) üzenetére


DopeBob
addikt

Már ha van legalább 2008 Server

MZ/X

(#1784) kraftxld válasza DopeBob (#1783) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Topikcím? :)
Amúgy ez egyébként tévedés, ha van legalább egy vista tartománytag, arra fel kell tolni az RSAT-ot, utána mehet a móka 2K3 DC-vel is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1785) DopeBob válasza kraftxld (#1784) üzenetére


DopeBob
addikt

:B hoppá :B

MZ/X

(#1786) bobsys válasza kraftxld (#1784) üzenetére


bobsys
addikt

de nem kell feltolni miden xp sp2/sp3-ra a client side extension mokat ahhoz, hogy ervenyre jusson?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1787) kraftxld válasza bobsys (#1786) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, az XP gépekre fel kell tolni a CSE-t. Ha van a hálón WSUS akkor nem olyan gáz, de még login scriptből se annyira :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1788) bugizozi


bugizozi
őstag

Köszönöm Uraim a hsz-okat! Ma is tanultam valamit :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1789) bcd86h


bcd86h
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó topicba teszem fel a kérdést :)

Tehát WindowsServer2008R2 IIS-ről lenne szó, tuti hogy pofon egyszerű a megoldás, de a kérdésem a következő lenne: van egy weblap(pl. testweblap.sulinet.hu), melyet csak úgy lehet elérni, hogy ha beírom elé a 'www'-t, akkor behozza, de ha csak simán, akkor kiírja, hogy "Bad Request (Invalid Hostname)". hogy tudnám a ráerőltetni, ha nincs beírva elé a www, hogy automatikusan kiegészítse?

Köszönöm a segítő, megértő válaszokat!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1790) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

remélem nem nagy hülyeséget kérdezek:

A Windows Home Server 2011 csak nevében és szolgáltatásaiban "home", tehát legálisan üzleti felhasználásra is alkalmas, arra csak a SBS 2011 jó?

eulát nem találtam róla a magyar ms honlapon, vagy csak béna vagyok

köszi a választ :R

(#1791) bobsys válasza Ringman (#1790) üzenetére


bobsys
addikt

cegek is megvehetik

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1792) brd válasza bcd86h (#1789) üzenetére


brd
nagyúr

Az adott site-nál, a bindingsnél nézd meg, hogy mi van megadva.

Ringman: Simán használható (persze ha a benne lévő korlátozások nem akadályozzák a productivity-t).

The only real valuable thing is intuition.

(#1793) Ringman válasza bobsys (#1791) üzenetére


Ringman
nagyúr

ugyanígy válasz (#1792) brd számára is

köszi a választ, akkor már tudok mérlegelni, hogy elég-e nekem :R

bár ha ennyi munkám lesz, mint mostanában van, linux-tanulásra is jut időm :(

(#1794) bcd86h válasza brd (#1792) üzenetére


bcd86h
csendes tag

Köszönöm a választ, megnézem!

(#1795) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok

Szervert állítanék össze Intel alapon, viszont az oprendszer kiválasztásánál, az Intel honlapján a következőt találtam:
Intel® Desktop Boards do not currently support Microsoft Windows Server* 2003 or 2008. There are no plans for making drivers available for this operating system.

Ez elég elszomorító, mert Intel alaplapot gondoltam a vasba, legfőképp az alaplapi (82579V) gbites kontroller, valamint jó minőség és stabilitás miatt.
A kinézett alaplap: DH67CL

Akkor ez most azt jelenti, hogy semmi garancia arra, hogy stabilan fog működni a win2008 az erre az alaplapra épülő konfiguráció esetében?

www.vakbelmutet.hu

(#1796) DopeBob válasza Cheesy (#1795) üzenetére


DopeBob
addikt

Működni valószínűleg gond nélkül fog, de mivel ez egy desktop lap és nem szerver, ezért nem vállalnak rá semmiféle garanciát.

MZ/X

(#1797) Cheesy válasza DopeBob (#1796) üzenetére


Cheesy
őstag

Köszönöm a válaszodat.

A szerver feladatai közé fog tartozni néhány távasztal biztosítása is. A linux + xen + win triótól eltekintenék, Win2008 R2 ami a vasra kerülne oprendszerként.
Viszont mivel ez magánakció, és a büdzsé sem feneketlen ezért költséghatékony megoldásként desktop alkatrészek mellett döntöttem. Idáig a ház és a táp van meg.
Intel i5 köré építettem volna, LGA1155-ös alaplapra. Viszont az, hogy a kinézett alaplapot a Win2k8 nem támogatja, kicsit elbizonytalanított, nem szeretnék meglepetésekbe futni, ha már kiadok rá annyi pénzt, szerintem ez érthető.

Azt a tanácsot kaptam, hogy egy használt szerver alaplappal jobban járnék. Na igen, de melyik családdal? Pl. LGA 1366, ami a 775 leszármazottja és belépő szintű szervereknél is alkalmazzák? Maradjak inkább, a 775-nél, ami mivel kifutott széria egyre drágább (alkatrészek)?
A hdd-k is jó részét fogják kitenni az összköltségnek mondjuk, de minél több marad rájuk annál jobb.

www.vakbelmutet.hu

(#1798) brd válasza Cheesy (#1797) üzenetére


brd
nagyúr

Teljesen jól fog működni, a chipset driver úgyis települ rá, a storage driver szintén, LAN-nak pedig ott a Win7-es driver (ha nem lenne támogatott server driverrel esetleg, de ez amúgy is valószínűtlen), mással nem nagyon lehet gondod (esetleg még a RAID vezérlő lehet problémás, ha van az alaplapon, nem néztem utána).

The only real valuable thing is intuition.

(#1799) CsodaPOK válasza Cheesy (#1797) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ha van a laphoz 64 bites Win 7 driver, akkor nagy valószinűséggel semmi gond nem lesz vele.

(#1800) DopeBob válasza Cheesy (#1797) üzenetére


DopeBob
addikt

Mennyi volt a keret? Egy kis HP ProLiant pl nem fért volna bele?

MZ/X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.